l EN HET AVONTUUR Nieuwe sterke man in Nigeria - kolonel Gowon - aan de macht P.T.T. brengt nieuwe serie-telefoon Motorjacht vergaan met 31 opvarenden RILLEN IN DE HITTE! Hogere prijzen voor toeristen in Zeeland? Student-sluipschutter doodt elf menesen varkensvlees L&O Beatavond Valkenburg: orgie van geweld Huifkar-studenten in Rusland Anneke ROERIG AFRIKA LAGOS, 1-8. Een Nigeriaanse le gerofficier, die onderhandeid heeft uit naam van de rebellen in het le ger, heeft via de radio bekendge maakt dat hij de macht heeft over genomen. Het is luitenant-kolonel Yakoeboe Gowon. HU zei dat het vroegere staatshoofd Ironsi door de rebellen is ontvoerd. Gowon heeft alle mili tairen bevolen in de kazernes te biy- ven. „Militairen moeten het publiek niet terroriseren", zei hy. Er komen berichten over nieuwe gevechten in het gebied van Lagos tussen loyale en opstandige militai ren. De rebellen zouden stellingen hebben ingenomen aan beide kanten van een brug die Lagos met het vasteland verbindt. Gowon zei dat alle internationale verplichtingen zullen worden nage komen. De buitenlandse politiek blijft dezelfde. Buitenlandse inmenging zal als agressie worden beschouwd. Hij heeft de macht overgenomen met instemming van de meerderheid van de hoge militaire raad. Luitenant-kolonel Gowon is twaalf jaar militair. Hij heeft onderwijs ge noten op christelijke missiescholen in het noorden en volgde een cursus voor officier in Ghana. Later bezocht hij in Engeland het militaire college in Sadhurst. Alles rustig? Gowon verklaarde dat „alles nu rustig" is. Ironsi is volgens hem ont voerd door muiters tijdens een be zoek aan Ibadan. Het is niet bekend waar hij is. De nieuwe machthebber prees generaal Ironsi voor diens werk voor de wederopbouw van het land na de revolutie van januari. Hij beloofde dat zo spoedig mogelijk naar een burgerlijk bewind zal wor den overgegaan en dat politieke ge vangenen zullen worden vrijgelaten. Een woordvoerder van een lucht vaartmaatschappij in Londen zei gis teren dat de twee voornaamste Nige riaanse vliegvelden, te Kano en La gos, tot nader order zijn gesloten. De nieuwe Nigeriaanse regering maakte echter bekend dat het vlieg veld van Lagos binnen 24 uur weer nonnaal voor het verkeer zal worden opengesteld. Nieuwe vorm en kleur LAND- EN TUINBOUW Oogsten met brandslang? Het is niet onwaarschijnlijk dat in de toekomst plasticdoek en water twee belangrijke hulpmiddelen zul len worden bij het mechanisch oog sten van appels en peren. Men is be zig een systeem te ontwikkelen, om de vruchten door middel van water van de boom te krijgen. Daarvoor is een slang nodig die ruim 10.000 liter water per minuut levert. Het water is ook het medium om de vruchten zacht naar beneden te krijgen. Het plastic moet de waterstraal beschermen en de vruchten met de waterstraal leiden en opvangen. SPORT VOETBAL Wereldbeker postzegel LONDEN, 1-8. De Britse P.T.T. zal per 18 augustus een postzegel van 4 pence (20 cent) in de roulatie bren gen ter herinnering aan de Engelse zege in het toernooi om de wereld beker 1966. De speciale uitgave stelt een schie tende voetballer voor. Rond de bal aan zijn voet staan de woorden „En geland - triomfator". De zegel, waarvan 12 miljoen ex emplaren in omloop worden gebracht zal alleen in Groot-Brittannië te koop zijn. Het streven van P.T.T., technisch up to date te bïyven en tevens waar mogelijk tegemoet te komen aan de wensen van het publiek ten aanzien van kieur en vormgeving, heeft ge leid tot introductie van serie-tele foontoestellen in geheel nieuwe uit voering. De nieuwe toestellen zijn vervaar digd van. grijze kunststof en rijn uit sluitend als tafelapparatuur lever baar. Voorts is het toestel, naast de gebruikelijke kiesschijf, uitgerust met een aantal druktoetsen. Evenals de zwarte, thans in ge bruik zijnde apparaten zijn de nieu we toestellen bestemd voor aanslui ting met één lijn op het openbare telefoonnet. Reeds in 1927 introduceerde P.T.T. het zgn. serie-telefoontoestel' ten ge- Weinig hoop meer FALMOUTH, 2-8. Er bestaat nog maar weinig hoop dat de een en der tig opvarenden van het sinds zon dagavond voor de Zuid-engelse kust vermiste motorjacht „Darlwin" le vend worden teruggevonden. Het jacht was door vakantiegan gers gehuurd voor een plezierreisje van een dag langs de kust. Men ver moedt dat de motoren tijdens de zware storm zijn uitgevallen, waar door de vijftien meter lange boot een speelbal van de golven werd. De opvarenden rijn vermoedelijk allen Engelsen. Er bevinden zich ze ker zeven kinderen onder. De vrees dat het jacht gezonken is, werd ver sterkt toen maandag zijn reddings sloep acht mijl uit de kust leeg werd aangetroffen. Schepen, vliegtuigen en helikopters hebben vanmorgen het zoeken hervat. Generaal Alexander von Falkera- hausen, tijdens de laatste wereldoor- Log Duits bevelhebber in België en noord-Frankrijk, is zondag in Nas sau an der Lahn (Hessen) op 88-ja rige leeftijd' overleden. BLIK DOOR HET WERELD Tijdens de hittegolf rilt menige Amerikaanse burger uit vrees dat ook in zijn buurt grote onlusten zul len ontstaayi in negerwijken. In Cle veland gebeurde dit nadat een neger een glas goedkope wijn had besteld en daarbij een karaf je ijswater wenste, waarop de barkeeper niet inging. Gevolg: vlammen, plunde ringen en schoten in de wijk Hough. In Brooklyn sneuvelde een kind door een kogel toen aan de grens van de negerwijk een gevecht ontstond, waarbij ook een organisatie van blanken in actie kwam: de S.P.O.N. G.E. (spons), voluit de Society for the prevention of the negroes getting everything, de vereniging om te voorkomen dat de negers alles krij gen. In Jacksonville, Florida, ont stond eveneens om een nietige aan- lieding een veldslag - drie nachten van brandbomgooien. In South Bend, Indiana, ontstond een groot oproer nadat blanken wat gezegd hadden van een negerjongen die met een blank meisje in een café wat wilde gebruiken. In San Francisco arres teerde een negerpolitieman een ver dachte in een slop van de negerbuurt Fillmore. Gevolg: winkels vernield, zeven brandstichtingen met molotov cocktails. Dat is de nog niet volledige oogst van een goede week. Her en der door de natie sloeg de vlam in de pan en iedere stedeling weet nu dat ook zijn stad niet immuun hoeft te blij ken voor een explosie in de arme ne gerbuurten. Temeer niet omdat twee factoren in onderlinge samenhang samenwerken om in de grote steden hoe langer hoe grotere sluYns, slop- pendistricten, te maken. Volksverhuizing Wie enigszins kan, verhuist naar de voorsteden. Dit omdat daar ook de nieuwe supermarkets enz. geves tigd zijn waar hij met zijn auto naar toe kan zonder zorgen om parkeer ruimte. Men woont er bovendien minder dicht op elkaar. En om naar zijn werk le gaan is het vaak sim peler een stad van buiten binnen le komen dan hem le doorkruisen. De ruimte die deze verhuizers ach terlaten, wordt vrij snel opgevuld door negers die uit gebieden met discriminatie trekken naar sleden waar ze menen werk te kunnen vin den, wal dan echter meestal niet lukt. Een dergelijke invasie in hun straat laat dan weer verscheidene der oorspronkelijke bewoners die nog gebleven waren - blanken en negers beiden - naar de voorsteden vluchten. Nog niet zozeer omdat de rieve van abonnees, die behoefte hadden aan een kleine huistelefoon- installatie in woning of bedrijf. Met behulp van deze apparatuur kon men een installatie van ten hoogste drie toestellen inrichten in verbin ding met één lijn op het openbare telefoonnet. Een gewijzigde uitvoering van de ze apparatuur, waardoor het o.a. mogelijk werd maximaal vijf toe stellen - in zwarte uitvoering - wor den tot op heden gebruikt, rij het in gewijzigde vorm. Het nieuwe toe stel is hierop een moderne variant. DEN HAAG. 1-8. Het Tweede Ka merlid mejuffrouw Kessel (KVP) heeft aan de minister van economi sche zaken gevraagd of het waar is. dat in toeristencentra, o.a. aan de Zeeuwse kust, extra hoge prijzen ge vraagd worden voor de dagelijkse levensbehoeften van de toeristen, met name voor brood, zonder dat van duidelijk aanwijsbare extrakosten voor deze artikelen sprake is? Als dit waar is wil de minister dan een onderzoek laten instellen naar de vraag of deze hoge prijzen in strijd zijn met het gevoerde prijsbeleid en wil hij eventuele noodzakelijke maatregelen treffen om deze prijs verhogingen ongedaan te maken? Zo besluit het Kamerlid haar vra gen. DEN HAAG. Op grond van con tacten, die minister Biesheuvel van landbouw en visserij onlangs heeft gehad met zijn Franse ambtgenoot mag worden gehoopt, dat de nog be staande Franse importbelemmerin - gen voor Nederlands fokvee binnen kort zullen zijn opgeheven. Amok in Austin nieuwelingen zwart zijn, maar arm als ze zijn hokken ze en masse in huizen en het peil van zo'n overbe volkte buurt vol werkloosheid daalt snel. In sfeer, maar bijvoorbeeld ook in mogelijkheden van onderwijs. Een konsekwentie van deze ver huizingen is ook weer dat de stads besturen een voorname bron van in komsten kwijt raken: het zijn de be lastingbetalers van de middencatego rie vooral die weggaan enhet zijn steuntrekkers die hun plaats inne men. In plaats van gemeentekasvul- lers komen er lieden die moeten steunen op wat de overheid betaalt. „Zwarte macht" Bovendien is nu in de beweging die strijdt voor de burgerrechten der negers een vleugel ontstaan die Black Power, zwarte macht, eist en die principieel meent dat alleen door knokken om die macht te veroveren verbetering kan komen in het lot der negers. Menige blanke die mee heeft gedemonstreerd en veel heeft geof ferd voor de beweging van dominee King of de N.A.A.C.P., is door deze uitbarsting van de Black-Power aan hangers geschrokken en doet niet meer mee. Men leest dit in ingezon den stukken in kranten. Een begrij pelijke reactie, waarvan het gevolg echter ook. is dat die Black-Power- beweging alweer sterker wordt. Er zouden vele en zelfs zeer vele miljarden dollars op tafel moeten komen om de oorzaak van wat in hete zomers telkens weer heviger uitbarst, weg te nemen. Door betere behuizingen te scheppen, door de werkloosheid op le heffen, kortom de materiële toestand te verbeteren opdat de neger niet alleen zijn bur gerrechten heeft, maar er ook ge bruik van kan maken als ieder an der. De bedragen die nodig zijn gaat het budget van de zelf verarmende sleden ver te boven. Politieke commentators als Waller Lippmann - en dat is zeker niet de eerste de beste - zien in deze uitbar stingen der zwarte getto's hel groot ste gevaar voor de V.S. in de komen de jaren. Lippmann meent zelfs dat de V.S. maar liever moeten ophouden le pogen zich als wereldmacht te ge dragen om dit probleem grootscheeps le lijf le gaan. Leefbare sleden voor leder acht hij belangrijker. Anderen die hel verder niet met hem eens zijn vallen hem bij, al ivas het alleen maar omdat anders de feitelijke kracht van de V.S. niet van buitenaf, maar van binnenuit wordt aangevre ten. AUSTIN, 1-8. - Een sluipschutter heeft maandag op het terrein van de universiteit van Texas in Austin een ware terreur uitgeoefend. Hy had zich verschanst op de 26ste verdie ping van de toren van het universi teitsgebouw en schoot vandaar met een automatisch geweer negen men sen dood en verwondde er 29, voor dat de politie hem zodanig wist te treffen dat hij aan zijn verwondin gen bezweek. De dader was de 24- jarige Charles Josept Whitman, een oud-marinier, die bouwkunde stu deerde. De schietpartij begon kort voor het middaguur. Het eerste slachtoffer was een meisje, dat gewond door omstanders in veiligheid kon wor den gebracht. "Whitman schoot daar na op iedereen die binnen zijn ge zichtsveld kwam. Zo trof hij een monteur die zich op ruim vijfhon derd meter van de universiteitstoren bevond. Andere slachtoffers waren oa. een hoogleraar en een politieman, die het leven lieten, en een journa list die alleen werd gewond. Politiemannen trachtten de schut ter met behulp van geweren met te- levizier te raken, doch dit werd be moeilijkt door de omstandigheid dat BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1966. Geboren: 1. Nathalia Gisella, d. van Klaas de Winter en Saartje A. de Wit; 5. Josias Cornelis, z .van Wolfer A .Jumelet en Adriana N. van Dienst; 8. Charlotte Elisabeth, d. van Hen drik Groeneveld en Johanna Baas; 9. Margaretha Marie, d. van Jan den Braber en Toosje W. Hoek; 19. Maat je Neeltje Ida, d. van Johannes van den Bos en Cornelia Rentier; 27. Adriaantje Marina, d. van Hendrik Roukema en Johanna Otte; 29. Gerrit, z. van Willem Kik en Cornelia R. Jumelet; 30. Johannes Henricus Pe trus, z. van Johannes G. C. de Beer en Gijsbertje van der Meyden. Overleden: 21. Jannetje van Gilst, 87 jaar, wed. van M. A. Kesteloo; 25. Jan Adriaan van den Berge, 7 jaar. Gehuwd: 1. Geert Hendrik Cohen Stuart, 28 j. ('s-Gravenhage) en Ma ria Elizabeth Johanna Jumelet, 25 jr.; 1. Jan Kastelein, 23 jr. (Driebrugge) en Marina Johanna Bal, 28 jr.; 15. Jacob Cornelis den Boer, 26 jr. (Brouwershaven) cn Pieternclla Ja- comina Hanse, 26 jr.; 22. Pieter Roks, 23 jr. (Oosterland) en Elizabeth Jo hanna Capelle, 20 jr. Ingekomen: A. Vreugdenhil en ge zin uit Vlissingen; Dingeman C. Lemsom uit Vclsen. Vertrokken: M. E. J. Jumelet, echtg. Cohen Stuart, naar Leiden; M. J. Bal, echtg. J. Kastelein, naar Drie brugge; Pieternclla Hanse, cchlg. van den Boer, naar Bleiswijk; J. W. Roth naar Dordrecht; M. P. Vleugel, cchlg. van Hundersmarck, naar Kattcndij- ke; Laura bij de Vaule naar Harder wijk. de man telkens uit een ander raam schoot. Ook de brandweer werd te hulp geroepen om de man met wa terkanonnen onschadelijk te maken. Studenten die aan het einde van de ochtendcolleges het gebouw wil den verlaten, werden binnengehou den om de schutter geen nieuwe doe len te geven. Het verkeer werd om-, geleid en voorbijgangers in een na bijgelegen straat verscholen zich ach ter bomen en huizen. Pas na vijf kwartier kon Whit man buiten gevecht worden gesteld. Hij werd overgebracht naar het Breckenridge-ziekenhuis, waarheen men ook zijn slachtoffers had ver voerd. Bij aankomst daar bleek hij te zijn overleden. Volgens latere berichten had Whit man, voordat hij zijn schietpartij op het universiteitsterrein begon, zijn moeder en zijn vrouw gedood. Tij— dens de schietpartij blijkt hij min stens negen mensen te hebben ge dood en 29 gewond. Vers morgen (woensdag), vanaf 11) uur, in de noodslachtplaats Hem te Zierikzee. H. Stouten uw drukker voor hu wel ijkskaarteu en -circulaires Heden ging zacht en kalm van ons heen, onze ge liefde zuster, schoonzuster en tante ELISABETH CORNELIA VAN NIEUWENHUIZE In leven hoofdverpleegster te Santpoort in de ouderdom van 80 jaar. Haar leven was dienen. Uit aller naam: O. v. NIEUWENHUIZE Brouwershaven, 1 augustus 1966 Haven N.Z. 18 De begrafenis zal plaats vinden donderdag 4 aug. om 11.30 uur te Brou wershaven. waaaaa»aam»aaMBx \famm*Ka*aaaaamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa^ De praktijk van E. E. Vleugels Schutter arts wordt tot nadere aankondiging waargenomen *5 door L. J. van de Zande arts te Nieuwerkerk - telefoon (01114)388. 5 Spreekuren te Zierikzee: van 13.30 uur tot 14.30 uur, behalve wo., za. en zo. j Spreekuren te Nieuwerkerk: van 8.00 uur tot 9.00 uur v.m. en behalve za. en zo. J Boodschappen s.v.p. vóór 10.00 uur 's morgens s maaaaaaaaaaaaaA amaaaaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa0aaaaaaa Gezellige toeristenplaats VALKENBURG, 1-8. Een beat avond in de Valkcnburgsc scalazaal heeft maandagavond omstreeks kwart over tien geleid tot een soort veldslag tussen 1500 beatfans, waar bij meubilair en glaswerk kort en klein werden geslagen. De oorzaak was het uitblijven'van een bekende beatband, „Q 65" uit Den Haag. Het was voor de derde maal dat een dergelijke avond in het scala was georganiseaerd. Reeds om kwart over acht waren alle entreekaanten uitverkocht. De zaal zat propvol. Om de avond een beetje op te wormen trad eerst een minder bekende band op, „The Snakes". Dit kon het pu bliek maar matig bekoren. Iedereen wachtte met ongeduld op de grote sterren die reeds om acht uur zouden optreden. Intussen zat enachter de schermen de organisatoren in pa niek naar alle roihtingen te telefone ren. „Q 65" was echter nergens te ontdekken. Omstreeks tien uur kondigde om roeper aan' dat de „Q 65" met autb- panhe in een Roermondse garage stond. Hij deelde het publiek mede. dat het van de f 3.50 entreegeld f 1.5Ö terug mocht halen. Als misnoegd Pantoffelfabriek moet sluiten ZANDVOORT, 1-8, Onderbezet- ting is oorzaak dat de pantoffelfa briek „E'hvi" in Zandvoort met in gang van 30 september wordt geslo ten. Het ruim dertigjarige bedrijf wordt overstroomd met orders, doch er staan tien stikmachines stil. Het personeel dat uit 35 a 40 man moet bestaan, is "thans tot 14 ge daald. De vakbonden die tijdig inge licht waven, zagen ook geen oplos sing om dit bedrijf gaande te hou den. Inmiddels heeft de directie er voor gezorgd dat alle personfeelsl'e- ,den, ook degenen die al meer dan 25 jaar bij „Elwi" wierken. per 1 okto ber elders aan de slag kunnen. antwoord vlogen daarop enkele stoe len op de dansvloer. Dit was het sein voor de algemene aanval. Van af het balcon vlogen tal els. stoelen, bierglazen en schemer!anmpjes door het scalagebouw. Het geluid van brekend glas en hout werd begeleid door een orkaan van gebrul. Een ober, die niet snel genoeg een be vredigend antwoord kon geven om trent de oorzaak van de stagnatie, werd zodanig met een stoel bewerkt dat hij snij wonden en een lichte her senschudding' opliep en. zich onder doktersbehandeling moest stellen. Zijn jasje en hemd werden hem van het lijf gerukt. Het ongelooflijke tumult werd be ëindigd door de komst van de poli tie die de zaal in een minimum van tijd had ontruimd. Daarbij werden een drietal jongelui gearresteerd. Weer Nederlandse in de bergen verongelukt GRAZ, 1-8. De 49-jarige Neder landse Anna Maria Well Kemper is zondag bij een beklimming bij de Leopoldsteiner See in Oostenrijk 300 meter omlaaggestort en o mhet leven gekomen. Het stoffelijk overschot zal naar Nederland worden overge bracht. BREST. 2-8. Vijf Nederlandse stu denten, die met een huifkar met tractor de oude handelsroute van Nederlandse kooplieden tusen Vrie- zenveen en Leningrad volgen, heb ben de Russische grensstad Brest be reikt. Over het eerste gedeelte van hun tocht hebben ze iets meer dan twee weken gedaan. Ze hopen op 20 augustus in Leningrad aan te komen. door FRANK VAN FALCKENOORT Ze kwam half overeind, geleund op haar elleboog. Haar horloge wees half vier. Zou Adrie dat nu niet ho ren? Vroeger sliep hij toch ook niet vast. En als concierge van zo'n kas teelmij dunkt, dan moet je argwaan toch gewekt worden door al die vreemde geluiden. Hierhem niet meer. Zie je wel, daar was iets aan de hand. Je kon duidelijk een paar lichten zien. En nog een paar. Net of er auto's stonden. Kijk, nu ging een der lichten langzaam weg. Ja, dat was een auto. Ze hoorde hem wegrijden, maar ineens hoorde ze hoor nouwat is dat nu weer? Net het geluid van een grote ketting, die over de grond schuift. Gatsie, ik vind het allemaal maar griezelig. Wacht eens. Annekedie eerste nacht, toen je zo gek gedroomd hebt hoorde je toen ook niet zo iets? Stemmen van mannen en au to's. En ook dat geschuur van een ketting over stenen. Dat had ze dus niet gedroomd, maar half in haar slaap gehoord. Ongeveer dezelfde ge luiden. Zacht kwam ze uit het bed en zon der licht le maken liep ze naar hot raam, dat ze open had laten staan. Ze schoof het gordijn een eindje op zij cn probeerde in het duister te kijken. Maar ze zag niets. Dan moest het lawaai aan de andere kant zijn. Dus bij het moeras. Kon dat? Wacht eensze was vanmor gen in die lege achterkamer geweest aan het eind van de overloop. Daar had je zo'n mooi uitzicht op de zij vleugel van het kasteel. Eens even kijken, want ik vertrouw het niets. Voorzichtig liep ze naar dc deur en opende die. Op dc overloop bleef ze staan om te luisteren. De gelui den waren ook hier hoorbaar. Ze liep dc lange gang af en betrad het lege achtervertrek. De vitrage een eindje opzijschuivend keek ze naar builen. Besluiteloos stond ze te kijken. Ze hoorde ook weer stemmen. En een lach. Een poosje was het stil, toen zag ze weer lichten verglijden. Ik vertrouw het voor geen zier, dacht ze. Als Adrie slaapt, zal ik hem wekken. Misschien betekent het niets, maar hij is concierge en ver antwoordelijk. Stel je voor, dat ze het kasteel aan het leeghalen zijn. En dat zij de volgende morgen zou zeggen: „Ja, ik heb wel wat gehoord vannacht; geluiden van auto's en mannen." Adrie zou woest zijn. Waarom heb jc me niet gewaar schuwd? Nee, dit kon ze hem niet aandoen. Ze moest hem roepen. Vlug liep ze terug naar dc gang. de trap af naar de slaapkamer van haar broer. Zc klopte en riep: „Adrie Van de andere kant kwam geen geluid. Wat slaapt dat jong vast, dacht ze. Ze klopte nog eens. maar toen ze nog niets hoorde, draaide ze resoluut de knop van de deur om en opende die. Haar hand zocht het lichtknopje en draaide het om. Ge lijk, dat dc kamer verlicht werd, hield ze een schreeuw van schrik in. Want het bed was onbeslapen cn Adrie was niet in dc slaapkamer. De volgende morgen zei ze niets. Ze stond om acht uur op, wastte on kleedde zich, \ynarnn ze zacht naar beneden liep. In de keuken zet te ze water op cn ging boterhammen snijden. Daarna stak ze een sigaret op. Ze ging zitten om na te denken. Waar was Adrie vannacht? En waar was hij nu? Zou hij nu wel in zijn slaapkamer zijn? Ze had, nadat ze ontdekte, dat Adrie niet in bed lag, hot licht schielijk uitgedraaid, had de deur weer dichtgedaan en was op een holletje naar boven gelopen naar haar eigen slaapkamer, waar van zc de deur op slot draaide. In bed lag ze met wild kloppend hart te luisteren. Maar geleidelijk aan werd het weer stil. Of Adrie spoedig daarna thuisgekomen was, wist ze niet. Als hij vanuit het kasteel door de verbindingsdeur kwam, kon ze hem niet horen, want dat was hele maal aan de andere kant van het huis. Ook als hij naar zijn slaapka mer liep, zou ze het niet horen, of hij moest wel zo'n lawaai maken. Ze zette thee en smeerde een be schuit. waarna ze ging eten. Ik zal zijn brood voorlopig, maar in de kast zetten, dacht ze. Hoe laat moet hij de eerste groep rondleiden in het kasteel? Is dat niet om half tien? Of eerder? Dan zal hij toch om kwart voor negen uit zijn bed moeten. Ze at een paar boterhammen en waste af. wat op dc aanrecht stond. Een kat miauwde. Ze ontsloot de keu kendeur on keck. Een grote kater schoof langs haar heen. Ze hoort hier zeker thuis, dacht -ze. Wacht, waar heb ik ergens een zakje kat- tebrood zien staan? O ja, in het keu kenkastje. Kom maar, poes. krijg je wat van het vrouwtje. Zo.... een beetje melk erbij? Gek, dot ze die kater nooit eerder gezien had. Om negen uur hoorde ze gestom mel. Even later kwam Adrie naar de keuken, in zijn hemd, een handdoek over zijn schouder. „Ik heb me ver slapen." zei hij geeuwend, „Dat ge beurt me zelden." „Ik heb je brood al klaar. Zal ik thee inschenken?" (Wordt Vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5