zomaar bitten SÏREEKNIEUWS Uw vakantie begint met een bezoek JOH. DE aan VRIESE SCHARENDIJKE Concert boerenkapel Zaterdagavond a.s. zal op de mu ziektent de Boerenkapel uit Zonne- maire concerteren. Wilde konijnen Aan de zuidkant van Scharendijke hebben wilde konijnen in verschil lende tuinen schade aangericht. In één tuin werden alle koolplanten tot stompjes af gevreten. Twee rondvaartboten Scharendijke is thans twee rond vaartboten rijk voor een tocht langs de Deltawerken. Voer aanvankelijk alleen de „Wilford" van de heer H. v. Ceveren, ook de R.T.M. boot „Hol- landsch Diep", die de toeristendienst Scharendijke-Oucldorp onderhoudt heeft zich daarnaast als rondvaart boot aangediend. MORIAANSIIOOFD Salonwagen in sloot geraakt Heden (vrijdag)morgen omstreeks half negen is een salonwagen van de heer A. M. nabij Moriaanshoofd in een sloot langs de kant van de weg terecht gekomen. De salonwagen werd getrokken door een GMC en werd nogal ernstig beschadigd. BRUINISSE Geslaagde bejaardenreis Met glundere gezichten stapten stapten woensdagavond de bejaar den van Bruinisse uit de (twee) auto bussen, terwijl de muziekvereniging „Nu met Hope" al gereed stond om een serenade te brengen. Een sere nade, bedoeld als sluitstuk van een zeer geslaagde reis, waaraan men 's morgens om 7 uur al was begon nen. Hot ging toen regelrecht op Rotterdam aan, waar de eerste kof fie werd genoten. Van Rotterdam naar Utrecht waarna in De Bilt weer werd gestopt. Men komt dan in het Gooi en daar is het prachtig rijden. Langs paleis Soestdijk ging men naar Hilversum en op de be kende Anna Hoeve werd het mid dagmaal gebruikt. Schiphol was het vierde reisdoel en onder leiding van eer. gids werd nauwkeurig alles be keken, wat op Nederlands grootste vliegveld maar te zien is, en dat is heel wat. Er werd bv. met de bus „gewoon" onder een groot Ameri kaans vliegtuig doorgereden. Van Schiphol naar Rotterdam en van Rotterdam naar Numansdorp, de laatste plaats waar men even stopte. Hier dankte de heer J. M. Otte het comité dat jaarlijks deze bejaarden- reizen organiseert en dat ook ge deeltelijk aanwezig was. Via de Gre- velingendam, waarover men ook vertrokken was, arriveerde men om 8 uur weer op Bruinisse. Muzikale show Nog geen mosselfeest en toch al feest. Zaterdag 16 juli beleeft Brui nisse al een voorproefje van het feest, want dan komen het majoret- ten-peleton, de charmante show meisjes uit Oranjestad Breda, die met hun optreden voor de televisie en bij verschillende feesten in Ne derland en het buitenland zoveel bij val oogsten. Maar niet alleen de majoretten ko men, zij brengen ook de jeugddrum band mee (25 leden) en 25 leden van de Bredase Harmonievereniging. Het belooft dus zaterdagavond op Brui nisse een mooi muziekfeest te wor den. De show van de majoretten wordt gehouden op het sportveld te Bruinisse, waar voor hetzelfde toe gangsgeld eerst een spannende voet balwedstrijd te zien zal zijn: Bruse Boys I tegen een gerenommeerde club uit de omgeving. Dezelfde showmeisjes die te Brui nisse zullen optreden (17 dames in de leeftijd van 17 tot 19 jaar) openden dit jaar ook de bloembollenfeesten te Lisse, terwijl zij in België een be kend korps zijn. De te Bruinisse gehouden col lecte voor het Rode Kruis bracht ruim f 800 op. NEW YORK. Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft ingestemd met het voorstel van de Portugese minister van buiten landse zaken voor besprekingen over de Portugese gebieden in Afrika te gen het einde van de komende alge mene vergadering van de Verenig de Naties. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuwendijk en te Suameer (toez.): G. A. Cnossen, kand. te Woerden; te Achterberg (toez.): R. W. Steui", te Doornspijk; te Schoon hoven (vak. H. Jongerden) én te Spring: dr. C. A. Tukker, kand. te Leiden. Aangenomen naar Noordlaren- Glimmen: J. Mooij te Tuil en 't Waal Geref. Kerken Beroepen te Munnekezijl: C. Luch tigheid te Bruchterveld; te Sliedrecht (vak. R. OosterhoffC. M. v. d. Loo te Soest; te Visvliet: S. Feenstra, kand. te Groningen; te Hoogeveen (vak. A. Adema): S. de Vries te Ben- nekom; te Nieuwleusen: H. J. Die- kema te Monnickendam. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Garrelsweer: J. Stuy, kand. te Langcrak; te Fcrwerd-Hal- lum: J. A. Petter, kand. te Ede. Chr. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravendeel en te Maarssen: A. v. d. Veer, kand. te Viaardingen; te Nieuw Vennep: J. Dol. kand. te Valthermond. Geref. Gemeenten Tweetal te Tholen: H. van Gilst tc Tricht en G. Schipaanboord te Apeldoorn. Beroepen te Kootwijkerbroek: C. Wisse te Elspeet. Doopsgezinde Broederschap Aangenomen naar Dantumawoude: J. Mantel te Wolvega-Tjalleberd. Maak eens wat anders met melk Deze tijd van het jaar vraagt met zijn warme zomerdagen om een koud „toetje". In het toetje wordt vaak melk verwerkt. Dit verhoogt de waarde van onze ware maaltijd wan neer daarin geen melk is verwerkt. We gaan in dit bericht van start met een „fijne" pudding, die wordt gebonden met gelatine en luchtig ge maakt wordt door eiwit en slagroom. Daarna wagen we ons op het glad de ijs, maar erg smakelijk ijs. Het is niet zo moeilijk te maken als we veelal denken! Tenslotte geven we nog enkele voorbeelden van zomerdrank-com- binaties en dan is dit geschreven toetje op. Recepten voor plm. zes personen. Chocoladebavarois 2Vj dl melk, vanille of vanille suiker, l ei (middelgroot), 30 g (4 eetlepels) cacao, 60 g (6 eet lepels) suiker, 8 g (4 blaadjes of 1 eetlepel poeder) gelatine, 1/8 slagroom, (1 dl slagroom, 20 g (2 eetlepels) suiker). De gelatine weken in ruim koud water (bladgelatine: 8 minuten - poedergelatine in 6 maal zoveel koud water). Het ei scheiden en de eierdooier met iets Suiker, cacao en een scheut je melk tot een papje uitroeren. De melk aan de kook brengen en voorzichtig goed roerende bij het ca- caomengsel gieten. Alles terugschen ken in de pan en steeds roerende la ten binden. De gelatine in de warme vla op lossen en de vla laten afkoelen. De puddingvorm met iets eiwit omspoe len en afdekken. Zodra de chocolade pudding dik vloeibaar is geworden, het eiwit en de slagroom apart stijf- kloppen. De vla luchtig door de stijfgeklop te room mengen en op het laatst het eiwit luchtig door de massa schep pen. De pudding verder laten afkoelen en af en toe omleggen totdat ze niet meer uitzakt. De puddingmassa in de vorm gie ten, geheel stijf laten wox-den en ke ren. De room met de suiker stijf- kloppen en de pudding er mee gar neren. Algemene aanwijzingen voor het maken van ijs. In de koelkast Wanneer men een gebruiksaanwij zing voor het maken van ijs bij de koelkast heeft gekregen, deze op volgen De regelknop plm. Vz uur voordat het ijsmengsel in de koelkast gezet wordt op de koudste stand draaien. De gevulde ijslaadjes in het vx-ies- lichaam of -vak zetten en het ijs. onder af en toe kloppen laten be- vx-iezen. Dit kan, afhankelijk van de samenstelling en de tempera tuur in het vrieslichaam of het vriesvak, 2 a 4 uur dux-en. De x-egelknop daarna op de nor male stand dx-aaien en het ijs plm. 1 uur laten narijpen. Vanille-ys (voor een ijslaatje van ZVz dl) 2V2 dl melk, zout, 50 g (5 eetle pels) suiker, 1 eierdooier, 1 blaadje witte gelatine; vanille suiker of stokje. De melk met het zout op een klein gedeelte aan de kook brengen en bij gebruik van een vanillestokje de melk op de laagste stand pl. 10 mi nuten laten trekken. De gelatine in ruim kokend water plm. 8 minuten weken. De eierdooier met een deel van de suiker schuimig roeren. De achtergehouden koude melk erdoor roeren en voorzichtig de hete melk erbij schenken. De melk in de pan terugschenken en voorzichtig., onder roexen, laten binden - niet laten doorkoken. Het vanillestokje verwijderen en de vla met de rest van de suiker of de va nillesuiker op smaak afmaken. De gelatine uitknijpen en in de ijs- vla oplossen. De vla in het ijslaadje of andere vorm(en) overdoen. De massa om het half uur opklop pen en fijnmaken, laten bevx*iezen en narijpen. In plaats van uitsluitend melk kan 1 dl a IY2 dl room en IV4 dl melk (bijna 1 kopje) worden ge bruikt. In dat geval de room niet meeverwarmen, maar toevoegen nadat de ijsvla gebonden is. Bessen-ijs 250 g rode bessen, 75 g (9 eetle pels) boslerdsuiker, 1 blaadje witte gelatine, citroensap, 1/8 1 slagroom. De gelatine plm. 5 minuten in ruim koud water weken .De bessen was sen, rissen en laten uitlekken. De bessen door een zeef wrijven en het verkregen moes met slagroom aan vullen tot 2 dl. De gelatine uitknijpen en in 1 eet lepel kokend water oplossen. De opgeloste gelatine en de bas terdsuiker door het vruchtenmoes roeren. Het mengsel in een ijslaad je doen, in het vrieslichaam plaat sen en in 2-4 uur onder 3 a 4 maal opkloppen laten bevriezen. Voor het opkloppen het mengsel, wanneer het stevig begint te wor den overdoen in een kom en met een vork of garde luchtig kloppen. Dan de ijsmassa in het ijslaadje te rugdoen en opnieuw laten bevriezen. Het ijs nog een paar keer opkloppen en laten bevriezen. Dan het ijs laten narijpen, in glazen of coupes opdoen en garnex'en met de rest slagroom, stijfgeslagcn met wat suiker. In plaats van rode bessen kan ook ander zacht fruit zoals aard beien, frambozen of bananen worden gebruikt. Een heexdijk zacht liggend campingmatras handig opvouwbaax-, in diverse dessins 13,75 Op stoel of balkon te bevestigen zijn deze parasols in divex-se gekleurde banen 10,95 In nop-dessin 13,95 Havenplein 8-10 Handig klapbaar vouvvkrukje van aluminium Zonder lening 4,75 Met leuning 6,50 Sterke terrasstoel Laat zich gemakkelijk stapelen en kan ook een regenbui verdragen! 15,75 Heerlijke ruststoel met hoofdkussen en eenvoudig te bevestigen voetsteun. De x-ugleuning is in standen verstelbaar 27,50 De spox-t voor jong en oud, thuis en op vakantie,' is: Badminton 2 rackets in draagtas 3,95 Handig om mee te nemen deze plastic weg-werpbekertjes 24 stuks in doos 1,50 Slippers met schuimrubber zool in divex*se maten en kleuren, vanaf „Torek" vouwfauteuil met vex-ende zit en met streeplopers bekleed 10,95 Voor uw vakantie naar MepaT vragen Het praktisch onbreekbare serviesgoed Kop - schotels bprden bekers - mokken - schalen etc. Jokari het actieve spel voor buiten, in divex-se uitvoeringen, vanaf 4,50 Voor strand of zwembad zo'n handige badtas in effen of x-uitstof vanaf 2,75 Het stevig staande 3-poots veldbed Verstelbaar hoof einde, in effen stof 24,50 Windschermen Terlcnka gevulde slaapzak met doorlopende x-itssluiting in Schots ruitdessin 39,75 V7 - Zierikzee Pannenset 3 pannen van 16-18-20 cm en koekepan met bajonetsluiting 7,90 Royale maat houten ligstoel, gelakt beukenhout, met/voetsteun Lichtgewicht stoel met hoge rug.' Rugsteun verstelbaar Een echte kampeertent voor uw zoon! Voldoende ruimte voor twee personen! Met ingenaaid grondzeil 59,75 25,75 38,50 Laat uw kleine óók in de schaduw zitten! Kinderwagen-parasol Eenvoudig té bevestigen Diverse modellen in deze exclusieve soi-tex-ing van 4 meter lengte, met vier uitneembare metalen stokken, haringen en scheerlijnen Luchtbed exti-a x-oyale maat, met wafelmotief 1 jaar garantie 25,- Het bekende 2-poets bed hoofd- en voetsteun verstelbaax*, in oranje of blauw Rio Grande, de bekende stoel, met schuimplastic gevulde kussens, vex-stelbaar in vier standen Dit is dc mooie kcttler-stoel schuimplastic gevoex-de kussens in fraai bloemdessin 24,75

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4