f I Haal heerlijke „DE JACHT IS ALTIJD OPEN" knakworstjes in huis! ZWANENBERG Vaagheid over Vietnam „Onze Taal": Geef de autowegen namen Onlusten in Chicago ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 juli 1966 Nr. 19622 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Ingezonden mededeling De eerste Chinese reactie na de Amerikaanse bombardementen op olie-installaties bij Hanoi en Hai phong was dat daardoor een eind was gemaakt aan alle beperkingen die Peking zichzelf nog had opgelegd voor hulp aan Noord-Vietnam. Maar nu schrijft het Pekingse Volksdag blad - in feite de stem van het be wind - dat de Noordvietnamezen wel moeten bedenken dat ieder volk zich slechts op zichzelf mag verla ten bij een bevrijdingsoorlog. Zo on geveer in de geest van: bevrijding heeft alleen waarde wanneer men die door eigen kracht bereikt. In minder poëtische gedachten vertaald betekent dit dat Peking toch geen zin heeft zich in de strijd te mengen. Op zichzelf is dit uiteraard geen succes voor de Amerikanen. Maar wel dankt president Johnson een morele zege aan dit Chinese terug krabbelen. Hij blijkt juist geschat te hebben dat de Chinese reactie op de bombardementen niet zou zijn dat Mao's troepen ook aan de strijd zou den deelnemen. De vergroting van de schaal van de strijd, die menig een vreesde, blijft uit. Zwevend Militair is er overigens verder weinig veranderd. Behalve dan dat de Noordvietnamezen door olie- en benzinegebrek het wat moeilijker Wereldcongres voor diergeneeskunde STRESSA, 13-7. In Stressa is het eerste congres voor diergeneeskunde, speciaal gericht op het paard, ge opend. Een honderdtal deskundigen uit 14 landen, waaronder Nederland, nemen er aan deel. Het doel van het congres is de bestudering van de methoden ter bestrijding van de in fectieziekten en ziekten van de ademhalingswegen, die zich bij het paard voordoen. Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. De gymnastiekver eniging Rust Roest" te dezer stede heeft zich bij het Nederlandsch Gymnastiekverbond aangesloten. ZIERIKZEE. Wij vernemen uit goede bron dat het tramcomité Brou wershaven-Steenbergen door de mi nister van waterstaat in particuliere audiëntie zal worden ontvangen. BROUWERSHAVEN. Een betreu renswaardig geval heeft dezer dagen plaats gehad. Een dame had het on geluk met drinken een stuk glas in de keel te krijgen van plm. 1 cm. lengte. De dame is aan de gevolgen overleden. ZIERIKZEE. In deze gemeente werd zeer duidelijk een aardschok gevoeld die vergezeld ging van een onderaards gerommel. Overal trilden en rommelden ramen en deuren. Dit is de zevende maal dat te Zierikzee een aardbeving is gevoeld. NOORDWELLE. Tijdens het korte maar hevige onweer dat hier woed de werd de molenaar J. S. bij het verlaten van zijn molen zodanig door de bliksem getroffen dat de rechter zijde van zijn lichaam geheel werd verlamd. ZIERIKZEE. Tengevolge van de noordwesterstorm steeg het water zo hoog dat de Nieuwe Haven geheel blank stond en het water over de vloedplanken heen door de Nieuwe Boogerdstraat stroomde. ZIERIKZEE. Alhier is de fietsclub „Schouwen" opgericht die zich ten doel stelt de gezamenlijke beoefe ning van de fietssport. RENESSE. De leden van de Rede rijkerskamer „De Watergeus" wer den verrast met een vorstelijk ge schenk van de burgemeester van de ze gemeente. Deze vereerde en ver blijdde met een in alle opzichten prachtig heraldiek vaandel. BURGH. Bij de hoge waterstand die een gevolg was van de hevige noordwestenwind steeg het water tot 2.17 m. boven gewoon peil. Aan het strand ging de aangewonnen duin voet verloren. ZIERIKZEE. Men is vanwege de gasfabriek in de St. Domusstraat thans druk bezig met de aanleg van muntgasmeters. Reeds zijn er een 60 a 70 aanvragen voor een muntgas meter ingekomen. BRUINISSE. De vissersvloot is in deze gemeente wederom met een jacht vermeerderd. Dit vaartuig, dat te Kampen gebouwd werd, is de naam Patijngegeven, uit hoogach ting en sympathie voor onze afge vaardigde van de Tweede Kamer. ZIERIKZEE. In het postkantoor is de telefooncel geplaatst zodat men binnen 14 dagen gelegenheid zal hebben een intercommunaal gesprek te kunnen voeren. De locale verbin ding zal vermoedelijk nog wel een hele poos op zich laten wachten. krijgen om voorraden naar het zui den te transporteren, waar juist de Amerikaanse krachtontplooiing van de tegenpartij eveneens toepassing van zwaarder materieel vergt. Op het internationale vlak is de toestand rondom Vietnam bijzonder zweverig. Na de conferentie van Warschaupaktlanden kwam een zeer vaag communiqué, waarin aan Noord Vietnam vrijwilligershulp werd toe gezegd, mits Hanoi daar om vroeg. Dat laatste is voor de Noordvietna mezen byzotider moeilijk, want daar mee zouden ze de Chinezen grondig beledigen. Met andere woorden: het Oosteuropese aanbod is voorname lijk een leeg gebaar! India's premier mevrouw Gandhi en maarschalk Tito van Joegosla vië hebben in overigens bedekte ter men aangedrongen op een vreed zaam besluit van de Vietnamese oor log. Hun plannen voorzien verder in een bezoek van mevrouw Gandhi aan Moskou, waar even later ook Engelands premier Wilson het zelfde onderwerp zal aanroeren. Naar Genève Beider idee is dat de conferentie van Genève weer bijeen moet ko men om een vergelijk voor te berei den. Deze idee lokt schijnbaar de Russen niet erg aan en zeker de Chinezen niet. De vooruitzichten van deze vredes pogingen zijn nog wazig. Maar de Chinezen schijnen er toch wel enig succes van te vrezen. Ze spreken van een nieuw Münchendat in de maak zou zijn, waarbij de Ameri kaanse „imperialisten", de Moskou- se „revisionisten" en de Indiase „reactionairen" samenspannen om het Vietnamese volk te verraden op net zo'n manier als in 1938 te Mün chen Tsjecho-Slowakije aan Hitier werd uitgeleverd. Sommige waarnemers maken hier uit op dat China vreest dat tegen zijn zin de strijd beëindigd zou kunnen worden en nu al vast bezig is de schuld te werpen op vooral Moskou. Het heeft er alle schijn van. Maar aan de andere kant - het is in de aanhef al geciteerd - is het gevaar lijk alleen op Chinese woorden con clusies te baseren. Ingezonden mededeling KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Marrum-Westernij- kerk (toez.): J. van 't Kruis, Baard- wijk-Drunen; te Poortvliet: kand. J. L. Ravesloot, Delft. Aangenomen naar Spijk-Losdorp (toez.): D. Bouwstra, Witteveen; het beroep van de Generale Synode tot predikant voor buitengewone werk zaamheden (algemeen secretaris van de oecumenische jeugdraad): kand. H. Scheeper, Utrecht; naar Poeder- ooijen: kand. A. v. d. Beek, Lunte- ren, die bedankt voor Waverveen (toez.) en voor Noordeloos. Bedankt voor Nijkerkerveen: J. Vos, Rijssen; voor 's-Gravenzande (3e pred.pl.): H. C. van Itterzon, Rhoon. Ger. Kerken Beroepen te Aduard: J. de Lange, Lemmer; te Hollandscheveld: J. L. Bel, Zuidbroek. Aangenomen naar Enschedé: B. Berends, Leeuwarden-Huizum, die bedankt voor Aalten (vak. L. J. Goe de). Bedankt voor Veendam: H. Peper, Slootdorp. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Barendrecht: kand. J. Stuy, Langerak. Aangenomen naar Uithuizen: F. F. Pels, Huizum. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Alphen aan den Rijn: B. Bijleveld, Bussum en H. van Leeuwen, Rotterdam-W. Beroepen te Bunschoten: I. de Bruyne, Rotterdam-C.; te Opperdoes: kand. J. Dol, Valthermond; te Er- melo, Franeker, Zaandam en te Z waag westeinde: kand. A. v. d. Veer, Vlaardingen. Ger. Gemeenten Bedankt voor 's-Gravenhage-Zuid en voor Rhenen: A. Hofman, Zeist; voor Leiden: C. Harinck, Utrecht; voor Rotterdam-Zuidwijk: G. A. Zij- derveld, Middelburg. Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Leersum: J. v. d. Poel, Ede. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Zaandam: H. Huson, Velp. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid Kolfschoten (KVP) heeft de mi nister van justitie om wettelijke voorschriften gevraagd voor de be veiliging van bankgebouwen. HENGELO. De 21-jarige R. G. Pot hof f is in het Koningin Julana zie kenhuis te Hengelo overleden aan de gevolgen van een val van ruim vijf tien meter, die hij maakte van het dak van het Amstelhotel, De jonge man, die als volontair werkzaam was in het hotel, wilde waarschijnlijk een televisiemast controleren. DEN HAAG. Op het ministei'ie van buitenlandse zaken te Den Haag is een luchtvaartovereenkomst tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de republiek Indonesië ondertekend. RILLAND BATH. Tijdens werk zaamheden is de 27-jarige J. B. Pol derman uit Rilland Bath door een bedrijfsongeval in Naaldwijk om het leven gekomen. Toen hij in een daar gegraven sleuf stond stortte deze in. BOXTEL. Te Boxtel is het stoffe lijk overschot gevonden in de Dom mel van de 52-jarige ongehuwde bouwvakarbeider S. A. Poirters uit Liempde, die sedert vrijdag werd vermist. Men vermoedt dat de man in zijn woonplaats te water is ge raakt. AMSTERDAM. Het personeel van het politiebureau Leidseplein in Am sterdam heeft de per 16 juli ontsla gen hoofdcommissaris H. J. van der Molen dringend verzocht bij het ambtenarengerecht tegen zijn ontslag in beroep te gaan. DEN HAAG. Bij K.B. is op voor dracht van de minister van binnen landse zaken benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal voor de zitting, die zal aan vangen op 20 september '66, prof. dr. ir. J. P. Mazure, thans lid van de Eerste Kamer. LEENDE. Op de weg Heeze-Leen- de is de 30-jarige mej. C. Borrenberg uit Leende om het leven gekomen toen zij met haar kleine sportwagen door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en frontaal tegen een boom botste. De klap was zo hevig dat de wagen rond de boom gevou wen werd. DEN HAAG. Op de fruitveilingen in Limburg en de Betuwe is deze week het nieuwe seizoen van appels begonnen met de aanvoer van de eerste partijen van het vroege ras Yellow Transparant. De aanvoer is ongeveer 10 dagen vroeger begonnen dan het vorig jaar. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 16 JULI. NED. I: Vandaag weer twee wed strijden via de Eurovisie in de 8e finale om de weréldkampioenschap- pen voetbal. In de middaguren komt het debuut van de Russen op de schermen tegen de felle bewegelijke en snelle Italiaanse ploeg. In de avond krijgen we voor de tweede maal Engeland te zien, dat - alweer op Wembley - aantreedt tegen Me xico en die wedstrijd met een over winning moet kunnen afsluiten. Tus sen de twee wedstrijden liggen de programma's voor de kinderen met o.a. Rikkie en Slingertjehet korte journaal, Klaas Vaak en het tweede weekend-programma van Ria Bre mer en Koen Verhoeff met van alles en nog wat voor iedereen. Het jour naal valt weer in de pauze van de tweede wedstrijd, waarna we na al dal gevoetbal nog wat amusement krijgen in de Caroussel van Carrell. De avond wordt afgesloten met een variété-programma, dat werd ver zorgd door de Koninklijke Land- en Zeemacht van Groot Brittannië. NED. II: Na het korte journaal en een verhaal van de fantastische schrijver Belcampo, „Bekentenis", dat wordt voorgedragen door Henk van Ulsen, de eerste van vier pro gramma's, die de KRO in samen werking met de Vlaamse, de Waalse en de Zwitserse televisie heeft ge maakt onder de titel Zomer caroussel 1966. De programma's zijn opgeno men in het Casino van Knokke en elke omroeporganisatie nam er een voor haar rekening. De avond krijgt een spannend slot met een avontuur van verslaggever Evans in Hong Kong waar het om een ontvoering gaat. ZATERDAG 16 JULI. NED. I: 11.30 Teleac; 14.50 voetbal Ilalië-Rusland; 16.45 The Beatles; 17.05 Rikkie en Slingertje; 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Weekend; 19.30 voetbal Mexico-En- geland; 20.15 journaal; 20.25 voetbal Mexico-Engeland; 21.15 Caroussel van Carrell; 22.15 Royal tournament; 22.55 journaal. NED. IJ: 20.00 Nieuws; 20.01 Be kentenis; 20.20 Zomer caroussel 1966: 21.10 Hong Kong; 22,00 journaal. DEN HAAG, 12-7. Autowegen moe ten namen hebben in plaats van nummers, aldus het maandblad van het genootschap „Onze Taal". Dui zenden rijden iedere dag over de weg Breda-Tilburg-Eindhoven zonder te weten dat het rijksweg 63 is, terwijl autowegen uit economisch oogpunt tenminste even belangrijk zijn als rivieren. „Onze Taal" sluit zich hierbij aan bij prof. dr. C. A. Zaalberg, die in het jaarboek van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde al sug- SCHIPHOL. Als een der hoofd schotels van het tweede gedeelte van het negende festival der twee we relden, is per Alitalia-toestel het Ne derlands Danstheater van Schiphol naar Rome vertrokken. AMSTERDAM. In opdracht van Mobil Oil is Lummus Nederland N.V. begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de Mobil raffinaderij in het weste lijk havengebied van Amsterdam. CHICAGO, 13-7. In een wijk van Chicago hebben oproerige negers dinsdagavond winkels vernield en geplunderd en Molotov-cocktails naar de politie geworpen, nadat de politie een brandkraan had afgeslo ten waaruit negerkinderen water lie ten spuiten om zich in de drukkende hitte wat verkoeling te bezorgen. Volgens de negers mochten in een nabijgelegen wijk, waar voorname lijk mensen van Italiaanse afkomst wonen, de brandkranen wel open blijven staan. - SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvluch ten van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland. De eerste vlucht was vanaf Angoulême. In concours wa ren 34 duiven. De aankomst van de eerste duif was 17.27.01, en van de laatste duif 17.30.15 een dag later. W. van Dommelen*l, 2; Abr. Ver wijs 3; A. Kot 4, 12; A. Fonteijne 5, 8; L. Vermeij 6, 9, 11; W. Neele 7; J. C. Verwijs 10. De tweede vlucht was van St. Quentin. In concours waren 167 dui ven. De snelheid van de eerste duif was 1012.62. Aankomst 9.46.10. De snelheid van de laatste duif was 705.30. Aankomst 11.13.19. M. Geuze 1, 19, 39, 41, 42, 48, 55; W. Neele 2; A. Faasse 3, 8, 15, 16, 17; P. Wagemaker 4, 18, 22, 26, 30, 31, 32, 33; Joh. Quist 9, 23, 28, 38, 40; A. Kot 10, 14, 34, 46; A. Fonteijne 11, 12, 24, 25, 47, 52; L. Vermeij 13, 29; J. van Dijke 20, 45; Jac. Geense 21, 56; W. v. Dommelen 27; H. Kaashoek 36, 37, 53, 54; J. Zuidweg 44, 51; J. Quist 49; J. C. Verwijs 50. FEUILLETON „Ze gingen verhuizen. Het was hen te duur. Toen heb ik gezegd, dat ik het niet meer verhuurde, maar er zelf ging wonen. En dat vonden ze goed. Ik had toch een motief? Met het oog op de fabriek, voerde ik aan. En dat konden ze begrijpen." Hij zat nog steeds te kijken, zodat Dorien een ruk aan zijn arm gaf. „Kom, jongen, je zoon wacht je." „Wie let er dan op hem?" vroeg hij verschrikt. „Ik heb Connie een paar uurtjes van moeder geleend. Die vond het geweldig, is toch zo gek op Gerard." In de woning zat de kleine jon gen op de grond te spelen. Gijs stond op de drempel, getroffen door het toneeltje. Connie zat bij het raam en riep uit: „Gerard, kijk eens, wie daar is?" Het kind keek op, zag de man in de deuropening en meteen kwam er een blijde lach op zijn gezicht .„Pap- piel" riep hii opgetogen. Hij kwam overeind, rende naar de deur en Gijs ving zijn zoon in de armen op. „Mijn lieve jongen," zei hij zacht, terwijl hij het kind tegen zich aan drukte. „Mijn lieve knulletje Met de jongen op zijn arm kwam hij verder en keek rond, overal stonden bloemen en op zijn rook tafel een grote kist sigaren met een kaartje erbij: „Welkom thuis" M.et zijn vrouw naast zich keek hij naar de bloemstukken. „Van het gezamen lijke personeel", stond er op het grootste boeket. „Zie je, dat je on danks alles helemaal bij ons hoort, jongen?" zei Dorien innig. gesties deed voor namen. Hij meende dat aan namen als de Piet Hein of de Willemien gedacht zou kunnen worden. Kinderen moeten vaak op school nog vragen beantwoorden als: langs welke waterwegen gaat een schipper van Groningen naar Nijmegen, maai de schipper mag langzamerhand uit de toelatings-examens weg. Een kind uit onze tijd, aldus „Onze Taal" zou moeten weten hoe je langs de beste weg van Zwolle naar Middelburg komt. „Naamkundigen zullen zich met wat speelse durf op het vraag stuk moeten werpen". Hittegolf in Missouri ST. LOUIS, 13-7. Sinds zondag zijn in de Amerikaanse staat Mis souri ten minste 17 mensen om het leven gekomen als gevolg van een hittegolf, waarbij de temperaturen soms ver boven de 40 graden kwa men. De meeste slachtoffers waren bejaarden. Flitsen uit het buitenland Een gevangen genomen Noord- Vietnamese luitenant heeft de Ame rikanen meegedeeld dat Noordviet- namese scherpschutters deel uitma ken van Vietcong-eenheden in Zuid- Vietnam. PARIJS. Naar verwachting zal Frankrijk in 1968 zijn eerste water stofbom tot ontploffing brengen en het hoopt in 1970 over een onderzee boot mèt waterstofbomraketten te kunnen beschikken. MOSKOU. Premier Gandhi van India is in Moskou aangekomen om het Kremlin te bewegen iets te doen voor de vrede in Vietnam. De ko mende dagen zal zij met premier Kosygin haar voorstellen hiertoe be spreken en hulp vragen om de on derhandelingen over Vietnam op gang te krijgen. PARIJS. Koning Savang Vatthana van Laos is in Parijs aangekomen voor een officieel bezoek van vier dagen aan Frankrijk. Hij zal onder meer met pres. de Gaulle van ge dachten wisselen over de oorlog in Vietnam en de gevolgen hiervan voor La os. ISTANBUL. In de Oostturkse pro vincie Moes heeft een aardbeving 12 mensenlevens geëist en 15 gewonden. In een 50-tal dorpen zijn vele huizen verwoest. KAAPSTAD. Een definitieve be slissing over de bouw van een Ver- olme-werf bij Kaapstad in Zuid- Afrika kan niet genomen worden voor de tweede helft van september. Dit heeft de Zuid-Afrikaanse minis ter van planning, de heer J. Haak, meegedeeld op vragen van journa listen. Connie was naar de keuken ge gaan en kwam even later terug met de koffie. Een grote taart was het volgende dat ze meebracht en met een grote kleur op haar wangen zet te ze die voor het paar neer en zei: „Meneer, dit is van mij". Ook op de taart stond gespoten: „Welkom thuis." Hij schudde zijn hoofd over al de ze blijken van liefde en genegen heid. „Dank je, Connie, stamelde hij, misschien nog meer verlegen dan het meisje zelf. „Connie, dat is zelfs voor mij een verrassing," zei Dorien. „Hartelijk dank, kind, kom er bij zitten en smul mee. Want jij hoort ook een beetje bij ons, hoor? Als ik weg was, Gijs, zorgde zij altijd voor onze zoon. Wat later, toen Connie weer ver trokken was, zaten man en vrouw met hun armen om elkaar heen op de bank. Het kind speelde weer op de vloer met zijn blokken. En Gijs zei: „In de fabriek zal ik me altijd wel verdienstelijk kunnen maken, denk ik." Dorien schudde haar hpofd, „ik heb nog een verrassing vooi' je, Gijs. Je moet natuurlijk zelf beslissen. Maar er is een brief uit Valkens- waard. Apropos, je begrijpt natuur lijk wel, dat deze sigaren ook van de Flavor fabrieken zijn. Daar is de brief. Lees hem zelf maar." Gijs nam de envelop, haalde het schrijven er uit en las het. Toen keek hij naar zijn vrouw. „Ze wil len me dus weer terug hebben?" De vrouw knikte. „Ik ben vorige BONN. De nieuwe Russische am bassadeur in Bonn, Semyon Tsarap- kin, heeft bij de aanbieding van zijn geloofsbrieven aan president Lübke gezegd ,dat de Sowjet-Unie bereid is met west-Duitsland samen te wer ken bij pogingen om de spanningen in Europa op te heffen en de vrede te waarborgen. PEKING. China's beroep op Noord Vietnam om op eigen kracht te pro beren de oorlog in Vietnam te win nen, wordt over het algemeen in Pe king gezien als een poging de Rus sische hulp aan Hanoi tegen te gaan. LUCKNOW. In de stad Banda, 200 km. ten zuiden van Lucknow, in In dia, zijn vijf mensen om het leven gekomen en 60 gewonden toen de po litie vuurde op een menigte demon stranten. DJAKARTA. Diplomatieke waar nemers menen dat pres. Soekarno steeds verder op de achtergrond ge drongen wordt. Er zou een groeiende vijandigheid tussen Soekarno en de minister van buitenlandse zaken, Adam Malik bestaan. WASHINGTON. President John son heeft dinsdag meegedeeld dat het tekort op de Amerikaanse begroting over het op 30 juni geëindigde jaar minder dan de helft zal bedragen van het geraamde tekort van 6.4 mil jard dollar dat hij noemde in zijn begrotingsrede van januari jl. SAIGON. Premier Ngoejen Cao Ky van Zuid-Vietnam heeft een aan tal wijzigingen in zijn kabinet aan gebracht. Vier nieuwe ministers doen hun intrede. DJAKARTA. Volgens een Indone sische arts zijn op de kleine Soenda- eilanden ten oosten van Java drie duizend mensen als gevolg van hon gersnood, veroorzaakt door een droogteperiode van een half jaar, ge storven. PASADENA. Verkenner 1, de Amerikaanse televisierobot op de maan heeft zichzelf in de lens geno men waarbij bleek dat hij een ka potte ruit had. De deskundigen ge loven, dat het glas door de zeer lage temperaturen in de maannacht is ge sprongen. J Vrouw werd door J vogel aangevallen UTRECHT, 13-7. Mevr. van J Kouteren uit Groenekan bij Utrecht kreeg de schrik van haar leven. Toen zij op haar fiets over de Groenekanseweg reed, werd zij bij het passeren van een brug aangevallen door een grote zwarte vogel, die daar op de brugleuning zat. l' Het beest beet de vrouw in de l' nek en beschadigde haar jas. 1 Twee voorbijgangers wisten de P vogel te verjagen. Het is niet I1 bekend met wat voor soort l' vogel men te doen had. Vol gens ooggetuigen had de vogel i1 een vlucht van 1 tot 1.5 meter. 66 door GERRIE BOS week, toen ik zeker wist, dat je een dezer dagen vrij zou komen, naar Valkenswaard gereden. Ik heb pre cies verteld, hoe de vork in de steel zat. Trouwens, ze wisten het al uit de kranten. En voor ik wat kon vra gen, zei de directeur uit zichzelf: „O, maar dat is prachtig, mevrouw Bol. Als uw man weer thuis is, zul len we hem weer heel graag in dienst nemen. Op dezelfde voorwaarden als enkele jaren geleden. Zo'n verte genwoordiger is er geen tweede." Ik vroeg, of ze dat schriftelijk wil den bevestigen en je ziet, dat heb ben ze gedaan. Nu moet je zelf maar beslissen, wat jo wilt. Natuurlijk kun je ook in de fabriek werken. Die is tenslotte ook mede eigendom. Maar in aanmerking nemende de functie, die je bekleed hebt, dacht ik, dat je dat wel niet zo erg zou lijken, ik dacht, dat dit misschien de beste oplossing zou zijn." Hij dacht er niet lang over na. „Ik weet het al, Dorien, ik doe dit. Ik ga weer op sjouw met m'n siga ren. Ik kon toen verkopen, ik heb naderhand limonade verkocht, waar om zou ik nu niet weer sigaren kun nen verkopen? Dat doe ik veel lie ver." Ze trok hem naar zich toe, sloeg haar armen om zijn hals en zei: „Dan zijn er nu geen problemen meer jongen. Nu gaan wij eens even wat schade inhalen. Hoe denk je er over? Zou je je vrouw niet eens een ou derwetse kus geven?" EINDE. Trek in iets anders, iets nieuws

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5