eGAS VOOR MEER COMFORT EN HET AVONTUUR Groeiende achterstand beloning van de 1011(1 Zuid-West-Afrika agrarische werkers ONZE PUZZEL-RUBRIEK De ontwikkelingshulp in het jaar 1965 Anneke Voor tO jaar. 'ingezonden mededeling ZtERIKZEE. De afd. Zierikzee van de Bond voor Staatspensionering be legde een propaganda-vergadering in hotel „Juliana". Spreker op deze avond was het Tweede Kamerlid en hoofdbestuurslid van de Bond rnr. P. J. Oud. BURGll. Voor een overtalrijk pu bliek gaf de rederijkerskamer Voor uitgang zij ons Streven" een dona teursuitvoering in de zaal van de heer v. d. Moer. Opgevoerd werden het toneelspel ,,'t Oude Lied" en het blijspel „In de mist". DREISCHOR. Met een waar jubi leumprogramma vierde het harmo niegezelschap Crescendoin de keurig versierde en electrisch ver lichte zaal van de heer Aarnoudse onder grote belangstelling haar 25- jarig bestaan. OOSTERLAND. Alhier vond de installatie plaats van de heer A. C. van der Have, burgemeester van de ze gemeente. NOORDWELLE. Voor de betrek king van secretaris-ontvanger dezer gemeente hebben zich 13 sollicitan ten aangemeld. BRUINISSE. Het vaartuig Bru 24 is op de Zuiderzee in de nabijheid van Enkhuizen gezonken. De schip per en diens IS-jarige zoon kwamen bij deze ramp om het leven. KERKWERVE. Onder deze ge meente zijn enkele gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd, waarvan een paar met dodelijke af loop. OUWERKERK. De paarden, ge spannen voor een boerenwagen van de landboutoer R., sloegen op Kol, waardoor de wagen in de sloot te recht kwam. De voerman kwam zo ongelukkig te vallen dat hij terstond naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. ZIERIKZEE. Met de provinciale boot arriveerde de Commissaris der Koningin in ons gewest. Slechts wei nigen maakten van de geboden gele genheid gebruik om op het stadhuis in audiëntie te worden ontvangen. ZIERIKZEE. De V.V.V. op Schou- wen-Duiveland heeft in samenwer king met 't weekblad JtOns Zeeland in woord en beeld" in de Concertzaal een operaen voordrachtavond ge organiseerd, waaraan eersterangs ar- tisten meewerkten. DREISCHOR. Aan de haven alhier had onder grote belangstelling zowel van buiten als van binnen deze ge meente een demonstratie plaats met een nieuw losapparaat voor bieten. voor geyser, gasfornuis, verwarming... Esso Gas in fles 1 Land- en Tuinbouw Wapengeklettter De nieuwe competitie-indeling Verre reizen in verschiet voor de Schouwse clubs UTRECHT, 21-7. Het hoofdbe stuur van de Nederlandse Christelij ke Agrarische Bedrijf sbond heeft zijn verontrusting uitgesproken over het groter worden van de afstand tussen de lonen die in de landbouw en de lonen die in de nijverheid wor den verdiend. Uit de zojuist gepubliceerde so ciale maandstatistiek mei 1966 van het Centraal Bureau voor de Statis tiek blijkt volgens de N.C.A.B., dat de tendens van een steeds groter wordende achterstand van de lonen in de landbouw zich sinds 1964 on«- verminderd heeft voortgezet. De gemiddelde weeklonen van vol wassen mannelijke arbeiders in de akker- en weidebouw bedroegen in juli-augustus 1964 f 130,01 en in juli- augustus van het vorige jaar f 138,06. De weeklonen in de nijverheid ste gen van f 148,26 in oktober 1964 tot f 161,99 in oktober 1965. De uurlonen in de akker- en weidebouw kwa men van f 2,55 in de zomer van 1964 op f 2,74 in 1965. De (voor oktober berekende) uurlonen in de nijver heid gingen omhoog van f 3,21 tot f 3,49. Landbouw en industrie Tegenover een verhoging van de weeklonen in de akker- en weide bouw met f 8,- stond dus een verho ging van de weeklonen in de nijver heid met f 13,50. Voor de uurlonen zijn deze verhogingen respektievelijk 19 en 28 cent. Het verschil in week loon is hierdoor uitgegroeid van f 18,- Niet overdadig groot was de „oogst" van de puzzel van vorige week. Maar het was pok al vakantie- tijd en regende het niet al te veel, zodat er wellicht andere dingen aan de orde waren dan puzzelen. Toch was de „vaste kern" weer paraat, met inzendingen, die overigens hier en daar nog wel een foutje vertoon den. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: De heer L. de Vlieger, Stoofweg 3, Nieuwerkerk De tweede prijs gaat naar: mevr. A. L. van Dienst-Bakker Braakmanweg 10, Biervliet (Z.-Vl.). De oplossing van de puzzel is de vol gende: Horizontaal: 1. melk; 3. boter; 5. kaas; 7. ako; 9. kol; 11. so; 13. dons; 15. asie; 16. op; 17. riem; 19. rilt; 21. Kreta; 23. kapol; 27. Eli; 28. ètoom; 32. ma; 33. eed; 35. dal; 36. ai; 37. nat; 38. leb; 39. o.k.; 41. P.T.T.; 43. nee; 45. ge; 47. manie; 49. kee; 51. liaan; 53. Wolga; 54. spin; 57. doge; 60. da; 61. duel; 63. leer; 65. a.v.; 67. ets; 68. Ned.; 69. rede; 70. palet; 71. Etna. Verticaal: 1. mes; 2. kade; 3. bon; 4. r-k.s.; 5. klei; 6. sap; 8. kom; 10. 39. om; 40. ka; 41. pi; 42. w*el; 44. ei; 18. iep; 20. Leo; 22. elk; 23. km; 24. a-a; 25. ee; 26. lenlte; 28. sabel; 29. tl; 30. o.a.; 31. m.i.; 34. dat; 35. den; 39. om; 40. ka; 41. pi; 42. Wel; 44. ei; 45. ga; 46. en; 48. N.A.P.; 49. kool; 50. egel; 52. arg; 54. s.a.; 55. idee; 56. nut; 57. dee; 58. orde; 59. e.a.; 60. dor; 62. esp; 64. ent; 66. vl'a. DE NIEUWE PUZZEL f3" De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. voorzetsel; 3. ge groet (Lat.); 6. wiel; 9. wintervoer- tuig; 11. Aziaat; 14. klok; 16. deel van een Franse onkenning; 17. bij belse naam; 18. pers. voornaamw.; 19. de somma van; 20. strafwerktuig; 22. clown; 25. mijns inziens (afk.); 27. aanw. voornaamw.; 28. inwendig orgaan; 30. verbinding; 31. tandeloos zoogdier; 32. herkauwer; 34. niet (Eng.); 35 .lidwoord; 36 .water in Brabant; 37. na aftrek; 40. ooievaar; 42. godheid; 43. op de wijze van; 44. jaargetijde; 47. plaats in Friesland; 50. zangnoot; 51. Frans lidwoord; 52. etenbereider; 54. als volgt (afk.); 55. uitroep; 57. tegen; 58. familielid; 60. Frans pers. voornaamwoord; 61. eer waarde heer (Lat. afk.); 62. schrede; 64. vogel; 66. deel v. d. bijbel (afk.); 67. uitroep; 69. aanzien; 70. voorzet sel; 71. zeediertje; 74. soort bril; 78. gewicht (afk.); 79. familielid; 80. bouwvallige woning; 81. Frans lid woord. Verticaal: 1. in orde (afk.); 2. van de wereld; 3. als eerder (afk.); 4. omroepvereniging; 5. en andere (afk.) 6. zangnoot; 7. meisjesnaam; 8. de dato (afk.); 9. plaats in Noord-Hol land; 10. zangnoot; 12. zangnoot; 13. telwoord; 14. dun glazen zuigbuisje; 15. bolgewas; 19. meisjesnaam; 20. berghol; 21. laatstleden (afk.); 23. ti tel (afk.); 24. snavel; 26. meisjes naam; 29. klein roofdier; 33. bouw materiaal; 35. godin; 38. ik (Lat.); 39. deel v. h. hoofd; 40. meisjesnaam; 41. een; 44. hij die zondigt; 45. knaagdier 46. bieding; 48. zwijn; 49. rang in het leger; 50. insect; 52. bidplaats; 53. wiskundige figuur; 56. lidwoord; 58. van af (afk.); 59. het Romeinse Im perium (afk.); 63. vervoermiddel; 65. rivier in Spanje; 68. plaats der oud heid; 70. voorzetsel; 71. Gouverneur Generaal (afk.); 72. Engelse ontken ning; 73. water in Brabant; 75. in orde (afk.); 76. Greenwich tijd (afk.) 77. voorzetsel. in 1964 tot bijna f 24,- in 1965, dat in de uurlonen van 66 tot 75 cent. Aangezien zich in de andere sec toren van de agrarische bedrijfstak eenzelfde ontwikkeling voordoet als in de akker- en weidebouw, heeft het bestuur van de N.C.A.B. een brief geschreven aan de hoofdafde ling sociale zaken van het Land bouwschap, met het dringende ver zoek, in deze volgens de N.C.A.B. onaanvaardbare situatie verbetering te brengen. Het hoofdbestuur heeft met vol doening kennisgenomen van de be slissing van het college van rijksbe middelaars, een extra verhoging van de lonen in de landbouw van 2,5 procent -toe te staan. Gezien het be schikbare cijfermateriaal meent het echter, dat van een nominale inha ling van de achterstand, nauwelijks sprake is, temeer daar deze extra procentuele loonsverhoging uiteinde lijk ternauwernood resulteert in een extra nominale» verhoging van de lonen in de landbouw. Nederlandse omgekomen in Oostenrijk INNSBRUCK, 21-7. De 24-jari- ge Nederlandse lerares Cornelia Hendrika Eckhart, afkomstig uit Hoogeveen, is in het gebergte nabij Matrei in Oostenrijk door een val van honderd meter hoogte om het le ven gekomen. Zij maakte met elf andere toeristen een tocht door het gebergte. Zij was sinds een jaar lerares scheikunde aan het Menso Alting- lyceum in Hoogeveen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HELDER. De kruiser „De Ze ven Provinciën" is donderdagmorgen vroeg bij Den Helder aan de grond gelopen. Na drie kwartier kwam de kruiser op eigen kracht weer vlot. Onbeschadigd kan „De Zeven Pro vinciën" de reis vervolgen. DEN HAAG. Hr. Ms. opnemings vaartuig „Snellius" zal op maandag 24 oktober a.s. na een verblijf van circa 1 jaar in Suriname voor hydro grafische werkzaamheden, vanuit Willemstad op Curagao naar Neder land vertrekken. Het schip wordt op 19 november a.s. in Den Helder ver wacht. DEN HAAG. Met de uitwisseling van de akten van bekrachtiging van het verdrag inzake culturele betrek kingen tussen Nederland en Mexico, op het ministerie van buitenlandse zaken alhier, is het verdrag in wer king getreden. DEN HAAG. Op 25 en 26 juli a.s. zullen de ministers van financiën en de president van de centrale banken van de landen van de zg. groep van tien in Den Haag bijeenkomen ter behandeling van o.m. een tweetal rapporten, het ene over verbetering van het internationale monetaire stelsel, höt andere over verbetering van het proces itot aanpassing van de betalingsba 1 a ns. SCHIPHOL. Na een bezoek van enkele dagen aan Nederland is de Peruaanse landbouwdelegatie o.'l.v. de voormalige Peruaanse minister van landbouw Erique Torres Llosa van Schiphol naar Londen vertrok ken. DEN HAAG. In de Ursulakliniek in Wassenaar is overleden de 57-ja- rige Hagenaar J. Th. Bangert. Hij werd drie dagen geleden ernstig ge wond toen hij in zijn woonplaats met zijn motor ten val kwam. Het voor wiel van zijn voertuig raakte de uit laat van een andere motor. DEN HAAG. Van 8 tot 14 septem ber aanstaande wordt op het terrein van de Zwitserse Jaarbeurs te Bazel de wereldtentoonstelling Nuclex 66 gehouden. Nuclex 66 is gewijd aan het gebruik van kernenergie voor industriële ontwikkelings- en onder zoekingsdoeleinden. DEN HAAG. De regering van In dia heeft een Jawaharlal Nehru- prijs voor internationaal begrip in gesteld als een hulde aan wijlen pre mier Jawaharlal Nehru en zijn toe wijding aan de wereldvrede en inter nationaal begrip. EEMSTER. Tijdens een hevig on weer is de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij van de landbou wer J. Bijker te Eemster (gemeente Dwingelo). Het bedrijfsgedeelte en een grote landbouwschuur werden door de brand vernield. STEENWIJK. Bij het oversteken van de rijksweg Steen wij k-Heeren- veen is de 79-jarige wielrijder B. Bij ker uit Steen wij kerwold door een auto gegrepen en zo ernstig gewond dat hij tijdens zijn vervoer naar een ziekenhuis overleed. DAR ES SALAAM, 21-7. De Zuid- west-Afrikaanse Volksorganisatie (SWAPO) heeft meegedeeld dat zij geen andere keus heeft dan Zuid- west-Afrika gewapenderhand te be vrijden, nu het Internationaal Ge rechtshof de klacht van Ethiopië en Liberia tegen Zuid-Afrika heeft af gewezen. De SWAPO is in 1960 opgericht met het doel een vrij, democratisch bestuur in zuidwest-Afrika te ves tigen en Afrika van elke buitenland se overheersing te ontdoen. Zij zegt 50.000 leden te tellen en heeft haar zetel te Dar Es Salaam in Tanzania. Amerikaanse diplomaat in Moskou beschuldigd MOSKOU, 21-7. Het blad van de communistische jeugd in de Sowjet- Unie, „Komsomolskaja Prawda", schrijft dat de tweede secretaris van de Amerikaanse ambassade in Mos kou, Allan Logan, bezig is de Afri kaanse en Aziatische studenten in de Russische hoofdstad te bewerken. „Op recepties, in kerken en in de bibliotheek van de ambassade stookt hij de studenten op tegen de Sowjet- Unie er. spoort hij hen aan het land te verlaten", aldus het communisti sche jeugdblad. Ook onder de diplo maten uit Afrika en Azië zou hij stemming proberen te maken tegen de Sowjet-Unie. Een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade in Moskou heeft het bericht van de Komsomolskaja Prawda een verzinsel genoemd. n T, Lohdran 880 km. ten noorden van Karatsji in Pakistan, is donder dag een bus door een sneltrein ge grepen. Volgens de eerste berichten zijn er 38 doden en 18 gewonden. ZIERIKZEE, 21-7. De K.N.V.B.- afdeling Zeeland heeft - gelijk ge meld - dezer dagen een officiële dcch voorlopige competitie-indeling voor de Zeeuwse zondagelftallen be kend gemaakt. Uit de nieuwe inde ling bltfkt o.a. dat de vroegere le klasse B, waarin Dreischor I, Re- nesse I en Zierikzee II waren inge deeld door een gewijzigde competi tie-opbouw is opgeheven. Derhalve zijn alle eerste klassers ingedeeld in de vroegere le klasse A, welke nt» als le klasse is aangeduid. Het terugbrengen van het aantal eerste klassen tot één werd reeds jaren geleden overwogen doch met ingang van het nieuwe seizoen, zal een en ander verwezenlijkt kunnen worden. Ofschoon het vormen van slechts één le klasse om verschil lende redenen kan worden toege juicht, staat daar tegenover dat de 2 vertegenwoordigers van Schou- wen-Duiveland in de nieuw gevorm de eerste klasse t.w. Dreischor en Renesse verre reizen zullen moeten gaan maken. Zo zijn in de eerste klasse uit Zeeuws-Vlaanderen 3 clubs ingedeeld t.w. Groede, Hoofd plaat en Koewacht terwijl verder drie Walcherse clubs uit Domburg, Vlissingen en Westkapelle ook al aardig ver weg zittten. Vooral de' reis naar Koewacht vraagt vele uren reizen. De volledige indeling eerste klasse ziet er als volgt uit: Domburg, Dreischor, Groede, Hoofdplaat, Jong-Ambon (Vlissin gen), Koewacht, Lewedorpse Boijs (Lewedorp), Luctor (Heinkenszand), Noormannèn (Westkapelle), Patrij zen ('s Heerenhoek), Rensse en Ro- bur (Goes) In de nieuw gevormde reserve eerste klas zijn Renesse 11 en Zie rikzee 11 ingedeeld. Ook hier zijn diverse clubs uit Walcheren en Zeeuws"-Vlaanderen ivertegenwoor- digd. Indeling res. eerste klas: Goes III, Hontenisse II (Kloosterzande- Middelburg IV, Oostburg II, RCS II (Souburg), Renesse II, Terneuzen III, Vlissingen IV, Vogelwaarde II, Wal cheren II (Vlissingen), Zeelandia II (Middelburg) en Zierikzee II. In één der nieuwe tweede klasse gaan DFS II uit Burgh-Haamslede, SVOWK I uit Ouwerkerk, Zierik zee III en Zonnemaire het komende seizoen ook hun krachten weer eens buiten Schouwen-Duiveland beproe ven. De indeling ziet er hier als volgt uit: Kortgene I, DFS II (Burgh- Haamstede), Domburg II, Hans- weertse-Boijs II, Kruiningen I (ge degradeerd uit de vroegere eerste klasse B); Kwadendamme I, Lewe- dorpse-Boijs II, Luctor II, SVOWK I (Ouwerkerk), Zeeland Sport IV (Vlissingen), Zierikzee III en Zon nemaire I. Wanneer deze voorlopige compe titie-indeling geen wijziging meer ondergaat zal Dreischor II - gede gradeerd uit de voormalige tweede klasse als enigste vertegenwoordiger van Schouwen-Duiveland in de 3e klasse D uit moeten komen tegen uitsluitend elftallen uit Zuid-Beve land. De blauw-witten krijgen hier als tegenstanders te bekampen: Goes IV, 's-Heer-Arendskerke III, Kruiningen II, Kruinigen III, Kwa dendamme II, Patrijzen II, Robur III, Volharding I en Volharding II (Ovezande). Er zal in de toekomst naar gestreefd worden het aantal clubs in elke klasse uit twaalf te la ten bestaan, zodat dan 22 wedstrij den moeten worden Totaal: bijna 11 miljard dollar WASHINGTON, 21-7. De rijke landen in de wereld hebben hun hulp aan de ontwikkelingslanden verleden jaar verhoogd tot 10,98 mil jard dollar, zo is vandaag bekend gemaakt in de jaarvergadering van de Commissie voor Ontwikkelings- (D.A.C.) van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ont wikkeling (O.E.S.O.) in Washington. Van het bedrag zijn de terugbeta lingen van de ontwikkelingslanden uit hoofde van vroegere leningen af getrokken. In 1564 werd aan ontwik kelingshulp in totaal 9.08 miljard dollar verstrekt. Van het totaal ad 10,98 miljard dollar bestond 5.815 miljoen dollar uit officiële hulp verstrekt door de landen di'e lid zijn van de D.A.C. Particuliere ondernemingen in deze landen verstrekten samen 3.580 mil joen dollar terwijl 755 miljoen dollar afkomstig was van officiële en parti culiere bijdragen aan multilaterale bijstandsorganisaties. De Communis tische landen, met inbegrip van Chi na, verstrekten naar schatting 666 miljoen dollar. De multilaterale or ganisaties droegen nog eens 163 mil joen dollar uit hun middelen bij. Voor de leden van de D.A.C. was de totale officiële en particuliere hulp gelijk aan ongeveer één procent van hun nationale inkomen of onge veer 0,85 procent van hun bruto na tionaal produkt. Dit komt vrijwel overeen met de aanbevelingen van de Verenigde Naties. Het is de eerste maal dat de jaar vergadering van de D.A.C. niet wordt gehouden in Parij9, waar de O.E.S.O. is gevestigd. Dubieuze lectuur in beslag genomen HOEVELAKEN, 21-7. In opdracht van de officier van justitie te Utrecht heeft de rijkspolitie in Hoevelaken beslag gelegd op duizenden buiten landse tijdschriften, fotobladen en andere lectuur. Onderzocht zal wor den of deze lectuur pornografisch is. In ieder geval wordt de in beslag genomen partij als dubieuze lectuur aangemerkt. De partij was opgeslagen in een huurgarage door de zakenman van R. met kantoren in Amsterdam. De rijkspolitie vermoedt met een gros sier in pornografische lectuur te doen te hebben. Bij de familie van R., juist terug van vakantie uit Spanje, is huiszoeking gedaan in de woning en in een andere garage van van R.. die eveneens met lectuur was volgestouwd. De zedenpolitie in Amsterdam is in het onderzoek be trokken. DEN HAAG. De regering in Pe king Jieeft geprotesteerd tegen de uitwijzing van haar zaakgelastigde in Den Haag, zo meldt het Chinese persbureau Hsinhoe. Haar zenuwen tot het uiterste ge spannen begon ze opnieuw de te rugtocht via de achterkant van de woning. Vlak bij de hoek van het huis verzwikte ze zich op haar ho ge hak en greep wild in het' rond. Met haar hand en arm kwam ze in de regenton, die bijna vol water stond. Dat kan er ook nog bij, dacht ze. Nu ben ik zo ongeveer wel op het toppunt van alle ellende. Natte voeten, m'n permanent er uit, een natte mouwwat kan er nog meer. bij? Om het huis heen was ze al spoe dig weer bij de voordeur, waar de koffer nog stond. Besluiteloos stond ze naar de deur te kijken. Ik pro beer het nog één keer, dacht ze, en drukte op de bel. Maar net als de vorige kere", zonder resultaat. Dan maar naar het raam. Ben ik in ie der geval voor de rest van de nacht droog. En morgen z*en we wel weer. Het duurde i'en minuten, voor ze de tocht om het huis heen, door hel drijfnatte gras langs de muur, regen ton en achterdeur, naar de kasteel muur had voltooid. Ze vond het half geopende raam en plantte haar kof fer stevig tegen de muur, waar na ze zich ophees. Zo kon ze naar bin nen, maarhoe kreeg ze haar koffer mee? Wachtde riem, die er omheen zat. Ze sprong er weer af en maakte zenuwachtig de riem los, waarna ze die om het handvast vastmaakte. Opnieuw hees ze zich tegen de muur op. Een wip je en ze zat op de vensterbank. Ge lijk voelde ze een kóus scheuren. Ook dat nog. Gelukkig, dat ze nog een paar bij zich had. Hhast op haar hoofd duikelde ze door FRANK VAN FALCKENOORT in het vertrek, het uiteinde van de riem in haar hand. Anneke krab belde overeind en keek naar buiten. Ze hees de koffer voorzichtig om hoog en trok die ook naar binnen. Daarna sloot ze het raam. Op haar koffer zittend slaakte ze een hai'tgrondige zucht. In ieder ge val zat ze nu droog. En dat was al heel wat. Tenkoste van natte voe ten, een paar nylons, een permanent en natte kleren. Een duur avontuur tje midden in de nacht. Ze zou mor genochtend de ravage wel aan Adrie lonen. Moest die ook maar over de brug komen. Wat drommel, waarom was hij ook niet thuis, zoals ieder fatsoenlijk mens om dez.e tijd? Ja, nu ben ik wel binnen, maar als het enigszins kon zou ik ook wel een paar uurtjes willen slapen. A1 war, het maar in een gemakke lijke stoel. Eerst maar eens kijken of er een lichtknopje te vinden is. Op de tast ging ze langs de muur en voelde ongëveer ter hoogte, waar gewoonlijk de lichtknopjes te vinden zi.in. Ik loop net als een blinde te zoeken, dacht ze. Ik moet lucifers in m'n zak hebben, dacht ze. O jé., de laatste heb ik in de trein afge stoken voor m'n sigaret. Wat stom nu weer. Had ik die kelner in de trein nu maar een paar lucifers ge vraagd. Nu ja, ergens zal ik wel licht kunnen maken. Ze voelde nog eens langs de wand. doch het enige, wat ze beetpakte, was een deur. Misschien is dit de verbindingsdeur met Adrie's huis, dacht ze. Laat ik het maar eens pro beren. Anneke betrad het volgende ver trek en stootte zich meteen aan een meubelstuk. „Au!" riep ze uit; haar plotseling pijnlijke scheen wrijvend. Verdorrie, als ik zo doorga, blijft er niets meer heel aan me. En het is hier zo aardedonkerMorgen meteen een zaklampje kopen en al tijd bij me houden. Je ziet nu eens, hoe goed zo'n ding je soms van pas kan komen. Voorzichtig verzette ze voet voor voet, overal voelend, in de hoogte en omlaag. Opeens voelde ze iets zachts. Gatsie, schrok ze, wat kan dat nu weer zijn? Even aarzelde ze. toen ze opnieuw voelde. Het voelde wollig aan. En zacht. Ze kon het indruk ken. Anneke boog zich voorover en voelde verder. Er hing een soort gor dijn voor. maar kon opzijgeschoven worden. Verroesthet was een bed. Laat ik eindelijk ook nog ge luk hebben. Vast de logeerkamer, want Adrie's slaapkamer zal wel dichter bij de voordeur zijn. Of er boven. Nou ja, het is een bed, dat is Eet voornaamste en morgen zien we wel weer. 7e trok haar mantel uit en voelde de kletsnatte linkermouw. Ba gauw de jurk uitOf wacht eens. Annekeje koffer. Daar in zit je pyama. En de rest. Die kun je niet in die andere kamer laten slaan. Als ik die nog maar terug kan vinden. Dat ik nou geen lucifers bij me hebWacht, is hier niet er gens een lichtknopje? Opnieuw begon ze langs de wand te voelen, doch bij de deur gekomen, gaf ze het op. Idiote kamerswaar hebben ze hier in vredesnaam de lichtknopjes? Ze opende de deur en vond op de tast haar koffer terug. Bij het bed opende ze hem en be gon tussen het goed naar de pyama te zoeken. Wachthij moet hele maal onderaan liggen, want ik heb 'm er 't eerste in gedaan. Dan de rest maar zolang op de grond. Zien we morgenoetend wel. Kan ik het helpen, dat ik het licht niet kan vinden? (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5