1250- Rekent u mee? f 230.- voordeel bij inruil van uw oude wasmachine en bij aankoop van de Constructa K4 extra Weer groot aantal verkeersovertredingen voor Kantongerecht Nieuwe en grote veerboten voor Zeeland STREEKNIEUWS GROOT AUTOMOBIELBEDRIJF CHEF WERKPLAATS A WILBRINK Zeer oude stoomhamers op Japanse werf ZIERIKZEE. 24-8. Tijdens de woensdagmorgen gehouden zitting van het kantongerecht kwamen in hoofdzaak verkeersovertredingen in behandeling. Als eerste had zich te verantwoor den de werktuigbouwkundig inge nieur II. K. H. uit Zierikzee. die cp 7 mei j.l. als bestuurder van een personenauto, op het kruispunt Ap- Pelmarkt-Havenplein te Zierikzee op een verkeerd gedeelte van de rijbaan was terecht gekomen, waardoor ge vaar kon ontstaan voor het van links komende verkeer en hü een botsing had veroorzaakt met een van links komende personenauto. H. gaf het ten laste gelegde toe, maar wees er op dat hij van achter een stilstaande auto kwam aanrij den toen er nog geen verkeer was. Toen de andere auto aankwam had hij geen andere keuze dan naar links uit te wijken. Bovendien zou diens doorgang er niet beter op geworden zijn als hij (H.) gestopt zou hebben. Bovendien had hij gedacht dat de andere hem kon passeren en zag hij deze pas toen hij ging inhalen. De kantonrechter, mr, J. Mcolenburgh, achtte het doorzetten van H. niet juist en wees hem er op dat hij alles had moeten doen om te stoppen of achteruit te rijden. De officier van mstitie, mr. J. L. Andreae, was van oordeel dat beide rijders hier een kleine fout hadden gemaakt en eiste tegen H. een geldboete ad i 23 subs. 5 d.h., waarna de kantonrechter conform uitspraak deed. C. van den H., landbouwer te Kerkwerve had art. 1 van de Distel verordening Zeeland overtreden, door een stuk bouwland niot tijdig van distels te zuiveren. Van den H. verklaarde dat hij het betrokken perceel erwten bespoten had, wat echter niet had geholpen en er ook nog met een paard doorheen was ge gaan. Er waren overal veel distels er. het opruimen ging niet gemakke lijk. De erwten moesten er vlug uit en het was erg nat. De officier eiste tegen v. d. H. een geldboete ad f 25 subs 5 d.h., waarmede de kanton rechter zich kon verenigen. A D., rustend landbouwer te Dui- venuijke had op 5 mei jl. op de Laan van St. Hilaire te Zierikzee geen voorrang verleend aan ren van rechts komende personenauto, die daardoor aangereden en beschadigd werd. Het betrof hier een voorrangs- weg, die duidelijk door een bord was aangegeven. D. gaf toe dat hij lout was geweest, doch merkte op dal er ter plaatse beplanting is, die het uit zicht enigszins belemmert. Hij had goed uitgekeken bij de wegsplitsing, maar had waarschijnlijk te langzaam gereden. De officier eiste tegen D. een geldboete ad f 50, subs. 10 d.h., wat deze, gelet op zijn inkomen, hoog vond. Uitspraak: f 40 o.. subs 8 d.h. Niet voldoende rechts gehoüden B.K. .chauffeur te Nieuwe Tonge, had op 11 april jl. op de Ring te Kerkwerve toen hij de Weelweg wilde inrijden niet voldoende rei his gehouden, en had daardoor een bot sing veroorzaakt met een personen auto, bestuurd door mej. b. A S. K. was het niet eens met de in houd van het proces-verbaal en ver klaarde een uitwijkmanoeuvre le hebben gemaakt om de andere auto te ontwijken. Z.i. ireft hem geen schuld. De kantonrechter besloot de ze zaak aan te houden tot de zitting van 23 september as., waar mei. S. als getuige zal worden gehoord en waar K. in de gelegenheid zal zijn eventuele getuigen a décharge te doen horen. M. J. V., chauffeur te Zierikzee, had op 11 mei jl. op <J i Korte Ring te Bruinisse, met zijn vrachtauto aern eruit rijdend een bostcuauto van de örankhandclaar F. i^. V. uit Til burg aangereden, die daardoor be schadigd werd. V. gaf de aanrijding toe. n aar wees er op dat hij eon to ken had gegeven dat hij achterin zou rijden om te draaien, wat z..«. de heer V. begrepen had, oV hem >n zijn toen stilstaande auto kon zien aankomen. De kantonrechter was van oerdeel dat V. had moeten stop pen en de ander had moeten verzoe ken wat achteruit te gaan y. echter vond dat deze dit uit zichzelf had ïr ooi en doen, te meer omdat hij hem een teken had gegeven. l'. L. V., als getuige gehoord, or i- kende dat V. hem had gewenkt en merkte op dat hijzelf niet zo maar a< hieruit kon rijden o.a. met het oog op achter zijn auto komen 1 verkeer, kinderen of iets anders. De kantonrechter meende dal hij het de ander in elk gevel gemakke lijker had kunnen maken om te draaien. De officier was van ourdeoj dal V. uit Zierikzee wel wat nonchalant had gehandeld, doch ck.t V. uit Til burg wel wat soepeler had kunne i: zen en eiste tegen eet «genoemde een geldboete ad f 25, suos. 5 d.h.. met toewijzing van êen civiele vor dering ad f 114,50 i.v.rn. de veroor zaakte schade. De Kantonrechter vonniste conform de eis. W. ae K., landbouwer te Kerkwer ve. had art. 3 van de Vuurwapen wet overtreden door het in bezit hebben van een Flauberbuks, die niet geciekt was door een machtiging. Hij had wel een machtiging gehad, doch de ze was verlopen. De K verklaarde zich niet schul dig te achten daar hij een machti ging had aangevraagd die enke'.e dagen na het proces-verbaal ook was gekomen. De officier merkte op dat de K. zijn machtiging had kun nen laten verlengen en dat hij een vergunning had aangevraagd i.p.v. een machtiging. Hij had dus twee dingen door elkaar gehaald. Spr. eiste hier een boete ad f 10, subs. 2 d.h. Le kantonrechter vond dat hier volledig sprake was van onbegrip en veroordeelde de K. tot f 7,50 b. subs. 3 d.h F A B., chauffeur te Bergen op Zoom had op 4 juli jl. rijdende met zijn broodauto uit de Poortdijkstraat te Brouwershaven niet gestopt voor de stopstreep op de splitsing Poort- dijkstraat-Z.Z. Haven. 11. erkende di. feit, doch merkte op dat hij van een op de hoek staande man een te ken had gekregen dat hij kon door rijden. De kantonrechter merkte op dat deze man waarschijnlijk had be doeld dat de weg vrij was, wat ech ter niet betekent dat B. niet behoef de te stoppen. De officier eiste een geldboete ad f 25, subs. 5 d.h Uit spraak conform de eis. C. J. A. den E., leerling van het I.V.A. te Driebergen had op 25 juni jl. op de rijksweg 18 te Zierikzee zijn medepassagier L. G., minderja rig en niet in het bezit van een rij bewijs een personenauto laten bestu ren. Hierbij was een lichtmast aan gereden. Den E. verkl u-rde Jat hij uit gemakzucht zijn vriend had la ten lijden. De officier achtte deze uitlokking een ernstige overtreding en eiste een geldboete ad f 100, subs. 20 d h. Uitspraak f 75 b., subs. 15 d.h. 'Dubbeldekker' Kruiiiiiigen-Perkpolder voorjaar '68 HARCINXVELD-GIESSENDAM, 25-8. In het vcorjaar van 1968 zal op de veerdienst Kruiningen-Perk- poldcr ever de Westerschelde een „dubbeldekker" in gebruik worden gencmen. De opdracht tot het bou wen van deze grote veerboot is ge geven aan de scheepswerf en ma chinefabriek Be Merwede N.V. te Hardinxveld-Giessendam voor bijna 20 min. gulden. Deze eerste dubbeldeksveerboot wordt een gevaarte van 112 meter lang en 18,5 meter breed en zal drie maal zoveel auto's kunnen vervoeren als de grootste thans op de Wester schelde varende boten. De laadcapa- citeit bedraagt 200 personenauto's. Aangezien de motoren dubbele energie leveren van de bestaande veerboten, zal de tijdsduur van de overtocht teruggebracht worden van een half uur tot 20 minuten. Het is de bedoeling om tussen Kruiningen en Perkpolder een 45-minutendienst te gaan varen. De kiellegging is te verwachten omstreeks ncvember-december van dit jaar, als een grote vrachtboot voor Oost-Duitsland te water is ge laten van helling-west. Kostbaar Voor de provincie Zeeland wordt de inschakeling van deze dubbeldek ker een kostbare aangelegenheid, daar de veerhavens uitgebreid en aangepast moeten, worden, waarmee nog eens een bedrag van 35 min. is Cacteeën uit Curacao voor vakantieverblijf koninklijke familie WILLEMSTAD, 25-8. Tijdens het laatste bezoek dat het koninklijk paar aan de Nederlandse Antillen bracht trok de dichte cactushaag-be groeiing van enkele tuinen de aan dacht van de prins. Hij kwam op het idee een dergelijke haag aan te laten brengen rond het vakantiever blijf te Porto Ercole in ItaliëMet medewerking van de dienst land bouw, veeteelt en visserij van het ei landgebied Curasao werd een aantal cacteeën afgesneden en verpakt. De K.L.M. zorgde belangeloos voor het vervoer naar Nederland. Enkele dagen geleden ontving mi nister-president dr. E. Jonckheer een brief van de particulier secretaris van de prins, die verzocht zijn harte lijke dank te betuigen voor de be middeling inzake de levering. Oudste loofboom te Burgli werd gerooid BURGH, 25-8. Een van de oudste loofbomen van Burgh, de ontelbare jaren oude populier die voor de woning van de heer M. Hogenslein het dorpsbeeld beheerst is woensdagmorgen door het aann. bedrijf M. de Voogd gerooid. De populier werd door een zware vrachtauto omver gelrokken nadat een bijl mat. bovenwortels had weg gehakt. De populier kreeg de laatste jaren last van de gevreesde macinclla-ziekle waaraan talloze populieren in het gehele land en ook in de Westhoek zijn bezweken. De bomen tonen eerst dood hout in de toppen wat zich langzaam maar zeker naar benden voortzet. liet dode hout brengt gevaar met zich mee voor de omwonenden wanneer een harde wind of een storm opsteekt. Daarom heeft de gemeente de boom laten rooien. (Foto: Zicrikzccsche Nieuwsbode). gemoeid. Aan de Zeeuwsvlaamse kant van de Westerschelde is de ver betering van de haven al een eind gevorderd. Er komen daar 20 opstelbancn met een lengte van 120 meter. Omstreeks 1970 wil het provinciaal bestuur van Zeeland een soortgelijke veerboot in zetten cp het traject Vlissingen-Bres- kens. Amerikaanse band speelde te Zierikzee en Haamstede Zierikzee is gisteren (woensdag)- middag een bijzonder concert ten deel gevallen. Te beluisteren was een Amerikaanse militaire band, nl. de Conv. Cruiser Destroijer Flotill 8 Band, welke een programma ten ge hore bracht waarin vooral de grote Amerikaanse componist Gershwin goed vertegenwoordigd was. On danks het ongebruikelijke uur (drie uur in de middag, zodat de school jeugd verstek moest laten gaan) was er een flinke belangstelling. Onder het luisterend publiek op het Ha venplein bevond zich o.a. burge meester Kastelein. Veel succes oogst te de band 's avonds ook te Haam stede. Na afloop van het concert al daar werden de mannen in restau- rant „De Zeemeex-min" toegesproken door burgemeester Ever wijn namens het gemeentebestuur en V.V.V. De leden van de band kregen elk een bierglas met opdx*uk aangeboden. Te Zierikzee waren de leden van de band in de muziektent vex*wel- komd door de voorzitter van V.V.V., de heer G. C. Anker. Na het concert kwam men bijeen in „Concordia", waar de Amerikanen wei-den toege sproken door burgemeester Kaste lein en namens V.V.V. een souvenir werd aangeboden. Ook de beide wet houders waren hierbij aanwezig. BRUINISSE Schip ter reparatie gearriveerd In de haven van Bi'uinisse werd binnengesleept door Bru 30, schip per J. Jumelet, de garnalenkotter Brouwershaven I, schipper J. de Nooijer. Zoals gemeld strandde de kotter dezer dagen voor het stx*and te Renesse, waarna de reddingboot uit Burghsluis hulp bood en de Bi\- haven I naar de thuishaven bi-acht. Een onderzoek op de scheepswerf van de fa. Van Duivendijk alhier heeft inmiddels uitgewezen dat de kotter door het los raken van een moer de schroef met bijbehoi*end oliebad had verloren, zodat het on bestuurbaar was geworden, hetgeen de ooi-zaak was van de ondervonden moeilijkheden nabij Renesse. ZONNEMAIRE Concert „N. en U" Bij gunstig weer hoopt de plaatse lijke muziekvereniging „Nut en Uit spanning" a.s. zaterdagavond 27 au gustus een concert te geven in de muziektent, aanvang 7.30 uur. SPORT VOETBAL Zierikzee neemt deel aan tournooi van Robnr Zondag oi-ganiseert de. Goese sportvereniging Robur haar jaarlijk se voetbaltournooi waai-aan ook weer door Zierikzee zal worden deel genomen. In totaal hebben voor dit tournooi acht clubs met 2 elftallen ingcschi-even, t.w. RCS (Souburg), H.V.V. '24 (Hulst), Cluzona (Wouw), Walcheren (Vlissingen), DEVO (Bos- schenhoofd), Kwadendamme, Zie rikzee en de organisei'ende vereni ging Robur. Zowel bij de le als 2e elftallen zal er in twee poules van vier elftallen worden gespeeld. De twee elftallen van iedere club spe len in dc eerste plaats om de pres tatie-wisselbeker, welke nu door Zierikzee moet worden verdedigd. De reserves van Zierikzee zijn er reeds tweemaal achtereen in ge slaagd hel tournooi bij de reserves le winnen, waardoor als zij weder om op de le plaats beslag zouden welen te leggen de hiervoor be schikbaar gestelde wisselbeker de finitief in hun bezit zouden krijgen. Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje ELIZABETH JOHANNA (Edith) A. RADEWALT P. W. RADEWALT- SLOOTMAKER Nieuwerkerk, 23 aug. 1966 Gud-Nieuwlandseweg 4 Tijdelijk: Comelia-stichting, Ziexikzee. Met gx-ote vreugde en dank baarheid aan God geven wij kennis van de geboox-te van onze zoon CORNELIS WILLEM Wij noemen hem Cor C. VAN MOURIK A. VAN MOURIK- DE JONGE Apeldoorn, 23 augustus 1966 Rietzangerweg 42 Tijdelijk: Julianaziekenhius, Meidoompaviljoen kamer 5, Apeldoorn. Sterke argumenten begeleiden onze inruilaktie. De K4 Extra heeft o.a.: Constructa voorweken, kookwas op 100°C, hoog droogeffekt, 5 spoelgan- gen, wol- en kunstvezelprogramma en dat nu voor f 1.280.-. Demonstratie en deskundige voorlichting in onze zaak. WELTEVREDEN Telefoon (01110) 2805 Zierikzee Mei grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje HENDRIK WILLEM (Henk) J. VAN NIEUWENHUIZE R. VAN NIEUWENHU1ZE- KENTERS Haamstede, 23 augustus 1966 Abelenpad 2 1 Op zaterdag 27 augustus a.s. hopen L. FONTEIJNE en C. FONTEIJNE-PEUTE hun 25-jarig huwelijks- 5 feest te viex*en. Gelegenheid tot felici- 1 teren in het Jeugdge- bouw, Visstx-aat. Zierikzee, 25 aug. 1966 Bagijnestraat 13 ^0S<^<S0Sdh(^CJS^<90S0i<Q^ In plaats van kaarten Heden hebben wij in alle stilte ter aai'de besteld, onze moedei*, behuwd- en grootmoeder AGNIETA ANNA BOUHUYS weduwe van J. C. van Bortel Uit aller naam: J. P. VAN BORTEL 23 augustus 1966 Correspondentie-adres H. Veldkamp, Fi-ederik Hendrikstr. 12, Aalst (N.B.). Wegens vakantie gesloten van 29 augustus tot 3 september a.s. p. DE MOOR Noorddjjkstraat 27 Brouwershaven Wegens vakantie gesloten van maandag 29 augustus tot 5 september a.s. O. VAN BURG Bakkerij - Ellemcet Dame van 58 jaar met zoon zoekt WOONRUIMTE in Zierikzee Brieven onder nr. 2503 aan het bureau van dit blad. Te koop: I.v.m. vei'bouwing: een ronde eettafel, blank bei-ken f 35, en een wieg-ledikantje, blank berken f 45,Te bevragen: Mulockstraat 25, Ziei'ikzee, telefoon (01110) 2428. IJiv familie- drukwerk is b(j ons in goede handen! DRUKKERIJ L O Janncwckken 11 - Zierikzee in het westen des lands, dealer van gerenommeerd merk, vx-aagt voor één van haar filialen: Gegadigde moet i-eeds als zodanig werkzaam zijn geweest en over de nodige vakbekwaamheid be- X schikken, zowel cp het gebied van benzine- als dieselmotoren. Goed kunnen omgaan met cliënten en personeel. Bij gebleken geschiktheid eventueel woning be- X schikbaar. Met de hand geschx*even sollicitaties, voorzien van pasfoto, met volledige inlichtingen omtrent oplei- ding, ervaring, vei-langd salaris enz. te richten on- der m\ 2500, bureau van dit blad. X hier is de nieuwe zó veelzijdlgl zó volmaaktl zó eenvoudig in 't gebruik de meesi praktische èn de meest geraffineerde werkjes, op de meest eenvoudige manier dat brengt U.... de nieuwe ('n ZWITSERS precisie- produkt van topklasse binnen het bereik van iedere beurs I) Demonstratie gratis met volle garantie, service, lessen Korte St. Janstraat 4 - Tel. 2923 - Zierikzee Z.S.C.-R.W. Wuppertal (vriendschappelijk) 2—2 In het afgelopen weekend speelde ZSC te Scharendijlce een vriend schappelijke voetbalwedstrijd legen het Duitse R.W. Wuppertal. Beide teams bleken uitstekend legen el kaar opgewassen. Na een aantrek kelijke wedstrijd was de punlenvér- deling een goede weei'gave van dc krachtsvei'houding in het veld. Rechtsachter F. de Gi*oot (die naar elders vertrekt), speelde bij ZSC zijn afscheidswedsti-jjd. Na een half uur spelen wist de thuisclub door l.half Lasschuit de leiding te nemen (1-0) met welke stand ook de rust aan brak. Na de hervatting slaagden de Duitse gasten erin de stand in even wicht te bi-engcn (1-1). Uit een voor zet van L. Louwcrsc gaf Hillebrand met een uitstekende kopbal ZSC een kwartier voor tijd weer de leiding (2-1). Wuppertal stelde hierna alles in het werk om de balans weer in evenwicht te bi'engen wat hen 5 min. voor lijd door hun r.binnen, die de Vrieze van dichtbij passeerde, ge lukte. KORFBAL Vclocilas-DBGC II 3-1 Velocitas, kampioen van dc 3e klas, is erin geslaagd ook haar laatste wedstrijden in winst om te zetten. Over het geheel genomen had de thuisclub het beste van het spel, waardoor hen de overwinning ten volle toekwam. Jan Kloet zorgde met twee goede schoten voor een 2-0 voorsprong waarmee ook do le helft werd afgesloten. Dick de Rijke liet na de hervatting nummer drie aantekenen waarna _DBGC erin de slotfase nog in slaagde de eer te red- den 3-1. Geen Nederlanders in Turkije omgekomen DEN HAAG, 25-8. De Nederlands- Turkse vereniging heeft van haar correspondent in het Tui'kse ramp gebied vernomen, dat onder de slachtoffers zich geen Nederlanders bevinden. TOKIO, 24-8. Op een scheepswerf in dc Japanse stad Yokosocka blijken neg altijd twee stoomhamers in gebruik te zijn, die honderd jaar geleden uit Nederland zijn ingevoerd. Ze doen het neg best. Op dc machines zyn inscripties aangetroffen die aangeven dat ze in 1865 aan Japan geleverd zijn door dc Internationale Crcdiet- en Handels vereniging te Rotterdam. Ze moeten blijkens cude documenten z(jn aangekocht door een drie man sterke missie, die omstreeks die t(jd dcor het Sjcgccnaat van Tokoegawa naar Europa is gezonden. Hel Sjcgccnaat was het bewind van militaire heersers, waarender Japan ongeveer driehonderd jaar, tot 1876, stond en dat verantwoor delijk was voor dc politiek van isolatie. Genoemde missie kocht werktuigen voor dc eerste moderne scheepswerf van Japan, die np- j go zet werd door dc zwarc-industricondcrncming Isjikuwajimu, nog J altijd een van dc grootste scheepsbouwers van Japan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 9