Toenemende onrust in Thailand Vreemde verschijnselen op de zeebodem KANTONGERECHT TE ZIERIKZEE from America's Best Tobaccos DE ONDERGANG VAN UIIR ZIERIKZEESIÜE NIEUWSBODE Maandag 1 augustus 1968 Nr. 19632 KORTE BERICHTEN BLIK DOOR HET WERELD ujT HET BINNENLAND Koning Bhoemibol van Thailand reist onafgebroken kris en kras door zijn land en spreekt zijn onderdanen moed en vertrouwen in voor een vreedzame toekomst. Dat is nodig, want de strijd in Vietnam bracht ook zekere konsekwenties met zich mee die de uit- en inwendige veiligheid van Thailand raken en waarvan de regering met de koning aan het hoofd, zich terdege van bewust ts. Boven Thailand pakken zich don kere wolken samen aan de politieke hemel. Wolken die zich eveneens uitbreiden over de nabuurlanden van dat koninkrijk, Cambodja en Laos. De Chinese wapenleveranties aan noord-Korea komen over land, via Laos, Vietnam binnen en de Vietkong-troepen maken een regel matig gebruik van sluipwegen om via Laos in Zuid-Vietnam te kunnen infiltreren. „De volksrepubliek China ligt op de loer om Thailand te bespringen en in te lijven in de Aziatische verdedi gingslinie. China en de Vietkong wachten slechts op het juiste mo ment, om het geo-politieke hart van zuidoost-Azië (Thailand) te doorste ken", aldus verklaarde koning Bhoe- mibol onlangs. Uitlatingen van de koning en zijn ministers wijzen er op, dat de situatie niet alleen door de oorlog in het naburige Vietnam, maar ook tengevolge van de voort durende infiltraties van rode agenten in Thailand zélf, een zeer gespannen sfeer heeft geschapen in het land. Een vesting In Bangkok is men op alles be dacht. Het paleis van de vorst, het Chitralada-paleis is in een ware ves ting veranderd, terwijl de manshoge paleismuren om het park en het pa leis, met onder elektrisch stroom staand prikkeldraad zijn uitgerust. De vier kinderen van het Siamese koningspaar werden onlangs naar Japan, naar vrienden van de koning, overgebracht, waar zij zullen blijven tot de normale verhoudingen en de vredestoestand in dat deel van de wereld zullen zijn teruggekeerd. Het koningschap is in Thailand erfelijk constitutioneel, doch de vorst heeft in staatszaken het laatste woord. Koningin Sirikit, een knappe en zeer charmante verschijning, heeft zich in een oproep tot de Thailandse vrouwen gewend met het verzoek om op een vrijwillige basis deel te gaan uitmaken van de reeds bestaan de vrouwelijke weerbaarheidsafde lingen en regelmatig deel te nemen aan de door deze organisatie te ge ven schietoefeningen. Aan het ver zoek van de beeldschone Sirikit wordt in het algemeen voldaan en dit is te opmerkelijker, daar de Thai van huis uit zeer conservatief is in die richting. Opgemerkt zij overi gens, dat koningin Sirikit zélf het goede voorbeeld gaf; zij is een goede pistoolschutter en een matig vlieg- ster. Iedere morgen neemt de ko ningin deel aan de oefeningen die in het kader van de militaire opleiding aan de Thailandse vrouwen onder meer in de tuinen van het Chitra lada-paleis worden gegeven door mi litaire instructeurs en de koningin merkte in dit verband ondermeer op: „Wij spotten niet en het moet daarom ernst zijn, met onze oplei ding. De communisten zijn slechts enkele kilometers van onze grenzen, van ons huis verwijderd. Wij moe ten ons daarom verdedigen". Het leger van Thailand is klein doch modern uitgerust en op Ameri kaanse leest geschoeid, terwijl bewa pening en overige uitrusting van Amerikaans fabrikaat zijn. Het staat echter te bezien, of dit leger in een eventueel conflikt tegen de Chinise legerkorpsen en de Vietcong zijn opgewassen. Hulp van buiten zal daarom een dringende noodzaak zijn Koning Bhoemibol De huidige koning werd in 1927 in Cambridge geboren, terwijl zijn va der, prins Mahidol, aan de Harvard- universiteit rechten studeerde. De jonggeborene heeft echter zijn va der nimmer gekend, daar deze over leed toen Bhoemibol twee jaar oud was. Na dit sterfgeval keerde de prins met zijn oudere broer, prins Ananda, en de prinses-weduwe, naar Bangkok terug. In 1932 grepen de republikeinen naar de macht; Thailand werd een republiek en het prinselijk gezin ves tigde zich toen in Lausanne (Zwit serland). In 1945 reisden de prinsen Ananda en Bhoemibol, heren van Siam, naar hun land, waar in dat zelfde jaar prins Ananda tot koning werd gekroond. Koning Ananda heeft zijn hoge waardigheid circa zes maanden uit geoefend. Op een vroege morgen werd de twintigjarige monarch dood in zijn rooksalon aangetroffen. Een kogel uit zyn karabijn had zijn hoofd doorboord. De vorst die zijn vuurwa pen wilde inspecteren, wist niet dat het wapen geladen was. Prins Bhoe mibol Aldoejadew werd regent en in mei 1950 tot koning gekroond, na kort tevoren in het huwelijk te zijn getreden met Sirikit. Kronings- en huwelijksplechtigheden vonden met het gebruikelijke ritueel in Bangkok plaats. Uit het huwelijk werden in de loop van de tijd vier kinderen ge boren. Bhoemibol Adoeljadew. die lijn recht heet af te stammen van de „goddelijke Ram a" is, evenals zijn echtgenote, die al vrij spoedig de bijnaam ontving van „Bloem van smaragd" de boeddhistische geloofs overtuiging toegedaan. De vorst is zeer muzikaal, hij speelt ondermeer viool, piano en saxofoon en volgde een universitaire opleiding in de oosterse wijsbegeerte en in de poli tieke wetenschappen. Thailand is geheel en al op het westen ingesteld. LAND- EN TUINBOUW Bewaarbaarheid van het fruit De laatste jaren kunnen wij in de maanden april tot juli nog volop ap pels eten van de oude oogst. Velen staan er nauwelijks bij stil en be schouwen het als de gewoonste zaak van de wereld. Dit feit hebben we niet alleen te danken aan de opkomst van nieuwe rassen (de aloude sterappel en belle fleur verdwijnt), maar ook aan sterk verbeterde koeltechnieken. Toch is het allemaal niet zo een voudig. Wat veel consumenten niet weten is dat dikwijls partijen fruit in het koelhuis of de gascel worden gezet, waarvan achteraf blijkt dat ze hiervoor niet geschikt waren Bij het openen van de gascellen moet soms een belangrijk percentage als verloren worden beschouwd; zonder meer is dit een grote schadepost voor de betrokkenen. Ook hiervoor is een remedie ont wikkeld. Thans laat men in juli/ augustus de bladeren van de bomen onderzoeken op verschillende ele menten en uit de gehalten blijkt wat de meest geschikte plukdatum en de gunstigste bewaarrnogelijkheden zijn. IVIonstername en onderzoek wor den verzorgd door het Bedrijfslabo- ratorium voor Grond- en Gewason- derzoek te Oosterbeek en de advie zen worden verstrekt door de specia list van de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst. Niet alleen vele fruitte lers maar vooral ook de veilingen zijn ten zeerste bij dit onderzoek ge ïnteresseerd. Gemeenschappelijk gebruik N.O.P. machines Entmeloord, 30-7. Een 35-tal' boe ren uit de Noordoostpolder heeft in Emm'eloórd dè „Machinerin'g Noord oostpolder" opgericht. In déze op co öperatieve basis geschoeide ring brengen de boeren hun eigen be mande en onbemande machines in, Waarna een centrale contactpersoon ze kan dirigeren naar bedrijven waar men niet klaar kan komten met het werk-. Het dool van de machinoring is te voorkomen dat de individuele boer gaat overinvesteren, ook wil men de rendabiliteit van de bedrijven op de ze manier verhogen. Inventarisatie van het aanwezige machinepark zal dan ook de eerste taak zijn, waar voor het voorlopige bestuur zich ge steld ziet. De voigende verdachte H. J. B., uit Kerkwerve beriep in zijn zaak zich evenals zijn voorganger uit Haamstede ook al op het personeels tekort. Hij had zijn zoon, de minderjarige A. B. met een tractor laten rijden „misbruik van gezag" aldus de of ficier die tegen B. moest toegeven dat het in het land Wel meer ge beurde, maar nooit op de weg zoals toen. Het mag in het geheel niet, op het land niet en op de weg niet ver maande de officier die voor de heer B. een boete eist van f 150,-, waar van f 100,- voorwaardelijk, waarbij de kantonrechter zich aansloot. Verder stonden terecht P. J. H., chauffeur uit Goes, die met een vrachtwagen geladen met hout op 10 mei 1966 op de kruising Cajand- wcg-Rijksweg achteruit was gereden bij een verkeersmanoeuvre en scha de had toegebracht aan de auto van zuster Fran sens uit St. Laurens. H. beweerde echter dat de zuster tegen het hout was gereden. De officier wilde w*el aannemen dat de afstand tussen beide auto's erg klein was geweest, maar achtte toch de schuld van H. bewezen. Eis en uitspraak f 30,- boete of 6 dagen hechtenis. Een geringe straf (f 12,50 of 2 du- gen). kreeg mevrouw E. L., gehuwd met de hoer E. K. te Kortgene. Ze had voor f 50,- kunnen schikken, maar had dat nogal veel gevonden. Het ging weer over het inhaaiver- bod aan het eind van de Oosterschel- debrug. Dat is moeilijk te zien en mr. Moolenburgh in eigen persoon had er al over geschreven er wat aan te doen, zo dat het beter zicht baar zou zijn. Verdachte toonde zich al dankbaar toen de officier f 30,- eiste, maar de kantoreebter deed daar nog eens f 17,50 af. De laatste verkeersovertreder was do heer S. van der W. uit Nieuwer- kerk. Ook hier betreft het een bord, dat als men van' de Mol afkomt en het Havenplein op moet draaien moei lijk is te zien. Het is het parkeer- verbordsbord voor dat gedeelte van het Havenplein. Van der W. was voor een ander verbodsbord ge stopt, maar door de politiebeambte- naar was hij er op gewezen, dat er eerder ook al een bord aan de ge vel van een der huizen bevestigd zat. Dit gebeurde op 11 juni, op 1 juni was het parkeerverbod inge gaan. F 6,- of 1 dag hechtenis meen de kantonrechter nadat de officier f 10,- of 2 dagen had geëist. Belgische boeren uit de omgeving van Chievres hebben geprotesteerd tegen het besluit van de regering in Brussel, het NAVO-hoofdkwartier (SHAPE) in hun gemeente te doen vestigen. ZAANDAM. Zonder hoofdelijke stemming hebben de gemeenteraden van de Noordhollandse dorpen Oost- huizen, Kwadijk, Middelie en War der besloten op vrijwillige basis de ze gemeenten te verenigen. In een eensluidend verzoek is de kroon ver zocht dit besluit te willen goedkeu ren. ROTTERDAM. Bruno Togni, de directeur van het Italiaanse circus Heros is ontslagen uit het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam waar hij eerder ernstig toegetakeld door zijn' leeuwen werd opgenomen. Togni moet nog rust houden en zal voorlo pig niet optreden. ROTTERDAM. De Rotterdamse cineast Simon de Waard zal in sep tember de première van zijn kleu renfilm „Grüss Gott, een tocht door bekend en onbekend Oostenrijk", die gemaakt is tijdens zijn twee maan den lang bezoek aan dit land, geven. AMERSFOORT. In het Sint Eli- sabeth-ziekenhuis te Amersfoort is de vierjarige Henk Keizer uit Lo- chem aan de gevolgen overleden, van een ongeluk hem dinsdag over komen. Nabij het kermisterrein op de Keerkring te Amersfoort was hij door een vrachtauto aangereden, toen hij de weg opliep. AMERSFOORT. De Amersfoorise politie heeft een 23-jarige Marok kaan aangehouden, die er van wordt verdacht in zijn kosthuis in Amers foort ontucht te hebben gepleegd met een achtjarig buurmeisje. Het kind heeft zelf aangifte bij de po litie gedaan. UTRECHT. Het beroemde Rus sische staatscircus zal van 1 tot 12 december in de Domstad een der tiental voorstellingen geven. Aan- vankeJijk was de komst van het cir cus op losse schroeven komen te staan, omdat de stichting Palais des Beaux Arts in Brussel, die de be langen van het euveus behartigt, te hoge financiële eisen stelde. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft de vier redaktie- leden van het leninistisch-marxis- tische blad „Rode Jeugd" wegens op ruiing en belediging van het open baar gezag na een eis van zes we ken waarvan twee voorwaardelijk veroordeeld tot een boete van 250 gulden. AMSTERDAM. De in Nederland vertoevende vice-eerste minister van Béetsjoeanaland, de heer Ouett Ma- sire, heeft in gezelschap van drs De Vos, vain het Afrika instituut een werkbezoek aan h'et koninklijk in stituut voor de tropen gebracht. TILBURG. De 35-jarige J. K. die op 21 juli j.l. tesamen met de even eens gedetineerde P. L. uit het Bre dase huis van bewaring wist te ont snappen heeft zich dinsdagavond Iaat bij' de politie in Tilburg geméld. LEEUWARDEN. Een zware vrachtwagen-combinatie van de fir ma S. Siegersmia en zn. te Ee heeft zich in Leeuwarden diep in de serre van het stadsziekenhuis geboord op dé hoek van de Nieuwe wieg en het Blokhuisplein. BENNEKOM. Van de hand van de heer H. Koekoek, Tweede Ka merlid voor de Boerenpartij, zal bin nen afzienbare tijd een boekje ver schijnen, dat een antwoord wil zijn op het boekje „Boer Koekoek" van de Utrechtse student K. B,aartmans, het boekje dat leidde tot een kort geding door de heer Koekoek aan gespannen tegen uitgeverij De Stan daard lin Utrecht en de schrijver. UTRECHT. Vorige week werd in gebroken an hot bijkantoor van „De Volkskrant" in Utrecht. Er werd voor een waarde van f 800,- gesto len. In verband met deze inbraak heeft de politie de 20-jarige winkel bediende van S. uit Utrecht aange houden. Hij heeft talrijke diefstal len gepleegd. SCHIPHOL. De Australische luchtvaartmaatschappij Trans-Au- stralia AMines, die reeds sinds 1959 met Fokker Friendships op het bin nenlandse net vliegt, heeft wederom een F-27 nabesteld. ROTTERDAM. Het Nederlandse motorschip „Hoogland", (1884 dwt), toebehorend aan scheepvaart en steenkolenmaatschappij n.v. is ver kocht aan de Navigation Corporation of the Philippines te Manila Strait" naar Manilla vertrekken. De verkoop vond plaats door bemiddeling van het bureau Supervision in Rotter dam. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Waalwijk Ph. Kroes, pred. voor buitengewone werkzaamheden (Stichting Zuid- Limburg van de A.M.V.J.) te Geleen. Bedankt voor Rijnsaterwoude (toez.) W. J. Hottinga te Baambrug- ge. Geref. Kerken Beroepen te Wolfheze H. J. Die- kema te Monnickendam; - te Zuid- land K. D. Gerber, laatstelijk vrij gemaakt predikant te Hengelo (O). Aangenomen naar Oostermeer S. Feenstra, kand. te Groningen, die be dankt voor Daarle, Komhorn, Kou- dum en voor Visvliet; naar Boxhill Vict., Australië):-Rev. Frits de Vries, Devonport (Australië); naar Hoek van Holland: J. L. Bel; Zuidbroek- Harkstede, die bedankte voor Hol- landscheveld en voor Murmenvoude. Geref. Gemeenten Bedankt voor Kootwijkerbroek C. Wisse, Elspeet; voor Giessendam en voor Vlissingen: J. Karens, Nieuwer- kerk. ADVERTENTIE Een Russische delegatie, bestaan de uit politici, geleerden, journalis ten, geestelijken en kunstenaars heeft in Bonn afzonderlijke bespre kingen gevoerd met politici van de Westduitse sociaal-democratische (oppositie) partij en van de aan de regering deelnemende vrije demo craten. Prinses Alexandra, nicht van ko ningin van Engeland, heeft zondag het leven geschonken aan een meis je. De 29-jarige prinses, gehuwd met lord Angus Ogiivy, heeft al een zoon, die nu twee jaar is. De bevalling ge schiedde met assistentie van de hof arts. Moeder en kind maken het uit stekend. In de Noordmexicaanse staat Zacatecas zijn de rivieren buiten hun oevers getreden, als gevolg waarvan een aantal dorpen onder water is ko men te staan. Zestien mensen zijn verdronken terwijl veestapel, opstal en gewas veel schade leden. Staking luchtverkeer in Amerika ten einde WASHINGTON, 30-7. - President Johnson heetf vrijdagavond meege deeld dat het conflict met de boord werktuigkundigen van vijf Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen is opgelost. De stakende 35.000 werk tuigkundigen hebben het akkoord zondag bekrachtigd. De voorwaar den zijn niet dadelijk bekendge maakt. De staking heeft ruim drie weken geduurd. President Johnson had vertegen woordigers van de stakers en van de maatschappijen voor een bespreking naar het Witte Huis uitgenodigd. Door de staking lag tweederde van het luchtverkeer in de Verenigde Staten stil. De raadsels van de Tongatrog Het zal wel niet meer zo lang du ren, voor de eerste echte ruimte vaarders het oppervlak van de maan gaan onderzoeken. Er zal aok een moment komen, dat men dat onder zoek zal afsluiten, omdat er dan geen enkel plekje meer over is, waar men nog niet geweest is. Dat zullen we van de oppervlakte van de aarde misschien wel nooit kunnen zeggen, want het zal niet meevallen, bodem onderzoek te verrichten terwijl er dikwijls ton druk op een enkele vierkante centimeter staat. Want daarmee moeten we rekening hou den, als we b.v. de vreemde raad sels van de Tonga-trog, een soort diepe geul in de oceaanbodem, wil len gaan ontsluieren. De Tonga-Trog is letterlijk een geweldige geul die S kilometer breed en ruim 1900 kilometer lang in de, oceaanbodem ligt, in de buurt van hel eiland Tonga en Nieuw-Zeeland. Het is niet de enige, er zijn er ook bij andere eilanden, zoals bij de Fi lippijnen, Japan en de Aleoeten. Al deze troggen lopen evenwijdig met een reeks eilanden, en steeds op kor te afstand van de kust. Er moet een of ander verband tussen zo'n reeks eilanden en een trog bestaan, maar niemand weet eigenlijk hoe. Het heeft er veel van weg, dat een of andere geweldige ruimtereus met zijn hand die geulen heeft getrok ken. Daarna heeft hij een stofzuiger gepakt en de hele bodem goed schoongezogen. Zo bleef er een trog als die bij Tonga over, lOVz km diep, en merkwaardigerwijze kaarsrecht. Er is niets ter wereld, dat zo vol komen kunstmatig er uit ziet en (zover we kunnen nagaan) loch door de natuur geschapen is. V-vorm Deze trog heeft een V-vorm, die aan de top wat afgerond is. De zijde die het dichts bij de eiland ligt, is eigenlijk een afgrond in zee. Ze gaat van het hoger gelegen gedeelte van de oceaanbodem af plotseling over in de steile wand van onze geul. Aan De Britse eerste-ministcr Harold Wilson heeft president Johnson de verzekering gegeven dat Engeland vastbesloten is zijn economie op orde te brengen. de andere kant is die overgang iets minder steil. Men heeft wel gedacht dat aard bevingen de oorzaak van deze vreemde geulen waren, maar de eigenaardig scherpe breuklijn, die ontstaat als gedeelten van de aard korst over elkaar heen schuiven, ont breekt hier geheel. Er is ook beslist geen sprake van een dal tussen heu vels, want de typische glooiingen die iedereen kentzijn ook al niet te bespeuren. Ook andere theoriëen le den schipbreuk. Iemand kwam op het idee, dat de troggen door rivieren in de oceaan uitmondend uitgesleten zouden zijn, maar er zijn geen rivieren in de na bijheid, en waarschijnlijk ook nooit geweest. Wel liggen de troggen in een gebied waar aardbevingen veel voorkomen, en loch schijnen die er niets mee te maken te hebben. Schone bodem Even vreemd als de kaarsrechte lijn die de troggen volgen, en de ge heimzinnige samenhang met de ei landen die er bij liggen, is het feit van de volkomen schone bodem er in het klein bijna jjrecies nabootsen. Als men een lang smal plankje krachtig in nat fijn zand drukt, onl- van. Ze bestaat uit rotsachtig ma teriaal als begroeiing, modder, of losse brokken steen. Het lijkt of een zuigkracht alles van de bodem heeft weggezogen. Maar hoe iveet niemand Wel kan men een dergelijke trog staat een trog, die heel veel weg heeft van de echte. Dat zou een aan wijzing in kunnen houden. De Ton ga-trog en alle andere zouden kun nen zijn ontslaan doordat iels heel zwaars plotseling naar beneden ge zogen werd. Maar dan zou dat zware zich nu onder de trog moeten be vinden, en daar is nu juist weer geen sprake van. Dat kon men bewijzen door de zwaartekracht boven de trog te meten. Slingerproef Daartoe laat men een slinger bo ven het object zweven. Waar de zwaartekracht wat kleiner is, zal de slinger langzamer heen en weer gaa n, is ze groter, dan gaat de slinger wal vlugger, in gebieden op aarde, waar de grond uit zwaar materiaal bestaat neemt de zwaartekracht toe, terwijl boven in de bergen de zwaartekracht afneemt. Deze proef heeft men nu boven de Tonga-trog genomen, en men moest vaststellen, dat de zwaar tekracht geringer was, zodat er dus geen sprake was van iets zwaars, dat zich onder de trog zou bevinden. Zo staan we dus voor een raadsel, waar we voorlopig geen raad mee weten. Zelfs niet over de leeftijd van de troggen, al neemt men aan, dat ze nog niet zo erg lang bestaan. Dat concludeert men uit het feit, dat de troggen, zouden ze al honderddui zend jaren bestaan, al lang weer op gevuld zouden zijn met allerlei be groeiingen, stenen en modder. Maar zelfs daar zijn we lang niet zeker van, want wanneer een oude trog opgevuld zou zijn, kunnen we hem niet meer als zodanig herken nen. Zolang we dus geen opgevidde oude trog hebben gevonden, moeten we aannemen, dat we hier te maken hebben mei een tamelijk jong ver schijnsel in de natuur. A. C. J. FLANTUA. Man richt vernielingen aan in kerkgebouw STUTTGART, 28-7. In een vlaag van verstandsverbijstering heeft een 39-jarige man woensdag vernielin gen aangericht in de St. Petruskerk van Haslach in West-Duitsland. Met een ijzeren staaf drong de man het kerkgebouw binnen en koelde zijn woede op de gewijde voorwerpen, het eeuwige licht en de heiligenfiguren. Vijftig kristallen vazen, kaarsen en een kostbare kroonluchter vielen aan zijn verniel zucht ten offer. Tenslotte klom hij nog op een stoel om voorwerpen waar hij moeilijk bij kon te vermor zelen. De pastoor werd met de ijze ren staaf uit zijn kerk verjaagd. Diefstal in juwelierszaak te Tilburg TILBURG. 28-7. - Met een steen hebben onbekenden in de nacht van woensdag op donderdag de etalage ruit van de juwelierszaak P. van den Bogaard in de Bisschop Zwijsenstraat in Tilburg vernield. Na inventarisatie is komen vast te staan dat de daders een forse greep in de uitstalkast hebben gedaan. Meer dan 100 gouden ringen, 35 pols horloges en een aantal gouden arm banden, met een gezamenlijke in- koopwaarde van f 10.000,—, wordt vermist. 8. Ademloos wachtten de piraten op de komende strijd. Ieder, zelfs de roerganger, had zijn post op het schip verlaten, om toch vooral niets van het gevecht te mis sen. Zij vormden een stille, dreigende kring, waarbinnen geen genade voor de verliezer zou gelden. Zó groot was de spanning, dat niemand de duistere wolk zag die pijlsnel op kwam dagen of de drei gende schuimkoppen, die zich op de zee begonnen te vormen. Langzaam hief Ha- ra ld zijn zwaard en bracht hiermee een saluut naar zijn tegenstander. „Gegroet, Aram", zei hij, „een van ons tweeën zal deze kring niet levend verlaten. Maar wat ook de uitslag zal zijn, ik heb geen wrok tegen u. En laten wij thans zorgen, dat wij onze toeschouwers niet teleurstellen!" Meteen deed hij een stap naar voren en liet zijn zwaard met alle felheid van zijn grote kracht neerkomen. Aram pareerde de slag en deed zelfs een snelle uitval. De zwaarden raakten elkander mot zoveel go- weid, dal de vonken er af spatten. Er ging een zucht uit de toeschouwers op, doch deze zucht ging over in verschrikte kreten, toen de ongemerkt genaderde orkaan met loeiend geweld over hen losbarstte. De eer ste windstoot deed het schip zover over hellen, dat bakboord geheel onder water ging. Totaal verrast rolden de piraten over het. dek, velen verdwenen in hot water. Toen bruiste oen woeste stortzee over, ieder meesleurend die zich niet stevig kon vastklemmen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3