De moeilijkheden in de mosselliandel Ballonnen en muziek te Westenscliouwen Veel gesneuvelden in Vietnam Aardgasreserve ontdekt in Engeland STREEKNIEUWS sport Oproep tot geweld WEER Het landarbeidersberoep in de branding MOSSELFEEST Ondanks koud weer Ook veel pokken ZIERIKZEE-BRUINISSE, 1-8. Zo als wij reeds eerder meldden heerst er in de mosselhandel een zeer onbe vredigende toestand. Zoals gewoon lijk werd in de maand juli met de le vering gestart en begonnen een aan tal kwekers, meest zij die consump tiemosselen hadden gereed staan op percelen in de Grevelingen, met de aflvering. In het begin werden dan ook wel hoeveelheden van plm. 3000 tonnen per week (alleen van Bruinis- se) geleverd. De voorraden waren echter klein en verschillende kwe kers raakten op hun percelen in de Grevelingen uitgeput. Een veel voorkomend euvel is nu de overmatige bezetting van zeepok ken op de Zeeuwse mosselen. De weekelijks afgeleverde hoeveelheid door Bruinisser kwekers is nu ge slonken tot plm. 1000 tonnen per week en zodoende is de vraag regel matig veel groter dan het aanbod. Enkele kwekers zijn inmiddels be gonnen met levering van de percelen uit de Waddenzee, terwijl ook enkele Zierikzeese kwekers van hun perce len uit de Oosterschelde beginnen te leveren. Deze Oosterschelde-percelen waren in voorgaande jaren meest de voorraadschuren waarover in het be gin van het seizoen kon worden be- Ingezonden mededeling Betere zonnebrillen Prima verrekijkers Nieuwste brilmonturen Vakopticicn BERGMANS ZIERIKZEE - Havenpark 1 BURGII - Kerkstraat 2 1 DEN IIAAG, 1-8. Het Landbouw- Economisch Instituut zal een dezer dagen een literatuurstudie publice ren over de vraag in hoeverre het landarbeidersberoep de concurrentie aankan met vergelijkbare beroepen buiten de landbouw. Deze studie is gemaakt op verzoek van het minis terie van sociale zaken, aldus de heer drs. W. F. H. Smeenk van het L.E.I., onlangs vcor de radio. In het kader van een op samen werking gerichte regionale perso neelsvoorziening, die versterking van de concurrentiepositie van het land- arbeidersberoep beoogt, wenste men een overzicht van de factoren, die voor die concurrentiepositie van be lang zijn, zodat op grond daarvan een beleid kan worden gevoerd, dat de materiële en immateriële positie van het landarbeidersberoep kan verbeteren. Welke factoren zijn het nu die de concurrentiepositie van het landar beidersberoep ongunstig beïnvloe den? Op gi'ond van de bestaande stu dies en rapporten bleken de lagere lonen in de landbouw in vergelij king tot die in de nijverheid door velen als de belangrijkste reden te worden gezien tot afvloeiing uit de landbouw, ook in gevallen waarin de omstandigheden afvloeiing niet di rect noodzakelijk maakten. Ook de hoge jeugdlonen in de landbouw, weten veel jonge landarbeiders niet blijvend aan het beroep te binden. Als men daarbij in aanmei'king neemt, dat overuren vaak niet wor- den betaald, dat het bezit van vak diploma's veelal weinig oplevert en dat er nauwelijks promotiekansen schikt, maar de natuur is grillig en tot heden kwam de aflevering daar veel slechter op gang dan vorige ja ren. DA NANG, 2-8. Amerikaanse ma riniers hebben, bij gevechten, in de omgeving van de gedemilitariseerde zóne in Zuid-Vietnam in 18 dagen 1758 Noordvietnamese militairen ge dood, zo is door het hoofdkwartier van de mariniers te Da Nang be kendgemaakt. Maandag waren de Amerikaanse verliezen in dat gebied matig geno men. Het is ongebruikelijk dat de Amerikanen hun verliezen in cij fers noemen, maar aangenomen wordt dat meer dan 500 Amerikanen sneuvelden of werden gewond. Zuidvietnamtese troepen die de mariniers steunen hebben gemeld nog eens 56 Noordvietnamese mili tairen te hebben gedood. LONDEN, 2-8. Een Canadese olie maatschappij, Home Oil of Canada, heeft in een afgelegen gebied in het noordoosten van Engeland waar schijnlijk de grootste aardgasresei've aangeboord die tot nu toe in Enge land is ontdekt, zo heeft een woord voerder van de maatschappij bekend gemaakt. De reserve bevindt zich bij Lockton in Yorkshire, dat ongeveer elf kilometer van de No.ordzeekust ligt. De produktiecapaciteit wordt op bijna 4,25 miljoen kubieke meter per dag geraamd. Dit is voldoende om in de behoefte van een stad van 150.000 inwoners te voorzien. De maatschap pij heeft de afgelopen twee jaar vijf boi'ingcn in de omgeving van Lock ton verricht voor de landarbeider bestaan, dan blijkt dat het inkomen van de land1- arbeider vrij star en bijzonder een vormig is. Voorts vormen de langere werktijden en het verplicht zijn te werken tijdens de weekends twee negatieve concurrentiefactoren. Dit geldt ook, maar in veed mindere ma te, voor de verhouding werkgever- werknemer, waarvan in de litera tuur wordt gezegd, dat veel landar- beiders deze graag onpersoonlijker en zakelijker zouden wensen, zoals in d'e industrie het geval is. Ook de husivesting kan breekpunt zijn De werkomstandigheden worden door tal van schrijvei-s voor het con currentievermogen van het beroep niet zo slecht geacht vanwege de grote mate van vrijheid en afwisse ling tegenover het veel' eenzijdiger en aan een strikt arbeidstempo ge bonden werk in een fabriek'. Weer sterk negatief is evenwel de zeer ge ringe maatschappelijke waardering voor het landarbeidersberoep, waar op het etiket rust van een onge schoold beroep, ook al staat reeds enige jaren vast, dat het beroep wat de vereiste vakkennis betreft, verge lijkbaar is met geschoolde beroepen Ln de nijverheid. Dit, geplaatst naast de geringe kansen op promotie en inkomensstijging en onzeker toe komstperspectief - de landarbeider kan zich immers terecht afvragen of er in de toekomst werk voor hem zal blijven -. di-aagt bij tot een ge ring maatschappelijk aanzien van het beroep. ZIERIKZEE Auto grijpt brommer Maandagmiddag rond half zes, reed de bromfietser J. S. te Zierik- zee, komende uit Duiveland op de rijksweg. Ter hoogte van de Tol sloeg hij links af, richting Zierikzee, maai* werd gegrepen door een ach terop rijdende auto, bestuurd door W. S. te Scesterberg. De bromfietser werd tegen de weg geworpen. Zijn achter op de duo zittend 14-jarige broertje kwam ook ten val, brak zijn linkeronderbeen en liep vleeswonden op. Het knaapje werd naar het zie kenhuis overgebracht. De auto werd licht beschadigd; de bromfiets geheel vernield. De bestuurder liep geen verwondingen op. De politie stelde een onderzoek in. MIDDENSCHOUYVEN Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 5 augustus a.s. wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering gehouden van de ge meenteraad van Middenschouwen. Aan de orde komt het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw be noemde ï-aadsleden. Een voorstel prijkt op de agenda tot het nemen van een voorbereidingsbesluit van een bestemmingsplan voor ,De Weel' te Scharendijke. Een ander voorstel heeft betrekking tot het indienen van een bezwaarschrift bij de provinciale staten van Zeeland tegen het verval len van de vrijstelling in het geschot voor de openbare wegen. Het beschikbaar stellen van een krediet is nodig voor de aanschaf van leermiddelen t.b.v. de o.l.-school te Ellemeet. Andere voorstellen hebben betrek king op het verstrekken van een voorschot aan het muziekensemble „Muziek Veredelt" te Schai*endijke voor de aanschaffing van instrumen- ten en tot het aangaan van een nieuw contract met de N.V. P.Z.E.M. voor de openbare elektrische ver lichting. BURGHSLUIS Jonge zeehond Een nog jonge zeehond kennelijk verlaten door de moeder zwom in de buurt van de Westbout nabij Burgh- sluis. De heren M. Hart en C. W. v. Zuijen wisten het beestje naar de wal te lokken waarna het niet meer van hen vandaan was te krijgen. Ge voederd met wat geitemelk was de zeehond voorlopig uit de zorgen. Za terdag werd het beestje meegenomen voor verdere verzorging in de die rentuin Blijdorp in Rotterdam. Bij de in Voorschoten gehouden V.A.M. examens slaagde voor mon teur II o.a. onze dorpsgenoot de heer C. O. Rademaker. HAAMSTEDE (Te) grote belangstelling voor vuurtoren De laatste weken is het vuurtoren- bezoek enorm toegenomen, wellicht een gevolg van het minder aange name weer. Dagelijks beginnen en beëindigen een 7 a 800 personen de klim naar boven om te genieten van het mooie uitzicht dat zich in alle i-ichtingen aan de kijker openbaart. Het hoofd van de Kustveriicbting, de heer R. Samam moet elke dag onge veer 300 personen teleurstellen. De ruimte boven is te klein voor een dergelijk aantal mensen en boven dien moet het personeel' haar werk kunnen blijven uitvoeren. Een over maat bezoekers in de uitkij kruimte zou dit onmogelijk maken. Vergunning verleend Het raadsbesluit om te proberen voor enkele restaurants in de ge meente Wester schouwen een drank vergunning in de vorm van een maa tschappelij k vei'keer-vergun - ning te krijgen heeft succes gehad, daar één dezer dagen vergunning werd verleend aan café-restaurant „De Zeemeermin", eigenaar de heer A. v. d. Zande te Haamstede. DUIVELAND Natte julimaand De radio heeft reeds gemeld, dat sinds het begin van de weerregistra- tie in 1848, de maanden juni en juli nog nimmer zo nat zijn geweest en ook hier zal juli 1966 bekend1 blij ven als een natte maand. Er waren slechts 13 dagen dat het niet regende, op de overige 18 da gen viel 119 mm neerslag. Vooral 19, 20 en 21 juli Waren nat. Er viel toen resp. 10, 17% en 16 mm régen, maar ook 25 juli kwam met 12,6 mm royaal boven de 10 en 31 juli sloot de rij met 15,3 mm. Een triest besluit van een trieste maand, want normaal behoort juni slechts 73 mm neerslag te hebben. Een en ander werd geregistreerd op de regenmeter van het Proefbe drijf Scheldemonden te Bruinisse. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinis se zijn inlichtingen te bekomen over de navolgende in de maand juli te Bruinisse gevonden voorwei-pen: een stalen duimstok, een insigne Vei', voor Veilig Verkeer, een geel en 'blauw gekleurde zijden daan'es- sjaal, een sleutelring met drie kof fersleutels, een kettinkje, een kin derschoentje (slippertje), een auto- pechlamp, twee biljetten van f 2,50, een roodbruin colbertjasje, een vier delig zakmesje, een paar zwarte schipperssokkcn, een witte kinder portemonnee met inhoud, een snoer witte parels, een blauw zwart ge streepte zwembroek, een autosleu teltje (Viro). Mosselschip vaart van Yerseke uit In de maand juli I960 vertrok een mosselkotter uit de Bruinisser haven, namelijk de Bru 42 van de heer Joh. Jumelct-Olte. Deze kotter vaart se dert korte tijd uit Yerseke. De heer Jumelet, eigenaar van dit schip, heeft zich nog niet uit zaken teruggetrok ken, maar heeft met een Yerscksc firma een schikking getroffen, waar bij hij het zelf wat kalmer aan kan gaan doen. J. C. Kesteloo Te Bruinisse overleed op 65-jai'ige leeftijd de heer J. C. Kesteloo. De heer Kesteloo, die als smid bekend heid genoot, diende in zijn gezonde dagen vei-schillende jaren de Neder landse Hervormde Kerk als diaken. Fraai jacht kwam gereed Gebouwd voor een Amsterdamse heer, ontworpen door v. d. Akker, Hilversum, gebouwd door D. van Duivendijk, betimmex'd door de fir- na Tieleman en motor geplaatst door de firma Kesteloo. De laatste firma is gevestigd te Nieuwerkei-k, maar de bouwer D. van Duivendijk Lz., te Bruinisse, die het klaar maakte in zijn inmiddels te klein geworden loods. Een zeiljacht voor vier personen zo lag het ten slotte in de haven te Bi*uinisse, een zeiljacht dat de toets der kritiek kon doorstaan en tol volle tevredenheid van de opdrachtgever werd afgele verd. De jachtenbouwer Van Dui vendijk jr. verloochende ook dit keer niet dat ook zijn voorvaderen reeds het scheepsbouwei'svak beoefenden. Rijksweg 18 recordhouder Ook Grevelingendam steeds drukker De scizoendrukte weerspiegelt zich uiteraard ook in de aantallen voer tuigen, die gebruik maken van de Grevelingendam. Gaf de maand juni een aantal te zien van 119.856, in juli was het aan tal auto's dat de teller passeerde 184.209. In de week van 24 tot 31 juli was het 54.374. De drukte van de bouw- vakantie manifesteert zich ook wel in de weekeinden, maar niet Li een mate, die men zou verwachten. Al leen op zatei'dag 9 juli bleef het met ruim 7900 nog juist beneden de 8000. De 8000 werd overtroffen op de vol gende dagen: 2 juli 8503, 16 juli 8714 23 juli 8676, 24 juli 8555, 28 juli 8708. De Grevelingendam is niet de drukste weg op Schouwen-Duive- land. Deze eer valt te beurt aan de weg Nleuwerkei'k-Ziei'ikzee (Rijks weg 18, want de daar aangebrachte teller wijst per dag nog enkele dui zenden aantallen hogei-. Men heeft daar immers ook het verkeei*, dat via de pont op Schouwen-Duiveland komt of vertrekt, terwijl het regio- nale verkeer naar „de stad" hier ook op volle toeren draait. OOSTERLAND In memoriam mevr. J. W. den Boer-Vijverberg In de leeftijd van 69 jaar overleed maandagmoi'gen plotseling onze oud- dorpsgenote, mevr. J. W. den Boer- Vijverberg, wonende te Nieuwer- kei'k. Zij is de laatste afstammeling hier ter plaatse van het oud mole- naai'sgeslacht Vijverberg, dat sedert de stichting van de korenmolen in 1752 het molenaarsbei'oep uitoefende. Uit het gezin van de voorlaatste mo lenaar uit dit geslacht, de heer Job Vijverberg 1913), waarvan de overledene de jongste dochter was en de langstlevende, kwamen verschil lende gezinsleden voor die het on derwijs dienden. Zo was ook de be kende oud hoofdonderwijzer en vo gelkenner bij uitnemendheid, wijlen de heer J. Vijverberg uit Schudde- beurs er één van. Ook de overleden mevr. den Boer diende de openbax-e lagei-e school alhier bijna 27 jaar als onderwijzeres. Eerst tijdelijk van 1 nov. 1919 tot 1 nov. 1920, en later in vaste dienst van 15 nov. 1921 tot 1 oktober 1937. Zij nam toen afscheid van de school wegens haar huwelijk met de bekende heer P. Th. den Boer uit Sirjansland, waarna het echtpaar vertrok naar Rockanje, waar de heel den Boer benoemd was als gods dienstonderwijzer. Later na zijn pen sionering keerde het echtpaar weer naar Schouwen-Duiveland terug. Ve le dorpsgenoten en niet het minst die bij haar in de klas zaten, zullen zich „juffrouw Jannetje" nog wel herin neren. De teraardebestelling zal op dondei'dag 4 aug. a.s. te Nieuwerkerk plaats vinden, vanaf het gebouw „Rehöboth". Gecompliceerde aanrijding Zondagavond omstreeks half ne gen had er op de oprit van de dijk tussen Oosterland en Nieuwerkerk een gecompliceerde auto-aanrijding plaats, waarbij een viertal wagens wex-d beschadigd. Een personenauto, bestuurd door W. R. uit Zierikzee, rijdende in de richting Grevelingen dam, kreeg onverwacht motorpech waardoor de wagen stopte. Twee er achter rijdende personenauto's, bestuurd door J. F. uit Bilthoven en door C. W. uit Spijkenisse, zagen op het laatste moment kans om te stop pen, zodat geen aanrijding volgde. Een vierde automobilist echter, L. S. uit Herkingen, zag de auto's te laat en botste met kracht er tegen op, waardoor alles in elkaar werd ge drukt. Alle wagens werden zwaar beschadigd doch persoonlijke onge lukken bleven gelukkig uit. Als een merkwaardigheid dient nog te wor den vermeld dat voor de eerste auto een grote haas op de rijbaan lag, ver moedelijk even te voren doodgere den. De rijkspolitie stelde een onder zoek in naar het: gebeuren en nam de haas in beslag om deze naar de Pi'ov. Voedselcommissai'is te zenden. NIEUWERKERK Succesvolle deelname Vierdaagse Aan de (gouden) Vierdaagse te Nij megen werd dit jaar traditiegetrouw weer deelgenomen door mevrouw J. Lodewijk-de Witte te Nieuwerkerk. Zij nam voor de 16e maal' deel en noemde - vooral door de i-egen - de marsen dit jaar vrij zwaar. De jeugdige Peter Verwerk te Zie rikzee was ook van de partij. Hij was voor de tweede maal deelnemer en liep de vier maal veertig keurig uit. Naar wij aannemen zeer tot zijn spijt was dl*. J. C. Röhner te Zie rikzee ditmaal niet van de partij. Hij was weliswaar voornemens weer deel te nemen en ï-eeds te Nijmegen aanwezig, maar op het laatst moest hij wegens een licht voetongemak van deelneming afzien, Mevrouw Lo dewijk-de Witte ontving na het wel slagen van haar tocht, uit handen van dr. Röhner een ruiker bloemen. WESTENSCHOUWEN, 1-8. De Kon. Harmonie „Witte van Haem- stede" heeft maandagavond een by- conder kcude party geblazen te Wes- tenschouxven waar op het grote par keerterrein de nu dakloze mobiele tent van dc gemeente stond opge steld. De muzikanten in uniform met extra dassen en jassen hebben zich bepaald tot een marsenprogramma dat er op deze koude avond met windkracht 7 als omlijsting ni ging als koek. Er is naai' hartelust ge sprongen en gehost en het gezelschap kreeg veel applaus. De belangstelling was groot en het was zeer jammer dat het weer zo tegenliep. Want an ders was de toeloop vooral van de burgerij uit die omgeving nog veel groter geweest. Inmiddels stelde zich in Burgh de drumband op om een klein maar dapper gezelschap ouderen en jeugd. Nederlaagwedstrijden D.F.S. De sportvereniging D.F.S. organi seert een aantal nedei'laagwedstrij- den voor haar le en 2e twaalftal. Za terdagmiddag speelt D.F.S. II tegen Kats I. Op zaterdag 13 augustus des avonds spelen D.F.S. I en II tegen resp. Goes I en Goes II. Ten slotte spelen beide elftallen op zaterdag avond 27 aug. tegen twee elftallen van Hansweei'tse Boys. ADVERTENTIE De opperste Sowjet, het Russi sche parlement, is vandaag in het Kremlin byeengekomen om het vijf jarenplan (1966-1970) te bespreken en voor herkiezing van de regering. Sclieepvaartberichten Esso Amsterdam, 30-7 van Halifax naar Ainba. Esso Rotterdam, pass., 1-8 Ral al Hadd naar Suez. Keizerswaard, pass., 1-8 Kaap Fini- sterre naar Singapore. VOETBAL Nederlaagtoernooi S.V. „Duiveland" De s.v. „Duiveland" speelde haar laatste wedstrijd in dit toernooi te gen MEVO I uit Zierikzee op het sportveld „De Saële'' alhier. De thuisclub wist deze wedstrijd met 4-1 te beslissen, hetwelk zeker een uit stekende prestatie genoemd kan wor den. Van de zes gespeelde wedstrij den werden er vier gewonnen en twee verloren. Voor de organiseren de vereniging een prachtig succes. Voordat het ongetwijfeld zware com petitie-programma begint zal a.s. za terdag nog een wedstrijd tegen Bruse Boys I worden gespeeld. Hierna zal dan van een paar weken welverdien de rust kunnen worden genoten. In dien Duiveland de vorm van de laat ste weken kan handhaven, moet ook in de aanstaande competitie een goed resultaat te bereiken zijn. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf St. Quentin. In concours waren 103 duiven. De snel heid van de eerste duif was 1375,39 m'm. Aankomst 12.6.41 uur. De snel heid van de laatste duif was 1049,92 m'm. Aankomst 12.52.01 uur. J. Zuidwcg 1, 5. 6, 17, 18 en 28; J. C. Verwijs 2, 3 en 4; A. Fonteijnc 7, 10, 12, 13, 15, 30, 31 en 32; A. Kol 8 cn 14; A. Fnussc 9, 11, 16, 22 en 25; J. Quist 19; Joh. Fonteijnc 20 en 27; L. Vermeij 21; Th. Bakker 23, 24, 26, 29, 33, 34 en 35. voorzien van de bekende kleurrijke ballonnen naar Westenscliouwen te begeledien. Onderweg sloten zich" hier en daar nog wat ballondragen- den van de campings aan de Hoge- weg aan, doch de stoet werd tocli niet imposant en slechts een goede honderd ballonnen gingen uiteinde lijk op het parkeerterrein de lucht in. Door de harde wind werden zè Ln een zwiepende cadans het lucht ruim ingesmeten en de van achter de duinen komende valwinden deed er enigen direct tepletter slaan. Wes- tenschouwen's gasten hebben een prettige avond gehad die slechts werd ontluisterd door het bar slech te weer, dat veel van een gure hefst- avond weg had. Maandag een herhaling van deze avond, doch dan speelt de harmonie op het parkeerterreintje voor „Gin- sterveld", terwijl de drumband de ballonoptocht weer voorgaat. Men gaat te Haamstede van start. HAVANNA, 1-8. De anti-impe rialistische organisatie waarin revo lutionaire en communistische groe peringen in Afrika, Azië en latijns- Amerika zijn verenigd, heeft maan dag opgei*oepe^n tot een campagne van revolutionair geweld in de lan den van ïatijns-AmerikaIn een ver klaring van het hoofdkwartier van de organisatie dat in Havanna is ge vestigd, wordt gezegd, dat het Ame rikaanse imperialisme verontrust is door een toeneming van de activi teit van nationale bevrijdingsbewe gingen, waartegen een „openlijke militaire en beestachtige agi-essi'e" gaande zou zijn. Tijdens een adempauze wordt nog wel eens ivat zonlicht rondgestrooid. Er ontstaat - zeer tijdelijk - een pa relende, overgroene en vers blinken de wereld, want al het overdadige groen heeft van de zon nog niet veel geleden. Maar als gezegd, het zijn maar adempauzes en dan begint het weer te kolken en te gorgelen in de goten. De in plastic verpakten, de jaskraagopzetters en de parapluop stekers reppen zich langs 's Heren wegen; de wereld gaat schuil achter grijze gordijnen en het plenst, als schreven we oktober of november. Bladerend in een krant van 1921 - we hebben er geen herinnering aan - ontdekken we een gortdroge zomer. Dat was erger dan het water van nu, want er was'geen water. In de dor pen - en ook te Zierikzee - was de kerkregenbak goed voor de dorstigen en water werd per emmertje gedis tribueerd tegen enkele centen,, die toen echter meer waard waren. Maar de mensen, ach, dat liep nog wel af. Ze wasten zich toch niet zo intens dan tegenwoordig. (Is het bij ieder een wel zo intens?). Maar de dieren, die waren eerst goed slachtoffer. Vooral in het Schouwse. Daar waren niet meer dan wat drabbige, stin kende en half opgedroogde water putten in de verschroeide weilanden. Er moest water van elders worden aangevoerd, maar waar haalden de boeren hei vandaan? Het ging met „koppen en zonderen veel vee moest afgeslacht of overgaan op een ander - de wintervoorraad verslin dend - voedselmenu. En nu onze „oude garde", maar roepen: „zie je wet, dat de zomers vroeger veel beter waren?" Dat wordt met het uitzonderingsgeval 1921 echt niet bewezen, want er zijn veel zomers geweest waarin het on afgebroken sausde. Er is wel een Schouwse zomer geweest, waarin het voortdurend mistig was en meer ake ligheden kunnen worden opgesomd uit het klimatologisch historisch ar senaal, waaruit ook deze streek rij kelijk werd bedeeld. Ach, wellicht maakt op dit pant de herinnering dc zaken mooier dan ze zijn. Het is in ieder geval niet altijd een zuivere graadmeter. Nog recentelijk heeft een topman van het K.N.M.I. terugziende op een 40-jarige ambtsperiode - hel kort en goed. gezegd: „de zomers in Ne derland zijn niet best (een interes sant. euphemisme); vooral de maan den juli en augustus zijn natte maanden". De goede man gaat dan ook altijd met september op vakan tie en heeft nooit een centje pijn. Het is wel triest voor de vakantiesprei' ders, die het meer in dc vroegte ge zocht hebben dan in dc na-augustus- 1{id. Maar men weel het nooit zeker. Misschien doet september ook wel raar. SCIIIERE1LANDMAN. Een scheepsmodellenvloOl uit dc 17e en 18e eeuw is te zien in het magazijn van het Altonase museum le Hamburg. De zeldzame en oorspronkelijke mo dellen zijn uitgeleende exemplaren van een museum in Neurenberg, liet oudste model onder de aanwinsten is een driemaster met beschilderde zei len, stammend uit 1628. Het mooiste stuk is een Franse driedekker uit het midden van dc 18c eeuw. Een bijzondere studie in Zierikzee! Een reden te meer om een bezoek te brengen aan onze ruim gesorteerde juwelierszaak naast 's-Gravensteen Tel. 01110-2443 - Zierikzee Juwelier Horloger i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2