Pokken in Indonesië Achtmiljoenste Pier-bezoeker Enthousiasme in Maleisië Reünie van Zeeuwse Visserijbelangen IJsbrokken vielen in Oudewater Bakkersknecht vergiftigde deeg Oostduits regiem vierde „muur-jubileum" Jachtjes en kustvaarder waren in nood Na lang wachten kreeg deze plaats een vernieuwd sportveld Ook noodweer boven Zeeuws-Vlaanderen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE mum.* 15 aaeustus lsee Nr. 19640 Laatste avondexcursie van „Pomona" in Westhoek BURGH, 13-8. Het vele zomer- werk dat de aandacht van de fruit teler vraagt in de periode van mooi weer was wol de oorzaak dat aan de excursie van de Pomona-leden naar de bedrijven van de heren J. c. de Feiter en C. J. v. d. Kreeke niet zo veel belangstelling werd getoond. Doch de wei-aanwezigen hebben kunnen zien hoe in luttele jaren een goed 7 ha. groot bedrijf gegroeid is. Drie jaar geleden was Pomona eveneens present en het is gebleken dat de gekozen grond aan de zuid west-kant van Burgh voor fruit zeer goed geschikt is. Ongeveer acht jaar oud is het bedrijf van de heer de Feiter dat na de herverkaveling hier werd ingestoken en het is op moder ne leest geschoeid. 40 pet. Cox en 30 pet. Delicious naast wat vroegere rassen maken het bedrijf juist ge schikt voor een gunstige werkver deling. De in de laatste twee jaren geplante bedrijven zijn bijna voor de volle 100 pet. van deze rassen voorzien en dan wordt het werk top zwaar en vraagt een enorm aantal werkkrachten om de arbeidspiek te kunnen uitvoeren. Volop fruit van een goede kwaliteit zullen de eige naar een tevreden gevoel geven want zijn werk zal zeker beloond worden. Jongere percelen Het bedrijf van de heer v. d. Kree ke, dat aan het vorige grenst is wat het jonge perceel betreft, jonger, hetgeen duidelijk te zien is. Enkele rassen, waaronder de Ellison's Oran- DJAKARTA, 13-8. De pokkenepi demie die op het Indonesische eiland Lombok enkele maanden geleden honderden mensen het leven heeft gekost, heeft de kop weer opgesto ken, zo meldt Antara. Er wonen vier miljoen mensen op het eiland. Eerder dit jaar heeft Lomlbok ook te lijden gehad van langdurige droogte en malaria. Volgens niet-officiële berichten was het aantal doden toen J.000. Giraffe geboren ROTTERDAM, 13-8. In de „Diergaarde Blij dorpin Rot terdam is een giraffe geboren, die de naar Edward heeft ge kregen. Het is een zoon van Wilhelmina, die ook in de diergaarde ter wereld kwam en van Boran, een mannetjes- giraffe, enkele jaren geleden rechtstreeks uit Afrika geëmi greerd. Edward, de tiende gi- raffebaby die in „Blijdorp" is geboren, zal als het mooi weer blijft over enkele dagen met zijn trotse moeder de eerste schreden in de buitenlucht zet ten. De geboorte van Edward betekent voor Blijdorpook een fianciële aanwinst: een giraffebaby vertegenwoordigt een waarde van zeker 10.000 DODELIJKE ONGELUKKEN HAARLEM. De 53-jarige verte genwoordiger C. Poederbach uit Heemstede is op de Herenweg in zijn woonplaats bij een verkeersongeluk omgekomen. Hij raakte met zijn auto op de andere rijbaan en kwam daar in botsing met een bus. De po litie vermoedt dat de man onwel is geworden. PAPENDRECHT. Op de rijksweg tussen Alblasserdam en Gorinchem onder Papendrecht is een bejaarde man door een personenauto gegre pen. De man, de 75-jarige T. van der Tak uit Papendrecht, heeft blijkbaar onvoldoende opgelet toen hij de weg overstak. Hij was op slag dood. UTRECHT. De 20-jarige Engelse kok Stephan P. C. Walker uit Dudley is bij het zwemmen in de Lek bij Lopik verdronken. De Engelsman voer als kok op een plezierboot. Hij heeft waarschijnlijk kramp gekregen Het stoffelijk overschot is door per soneel van Rijkswaterstaat opge haald. CASTRICUM. Zaterdagmiddag is de 47-jarige Duitse hoofdonderwijzer H. K. Balberg9 uit München-Glad- bach in zee verdronken. De man, die met zijn hele gezin in een pension in Castricum logeerde, Was 'smid- dags de zee in gegaan, maar hij kon niet goed zwemmen. UTRECHT. De 24-jarige rangeer der van de Ned. Spoorwegen M. A. J. J. Schouwenberg is bij rangeer werkzaamheden op het emplacement van Venlo om het leven gekomJen. Vermoedelijk is hij met zijn hoofd tussen de buffers van twee wagons terecht gekomen. De rangeerder was gehuwd en vader van twee kinderen. DUIVEN. De 75-jarige B. H. Rut ten, inwoonster van het Gelderse dorp Duiven, is zaterdagmiddag bij een verkeersongeluk in haar woon plaats om het leven gekomen. De vrouw die te voet de straat overstak, werd door een autobusje gegrepen en was op slag dood. BOSKOOP. Op de Zijdo in Bos koop zijn twee bromfietsers frontaal met. elkaar in botsing gekomen. Een van hen, de 64-jarige veehouder M. Slappendel uit Boskoop, overleed kort na het ongeval. De andere, de 27-jarige houtbewerker M. J. Schou ten uit Boskoop, liep zeer ernstige verwondingen op. MAASBRACHT. Op de rijksweg Roermond-Dordrecht in de gemeen te Maasbracht is de 30-jarige Frans man J. Lardeux met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Hij was op slag dood. Het slachtoffer, dat afkomstig was uit Marseille, werkte voor een Fran se maatschappij in Zuid-Limburg. ge, een ras dat in het huidig sorti ment niet meer past, zullen vroeg tijdig gerooid worden. De overige late rassen staan er uitstekend voor en de groei is goed. Op het oude struikenperceel hangt weer een mas sa fruit. Dit was overigens ook het geval met een hoeveelheid struiken in het vorige bedrijf. De hedendaag se fruitteelt laat echter een struiken perceel niet meer toe omdat het lad- derwerk in het onderhoud en de oogst te duur is. Toch zonde om zul ke 200 kg. bomen op de duur te moe ten rooien. Opmerkelijk is in dit be drijf de goede dracht van de Br. Hardy die de laatste jaren met beurtjaren moet afrekenen. De Po- mona-leden hebben op deze avond iets op kunnen steken van een mo dern opgezette bedrijfsvoering van een hedendaags fruitbedrijf. GRONINGEN. Door de Gronin ger recherche is de 46-jarige losar- beider J. S. uit Oude Pekela gearres teerd en ingesloten wegens oplich ting. DE EUROPAZEGELS 1966 DEN HAAG, 13-8. Vanaf 26 sep- tember tto en met 22 oktober 1966 - of zoveel langer als de voorraad strekt - zullen op alle postinrichtin- gen in Nederland de Europazegels 1966 verkrijgbaar zijn. Zij worden door P.T.T uitgegeven in de waar den van 20 en 40 cent zonder toe slag. Als voorstelling voor de Euro pazegels 1966 is door de postadmi nistraties van de landen, aangeslo ten bij de CEPT (Conference Euro- peënne des Administrations des Postes et des Telecommunications), het ontwerp van de Duitse gebroe ders Gregor en Joseph Bender ge kozen. De afbeelding toont een zeilend schip met naast het zeil de letters CEPT. Als bijzondere tekst is boven in het zegelbeeld het woord „Euro pa" opgenomen. In verband met het uitroepen van de datum 5 mei tot „de dag van Europa", heeft de Raad van Europa verzocht de jaarlijkse emissie van de Europazegels met deze dag te doen samenvallen. De CEPT-admi- nistraties hebben inmiddels besloten dit voorstel over te nemen. Dit houdt in dat, te beginnen in 1967, de Europazegels niet meer in september zullen verschijnen. SPORT VOETBAL Den Bommel II-Bmse Boys II 1-3 In een aantrekkelijk gespeelde wedstrijd slaagden de reserves van Biuse Boys er zaterdagmiddag te Den Bommel op Flakkee in, om een i 3 overwinning te boeken op Den Bommel II. Zonnemaire I-Brouwershaven I 2-4 Ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe sportveld speelden de eerste elftallen van Zonnemaire en Brouwershaven een vriendschappelijke wedstrijd met als inzet de speciaal hiervoor door de zakenmensen Paauwe en A. A. Hagens beschikbaar gestelde fraaie beker. In de brandende zon en na het uitwisselen van de herin neringsvaantjes trapte wethouder L. M. Moermond van Brouwershaven af en ontwikkelde zich onder leiding van scheidsrechter G. M. van de: Wielen een vinnige wedstrijd, waar bij Zonnemaire vooral in de eerste helft goed voor de dag kwam. Adrie Geelhoed gaf de rood-gelen Ge iei- ding en L. de Munnik wist Zonne- maiie zelfs op 2-0 te brengen. Nog voor dc rust maakte Haizman er 2-1 van. Na de hervatting bleek het be tere spel van Brouwershaven de doorslag te geven hetgeen werd uit gedrukt in nog drie doelpunten. Fuib van der Weele (2 x) en van Rhoon zorgden ervoor dat de beker defini tief in het bezit van Brouwershaven kwam. KORFBAL DBGC I-NOAD I 1-0 NO AD heeft zaterdagmiddag in haar laatste uitwedstrijd geen kans gezien om in Oude Tonge revanche te nemen voor de destijds in Drei- schor geleden 2-4 nederlaag, want ook nu trokken de blauw-witten in Oost-Flakkee met 1-0 aan het kortste eind. In de brandende zon ontwik kelde zich al direct een aantrekke lijke wedstrijd, waarbij NO AD vooral de eerste 20 minuten de toon aangaf. Naarmate de wedstrijd ech ter vorderde werd de Don Bosco- Grijsoord Combinatie echter gevaar lijker hetgeen tot uitdrukking kwam van de uitstekend spelende Ria Boon (1-0). NOAD bleef echter goed vol houden, hetgeen tot een doelpunt leidde van Corrie van der Linde, dat echter door de scheidsrechter werd afgekeurd. Met 1-0 kwam de rust. In de tweede helft waren beide ploegen vrijwel even sterk maar het grote verschil was gelegen in het feit, dat de dames van D.B.G.C. over het algemeen beter waren dan die van NOAD. Dit gaf uiteindelijk ook de doorslag. DBGC miste nog een strafworp en de laatste minuten maakte NOAD nog bijna gelijk, doch het bleef bij 1-0 voor de thuis club. Een duur druifje LONDEN, 15-8. Een Japanse kunstenaarsorganisatie heeft GU.000 dollar schadevergoeding geëist van de Duitse zangeres Elisabeth Schwarzkopf, die door een ongelukje haar voor genomen tournee in Japan niet heeft kunnen maken. Tien dagen voor haar vertrek verslikte de zangeres zich in een druifje. Het had zes we ken geduurd voor ze naar stem terug had. Kennelijk geldt ziekte niet als een verontschul diging in Japan, zo zei de zan geres. Man bijna verdronken bij reddingspoging DEN HAAG, 14-8. De 37-jarige C. de Kluijver uit Bergambacht is zaterdag in Schevening'en bewuste loos uit de Noordzee gehaald. Hij werd door politiemannen gered, die in zee mond-op-mond beademing toe pasten. De man werd in een zieken huis opgenomen. De heer De Kluijver, die niet kon '.wemmen, was zijn negenjarig doch tertje Marianne te hulp gesneld, die wel een beetje kon zwemmen, maar in moeilijkheden verkeerde. Het dochtertje kon eveneens door politie mannen worden gered. Zij bleef on gedeerd. DEN HAAG, 14-8. De Schevening- se pier heeft zondag zijn acht mil joenste bezoeker geteld. Het was de aqer C. G. Kamerling uit Doorn, die met echtgenote en twee kinderen bij ae entree van de feestneus van de badplaats een mijlpaal realiseer de. Hij werd naar traditie door Nep- tunus tot ridder in de orde van de Zilveren Zeester geslagen en kreeg vele geschenken en souvenirs. Om dat de Scheveningse pier ook dit jaar zijn eerste lustrum viert, werd bij een bijzonder geschenk uitge reikt: een retourvliegreis voor twee personen naar de wereldtentoon stelling in 1967 in Toronto in Cana da. Twee toeschouwers gedood bij autorace CERA, 14-8. Tijdens een autorace in oost-Duitsland op het circuit de „Schleizer Dreieck" bij Gera i? de Poolse coureur Josef Kielbania met zijn wagen het publiek ingereden. Twee toeschouweis werden gedood, acht anderen en de coureur moesten met verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Volgens de verklaringen van officials raakte Kielbania in een gevaarlijke bocht de macht over zijn wagen kwijt wat rami-zalige gevolg ?n had. Vijf en twintig doden bij brand in een tehuis MELBOURNE. 13-8. Een brand in een tehuis van het Leger des Heils in Melbourne heeft aan 25 mannen op leeftijd het leven gekost. De brand is zaterdagavond uitgebroken op de derde verdieping. Het tehuis biedt plaats aan 240 personen. Velen zijn bewusteloos van de derde verdie ping gehaald. Verpleegsters pro beerden hen met zuurstof en door middel van moon-op-mond beade ming bij te brengen. KOE AL A LOEMPOER, 13-8. Dui zenden Maleisiërs hebben de Indo nesische minister van buitenlandse zaken, Adam Malik, een hartelijk welkom bereid, toen hij per vliegtuig ini Koeala Loempoer aankwam ter bezegeling van het donderdag gete kende vredesakkoord. Een half uur tevoren hadden de 40.000 belangstel lenden op het vliegveld hun vice- premier Abdoel Razak begroet, die van de ondertekeningsplechtigheid in Djakarta terugkeerde. Minister Ma- lik blijft een dag in Koeala Loem poer. Toen hem gevraagd werd wat de reactie van president Soekarno was geweest op het vredesakkoord, waar tegen hij zich steeds heeft verzet, zei de Indonesische minister: „Goed. Hij vroeg mij het te ondertekenen". BRESKENS, 13-8. Tijdens een reü nie van de vereniging Zeeuwse vis serijbelangen „Zevibcl", gehouden ter gelegenheid van dc jaarlijkse vis serijfeesten in Breskens, heeft de voorzitter van „Zevibel", de heer A. L. S. Lockefeer uit Hulst, verklaard dat de vereniging ernstig rekening houdt met afsluiting van de Ooster- schelde. De voorzitter wees er verder op dat veertig procent van de schaal-, week- en schelpdierenteelt op naam van Nederland staat. Hiervan wordt in Zeeland en het noorden van het de helft geproduceerd. De heer Lockefeer constateerde dat de gar- nalenvangst goed is, doch het aantal gevangen kilo's steeds minder wordt. De prijs gaat steeds omhoog, doch volgens spreker nog niet voldoende. Hij waarschuwde de vissers om de gamalenstand niet uit te putten. De heer Lockefeer kondigde nog OUDEWATER, 13-8. Oudewater is bezig zich te herstellen van een enorme onweersbxii, die gepaard ging met zware slagregens, hevige windstoten en enorme brokken ijs, met een doornede van meer dan 7 cm. In de baan van de ijsbrokken zijn honderden ruiten van huizen gesneuveld. Bovendien kon de rio lering de neerslag niet verwerken; de mensen moesten het water uit hun woningen hozen. De te velde staande gewassen zijn verloren ge gaan. aan dat een c.a.o. voor de vissers op komst is. Niettemin zullen de maat schapscontracten gehandhaafd moe ten blijven en aangepast worden aan de eisen des lijds. De reünie werd door vele autori teiten bijgewoond, door wie de com missaris der koningin in de provin cie Zeeland, mr. J. van Aartsen. ZAMORA, 13-8. Een geestelijk ge stoorde bakkersknecht, die het deeg kruidde met vijftig gram arsenicum, heeft dezer dagen vijfhonderd inwo ners van het Mexicaanse dorp Cha- vinda moeilijke uren bezorgd. Zij kregen maagkrampen en werden misselijk na van het brood gegeten te hebben. Doordat van het deeg ruim duizend broden waren gebak ken was het gif zo verdomd dat het de klanten van de bakker niet fataal is geworden. De knecht, die beweerde dat zijn baas hem betoverd had, werd gear resteerd, mede om te voorkomen dat de woedende dorpelingen hem zou den lynchen. HORST. In America, behorend tot de gemeente Horst, is de 39-jarige horlogemaker W. S. M. Harts uit Horst met zijn bromfiets verongelukt toen hij op een kruispunt geen voor rang verleende aan een op een voor- rangsweg rijdende personenauto. De man is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. Man bijt hond Duitse postboden zijn Ihatts gewapend met aerosol-busjes, die gevuld zijn met een meng sel van dieselolie en peper. De boze hofhond heeft wanneer dit wapen tijdig tegen hem gebruikt wordt geen kans meer de postbeambte in de benen te bijten. Integendeel, het mengsel bijt de hond. De be kende definitie van nieuivs (niet: „hond bijt man" maar: man bijt hond") verliest al dus haar betekenis. Tot troost van het hondenras diene, dat ze hoe langer hoe beter gaan eten. In 1965 gaven de Duit sers meer aan speciaal blik- voedsel voor dieren dan aan babyvoeding uit. In blik kan men tegenwoordig allerlei de licatessen speciaal voor hon den en katten verkrijgen en zij vinden gretig aftrek. Mei grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon MAR1NUS CORNELIS (Mario) J. DE VLIEGER L DE VL1EGKR- WELLEMAN Kerkwerve, 13 aug. 1960 Schoolstraat 6 Tijdelijk: Rode Kruis zieken huis, Zierikzee. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje ERIK JAN D. VOS E. VOS-SIMONS Haamstede, 13 augustus 1966 Deltaweg 5 SUCCESJES Verloren: Een zwart regenpak, lussen Noordvvelle en Burghsluis. Graag terug te bezorgen bij C. Speelman, Oude Haven weg 11, Burghsluis, Wester- schouwen. Grote schade voor Utrechtse fruitkwekers UTRECHT, 14-8. De korte, maar hevige hagelbui van zaterdagavond heeft de fruitkwekers in Montfoort, Harmeien, Oudewater en Vleuten-de Meern een schadepost bezorgd van naar schatting 3,5 miljoen gulden aan fruit en glas. Alleen reeds in Vleuten-Dc Meern bedroeg de schade ongeveer een mil joen gulden. De forse hagelstenen, als d ui veeieren zo groot, sloegen bij sommige fruitkwekers al het fruit beurs. De meeste kwekers zagen 50 tot 80 procent van hun oogst verlo ren gaan. Merkwaardig natuurver schijnsel: op de Greenedijk in De Meern ging de complete oogst van een fruitkweker verloren, doch een vijftig meter verder wonende colle ga had geen last van de hagel. Twee bergbeklimmers in Italië verongelukt O TRENTO, 14-8. In noord-Italië zijn zondag wederom twee alpinisten om het leven gekomen. Hel zijn een 25-jarige Oostenrijker, die een val maakte van 300 meter en een 29-ja- rige Italiaan, die eveneens een dode lijke val maakte. Westelijk protest tegen militaire parade BERLIJN, 13-8. Het Oostduitse regime heeft zaterdag het vijfjarig bestaan van de scheidingsmuur in Berlijn gevierd met een militaire pa rade op de boulevard „Unter den Linden". Staats- en partijleider Ulbricht prees daarbij de muur als een „maat regel tfcer redding van de vrede voor het volk". De muur had volgens hem voorkomen dat talloze Westduit sers en Westberlijners in een oorlog ten gronde gingen". Op de tribune bij Ulbricht stonden de hoogste func tionarissen van1 Oost-Duitsland als mede talrijke generaals en officie ren van de Russische en Oostduitse traepen. De regering in Oost-Berlijn had vijf jaren geleden het oostelijk blok de bouw van de muur geadviseerd, aldus Ulbricht. Dat er bij de bouw van de muur geen schot was geval len, was te danken aan de vooruit ziendheid en uitstekende organisatie van de kant der Oostduitse regering en haar bondgenoten. Het zou verstandig zijn, aldus Ul bricht, als de regering van de bonds republiek een krediet op lange ter mijn aan de D.D.R. (Oost-Duitsland) zou verstrekken om althans een deel van de aan de Oostduitse economie toegebrachte schade te vergoeden. Dit zou dan tot een confederatie van de beide Duitse staten kunnen lei den. De drie westelijke commandanten in Berlijn hebben geprotesteerd te gen de militaire parade die zater dag in het oostelijk stadsdeel is ge houden ter gelegenheid van de vijfde verjaardag van de muur. Zij noemen haar een schending van het statuut van Berlijn. volgens de rederij goed. Volgens de laatste berichten heeft de gezagvoer der het schip ten noorden van Dover aan de grond gezet. Ongerustheid over jol IJMUIDEN, 14-8. Er is zondag in de loop van de dag in IJmuiden on gerustheid ontstaan over het lot van de zestien voets jol „Founvinds" uit Lowestoft, die vrijdagavond met zes andere jachtjes zee had gekozen voor de oversteek naar IJmuiden. Die an dere zes zijn zaterdagavond en zon dagochtend aangekomen maar de „Fourwinds" met aan boord de 29- jarige heer Tony Smith uit Elling- ham niet. Sedert vrijdag heeft men niets meer gehoord van de „Four winds", die geen motor aan boord heeft. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de zeiler zaterdagavond in de opkomende storm de mast heeft ge streken en zijn zee-anker heeft uit gebracht om beter weer af te wach ten. HOEK VAN HOLLAND, 14-8. De reddingboot Koningin Juliana uit Hoek van Holland is in de nacht van zaterdag op zondag uitgevaren voor het in nood verkerende Belgische jacht Ursa, dat met een uitgevallen motor enkele honderden meters uit de kust ronddreef. Het was op weg vhn Noorwegen naar België. De Koningin Juliana nam het jacht op sleeptouw en bracht het veilig naar Hoek van Hol land. Aan boord bevonden zich drie mannen en een vrouw. DEN HAAG. Het 400 brt. meten de Nederlandse kustvaartuig „Hune- borg" van de rederij Wagenborg uit Delfzijl heeft tijdens mist in het Nauw van Calais onder de Engelse kust, ten zuiden van het licht East Goodwin een aanvaring gehad met het 6946 brt. metende schip „Dia- mandis" uit Piraeus. Hbt Ned. schip maakte water, maar bleef drijven op de deklading, een partij hout. Kapitein en bemanning maken het Blijde dag voor Zonnemaire ST. JANSTEEN, 13-8. Boven een deel van Zeeuws-Vlaanderen heeft zich zaterdagmiddag tegen vjjf uur een noodweer voorgedaan, zoals men daar nog maar zelden heeft meege maakt. Tegen die tijd ontlastte zich boven St. Jansteen en omgeving een hagel bui, die grote schade aan broeikassen en de ruiten van woonhuizen heeft toegebracht. Volgens een ooggetuige vielen er hagelstenen zo groot als een kopje. „Stenen zo groot als een kippe-ei waren nog maar gewoon", aldus deze ooggetuige, die zelf als gevolg van de bui nieuwe ruiten in haar dakramen zal moeten laten zet ten. Juiste gegevens omtrent de to tale schade zijn nog niet te geven. Twintig minuten later begon in deze getroffen gemeente de zon weer te schijnen. Ook in Hulst heeft de bui, zij het kennelijk in wat mindere mate, huisgehouden. De hagelstenen daar waren, zo werd gezegd, niet groter dan het traditionele kippe-ei, het geen overigens groot genoeg was om ook hier glasmateriaal te doen sneu velen. (Van onze verslaggeefster) ZONNEMAIRE, 13-8. Zonnemai re heeft sinds zaterdagmiddag weer een sportterrein^ Hieraan zjjn enkele jaren werk en voorbereiding vooraf gegaan. Het werk is uitgevoerd door de Kon. Nederlandse Heide Maat schappij onder leiding van de heer P. de Meyer. Om kwart voor drie kwam het muziekgezelschap van Zonnemaire, „Nut en Uitspanning" op het veld met daarachter de voet balelftallen van Zonnemaire en Brouwershaven, die na de opening de eer te beurt vielen als eersten hun krachten op dit veld te meten. De heer L. M. Moermond, wethou- der van de gemeente Brouwershaven opende bij ontstentenis van burge meester A. H. Vermeulen het ver nieuwde sportterrein. Na een over zicht te hebben gegeven van de ge beurtenissen die vooraf gingen aan de verbetering vroeg de heer Moer mond zuinig op het terrein te zijn. „Het is een mooi veld geworden. Ge bruik het veel en gebruik het goed", aldus de heer Moermond. Verder wees hij op de mogelijkheid van een eventuele uitbreiding van de sport vereniging „Zonnemaire" door een korfbalvereniging op te richten. De vereniging verder veel succes toe wensend besloot wethouder Moer mond zijn toespraak. De heer J. Klomp, penningmeester van de voetbalvereniging „Zonnemaire", dankte de heer Moermond en heette de spelers van de V.V. „Brouwers haven" hartelijk welkom. Vervolgens verrichtte wethouder Moermond de aftrap en do eerste wedstrijd was begonnen. Voor deze speciale wedstrijd wes een beker be schikbaar gesteld door de firma's Paauwe en Hagens. De totstandkoming De totstandkoming van het sport veld is een vrij ingewikkelde geweest Nadat de Kon. Heide Mij. desge vraagd een plan had ingediend om de ijsbaan te projecteren ten wes ten van het sportveld aan de dorps kom, werd naar aanleiding van dit plan door het hoofd van de gemeen tewerken aan burgemeester en wet houders geadviseerd dc vrijgekomen grond uit de ijsbaan in plaats van op te slaan te gebruiken voor het egali seren van het naastliggende sportter rein omdat dit terrein zeer vele onge lijkheden vertoonde. Besloten werd om een krediet te verlenen voor de aanleg van een ijsbaan en het verbe teren van het sportterrein te Zonne maire en de uitvoering hiervan op te dragen aan de Kon. Ned. Heide Mij., voor de totaal geraamde som van f 11.410.-. Met de werkzaamhe den Werd een aanvang gemaakt in oktober 1964. .wethouder L. M. Moermond verricht de aftrap (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3