lïallonvaarders landden in Grevelingen; bij dijk tussen Sirjansland en Dreischor Verkenner dichter bij maan Rode Kruis hedpt Turkije Drie kinderen in zee verdronken Boerderij-branden STREEKNIEUWS Topdag in na-seizoen voor de Westhoek Nederlandse nota aan China Cholera in Irak Bomaanslag Wenen Niertransplantatie ZIERIKZEE, 21-8. Vier ballon- vaarders die zaterdagmiddag in Scheveningen zijn opgestegen, zijn tegen hall zeven geland in het water van de Grevelingen, ongeveer dertig meter van de dijk tussen Sirjansland en Dreischor. Tot hun kniën moesten de vier balienvaarders door het wa ter waden voor zij de kant bereik ten. De ballon is tijdens de landing over de dijk geslagen en gescheurd. Toch vonden de viei passagiers, de heer R. wolsman, de ballonvaarder Jan Boesman, de voorzitter van de- Haagse ballonclub, notaris J. M. Dememint en een persfotograaf het een zeer geslaagde tocht. Direct na aankomst stonden zij vrolijk hun doorgeweekte sokken uit te wringen, waarna er spoedig bier werd aange dragen om te kunnen proosten op de toch geslaagde ballonvaart. „Geweldig" zo noemde de heer Zwolsman de tocht per ballon, die gehouden werd als late festevitelt ter gelegenheid van de lustrumviering van de pier. Lustrum-vierende pier Na zestig jaar was het er zater dagmiddag toch van gekomen dat weer eens een ballonvaart werd on dernomen vanuit Scheveningen. Het was een wat verlate festiviteit in het kader van de lustrumviering van de lustrumvierende pier. De heer R. Zwolsman vond het wel attractief om Het Noordvïetnamese persbureau meldt, dat zaterdag het aantal boven Noord-Vietnam neergeschoten Ame rikaanse vliegtuigen tot 1396 is op gelopen. KAAP KENNEDY, 21-8. Een stuur- raket van de Amerikaanse maan- verkenner „Lunar Orbiter 1" heeft zondag de baan van dit fotografisch observatorium zodanig gewijzigd, dat het dichter bij de maan komt. De NASA deelde mee, dat het laagste punt van de baan nu op 58 km. van het maanoppervlak ligt. Deze afstand bedroeg voordien 209 km. In de loop der week zal er nog wat van de nieuwe baan worden afgeknab beld totdat de verkenner op een af stand van 45 km. de maan passeert om foto's te nemen van gebieden waar in de toekomst maanreizigers zullen landen. De Lunar Orbiter zond zondag avond haar eerste duidelijke foto van de verborgen kant van de maan naar de aarde. Er was een „pokda lig" gebied van 120 bij 160 km. te zien. De foto tvas genomen van een afstand van 1.600 km. DEN HAAG, 21-8. Het Neder- landsche Roode Kruis heeft zijn spe ciaal girc-nummer 777 opengesteld t.b.v. hulpverlening van slachtoffers van de aardbeving in Turkije. Het •Nederlandsche Rcode Kruis heeft reeds diverse materialen en een hoe veelheid medicamenten voor het rampgebied beschikbaar gesteld. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft meegedeeld maandagochtend om hall elf per vliegtuig 100 sets bloedplasma naar Ankara te zullen zenden in het kader van een hulp verleningsactie voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. Behal ve het bloedplasma worden eveneens per vliegtuig 700 dekens verzonden. DEN HAAG, 19-8. Drie kinderen uit Nieuwerkerk aan den IJssel zijn ter hoogte van de vuurtoren van Scheveningen in de Noordzee ver dronken. Bij een poging om de kin deren te redden werd een politie agent van de strandbrigade gewond. Hij meest in een ziekenhuis worden opgenomen. De slachtoffers zijn de 19-jarige Janneke Anker, haar twaalfjarig broertje Arie-Jan Anker en het buurmeisje Janneke den Hollander. DEN HAAG, 20-8. De hoofdinspec teur voor het Brandweerwezen van het ministerie van binnenlandse za ken deelt mede dat in de maand juni 1966 eenendertig boerderij branden zijn voorgekomen, waarbij de boer derij vernield of zwaar beschadigd werd. De directe schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op f 2.084.000. Vier van deze branden kwamen voor in Groningen; vier in Fries land; drie in Drente; elf in Overijs sel; twee in Gelderland; één in Noord Holland; twee in Zuid-Holand; één in Zeeland en drie in Noord-Bra bant. Eén van deze branden werd ver oorzaakt door het spelen met vuur; twee door hooibroei; één door bran dende sigaret; één door het afbran den van verf; één door een defecte kachelthermostaat; één door las- werkzaamheden; twee door kortslui ting; één door defecte geijser; tien door blikseminslag; één door on voorzichtigheid met verbranden van kast met oud papier, terwijl in tien gevallen do oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen twee stieren, zes koeien, 1 kalf, 64 mest- varkens, 3 fokzeugen, 1 geit, 1460 kippen en 6000 kuikens om. met Jan Boesman, een persfotograaf en de voorzitter van de Haagsche Ballonclub, notaris J. M. Dememint, mee te varen. Als gebruikelijk duurde het uren voor de ballon op de promenade was gevuld. Een menigte toeristen sloeg het karwei bij stralend zomerweer gade. De balionvaardster Nini Boes man kon wegens plaatsgebrek niet meevaren. Romeins aardewerk opgegraven in Castricum CASTRICUM, 20-8. Draglines, die graafwerkzaamheden verrichten bij hot bouwrijp maken van het plan „Molendijk" in Castricum hebben begin vorige week Romeins aard werk bloot gelegd. Helaas deden zij hun werk zo grondig, dat heel veel aardewerk aan scherven werd ge slagen. Honderden scherven werden gevenden en nog dagelijks komen er tientallen naar boven, die men aan elkaer zal trachten te passen. Het aardewerk dateert uit de eerste en de tweede eeuw na Christus. Moge lijk zijn er ook enige exemplaren bij vaa voor onze jaartelling. Invalide lag vier dagen Aanvoerders voetbal- 5 do0(1 in WOning elftallen moeten armbanden dragen ZIERIKZEE. Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen, dat begin september aanvangt, zal er op de Zeeuwse sportvelden een nieuwigheidje waar te ne- menn zijn. De K.N.V.B.-afde ling Zeeland heeft namelijk verplicht gesteld, dat de aan voerders van alle elftallen - inclusief A- en B-junioren armbanden moeten gaan dra gen. De armbanden moeten van een sterk afwijkende kleur zijn van de te dragen shirts. Ze moeten aangebracht wor den op de rechter bovenarm en ongeveer 10 cm. breed zijn. De scheidsrechters zullen op de naleving van het nieuwe voorschrift moeten toezien. Gevluchte Amerikaanse jongeren in Canada COLUMBUS, OHIO, 20-8. De voor zitter van de Amerikaanse bond van oud-strijders uit de tweede wereld oorlog en de oorlog in Korea, Ralph Hall, heeft de regering verzocht met Canada te gaan onderhandelen over de uitlevering van Amerikanen die naar Canada zijni gegaan om dienst plicht in Vietnam te ontlopen. Volgens Hall bevinden zich alleen al in Toronto meer dan 300 Ameri kaanse jongeren, die Canada wei gert uit te leveren. V.S. helpen Brazilië RIO DE JANEIRO 20-8. Brazilië en de V.S. hebben in Ric de Janeiro overeenkomsten getekend, waarby Brazilië van Amerika in het raam van het „bondsgencotschap vcor de vooruitgang" hulp krijgt ten bedrage van 38,4 miljeen dollar (ruim 143,5 miljoen gulden). Anderzijds zal Brazilië 120 miljard cruzeiro (28,5 miljoen gulden) be schikbaar stellen voor de hierbij be trokken projecten en andere plan nen van het bondgenootschap. De ge tekende akkoorden betreffen in Bra zilië nieuwe waterkrachtwerken in de staat Espiritu Santo, verbeterin gen in het bevloeiingsstelsel en de watervoorziening in de staat Guana- bara (Rio) en de aanleg van ver keerswegen in de staat Sao Paulo. DEN HAAG, 20-8. De Nederlandse regering heeft de regering van de Chinese volksrepubliek verzocht de Nederlandse zaagelastigde, de heer G. J. Jongejans, in staat te stellen de Chinese volksrepubliek onmid dellijk te veiiaten. Dit verzoek is ge daan in een nota, die minister Luns op zijn departement heeft overhan digd aan de tijdelijk zaakgelastigde van de Chinese volksrepubliek. In de nota wordt de regering van de Chinese volksrepubliek eraan her innerd dat de heer G. J. Jongejans, nadat hij - nu 28 dagen geleden - tot persona non grata was verklaard r.og steeds wordt belet China te ver laten. Nieuwe bisscliop van Haarlem VATICAANSTAD, 20-8. Als op- volger van de onlangs overleden mgr. Doodewaard heeft paus Paulus de zesde tot bisschop van Haarlem be noemd kanunnik Theodoor Henri Zwartkruis, zo bericht het Franse persagentschap. Mgr. Zwartkruis is kanunnik van het kapittel van de Haarlemse kathedraal en pastoor van de Sint Jozefkerk te Haarlem. Schipperskind verdronken ROTTERDAM, 21-8. In het water van de Leuvehaven in Rotterdam is zondagavond de vijfjarige Folkert Boermann van het daar liggende binnenschip „Dakapo" verdronken. Het kind raakte te water toen hij met vriendjes aan het spelen was op een ander, nabijgelegen schip. De schipper slaagde er in het kind tien minuten nadat het te water was ge raakt, op te dreggen. Mond-op-mond beademing bleek het jongetje echter niet. meer te kunnen redden. Auto legen locomotief: echtpaar ernstig gewond EEFDE, 20-8. Een personenauto is op de spoorlijn Zutphen-Almen op de niet-beveiligde. overweg aan de Puedelhofweg in Éefds tegen een alleen rijdende locomotief gereden. Le beide inzittenden van de auto. een jong echtpaar ut Eefde, werden er i>tlg gewond. Zij zijn opgenomen in het algemeen ziekenhuis in Zut- phen. Over de oorzaak van het on geluk is nog niets bekend. AMSTERDAM, 21-8. De 50-jarige alleenwonende invalide A .S. Ver haar heeft vier dagen dood in zijn woning op de derde verdieping van een huis in de Jan Pieter Heijestraat te Amsterdam gelegen. De man die er sinds woensdagmorgen bleek te liggen en een natuurlijke dood is ge storven werd zondagmorgen gevon den door zijn zwager. Buren hadden hem gewaarschuwd, toen zij de reuk gewaar werden van het ontbinden van het stoffelijk overschot. AMMAN, 20-8. Het Jordaanse ministerie van gezondheid heeft de alarmtoestand tegen cholera afge kondigd en voorbereidingen laten treffen voor massale vaccinatie na berichten dat er zich in Irak enkele gevallen van deze ziekte hadden voorgedaan. Franco als harpoenier MADRID, 20-8. Hei Spaanse staatshoofd, generaal Franco, heeft ter hoogte van Vigo in noord-ioest Spanje een walvis van 25 ton ge- htapoeneerd, aldus een bericht van Spaanse persbureaus. De 10 meter lange walvis werd door de Spaanse torpedobootjager „Hernan Cortes" naar land gesleept. Franco's harpoen zou het hart van de walvis doorboord hebben. Autobusramp in Peru LIMA, 18-8. Zestien mensen zijn om het leven gekomen bij een bus ongeluk in het departement Cuzco in Peru. De remmen van het voer tuig waren in slechte staat en de bus, die op weg was naar Calas, stortte in een ravijn. WENEN, 20-8. Zaterdagochtend vroeg is in het centrum van We nen een bomaanslag gepleegd op het bureau van de Italiaanse luchtvaart maatschappij Al-Italia. Het gebouw waarin het bureau, met andere za ken en kantoren, gehuisvest is, werd zwaar beschadigd. Geen ruit bleef er heel. De politie zette kort na de ontploffing de omgeving af, tram- en autoverkeer werd omgeleid. Er were, niemand gewond. De dader(s) van de aanslag zijn nog niet bekend. SPORT ZOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Van der Wekken-P.Z.E.M. 1-5. Heden (maandag)avond wordt ge speeld: P.Z.E.M.-Smit en Bolnes (7 uur, scbeidsr. Th. Sies). Morgen (dinsdag)avond wordt ge speeld: Velocitas-Kon. Zeelandia (7 uur, scheidsr. Th. Kramer). DUIVENSPORT Fcndclub Schouwen-Duiveland Wedvlucht vanaf Orléans, afstand 440-448 km. Gelost om 6.30 uur. Aan komst eerste duif 15.18. A. M. Berrevoets 1, 4, 8, 43; Fele- us-van Westenbrugge 2, 11, 12, 29, 38, 48; J. Krijger 3, 26, 37; Gebr. Wes- dorp 5, 7, 14, 23; J. Kaaijsteker 6, 17, 25, 35; C. Kristalijn 9; C. Berrevoets 10, 19; W. Boer 13, 36; Gebr. Dekker 15, 33, 34; L. v. d. Hoek 16, 42; J. A. ten Haaf 18, 21; Fr. Maijs 20, 22, 28; A. de Koning 24, 44; A. J. Stoutjes- dijk 27, 30; H. Merle 31, 40; J. C. Wes- dorp 32, 47; Ph. Steketee 39; H. Slag boom 41, 48; C. Bouman 45. P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht vanaf Noyon, afstand 274 km. Jonge duiven. De uitslagen zijn: J. de Jonge 1, 12; J. M. Kloet 2; W. Blom 3, 11; A. de Wilde 4, 5, 7, 8, 9; L .J. Fonteine 6; G. Flikweerl 10, 13, 19; A .J. Flik- weert 14, 18; C. Wesdorp 15, 16, 17. Oude duiven: J. de Jonge 1; Joh. Fiikweert 2, 3; A. J. Flikweert 4. Derbyprijsvlucht fondclub De fondclub Schouwen-Duiveland organiseerde een derbij-prijsvlucht vanaf Orleans, waarvoor 113 duiven aan de start verschenen. De geldprij zen werden gewonnen door: A. M. Berrevoets, Zierikzee 1, 3, 6; Feleus-Wostenbrugge, Zierikzee 2, 7, 8, 20, 25; Gebr. Wesdorp, Zierikzee 4, 5, 10; W. d. Boer, Zierikzee 9, 24; Gebr. Dekker, Zierikzee 11, 22; C. Wesdorp, Brouwershaven 12; J. Kaai- steker, Zierikzee 13, 18, 23; F. Maijs, Zierikzee 14. 16; B. VisserZierik zee 15, 26; A. de Koning, Bruinisse 17; A. J. Slouljesdijk, Zierikzee 19, 21; H. Merle. Zierikzee 28; Ph. Ste ketee, Bruinisse 27; H. Slagboom 29. NIJMEGEN. In de Waal bij Nijme gen is zondagmiddag de 33-jarigo Turkse arbeider Imdat Aydin uit Beek bij Nijmegen verdronken. De Turk, die de zwemkunst nauwelijks machtig was, kwam in moeilijkhe den toen hij zich in de sterke stroom van de rivier waagde. ZIERIKZEE Botsing hoek Schuithaven Een Belgische auto, bestuurd door de heer P. C. uit Parijs, reed vrijdagT avond de Schuithaven in verboden richting op en kwam daarbij in aan rijding met de van de Mol komende auto. bestuurd door de heer D. C. V. uit Zierikzee. De Nederlandse auto werd hierbij beschadigd. Drie jongens aangehouden Naar aanleiding van de baldadig heden die jongelui in de nacht van 30 op 31 juli zouden hebben verricht zijn drie jongens aangehouden. Het zijn de uit Rotterdam afkomstige D. H. en B. V. V. en A. v. V. uit Zierik zee. Tegen hen is proces verbaal op gemaakt. Botsing vrachtauto bestelwagen Melkmarkt Vrijdagmiddag omstreeks één uur kwamen een bestelauto, bestuurd door de heer J. R. te Zierikzee en een vrachtauto met elkaar in bot sing cp de Melkmarkt waarbij bei de voertuigen sehade opliepen. Bromfietser verleende geen voorrang op kruising Op de kruising Causlraat-Caland- weg had vrijdagmiddag een aanrij ding plaats tussen een auto bestuurd dooi de heer A. J. S. te Ziei ikzee en een bromfietser bestuurd door de heer J. de G. uit Noordgouwe. De bromfietser, komende uit de Cau- straat, verleende geen voorrang aan de auto die op de Calandweg rich- ting"'t Sas reed. De bromfietser werd nadat dokter Bontkes eerste hulp had verleend, naar het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis overgebracht waar hij na behandeling weer kon vertrekken. Zowel de auto als de bromfiets werden beschadigd. Prijs in sporttoto Een der deelnemers aan de sport toto via de v.v. „Zierikzee", voor spelde deze week 12 goede uitslea- gen, waardoor hij recht heeft op een 2e prijs. HAAMSTEDE Duo-passagiers botsten Een niet vaak voorkomende bot sing gebeurde zondagmiddag om streeks 15.15 uur op het fietspad langs de Hogeweg" ter hoogte van de kampeerboerderij „Blom's Hoeve" Uit Westenschouwen naderde een bromfiets bestuurd door A. J. K. uit Rotterdam met op de duo een ze kere D. O., oud 15 jaar eveneens uit Rotterdam. Van de andere kant na derde mevrouw W. M. C. H.-v. d. H. uit Zierikzee op haar brommer met achterop haar 13-jarig dochtertje. Mogelijk door te breed zitten raak ten de duo-passagiers van de brom mers elkaar, met het gevolg dat ze van de voertuigen geworpen wer den. Beiden werden per ambulance naar het Zweeds Rode Kruis zieken huis in Zierikzee vervoerd. De rijks politie was ter plaatse voor liet in stellen van een onderzoek. Militaire oefening De burgemeester van Westerschou- wen verzocht ons het volgende mede te delen: Op dinsdag 23 augustus a.s. zal van 20.00-23.00 uur een kleine mi litaire oefening worden gehouden in de terreinen gelegen tussen de kern Haamstede en het vliegveld. Er zal bij deze oefening, evenals enkele maanden geleden het geval was, weer met losse munitie worden ge schoten. BURGH Geslaagd zomeravondconcert door „Witte vanHaemstede" Een prachtige zomeravond om- lijsttte zaterdagavond een toeristisch concert dat de kon. harmonie „Witte van Haemstede" in de muziektent in Burgh verzorgde o.l.v. haar dirigent de heer J. H. Blom. Het was een druk bezochte avond met goede mu ziek en aandachtig luisterende gas ten, die hun waardering vaak uitten in een hartelijk applaus. ZONNEMAIRE Bouw bungalow gegund Voor rekening van M. Lukaart al hier werd de bouw van een bunga low te Zonnemaire gegund aan de firma J. Roggeband Zn. uit Zie rikzee. Geslaagd concert Begunstigd door mooi zomerweer heeft de muziekvereniging uit Brui nisse „Nu met Hope" een concert verzorgd, te Zonnemaire onder lei ding van haar dirigent de heer J. Kapelle. Voorafgegaan door de drumband, o.l.v. de heer H. Kok, marcheerde „Nu met Hope" Zonnemaire in met een pittige mars, waarna het concert volgde in de kiosk. Tot slot van dit concert werd een taptoe uitgevoerd met medewerking van de drumband. Deze taptoe werd behoorlijk uitgevoerd, waarbij voor al de trompetsolo's keurig werden geblazen. De bevolking heeft hiervan geno ten daar dit een gebeurtenis is die niet dikwijls plaats vind alhier. Me de door het mooie weer was de be langstelling groot te noemen. DREISCHOR Vicaris Schooneveld doet intrede Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat de nieuwe predikant van Dreischor en Noordgouwe, vica ris A. Schooneveld te Apeldoorn zondagmorgen 26 september a.s. be vestigd zal worden in de Nederland se Hervormde Kerk ae Dreischor. 's Middags daarop zal hij te Noord gouwe zijn intrede doen. WESTHOEK. 22-8. Het warme zonryke weer dat uitermate geschikt was voor strandbezcek en voor zwemmen in het opkomende zeewa ter heelt zondagmiddag duizenden naar het Westhoekse strand getrok ken. De intocht in de Westhoek was duidelijk hcor- en zichtbaar: de Ho geweg was één lange file auto's. De mensen zochten parkeerruimte doch vaak tevergeefs. Zodoende stonden overal, ook op verboden plaatsen en zelfs op voetpaden ge parkeerde auto's. Niet alleen in Wes tenschouwen stonden de wagens. De Strandweg bood weer een vreemde aanblik met de honderden gepar keerde wagens. Hier was de situatie zo moeilijk geworden dat vele auto bestuurders die de weg bereden een tegenligger niet konden passeren en vaak terug moesten of tussen de wachtende wagens moesten kruipen. Op het strand, dat inmiddels gedu rende de laatste week grote toeloop te verwerken kreeg van late, vooral Duitse gasten, het bekende beeld van zwemmende en zonnebadende gasten. Bruinverbrand hebben ze hun laats te dag nog eens extra genoten, wa.it velen die zondagmorgen zouden ver trekken, stelden dit uit tot in de avonduren en kregen een dag extra dank zij de 24° warmte die deze late augustuszondag in petto had. Inmid dels zijn de meeste Hollanders ver trokken doordat de scholen begon nen, doch de Duitsers hebben nog een week vakantie. De zandvlakte langs de duinen die de laatste week zo velen dat vakan tiegenot bracht waar een hele winter en voorjaar op gevlast wordt, gaat nu toch duidelijk de gevolgen lonen van het duizendkoppige bezoek. Overal liggen de restanten van verpakkingsmateriaal van meege brachte etenswaren en snoep. Was dit nu maar papier dan waren die gevolgen weldra verdwenen, doch de plastic dozen en zakken kunnen ja ren mee. Omstreeks half vijf in de namid dag begon de aftocht van het strand en werden de tenten enz. snel inge pakt. Velen keken met weemoed nog eens achterom bij het beklimmen van de toch werkelijk te smalle trap. in de rij de trap op DREISCHOR Naamsverandering boerenleenbank Met ingang van april j.l. 'is de of ficiële naam van Coöperatieve Boe renleenbank „Dreischor" aan de Ring 13 en de naam der vereniging gewij zigd in Coöperatieve Raiffeisenbank „Dreischor". BRUINISSE Bromfietser door auto geschept De heer C. van de Meer te Dui- vendijke, die op zijn bromfiets ko mende van Zijpe bij de kruising na bij de Oude Dijk, van Rijksweg 18 2n weg naar de Grevelingendam ver gat dat hij voorrang moest verlenen aan een auto komend uit de richting Zierikzee, werd zaterdagavond on geveer 8 uur, door deze auto geschept en over de motorkap geslingerd. Deze auto werd bestuurd door de heer D. Vogelaar uit Middeliharnis. De heer Van der Meer werd tegen het wegdek gesmakt, waar hij bleef liggen met een hoofdwond, een been wond en waarschijnlijk een hersen schudding. Nadat dokter Van Leeuwen uit Bruinisse eerste hulp had verleend werd het slachtoffer per ziekenauto van de «heer Blenbaas naar het Zweedse Roode Kruis ziekenhuis vervoerd. De bromfiets werd totaal vernield, de auto beschadigd. De heer M. C. Wisse, onderwij zer aan de o.I.-school te Bruinisse behaalde dezer dagen de akte wis kunde L.O. Officiële opening sportlokaal Op 31 augustus zal te Bruinisse het nieuwe sportlokaal aan de Dreef worden geopend. De opening zal ge schieden door de heer L. F. J. H. Frantzen, inspecteur van het lager onderwijs te Goes. De leerlingen van de lagere scholen onder leiding van de gymnastiekleraar de heer J. Zwartepoorte zullen een kort pro gramma afwerken, ook de leden van de gymnastiekvereniging Kwiek zul len onder leiding van hun trainer J. A. Kosters laten zien, dat het geld aan het gymnastieklokaal goed be steed is. Met de bouw van dit moderne lo kaal was bijna 2 ton gemoeid, het aannemingsbedrijf Marcel Muyres N.V. te Sittard, met onderaannemers bouwde het en ook de Ned. Heide Mij had er bemoeienis mee. De Centrale Dienst Noord Zeeland had toezièht op de bouw, die ver schillende maanden heeft geduurd. Arbeidsongeval De heer C. Kik te Bruinisse, tuin der, kreeg bij het lossen van glas een kist glas op zijn been. waardoor het been brak. Na eerste hulp door dok ter Van Leeuwen te Bruinisse werd de heer Kik overgebracht naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. Een epidemie van hersenvliesont steking breidt zich snel uit in Zuid- Korea. Vijftig mensen, voornamelijk kinderen, zijn al ann de ziekte be zweken. Dc zware regenval van de afge lopen vierentwintig uur heeft in Bei eren grote overstromingen veroor zaakt. Een 52-jarige man is verdron ken. In een rede, zaterdag gehouden te Kingston in de Amerikaanse staal Rhode Island, heeft president John son de Amerikaanse negers ervoor gewaarschuwd dat gewelddadige be togingen en rassenrelletjes de wel vaart cn de vrijheid van het gehele Amerikaanse volk in gevaar dreigen te brengen. Burgemeester Vermeulen met pensioen Bij Koninklijk Besluit van 7 juli 1966 is aan de burgemeester van Brouwershaven, de heer A. H. Ver meulen te Dreischor, per 1 novem ber 1966, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als burgemeester van Brouwershaven, met dank voor de als burgemeester bewezen diensten. De heer Vermeulen was van 1941 tot 5 juli 1945 waarnemend burge meester van de voormalige gemeente Duivendijke en in 1948 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Dreischor. Door de opheffing van Dreischor als zelfstandige gemeente werd de heer Vermeulen in 1961 be noemd tot burgemeester van de nieuwe gemeente Brouwershaven. Amerikaanse kruiser bezoekt Rotterdam ROTTERDAM, 22-8. De met gelei- de projectielen bewapende kruiser „Columbus" van de Amerikaanse marine brengt op het ogenblik een bezoek aan Rotterdam. Het 18.000 ton metende oorlogsschip ligt in de Nieuwe Maas op de boeien ter hoog te van Schiemond. Het bezoek van de „Columbus" aan Rotterdam, dat een informeel karakter draagt, zal tot 26 augustus duren. Op dinsdag 23 en donderdag 25 augustus kan het publiek tussen 1 uur en 4 uur 's middags een kijkje gaan nemen aan boord van de kruiser. Het ver voer van en naar het schip wordt onderhouden vanaf Schiemond stei ger. TOKYO, 21-8. Tweeëndertig da gen na een niertransplantatie kan een eenentwintigjarige Japanse stu dent, die nog slechts een nier over had, opstaan en lopen. Dit is de eerste keer dat men in Japan na een niertransplantatie zo ver is gekomen. In het. afgelopen jaar zijn een tiental patiënten bij wie transplantatie van een nier was verricht, binnen een maand na de operatic overleden. Vier vrouwen door bliksem getroffen PRAAG, 20-8. In Tsjecho-Slowa- kije zijn vrijdag bij onweersbuien in het gebied van Ostrava vier vrou wen door de bliksem dodelijk ge troffen. Door het noodweer werd aanzienlijke schade aangericht aan de veldgewassen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 22-8. Totaal aan gevoerd 1780 stuks vee, t.w.: 1300 runderen en 480 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, extra kwaliteit f 4,30-4,60, le f 3,80- 4,15, 2e f 3,45-3,65, 3e f 3,20-3,35; stieren f 4,05-4,60; worstkoeien f 3,00- 3,20; varkens: extra kwalitteil f2,48- 2,52, le f 2.42-2,48, 2e f 2,38-2.42, 3e 2,30-2,38, slachtzeugen f 2.00-2,10, zware varkens f 2,10-2,20. Runderen: aanvoer groler; handel tamelijk, afloop kalm; prijzen gelijk aan vorige week. Varkens: aanvoer als vorige week; handel vlug; prij zen hoger.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2