Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans! STREEKNIEUWS Lijk in koffer P.T.T. in tweede kwartaal van 1966 Korfbaltoenooi W.I.K. voor pupillen en adspiranten De korfbalcompetitie in de eerste klas van de Schouwen-Duivelandse Korf bal Bond (S.D.K.B.) is weer verleden tijd. Het kampioenschap van de eerste klas werd behaald door S.K.N.W.K. uit Nieuwerkerk. In de blauw-zwarte gelederen heerst over deze mooie prestatie grote vreugde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DEN HAAG, 17-8. Gedurende het tweede kwartaal van 1966 heeft P. T.T. ruim 5.000 telefoonaansluitingen meer gemaakt dan in een overeen komstige periode van het vorige jaar (51.581 tegenover 46.408). Niettemin steeg het aantal wachtenden gedu rende dit tijdvak van 166.829 tot 168.480. Er werden 59.291 aanvragen ont vangen en 6.059 ingetrokken. Voorts werden 25.416 aansluitingen opgehe ven w.o. ruim 19.000 „verhuizingen", waardoor de netto-toeneming in de desbetreffende drie maanden 26.165 bedroeg. Het totaal aantal aanslui tingen op het Nederlandse telefoon net steeg hierdoor tot 1.553.610. In het tweede kwartaal werden voorts 555 miljoen binnenlandse brie venpoststukken behandeld (vorige jaar 535 miljoen). Het aantal kas siershandelingen was in deze periode iets hoger dan in het overeenkomsti ge tijdvak van 1965 (27,8 tegenover 27.6 miljoen); de met deze behan delingen verband houdende geldelij ke omzet vertoonde een stijging van bijna 7 °/o (van 6,3 miljard naar 6,7 miljard gulden). Voorts werden 3,2 miljoen binnen landse postpaketten besteld (twee de kwartaal 1965: 3.3 miljoen). Het aantal rekeninghouders bij de postcheque- en girodienst steeg van 25-jarig bestaan Prinses Margriet-fonds DEN HAAG, 17-8. Prinses Mar griet zal donderdag 15 september a.s. te Rotterdam aanwezig zijn bij de herdenking van het 25-jarig bestaan van het Prinses Margriet-fonds. Ter nagedachtenis aan gedurende de tweede wereldoorlog omgekomen opvarenden van de Nederlandse koopvaardij, zal de prinses op deze herdenkingsdag namens de nabe staanden een krans leggen bij het nationaal monument voor de koop vaardij „De Boeg" aan de Maasbou levard. Verwacht wordt dat ongeveer 400 a 500 „Margrieten" hierbij aanwezig zullen zijn. „Margrieten" zijn wedu wen, kinderen en ouders van omge komen zeelieden. 1.113.142 op 1 april tot 1.171.000 op 30 juni j.l., het totale saldo-tegoed van de rekeninghouders bedraagt thans 3,3 miljard gulden. AMSTERDAM. De recherche in Amstelveen heeft de 44-jarige han delaar in scheepsbenodigdheden S. van D. uit de hoofdstad aangehouden onder verdenking van verduistering van f 4.500 aan juwelen ten nadele van twee Amstelveense juweliers. Uitvoer land- en t ui nbou wprodnkt en eerste halfjaar 1966 DEN HAAG, 17-8. Volgens mede- deling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedraagt de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouw- produkten in het 2e kwartaal 1966 f 1.676 min. Dit betekent een stij ging ten opzichte van het overeen komstige kwartaal in 1965, met f 100 min. of 6 procent. De uitvoer van land- en tuinbouw- produkten in het le halfjaar 1966 bedraagt f 3.030 min. Ten opzichte van het le halfjaar 1965 is dit een vermindering met f 16 min. of 0,5 procent. De hoogste boom BERKELY (Californië), 17-8. De hoogste boom ter wereld is zojuist ontdekt. Het is een 112 meter, 57 centimeier metende Sequoiaook wel Amerikaanse reuzenboom of reuzen-Wel- lingtonia genaamd. Volgens prof. dr. Paul Zinke, hoogle raar aan de universiteit van Californië, staat de boom in de omgeving van San Francisco. Tot dusver was een boom van dezelfde soort met 111 meter 90 drager van het hoogtere cord. Zaterdag 20 augustus te Kerkwerve: De sportvereniging WIK te Kerk werve organiseert a.s. zaterdag 20 augustus een kortbaltoernooi voor pupillen en adspiranten, waaraan door 13 veienigingen met 12 pupil len-achttallen en 14 adspiranten- twaalftallen zal worden deelgeno men. De pupillen openen het toernooi om precies negen uur, waarna zij in twee poules op vier velden zullen gaan uitmaken wie de sterkste zal zijn. Mochten de nummers 1, 2 of 3 in een poule gelijk eindigen, dun zul len de betreffende teams vijf straf- worpen moeten nemen om tot een beslissing te komen. De finale tussen de kampioenen van poule A en B zal om 11.40 uur worden gespeeld. De indeling ziet er als volgt uit: Poule A: WIK, Brouwershaven A, Delta. DBGC, ZSC en. WIK (Kerk werve); poule B: WIK (combinatie), DOSKO, NOAD, Good Luck, ADO '64 en Brouwershaven B.. Gespeeld zal worden het halve ccmpetitiesysteem. De adspiranten Het toernooi voor de adspiranten zal te 13.00 uur aanvangen. Ook hier wordt het halve competitie-systeem gespeeld, waarbij men de teams op vier velden tegelijk aan het werk zal kunnen zien. De indeling van de twaalftallen ziet er als volgt uit: Poule A: NOAD, WIK A, SKNWK, Brouwershaven. ZIERIKZEE Rode Kruis korps Mevrouw J. Huige-Kik is met in gang van 16 augustus j.l. aangesteld tot helpster eerste klasse bij de Rode Kruiskolonne. SEROOSKERKE Brommer botste tegen auto Dezer dagen had op de kruising Serooskerkseweg - Provinciale weg een aanrijding plaats tussen een per sonenauto bestuurd door M. v. d. B. uit Eindhoven en een brommer be stuurd door J. van B. uit Haamste de. Deze aanrijding ontstond toen de bestuurder van de personenauto welke op het kruispunt afsloeg in de richting Renesse, geen voorrang verleende aan de over het rijwiel pad naderende brommer. De perso nenauto en de brommer werden be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Botsing personenauto's Dinsdagavond had op de kruising Serooskerkseweg-Koetenisseweg een aanrijding plaats tussen een perso nenauto bestuurd door mej. J. G. uit Nieuwdorp met een personenauto bestuurd door A. S. uit Eindhoven. Mej. G., welke met haar personen auto uit de ï^oetenisseweg kwam gereden verleende geen voorrang aan de over de Serooskerkseweg in de richting Zierikzee rijdende per sonenauto. Een derde personenauto, bestuurd door de heer J. v. d. H uit Zierikzee, welke in de richting Haamstede reed, wist door snel het rijwielpad op te rijden een aanrij ding met eerstgenoemde auto te voorkomen. De bij de aanrijding be trokken auto's werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. HAAMSTEDE Auto's botsten Tegenover de camping „Duinrand" reden dinsdagmorgen omstreeks 10.45 uur twee auto's op elkaar waardoor wat materiële schade ontstond. De heer H. I. uit Werkendam reed in de richting Westenschouwen en wil de met zijn Opel linksaf het tijde lijke kampeerterrein van de „Duin rand" inrijden. Een achter hem rij dende D.K.W. bestuurd door G. J. v. H. uit Nijmegen reed (tijdens deze manoeuvre achter op zijn voorgan ger waardoor beide voertuigen blik schade opliepen. De rijkspolitie stel de een onderzoek in. BURGH Concert „Witte van Haemstede" De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede"- verzorgt a.s. zaterdag 20 augustus des avonds op de muziek tent te Burgh een speciaal toeristen programma, dat hoofdzakelijk zal bestaan uit wat 'lichte, prettig in het gehoor liggende nummertjes. Met wat mooi weer kan een dergelijke muzikale avond wel eens veel pu bliek trekken. DREISCHOR Tweede benzinestation Naar wij vernemen bestaan in Dreischor plannen tot het bouwien van een tweede benzinepompinstal- latie. Door Cebeco N.V. uit Rotter dam is daartoe bij de gemeente Brouwershaven een aanvraag inge diend. Het gaat hierbij om het plaat sen van twee tanks voor respectie velijk benzine en gasolie van 10.000 en 6.000 liter. Het station zal verrij zen aan het einde van de Bogerd- weg en worden geëxploiteert door de heer G. Heijboer. DODELIJKE ON GELUKKEN DEN HAAG. In een ziekenhuis in Den Haag is de 75-jarige heer M. H. Smeets uit de residentie overleden. Hij werd voor zijn woning aan de Mient ernstig aan het hoofd gewond, toen hij met zijn fiots aan de hand overstak en door een bestelauto aan gereden werd. HOOFDDORP. In een ziekenhuis in Haarlem is dc 77-jarige L. Rood uit Hoofddorp overleden aan de ver wondingen, die hij had opgelopen bij een verkeersongeval op de Kruis weg in zijn woonplaats. DFS, DBGC en Delta. Poule B: DOSKO. WIK B. SVOWK, ZSC, NIKO, ADO '64 en Good Luck. De finale tussen de kampioenen van poule A en B zal om 16.40 uur worden gespeeld, waarna onmiddel lijk op het terrein tot het uitreiken van de prijzen zal worden overge gaan. NIEUWERKERK Auto met caravan de sloot in Mevrouw L. G. J. uit Middelburg reed dinsdagavond met haar auto waarachter een caravan, in de rich ting Zierikzee op rijksweg 18. Ter hoogte van de voormalige chichorei- fabriek „De Kapel" wilde zij een tractor met aanhangwagen passeren, toen van de andere kant een Belgi sche personenauto naderde. Mevr. J. remde en raakte daarbij de macht over het stuur kwijt. Zij schoot het rijwielpad over en kwam in de naast de weg gelegen sloot terecht. Mevr. J. kreeg slechts lichte verwon- dingen, maar haar naast haar zitten de echtgenoot moest naar het Zweed se Rode Kruis ziekenhuis te Zierik zee worden vervoerd. De caravan werd totaal vernield, de auto zwaar beschadigd. OOSTERLAND Het nieuwe leerjaar Deze Week zijn op de verschillende scholen hier ter plaatse de lessen weer begonnen. Op de openbare la gere school, hoofd de heer Bolken baas, kwamen 12 nieuwe leerlingen voor de eerste maal op school, en startte met 67 leerlingen. Op de christelijke school, hoofd de heer Cromwijk, kwamen 20 nieuwe leer lingen voor het eerst en stak men van wal met 115 leerlingen. De chr. kleuterschool „Radda Barnen", hoofd mej. M. K. Beije, kreeg 25 leerlin- getjes voor het eerst op school en begon met totaal 55 leerlingetjes. Derhalve zijn er hier ter plaatse 237 kinderen die een lagere- of kleuter school bezoeken. BRUINISSE Verenigingen starten weer Nu de vakanties weer voorbij zijn, gaan deze week ook de wekelijkse oefenavonden weer beginnen. Leden en adspiranten van de sportvereni ging „Kwiek" worden dan ook deze week weer in het gymnastiekgebouw verwacht. Invoegstroken zijwegen rijksweg De drukte op rijksweg 18 is ten gevolge van het verkeer dat over de Grevelingendam en de Ooster- scheldebrug verschillende malen in tensiever geworden dan voor het openstellen van deze toegangswegen tot ons eiland. Rijkswaterstaat .zal nu, waar het steeds moeilijker wordt de op rijksweg 18 uitkomende zijwe gen in te rijden, deze in 1967 van nieuwe invoegstroken voorzien. Men zal dan al 100 meter voor de bepaal de weg kunnen beginnen met het voorsorteren. De bestaande stroken zullen dus belangrijk worden uitge breid. Scheepvaartbericliten Alchiba, pass. 16-8 Kp. St. Vincent naar New York. Esso Amsterdam, pass. 16-8 Mona eil. naar Punto la Cruz. Esso Den Haag, 18-8 te Banias verw. Kelletia, 16-8 te Plymouth verwacht. De Zweedse regering heeft een verbod afgekondigd voor wapenle veranties aan Australië, omdat dit land deelneemt aan de oorlog in Vietnam. De 43-jarige Russische ingenieur Rabinowitsj, die als directeur van een textielfabriek de staat voor een kwart miljoen roebel heeft benadeeld is tot de kogel veroordeeld, zo meldt het blad „Troed". Russische militairen zijn met he likopters en amfibievoertuigen be hulpzaam bij de evacuatie van dui zenden gezinnen uit het door over stromingen geteisterde grensgebied nabij Mandsjoerije. BOKS-KANGEROE TOKIO Koijodo17-8 Dezer da gen ontsnapte uit een circus in To kio een kangoeroe met bokshand- schoenen aan. Het dier werd name lijk in boksen gedresseerd toen het plotseling de kans zag over een om heining te springen en er vandoor te gaan. Een politie-auto, die de achtervolging door de stad maar natiwelijks kon volhouden, zat er een kwartier lang achteraan. Vier jongelieden wisten tenslotte het dier te vangen maar een van hen liep toch nog een lichte kneuzing op door een goed geplaatste stool van de ge- handschoende kangoeroe. SIMJU V VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Stella Boys-Kon. Zeelandia 2-12; V.A.B.-Smit en Bolnes 0-0. Morgen (vrijdag)avond wordt ge speeld: Van der Wckken-P.Z.E.M. (7 uur). Brouwershaven I en II- MEVO I en II Zaterdagmiddag speqlt Brouwers haven als voorbereiding voor de nieuwe voetbalcompetitie met twee elftallen vriendschappelijk tegen MEVO I en II uit Zierikzee. Brou wershaven II komt om 2.15 tegen MEVO II in het void terwijl Brou wershaven I om 4 uur MEVO I gaal bekampen. In Roemenië is vorige week een vliegtuigongeluk gebeurd, dat aan 24 mensen het leven heeft gekost. RIJSSEL, 17-8. Woensdagmiddag is in het kanaal van Seclin, in de buurt van Rijssel, door jongelui een koffer ontdekt. Zij visten het zware geval uit het water maar konden het slot niet openkrijgen. De rijkspolitie van Seclin opende het slot met be hulp van springstof. In de koffer bleek zich het in ontbinding ver kerende lijk van een 'vrouw te be vinden. Men schat dat het minstens drie weken in de koffer heeft ge zeten. Politiemannen verdacht van moord op een neger WINCHESTER, 17-8. Drie leden van de politie in Winchester, in de Amerikaanse staat Kentucky, zijn in staat van beschuldiging gesteld wegens moord op een 26-jarige ne ger, Collie Hampton, die zondag werd doodgeschoten. De broer van het slachtoffer had een aanklacht ingediend tegen vier politiemannen, die volgens hem op Collie hadden geschoten tijdens een vechtpartij in de woning van de Hamptons. ADVERTENTIE Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50,- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken ■i ZIERIKZEE, 18-8. Na een uithaalmanoeuvre is woensdagmiddag een vracht auto voor het ophalen van lege melkbussen van de V.Z. uit Zierikzee op de smalle dijk te Viane tegen het op de dijk staande muurtje gereden. De auto en melkbussen kantelden vervolgens onder groot lawaai de dijk af om tot tot stilstand te komen op de slikken. Het was juist laag water. Chauffeur de J. uit Burgh kon tijdig uit de wagen springen en zich in veiligheid stellen. Bij hoog water heeft een drijvende bok van de fa. v. d. Marei de beschadigde auto weer op de dijk gezet. (foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5