NA ZONDAG GEEN SPORT MEER IN BROUWERSHAVEN ROTTERDAM, 18-8. De Rotter- J contra de Kreidler Florett negers Onrust in Guatemala N.S. brengen nieuw spoorkaartje De drievoudige moord te Londen Mohammedanen eisen aftreden van Soekarno STREEKNIEUWS De overstromingen in Nieuw Delhi Geil. Staten onthouden goedkeuring aan Begroting kippen omgekomen VREUGDEVUUR TE BURG1I Muziekkorpsen van Dreischor en Zierikzee present Gemeente kan zonder machtiging geen enkele uitgaaf doen 'ZIERIKZEE, 19-8. Sedert het begin van dexe week zün de burgemeester en wethouders van de gemeente Brouwershaven elk hoofdelijk aansprake lijk voor iedere cent welke door de gemeente zonder machtiging van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland wordt uitgegeven. De bestu ren van de sportverenigingen in de kernen Brouwershaven, Breischcr en Zcnnemaire van de gemeente hebben een schrijven ontvangen waarin b. en w. van Brouwershaven - zeer tot hun spjjt overigens - mededeling deen van sluiting van de sportterreinen na het a.s. weekeinde, omdat de velden niet gemaaid kunnen worden. Het gras krijgt volop gelegenheid om te groeien, want niemand in de gemeente heeft thans de bevoegdheid cm - voor reke ning van het gemeentebestuur - benzine te kopen vcor de maaimachines. Ook daarvoor is eerst machtiging ncdig van Ged. Staten. En dan is het maar te hopen dat de machtiging van het dagelijks bestuur van de provin cie cm het personeel van de gemeen te op tijd van lonen en salarissen te kunnen voorzien, niet te lang op zich laat wachten Brouwershaven neemt een uitzon deringspositie in; niet alleen op Schouwen-Duiveland, maar ook in de provincie en ia het gehele land. Dit is een direct gevolg van een be slissing van de gemeenteraad van de ze gemeente cm niet over te gaan tot verhoging van de begrafenisrech ten en van de riooibelasting. Ea dat, terwijl de raad zich zeer goed be wust was van het feit dat Ged. Sta ten deze verhogingen hadden geëist als voorwaarde voor goedkeuring van de begroting 1966. Zoals b. en w. al hadden voorspeld: G.S. namen hier uiteraard geen genoegen mee. Het college onthield goedkeuring aan de begroting en dat betekent dat ver schillende noodzakelijke uitgaven niet kunnen worden gedaan en even noodzakelijke werken moeten wor den uitgesteld. Hard tegen hard De raad van Brouwershaven heeft niet willen buigen voor Ged. Sta ten en ziet zich voor de gevolgen ge steld. Er mag geen cent worden uit gegeven. „Eigenlijk zou zelfs de straatverlichting niet mogen bran den", aldus lcco-burgemeester L. M. Mcermcnd, die zich bij afwezigheid van burgemeester A. H. Vermeulen vcor een niet gemakkelijke en zeker geen prettige taak gesteld ziet. Het besluit van de raad heeft zeer veel administratief werk tot gevolg; de gemeentesecretaris ziet zich met z'n staf voor tal van extra werkzaamhe den gesteld. Zo moet elke post op de begroting worden nageplozen en worden verantwoord aan Ged. Sta ten. Voor de noodzakelijkste beta lingen moet een machtiging worden aangevraagd. Ook de subsidietoezeggingen aan verenigingen en instellingen - voor zever neg niet gerealiseerd - kunnen niet worden voldaan. De brandweer mag niet oefenen want ook dat kost geld Op de scholen kunnen geen aanschaffingen werden gedaan. B. en w. van Brouwershaven blijven hoofdelijk aansprakelijk Is er een oplossing? Loco-burgemeester Mcermond ziet dit nog niet zo gemakkelijk. B. en w. kunnen niet nog een keer komen met een voorstel tot verhoging van de plaatselijke belastingen. Een mogelijkheid is dat vanuit de raad op de eerstvolgende raadsver gadering - 6 september a.s. - schrif telijke vragen worden gesteld. Naar aanleiding van deze vragen zou in de daarna volgende raadsvergade ring - dan wordt het oktober - een voorstel kunnen komen, zodat de be lastingen alsnog worden verhoogd. Intussen zal men zich te Brouwers haven in de komende periode wèl moeten behelpen met de centjes. Er is neg een andere mogelijkheid. Als tenminste drie raadsleden zich daartoe geroepen voelen kan een spoedvergadering van de raad cp een eerder tijdstip werden bijeengeroe pen. Maar ook in dat geval zal een. bruikbare cplcssing door de raad zelf aan de hand moeten worden gedaan. De raad van Brouwershaven heeft niet willen buigen voor Gedeputeer de Staten en daarom is er in deze gemeente na a.s. zondag voorlopig geen sport, geen kleine diensten, geen subsidies, geen oefeningen dooi de vrijwillige brandweer, geen aan schaffing van materialen en geen benzine voor de gemechaniseerde ei gendommen. Voor elke post op dagelijkse huis houding van de gemeente is voor taan goedkeuring ncdig van G.S. Of deze gang van zaken de raadsleden bij de beslissing op het belasting voorstel wel duidelijk voor ogen heeft gestaan blijft bij dit alles na tuurlijk een open vraag. Jaarlijks t.b.c.-onderzoek Alabama voor onderwijskrachten j DEN HAAG, 19-8. Met ingang van 1 november van dit jaar moe ten de onderwijskrachten in ens land zich elk jaar laten onderzoeken op t.b.c. Een dergelijk onderzoek was voordien elke twee jaren vereist. De wet bescherming leerlingen te gen besmettingsgevaar is hiertoe ge wijzigd. Aangezien de moeste keu ringen in de maanden augustus en september werden verricht, is een spreiding ingevoerd. Elke leerkracht dient zich in de geboortemaand te laten onderzoeken. De eerste keer zal het onderzoek bestaan uit een tuberculine-onder- zoek en een röntgenologisch onder zoek. Is bij dit onderzoek de tuber- culinereactie positief, dan zal in vol gende jaren de onderwijskracht in ieder geval röntgenologisch moeten worden onderzocht. ADVERTENTIE Topper van 1966 In rood en grijs uit voorraad A. VAN HESE VVeststraat 9 Zierikzee Het huwelijksgeschenk voor prinses Margriet van de koopvaardij AMSTERDAM, 18-8. Het koop- vaardijcomité huwelijksgeschenk H. K.H. Prinses Margriet schrijft in een circulaire, waarin zij een beroep doet op allen, die in de koopvaardij werk zaam zijn of .waren ter zee of aan de wal om een bijdrage te geven, o.m. ..In de donkere oorlogsdagen is haar naam het symbool geweest, dat al len verenigde in de strijd om het be houd van de vrije zee. Nadien is een hechte band tot op de huidige dag ge bleven. Het comité stelt zich voor namens de gehele Nederlandse koop vaardij - waarvan prinses Margriet het petekind is - een huwelijksge schenk aan het bruidspaar aan te bieden". Voorzitter van het comité is de heer J. Hudig, ondervoorzitter Kon. Ned. Redersvereniging, en secreta ris-penningmeester mr. T. Ph. M. Conincx (Stationsweg 135, Den Haag, postgirorekening no. 12.70.000). Kivartjesvinders in actie FREMONT (Nebraska), 18-8. Honderden mensen op handen en knieën liggend hebben een hoofdweg in de buurt van Fre mont geblokkeerd, waardoor een kilometers lange file auto's ontstond, terwijl de politie al les in het werk stelde om de knielende menigte te verjagen. Het betrof hier ditmaal geen demonstratie van aanhangers der beweging voor gelijke bur gerrechten en het waren ook geen demonstranten die pro testeerden tegen de oorlog in Vietnam. De belangstelling van de knielenden ging louter uit naar duizenden tien-dol larcentstukken die over de weg verspreid lagen. De muntstuk ken waren uit een zak geslin gerd die van een vrachtauto, behorende bij een kerniisgroep was gevallen. De politie had de chauffeur van de bewuste vrachtauto attent gemaakt op het verlies van de .ak. nadat hij daarna reeds ','A 'cm. was doorgereden. De •nar. bescjte echter, dal het niet viel zin meer zou hebben teruj te ke- t ren en reed door Val van zeven meter met goede afloop MOOK, 17-8. Een in Nijmegen wer kende Turk, de 29-jarige N. Kucu- karici, is in Mook met zijn wagen van een viaduct gevallen en gedeel telijk op de spoorlijk Nijmegen - Venlo terechtgekomen. De man maakte met zijn wagen een smak van zeven meter. Hij liep slechts lichte verwondingen op en is ter verpleging opgenomen in het Cani- siusziekenhuis in Nijmegen. Een bij hem in de auto zittend meisje werd eveneens licht gewond. Zij kon na behandeld te zijn naar huis terug keren. Het treinverkeer liep geen vertraging op. De Gaulle op reis ADDIS ABEBA, 19-8. President De Gaulle van Frankrijk zal op 26 augustus in Addis Abeba aankomen vcor een officieel bezoek van twee- en-een-halve dag aan Ethiopië. In de middag ven 29 augustus gaat hij near Djibouti en dag daarop naar Cambodja, waar hij drie-en-een- helve dag zal blijven. Vandaar vliegt hij naar Nieuw Caledonië, dë Nieuwe Hebriden en Tahiti. Op deze rondreis zal hij ook de terreinen in het gebied van de Stille Zuidzee be zoeken, waar Frankrijk kernproeven neemt. Nachtelijke brand in Apeldoorns hotel APELDOORN, 18-8. Door tot nu toe onbekende oorzaak is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken in „Hotel Central" aan het Raadhuisplein te Apeldoorn. De brand werd ontdekt door een van de 22 gasten, de heer J. F. Haag uit Gouda, die wakker werd door ccn brandlucht en geluiden die van de benedenverdieping tot hem door drongen. Hij ging op onderzoek uit en ontdekte de brand al spoedig. Hij alarmeerde onmiddellijk brandweer en politie en wekte vervolgens de gasten, die zich haastig aankleedden cn hun bezittingen bij elkaar zoch ten. Er dreigde even paniek te ont staan, toen bleek dal de voordeur- sleutel niet te vinden was. Maar de inmiddels gearriveerde brandweer cn politie forceerden de deuren, zo dat men het gebouw kon verlaten. Het vuur is vermoedelijk 'ontstaan in een hoek van de benedenzaal cn plantte zich snel voort tussen de iambrizcring cn de plafonds. Onverlaten sneden hert staart af KERKRADE, 18-8. [n l>el stads- park van Kcrkrudc hebben vannacht dierenbeulen een van de herten de staart afgesneden. Door snel medisch ingrijpen kon het dier, dat reeds veel bloed had verloren, nog worden ge red. Van de daders onthreekl tol nu toe ieder spoor. MONTGOMERY, 19-8. Gouverneur George Wallace van Alabama heeft donderdag het parlement van deze Amerikaanse slaat verzocht de scho len te verbieden negerleerlingen aan te nemen. Wallace, een bekend tegenstander van rassenintegratie, heeft de scho len toegezegd dat de staat Alabama zal bijspringen als de subsidie van de federale regering wordt ingetrok ken. Deze vervalt namelijk automa tisch als er op de scholen rasdiscri minatie wordt toegepast. GUATEMALA, 18-8. Manuel Orel- lana Portillo, voormalig voorzitter van het Guatemalteekse congres, is doodgeschoten, zo staat in brieven van „rebellen binnen het leger" die kranten in Guatemala ontvangen hebben. Orellana, zo schrijven de rebellen, is een paar dagen geleden, na eerst ontvoerd te zijn, doodgeschoten we gens samenspanning ter omverwer ping van de huidige regering van president Julio Cesar Mendez Mon tenegro. SPORT VOETBAL Zierikzee II-Dreischor I Zondagmiddag a.s. speelt Zierikzee II een vriendschappelijke wedstrijd op het stedelijke sportpark tegen Dreischor I. Beide elftallen hebben hieraan een nuttige oefenwedstrijd. Zierikzee I, dat j.l. zaterdag te Wa- meldinge met 10-0 van de 4e klasser K.N.V.B., za'terdagafd., Wemeldinge won, reist zaterdag a.s. naar Arne- muiden I, dat in de 3e klasse K.N. V.B. zaterdagvoelbal uitkomt. Bodega/atelier „De Speelman" gesloten ZIERIKZEE, 18-8. Bodega- atelier „De Speelman" aan de Nieuwe Haven alhier is sedert vorige week definitief geslo ten. De eigenaar, de heer F. Cnossen, heeft de zaak ver kocht en is vertrokken naar Andijk. Zoals bekend organi seerden de heer en mevrouw Cnossen in hun intieme res taurant regelmatig tentoon stellingen van beeldende kunst van vooral jonge kunstènaars. De voornaamste reden van de sluiting van „De Speelman" is gelegen in de grote toename van het (dag)-loerisme te Zie rikzee na het gereedkomen van de Oosterscheldebrug 'en de Grevelingendam. „Wij lie pen de hele dag met kopjes koffie en kregen hoe langer hoe meer onprettige opmerkin gen te horen over hel werk aan de muren", aldus de heer Cnossen. „En dag-toeristen kopen geen kunst". Een ande re oorzaak is u>el het volko men gebrek aan belangstel ling van het Zierikzeese pu bliek, dat kennelijk weinig voelt om op deze wijze in con tact met kunst te komen. „Zelfs voor de expositie van munten en, prenten uit de his torie van Zierikzee toonde men geen belangstelling" zegt cle heer Cnossen. the in Andijk een oude boerderij heeft ge kocht en daar verder gaai niet het organiseren van tentoon stellingen. damse politie heeft donderdag in sa menwerking met een aantal pluim veedeskundigen een uitgebreid on derzoek ingesteld naar de dood van ongeveer zeventig kippen, die eigen dom waren van de 37-jarige tuinder A. W. van Geest uit Hoe kvan Hol land. De heer van Geest had de bees ten donderdagmorgen dood in het hok aangetroffen. Uit het onderzoek is gebleken dat de kippen om het le ven kwamen door het gas, dat vrij kwam tijdijs de ontsmetting van een stuk tuinbouwgrond, dat eigendom is van een buurman van de tuinder. UTRECHT, 18-8. Dit najaar zal cp acht stations een proef beginnen met een nieuw soort kasregister, waarop de lokettiste alle noodzake lijke gegevens kan intellen, zoals de reisweg, het station van bestemming, het sccrt biljet, de prijs en de ge wenste klasse. Op het kaartje staan ook vaste gegevens zoals de naam van het vertrekstatum en de datum. De variabele gegevens zijn in code opgenomen. De stations van bestenv- rrir.g krijgen een codenummer van drie cijfers. Dit gebeurt volgens een bepaald systeem. Zo worden de ne gen grootste stations aangegeven met de nummers 001 tot en met 009. Deze „kassabons" gaan de met de hand uitgeschreven kaartjes, de zo genaamde passepartouts, vervangen, jaarlijks worden er daarvan nu nog drie a vier miljoen uitgeschreven vcor verbindingen waar weinig vraag naar is, voor cersteklassebij- betaling op tweede klasse-kaartjes en voor cmwegkaarten. De uitgebrei de administratie die hiervoor nodig is, wordt bij gebruik van de nieuwe apparatuur- sterk vereenvoudigd. LONDEN, 18-8. De woensdag ge arresteerde John Duddy is donder dag in slaat van beschuldiging ge steld wegens moord op drie onge wapende politiemannen in Londen, vorige week vrijdag. Duddy werd gisteravond per vlieg tuig naar Londen overgebracht, na in zijn geboortestad Glasgow te zijn gegrepen. Hij zal vandaag (vrijdag) voor een rechtbank in west-Londen worden geleid. Eerder deze week was de 36-jarige John Edward Witney in staat van beschuldiging gesteld. De jacht op een derde verdachte, de 30-jarige Harry Roberts, duurt voort. BANDOENG, 18-8. Vijf Moham medaanse organisaties, aangesloten bij de Nahdatcel Oelama, hebben in Bandoeng een verklaring uitgegeven waarin zij de rede van president Scekarno cp onafhankelijkheidsdag geheel van de hand wijzen cn eisen dat Scekarno van alle officiële func ties wordt ontheven. Zij vragen het volkscongres van Soekarno een volledige uiteenzetting over de mislukte staatsgreep te ei sen. In hun verklaring, welke door het officiële persbureau Antara werd aangehaald, weigeren de organisaties Soekarno als staatshoofd te erken nen. De betrekken Mohammedaanse organisaties omvatten vakverenigin gen, studenten- en jeugdverenigin gen en culturele groepen. Volgens de verklaring vertegen woordigde Soèkarno's rede niet de stem van het volk maar.werd dit er eerder door verdeeld. De rede schaadde de positie van Indonesië in de ogen van de wereld terwijl zijn regering probeerde de internationale betrekkingen te herstellen. Belgische kotter gezonken Twee vermisten DEN HAAG, 19-8. De opvarenden van de kustvaarder „Alme" uit Mep- pel heeft vanmorgen aan radio Scheveningen gemeld dat zij een drenkeling uit de Noordzee hebben opgepikt. De man, Chermain La- hast, is één van de drie opvarenden van de Belgische kotter „Zeebrugge 561", „Heydcroosjen", die gister avond om negen uur is gekapseisd cn gezonken op drie mijl ten noor den van het lichtschip „Gocree". Dc twee overige opvarenden van de kot ter worden nog vermist. De man die door de „Alme" aan boord is geno men, heeft de hele nacht op een plank in zee rondgedreven. Deceptie voor Vcenendaalsc bloemist: geen Lotto-geld VEENENDAAL, 18-8. Drie dagen lang heeft bloemist A. Looi jen uit Vecncndaal in de veronderstelling geleefd dat hij bijna een half mil joen in de Duitse lotto had gewon nen. Donderdag werd hij echter uit de droom geholpen toen hij van hel lot- lohoofdkantoor In Keulen Ie horen kreeg dat er van een hoofdprijs to taal geen sprake was. Dc heer Looijcn, die inmiddels al veel in hel nieuws is geweest, geeft een niet al te duidelijke verklaring van het ge beurde. Zo zou hij hel formulier na het gedeeltelijk te hebben ingevuld in elkaar gefrommeld hebben, om dat hij aanvankelijk niet van plan was het op tc sturen. Later heeft hij het toch gedaan. „Doordal het for mulier verkreukeld werd, waren er door hel carbon tekentjes ontstaan die veel op kruisjes leken en die met dc juiste lottogetallen overeen kwa men", zegt hij nu ontgoocheld. Het feil dal hij aan dc pers doorgaf zc- kcr van een prijs te zijn, verklaart hij aldus: „Een verslaggever zei me van hel hoofdkantoor in Keulen te weten dat ik inderdaad winnaar was. Toen heb ik alle twijfel over boord gegooid". BURGH-HAAMSTEDE, 18-8. Bü- na onmerkbaar beschenen door een sikkeltje maan van nog maar twee dagen oud hebben ongeveer 2500 gas ten genoten van een fraai vreugde vuur in de duinen achter Burgh. Ver gezeld van hun jongste spruiten die deze avond een paar uurtjes langer mochten opblijven cn natuurlijk be gerig naar hun lichtje in de lampion keken, hebben vele ouderparen de duinwandeling gewaagd. Daar de wind juist andersom was dan bij het vorige vuur kreeg het ge heel een ander aspect. De hoge vlam men stelden de wijde omgeving in een vreugdevolle gloed die nog werd geaccentueerd door de aanwezig heid van twee muziekcorpsen, n.l. do Kon. Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee o.l.v. de heer E. A. de Looff en de Harmonie „Crescendo" uit Dreischor oJ.v. de heer J- v. d. Weij- de. Beide gezelschappen speelden beurtelings vix>lijke muziek en er werd naar hartelust mee gezongen, gehost en geapplaudiseerd. Een prachtige avond waarmee V.V.V. Burgh-Haamstede veel eer mee in legde bij het talrijke publiek. Tevoren hadden beide korpsen in een lange mars de talrijke gasten muzikaal verwelkomd. Dreischor be gon in Westenschouwen, waar al ve len het gezelschap opwachten om op de maat van populaire marsen naar Burgh te marcheren. Zierikzee stelde zich op bij het Grand Hotel „Witte van Haemstede" en marcheerde door de Kloosterweg naar Haamstede en vandaar naar Burgh. Cok dit korps had over belangstelling niet te kla gen. Gezamenlijk werd de Zandstraat ingemarcheerd waar in het duinge bied de hoge houtstapel al wachtte. „Crescendo" spelend voor het vuur (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). EERSTE STEENLEGGING R.K.-KLEUTERSCHOOL Woensdag 24 augustus a.s. vindt om 2 uur n.m. de eerste steenlegging plaats van de nieuw te bouwen R.K.- kleuterschool aan de Hoge Molen- straa. OUWERKERK Ned. Herv. Kerk - Ouwerkerk OUWERKERK. De in de Ned. Her vormde kerk gehouden collecte voor de Generale Kas heeft opgebracht f 222,50. Concert „Nieuw Leven" Het muziekgezelschap „Nieuw Le ven" geeft a.s. zaterdag 20 aug. bij goed weer een concert. Aanvang half acht. Programma: 1. Ipso Facto, pas-re- doubJó, Louis Vermaelen; 2. Suite Jeunesse, Henk Jakma; 3. Het Zui den, mars, Frils Jakma; 4. Les Clo ches de Corneville, ouverture sur 1' operette, arr. par Eug. Roux; 5. Wilhelmina, mars, Ant. M. v. Leest; 6. Le Comle de Luxembourg, suite de valses de Franz Léhar, Alfred Delbeque; 7. Death or Glory, mars, R. B. Hall, arr. Tierolff; 8. Sobre las Glac, wals, J. Rosas; 9. Divama, mars, Joh. C. de Wit; 10. Zaanlandia, ouverture, W. H. Scholtens; 11. Co lonel Bogey, mars, Kenneth J. Alford BRUINISSE Bruse Boys naar Amsterdam Zaterdag aanstaande maken de le den van de voetbalvereniging „Bru se Boys" uit Bruinisse een uitstapje naar Amsterdam. Op uitnodiging van de Kromhout Motorenfabrieken N.V. sullen de voetballers uit Bruinisse de motorenfabriek in Amsterdam be zichtigen, waarna een wedstrijd ge speeld wordt tegen het bedrijf self tal van Kromhout in de hoofdstad. BRUINISSE Jongen ging er vandoor Sedert maandagavond omstreeks 19 uur tot en met donderdag is de vijftienjarige jongen M. P. de J. aan het zwerven geweest. Na zijn ver trek werd gisteren (donderdag)- avond een bericht van vermissing omgeroepen in de radio-nieuwsuit zending van half elf, waarna reeds omstreeks elf uur de rijkspolitie te Bruinisse uit Puttershoek bericht ontving dat de jongeman aldaar was aangetroffen in de omgeving van een scheepswerf. Nog dezelfde avond werd de knaap naar Bruinisse terug gebracht. De eerste nacht van zijn clandes tien uitstapje bracht hij door in de werkplaats van zijn werkgever te Bruinisse. Op de fiets trok hij ver der naar Puttershoek. Dc nachten bracht dc J. door in in aanbouw zijnde huizen. Omtrent de beweeg redenen om op zwerftocht tc gaan kon de politfe geen verdere mede- delingen doen. Vergadering gemeenteraad Op 26 augustus a.s. (19.30 uur) komt dc gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Dc heer M. C. Wisse, onderwij zer aan de o.l.-school alhier, slaagde voor de akte wiskunde l.o. Scheepvaartbcrichten Esso Amsterdam (t.), 18-8 van Punto la Cruz naar New York. Esso Den Haag, 19-8 van Banias naar Milfordhavon. Kellctia, 19-8 tc Stnnlow. NIEUW DELHI, 18-8. In de stad Nieuw Delhi en daarbuiten is de ri vier de Joemana buiten haar oevers geti-eden. Drie mensen zijn verdron ken en ongeveer 7.000 dorpelingen zijn uit hun huizen verdreven, door dat hun leemhutten het in een laag water van meer dan een meter be gaven. Tachtig km. ten noorden van Nieuw Delhi zijn 90 bedreigde dor pen geëvacueerd ZOEKEN De (oudere) kinderen waren al doorgelopen, maar pa en ma bleven daar nog wat plakken op dat punt in die Limburgse stad en heus de kleinste niet. Men had dat zo niet opgemerkt en dat was wel verve lend, want die (oudere en ook al ge trouwde) kinderen wisten nu letter lijk, alles en ze hadden de pecunia bij zich en nog van alles wat een mens zo meesjouwt als men op reis gaal. Hadden ze echt alles bij zich? Nee, natuurlijk niet. De „grote" ba gage stond veilig en wel in het hotel, want zeulend met koffers kan men geen stad bekijken. Maar pa en ma waren een beetje moe en ze wilden ook wel wat eten en ze ivilden (daar kwam het op neer) terug naar hun hotel en ze vroegen zich wel af: „waar staat dat vermaledijde hotel?", want dat wis ten ze niet. En ze vroegen zich ook wel af: „hoe heet dat hotel?", ivant dat wisten ze ook niet en waar ble ven die kinderen nu toch. Wat was dat opeens allemaal vervelend en wal moesten die (goede) mensen nu toch wel beginnen. Wel, ze gingen alvast maar xoat rondneuzen op zoek naar dat hotel, maar dat ging gauw vervelen en het leverde ook geen siicces op, want wat begin je als je niets weet. Maar op gindse hoek stond een agent. Geen „schietdien- der", maar een vriendelijk en be hulpzame geüniformeerde, die (na tuurlijk) prompt vroeg: „En hoe heet dat hotel dan?" Maar toen bleef het stil. Gaat die agent heel hard op een fluitje blazen en een met collega's bemande arrestantenwagen aanhou den. En of hel echtpaar maar in ivil- de slappen, allemaal voorin, want pa cn ma zijn onschuldige lieden en iels vergeten is geen halsmisdaad. Ai. dat is daar een trektocht gewor den door die Limburgse stad. Daar ging de chauffeur eerst maar kris kras wat rondrijden cn telkens de stereotiepe vraag stellen: „Is het hier?" Maar het was niet „hier en „daar'' ook niet. Dat hotel leek er wel nooit geweest. „Zullen we alle hotels maar afbellen?" vroeg dc chauffeur over de mobilofoon aan zijn chefs, maar aan de andere kant. kraakte het: „Zoek nog maar even door". Het iccrd wel een uurtje r\jdcn cn langer ook nog cn dc echtelieden werden hel zo zat. icant ze hadden een oprechte slaap cn de spanning tijdens de speurtocht verslapte. Juist toen ma op het punt stond het sta dium van knikkebollen te verwisse len met een echt tukje, remde de chauffeur en vroeg: „Is het hier?" Ma gilde: „ja", want ze herkende opeens dc plaats waar ze drie uur geleden ook had gestaan. Agenten geef je geen fooien, maar :e hadden het teel willen doen die tirec. In het hotel bevonden zich de. kinderen icachlensmoc en zeer ge alarmeerd. Uil dc geprangde gemoe deren ontsnapte de kreet: „Dacr ei je zu". De stad is verder niet meer bezichtigd. Men kende het al. SCIIIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2