Zware bui ging Westhoek zaterdag voorbij Grootste drukte in de Westhoek is voorbij Jongeman verdacht van viervoudige moord STl^KNÏËÏÏWS Drie Londense rechercheurs gedood Kampeerterrein bij Genève overstroomd 574 ste STAATSLOTERIJ Vlotte graanoogst in het Duivelandse Wind wierp zich op geruiterde erwten HAAMSTEDE, 13-6. Zaterdag- middag naderde uit het zuidwesten een zware bui duidelijk zichtbaar aan een inktzwarte wolk. Op het strand waar een groot aantal gasten tevergeefs afkoeling zocht ontstond een ware run op de duinovergangen en opneiuw bleek dat de trap in Westenschouwen veel te smal is om duizenden in korte tijd ever het duin heen te brengen. Gelukkig voor aL deze gasten splitste de bul zich in twee delen en bleef de Westhoek verschoond van regen, onweer en hagel. Het bleef drukkend heet tot in de late avond toen de wind langzamerhand toenam en omstreeks 10 uur in de avond windkracht 7 bereikte. In de late na nacht nam ze toe tot kracht 8 doch in de loop van de zondagmorgen nam ze oï. Er viel geen spatje water in de Westhoek doch druipnatte au to's die de* Westhoek binnenreden wezen er op dat het verderop, kort achter Serooskerke al gegoten had. De bui die meer noordelijk ging bracht op Flakkee en in de Hoekse Waard veel regen en onweer. Toch bracht de harde tot storm achtige wind nog al wat ongemakken in de Westhoek en speciaal de land bouwer moesten zondagmorgen ont dekken dat talloze erwtenruiters om gewaaid waren. Ruiters omver Juist op de zeer warme vrijdag en zaterdag werden zeer veel droge erwten op de ruiter gezet en deze moeten zich in een paar dagen wat zetten. Hiertoe kregen ze echter de kans niet en hun wankele gestaltes waren voor de stormachtige westen wind welkome objecten om tegen de grond te blazen. Inmiddels vordert de graanoogst goed en de kurkdroge gerst en win tertarwe werden vrijdag en zaterdag gretig door de combines gedorsen en in de graantanks getransporteerd. Typisch dat in twee jaren bijna geen zak graan meer over de weg ver voerd wordt. Alles gaat los gestort naar de drogerijen waar het graan voor opslag klaar gemaakt wordt. De zomer tarwe is slechts op enkele plaatsen nog maar droog genoeg voor de combine en een paar warme da gen zoals het afgelopen weekend zal ze spoedig van het land doen ver dwijnen. Het is inmiddels een feit dat de opbrengsten van gerst en de eerste zomertarwe-percelen tegen vallen. tegen de grond geslagen erwtenruiters (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). steden in binnen- en buitenland. Op verschillende „campings" zijn dan ook talrijke bressen geslagen in het tenten- en caravanleger. Inmiddels is het half augustus geworden en het is het wat meer bezadigde pu bliek dat haar intrek in de Westhoek heeft genomen. Wel zijn er nog veel Duitsers die hun vakantie niet gelijk hadden met de Nederlanders. Zij zouden, indien het weer goed blijft, nog een week langer blijven. WESTHOEK, 13-6. De vervroegde aanvangsdatum van vele scholen in ons land heeft tot gevolg gehad dat de meeste families die hier hun va kantie doorbrachten naar huis zijn vertrokken. De zaterdag, vertrekdatum voor de meesten, werd wat gerekt en zo doende kon in de morgenuren nog gezwommen worden. Vorig jaar bracht de zaterdag voor Maria He melvaart een ware invasie en top drukte. De vroegere schooldagen maakten nu dat er nog wel wat gas ten kwamen, doch de vertrekkenden hadden verre de overhand. Kurk droog ging de tent de canvaszak in, evenzo de zomerkleding en na op het kantoor de verschuldigde pen ningen te hebben betaald vertrok met een tot weerziens de hoog op geladen of achteroverhangende auto, door de volle kofferruimte, naar de Brit met bootje bij Petten aangespoeld PETTEN, 14-8. Zondag in de vroe ge avond is een Engelsmande heer Tony Smith met een omgeslagen plastic bootje aangespoeld op de Hondsbossche zeewering by Petten. De heer Smith was vrijdag jl. uit Lowestoff in Engeland vertrokken en had een brief van.de burgemeester van die Engelse gemeente voor de burgemeester van Katwijk bij zich. Door het noodweer zaterdagavond is het bootje omgeslagen. De heer Smith ivist echter op het omgesla gen vaartuigje te klimmen en zo de nacht door te brengen. De Brit die op het omgeslagen bootje stond, trok bij Petten de aan dacht van enkele mensenin de branding werd hij er echter afgesla gen. De heer Smith bleek een uit stekend zwemmer te zijn. Men wist hem er opmerkzaam op te maken dat hij langs de dam moest zwem men. Hier stond nl. een zeer sterke stroom. Zelf had hij dit waarschijn lijk ook al opgemerkt en gelukkig beschikte hij nog over zoveel uithou dingsvermogen dat hij tenslotte vei lig kon worden opgevangen door de djjkbaas de heer J. C. Bellis. Een arts vond het echter noodzakelijk dat hij voorlopig opgenomen werd >n het Centraal ziekenhuis in Alk maar. Het bootje is geborgen en alle levensmiddelen waren nog aanwezig. Deze waren nl. in plastic bussen op geborgen die waren vastgebonden. Slang op straat ROTTERDAM, 12-8. Een groe ne slang van ongeveer een meter lang kroop donderdag middag rustig over het trot toir in de Meermanstraat in Rotterdam, waar hij werd aan getroffen door een vijftigjarige inwoner van Rotterdam, die onmiddellijk de politie waar schuwde. De slang is nu, wach tend op zijn eigenaar, onder gebracht in het reptielenhuis in de diergaarde, Blijdorp. Het is een giftige zogenaamde groene boomslang uit Zuid- Afrika. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht vanaf Baumetz, afstand 179 km., gelost om 7.30 uur, aan komst eerste duif 9.21. Uitslag: C. Bauman 1, 7; L. v. d. Hoek 2, 6, 17, 18, 21; Feleus-van Westenbrugge 3, 4, 5, 12; A. Hage- steijn 8, 11, 15; H. Merle 9; J. Kaaij- steker 10; A. Ravia 13; C. Stoutjes- dijk 14; J. C. Wesdorp 16, 20; L. Tok 19. Woensdagavond van 18.30 tot 19.15 inkorven voor de nat. derby-vlucht Orléans, inkorflokaal 't Sas. DELANO (Californië), 14-8. De po litie te Delano heeft een 26-jarige man aangehouden die ervan wordt verdacht zondag vier mensen te hebben vermoord. Drie vrouwen en een man. Het is de 26-jarige Alfre do Acosta, die op de plaats van een der moorden is aangehouden. Ver moed wordt dat zijn slachtoffers fa milieleden van elkaar waren, het zijn de 40-jarige Isadoro Cortez, Jenny Acosta (34) en Marie Sanchez (80), die waren doodgeschoten, en de 25-jarige Victoria Mcias, die werd gewurgd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstelling: M. J. de Jongh, Nieuw Nickerie Suriname), tijdelijk te Utrecht, is m.i.v. heden beroep baar. Beroepen te Hiei-den (toez.): A. van Brummelen, Giessendam-Nederhar- dinxveld; te Bafloo-Den Andel (Gr.): L. J. v. d. Kam, Blija; door de class, vergadering van Assen tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (direkteur-jeugdwerkadviseur bij de Stichting Jeugdwerk Noorderveld): A. K van Kooy, kand.. Utrecht. Geref. Kerken Bedankt voor Suameer en voor Zuidland (Z.H.): H. Feddcs, Raard. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Blija: K. D. Smit, Blokzijl. Bedankt voor Wczep (2e pred.pl.): R. Timmerman, Bunschoten. Geref. Gemeenten Beroepen te Paterson (New Jersey, U.S.A.): H. Rijksen, Gouda. Bedankt voor Tholen: G. Schip- aanboord, Apeldoorn. SPORT VOETBAL K.N.V.B. D.F.S.—Goes 0-1 De eerste kennismaking met het pas gedegradeerde Goes op het sport park Van Zuijen, waar D.F.S. deze clubs voor haar nederlaagtoumooi ontving is teleurstellend verlopen. Meer spannend dan mooi was het op de prachtige grasmat vertoonde spel. Goes had vier invallers voor v. Ma ris, J. Krijger, A. v. d. Berge en kee per de Witte. D.F.S. miste Schoon- aard in het doel. Zijn plaats werd uitstekend ingenomen door Theo Wessels. Verder was v. Oeveren weer aanwezig en hij was meteen de beste man van het veld. De voorhoe de steunde slechts op Toon Rijnberg en Nico v. d. Graaf, terwijl de an deren achter bleven bij dit tweetal. Goes verloor in de eerste helft al haar beste speler Debbout en gebrek aan reserve noopte de ploeg met 10 man verder te spelen. Een goede dertgi man publiek had de moeite genomen om het spel te komen bekijken en het zag de eerste prachtige kans voor D.F.S. teloor gaan omdat Leo Dijkman hoog over schoot. Zijn broer Rini kon dan op de doellijn een zeker Goes' doelpunt redden ten koste van een vrije trop die scheidsrechter v. d. Linde bui ten het strafschopgebied liet nemen. Het harde schot van Debbout ging voor langs. Wat later kogelde de Laat rakelings langs de paal en toen Nico v. d. Graaf een zeer hard schot loste kon keeper Sinke slechts de bal nipt over de lat tippen. Na een botsing met de keeper van D.F.S. verliet Debbout het terrein en Goes speelde met 10 man verder. Enige verande ring in het spelbeeld had dit niet en beide ploegen wogen goed tegen el kaar op. Na de rust schoot Nico de Graaf uit een voorzet van Kees Oostdijk de bal voor het doel langs. Vlak daarop weer een goede kans voor de thuisclub, doch Toon Rijnberg zag zijn kogel door Sinke over de lat ge tikt. In de 55e minuut schoot H. Sin ke de bal na een rush van de Laat achter Wessels en Goes leidde met 0-1. Nadien werd wederzijds nog hard gewerkt om verandering in de stand te krijgen, maar het bleef 0-1. De laatste 10 minuten verdween het spel in de snel vallende duisternis. De club uit Zuid-Beveland, waar tegen D.F.S. haar derde competitie wedstrijd speelt, mag met deze uit slag zeker tevreden zijn. Beker voor o.l.-school Brouwers haven op schoolsportdag Zonne maire Het korfbaltwaalftal van de open bare lagere school te Brouwersha ven wist voor de tweede achtereen volgende maal beslag te leggen op de wissel beker. Deze werd veroverd op de schoolsportdag te Zonnemaire, gehouden voor alle lagere scholen in de gemeente Brouwershaver(. ZIERIKZEE Laatste orgelconcert Dirk Jansz. Zwart Dinsdag 16 augustus a.s. om 8 uur, geeft Dirk Jansz. Zwart de laatste orgelavond van de serie welke hij dit jaar in de Grote kerk te Zierikzee gegeven heeft. Het programma, waarin ook nog enkele verzoeknum mers zijn opgenomen, bestaat uit werken van Bach (Passacaglia), Walther, Stanley, Franck, Rheinber- ger, Jan Zwart e.a. HAAMSTEDE Brommer reed op auto Voor de eerste maal in het seizoen had vrijdagavond een ongeluk plaats op het zeer drukke kruispunt Kloos- terweg-Serooskerkse weg met de Hogezoom. In de Noordstraat en het stukje Plogezoom (die reeds bij de slagerij de Jonge begint) stond een file auto's die voorrang verleende aan het verkeer dat over de Kloos- terweg en Serooskerkse weg reed. Langs de file naderde een bromfiets bestuurd door de 20-jarige J. v. 't V. uit Renesse. Hij reed de.file voorbij en stak de verkeersweg over, waar bij hij boven op een Fiat 1500 van de heer G. v. O. uit Breda reed. De bromfietser kwam er tamelijk goed al en kreeg alleen wat verwondin gen aan zijn linkerhand. Zijn voer tuig ging geheel verloren. Ook de auto kreeg aan de rechterzijde scha de. De rijkspolitie stelde een onder zoek in. HAAMSTEDE BURGH „Emmab!oem"-collecte De belangx-ijkste collecte van het jaar staat voor de deur. Het is de bekende „Emmabloem-collecte" van het Groene Kruis, waarvan een ge deelte van de opbrengst in eigen omgeving blijft. Het is een jaarlijks evenement geworden voor de bewo ners van Burgh en Haamstede en voor de vele collectrices (tanten), want de opbrengst loopt langzaam maar zeker omhoog. Voor goed zou het eindersultaat hoger moeten, want het is iedereen bekend dat de uitgaven van het Groene Kruis elk jaar hoger worden. Geen wonder want de uitgaven passen zich aan bij de huidige levensstandaard. De contributie is reeds omhoog gegaan en speciaal ziet het bestuur van het Groene Kruis reikhalzend uit naar de opbrengst van de collecte 1966. Juist nu aan het einde van het gas- tenseizoen dat bijna voor iedereen financieel een succes was, zou een gulle gift in de collectebus nergens beter terecht komen. Op êën der avonden van de weken 15-20 en van 22-27 augustus kunnen de inwoners van Burgh en Haamste de iemand aan de deur verwachten voor de Emmabloem-collecte. BURGH longen gegrepen door brommer Donderdagavond waren een aantal jongelui, ondergebracht in de Ger. Jongeling Club uit Kruiningen, die hier cp de camping Rozenhof kam peren, bezig niet het bekende spel letje „spoorzoeken". In de route lag ook hel fietspad langs de Hogeweg en omstreeks 20.15 uur zochten een zestal jongelui, vier aan de ene zijde en twee aan de andere kant van het fietspad naar een mogelijk spoor. Bij het naderen van bromfietsers riep de leider hen naar één kant van het pad, doch deze handeling liep fout en de 12-jarige A. J. uit Kruiningen werd door een bromfiets gegrepen. Hij werd met inwendige pijnen naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Ter plaatse was de rijkspolitie voor het instel len van een onderzoek. DREISCHOR Maaidorsers volop in actie De landbouwers hebben de afge lopen weken gezucht onder het bij zonder slechte oogstweer, maar nu hel weer zich van de goede kant heeft laten zien is het ook in de Dreischorse polder een drukte van belang. Vrijdagavond j.l. waren de maaidorsers nog tot laat in de avond aan het werk. Hopenlijk zet het goe de weer de komende dagen door, op dat het laatste graan binnen de kortst mogelijke tijd naar de silo's kan worden afgevoerd. Door de grote aanvoer van graan is het ook bij de graansilo's van de heer A. H. Bax*en- dregt weer erg druk en op topdagen wordt er soms wel zo'n 600 ton graan aangevoerd. Doelen werd vernieuwd Enkele leden van de v.v. "„Drei- fcchor" hebben zich het afgelopen weekeinde zeer verdienstelijk ge maakt met het uitgraven van de oude graszoden uit de doelen op het gemeentelijk sportterrein. Er werden een groot aantal nieuwe graszoden voor in de plaats gelegd, zodat het zich laat aanzien dat het sportveld bij de aanvang van het neiuwe voet balseizoen in goede conditie zal ver keren. NIEUWERKERK Bromfietser gewond bij botsing Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur ontstond een botsing tussen een bromfiets welke werd bestuurd door J. v. d .Z. uit Zonnemaire en een auto, bestuurd door L. v. d. B. uit Nieuwerkerk. Op de voorrangskrui sing aan de Ring verleende de brom fiets geen voorrang aan de auto. Dokter v. d. Zande verleende de eerste hulp, waarna de gewonde v. d. Z. werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. OOSTERLAND Heropening zaak Vrijdagmiddag had onder grote be langstelling de heropening plaats van de zaak in elektrische appara ten, radio, televisie, wasapparaten enz. van de heer B. J. Matthee aan de Sint Joöstdijk alhier. De heer Matthee, die afkomstig is uit Fijn aart, heeft de reeds bijna 35 jaar bestaande zaak van zijn oom, de heer ADVERTENTIE LONDEN, 13-8. Midden op straat zijn vrijdagmiddag in een buitenwijk van Lenden drie rechercheurs van Scotland Yard doodgeschoten. Het gebeurde in Shepherds' Bush aan de westkant van de Engelse hoofdstad. De drie politiemannen waren, in burger gekleed, in een auto komen aanrijden. Een werd cr neergeschoten terwijl hij in de wa gen zat, de weede onder het uitstap pen en de derde op ongeveer twintig meter van de auto. Bij dit ene inci dent zijn evenveel politiemannen ge dood als in de afgelopen vijf jaar in geheel Engeland van de zijde van de politie is vernomen dat elk van de drie mannen werd gedood met een enkel schot. Bü gevangenis De schietpartij deed zich voor vlak bij de gevangenis „Wormwood Scrubs", zodat aanvankelijk aan een uitbraakpoging werd gedacht. Een gevangenisfunctionaris deelde' echter mee dat dit niet het geval was. Volgens ooggetuigen werden twee van de rechercheurs doodgeschoten toep ze zich naar een geparkeerde auto wilden begeven, waarin twee mannen zouden hebben gezeten. De derde werd gedood door een schot door de voorruit van de politiewa gen. Britse politiemannen dragen in de regel geen vuurwapens en er is geen aanwijzing dat de drie gedode rechercheurs die wel bij zich had den. De politie zoekt met man en macht naar de daders. zijn weg meesleurde. In nachtkltedij probeerden vele kampeerders nog zoveel mogelijk te redden maar kle dingstukken, keukengerei en derge lijke dreven op de stroom mee de heuvel af. terwijl tenten onder wa ter kwamen te staan. GENEVE. 13-8. Het breken van een waterleidingbuis voor twee re servoirs van de stad Genève heeft vrijdagavond een overstroming ver oorzaakt op het kampeerterrein „Bois de la Batic". Bij deze stad waarvan een hon derdtal van de ongeveer zevenhon derd daar verblijvende kampeerders de dupe is geworden. Sommige kam peerders sliepen reeds, anderen wa ren weg naai* de feesten in Genève, toen een stortvloed van water en modder het kamp trof en alles op Maandag 15 augustus 1966 DERDE KLASSE Prijzen van: 15 zijn gevallen op 50 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200 zijn gevallen op 400 zijn gevallen op i 1.000 zijn gevallen op Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 5.000 is nummers nummers nummers nummers nummers nummers gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: op hef nummer: op hel nummer: op het nummer: op het nummer: op hef nummer: op het nummer: 0 710*) 308 555 356 7865 025048 013934 089361 018581 044018 017561 De prijs van 1 30.000 is gevallen op het nummer: 083473 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Triomf van techniek DUIVELAND, 13-8. Ook de land bouwers In Duiveland hebben het droge weer van de laatste dagen be nut. Was vorige week bijna nog niets van het te velde staande graan ge maaid, wie thans door de polder Bruinisse gaat of rijdt zal de meeste graanpercelen leeg vinden. Het ko ren gemaaid, gedorst en opgezakt, het stro geperst. Vijf dagen lang hebben de reus achtige dersmachines de combines, het silhouet van het landschap be paald. Vijf dagen lang zijn de loonwer kers, van bedrijf naar bedrijf gere den en hebben de gulzige machines als „moderne veelvraten hun muil opengesperd, om aan de achterzijde aan de one kant het graan en aan de andere kant het stro los te laten in pakken geperst en wel, als er een persmachine aan de dorsmachine was gekoppeld. De opbrengst is overal goed; van de regen blijkt het graan uiteindelijk toch weinig te hebben geleden. Dat het mogelijk is in minder dan een wbek, de gehele graanoogst van het veld te krijgen is toch wel een triomf van de moderne techniek. Daarvoor was wel nodig dat tot 's avonds laat, zelfs met licht op moest worden gewerkt, maar voor de boeren is hel buitenkansje, dat het ging. M. J. Weststrate, overgenomen. Ge lijk bekend is hier ook een elektro technisch installatiebureau aan ver bonden. Talrijke bloemstukken ga ven aan het omvangrijke winkel pand een feestelijk aanzien, terwijl uiteraard de vele lampen en verdere verlichtingsarmaturen ontstoken wa ren. Er is hier een schat van appa ratuur uitgestald, terwijl de mooie etalages tot kopen noden. Wij twij felen niet of de gedegen vakkennis van de eigenaar zal er toe bijdragen dat hij zijn klantenkring hier Ier plaatse en elders met zorg zal be dienen. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland hoopt op dinsdagavond 16 augustus e.k. in een openbare vergadering bijeen te komen onder voorzitter schap van burgemeester A. A. van Eeten in het gemeentehuis te Nieu werkerk. Aanvang 8 uur. De agenda bestaat uit 12 punten en luidt als volgt: 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen van de verg. van 30 juni 1966. 3. Ingekomen stukken en me dedelingen; 4. Verkoop grond te Oosterland aan de fa. G. H. Freriks te Rhoon. 5. Verkoop grond te Nieu werkerk aan A. Hendrikse te Ouwer- kekr. 6. Verkoop grond aan L, W. Boogert te Oosterland. 7. Verkoop grond te Oosterland aan C. van Waardenburg te Nieuw-Loosdrecht. 8. Wijziging raadsbesluit tot verkoop van woningwetwoningen. 9. Wijzi ging huurreglement der gemeente Duiveland. 10. Verhoging subsidie aan het Zeeuwsch Consultatiebureau voor Alcoholisme. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. BRUINISSE De heer J. Mol behaalde dezer da gen zijn slagers-vakdiploma. Het eigenlijke examen werd gehouden te Nijmegen, maar op verschillende an dere plaatsen moesten bekwaam- heidsproeven worden afgelegd. De heer Mol genoot zijn praktische op leiding bij slagerij Quist te Noord- gouwe. Het laatste jaar was hij in Ede werkzaam. Auto over de kop Toen de heer H. P. M. de Z. te Den Haag zondagavond van Renesse - waar hij een familiebezoek had af gelegd - naar huis terug reed, wilde hij op de toegangsweg naar de Gre- velingendam voor hem rijdend.ver keer inhalen. Er kwam echter een tegenligger, zodat de Z. zijn inhaal manoeuvre afbrak. Hij schoot daar bij te veel naar x*echts doox\ waar door zijn auto een kilometex-paal x'aakte. De wagen sloeg over de kop en werd totaal vernield. De chauf feur kwam er met de schrik en en kele lichte verwondingen van af. ZELHEM. Het noodweer van za terdagavond heeft een slachtoffer geëist in do buux'tschap de Nijman, gemeente Zelhem. Het is de 25-jarige landbouwer H. Heinen, die werd ge dood door stroom van een hoogspan ningskabel, die op een weide-afx*as- tei-ing was gevallen. De watcrleidingdienst nam, zodra de oorzaak opgespoord was, maati*e- gelen om de wilde stroom te sluiten maar voor het sluiten van de be- ti*okken kranen was enige tijd nodig zodat men pas tegen middernacht de toestand weer in handen ki'eeg. Internationaal vrijgezellencongres 's-HERTOGENBOSCH, 14-8. On- der auspiciën van do Stichting GreijA werd dit weekeinde in 's-Hevtogen- bosch het dei'tiende intci'nationaal vrijgezclleneoncoui*s gehouden. Me vrouw M. Greijn uit Grevenbicht, de organisatrice, deelde in baar ope ningstoespraak o.m. mede, dat de belangstelling, die na de dood van haar echtgenoot, de heer Ger Greijn, daalde nu weer toeneemt. Het suc ces van de inspanningen van de Stichting Greijn op het gebied van belastingverlaging en huisvesting voor vrijgezellen is lot dusver maar pover geweest, aldus mevr. Greijn, maar, zo verzekerde zij, de stichting blijft voor de belangen der vrijgezel len op de bres slaan. DIVERSE BERICHTEN De Mexicaanse politie heeft op nieuw 17 personen gearresteei'd in verband met een samenzwex'ing die legen de regering zou zijn beraamd. In totaal zijn de afgelopen dagen vijftig ari-estaties verricht. De vliegers bij de Griekse maat schappij „Olympic Airways" zijn zondag voor zeven dagen in staking gegaan ter ondersteuning van loonei sen. NUNSPEET. In de Zandenplas te Nunspeet is de 12-jarige jongen T. Bakker uit deze gemeente verdron ken. Men heeft nog getracht door mond-op-mond-beademing de le vensgeesten weer op te wekken, doch dit is niet gelukt. BLOEMENDAAL. Bij een ver- keei*songeluk op de Zeeweg tussen Overveen en Bloemendaal aan Zee is de 22-jarige chauffeur C. B. Ste- houwer uit Haarlem om het leven gekomen. Acht schoolmeisjes en hun onder wijzer zijn zondag te Miyazaki, op Kioesjoe, vei'dronken toen het eilandje in een rivier, waarop zij kampeex*den, werd overstroomd. Drie meisjes en een tweede leraar kon den met behulp van touwen gered woi'den. URK. De x*eddingsboot „Zeemans- hoop" uit Urk heeft zes studenten, die in hun botter op het IJsselmeer tussen Lelystad en Urk in moeilijk heden waren geraakt, in veiligheid gebracht. DEN HAAG. Zestien Nederlandse bedrijven nemen deel aan de intex*- nationale technische jaai'beurs in de Tsjechoslowaakse stad Bmo, die dit jaar van 11 tot 20 september wordt gehouden. In de buurt van de Zuid-Afri kaanse plaats Lichtenburg liepen vi'ijdag drie-en-dertig Afxükaanse kinderen, twee onderwijzers en een chauffeur ernstige verwondingen op, toen een schoolbus over de kop sloeg. Twee meisjes in zwembad door bliksem gedood BLOEMENDAAL, 13-8. Zaterdag- avond om 6 uur zijn twee Amster damse meisjes in het zwembad van de camping Vogelenzang te Bloemen daal dcor de bliksem gedood. De slachtoffers zijn de 15-jax*ige naaister B. Rotgans en de 16-jai*ige kantoorbediende W. M. L. Siegi*est. Eei'stgenoemd meisje was op bezoek bij haar vriendin, die met haar ou- dei*s op de camping vei'bleef. Van de ongeveer 20 andei'e personen, die op het moment dat de bliksem insloeg, in het bad waren, moesten enkelen zich in het marirt?hospitaal te Over veen laten behandelen. Vrouw met kunsthart kwam even uit bed HUOSTON. 13-8. Een 37-jarige Mexicaanse, in wier lichaam vier da gen geleden een kunsthart is ge plaatst, is vrijdag in het Methodis tisch ziekenhuis te Houston, Texas, sven uit bed geweest. Zij is de dei*de patient bij wie een dei-gelijke ingreep is verricht. De eerste twee overleden kort na de opei*atie vanwege compli caties. Vuurtje PALERMO, 14-8. Op liet sta tion van Palermo is een goe derenwagon met een miljoen lucifers in brand gevlogen. De brandweer heeft het „bran dende lucifersdoosje" op een zijspoor gerangeerd en de brand geblust.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2