EN HET AVONTUUR Hoedanigheid van de natuurreservaten op Schouwen-Duiveland Anneke STREEKNIEUWS Opgenomen in boekwerkje ZIERIKZEE. 30-7. -Met een ten geleide van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk» ipr. M. Vrolijk, is door het desbe treffend ministerie het boekwerkje „Staatsn at uurreservaten" (in beheer bij het Staatsbosbeheer) verschenen* In het zeer fraai uitgevoerde werkje is ook ruime aandacht geschonken aan de natuurreservaten in Zeeland en mitsdien aan de Sehouwen-Dul- velandse. Het is een goede zaak dat de streekreservaten en hun beteke nis in dit boekje staan opgetekend en beschreven. Als eerste wordt genoemd de Zouten Haard, het reservaat dat bestaat uit een strook inegaal (oneffen) grasland, waarin zich hier en daar begroeide kolkjes bevinden. De betekenis van het terrein ligt in het voorkomen van harlekijnorchis, rietorchis, drienerfzegge, zeegroene zegge, gestrekte zegge, blauwe zegge en talrijke andere belangrijke plan tensoorten. De oppervlakte bedraagt 10 hectare. Vroongronden Een aparte plaats in de rij van re servaten nemen de Schouwse vroongronden in. Een deel van het fraaie landschap der oude bin- nenduinen in de vorm van wild duin weiland, is opgenomen in het reser vaat. Het geeft een overgang te zien van kalkminnende naar kaikmij- dende vegetaties. In het kalkrijke gedeelte komt een rijke begroeiing voor van duindoorn, vlier, liguster, egelantier en bitterzoet, addertong, keverorchis, parnassia, moeraswes- penorchis, enz. Het kalkarme ge deelte geeft vegetaties te zien van struikheide, dopheide en brem. De oppervlakte bedraagt 52 hectare. Eén der - bij velenwellicht min der bekend - reservaat(je) is Mei- pacht, gelegen in de gemeente Westerschouwen. Het is een hak houtbosje, dat een zeer geschikte broedplaats vormt voor verschillende vogels, o.a. putters. Ook in vegeta- tiekundig opzicht is het gebied van waarde door de ligging, juist op de rand van het kleigebied en hogere duinzandgronden. Veel meer bekendheid kreeg uiter aard Schelphoek, ontstaan na de dijkdoorbraak in 1953, bestaande uit kreken en overslaggronden, die geleidelijk aan zijn bebost. Het ter rein is van betekenis als pleister plaats voor waterwild Gelijk bekend is er een kamphuis, waarin groepen personen onder leiding, tijdelijk on derdak kunnen vinden. Belangrijk Dijkwater Belangrijk is ook het D ij k w a t e r, de ingedijkte kreek bij Dreischor, met oeverlanden. Na indijking heeft zich een belangrijk broed- en over- winteringsgebied voor vogels ont wikkeld. Er broeden in het reservaat talrijke kluten, kokmeeiiwen, schol eksters en visdiefjes. Bovendien broeden er de bontbekplevier, de kleine plevier, de strandplevier en de kievit Tijdens de trektijd zijn er o.m. waar te nemen: scholekster, wulp, kievit, tureluur, zwarte rui ter, wilde eend, smient, wintertaling, tafeleend, brilduiker, bergeend, slob eend, toppereend, kuifeend, pijl- Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. Er bestaat grote kans dat hier ter stede een stoomwasserij en strykinrichting zullen worden op gericht, waaraan tevens een had-in richting zal worden verbonden. In dien op zestig wassen per week kan worden gerekend, zal het plan wor den verwezenlijkt. OOSTERLAND. Bij de landbouwer G. brak brand uit. Door de hevige wind greep het vuur snel om zich heen. De stal, waaruit het vee nog net kon worden gered, ging in vlam men op. SCHOUWEN. Het koude natte weer is van invloed op de ontwikke ling van de bieten. De opkomst was niet bijzonder goed. Ook de aardap pelen staan er onregelmatig bij. RENESSE. Een achtjarig knaapje klom, teneinde een spreeuwennest machtig te worden op een 10 meter hoge kapschuur. Boven gekomen gleed hij weer langs het dak naar beneden. De jongen liep een hersen schudding op. BRUINISSE. Een twaalfjarig meisje had het ongeluk een theepot te laten vallen, waardoor zij haar been verbrandde. Door de wonde is bloedvergiftiging ontstaan tengevol ge waarvan het kind is overleden. ZIERIKZEE. Als een bewijs van de grote veestapel op ons eiland kan worden gemeld dat gedurende het seizoen alleen per stoonmboot van hier naar Rotterdam reeds 3500 stuks vee zijn vervoerd. ELKERZEE. De heer Kerkmeijer van Middelburg sprak over de Chr. Nat. Werkmansbond voor een vrij talrijke vergadering, waarbij ook een tweetal vrouwen. NIEUWERKERK. Bij het gemeen tebestuur bestaat het voornemen om een voorstel aan de raad te doen, de kermis of jaarmarkt alhier af te schaffen, omdat de betekenis er van in de laatste jaren zo gering is, dat ze geen reden van bestaan meer schijnt te hebben. ZIERIKZEE. Op een nabij Het Sas gelegen weiland is een wedstrijd ge speeld tussen de Bergen op Zoomse en Zierikzeese Korfbalvereniging. Het gezelschap uit Bergen op Zoom werd na aankomst met de tram door het bestuur van Vreemdelingenver keer met de muziek van „Kunst en Eer" feestelijk ingehaald. ZIERIKZEE. Ter herdenking van de 300-jarige geboortedag van Rem brandt is hier ter stede een afdeling opgericht van het Nederlandse Co mité, dat zich de uitgifte van een Rembrandtsalbum ten behoeve van het volk ten doel stelt. staart, bonte strandloper torenvalk, smelleken en bruine kiekendief Verder staat vermeld het Kre- kengebied Ouwerkerk, met tegen de dijk aan terreinen waar zich vogelbroedplaatsen hebben ont wikkeld. Aan de westzijde vindt men een bos in ontwikkeling, om meer variatie in het landschap te brengen. Ook Kakkers weel behoort neg tot de reservaten. Rond de on diepe plas is een brede onbegroeide oeverzoom. Sommige plekken zijn ZIERIKZEE Het mosselfeest Voor de sectie Midden-Oosten van de Wereldomroep, zal - zo vernemen wij - een Arabische radio-journalist opnamen maken van het op 4 augus tus a.s. te houden mosselfeest te Zie- rikzee. HAAMSTEDE Auto gieep brommer Een zekere De V. uit Etten-Leur stak dezer dagen plotseling de Noord straat over ter hoogte van de souve nirwinkel Goudzwaard, zonder op het voorrang hebbende verkeer te letten. Hij werd daarbij gegrepen door een auto bestuurd door G. uit Nieuwer- kerk. De V. werd licht gewond, ter wijl beide voertuigen lichte schade opliepen. Nog een wandeltocht Gezien het grote succes van de voorgaande wandeltochten heeft de sportvereniging D.F.S., die deze toch ten tezamen met V.V.V. organiseert, besloten nog een zelfde tocht te orga niseren en wel op woensdag 3 aug. in de avonduren. De middagtocht van woensdag 27 juli bracht 300 tip pelaars op de been. Bromfietser zwaar gewond Omwonenden hoorden vrijdagnacht ter hoogte van „Tentebos" aan de Hogezoom een klap en toen niets meer. Bij onderzoek bleek een brom fietser op een boom te zijn gereden. De jongeman de 17-jarige v. D. uit Aalst (gem. Waalre) was er deerlijk aan toe. Hij werd met vermoedelijk een schedelbasisfraetuur naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd J>e brommer kan als afgeschreven beschouwd worden. De rijkspolitie was ter plaatse voor het instellen van een nader onder zoek. HAAMSTEDE BURGR Ballonoptocht Heden (maandag)avond organiseert V-V.V. een ballonoptocht die ditmaal speciaal is gericht op het gastenbe- zoek langs de Hogeweg. De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" die de stoet voorop gaat begint in Burgh en zal in Westenschouwen een eindpunt vinden waar de ballon nen omhoog gaan. Vooral de cam pings langs deze routé kunnen van deze muzikale optocht profiteren. Ballonnen kunnen zoals gewoonlijk worden afgehaald bij garage Dijk man in Haamstede. BVRGH Muziek bij lampion-optocht BURGH, 1-8. Onverwacht, zodat dit bericht niet in de Badcourant voorkomt kregen we bericht van een te houden lampionoptocht op woens dag 3 augustus. Twee muziekcorpsen zullen hun, medewerking verlenen, n.l. de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede", die om 19.45 uur uit Haamstede weg- marcheert en naast de vele van lamt- pions voorziene gasten achter zich ook de bus met ouden van dagen uit Burgh die die dag hun jaarlijkse reis maken met zich meeneemt. In Burgh worden de bejaarden muzi kaal uitgeleide gedaan waarna de muziek verder trekt door de Zand straat naar de duinen waar een groot kampvuur ontstoken zal worden op dezelfde plaats van voorheen dus vlak bij de ijsbaan. Inmiddels is dan om. 20.00 uur „Oosterlands Fanfare" uit Westen- schouwen vertrokken die de Ham- piondragenden uit heit rijkelijk van gasten voorziene gehucht en van de campings op de Hogeweg naar Burgh zal begeleiden met pittige marsmu ziek. Gezamenlijk -trekken beide korpsen dan de duinen in waar de te volgen weg elektrisch verlicht zal zijn. De lampions zijn verkrijgbaar op het V.V.V.-kantoor. Bunkerfeest ging niet door De grote bunker achter de kern Burgh in de duinen van het slot Haemstede blijkt bijzonder in trek te zijn voor dingen die het daglicht niet zien mogen. Donderdagavond werd de rijkspolitie verwittigd dat zich wederom een groep moderne jeugdigen in de bunker ophield. Het bleken vier Rotterdammers te zijn die aan het kwartier maken waren voor een gezellig nachtje. Er was ge zorgd voor enige kratjes bier, ge rookte paling en sloffen sigaretten. Deze vier jongelui, de 19-jarige K. S., de 18-jarige A. S., de 17-jarige J. A. v. d. L. en de 18-jarige R. v. d. B., allen uit Rotterdam, kregen een be keuring wegens het zich bevinden op verboden grondgebied. De politie kwam iets te vroeg want inmiddels zag de hoofdgroep, bestaande uit een 14-tal jongens en meisjes uit Rotter dam en Eindhoven, allen kamperen de op „Ginsterveld" dat het verkeerd ging met hun pioniers en namen de benen. Twee kolonels van de Sowjet- Russische grensbewakingstroepen hebben de Noordvletnamezen geïn strueerd hoe zij zo efficient moge lijk hun grensbewaking kunnen in richten. begroeid met wieren en zeekraal. Or nithologisch is het terreintje belang rijk als pleisterplaats van eenden soorten, snippen, ruiters en strand- lopers. Tenslotte het St e e n z w a a n. Dit reservaat beoogt de instandhouding van de zuidelijke helft van een oude kreek met een kleine oeverstrook. Ornithologisch is het van belang; bovendien is het interessant als af wisselingselement in het cultuur landschap. WESTENSCHOUWEN Auto over de kop Op de Steenweg reed vrijdagavond de Rotterdammer B. C. K. mei grote snelheid in de richting rotonde toen hij bij het passeren van een voor hem rijdende auto van tegenoverge stelde richting een auto zag naderen. De uitwijkmanoeuvre en het plotse ling remmen was teveel voor de au to. Het voertuig ging tweemaal over de kop en werd zwaar beschadigd. De naast de bestuurder zittende C. P. werd voor het laten behandelen van glassnijwonden naar het zieken huis te Zierikzee vervoerd. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Op woensdag 3 augustus a.s. komt de raad der gemeente Brouwersha ven in openbare vergadering bijeen in het Plaatsenhuis te Dreischor. De agenda vermeldt o.m. onder zoek geloofsbrieven en toelating raadsleden; verhuur van grond te Schuddebeurs; wijziging van rechts positieregelingen ziektekostenvoor ziening gepensioneerden; wijziging bezoldigingsverordening 1965; vast stelling bezoldigingsverordening '66; vaststelling salarismaatregelen ge meentelijke vakleerkrachten; vast stelling 6e, 7e, 8e en 9e wijziging der begroting 1966. Voor wat de agendapunten wijzi ging verordening begrafenisrechten, straatbelasting en rioolbelasting be treft wenden het college van burge meester en wethouders zich met een toelichting tot de raad waarin zij meedelen, dat Gedeputeerde 'Staten de begi'oting voor 19G6 welke een te kort aanwijst van f- 38.000 niet kan goedkeuren. G.S. delen verder mede, dat de vereiste goedkeuring op deze begroting niet verkregen zal worden zolang door de gemeente Brouwers haven niet is besloten tot verhoging der plaatselijke belastingen. Zij ge ven daarbij voor de straatbelasting een heffingspercentage van 15 en 8 van de belastbare opbrengst der ge bouwde resp. ongebouwde eigendom men aan en voor de rioolbelasting een gemiddelde heffing van f 35 per perceel. Aangezien door zulk een verhoging het begrotingstekort niet kan worden opgeheven zal het voorts noodzakelijk zijn ook de begrafenis rechten te verhogen. B. en w. stellen de raad voor tot deze verhogingen over te gaan daar dan de vereiste goedkeuring kan worden verkregen. Het zal de raad duidelijk zijn, aldus b. en w. in hun schrijven dat zonder goedgekeurde begroting niets kan worden ondernomen, ook al is dit in het belang der gemeente noodzake lijk. B. en w. stellen voor de rioolbe lasting de volgende klassen voor: klasse I tot en met f 60 belastbare opbrengst der gebouwde eigendom men een belasting van f 25; klasse II van f 61 tot en met f 125 een belas ting van f 37,50 en klasse II van f 126 en meer een belasting van f 50. OOSTERLAND Dienst in „Onderwegkerk" Er waren zondagmorgen 31 juli 42 personen aanwezig b(j de korte kerkdienst, die in de kantine van liet werkkamp „Oosterland", iedere zon dagmorgen in de maanden juni, juli en augustus voor de voorbij trekken de toeristen wordt gehouden onder de naam „Onderwegkerk". Als voorganger trad deze dag op dr. J. H. Becker uit Nieuwerkerk, terwijl het orgel werd bespeeld door de heer L. M. Steketee, eveneens uit Nieuwerkerk. Na een welkomst woord werd gezongen Ps. 119 1. De schriftlezing was uit 1 Kon. 10 vers 1-13 en uit Matth. 12 vers 42. Gezon gen werd hierna Gezang 37 vers 1 en 2. De tekstuitleg was naar aanlei ding van het bezoek van de Konin gin van Scheba aan de koning Salo mo, waarbij zij opgetogen uitriep: „De helft is mij niet aangezegd". Verder wees de predikant op Chris tus, die van Zichzelf getuigde: „Meer dan Salomo in hier". Tot slot kwam de vraag tot de aanwezigen: „Bent U ook onderweg naar Hem, teneinde Zijn schatten en Zijn wijsheid te zoe ken en te vingen?" Na gemeenschap pelijk gebed Werd nog gezongen Ge zang 85 vers 1-4. „Ach blijf met Uw genade, Here Jezus ons nabij", enz. Hierop volgde de zogenbede. Het wrak van het sinds donder dag vermiste Amerikaanse U-2 ver kenningsvliegtuig is vrijdag gevon den bij de Boliviaanse stad Oruro, 200 km ten zuiden van La Paz, aldus in La Paz ontvangen berichten, vol gens welke de piloot om het leven is gekomen. „RUIMTESTOF' BASIS EDWARD (Califor- nië). - Het Amerikaanse raket toestel X-15 heeft op 72 km hoogte en met een snelheid van bijna 6.000 km per uur gevlogen om „ruimteslof" te verzamelen met behulp van op de vleugels aangebrachte platen. Het Amerikaanse bureau voor lucht, en ruimtevaart (N.A.S.A.) zal deze „monsters" gebruiken voor de studie van micrometeorielen. 10 Nog vóór ze mei haar werk begon in Enschede, had ze al een hekel aan de chef met zijn uitgestreken ge zicht en zijn air van ik ben de baas en ik weet het alleen. Maar ze zou weinig met hem te maken hebben. Boven zat ook een cheffin en die leek op het eerste oog heel geschikt. 's Avonds vertelde ze haar broer, dat ze geslaagd was en maandag aan het werk ging. „Dat is niet gek. Heb je ook al een onderkomen?" Ze bekende, dat dit nog niet het geval was. „In Enschede zal het niet meevallen, zei de chef. En de prij zen zijn hoog. Ik zal eèn advertentie plaatsen. Misschien kan ik wat vin den buiten de stad en niet te ver." „Hoe laat moet je beginnen 's mor gens? „O, kwart voor negen. Ik moet met de bus van tien voor acht hier weg. Dus zeven uur op. Maak ik gelijk jouw ontbijt klaar, he? Dat is ge makkelijk voor je. Zal ik je thee op bed brengen?" 1-Iij schudde zijn hoofd. „O nee, houd ik helemaal niet van. 't Is al heel mooi, als je m'n brood klaar zet. En hoe laat ben je thuis?" „Ik ben half zes klaar, dus wordt het de bus van acht voor zes uit dc stad. Zeven uur thuis. Hier be doel ik." Om half elf gaf ze haar broer een kus en ging naar boven. Ziezo, werk heb ik, dat is het belangrijkste. Laat Bob met zijn hele familie voor mijn part in de lucht vliegen. Ik zie ze niet meer staan. En zit gelukkig ver genoeg van hem vandaan. Enschede lijkt me een aardige stad. Er zijn door FRANK VAN FALCKENOORT tenminste een paar mooie winkel straten. En Dorringen is een mooi plaatsje. Zondag ga ik eens fijn een eind wandelen. Zaterdag kan ik mis schien wel boodschappen voor Adrie doe. Dat scheelt hem ook weer. En morgen zal ik het huis eens een beetje opknappen. Ik heb wel ge merkt, dat die werkster het met de Franse slag doet. En dan nog één vijf-en-zeventig per uur. Ze denken er tegenwoordig allemaal maar ge makkelijk over. In Enschede had ze een paar po ckets gekocht. Ze dook in bed, knip te het kleine lampje op het nacht kastje aan en begon te lezen. Heer lijk bed in ieder geval. En lekker rustig. Op deze weg komt niet veel langs, zelfs niet overdag. Het kas teel ligt wel in een uithoek. Na enkele bladzijden gelezen te hebben, legde ze het boek voor zich neer en keek naar haar handen. Ze vond Adrie veranderd. Met Kerstmis was hij nog een week thuis geweest. Dat waren prettige dagen, want ze had van jongs af aan al erg aan haar broer gehangen. Maar nu vond ze hem zenuwachtig. En hij rookte ook te veel, de ene sigaret na de ander. Zou hij soms narigheid hebben met een meisje? Maar nee, in de avond, toen zij hierheen was gereisd, was hij toch met een meisje uit geweest? Naar de Kermis? Gek, dat hij er ver der niet over gesproken had. Mis schien een vlam voor óén avond. Adrie was in die dingen altijd een beetje gesloten. Ze moest er maar niet naar vragen. Hij was toch al zo nerveus. Eigenlijk niets voor hem. Vroeger was hij veel rustiger, meel even wichtig. Nu lijkt het net, of hij geen rust heeft. Misschien komt dat wel door zijn werk: iedere dag een keer of zes of zeven groepen men sen rondleiden door het kasteel mensen die wellicht idiote vragen stellen. Er zit van alles tussen zo'n groepje. Enfin, het seizoen liep ten einde. Met een paar weken was het rondleiden zo ongeveer gebeurd, had Adrie gezegd. Hoogstens eens een ge zelschap, dat zijn komst vooraf aan kondigt. In de winter had hij dan een rustige job. Met twee vrouwen, die het kasteel schoon hielden. Hij hoefde alleen maar toezicht uit te oefenen. Langzaam kwam de slaap. Ze leg de het boek op het nachtkastje en draaide de lamp uit Zo, maandag weer aan het werk. Als onderge schikte weliswaar, maar een mens krijgt het in het leven niet altijd zo hij het wil. En het had ook z'n voordelen: zaterdags vrij, want dan was de pedicure-afdeling gesloten. Bovendien, de andere meisjes, waar mee ze al kennis gemaakt had, le ken haar heel geschikt. Het zou wel meevallen. In de nacht werd ze langzaam wakker door geluiden. Aanvanke lijk hoorde ze die in haar onderbe wustzijn, in een toestand tussen wakker zijn en slapen, maar op een gegeven ogenblik realiseerde ze zich, dat ze niet droomde, maar wakker was en het geluid dat ze hoorde, werkelijkheid was. Er klonken stem men, als van heel ver weg. En af en toe het geluid van een auto. Het kwam ook helemaal niet van de weg, integendeel, het kwam eerder van de andere kant, de achterkant dus van de woning en het kasteel. Maar daar konden toch geen auto's rijden? Daar was toch het moeras? In het donker luisterde ze met een half ingehouden adem naar alles, wat de nachtelijke stilte verbrak. Hoornet of er een zware deur werd opengeschoven. En nu weer het aanslaan van een auto (Wordt vervolgd). De veilingen van Sotheby's in Londen en New York bereikten het afgelopen seizoen een recordomzet van ruim 210 miljoen gulden, zo deelde de firma zaterdag mee. Tussen Fowey en Falmouth voor de kust van zuidwest-Engeland wordt, naar Landsendradio meldt, een motorjacht van ruim dertien meter lengte met vijfentwintig per sonen aan boord vermist. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 2 AUGUSTUS Ned. 1. Als Klaas Vaak de aller kleinsten in slaap heeft gesust komt na het journaal voor gehoorgestoor den het programma Hollywood a gc go, waarin een rij van bekende tie- ne'rsterren optreedt. Na het journaal de Z-cars. Voor de tweede maal in dit seizoen vervolgens een opname van Fiesta Gitana, de Spaanse dans groep, die jaarlijks ons land bezoekt. Een eigen programma tenslotte van dê V.A.R.A. Het is een documentaire van' Jan Veenmah over de ruilver kaveling. Het Humanistisch Verbond sluit de avond af mét een korte re portage van het congres van de In ternationale Humanistische en Eti- sche Unie te Parijs. Ned. II. De Humboldtschule-afle- vering handelt deze keer over de verwikkelingen die een klassefeestje met zich meebrengt .Een oude be kende treedt hierna voor de N.C.R.V. -camera's: de Belgische zanger Louis Neefs. Als de Belg uitgezongen is kijken we naar de Fransman Jean- Marie Drot, die een filmpje heeft ge maakt over nachtelijk New York. Een van de merkwaardigste mensen van de Nederlandse artistenwereld, de bijzonder begaafde mïmespeler Rob van Houten, vraagt dan een mi nuut of twintig de aandacht. Hij wordt begeleid door Louis van Dijk. Na de rubriek Attentie een program ma over de grote theoloog, filosoof, geleerde en wereldreiziger Pierre Teilhard de Chardin. DINSDAG 2 AUGUSTUS. Ned. I. 19.00 nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 gehoorgestoordenjour naal; 19.35 Hollywood a go go; 20.00 journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Z-Cars; 21.35 Fiesta Gitana; 22.05 Dorpsklanken; 22.40 Actueel humanisme; 22.50 journaal. Ned. II. 20.00 nieuws; 20.01 De Humboldt school; 20.25 tijd voor show 20.50 Nachtelijk New York; 21.30 De man in het glas; 21.50 Attentie; 22.10 Teilhard de Chardin (I); 22.40 jour naal. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit Clermont (276 km.). Deelname: 161 duiven: Gelost 6.30 uur met zuidwesten wind. Ie duif 9.36 uur; laatste 9.54 uur. J. Snijdex-s 1, 9; A. Ravia 2, 15, 32, 34; C. Kristelijn 3, 29, 35, 40, 41; J. C. Wesdorp 4; A. Hagesteijn 5; L. Heijboer 6; L. v. d. Hoek 7, 14, 33; C. Stoutjesdijk 8, 13, 22, 24; J. van Wes- tenbrugge 10; Feleus-van Westen- brugge 11, 16, 18, 23, 25, 39; J. Krijger 12, 31, 38; Gebr. Wesdorp 17, 27; H. Merle 19, 28, 36; J. Kaaijsteker 20; L. Noordijk 21; W. den Boer 26, 30; J. ten Haaf 37. Fondclub Schouwen-Duiveland Wedvlucht uit Dax -953-960 km). Gelost vx-ijdag 13.30, aankomst eerste duif zondag 14.56, laatste prijswin nende duif donderdag 7.30. H, Slagboom, Ziexikzee 1, 5; Fe- leüs-v. Westenbrvgge, Zierikzee 2, 12; T. M. Dalebout, Nieuwerkerk 3; L. v. d. Hoek, Ziexikzee 4; Fr. Maijs, Ziexikzee 6; A. J. IJzelenberg, Bi*ui- nisse 7, 10; M. Wesdorp, Zierikzee 8, 11; C. Berrevoets, Zierikzee 9; A. de Koning, Brunisse 13. MARKTBERICHTEN De eierveilingen BARNEVELD, 28-7. Coöperatieve Veluwse e iei*veMm<g Ede. Aanvoer 710.677 stuks, handel vlot Prijzen in guldéns per 100 stuks: Eieren van 37-43 gram f 5,41-6,48; 45-51 gram f 7,31-8,53; 51-56 gram f 8,79-9,97; 56-63 gi-am f 10,70-12,87; 63-72 gram f 12,17-15,08. Eendeeieren: eiei-en van 64-69 gi*am f 11,50-11,51; 71-77 gram f 11,52 -11,99. Eierveiling Ba me veld. Aanvoer 339.108 stuks, handel vlot. Eieren van 42-48 gram f 6,45-8,37; 52-58 gram f 8,85-11,35; 60-64 gram f 11,30-13,21; 66-72 gram f 13,49-15,32 Eiermarkt Bameveld. Aanvoer 2.500.000 stuks, handel vlug. Eiei-en van 45-50 gram f 7,50-9,00. kg-prijs f 1,67-1,80; 51-58 gram f 9,20 -11,50, kg-prijs f 1,80-1,98; 59-65 gram f 11,75-13,50, kg-pxijs f 1,99- 2,08. UTRECHT. Gp 14 september ver trekt di\ H. Mulder, gereformeerd predikant in Delft, naar Beiroet (Li banon), waar hij is benoemd tot do cent aan de Near East School of Theology. Dr. Mulder is de vierde Nederlandse docent die aan deze school wordt vei'bonden. In Zweden is voor de studenten een nieuw leervak ingevoerdOnder toezicht van een verpleegster moeten de Zweedse studenten zich bekwa men in het verzorgen van baby's, en zich aldus reeds in de rol van vader inleven. Op de foto: een student aan het werk. Mao maakt (zwein)school LONDEN, 30-7. Mao Tse Toeng, de Chinese leidei*, wiens zwemtocht in de Jangtse, maandag jl., veel pu bliciteit in zijn land kreeg, maakt school in Londen. In een motie die in het Lagerhuis werd ingediend, stelt een Labour-afgevaardigde van 79 jaar. Hector Hughes, fanatiek zwemmer, zijn collega's voor zijn voorbeeld en dat van de Chinese lei der te volgen. Hughes herinnert eraan dat Mao het water van de Jangtse „zacht voor het veiTiemelte" had genoemd en de parlementariër vi*aagt de regering het water van de Theems, dat ern stig verontreinigd is, zacht en zuiver te maken. Dan zouden Britse politici soortgelijke prestaties als die van Mao kunnen leveren. Enkele posttarieven buitenland verlaagd DEN HAAG, 30-7. Met ingang van heden (maandag 1 augustus) zullen met Frankrijk en Monaco de volgen de posttaiieven gelden: a. Vanuit Nederland: voor brieven tot en met 20 gram 20 cent (ge lijk aan het binnenlandse tarief) en voor briefkaarten 15 cent. b. Naar Nederland: voor brieven tot en met 20 gi*am en voor brief kaarten het binnenlands tarief in het land van afzending. De regeling is gelijk aan die, wel ke thans reeds geldt in het postver keer met de Duitse bondsrepubliek, Italië, San Marino en de Vaticaanse staat. Laat gewetensgeld HELSINKI, 30-7. De ge meenteraad van de Finse plaats Vaasa heeft vijf Zweed se kronen gewetensgeld (onge veer f 3,50), aanvaardt van een man in Gotenburg (Zwedeil), die schreef dat hij een hak- verbod in een Fins bos had overtreden om een kerstboom mee te nemen, 22 jaar geleden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4