SPERWER ZIERIKZEE Zierikzeese mej. L Koevoets vertoefde jaar in Ver. Staten Verenigingsvlag „Helpt Elkander" was kwijt en kwam terecht STREEKNIEUWS Ongeregeldheden bij mars in Chicago w.BONTKES L 0 daagse aanbieding TVrtijj van weggeweest ZIEKIKZEF, 6-8. Na een „jaar tje" Amerika (en wat voor jaartje) is mej. L. Koevoets, zaterdag met het m.s. „Seven Seas" weer in Ne derland teruggekeerd. In de loop van de middag arriveerde z(j in de cuder- iyke woning aan het Jannewekken. Letty Kccvcets - met zestig andere jeugdige Nederlanders een jaar „abroad", onder auspiciën van de American Field Service - heeft het ginds bijzonder succesvol gedaan en bleek een charmante en intelligente ambassadrice van ons land, in de middelgrote stad Whiteviile (Noord- Carcllna) van welke stad zij in de loop van het vcor haar onvergetelij ke jaar, tot ere-burgers werd be noemd. Letty hoeft onmiddellijk de Ne derlandse taaihandschoen weer op genomen, waar zij hem vorig jaar augustus liet liggen, maar men kan het haar vlot vergeven dat ze wat „I see's", „you know's" en „Okay's" door haar Nederlands mengt. „Dat slijt wel weer af", zegt ze er zelf van, evenals de wel typisch Amerikaanse woorden, die ze zich bijna vanzelf heeft aangewend. „Het is allemaal erg leerzaam en fijn geweest", becommentarieert zij haar Amerikaanse jaar. „Die van Whiteviile" bleken het erg interes sant te vinden een Nederlandse gaste in hun midden te hebben en Letty heeft dat echt wel gemerkt. Zij was lid van een zevental (High)-schoolclubs en kreeg talrijke invitaties (vrouwenclubs. Rotary, Li- ons) om lezingen over Nederland (en andere onderwerpen) te houden. Men bleek ginds zeer geïnteresseerd. De studie op de school was te doen; met de taal ging het vlot. Meestal hield Letty speechjes van een kwartier, waarna het publiek ge legenheid kreeg vragen te stellen. Uit die vragen bleek wel, dat de blijkbaar door het A.N.V.V. nog niet geheel uitgewiste „image" van ons land (molens en klompen) nogal harnekkige trekken vertoont. Ginds en hier Uiteraard heeft Letty volop gele genheid gehad de Amerikaanse leef wijze te vergelijken met die van hier Er zijn wat uiterlijke aspecten, die verschillen („men gaat nooit eens op zijn Hollands gezellig op visite"), maar in wezen verschilt de onder stroom van de samenleving minder dan algemeen wel wordt veronder steld. Opvallend is wel de vroege zelf standigheid van de jeugd. De be voogding dcor de ouders van de kin deren duurt in Nederland beslist langer. Het gezin ginds - zo kwam het Letty voor - is vooral ook een werkgemeenschap. Onder de kinderen is vaak sprake van een duidelijke werkverdeling in het gezin, zo van die doet dit en die dat. De levensstandaard is er hoger, maar het leven in het algemeen duurder, vooral duurder door de plaatselijke belasting die wordt ge heven „op alles wat je koopt". Die belasting is per staat geregeld. De opbrengst komt de regionaliteit ten goede. Het intellectuele peil Letty vond het intellectuele peil van de jeugd in Amerika beslist la ger dan hier, maar er zijn ook weer wel compenserende faktoren, zoals de grotere handigheid en praktische instelling en dat duidelijke ambitieu ze om op eigen wieken te drijven. De Amerikanen huwen jong, maar op dit punt is er toch een duidelijke kentering ingetreden. Over het alge meen zijn de ouders niet enthousiast over de vroege huwelijken. Letty kwam in een evenwichtig en opgewekt gastgezin terecht, die haar als gold het een eigen kind opnamen Zij sprak het echtpaar ook aan met „vader en moeder", de meisjes waren Uzus" en de jongens „broer". Zij kwam niet met lege handen naar huis; maar haar kamertje bevat heel wat Amerikaanse attributen, waar uit alleen al valt te concluderen: „die was daar wel". De Vietnamese kwestie A<;n politiek heeft Letty niet veel gedaan, maar natuurlijk heeft ze van alles gemerkt van de Vietnam-oor- log, die zijn sporen ook in het Ame rikaanse moederland achterlaat. De Amerikanen zijn bijzonder vader landslievend en zij het met pijn in het hart ziet men wel de noodzaak in, dat de regering mannen nodig heeft voor de militaire dienst. Een stemmigheid over het optreden in Vietnam is er echter niet. Het ligt allemaal wel moeilijk en het knaagt aan de samenleving. I-etty heeft ginds een uitgebreide vriendenschaar geki egen. Zij moet populair geweest zijn. Een journalist uit Whiteviile schreef ons rechtstreeks over haar: „woorden zijn feitelijk niet toerei kend om aan te duiden hoe bijzon der goed miss Koevoets het hier heeft gedaan en zich heeft weten aan te passen". Letty wimpelt de lof weg, maar zegt wel zich niet te kunnen voor stellen al die mensen ginds nooit meer te zullen zien. „Ik geloof in ie der geval dat ik nog eens terug ga". Voorlopig echter wordt het studeren. Letty gaat middelbaar Engels doen en als dat even succesvol gaat als het Amerikaanse jaar, zit ze ook in eigen land op fluweel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Grappig staartje aan feestmuis een uitgebreid onderzoek ingesteld. Vermoedelijk hebben enige onverla ten pech met een auto of ander voer tuig gehad, en hebben aan het on derhavige huis aangeklopt, waardoor zij tot de conclusie zijn gekomen dat de bewoners afwezig waren. Ze kon den toen ongehinderd hun slag slaan. Naar wij vernemen heeft de politie vermoedelijk enig spoor van de da- der(s) op het oog. BRUINISSE Bouwaktiviteiten Nu de bouwvakantie weer achter de rug is, is op Bruinisse ook de bcuwaktiviteit weer hervat. Dit was ook het geval aan de ratiobouw in plan-West. Voor partikuliere reke ning werd door de firma S. Capelle de fundering gelegd voor een twee tal Bogaerswoningen van het be kende type-Manders, dat op Brui nisse nogal in trek is. De heer C; S. Capelle, lid van bo vengenoemde firma, bouwt overi gens in zijn vrije tijd een huis voor zichzelf op de hoek Molenweg-Dorps weg. Bromfietser maakte val De 16-jarige G. de Koning Az., kwam met zijn bromfiets te vallen toen een hond voor zijn wiel plotse ling de weg overstad. Zelf kwam hij er met wat lichte kneuzingen en ont vellingen af, maar de bromfiets werd vrij ernstig beschadigd. Geslipt met brommer De 16-jarige M. van Donge kwam, toen hij 's avonds naar huis reed, met zijn bromfiets in de wegberm terecht doordat hij van het fietspad slipte, tussen Zierikzee en Nieuwerkerk. Hij sloeg omver en kwam juist met zijn hoofd op een parkeerstrook van de bushalte. Zijn vrienden waarschuw den dokter van de Zande te Nieu werkerk, die eerste hulp verleende. Daar de jongen een lichte hersen schudding bekwam, werd hij met de doktersauto naar zijn ouderlijke wo ning vervoerd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 8-8. Aangevoerd: 1681 stuks vee, t.w.: 1245 slachtrun- deren en 436 varkens. Prijzen per kg: slacht runderen extra kwal. f 4,30-4,60, le f 3,80-4,10, 2e f 3,40-3,60, 3e f 3,15-3,30, stieren f 4,00-4,55, worstkoeien f 3,00-3,20; varkens: extra kwaliteit f 2,32-2,38, le f 2,28-2,32, 2e 'f 2,24-2,28, 3e f 2,14- 2,24, slachtzeugen f 1,85-1,95, zware varkens f 1,90-2,00. Slachtrunderen: aanvoer als vo rige week; handel levendiger; prijs houdend. Varkens: aanvoer iets rui mer; handel vlot; prijzen even hoger. Vader vermoordt gezin WATERBURY (Connecticut), 7-8 In Waterbury in de Amerikaanse staat Connecticut heeft de 29-jarige Samuel Sepulvede na een huiselijke twist zijn vier kinderen van ander half tot zes jaar met een scheermes van het leven beroofd en zijn vrouw ernstig verwond. Alvorens daarna zelfmoord te plegen stak hij zijn huis in brand. ZIERIKZEE, 8-8. Het vorige week gevierde mossel feest, heeft nog een - waarschijnlijk onverwacht - staart je gekregen, want op de Zierikzeese vloot werd de wonderlijke ontdek king gedaan dat de vlag van de ver eniging „Helpt Elkander" was ver dwenen van het vaartuig Z.Z. 8. Waar is de vlag gebleven was een vraag, die vanaf dit ogenblik de ge moederen bezig hield. NET ECHT. HEERLEN, 7-8. De Heerlense politie heeft zaterdag achtdui zend nota's van een Heerlense benzinepomphouder in beslag genomen. De nota's waren aan een zijde bedrukt met een af beelding van een bankbiljet van f 10. De afbeelding was zo natuurgetrouw dat men bij oppervlakkige beschouwing zou kunnen menen met een echt bankbiljet te doen te heb ben. Ongeveer tweeduizend nota's konden niet meer wor den achterhaald, doordat deze reeds waren uitgegeven. ZIERIKZEE Lichte aanrijdingen Zondagmiddag omstreeks 15.45 uur is een personenauto bestuurd door N. K. uit Oegstgeest op de kruising Juliana6traat-Provincial'eweg alhier door onbekende oorzaak tegen de al daar geplaatste verkeerszuil gere den. Zuil en auto werden beschadigd, de politie stelde een onderzoek in. Dat was ook zondagavond omstreeks kwart voor acht het geval, toen een auto bestuurd door J. van E. uit Middel harnis in de Deltastraat alhier tegen een lichtmast botste. De licht mast werd licht, de auto flink be schadigd. De bestuurder zou zijn af geleid door enige inzittenden van de wagen. Auto met twee inzittenden te water Omstreeks negen uur heden (maan- dag)morgen is een personenauto met twee inzittenden ter hoogte van res taurant „Mondragon" in de Oude Haven gereden. De auto werd be stuurd door mevrouw H. van S. uit Amsterdam die juist vanmorgen met haar echtgenoot een vakantietocht was begonnen. Man en vrouw be landden met de auto in het onge veer halfvolle havenkanaal. De be stuurster en de heer Van S. wisten zich via een portier uit de zinkende auto te redden. Mevr. Van S. be reikte zwemmend een woonschip, waar haar verdere hulp Werd ge- De avond tevoren was de vlag neergehaald en te drogen gehangen in de stuurhut van het vaartuig. Toen de ontdekking was gedaan werd er allerwege druk geïnfor meerd en vele mensen - die iets met de visserij te maken hadden - wer den opgebeld. Het was echter overal nul op request; de vlag was heel erg weg. Men speelde al met de ge dachte de politie in te schakelen. Op de traditionele onder-ons feestavond, waarop de prijzen be kend werden gemaakt van de vloot- show, bleek de eerste prijs behaald door de Bru 3, schipper de heer H. Schot. De gelukkige prijswinnaar werd opgebeld en naar de feestavond ontboden. Men herinnert zich dat de Bru 3 min of meer was omgevormd tot een „kaperschip", een originele vondst van de bemanning. Na enige tijd verscheen de heer Schot op de feestavond. Het bleek een „kaperkapitein" in optima for ma. Hij kon dit gemakkelijk bewij zen, want tot verbazing van de aan-» wezigen ontrolde hij voor aller oger? de geroofde Zierikzeese verenigings vlag. De vlag was terecht, de span ning gebroken en de „mop" werd bij zonder gewaardeerd. Niemand had kunnen vermoeden dat op zo verras sende wijze een einde zou komen aan een mystifikatie, die ieder deed vragen: „hoe kan die vlag nu toch verdwenen zijn?". Enfin men weet het nu. boden. Haar man kon met behulp van een hem toegeworpen reddings band op de vaste wal worden ge bracht. De auto werd op het droge ge bracht door een kraanwagen van de fa. gebr. De Jonge. Geslaagd Geslaagd voor het diploma ad- spirant Gawalo-sanitairmonteur de heren M. Schouls en M. Kouwen- berg. Geslaagd voor Gezel waterfittcr de heer M. Kouwenberg. Beide geslaagden zijn werknemers van Kouwenberg's loodgietersbe- drijf. Peilingen in het Zijpe Nauwkeurig worden de peilrap- porten nagegaan van de periodiek in het Zijpe gehouden peilingen. Deze rapporten zijn tot dusver geruststel lend; verdiepingen van betekenis treden niet op. Wel zullen binnen kort zinkstukken worden gemaakt en gezonken om de koppen van de beide tramweghavens aan het Zijpe beter te beschermen. NIEUWERKERK Aanrijdingen op rijksweg Op rijksweg 18 onder Nieuwerkerk ter hoogte van de Capeüleweg hadden twee aanrijdingen plaats, beiden tus sen twee personenauto's en zonder persoonlijke ongelukken. De eerste aanrijding gebeurde om streeks 14.00 uur, toen C. J. K. uit Nieuwerkerk, komende uit de rich ting Zierikzee, voorgesorteerd stond om de Capelleweg in te rijden. Dit werd le laat opgemerkt door J. v. D. uit Zierikzee, die daardoor tegen de achterzijde van de auto van K. aan reed. De tweede aanrijding had om streeks 17.35 uur plaats. Ook in dit geval kwamen beide auto's uit de richting Zierikzee. De voorste auto, bestuurd door H. F.-S. uit Nieuwer kerk sloeg linksaf. De bestuurster had geen verkeer achter zich gezien. Op dat moment ging L. K. uit Hellevoet- sluis echter deze auto inhalen. De bestuurder had wel de richtingaan wijzer naar links gezien van de voor hem rijdende auto, maar meende dat deze weer buiten werking gesteld was. K. reed met de voorzijde van zijn auto tegen de linkerzijde van de afbuigende auto. In beide gevallen was er aanzienlijke materiële schade. De politie heeft beide aanrijdin gen in onderzoek. OOSTERLAND Concert „Nieuw Leven" Het voorgenomen concert dat de harmonie „Nieuw Leven" te Ouwer- kerk, onder leiding van de directeur, de heer Job. van der Weijde, alhier zaterdagavond jl. in de muziektent aan het Marktplein zou geven, is on danks het ongunstige weer, toch kunnen doorgaan: Als naar gewoonte was er jammer genoeg maar weinig luisterend publiek, maar die er wa ren hebben kunnen genieten van een sublieme uitvoering der verschillen de nummers, waaronder verscheide ne marsen en ouverture's .Het was voor het muziekminnend publiek een mooie uitvoering. Brutale inbraak Een brutale inbraak heeft dezer dagen plaats gehad, ten huize van het bejaarde echtpaar M. Otte-van Splunder, aan de rijksweg. Bij afwe zigheid van de bewoners zijn onbe kenden het huis binnengedrongen, waarschijnlijk in de nacht en hebben het televisietoestel meegenomen. Andere waardevolle voorwerpen uit het huis, liet men onaangeroerd. Een kleindochter van de fam. Otte ontdekte de inbraak toen zij zater dagmorgen uit haar woonplaats le Capelle, de bloemen water kwam ge ven. 's Woensdags had zij dit ook gedaan, en had toen nog niets be speurd, zodat de inbraak moet zijn gepleegd in één van de drie nachten tussen woensdag en zaterdag. Met een scherp voorwerp had men eerst getracht aan de voorzijde het huis binnen te dringen, hetgeen vermoe delijk niet gelukte. Men heeft toen aan de achterkant een ruit inge drukt, De rijkspolitie, die direct ge waarschuwd werd, heeft terstond Twee vermiste bergbeklimmers terecht CHAMONIX, 6-8. - Twee Britse bergbeklimmers, die al enkele dagen op de Mont Blanc werden vermist, zijn zaterdag door een reddingsploeg gevonden. Deze zou de klimmers, die last hebben van bevroren ledematen, omlaag helpen. Drie vermiste Zwit sers waren zaterdag nog niet terecht. Johnson's dochter getrouwd NASSAU/BAH, 8-9. De jongste dochter van president Johnson, Luci Baines, die zaterdag in het huwelijk is getreden met Patrick Nugent, is zondag met haar echtgenoot per vliegtuig in Nassau aangekomen om de wittebroodsweken op de Baha ma's door te brengen. Zij reisden onder de naam van het echtpaar Frisbee. Naar verluidt verblijft het echtpaar in de villa van mevr. Re- bekah Harkness, de voorzitster van de filantropische stichting Harkness. Een en veertig doden bij vliegtuigongeluk OMAHAi 7-8. Bij Falls City in de Amerikaanse staat Nebraska is zon dagmorgen vroeg een straalvliegtuig brandend neergestort. Alle 41 inzit tenden - 37 passagiers en 4 beman ningsleden - kwamen om het leven. Het toestel, een BAC-111 van „Braniff Airlines", was op weg van Kansas in Missouri naar Omaha in Nebraska. In de loop van zaterdag nacht had men het radarcontact met het vliegtuig verloren. Dit is het eerste ongeluk met een BAC-111 in de V.S. De BAC-111 is een Brits toestel. CHICAGO, 8-8. In Chicago is het zondag weer tot ongeregeldheden ge komen naar aanleiding van een pro testmars door een blanke wijk, om te demonstreren tegen de bestaande discriminatie op huisvestingsgebied. De 1.500 betogers - negers en blan ken, onder wie verscheidene r.k. geestelijken en kloostei-zusters - wer den door 1.100 politiemannen be schermd tegen de blanke bewoners van de wijk, die met stenen, flessen en vuurwerk gooiden. De demon stranten kregen kreten te horen als „God zegene de blanke kwezels", „vermoordt ze" en „apen, gaat terug naar jullie bomen". Bij de politie, die enkele malen in de lucht schoot en met wapenstok ken de tegendemonstranten op een afstand hield, werd één man gewond. Met vreugde en dankbaar heid aan God geven wij ken nis van de geboorte van ons dochtertje INGRID JOANNA MARIA P. L. ZOGMERS I. M. A. ZOOMERS- KOEVOETS Zierikzee, 6 augustus 1966 Oude Haven 53 Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, toch nog onver wacht, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en groot vader MARTINUS NEERHOUT op de leeftijd van 64 jaar Zierikzee, 6 augustus 1966 Oudeweg 5 K. NEERHOUT- GROOTENBOER A. P. NEERHOUT Dirksland: Familie W. DE JONG Familie H. ZOON Oude Tonge: Familie J. DOESBURG De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 10 augustus a.s., op de algemene begraafplaats te Zierikzee. Vertrek van het sterfhuis le 14.00 uur. De bejaarden van BURGH danken allen zeer hartelijk voor de prachtige tocht ge maakt op 3 augustus. In het bijzonder de gulle geefsters en gevers, zij die met de lijst rondgingen, de muziek, zus ter Steutel en verder allen die hebben medegewerkt om deze dag te doen slagen. Gevraagd, z.sp.m.: MEISJE van 9.00-3.00 uur 's middags, dat zelfstandig de huishou ding kan doen voor dhr. JOH. VAN WAVEREN, „Zomer- zorg". Haamstede. arts Touwbaan 20 - Zierikzee dinsdag 9 augustus geen spreekuur Mej. P. (le Jongste pedicure 9 en 23 augustus ZITDAG Verenigingsgebouw Bruinisse, vanaf 10.00 uur. voor fraai drukwerk Profiteer van deze aanbiedingen, het scheelt u stukken, en wij garanderen de kwaliteit Bij aankoop van 2 blik soep, het derde Grote fles slasaus 1,19 Fijne gezouten pinda's grote zak 500 gr. 1,49 Flacon afwasmiddel 300 gr. 0,59 200 gr. echte chocolade 1,30 Fijne vleeswaren, onze specialiteit en van Unox, 't smaakt zoveel beter 100 gr. Hamkaas 0,72 0,62 150 gr. gekookt spek 0,82 0,72 HAAL NU UW VOORDEEL gratis 1,05 1,29 0,52 1,05 G. J. WILBRINK Korte Si. Janstraat J. DE OUDE Z.B. Watermolen - Hem MEVROUW! Hier uiv vlees voordeel! Schouderkarbonade 500 gram 2,98 Doorregen runderlap 500 gram 2,78 Wilt U vlug klaar zijn? Hamburgers, 3 voor 1,28 1 blikje Weense worst 1,05 100 gram rollade 0,78 150 gram kookworst 0,72 Woensdag: Vers vleesgeliakt - per 500 gram 2,28 Al deze voordelen bij DE SLAGERS VAN BURGII SPORT VOETBAL Dreischor-jeugd- Duiveland-jeugd 1-5 Zaterdagavond werd op het ge meentelijk sportterrein te Dreischor een vriendschappelijke voetbalwed strijd gespeeld tussen een jeugdelf- tal van Dreischor en Duiveland uit Oosterland. In het veld waren de geel-zwarte bezoekers sterker en wisten dit in de eerste helft reeds in twee doelpunten uit te drukken (0-2). Na de rust voegden de gasten daar nog drie goals aan toe, waartegen over Dreischor via een treffer van Jan de Waaij slechts één doelpunt wist te maken. Eindstand 1-5 voor Duiveland. KORFBAL Good Luck I-NO AD II 1-5 Min of meer tegen de verwachtin gen in behaalden de NOAD-reserves te Sommelsdijk een verdienstelijke overwinning op Good Luck I, waar door de blauw-witten tevens revan che namen voor de destijds in Drei schor geleden 0-1 nederlaag. Toch wilde het in de eerste helft nog niet zo bijster goed vlotten, waardoor de ruststand aanbrak met een magere 0-1 zege voor NOAD. Na de rust werd het al spoedig gelijk (1-1). De doelpunten van NOAD werden ge maakt door Johan de Vrieze 2 x), Adrie Geelhoed, Rina Dorst en Hans Geelhoed. Veertien mensen omgekomen in woestijn TEHERAN, 6-8. In een zoutwoes- tijn in Perzië zijn zestien leden van een karavaan, die verdwaald was, vnn ontberingen omgekomen. Veer tien overlevenden wisten de be woonde wereld te bereiken. Het ge beurde bij Ilam, in het grensgebied met Irak. Bal lonopst ijging te Seheveniugen SCHIPHOL, 6-8. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de pier te Scheveningen zal de Exploi tatie Maatschappij Wandelhoofd Scheveningen (E.M.W.S.) in samen werking met de Haagsche Ballonclub en de Canadese Luchtvaartmaat schappij „Canadian Pacific Airlines" op 14 augustus aanstaande voor het eerst sinds zestig jaar een ballon de lucht doen ingaan vanaf het strand voor de promenade. Afhankelijk van de weersomstandigheden en de toe stemming van de autoriteiten, zullen de bekende ballonvaarders Nini en Jan Boesman omstreeks vier uur 's middags het luchtruim kiezen. De ballon, die een inhoud heeft van een half miljoen liter waterstof, is eigen dom van de Haagsche Ballonclub.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5