Doe u aan een vrije week v extra véGé 39 69 CLAARPUDDING SARDINES 2 TOMATENPUREE 78 2 SERVETTEN 100 DRUIVENSAP 170 LIMONADESIROOP 190 FRUITGARAMELS PEPERMUNTDRAG. 6 KANO'S CHOPPED HAM Provinciale tentoonstelling van varkens, schapen en geilen: 2 september te Goes Oproepen tot vrede 16 28 68 -10%=12 GRATIS GELDZEGELS NEDERLANDSE RUNDVEESTAPEL IS GROTER DAN OOIT Trek er op uit met een NS-Vakantiedagtocht! Waar heen? Dat kunt u zelf uitkiezen. Er zijn liefst 31 inte ressante mogelijkheden. Wanneer? Als de zon schijnt of wanneer u zich makkelijk vrij kunt maken. Want niets hoeft u van tevoren te regelen of te reserveren. U stapt zo maar op een morgen naar het station, een heerlijke dag tegemoet. En uw treinkaartje geldt ook voor al die leuke evenementen van het dag programma. Alles is bij die voordelige prijs inbegrepen. Informeert u maar bij het stations loket. Een kleurige, fleurige folder ligt voor u klaar. Dagtocht 4 naar Nijmegen, Heilig-Land Stichting en rondrit (alleen op werkdagen) De dagtocht naar Nijmegen brengt u niet alleen naar de „stad van Mariken", maar ook naar dc omgeving. Daar ligt aan de stadsrand het unieke openluchtmuseum de Heilig-Land Slichting. een uitgestrekt bosterrein waar het bijbelse Palestina natuurgetrouw is nagebootst, "s Middags kunt u een prachtige bustocht maken door de bossen en het heuvelland van Berg en Dal, Groesbeek, Pias- molen en de Hatertsc Vennen. Het gecombineerde biljet geeft recht op: treinreis retour Nijmegen, busrit naar en toegang tot de Heilig-Land Stichting, middagrondrit. Prijsvoorbeelden: Van Goes/15,10, Middelburg 16,20, Vlissingen 16,60. Dagtocht 20 naar Rotterdam, Blijdorp, Euromast en Havenrondvaart I.en /o d) mimische stad als Rotterdam belooft een bij/onder interessante dag. Vooral als er een boot tocht door de havens op het programma staat. En als u uitkijkt over deze fel levende stad vanaf de 119 meter hoge Euromast. En natuurlijk beleven de kinderen een paar verrukkelijke uurtjes in dc dier gaarde Blijdorp. Het gecombineerde biljet geeft u recht op: treinreis retour Rotterdam CS, haven- rondvaart, toegang tot de Euromast en Blijdorp. Prijsvoorbeelden: Van Goes ƒ14,30, Vlissingen ƒ16,20, Middelburg 15,70. GOES, 14-7. Op de eerste vrtfdag in september a.s. (2 september) orga niseren de Provinciale Stamboeken vcor varkens, schapen en geiten hun jaarlijkse tentoonstelling op de Gro te Markt te Goes. De voorbereidingen voor deze „fok kerij-meeting", waarbij minstens 600 dieren worden verwacht, zijn inmid dels in volle gang. Alle bij de Stam boeken aangesloten veehouders in de provincie Zeeland hebben één dezer dagen het vraagprogramma ontvan gen, aan de hand waarvan men de betere dieren kan aangeven. In de morgenuren zullen de indivi duele keuringen plaats hebben en na de middagpauze de groepen- en kampioenschapskeuringen. Bij de exterieurkeuringen van de varkens en schapen zal vooral wor den gelet op de slachtwaarde, die de ze diersoorten als fokdier in zich verenigen. De waarde van de ge bruikseigenschappen en de afstam ming in twee generaties zullen in een catalogus uitvoerig worden aangege ven. Het 18-leden tellende korps ju ryleden, voor deze ten toonstelling bestaat uit inspecteurs, van de ver schillende provinciale Stamboeken in Nederland en uit buiten de provincie Zeeland woonachtige fokkers. Als ar biter voor deze Centrale fokdag zul len fungeren ir. W. L. Harmsen te Zantlvoort krijgt de „Wankel-roulette" ZAJMDVOORT, 13-7. De „wankel- roulette" zal vanaf donderdagavond draaien in Bouwes Palace aan de boulevard in Zandvoort. Over negen weken hoopt de stichting Behendig heidsspelen in nog acht verschillen de gebieden in Nederland dit spel onder haar auspiciën in exploitatie te laten brengen. Daarna zal de toe ristische inventaris in ons land, naar de mening van de voorzitter van de stichting, de heer G. Sliepen, met een belangrijk onderdeel zijn uitge breid, wat noodzakelijk is naar zijn mening. Zeer reisje van oma DARWIN, 13-7. De 92-jarige En gelse mevrouw Emily Cole heeft er een zeereisje van een half jaar opzit ten. Ze arriveerde woensdag met haar zoon, een voormalige Britse marine-officier, en diens gezin aan boord van een twaalf meter lang zeiljacht in de Australische haven stad Darwin na een overtocht over de Indische oceaan vanuit Kenia. George Cole bouwde het jacht zelf nadat hij eerst had besloten naar Nieuw-Zeeland te emigreren. „Grootmoeder" heeft heel wat moeite moeten doen om de Coles er toe te bewegen, haar mee te nemen. Haar zoon bood haar een vliegtocht naar Nieuw Zeeland aan, maar daar wilde ze niets van weten. „Ik ben een goede zeeman en van zeeziekte heb ik nooit last gehad", zo verweerde ze zich. Op 8 januari vertrok ze met de anderen uit de haven in Mombassa. Goes, Rijksveeteeltconsulent voor Zeeland en ir. Y. Kroes te Utrecht, directeur van het Centraal Bureau voor de Varkensfokkerij in Neder land. KOPENHAGEN, 13-7. Ruim 250 Deense geestelijken, onder wie Lu therse en Room-katholieke, en ver tegenwoordigers van de Joodse ge meenschap in Denemarken hebben een verzoek ondertekend, gericht tot de regeringen van de V.S., Austra lië, Nieuw-Zeeland, over Vietnam. Leden van de Finse vredesorgani satie hebben 1.700 briefkaarten aan president Johnson gezonden met het dringende verzoek de Amerikaanse troepen uit Vietnam terug te trekken en in Genève een conferentie te hou den die moet leiden tot het herstel van de vrede in Vietnam. Iviiul onder tractor IJSSELMUIDEN, 13-7. De ander- half jaar oude Johanna van Egteren is achter de ouderlijke woning nabij de buurtschap Zuideinde, gemeente IJsselmuiden, verongelukt toen ze onder een van de wielen van de door haar vader bestuurde landbouwtrek ker terecht kwam. Het kind speelde op het erf van haar vader die het meisje niet had opgemerkt. Zwaar gewond werd het kind naar het zie kenhuis in Kampen vervoerd waar het enkele uren na aankomst is overleden. Morellenpluk begonnen KAPELLE, 13-7. Op Zuid-Beve- land is deze week een begin gemaakt met de pluk van zure morellen, een kers die zeer geschikt is voor de fa briek en ook meestal voor verwer king op sap in blik of glas wordt verkocht. Zuid-Beveland is een vrij belangrijk produktiegebied van deze kersen, maar de oogst is dit jaar overwegend matig. Gemiddeld zal de produktie weinig hoger komen dan de helft van een normale oogst. Het vorig jaar was er echter sprake van een volkomen misoogst bij de zure morellenteelt. De Verenigde Staten hebben woensdag een lid van de Tsjechische ambassade tot persona non grata verklaard na de ontdekkign van een komplot waarbij men een luisterap paraat wilde plaatsen in het kantoor van de afdeling Oosteuropa van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken. Het Noordvietnamese persbureau heeft woensdag gemeld, dat er bij een veldslag in Zuid-Vietnam, die elf dagen heeft geduurd, 1.000 Amerika nen, Zuid-Koreanen en Zuid-Vietna- mezen zijn gesneuveld. APELDOORN. De anderhalfjarige P. M. Meulenbroek uit Amsterdam die met zijn ouders in het bunga lowpark Krimdal te Apeldoorn lo geerde is bij een verkeersongeval op het terrein van het bungalowpark op slag gedood. Wandeltocht D.F.S. en V.V.V. De eerste door de sportvereniging D.F.S. en V.V.V. gezamenlijk geor ganiseerde wandeltocht is weer ach ter de rug. Het kille weer was oor zaak van een zeer grote belangstel ling, want omstreeks 400 deelnemers verschenen aan de start voor het ge meentehuis in Haamstede. De route begon ditmaal door de landerijen vol met rijpend graan in de richting Koudekerke. Achter de Plompetoren terug naar Burghsluis. De Meeldijk werd bij Groenlandsweg verlaten en nu ging het richting Westenschou- wen, doch via de Haaijmansweg en een stukje Prov. weg werden de dui nen bereikt door de A. v. d. Weijde- weg. Over het voetpad onderlangs de duinen werd de bewoonde wereld bereikt en in Haamstede kreeg bijna iedereen het herinneringskruis. Eni ge jeugdigen konden de 15 km. niet bijbenen en namen de korste weg naar huis. Volgende week woensdag 20 juli, weer in de avond eer. herha ling van deze tocht die wederom naar ieders smaak was georgani seerd. diverse smaken Blik Portugese ft blikken "7 ft ft pakken 4flfl Grote fles rode of witte <1 ft Grote fles 4 ft ft geld- zegels geld- zegels 32 geld- zegels 40 geld- zegels geld- zegels 76 geld- zegels 100 gram (in cellofaan) Knum.dm admtMitia rM&o langs de haven van Burghsluis Troepen helpen bij de evacuatie van wijken van Oelan Bator, de hoofdstad van Buiten-Mongolië, waai de rivier de Tola buiten haar oevers is getreden na twee dagen stort regens. De 50-jarige Amerikaanse zanger Frank Sinatra heeft zich verloofd met de 21-jarigê televisie-actrice Mia Farrow. Weer lelletjes in neger wijk Chicago CHICAGO, 13-7. Bij ongeregeld heden in een negerwijk van Chicago hebben ongeveer driehonderd negers woensdag de politie aangevallen. De moeilijkheden begonnen, evenals de voorgaande dag( toen de politie een brandkraan afsloot die de buurt had opengezet om verkoeling te zoeken. Slachtoffers van hittegolf in Amerika ST. LOUIS (Missouri), 13-7. In het gebied van St. Louis zijn achtentwin tig mensen in vier dagen tijds be zweken door de warmte. Sinds zon dag zijn in de streek temperaturen gemeten van meer dan 38 graden Celsius. In ziekenhuizen worden 40 mensen behandeld wie de warmte te machtig werd. In een baseballstadion zijn dinsdag 130 mensen behandeld die door de warmte aan het einde van hun krachten waren gekomen. De hittegolf woedt ook in vele an dere delen van het midden-westen en hel oosten van de V.S. UTRECHT, 13-7. De Nederlandse rundveestapel is groter dan ooit. Uit de meitelling van het Centraal Bu reau voor de statistiek blijkt dat de totale Nederlandse rundveestapel 3.921.755 stuks omvat, in dezelfde maand van het vorig jaar 3.750.629 stuks. Deze toename van ruim 171.000 stuks is overigens wat minder dan de stijging van 1964 op 1965. Toen waren het er ongeveer 180.000. Voor allo rubrieken lagen de cijfers van dit jaar weer hoger dan die van het vorig jaar. De melkveestapel, die met circa 23.500 stuks is toegenomen, heeft bijna de top van 1962 bereikt. Het aantal melk- en kalfkoeien be droeg toen 1.752.000 tegen 1.746.000 nu. De uitbreiding van de melkvee houderij is eveneens terug te vinden in de categorieën gedekt jong vee 1 jaar en ouder en vrouwelijk jongvee jonger dan oen jaar, die respektieve- lijk met 24.000 en 15.000 stuks zijn vergroot. De rubriek „mest- en weidevee", die de categorieën vee voor de vlees- produktie omvat, is met ruim 100.000 dieren gestegen (van mei 1964 op mei '65 bijna 50.000). De kalvermesterij geniet nog steeds een grote belang stelling. Vergeleken met mei van het Sluiting van oudekunst en antiekbeurs te Delft DELFT, 13-7. De oudekunst- en antiekbeurs te Delft in het Prinsen hof, die woensdagavond gesloten werd, is gedurende drie weken dat 7,(j gecpcnd is geweest door 34.219 personen bezocht. Dit is 33 procent meer dan vorig jaar. welk getal ongeveer gelijk was aan het aantal van 1964. Dit deelde de heer H. M. Cramer, voorzitter van de Stichting Oude Kunst- cn An tiekbeurs mede tijdens de sluitings bijeenkomst, Hij verklaarde dat de deelnemers vrijwel allen zeer tevre den zijn over hel zakelijk resultaat van deze beurs. Hij toonde zich ver heugd over de belangstelling, vooral ook van die van het koninklijk huis cn van bezoekers uit'binnen- cn "bui tenland. Hij deelde mee dat een schrijven was ontvangen van prins Bernhard, die het bestuur bedankte voor het initiatief tot het houden van de miniaturententoonstelling, waar van de opbrengst in het Prins Bern hard Fonds zal worden gestort. Deze opbrengst bleek rond 3500 gulden. De beurs wordt weer in 1967 op woensdag 21 juni geopend en zal tot 12 juli duren. Als voorzitter zal dan optreden de heer J. J. Schulman. ZEIST. De viering van het 100- jarig bestaan van de Nutsspaarbank te Zeist met bijkantoren te Drieber gen, Doorn en Billhoven. is samen gevallen met de opening van een ge heel nieuw hoofdkantoor van dezo bank aan dc Slotlaah te fccist. vorige jaar werden er ongeveer 52.000 meer geteld. Ondanks de door de mond- en klauwzeer ontstane situatie heeft de kalvermesterij zich duidelijk gehand haafd. De belangstelling voor de jongveemesterij is weer verder toe genomen. De categorie „jongvee voor de mesterij en ossen" vertoont een uitbreiding met ruim 47.000 dieren, een uitbreiding die tweemaal zo groot is als van mei 1964 op mei '65. Bevredigende omvang Het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees vindt dat de rundveestapel thans een bevredigen de omvang heeft. Een verdere uit breiding van betekenis vergroot de risico's van de bedrijfsvoering. Het aantal mestvarkens dat in mei werd geteld, was ruim 273.000 stuks hoger dan in mei 1965. Vanaf het tijdstip van de telling tot half sep tember zal het aanbod van slacht var kens dus hoger liggen dan dat in de overeenkomstige periode van 1965. Men raamt dat het er ongeveer 60.000 tot 70.000 per maand meer zullen zijn Het produktschap beschikt echter over andere gegevens die erop wijzen dat de stijging van het aanbod wat minder zal zijn. Het aantal biggen dat men in mei telde, was 142.500 stuks lager dan het vorig jaar. Op grond hiervan valt te ramen, dat het aanbod van ïb'chtvarkens in de tweede helft van «^'Momber, in oktober en november lager zal liggen dan in dezelfde pe riode van 1965. Het. aantal gedekte zeugen was ruim 54.000 stuks meer dan een jaar tevoren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4