De Zierikzeese C.J.V. had een geslaagde kampweek te Renesse Zendtijdverdeling STREEKNIEUWS Het ontwikkelings- en saneringsfonds De tyfusliaard in Altenkirchen ontdekt De reis van de Zierikzeese jeugd naar Bassum (W-Duitsland) Rijke inhoud van het Zeeuws Tijdschrift T Winkeldief na spannende achtervolging in de kraag gepakt Ondank* koel weer RENESSE, juli. Na een onverge telijke kampweek op bet eigen ter rein aan de Hoogeboomlaan te Re- nesse, is de groep meisjes en jon gens van de C.J.V. te Zierikzee weer teruggekeerd, voldaan en vol herin neringen aan de gezellige dagen. Hoewel het kamp niet direkt be gunstigd werd door mooi zomers weer, slaagde de leiding er toch uit stekend in de ruim 60 deelnemers een hele week bezig te houden. De leiding had tevoren in een trainingsweekend aan de voorberei ding ruime aandacht besteed. De kampweek is een jaarlijkse tra ditie in het C.J.V.-werk, een van de hoogtepunten van dit werk onder jongeren. Voor de reis scheepten de 60 kam- peerd(st)ers en de uit 10 personen bestaande kampleiding zich in aan boord van de mosselboot ..Christina" (ZZ4), welke hen naar Colijnsplaat voer. Daar wachtte de groep een keurig verzorgde warme maaltijd en een bezoek aan de vismijn. De volgende dag stond een bezoek aan de Outward Boundschool te Re nesse op het programma, tei*wijl vrijdagmorgen een Rijkswaterstaat- excursie vanuit Scharendijke werd gemaakt. Verder stonden op het programma strand, bezoek aan- Renesse, diverse sportontmoetingen, gezelschapsspe len, speurtochten, vossejachten, a- vondspelen en een nachtspel. Kampvuuravond. De laatste avond werd een groot afscheidsvuur ontstoken, waarbij tal rijke ouders van de aan het kamp deelnemende jongelui tegenwoordig waren. Na hinderniswedstrijden en ontvangst met koffie volgden bij het oplaaiende vuur zang, schetsjes, kampvuurverhaal en een dagslui ting elkaar in een snel tempo op. Veel belangstelling kreeg de kamp- HILVERSUM, 20-7. Tijdens een persconferentie in Hilversum heeft het bestuur van de Nederlandse Te levisie Stichting (N.T.S.) de door de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vro lijk, vastgestelde zendtijdverdeling bekend gemaakt. De N.T.S. krijgt de beschikking over 18% uur zendtijd per week, de A.V.R.O., K.R.O., N.C. R.V. en V.A.R.A. ieder 6 uur en 15 minuten, terwijl de V.P.R.O. een half uur meer krijgt dan voorheen, in to taal dus 2 uur en 30 minuten. De T.R.O.S. zal 1 uur per week uitzen den. Voor de reclame is hoogstens 3 uur uitgetrokken. De kerken heb ben 2% uur en Teleac en de Neder landse Onderwijs Stichting (N.T.O.) hebben vier uur toegewezen gekre gen. In totaal dus 56% uur zendtijd beschikbaar. De huidige zendtijd bedraagt 52 KERKNIEUWS Herv. Gem. Dreischor-Noordgouwe Vicaris A. Schooneveld nam beroep aan DRE1SCHOR, 20-7. Naar wij uit kerkelijke bron vernemen heeft vi caris A. Schooneveld uit Apeldoorn het door de sinds 1 oktober 1963 ge combineerde Hervormde Gemeente van Dreischor-Noordgouwe uitge- bi*achte beroep aangenomen. Vicaris Schooneveld heeft woens dag 20 juli jl. een bezoek gebracht aan Dreischor en Noordgouwe en met de kerkelijke instanties nader kennis gemaakt. Hoewel de offic- ciële datum van intrede nog niet precies vaststaat, mag verwacht wor den dat dit eind augustus begin sep tember a.s. zal zijn. Vicaris Schoo neveld is gehuwd en heeft twee kinderen. De bedoeling is, dat de nieuw benoemde dominee voor de dubbelgemeente Dreischor-Noord gouwe zijn intrede zal nemen in de Hervormde pastorie van Noordgou we. Ofschoon tussen beide kerkera den oorspronkelijk was overeenge komen, dat de pastorieën beurtelings bewoond zouden worden wanneer er een andere dominee zou komen, moest daar nu noodgedwongen van worden afgeweken, omdat de pasto rie in Dreischor voor een tijdvak van vier jaar verhuurd is aan de heer P. J. van Maldegem. SPORT VOETBAL Zeeuwse scheidsrechters Een vijftal Zeeuwse scheidsrech ters van de K.N.V.B., afdeling Zee land, tc weten de heren A. Komejan te Kruiningen, P. J. M- Koster te Vüssingen, T. Kramer te Zierikzee, J. Maljers te Middelburg en P. A. M. Polfliet te Goes komen voor op de lijst van nieuw aangestelde K.N.V.B.- scheidsrechters. Voor-opleiding tot voetbaltrainer Bij voldoende deelname zal, ook in Zeeland, zo mogelük 3 september a.s. een begin worden gemaakt met een nieuwe cursus ter verkrijging van het trainersdiploma D van de K.N. V.B. Deze cursus vindt plaats met het doel, om enige voorlichting te ver schaffen aan hen, die de leden van hun vereniging, uitkomende in het a fdelings voetbal, gaan oefenen. De cursus vindt plaats als voorop leiding van hen, die mettertijd als betaald trainer willen gaan optreden. De K.N.V.B. heeft besloten het aantal lesuren, in vergelijking met tie vorige cursussen, aanmerkelijk uit te breiden. De cursus omvat nu de krant (3e jaargang), waarin dagelijks de enthousiaste artikelen, door de kampleden zelf geschreven, werden verzameld. De kamprechtbank, compleet met president, officier van justitie en verdedigers, moest bijna elke avond in zitting bijeen komen om uitspraak te doen inzake overtredingen van de kampregels. Dit kon zeker een „uitje" met een serieuze achtergrond genoemd wor den. De goed functionerende E.H.B.O.- post behoefde slechts enkele malen, zij het dan nog voor onschuldige verwondingen, in aktie te komen. Dit alles bij elkaar was voldoende voor een heerlijke kampweek, waar op leden en leiding weer een jaartje kunnen teren. gezellig spelen en zingen onderdeel van kampprogramma theoretische onderdelen voetbaltheo rie, leiding geven en E.H.B.O.-sport- hygiëne en de praktische onderde len voetbaltraining en conditie-trai ning. Het theoretische gedeelte zal bestaan uit 10 lessen van 2% uur en het praktische gedeelte uit 20 lessen van 2% uur, in totaal dus 75 les uren. Hoewel de bevoegdheid, die het D-diploma geeft, ongewijzigd is ge bleven heeft het bondsbestuur wèl besloten de clubs in de gelegenheid te stellen een nog nader vast te stel len onkosten-vergoeding aan de D- trainer toe te staan. Kandidaten voor deze cursussen, waarvan het aantal deelnemers per cursus op maximaal 15 is gesteld, en waarbij vooral ook gedacht wordt aan oud-spelers, .kunnen zich aan melden bij het bondsbureau van de K.N.V.B. afdeling Zeeland te Middel burg. Na een verplichte toelatingstest, af te nemen door de bondstrainers, resp. de docenten, kan definitieve toelating volgen. De praktische lessen worden zater dagsmorgens gehouden, de theorie wordt op maandagavonden gegeven. Gezien het tekort aan voetbaltrai ners in Zeeland opent deze cursus aantrekkelijke mogelijkheden voor hen die zich in de toekomst in die richting willen bekwamen. PLOMPEN. Bruse-Boys I-Zierikzee I Zaterdagavond staat Bruse Boys in haar nederlaagtournooi ongetwijfeld voor een zware opgave nu de KNVB- 4e klasser Zierikzee I in Bruinisse zal aantreden .Veel zal er van afhan gen of de rood-zwarte bezoekers voor deze gelegenheid met hun sterkste formatie zullen aantreden. Niettemin mag op een spannende en aantrekkelijke wedstrijd worden ge rekend. Zaterdag 30 juli krijgen de Boys bezoek van OFB I uit het Flak- keese Ooltgensplaat. Als laatste wed strijd staat de ontmoeting tegen Dui- veland op het programma. Op 13 augustus a.s. speelt Bruse Boys in Amsterdam een wedstrijd tegen een elftal van een machinefabriek uit de hoofdstad. Voorlopig valt er dus voor de groen-wittcn nog niet aan rusten te denken. Kortgene I-Duiveland I Zaterdagavond speelt Duiveland I op het sportterrein „De Saêle" reeds haar vijfde nedevlaagwedstrijd. Dit maal komt het uit de eerste klasse van de zondagcompetitie gedegra deerde Kortgene I op bezoek in Oos- terland. KORFBAL NOAD I-DOSKO I 2-5 NOAD stelde in de thuiswedstrijd tegen DOSKO uit Noordwelle wat teleur door met 2-5 van de rood zwarten te verliezen. De gasten na men door D. Hart de leiding, waarna Frans de Vrieze al vrij spoedig na de openingstreffer de stand op 0-2 bracht. NOAD kon niet tot doelpun ten komen en zelfs een strafworp werd door de blauw-witten om zeep gebracht. Nog voor het verstrijken van de eerste speeihelft bracht Lenic Hart de ruststand op 0-3. Direkt na de hervatting zag het er even naar uil dat NOAD het be ter zou gaan doen. De thuisclub werd sterker en mevrouw M. Ni- kerk-Goossens wist een verdiend tegenpunt te maken: 1-3. Tien minu ten later was het echter opnieuw DOSKO, dat haar voorsprong wist te vergroten door Jaap Plansoen: 1-4. Daarna kwam NOAD door Corrie van der Linde weer even terug dooi de stand op 2-4 te brengen. Nadat NOAD opnieuw een strafworp had gemist, bracht Jaap Plansoen de eindstand op 2-5 voor DOSKO. Syrië heeft vandaag de veilig heidsraad om een speciale zitting verzocht over de aanval die Israëli sche vliegtuigen vorige weck don derdag hebben gedaan op Syrisch gebied, zo wordt in Damascus ver nomen. ZIERIKZEE Gunning bouw bungalow Namens opdrachtgever K. de Oude te Zierikzee werd het bouwen van een bungalow in Zierikzee's nieuw- bouwplan Malta II aan de De Witte straat gegund aan het Aannemers bedrijf F. den Hartog te 's-Graven- deel. Architect van het bouwobject is de heer M. J. Rouw te Zierikzee. HAAMSTEDE Auto ramde brommer Een 16-jarige jongeman uit Dor drecht, die over het rijwielpad langs de Hogeweg naar Westenschouwen reed, werd bij de ingang van het erf van de heer G. de Glopper door een automobilist uit Schiedam gegrepen. De bestuurder van de auto verleen de geen voorrang aan de bromfietser. Het ongeluk liep voor de jongeman goed af, alleen zijn brommer werd bijna geheel vernield. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. BRUINISSE Bejaarde vrouw viel De 83-jarige mevrouw wed. L. Willemse-Platschorre had het onge luk in haar woning te vallen. Zij kwam daarbij met haar hoofd te recht op de stenen rand waarop in de bejaardenhuizen aan de Prinses Wilhelminalaan de kachel is gemet seld en moest zich met een diepe hoofdwonde onder geneeskundige behandeling stellen. Showroom in de Nieuwslraat De beer Jac. Littooy, eigenaar van een zaak in manufacturen, woning textiel en meubelen, die ook buiten Bruinisse bekendheid geniet, nam in de Nieuwstraat een keurige show room in gebruik, waar de door hem verkochte artikelen op overzichte lijke wijze zijn geëtaleerd. Deze showroom is gebouwd op de plaats waar voorheen het bedrijf van de heer H. Hoogerwerf (boerderij) was gevestigd. Dit moest worden afge broken. Het gat dat daardoor in de straatwand ontstond is nu op een bijzonder elegante wijze weer ge vuld. Scheepsmodellen in etalage De heer C. Jumelet, eigenaar siga renmagazijn en voorzitter V.V.V., maakt jaarlijks ter gelegenheid van het mosselfeest een aparte etalage. Thans ptaan daarin opgesteld een drietal scheepsmodellen, twee mari ne-vaartuigen, maar ook het mossel vaartuig Bru 48 van Gebrs. Ver spoor. Het bijzondere van deze modellen is, dat ze gemaakt zijn door de heer A. Vane të Bruinisse, die van beroep geen modellenbouwer is, maar tim merman in dienst vair een aanne mersbedrijf. De bijzondere vaardig heid die de heer Vane heeft voor het maken van modellen (alles op schaal) kw.am ook ten goede aan Rijkswa terstaat, daar door hem voor de Del tadienst een bijzonder soort caison, op model werd gemaakt. Om dit werk te kunnen doen werd hij 10 weken door de betrokken aannemer uitgeleend. Dit model caison heeft in waterbouwkundige kringen al grote aandacht getrokken. Door het model kon alles in het klein worden be proefd om het straks in de praktijk toe te passen. Nieuw Rembrandt- tkeater voor Amsterdam AMSTERDAM, 20-7. Op 31 augus- lus zal in Amsterdam het Rem- brandtplein theater worden geopend, een nieuwe bioscoop met 804 zit plaatsen, een herinnering aan het voormalige Rembrandttheater, dat in de oorlog is afgebrand. De openingsfilm heeft de titel „Hoe steel ik een miljoen" met in de hoofdrollen Audrey Hepburn en Pe ter O'Toolc. De mogelijkheid bestaat dat Audrey Hepburn persoonlijk de opening van het theater zal bijwo nen. Drie zusjes vermist en terecht MAASTRICHT, 20-7. Sinds woens dagmorgen half tien worden in Maastricht drie meisjes vermist. Het zijn de zusjes Knipsael, Anita, vijf jaar, Marijke 4 jaar, en Netty van drie jaar. Zij speelden in de Kasteel Rem- burglaan voor de ouderlijke woning. Toen hun moeder hen wilde roepen bleken zij te zijn verdwenen. Sinds dien heeft eerst de familie en later ook de Maastrichtse politie de op sporing ter hand genomen. Heden (donderdag)-morgen vroeg werden de kinderen aangetroffen op het fabrieksterrein van een tegelfa briek. De politie had tot vanmorgen vier uur gezocht, geassisteerd door vrijwilligers en speurhonden. Het vermoeide drietal werd na de opspo ring, fluks in bed gestopt. Nederlandse jougelui aangehouden iu België HOEI, 20-7. De politie in het Bel gische stadje Hoei (prov. Luik) heeft woensdag vier Nederlandse jongelui voor een verhoor aangehouden. Zij worden ervan verdacht in de nacht van dinsdag op woensdag het veertig cm. hoge bronzen beeldje van de „Cwerneu" van zijn voetstuk op de Markt te Hoei te hebben gebroken. Het beeldje, een stadsbewaker uit de Landbouw en veeteelt DEN HAAG, 20-7. In het kader van de door de regering genomen maat regelen tot temporisering van inves teringen heeft namens minister Bies heuvel (landbouw en visserij) de voorzitter aan het bestuur van het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw verzocht in te stemmen met de voorlopige opschor ting van het toekennen van subsidies voor ontwikkelingsbedrijven en mon tagestallen voor de tranche 1966. De praktische betekenis hiervan is vooralsnog zeer gering, omdat in verband met de voor de behandeling zeventiende eeuw voorstellend, is in middels in de buurt van het Markt plein teruggevonden. De 18-jarige N. V. uit Den Haag werd na het verhoor als hoofddader in verzekerde bewaring gesteld. Hij zou het beeldje van de sokkel heb ben geschopt. In de Westduitse plaats Bochum zijn woensdag vier ex-Gestapoman nen tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens medeplichtig heid aan moord op 17.000 Joden in Polen. Tien anderen kregen gevan genisstraffen tot tien jaar. van de aanvragen benodigde tijd de toekenning der subsidies voor het merendeel pas na 1966 zal kunnen geschieden. Overigens heeft het bestuur nog geen beslissing genomen over het bedrag, dat voor subsidiëring van ontwikkelingsbedrijven en montage stallen zal worden bestemd, noch het bedrag dat op de rijksbegroting 1967 voor het ontwikkelings- en sane ringsfonds zal worden uitgetrokken, noch het aantal aanvragen dat aan de normen voldoet, is bekend. Van een blokkering van in de toe komst aan het fonds toe te kennen gelden kan niet worden gesproken. Minister Biesheuvel antwoordt dit, mede namens zijn ambtgenoot Von deling (financiën) op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid van der Ploeg (P.v.d.A.) i.v.m. uitla tingen van ir. C. S. Knottnerus, voor zitter van het Kon. Ned. Landbouw- comité, betreffende blokkering van het toegezegde subsidie van ongeveer f 45 miljoen voor het ontwikkelings- en saneringsfonds. DEN HAAG, 20-7. Van de ztfde van de Duitse gezondheidsautoritei ten is bericht, dat de infectiehaard van de tyfuscpidemic in Altenkir chen (R(jnland-Palz) en Wuppertal (Noordryn-Westfalen) thans is gede termineerd. Men heeft de uitbarsting thans onder controle. Dit wordt ver nomen van het ministerie van socia le zaken en volksgezondheid in Den Haag. Een intensief onderzoek naar d& bron van de infectie heeft tot resul taat gehad dat als infectiehaard een boerenknecht is aangewezen, die in de avond van 16 juli na een hevige onweersbui geholpen heeft met het uithozen van in de kelders van de boerderij binnengedrongen grond en regenwater. Dezelfde man was betrokken bij de aflevering van losse melk in het groot aan de detailhan delaren. Gebleken is, dat alle door tyfüs aangetaste personen onverpakte melk hadden genuttigd, welke af komstig was van de hier bedoelde boerderij. Daar zijn inmiddels de nodige hy- giëne-voorzorgen getroffen. In de avond van 18 juli j.l. bedroeg het aantal tyfuspatiënten in Altenkir chen 75, naast nog 69 verdachte ge vallen. In Wuppertal bedroeg het aantal patiënten 25, aldus de me dedeling van genoemd ministerie. Jacht op niet-schadelijk wild niet vervroegd DEN HAAG, 20-7. Minister Bies heuvel (landbouw en visserij) is, evenals de Jachtraad van mening, dat er geen aanleiding bestaat de opening van de jacht op niet-scha delijk wild dit jaar op 23 augustus te doen vallen omdat 24 augustus op een zondag valt, waarop niet mag worden gejaagd. Hij deelt dit het Tweede Kamer-lid Schuitemaker (P.v.d.A.) mede in antwoord op zijn schriftelijke vragen terzake. De be windsman voegt aan zijn beslissing nog toe, dat de weersomstandighe- dens geenszins de verwachting wet tigen, dat de granen dit jaar vroeger dan normaal zullen rijpen. Indien onverhoopt schade is te duchten, bij voorbeeld door legering van graan gewas, dan acht de minister het ver lenen van vergunningen krachtens artikel 53 van de jachtwet de beste oplossing. Hartelijke ontvangst BASSUM, 20-7. Men deelt ons he den (donderdag)morgen mede uit Bassum (Bondsrepubliek), dat de Zierikzeese jeugdgroep daar gezond en wel is gearriveerd en op harte lijke w(jze is ontvangen. Voor een eerste bericht over deze Duitse trip van Zierikzeese jongeren zie men el ders in dit nummer. De reis werd ge maakt per trein via Osnabriick. Te Bassum werd de groep opgewacht door gastvrouwen en gastheren uit Bassum en door de jeugdhelpsters en -helpers van de Kindergods.diensttoe- feningen te Bassum, onder leiding van de pastor loei ds. Pipphardt en diens collega ds. Siefkes, alsmede burgemeester Schroder van Bassum en een schare persfotografen en ver slaggevers. Na aankomst volgde een zeer har telijke wederzijdse begroeting. Ds. Siefkes gaf in zijn begroetingstoe spraak uitdrukking aan zijn vreug de, dat dergelijke jeugduitwisselin gen mogelijk zijn. „Het is een bij zonder geschenk van deze tijd, dat tussen ons de grenzen dag en nacht open staan". Nederland en Duitsland hebben op deze wijze een ontmoe tingsmogelijkheid, maar hier mag ook sprake zijn van een ontmoeting tus sen broeders en zusters in Jezus Christus. Hij hoopte dat door dergelijke ont- Boeken en tijdschriften moetingen tenslotte alle grenzen en beletselen zullen wegvallen, zodat er in de toekomst ook geen „ijzeren gordijnen" meer zullen zijn. De toespraak werd beantwoord door ds. J. H. Nawijn, die ér op wees hoe er door de Zierikzeese jeugd met gretige belangstelling naar deze reis is uitgezien. Ds. Pipphardt gaf hierna enkele aanwijzingen voor het programma. De deelneemster aan de reis Yoke van den Broek vierde juist die dag haar 18e jaardag en werd stevig in het zonnetje gezet. Hierna ging het op de gastadressen aan, waar slechts de nacht werd doorgebracht, want reeds de volgen de dag werd de reis naar West-Ber- lijn ondernomen. Daar blijft men tot zaterdag. Maandag a.s. wordt de groep officieel op het raadshuis ont vangen. Verschenen is nr. 3 van de 16e jaargang van het Zeeuws Tijdschrift. In het openingsartikel houdt drs. J. II. Abbas een inleiding over de ont wikkeling van Zeeland. Volgens drs. Abbas is er t.a.v. de gevolgen van de ontwikkeling van Zeeland op twee belangrijke gebieden, n.L indu strialisatie en recreatie nog de mo gelijkheid om te kiezen. In Zeeland wordt veelvuldig en in een enkel geval ook buiten Zeeland beweerd dat binnen afzienbare tijd in een periode van 30-35 jaar, Zee land vol met industrie zal zitten en zeer velen hun vakantie er zullen doorbrengen. T.a.v. de verdere ont wikkeling van noord- en midden- Zeeland kan nog een keuze gemaakt worden tussen een geleidelijke en Verstandige industrialisatie en een stormachtgie, overhaaste en inten sieve. Verder verdient het volgens drs. Abbas aanbeveling om er naar te streven van Zeeland een gebied te maken waar industrie en recreatie zodanig zijn, dat aan de eisen die de welvarende mens voor zijni welzijn aan wonen, Werken en ontspanning mag en kan voorstellen, voldaan is. Dr. P. J. Meertens bespreekt de so ciale achtergrond van de nieuwe ro man van de Vüssingse H.B.S.-l'eraar L. W. de Bree „Steen in de vijver". De Bree heeft, aldus de schrijver met dit jongste boek opnieuw bewe zen, hoezeer het hem ligt zich in het verleden van zijn geboorteland in te leven. Uit het familie-archief van J. C. van Schagen is één van de kieurig- site brieven afgedrukt van de Mid delburgse predkiant Jacobus Cremer gericht aan Johan Samuel Friedrichs, baas-hovenier op het „Huis Oostka- pelle", gedateerd 26 oktober 1791. Vervolgens een artikel over het schooltje van Kleverskerke van de heer I. J. de Bert. Over de historie van twee minia tuurdorpjes op Zuid-Beveland en Walcheren, Baarsdorp en Sinouts- kerke wordt iets geschreven door de heer A. de Smit. Baarsdorp is een maal een kasteel1 rijk geweest en wordt dan een aanzienlijk dorp ge noemd. Vorig jaar telde Baarsdorp nog drie bewoonde huizen- In de mededelingen van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen wordt verslag uitgebracht over de excursie naar het land van Waas in België. TIP Het is zeer recentelijk voor gekomen op Schouwen-Duive- land, dat de eigenaar van een restaurant geen kans zag de passagiers van elders gearri veerde bussen van koffie te voorzien. We kunnen daar nog wel inkomen, want zo'n inva sie veroorzaakt in een bedrijf een piek, die men op een ge geven moment niet baas kan. Het vervelende echter voor de passagiers is, dat zg - na een lange reis - bij het eerste con tact met deze streek de neus stoten. Dat is allerakeligst en geeft een wat vreemde kijk op de - door betrokkenen ver wachte - gastvrijheid. Hier een tip: laten restauranthou ders die niet in de gelegenheid zijn zulke gezelschappen voor koffie te ontvangen, dit per vriendelijke aankondiging bij de ingang of voor het raam kenbaar maken. Bijvoorbeeld: „Het spijt ons. maar toe kun nen voor onverwachts arrive rende gezelschappen geen kof fie serveren". Wilde scène te Renesse (Van onze redakteur) RENESSE, 20-7. Elk seizoen krijgt Renesse helaas wel te maken met een soort Wild West-vertoning en voor dit jaar vond, dat dan woens dag rond 12 uur plaats. „Acteur" in deze vertoning was een zekere C. van O., afkomstig uit Roosendaal, die zjjn vakantie doorbracht - en brengt op een kampeerterrein tc Renesse, maar die kennelijk belangrijk meer aandacht heeft voor allerlei winkel- goederen dan voor de natuur. Van O. werd in de zaak van de heer L. C. Iloogcrhuis aan de Hoogezoom door de zoon betrapt op het stelen van enkele goederen. Dit was het begin van een vlucht met achtervolging en het door de politie ontdekken van een tent vol gestolen goederen. Dc 15-jarige zoon van de heer TI. had al enige tijd opgemerkt dat van O. zich verdacht ophield; hij hield dc „koper" in dc gaten en constateer dc o.m. dat hij enkele artikelen (bat terijtjes) in zijn zak liet glijden. Zon der te betalen verliet de man daar op de winkel. De zoon ging hem achterna cn informeerde: „Hebt u niet vergeten te betalen?" De man gaf geen antwoord, maar rende er vandoor. De jeugdige H. ging hem achterop, kreeg hem te pakken ter hoogte van de garage van de firma W. Gilijamse en wierp hem op de grond. Hij kreeg assistentie van de monteur H. De wachtmeester der rijkspolitie de heer Lindhout, die wacht liep bij hotel „Het wapen van Zeeland" schoot eveneens toe cn nam de man mee voor verhoor. In tussen was uit een voorlopig onder zoek al gebleken, dat de man woens dagmorgen al in een viertal winkels diefstallen had gepleegd. Ontsnapt cn gepakt Tijdens het opbrengen van van O. door de wachtmeester, wist eerstge noemde evenwel tc ontsnappen. Hij sprong plotseling over de motorkap van een auto heen en zette het op een lopen in de richting Noordwelle. Op het rijwielpad langs de Stoof weg kreeg de wachtmeester de man weer te pakken en nam hem in do houd greep. Intussen had de oudste zoon van de heer H. andere politieman nen te hulp geroepen, zodat de man daarna gemakkelijk kon worden overmeesterd. Hij werd duchtig aan de tand gevoeld. De man bleek zijn tent te hebben staan op één van de kampeerterreinen. Het bleek een ren te zijn. Ook verleden jaar bleek van O. te Renesse reeds in actie tc zijn geweest. Om het zich geriefelijk tc maken, had hij zelfs verleden jaar gestoten goederen meegebracht. Scheepvnarlbericlileu Esso Den Haag, pas. 19-7 Pantella- ria naar Rotterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 8