EN HET AVONTUUR Nederlandse jongelui opgepakt aan Oostduitse zönegrens Nasleep van wereldoorlog II STREEKNIEUWS Mihajlov nog in arrest Reatle John Lennon bood excuses aan Zware overstromingen in India Anneke net meisje K. J. Goedbloed SPECIAALZAAK Chr. Middenstandscursus Zierikzee Openbare verkoping DEN HAAG, 11-8. Blijkens een inlichting die de Nederlandse am bassade in Bonn van de Duitse jus titionele autoriteiten heeft gekregen, zijn woensdag waarschijnlijk twee Nederlandse jongelui opgepakt door de Oostduitse grenswacht. Het Duitse persagentschap weet in middels, dat het incident gebeurde aan de grens van de Bondsrepubliek en Gost-Duitsland bij Besenhausen, in het district Göttingen. De jonge lui - aangenomen wordt dat het Ne derlanders zijn, omdat een bromfiets is gevonden met een Nederlands ver zekeringsplaatje - zijn waarschijn lijk per vergissing over de zónegrens geraakt. Zij werden volgens getui gen opgepakt door grenswachters die gepost waren op een Oostduitse wachttoren. Tevoren zouden vanuit de wachttoren waarschuwingsscho ten zijn gelost. Over de identiteit van de twee op gepakte jongelui zijn geen nadere mededelingen gedaan. Aan het dou anekantoor van Góttingen neemt Tomaten zei politie LONDEN, 12-8. In de voornaamste Straat aan Leeds, in het yraa)sc»iap Yorkshire, ontstond dpnderdag gro te opschudding, toen een vrachtauto met oplegger van de spoorwegen door een slippartü omsloeg. In min der dan geen tijd. waren tientallen politiemannen in burger op het to neel uerschenen die een ondoor dringbare muur om de verongeluk te wagen vormden. Op de vraag van een nieuwsgierige voorbijganger antwoordde de politie lakoniek dat de auto tomaten vervoerde. Later bleek dat de wagen bank biljetten en geldstukken ter waarde tan vier min. pond sterling (40 min. guldenbevatte, die van de Bank van Engeland werden overgebracht vaar het bijkantoor in Leeds. Dit bedrag is tweemaal zo groot als het- g-.en enkele jaren geleden bij de gro- \c hciaroo/ werd buitgemaakt. Dit- 'naal had de Bank van Engeland meer geluk. Nederlands echtpaar in Frankrijk verongelukt EPINAL, 11-8. Een echtpaar uit Rotterdam, van wie Reuter en A.F.P. de namen geeft als de heer H. van Bergem en mevrouw K. van Ber- gem-Groen, respcktievelijk 55 en 52 jaar, is in de nanacht van woensdag op donderdag bij een verkeersonge luk in Chavelot, in de Franse Voge zen, omgekomen. Het echtpaar was op weg naar Italië. Hun auto botste in een bocht met grote snelheid tegen de hoek van een huis. De politie vermoedt dat de be stuurder oververmoeid is geweest. Koppige koopman LUND (Zweden), 11-8. Koop man Erik Andersson in Loe- beroed bij de Zweedse univer siteitsstad Lund houdt voet bij stuk: 240.000 kronen en geen cent minder, en heeft het marktplein, dat zijn eigendom is, voor alle autoverkeer ye- sloten. In rechte kan hij zelfs voetgangers en fietsers ver bieden op de markt te komen, maar die mogen nog wel. Het plein ligt in het midden van de plaats en vormt dc krui sing van de twee voornaamste stralen. De gemeente tail het van Andersson kopen, maar biedt 150.000 kronen, wat hij te weinig vindt. men aan, dat de jongelui - zoals dat meestal gaat - na verhoord te zijn binnen een dag of twee wel weer over de Oostduitse grens zullen wor den gezet. De twee jenge Nederlanders, de 22-jarige leerling-journalist J. L. yan Gerwen uit Valkenswaard en de 21- jarige kantoorbediende D. J. Toir- kens uit Eindhoven, zyn donderdag avond door de Oostduitse grens-wacht vrijgelaten. Ook nu nog, meer dan twintig jaar na het einde van de vijandelijkhe den in de tweede wereldoorlog be draagt het aantal Duitsers waarvan het lot niet bekend is meer dan twee miljoen. Op 1 oktober 1965 waren bij het Duitse Rode Kruis en kerke lijke instellingen, die zich met het vraagstuk der vermisten bezig hou den nog 1.269.727 aanvi-agen han gende betreffende personeel van land-, zee- en luchtmacht, van wier lot de nabestaanden niets weten. Voorts zijn er 77.572 aanvragen be treffende Duitse burgers die waar schijnlijk naar de Sowjet-Unie zijn overgebracht en daar wellicht nog in leven zijn en 46.700 aangaande per sonen, die vermoedelijk zijn afge voerd naar andere landen achter het ijzeren gordijn. Het aantal vex-miste burgers waaromtx-ent men in het ge heel geen aanwijzingen heeft be droeg toen nog 863.813. Het totaal van degenen omtrent wier lot men in onzekex-heid verkeert is 2.263.076. Verreweg het gx-ootste deel van deze Duitsers zal niet meer in le ven zijn. In de jaxen, dat dit onder zoek is gehouden, heeft men slechts van ruim 66.000 vex-misten kunnen vaststellen wat met hen gebeurd is. Wel heeft men van 15.5 miljoen Duitsers die van huis en hof zijn vei'dreven de adressen Kunnen x*e- gisti-eren. Mevr. E. M. J. VAN DONK- GESCHIERE logopediste hervat maandag 15 augustus haar praktijk. Calandweg 16 - Zierikzee Telefoon (01110) 2642 Diefstal van gouden munten SION, 11-8. Uit de vitrines van het hospitium van de grote St. Bern- hard zijn 21 oude, gouden munten verdwenen, die deel uitmaakten van de belangx-ijke collectie kunstvoor- weipen van het hospitium. Er is di rect een onderzoek ingesteld, maar men gelooft dat het zeer moeilijk zal zijn de munten terug te vinden. Kleinere subsidie voor visverpakking Teneinde tot een kwaliteitsprodukt te komen zoals ook door Denemar ken en Zweden aan de markt wordt gebracht, subsidieerde de regeling tot voor kort de verpakking van ver se vis in kistjes van 20 kg met f 4,- per kistje. De reders of verpakkex-s moesten dan echter zelf voor het kistje zoxgen. Enige weken geleden heeft de overheid de subsidie terug gebracht van f 4,- op f 3,- per kistje en waar een kistje meer dau f 2,- kost, wordt voor b.v. soorten als ha ring en makreel minder dan 5 cent per kg, zodat het minder aantrekke lijk wordt de vis nog in. kleinere kistjes te verpakken. In de visserij- plaatsen heeft de vermindering van de subsidie, die in totaal toch nog wel enkele miljoenen bedraagt, nog al wat aanleiding gegeven tot com- mentaax*. Nederlandse jongen in de bergen omgekomen SALZBURG, 11-8. Een 17-jarige jongen uit Amsterdam (wiens naam door het Oostenrijkse persbureau APA wordt opgegeven als Peter Thiel) is woensdagavond in het ge bied van de Heissborn (Salzburg) verongelukt. Mannen van de bei-g- reddingsdienst en van de gendar merie werden met een helikopter tot bij de plaats gebracht, waar de jon geman de dodelijke val had gemaakt, voor de berging van het stoffelijk overschot. BELGRADO, 11-8. De voormali ge hechtenis van de Zuidslavische schi'ijver Mihajlov is voor onbepaal de tijd vei-lengd. Zij mag de drie maanden echter niet overschi'ijden zonder dat een aanklacht tegen hem is geformuleerd. De schrijver is op 8 augustus ge vangengezet nadat huiszoeking bij hem was gedaan. Hij was van plan enkele dagen later een vergadering te beleggen voor de oprichting van een kritisch tijdschrift. CHICAGO, 12-8. Kort nadat de beatles in Chicago waren aangeko men aan het begin van hun toernee door de Ver. Staten, heeft John Len non op een pex'sconferentie zijn ver ontschuldigingen aangeboden voor zijn uitspx-aak,d at „de beatles popu lairder zijn dan Jezus Chxistus". „Ik betreur het echt dat ik dit heb gezegd. Het is nooit mijn bedoeling geweest een gemene antireligieuze opmerking te maken", aldus Len non. Toen hij zich weer op hetzelfde glibberige pad ging begeven, onder brak Paul McCartney hem met de woorden: „Wij betreuren allen deze gang van zaken", en maakte een einde aan het persgesprek. De opmerkingen van John Lennon ever de hedendaagse positxe van het christendom hebben er toe geleid, dal de platen van het viertal uit Li verpool door verscheidene Ameri kaanse radiostations woi-den geboy- NIEUW DELHI, 11-8. In de om geving van de Indiase hoofdstad Nieuw Delhi zijn donderdag meer dan 2000 dorpelingen dakloos geworden doordat de rivier Jamoena buiten haar oevers trad. Ongeveer 30.000 mensen zijn dooi de overstromingen getroffen en vele dorpen kunnen slechts per boot wor den bereikt. In de omgeving van Sjandigax-h, de hoofdstad vani de staat Poenjab is de rivier ook buiten haar oevers ge treden. Daar hebben ongeveer 50.000 mensen van het water te lijden. Van Dehra Doen aan de voet van de Himalaja zijn ongeveer 600 ge zinnen geëvacueei'd1 nadat hun hui zen onbewoonbaar waren geworden door het van de hoogten stromende water. Na het eten zette ze een stoel bui ten en ging zitten lezen. Maar ze kon haar gedachten niet bij de lek- tuur houden. Haar blikken dwaalden rond de zijgevel van het kasteel, die hier zo goed te zien was. Daarach ter heette, volgens Adrie, het moe ras te zijn. Maar Tiemen vertelde van een karrespoorpad. En van hier uit te zien, zag ze alleen maar bo men aan de achterkant van het kas teel. Zou ze er eens een kijkje gaan nemen? Wie kon het haar beletten? Maar dan niet van deze kant. Ze bracht alles weer naar binnen, deed een kort jasje aan en verliet door de achterdeur de woning. Via de weg maakte ze een omtrekkende tocht, zodat ze in het bos kwam. Daar liep ze enige tijd te zoeken, tot ze inderdaad een zandweg vond met een fietspad ernaast. De zonnestand in aanmerking nemende, moest die kant uit het kasteel liggen. Rustig wandelde ze verder en zag, dat de zandweg steeds smaller werd. Hier zou nog nauwelijk een auto kunnen rijden, maar aan de sporen in het zand zag ze, dat het toch wel gebeurde. Opeens zag ze tussen dc bomen Iets schemeren. Een soort poortje teken de zich in het groen af. Daar hield het bos waarschijnlijk op, dus was ze dicht bij het kasteel. Iets in zich waarschuwde haar voorzichtig te zijn. Daarom begon ze langzamer te lopen, zo dicht moge lijk bij de bomen. Het paadje ging hier afwijken, alleen het smalle zandpad bleef. In een flauwe bocht stuitte ze plotseling op een metalen bord: ..Particulier terrein. Slrong verho- den toegang". door FRANK VAN FALCKENOORT Een beetje verbaasd kijkend stond ze te kijken. Het leek ook net, of de bandensporen hier ophielden. Tot het bordje waren nog vrij diepe spo ren, twee meter verder leek alles opgelost en lag het zand vrij vlak. Misschien nieuwsgierige automobi listen, die dit pad gereden hadden tot het bord. En toen teruggekeerd waren, omdat ze ook het bord lazen? Maar waar moesten ze hier keren? Daar was geen enkele mogelijkheid voor. Het enige, wat er op zat was: terugrijden, misschien wel een kilo- meler, voor men kon draaien. Waar om had men bij het kruispijnt geen boi-d aangebx-acht met „Doodlopen de weg" of zoiets? Menig automobi list zou er baat bij hebben gehad, want uit de sporen was wel op te maken, dat hier heel wat auto's ge ileden hadden. Besluiteloos stond ze nog altijd bij het bord. Ze voelde er niet veel voor een overtreding te begaan. Dit verbod liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Maar ten slotte won haar nieuwsgierigheid het van haar eerbied voor de wet. Wat angstig liep ze verder, pas voor pas. Af en toe keek ze schichtig om. Gatsie, het werd hier gi'iezelig. Waarom was ze niet rustig thuisge bleven? Waar bemoeide ze zich ei genlijk mee? Als Adrie het te we ten kwam, werd hij misschien boos. Ach, die lag te pitten, de schade van de afgelopen nacht inhalend. Mannen waren allemaal slaapkop pen. Na een paar minuten kwam ze tot dc ontdekking, dat ze bijna aan het eind van het bos gekomen was. Ze zag ren soort grasveld en zowaardaar had je de achter zijde van het kasteel. Vex-di'aaid, dat leek wel een soort ophaalbrug, maar de kettingen leken niet erg be trouwbaar meer. Daar achter zag ze twee zware deuren. Misschien al ja ren niet meer open geweest. Wat zeg ik? Misschien wel in geen hon derd jaar. Dus hier was dan vroe ger de slotgracht, die volgens Tie men gedempt was. Enigszins opzij van de zandweg, die aan het eind van het bos ein digde, zag ze weer een bord. Ze stak naar de andere over om het op schrift te lezen. Toen sperde ze haar ogen wijdopen van verbazing, want ze kon haar ogen haast niet geloven, toen ze las: „Moex'as. Levensgevaar lijk!" Haar eerste x-eactie was: Dus toch! Adrie spx-ak de waarheid, toen hij haar waarschuwde niet naar de ach terzijde te gaan van het kasteel. Maar waarom had Tiemen dan ge zegd, dat je hier in de wijde om trek geen moei'as vond? Wist hij dan niet van het bestaan van dit bord? Maar hij wist wel het binnenpad van huis naar dorp en dat zag ze ginds gaan in de richting van de concierswoning. Bij het huis had ze het vanmorgen ook gezien er er was nota bene nog een hekje ook in ver binding met de tuin. Wie spreekt er nu de waarheid? Haar broer kende z'e uiteraax-d het beste. Maar die had ze ook al een paar keer op leugens betrapt. Tie men daarentegen kende ze ternau wernood en toch was ze geneigd om hem te geloven. Gatsie, het was maar een gekke, geheimzinnige boel hier. Ze bekeek het lange gras, dat misschien de he le zomer niet gemaaid was. Zo te zien was er niets bizonders aan. Maar moeras was altijd ven-aderlijk. Daar groeide van alles in. En je zet zo'n bord er toch niet voor de lol neer? Met zulke dingen maak je geen gekheid, dat is veel te ernstig! Moeras is inderdaad levensgevaax-- lijk, daar kun je zover in wegzakken dat je stikt. Een vreselijke dood lijkt me dat, dacht zc. (Wordt vervolgd). Gevraagd: WERKNEMERS voor Rotterdam voor plantsoenen of kabels en buizen. Goed loon! Inlichtingen: W. M. KET TING. Brouwerijstraat 27 te Nocrdgouwe. Wegens ziekte vragen wij een Vex-der delen wij mede, dat wij voorlopig 's avonds om 11.00 uur gesloten zijn, be halve op zatex-dag en zondag. Café „La France" Lange Nobelstraat 53 Ziex*ikzee TE KOOP: 3 Citroëns 2 C.V. 3 Citroëns AMI 6 I Scaldia (1966) 1 Panliard met nieuwe motor 1 Amphicar (groen) 1 Citroen 2 C.V., bestel (1962) Citx-oën - Scaldia - Amphicar telefoon (01116) 245 - Rencsse TE KOOP: Diverse gebruikte wasmachines compleet met wringer vanaf 50,— WELTEVREDEN Telefoon (01110) 28 05 ZIER1KZEESE ORATORIUM VERENIGING Voor de repetitiebegeleiding op de dinsdagavonden zoe ken wij een wat gevorderde PIANIST* E) Vexgoeding na wederzijds overleg. Brieven: seci\ H. DE VOS, Manhuisstx-aat 19, Ziex-ikzee. Officiële publikatie Examens Fysiotherapie De Geneeskundige Hoofdin specteur van de Volksge zondheid bx-engt ter kennis van belanghebbenden dat de examens A Fysiothex-apie in de maand november a.s. af genomen zullen worden in Amsterdam, 's-Gravenhage, Utx-echt en Enschedé. Zij die hieraan wensen deel te nemen kunnen aanmel- dingsformuliex-en en inlich tingen verkrijgen bij de di verse opleidingsinstituten en bij de Geneeskundige Hoofd inspectie, Dr. Reyersstraat 8, Leidschendam, telefoon (070) 81 47 01, toestel 2045. SUCCESJES Te koop: 7-weekse jonge hennen. (In- ï-uilen oude kippen is moge lijk). T. C. van Damme, Dap- perweg 17, Haamstede. Vier mooie clubs. L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, tel. (01110)2167. Enkele prima gebr. bx-om- mers. - A. van Hese, West- sti'aat 9, Zierikzee. Bankschroeven, steek- en ringsleutels, gei'eedschaps- kisten. - L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, tel. (01110)2167. 1- en 2-pex-soons ledikanten en bedden. - L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, Zierik zee, tel. (01110) 2167. Jonge krielhennen en -hanen. T. C. van Damme, Dapper- weg 17, Haamstede. Dressoir, tafel, stoelen bij L. Kaashoek, Lange Nobelstr. 23, Zierikzee, tel. (01110) 2167. Drachtige zeugen bij M. Flik- weert, Loensweg 5, Nieuwer- kerk. KindexTedikantje met matx-as en l-pex*soons opklapledikant. Plevierstraat 42, Ziex*ikzee. Mooie anjex*s per bos f 1,25; chx-ysanten per bos f 1,50; gladiolen f 1,bij J. Ravia, Schuttershofstraat 17, Zierik zee, telefoon 3131. Tc koop gevraagd: Slachtkippen. Voor goede kwaliteit de hoogste prijs! T. C. van Damme, Dappex*- weg 17, Haamstede. Tc huur: Per 1 september of eerder: (een) kamer(s), op goede stand te Ziex-ikzee. Brieven onder nr. 2490 aan het bux\ van dit blad. Diversen: Pakhuis of opslagruimte - J. Ravia, Schuttershof straat 17, Ziei'ikzee, telefoon 3131. Weggevlogen: kanaries. Gaar ne terug. J. Krijgex-, Zeven- huisstx-aat 8, Zierikzee. Heeft u een groter of kleiner spaartegoed, dat u één jaar of langer kunt missen? Be- voi'dert dan het eigen wo- ningbezit door één df meer deelnamen B.N.G. Rente 7 Rente en aflossing rijksgaran tie. Praat met M. M. Braam, Heesterlustweg 7, Schudde- beurs, tel. (01850) 3323. WELTEVREDEN Telef. (01110) 28 05 - Appelmarkt 6-8-16 - Zierikzee voor: F BANDRECORDERS PLATENSPELERS GRAMMOFOONPLATEN (Uitgaande van de Stichting voor Chr. Middenstands- onderwijs te 's-Gi-averxhage) Aangifte van leerlingen voor het volgende cursusjaar Héérlijk! Iets fijns! 5,35 per fles Adviseur van gastvrije mensen: Slijterij-wijnhandel J. van der Valk 't Vrije 30 - Telefoon (01110) 2972 - Zierikzee Opleiding voor het Middenstandsdiploma. Duur van de cur sus is twee jaar. Zij, die afgewezen zijn, of anderszins vol doende vooi'opleiding hebben, kunnen in klas II geplaatst worden. Het cui-susgeld (incl. inschrijfgeld) bedx-aagt f 80,per jaau Boeken en uitwerkpapier worden door de cursus in .bruik leen gegeven. Hiervoor wordt f 20,per jaar betaald. De cursus wox*dt gegeven in het gebouw van de Chr. ULO- school, De Huybertstraat 35 te Zierikzee, op dinsdag- en donderdagavond van 18.30-21.00 uur. Eerste cursusavond dinsdag 23 augustus 1966. Aanmelden bij: O. SMILDE, Evertsenstraat 24, Zierikzee, tel. (01110)2694 P. v. d. SNEPPEN, Poststraat 46, Ziex-ikzee, tel. (01110)2442 J. C. SPAANS, Mulockstraat 26, Zierikzee, tel. (01110) 2572 De aanmelding kan mondeling, schx-iftelijk of telefonisch geschieden. Hier uw speciaal adres voor 'n goede bromfiets! Uit voox-raad: ZÜNDAPP BATAVUS SOLEX KKEIIDLER TOMOS PEUGEOT HONDA PUCH A. van Hese, Weststraat 9, Zierikzee door notaris VAN DEN ENDE te Ziex-ikzee, op woensdag 24 augustus 1966, des middags te 2.30 uur, in zaal „Tavenu" (naast hotel Bom) te Haamstede, van: 1. Woonhuis, schuur, erf en tuin te Haamstede, Breedsteweg 1, sectie F, nr. 316, gx-oot (ex-fpacht). Huurder: dhx\ T. Stoel. 2. Woonhuis, schuur, erf en tuin te Haamstede, Weststraat 16, sectie C, nr. 260, groot 1.27 are. Huurder: dhr. J. Kik. 3. Woonhuis, schuur, erf en tuin te Haamstede, Breedtseweg 1, sectie F, nr. 316, gx-oot 21.30 are. Huux-der: dhr. N. v. d. Linde. Perceel sub 3 is opgenomen in het streekplan als recreatie terrein. Bezichtiging: Dinsdag 23 augustus 1966, van 19.00 tot 20.00 uur, en woensdag 24 augustus 1966, van 10.00 tot 12.00 uur voormiddag. Zoon doodgeknuppeld in Beiers dorp MUNCHEN, 11-8. Zoon Johan is door zijn vader en broer in het Ne- dex'-Beierse dorp Giltshof doodge knuppeld omdat hij liever tarwe dan gras maaide. De politie deelde don derdag mee dat Johan tegen het be vel van zijn vader in tarwe was gaan oogsten. Toen zijn vader en jongere broer hem dat wilden beletten ver zette hij zich en verwendde hij: zijn broer met de zeis. Een oudere bx-oer kwam te hulp en sloeg er tezamen met zijn vadex- met dorsvlegels op los tot Johan dood bleef liggen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Smit en Bolnes-Neptunus 9-1. Het programma voor dc volgen de week luidt: Maandag 15 augustus: Velocitas- P.Z.E.M. (scheidsr. Th. Sies); Van der Wekken-Ncptunus (scheidsx-. J. P. van Wel). Dinsdag 16 augustus: Stella Boys- Kon. Zeelandia (scheidsr. Th. Kx*a- mer). Vrijdag 19 augustus: V.A.B.-Smit en Bolnes (scheidsr. D. van der Wek ken); Van der Wekkcn-P.Z.E.M. (scheidsr. Th. Krametf). Alle wedstrijden vangen ann om zeven uur. Schoonmaaksters stalen goud AMSTERDAM, 11-8. De recherche van het bureau Singel in Amstex-dam heeft dondei'dag twee schoonmaak sters, de 48-jax-ige E. H.-B. ende 31- jarige N. T. S. aangehouden. Zij worden ervan verdacht in de afgelo pen maanden bij een groothandel in gouden en zilveren sieraden in de Amstex-damse binnenstad goud te hebben gestolen. Volgens de gx*oot- handel zou voor een waarde van f 35.000 zijn verdwenen. Maar de vi-ouwen, die de diefstallen beken den, verklaax-den dat dit bedrag sterk overdreven was. De echtgenoot van de oudste schoonmaakster, de 55-jarige bankwerker H. H.. en zijn neef, de 18-jax-ige classificeerder W. H., werden eveneens geax-resteerd. Zij zouden zich aan heling hebben schuldig gemaakt. „Waarde vrienden of mijne heren UTRECHT, 11-8. Het congres van de bij het N.V.V. aangesloten Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale, dat eind september in Amsterdam ge houden wordt, zal zich moeien uit spreken over de vraag of de aan spreekvorm ivaarde vrienden" in correspondentie van de bond nog wel acceptabel is. De afdeling Am sterdam vindt deze vorm een beetje uit dc lijd en toil overgaan op alge meen geldende titulatuur, tenzij de verhouding afzender-geadresseerde „gemeenzamer aanspreekvormen" rechtvaardigen. De Amsterdamse afdeling is van mening, dat de verhouding leiding leden veel zakelijker is geworden, hetgeen met „waarde vriend" niet juist meer wordt weergegeven. De Bondsraad van de A.B.C., die het voorstel van een advies heeft voorzien, vindt dat dc Amsterdam mers de zaak te algemeen hebben voorgesteld. Wet erkent de Bonds raad dat „waarde vriend" door som mige leden als wat overtrokken .tal worden ervaren. Het hoofdbestuur neemt dan in individuele gevallen ook reeds de vrijheid om indien no- oig een meer algemene aanspreek vorm te gebruiken. LAND- EN TUINBOUW Tuinhou w jongeren naar België Tuinbouwjongex-en uit heel Eui-opa zullen elkaar van 5 tot en met 10 september ontmoeten tijdens de 7e internationaleb ijeenkomst van tuin- bouwjongeren. Deze bijeenkomst v ordt gehouden in de volkshoge school „De Blankaai't" te Woumen. in de omgeving van Brugge (België). Ook uit Nederland zullen er jonge ren kunnen deelnemen, nl .leden resp. zoons van leden van de drie ccntx-ale land- en tuinbouworganisa ties kunnen zich hiervoor aanmel den bij het secretax-iaat van de P.J. G.N. De leeftijd is van 18-35 jaar, de totale x-cis- en vcx-blijfskostcn wor den voor de helft vergoed door het K.N.L.C.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 10