Bejaarde Oosterlander maakt schepen Nationale trekpaardententoonstelling Water- en gasbuizen (2400 m) in één keer over Westerschelde TIJGER Oe Thant niet meer beschikbaar? STREEKNIÊÜW Verschuiving verwacht in vleesconsumptie JAARVERSLAG 1965 VLEESKEURINGSKRING ZIERIKZEE Een kunstzinnige hobby OOSTERLAND, 24-8. De heer M. J. van der Ploeg (73), wonende aan de Sint Jcostdyk alhier, bezit een hobby die slechts weinigen zullen beoefenen. Op uiterst kunstzinnige w(jze weet hij namelijk scheepsmo dellen te vervaardigen, die het be zichtigen alleszins waard zijn, en waarvan h(j er ook ai verschillende heeft verkocht. Aan de hand van tc-keningen en foto's vervaardigt Van der Ploeg mo dellen van vaartuigen, ofschoon het zeilschip, dat destijds op uitgebreide schaal de wereldzeeën bevoer, wel de boventoon voert. Het is niet enkel theorie die hij aanwendt bij het ma ken van zijn modellen, de praktijk speelt ook een hartig woordje mee. Want Van der Ploeg is eigenlijk een geboren zeeman die van zijn twaalf de jaar tot zijn vijf en twintigste op een groot zeilschip de zee bevoer. Ve len zullen het hem niet kunnen na zeggen dat hij om Kaap Hoorn is ge zeild, en dat betekende nogal wat in zeevaarderskringen. Zodoende bezit hij een uitgebreide praktische kennis van de inrichting van zeilschepen. Trouwens zijn hele familie zit het varen in het bloed. Van der Ploeg's vader was jarenlang kapitein bij de Prov. Stoombootdiensten in Zeeland. Helaas was een ernstige val uit de mast oorzaak dat de jonge Van der Ploeg er het varen aan moest geven en dat hij een baantje moest gaan zoeken aan de wal, dat uitdraaide op schilder en behanger. Ha vele jaren schilderspatroon te zijn geweest te Anna Jacobapolder kwam hij nu ruim acht jaar geleden te Oosterland wonen. Het echtpaar nam zijn intrek in het historische Gasthuis te Oos terland omdat er anders niets was. En ofschoon hij reeds te Anna Ja cobapolder zijn hobby beoefende, zijn toch hier zijn meeste modellen geboren. „Veronica" Zijn jongste creatie is een getrouw model van het bekende Veronica- schip, lang ongeveer één meter, dat overigens binnen enige dagen zal worden verzonden naar een directie lid van deze omroep. Verschillende Liefhebbers bekwamen een scheeps model van Van der Ploeg. In de woonkamer van het echtpaar is een grote ruimte ingenomen door tal van zeilschepen in miniatuur, al of niet onder glas. Wat bijzonder mooi en interessant genoemd kan worden is een model van een oud-Hollands oorlogschip, dat met volledige tuiga ge, scheepsgeschut en toebehoren in de gang op een standaard aan te treffen is. Al met al een collectie, die men niet spoedig bij een rustend schilderspatroon zou denken te vin den, een verzameling die getuigenis aflegt van een grenzeloos geduld, gepaard met een grote liefde voor het vak dat de maker door een onge val, dat hem inwendig letsel toe bracht, vaarwel moest zeggen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 27 augustus luidt: lste klasse: Bruse Boys I-Beren I (kwart over 4, scheidsr. A. de Nooij- er); Spui I-MEVO I (kwart over 4, scheidr. W. Mollet); Wissenkerke I- Kats I; Bevelanders I-Arnemuiden II (kwart over 4, scheidsr. Th. Sies); VCK I-Middelburg V; Zaamslag I- Kloetinge I. 2e klasse A: Brouwershaven I- Kloetinge III (half 4, scheidsr. M. Krijger); Duiveland I-WIK I (kwart over 4, scheidsr. D. v. d. Wekken); Krabbendijke II-Bruse Boys II( 4.15 uur, scheidsr. J. Roelof); Colijns- plaatse Boys I-Rillandia II; Yerseke II-Heinkenszand I; 's Heer Arends- kerke I-Wolfaartsdijk II. J uniorencompetitie Groep A I: Zierikzee A I-Seroos- kerke A I (3 uur, scheidsr. J. M. Thiery); Arnemuiden A I-Goes A I; Zeelandia A I-Vlissingen A II; Vlis- singen A I-Zeeland Sport A I. Groep A III: DFS A I-Nieuwdoi-p A I (3 uur, scheidsr. N. Speelman); Robur A I-Goes A II; Wolf aartsrijk A I-Zierikzee A II (half 3, scheidsr. T. Hooikaas). Groep B IX: WIK B I- Renesse B I (half 3, scheidsr. J. C. de Bilde); Brouwershaven B I-DFS B I (half 3, scheidsr. J. D. v. d. Linde); DFS B II-ZSC '62 B I (half 3, scheidsr. J. P. van Wel). Groep B X: Zierikzee B I-MEVO B I (kwart voor 2, scheidsr. Th. Kra mer); SKNWK B I-SVOWK B I (half 3, scheidsr. P. A. bij de Vaate); Bruse Boys B I-Zierikzee B II (3 uur, scheidsr. J. M. Verboom). Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee P.Z.E.M.-Smit en Bolnes 0-1; Ve- Iocitas-Kon. Zeelandia 0-3; (Kon. Zeelandia kampioen). ADVERTENTIE het laatste werkstuk van de heer v. d. Ploeg, het schip „Veronica". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). VEENENDAAL. Juist op de dag dat hij 28 jaar werd, heeft de Vee- nendaalse politie de fabrieksarbeider P. C .S .gearresteerd, die in een pe riode van ruim een half jaar tien maal heeft ingebroken. Soldaat komt 0111 bij autobrand BARNEVELD, 24-8. Dinsdagnacht omstreeks kwart over drie is een mi litaire vrachtwagen in Apeldoorn tegen een geparkeerde vrachtwagen opgebotst, waardoor beide auto's in brand vlogen. De 19-jarige dienst plichtige soldaat Pieter Iedema uit Scheveningen, die naast de chauf feur van de militaire auto zat, kwam bij de brand om het leven. DEN HAAG, 24-8. Maandagavond 29 augustus 1966 zullen - wanneer alles vclgens plan verloopt - vier sterke lieren de laatste van vier buizen van 2400 m over de bodem van de Westerschelde van Zeeuwsch- Vlaanderen naar Brabant trekken. Drie van deze buizen zijn bestemd voor de watervoorziening van Zeeuwsch-Vlaanderen en dienen om de nieuw aan te leggen spaarbek kens in Noord-Brabant en de reeds aangelegde spaarbekkens in Zeeuws Vlaanderen met elkaar te verbinden voor het verkrijgen van voldoende opslagruimte voor oppervlaktewa ter. De vierde is een gasbuis van de Nederlandse Gasunie. Tussen 22 en 30 augustus is het scheepvaartver keer op de Schelde ca. 5 uur per dag gestremd om kabels en buizen te kunnen trekken. Het oppervlaktewater is in prin cipe bestemd voor de snel groeiende industrie in deze streek, die door de N. V. Industriewatervoorziening „Zeeuwsch-Vlaanderen" wordt voor zien. In deze zinkers investeert deze maatschappij met haar moedermaat schappij de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" ca. 32 miljoen gulden. Het werk vormt een onderdeel van een totaal bouw programma tot 1980 waarmee rond f 160 miljoen gemoeid is. INGEZONDEN STUKKEN LYCEUM Dezer dagen is het Professor Zee man-lyceum weer begonnen. Met minstens negen kinderen te weinig. Minstens negen ouders uit Schou wen-Duiveland, vooral uit Zierik zee, hebben gemeend hun zoon of dochter elders het lyceumonderwijs te moeten laten volgen. Dat is een betreurenswaardige zaak. Zij zijn natuurlijk vrij in de keuze van onderwijsinstelling voor hun kind, maar zoals elke vrijheid heeft ook deze haar grenzen. Ik dacht, dat deze grenzen in dit geval bepaald worden door de gemeenschap, waar binnen men leeft. Het is dus bijzonder jammer, dat minstens negen vaders en moeders van de leefgemeenschap Schouwen- Duiveland het lyceum voor hun kind dit jaar buiten die gemeenschap hebben gezocht. Gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel ten opzichte van het eigen woon-, werk-, leef milieu? Ronduit beschamend is het, dat zich onder deze minstens negen va ders een wethouder, lange tijd eerste burger van zijn gemeente, en een paar vooraanstaande gemeenteamb tenaren bevinden. Hebben zij niet in de eerste plaats hun eigen gemeenschap te dienen, ook in onder wijsaangelegenheden ten aanzien van hun eigen kind? Het „noblesse oblige" is hier ver geten. Nogmaals: beschamend. Zierikzee. J. B. ASSENDORP 60 miljoen mn water Door de twee buizen die vorig jaar zijn gelegd en 7 juli jl. in gebruik zijn gesteld en door drie leidingen die er nu bijkomen, kan in totaal 60 miljoen m3. water per jaar van Noord-Brabant naar Zeeuwsch- Vlaanderen worden gepompt. Deze grote hoeveelheid zal men daar broodnodig hebben. Was het totale waterverbruik in Zeeuws-Vlaande- ren in i960 nog 4 miljoen m3. per jaar, reeds thans moet een hoeveel- hied van 10 miljoen m3. worden ge- RECHTSZAKEN Economische politie rechter te Middelburg De heer J. H., die in Noordgouwe het schildersbedrijf uitoefent, moest zich voor de economische politie rechter te Middelburg, mr. P. van Empel, verantwoorden, omdat hij niet over alle vereiste papieren be schikt. Vooral met het gedeelte kleu- renschets ligt hij nogal over hoop. De officier van justitie, mr. T. Lebret, vorderde twee boetes, nl. f 60 of 12 dagen en f 15 of 3 dagen. De politierechter vonniste conform. De 39-jarige M. J. W. uit Noord- gouwe moest terechtstaan, omdat hij naast een bakkerswinkel, die hij in Brouwershaven exploiteert, ook nog textielgoederen verkoopt. De pa pieren hiervoor waren niet helemaal compleet. W. gewaagde op de zitting van zijn grote studiezin en verzeker de de economische politierechter, dat hij binnenkort de vereiste papieren in zijn bezit zal hebben. Deze be sloot toen de zaak aan te houden. ZAANDAM. Sins woensdagmid dag één uur worden in Zaandam twee broertjes vermist. De zevenja rige Mario Bakker en zijn broertje Janije van acht zijn het laatst gezien thuis bij hun ouders in de School meesterstraat. Nederlandse inzending pluimveebeurs te Kiev DEN HAAG, 24-8. Een groot aantal hogere autoriteiten van de USSR en in het bijzonder van de Oekraïnsc republiek heeft op maan dag 22 augustus een bezoek ge bracht aan de Nederlandse inzen- 1 ding op de internationale tentoon stelling van mechanisatiemethoden in de pluimveeteelt te Kiev (USSR). De Nederlandse inzending was ver zorgd door de exportcombinatie „Ho- pec" (Holland Poultry Engineering Combination). De Nederlandse stand heeft reeds offertes op aanvraag kunnen maken tot een bedrag van f 32 miljoen, aan pluimveedeskundigen uit 42 landen. leverd, terwijl gebaseerd op de thans binnengekomen aanvragen het ver bruik in 1970 reeds op ruim 30 mil joen m3. moet worden gesteld en een stijging tot ruim 70 miljoen m3. in de daarop volgende jaren is te ver wachten. Met de thans in eigen ge bied beschikbare en in aanbouw zijnde produktiemiddelen kan rond 11 miljoen m3. per jaar worden ge leverd, hetgeen betekent dat in de eerstvolgende jaren reeds grote hoe veelheden water van elders moeten worden aangevoerd resulterend in rond 20 miljoen m3. in 1970 en op lopend tot 60 miljoen in latere jaren. Voor de eerstkomende 20 tot 30 jaar geven de Deltameren geen uitkomst en het ontbreken van zoetwater bronnen in eigen gebied noopt Zeeuwsch-Vlaanderen aan te klop pen bij het naburig Noord-Brabant. De grote hoeveelheid afstromend zoet water uit de waterschappen van West-Brabant alsook het Maasivater, bieden ruim$ perspectieven. Door de aanleg van spaarbekkens kan de jaarlijks optredende wateroverlast worden weggenomen en de water- produktie worden verhoogd. In de loop van dit jaar is de mo gelijkheid gekomen voor de bouw van een elektrische centrale annex waterfabriek nabij Terneuzen met een jaarproduktie van 9 miljoen m3. gedistilleerd water (Flash-verdam- ping). De nog lopende besprekingen doen verwachten, dat hierover zeer binnenkort een beslissing valt. ERICA. Bij een verkeersongeval in de omgeving van het dorpje Wach- fum (provincie Drente) is de 58-ja- rige bromfietser J. Naber uit Sleen om het leven gekomen. Rijksmiddelbare Land en Tuinbouwschool, Goes Tot directeur van de Rijks Middel bare Land- en Tuinbouwschool te Goes is sedert 15 augustus j.l. ir. W. Mi. Markusse benoemd. De heer Markusse was vanaf sep tember 1960 werkzaam als leraar bij de Hogere Landbouwschool te Dor drecht. Hernieuwd vee-export naar Brazilië AMSTERDAM, 24-8. Aan boord van de „Kennemerland" van de Kon. Hollandse Lloyd zijn 43 stuks Fries stamboekvee naar Brazilië ver scheept ,een voor de Friese veefok kers en -handelaars, verenigd in het syndicaat van de Friese veefokkers bijzonder verheugend feit, want de export van stamboekvee naar Bra zilië is bijna twee jaar gestagneerd doordat Brazilië met betalingsmoei lijkheden te kampen had. In Argen tinië is eenzelfde situatie, waardoor de export van stamboekvee naar Ziud Amerika vrijwel stil was ko men te liggen, een ongunstige situa tie die nu doorbroken schijnt. DEN HAAG, 24-8. Op vrydag 16 en zaterdag 17 september a.s. wordt dit jaar de nationale trekpaardenten toonstelling en Haflinger tentoonstel ling gehouden. Deze manifestatie zal thans voor de 25ste maal achtereenvolgend plaatsvinden te 's Hertogenbosch. Z.K.H. Pi-ins Bernhard heeft het voorzitterschap van het ere-comité dezer tentoonstelling aanvaard, in welk comité o.m. ook z. exc. mr. B. W. Biesheuvel, minister van land bouw en visserij en vice-minister- president, heeft zitting genomen. De tentoonstelling zal mede door de gelijktijdige viering van het zil veren jubileum in Den Bosch een bijzonder feestelijk en luisterrijk karakter dragen. Een drietal speciale manifestaties tijdens deze jubileumtentoonstelling vormen: de deelname van trekpaarden en Ardenners uit België en Luxemburg; een expositie van rundveerassen uit de drie Benelux-ianden; en de officiële opening van de nieu we ..Brabanthallcn" met in gebruik- stelling van het ruim 20 ha grote veemarkthallencomplex. VALTHERMOND. De 75-jarige heer G. Eberhard is in zijn woon plaats Valthermond van achteren door een auto aangereden en daarbij om het leven gekomen. De politie acht het waarschijnlijk dat het ach terlampje van de bejaarde wielrijder niet gebrand heeft G1JON, 24-8. „Wat een aardi ge hond" riep de 81-jarige mevrouio Mercedes San Feliz in de Spaanse stad Gijon uit, toen een groot dier via het raam haar slaapkamer was binnengekomen. Zij haalde het dier aan, dat voor haar bed ging liggen slapen. De bezien de mevrouw San Feliz schrok pas, toen haar gast werd weg gehaald door een oppasser van een circus, waaruit drie tij gers waren ontsnapt. Ook de twee andere tijgers konden spoedig worden gevangen. SPORT H.L.O.-proeven Voor degenen, die in juli niet in de gelegenheid waren de H.L.O.-proeven af te leggen, geeft het comité voor Schouwen-Duiveland nog graag de gelegenheid daartoe op maandag 29 augustus en op vrijdag 2 september a.s. op het sportpark „Bannink". KORFBAL D.F.S. comb.-Tjoba 4-4 Zaterdagavond speelde een D.F.S.- combinatie tegen het sterke, in de 2e klasse der K.N.K.B. uitkomende Tjo- ba uit 's Heer Hendrikskinderen. Het is daarbij opgevallen dat het spelty pe der bezoeker-s zo heel anders ligt dan dat op Schouwen-Duiveland nu al jaren ook met korfbal wordt be titeld. Niet dat man-aan-man werk waardoor het ontplooien van korf bal zoals dat overal in den lande wordt gepropageerd onmogelijk wordt gemaakt, doch een soepel lo pende ploeg waar de D.F.S.-combi- natie zich wonderwel aanpaste. Nog onlangs zeiden twee K.N.K.B.- scheidsrechters die hier op Schou wen vertoefden en een van de be langrijkste korfbal wedstrijden bij woonden, dat dit spel de spuigaten uitliep. Tjoba had bij de rust een 1-3 voor sprong genomen door doelpunten van Joke Engelse-Tange, Leen Engelse en Piet de Schipper D.F.S. kon tegen doelpuntten door M. Kloet. Na de rust schoot Jan v. Nieuwen- huize de stand naar 2-3 en A. v. d. Weel kon zelfs gelijk maken. Een Tjoba-aanival leverde via Nellie Braam weer een doelpunt op daarbij de overwinning 3-4 praktisch veilig stellend. Doch bijna in het donker wist Cobie Engelse van Tjoba die het 6e meisje voor D.F.S. vertegen woordigde de thuisclub nog op een gelijk spel te doen eindigen. President De Gaulle maakt zeer lange reis PARIJS, 24-8. President de Gaulle vertrekt heden (donderdag) uit Pa rijs voor de langste reis die hij ooit heeft gemaakt. In achttien dagen zal hij 43.500 kilometer afleggen, waar voor de presidentiële DC-8 meer dan zestig vlieguren nodig heeft. Eerste pleisterplaats van de gene raal is Djibouti, waar hij nog dezelf de dag hoopt aan te kotpen. Van Dji bouti reist hij door naar de hoofd stad van Ethiopië, Addis Abeba, waar hij met keizer Haile Selassie de internationale toestand zal be spreken (27 tot en met 29 augustus). NEW YORK, 24-8. Secretaris-ge neraal Thant van de V.N. heeft be sloten zich niet eigener beweging be schikbaar te stellen voor herverkie zing, althans dit is woensdag van doorgaans betrouwbare zijde in New York meegedeeld. Thant zal op 1 september, na zijn terugkeer uit La- tijns-Amerika, de leden van de V.N. per brief in kennis stellen van zijn besluit. Indonesische studenten dringen parlement binnen DJAKARTA, 25-8. Duizenden Indonesische studenten zyn. heden (donderdag) het parlement in Dja karta binnengedrongen. De studenten, die deel uitmaken van het anti-communistische front „Kami", eisten een onmiddellijk de bat over de door president Soekarno uitgesproken rede ter gelegenheid van het onafhankelijkheidsfeest en een verhoor van de president door het congres. Zij gingen eerst heen nadat hun was toegezegd, dat hun eisen in overweging genomen zouden worden. CIGARETTES HAAMSTEDE Koopdag Notaris J. v. d. Ende uit Zierikzee heeft woensdagmiddag getracht om in hotel Bom een drietal woningen aan de man te brengen. De geboden bedragen waren echter le laag, zodat de kopen niet gegund werden. Het perceel Weststraat 16, bewoond dooi de heer J. Kik werd afgemijnd op f 7.000,- door dezelfde heer Kik. Het perceel Ring 12 bewoond door de heer T. Stoel kreeg als hoogste bie der de heer A. M. Simons uit Haamb stede voor f 11.500,-. Voor het laat ste pex-ceel Breedsteweg 9, bewoond door de familie v. d. Linde bood de heer J. Stenger (Hogezoom) f 14.500,- Alle woonhuizen zijn eigendom van de erven Chr. Slager uit Haamstede. Ledenvergadering „D.F.S." In hotel Bom vergadert a.s. vrij dag 26 augustus de sportvereniging „D.F.S." in een avondbijeenkomst. De agenda omvat weer de gebruike lijke punten om de voetbalcompeti tie goed te kunnen laten draaien. Dat de competitie niet op rozen gaat be ginnen blijkt uit de mededeling van het bestuur dat slechts één zondag elftal binnen de lijnen gaat verschij nen. Rundvlees goedkoper UTRECHT, 24-8. Het ziet er naar uit dat in de komende maanden een verschuiving gaat optreden in de vleesconsumptie ten gunste van het goedkopere rundvlees. In de woensdagochtend in Utrecht gehouden bestuursvergadering van het Produlctschap Vee en Vlees zijn indicaties, die op deze ontwikkeling wijzen, genoemd: de stijging van de varkensprijzen, de groter wordende vraag van het buitenland naar Ne derlands varkensvlees en de krap heid bij de dekkingen ten opzichte van de vraag. Een van de bestuursleden, de heer Dinkla, waarschuwde tegen de te verwachten verschuiving .Hij wens te een verdere stijging van de var kens vleesprij zen af te remmen, aan gezien de kans toch reeds groot is dat het varkensvlees in de komende winter duurder gaat worden. De voorzitter van het Produkt- sc'nap, mr. F. G. van Dijk, gaf toe dat de ontwikkeling lijkt te gaan in de richting van een verschuiving in het consumptiepatroon. Overigens noemde hij het beeld op de varkens- markt gunstig wat de huidige prij zen voor de consument betreft. De notering voor slachtvarkens eerste kwaliteit was in de week van 22 tol 27 augustus f 2,97 voor de Co- veco en f 2,93 voor de inkoopcom binaties tegenover f 2,87 tot f 2,90 in de voorafgaande week. In totaal werd op Schouwen-Duiveland 327.160 kg vlees ingevoerd ZIERIKZEE, 24-8. Deze week verscheen het jaarverslag over 1965 van de keuringsdienst voor slacht dieren en vlees te Zierikzee. Keu ringsdierenarts C. J. H. Scheuerman, hoofd van dienst, deelt in dit verslag o.a. mee dat in '65 in de gehele kring (Schouwen - Duiveland) 327.160 kg vlees ingevoerd werd, waarvoor 2380 keuringen moesten worden verricht, hetgeen neerkomt op plm. 137 kg per keuring. Ten opzichte van 1964 werd er 53.256 kg méér ingevoerd, waarvoor 220 keuringen méér nodig waren. De invoer van 5681 kg diepgevroren voorverpakt vlees vindt hoofdzake lijk in de gemeente Westerschouwen plaats, gedurende de vakantiemaan den. De uitzonderlijke en tevens zeer tijdelijke aanwas van de vleesver- bruikende bevolking in de zomer maanden stelt hoge eisen aan een ef fectieve uitvoering van de Dienst. Het aantal slagerijen bedraagt evenals het aantal slachtplaatsen 26. In de gemeente Duiveland werd een slagerij gesloten, terwijl de tijdelijk gesloten slagerij in Bruinisse weer werd geopend. In de gemeente Wes terschouwen werd een geheel nieuw winkelpand geopend, tei~wijl in Zie rikzee een nieuwe werkplaats in ge bruik Werd genomen. In meerdere winkels in de kring werden nieuwe vries- en koelmeubels geplaatst. Het aantal diepvrieskluizen bleef onver anderd. Het aantal bedrijfsslachtingen was totaal 3905. In 1964 waren dit er 3694 zodat hier een stijging van 211 is waar te nemen. De in het jaar 1963 ingezette daling van het aantal bedrijfsslachtingen is. zeker waar het varkens betreft, dit jaar tot stand gekomen. Tevens is het opmerkelijk, dat de invoer van vers varkensvlees dit jaar ook nog met 41.112 kg is toegenomen De daling van het aantal geslachte runderen wordt ruimschoots gecom4 penseerd door de meerdere invoer van vers rundvlees, nl. 15.194 kg waarby moet worden opgemerkt dat in de sector gezinsslachtingen het aantal runderen met 30 toenam. In de noodslachtplaats te Zierikzee werden 126 dieren geslacht. In Zierikzee werd 14 keer onder toezicht voorwaardelijk goedgekeurd vlees verkocht; in Brouwershaven 2 keer en in Dreischor 2 keer. Het ver voer en de verkoop van dit vlees stond steeds onder toezicht van één der ambtenaren van de dienst. Er werden 688 gehele dieren afgekeurd. Van de ingevoerde hoeveelheid vers vlees moest 130 kg worden af gekeurd, dit is een verhouding van 1 2516,6 ten opzichte van de to tale hoeveelheid. Van de ingevoer de hoeveelheid diepgevroren voor verpakt vers vlees moest 149 kg worden afgekeurd, dit is een verhou ding van 1 38,1. Duidelijk spreekt hier de noodzakelijkheid van de na dere keuring van diepgevroren voor verpakt vers vlees. Wat betreft de keuringsbeslissin gen zijn onder voorwaarde van ver koop in het klein 24 dieren goed gekeurd; onder voorwaarde van ste rilisatie 63 dieren, die daarvoor wer den afgevoerd naar Dordrecht; onder voorwaarde van invriezen 17 runde ren, die vervoerd werden naar Ber gen op Zoom. Bacteriologisch onderzoek werd 134 koer verricht en viel 19 keer posi tief uit. De kook- en brandproef werd 105 keer uitgevoerd en deze viel 45 keer positief uit. Winkclcndcrzock De door de Inspectie dei- Volksge zondheid ingestelde onderzoekingen naar Salmonellose in vleeswinkels en slachtplaatsen verliep dit jaar in één vleeswinkel niet negatief. Door snel en doelmatig optreden kon erger voorkomen worden. Tijdens de controle door de ambte naren van de dienst in slachterijen, vleeswinkels, bewaarplaatsen van vlees, restaurants, cafetaria's e.d. werd 5 keer proces verbaal opge maakt. 36 kg vlees en 3,2 kg reeds toebereid vlees werd hierbij in be slag genomen. Bij deze controles werd ook nog 196 kg vleeswaren we gens bederf afgekeurd. Wellicht even belangrijk is de voorlichtende taak van de ambtenaren die samen gaat met deze controles, en die zeker vruchten gaat afwerpen. Valkje vangen. KRIMPEN AAN DE LEK24- 8. Inwoners van Krimpen aan de Lek en omgeving doen er goed aan de komende dagen stukjes rauw vlees in hun zak te steken voor ze rem huis gaan. De mogelijkheid bestaat dat er dan een jonge toren valk uit dc lucht komt vallen en bij deze of gene neerstrijkt op het hoofd, schouder of han den. De - gedresseerde - valk, eigendom van de heer M. Schouten uit Krimpen aan de Lek. is namelijk gewend op deze wijze door zijn baas te worden gevoerd, maar heeft een dezer dagen na de maal tijd de vlucht genomen met onbekende bestemming. De heer Schouten wacht thuis met vers vlees op het dier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4