Leggen pijpleiding Pernis-Terneuzen ondervindt vertraging STREEKNIEUWS Wereld Natuur Fonds stelde le halfjaar '66 f 850.000- ter beschikking Zitting van de Economische politierechter te Middelburg Worden wij de gidsen van Europa? Tholen viert in september 600 jaar stad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Donderdag 14 juli 1 866 Nr. 14622 Achterstand door technische» en andere moeilijkheden STRIJEN, 13-7. Het gaat niet he lemaal naar wens met de aanleg van Dow Chemical's 115 km lange pijp leiding van het Zeeuws-Vlaamse Terneuzen naar de Shell raffinaderij in I'ernis. Technische moeilijkheden hebben al een achterstand op het werkschema veroorzaakt, zodat nau welijks valt aan te nemen dat het enorme karwei half augustus klaar zal zijn, zoals van tevoren was be rekend. De problemen die de pijpleggers ondervinden doen zich vooral voor bij het „nemen" van het Hollands Diep tussen het Zuidhollandse Strij- en en het Noordbrabrantse Noord schans, waar deze ter plaatse ruim twee km breed is. De ambachtsheer lijkheid „Kromstrijen" veroorzaakt de meeste last. Door de weigering van Kromstrijen Dow Chemical toe stemming te verlenen de pijp samen met nog drie pijpen van de staatsmij nen in haar stevige kleigrond te la ten vërdwijnen zijn de werkzaamhe den, zo meent de aannemer, in niet onbelangrijke mate bemoeilijkt en daardoor vertraagd. Het vervelende van de zaak is dat de landerijen van Kromstrijen zulke goede diensten hadden kunnen bewijzen als „gara ge" voor de ruim twee km lange pijp die tussen Strijen en Noordschans het Hollands Diep moet worden in getrokken. Nu men niet van het land van de heerlijkheid Kromstrijen ge bruik mag maken, ligt de enorme sleuf in allerlei bochten - juist bui» ten het Kromstrijense land - te wachten om in de al in de bodem van het Hollands Diep gebaggerde sleuf gevleid te worden. Het is de technici deze dagen wel duidelijk geworden dat het geen een voudig karwei is om een kilometers lange pijp die in bochten gewrongen op het land ligt, keurig recht het water in te trekken. „Je krijgt dan te maken met horizontale krachten in de bochten van de pijp", weten de technici te vertellen. Afscheid op het Registratiekantoor te Zierikzee ZIERIKZEE, 12-7. In aanwezig heid van het hoofd van dienst, colle ga's, de notarissen en notarisklerken op Schouwen-Duiveland en Tholen en andere genodigden is dezer dagen afscheid genomen i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, van de heer E. VV. Cashoek, commies le klasse van 's Rijksbelastingen, werkzaam ter inspectie registratie en successie te Zierikzee. Minister wordt minister DEN HAAG. 13-7. De Tweede Ka mer heeft besloten om in het regele- ment van orde voortaan niet meer te spreken van een minister met hoofdletter, doch van een minister zonder hoofdletter. Ook de hoofdlet ter „S" van staatssecretaris werd ge wijzigd in een gewone letter „s". Dit besluit werd genomen bij de defini tieve vaststelling van het nieuwe re glement van orde voo rde werkwij ze van de Kamer. Deze „spelregels" werden door de Kamer zonder hoof delijke stemming aangenomen. SPORT KORFBAI. NOAD-THOR 1-2 (gestaakt) NOAD is er zaterdagmiddag niet in geslaagd om revanche te nemen voor de destijds in Dirksland geleden kleine nederlaag want ook nu gin gen de punten weer naar Flakkee. Na tien minuten spelen gaf H. v. d. Hoof de gasten de leiding en kort daarop maakte Lenie Grootenboer opnieuw een doelpunt voor Thor (0-2). Vijf minuten voor het verstrij ken van de eex*ste speelhelft slaagde Kees Lodewijk er in om de achter stand tot 1-2 te verkleinen .Toen cir ca 20 mrinuten na de rust de Thor- speler W. v. d. Hees wegens onge oorloofd spel door scheidsrechter A. Stoutjesdijk van het veld werd ge stuurd kreeg de wedstrijd een rom melig karakter. Omdat de Thor-spe- ler A. van Poortvliet niet meer ver der wilde spelen, staakte de scheids rechter de wedstrijd vroegtijdig. De strafcommissie zal deze zaak verder in handen nemen. NOAD-adspiranten- Bruwershaven-B-adspiranten 5-0 Na de nederlaag tegen SKNWK wisten de NOAD-adspiranten weel een overwinning te behalen op een zwak Brouwershaven-team. Er was een kwartier gespeeld toen Cor van der Sande NOAD de leiding gaf. Vijf minuten later was het wederom Cor v. d. Sande die de ruststand op 2-0 bepaalde. Ook na de hervatting wa ren de blauw-witten veel sterker dan de Brouwenaartjes. Ad van der Linde doelpuntte 2 maal achtereen hetgeen d estand op 4-0 bracht. Ze ven minuten voor het einde voegde Paul Bodbijl daar nog een doelpunt aan toe (5-0). De gasten wisten daar verder niets tegenover te stellen, zo dat met 5-0 voor NOAD het einde kwam. Ingezonden mededeling Drs. J. J. Mottier sprak zijn waar dering en dank uit voor de be kwaamheid en toewijding waarmede de heer Cashoek zijn werk geduren de 49 jaren had verricht. De inspec» teur hoopte dat de heer Cashoek op ander terrein zijn capaciteiten nog vele jaren in goede gezondheid zal kunnen inzetten, en bood hem me de namens het personeel een diplo- matentas aan, en mevrouw Cashoek een boeket anjers. Oude herinneringen werden opge haald door de heer A. B. Visser, die tevens namens de overige collega's dankte voor de prettige samenwer king. De heer H. Koevoets was de woord voerder voor het personeel van de inspectie der directe belastingen en bood een paraplu en een sleepkabel aan, terwijl de heer P. Mom namens het ontvangkantoor sprak en me vrouw Cashoek een doos bonbons overhandigde. „Ondanks de steeds strenger Wor dende inspecteurs, bent u steeds de zelfde gebleven en voor ons van on schatbare waarde geweest", aldus de heer P. Heering namens het nota riaat en de deurwaarder. Twee ca deaus onder couvert waren de dank hiervoor, waarvan er één werd aan geboden door de heer F. L. van der Kwast namens de notarisklerken. Met een korte terugblik op zijn lange loopbaan bedankte hierna de heer Cashoek voor de vele cadeaus, die hij deze middag mocht ontvan gen, waarna men nog enige tijd ge zellig bijeen bleef. DREISCHOR Ratiobouw nu gestart Dinsdagmorgen is op de bouw plaats aan de nieuwe Mr. Andries Heshuij zenstraat in Dreischor een bouwkeet geplaatst van het aanne mingsbedrijf F. den Hartog uit 's-Gravendeel, welke firma daarna onmiddellijk is begonnen met het op trekken van een aantal binnenmu ren van een 20-tal zg. ratiobouwwo- ningen. De 20 woningen zullen ver rijzen in de onmiddellijke nabijheid van de Mr. Pieter Moggestraat, ge deeltelijk achter de oude openbare lagere school. De nu nieuw te bou wen woningen bevatten een ruime voorkamer beneden en een kleiner achterkamertje, een ruime keuken, douchecel en drie slaapkamers bo ven. DUIVELAND Brandweer thans definitief te Oosterland Mede nog in het kader van de sa menvoeging der gemeenten is thans de zetel van de brandweer van Dui veland definitief in zijn geheel te Oosterland gevestigd. Al het aanwe zige materieel uit Nieuwerkerk, dat daar was gestationeerd, is naar Oos terland gebracht en heeft een plaats gevonden in de brandweergarage al hier. De Nieuwerkerkse brandweer lieden zijn uiteraard nu op nonacti viteit gesteld met de commandant de heer M. van Dijke Wz. Bij een even tuele brand of andere calamiteiten ip Duiveland dient men dus Ooster land te alarmeren, t.w. de comman dant of de ondercommandant van de brandweer, de heren Dane en Goud zwaard, met als telefoonnummers resp. 430 en 411. Er zijn te Nieuwer kerk, zoals trouws ook te Ouwerkerk en Sirjansland, nog wel enige brand slangen disponibel zodat bv. de ge meentewerklieden deze bij het ont staan van een brandje kunnen ge bruiken, door ze aan te sluiten op de waterleiding. OOSTERLAND Actie „Kerk aan de weg" nog geen groot succes De „Kerk aan de weg", die nu drie zondagen achtereen een korte kerk dienst heeft belegd in de cantine van Het betekent dat de pijp, net als een touwtje wordt aangetrokken „recht wil gaan liggen". In het geval van de pijp levert dat onder andere moeilijkheden op met de lorries waarop de pijp rust. Een ogenschijn lijk nogal simpel en voor de hand liggend probleem, maar die zelfde technici weten te verzekeren dat het niet zo eenvoudig is om dat pro bleem op te lossen. Op de wal bij Strijen is men daar nu, ten koste van enig tijdverlies, hard mee bezig. Het aantrekken van de daar klaarliggen de pijp door een aan de overkant staande lier zou enige dagen geleden moeten zijn begonnen, maar door de al genoemde moeilijkheden is daar totnutoe nog niet veel van gekomen. De aannemer, die het verzorgen van de pijp voor het Hollands Diep voor zijn rekening neemt, heeft namelijk wel enige tijd nodig om de lorries waarop de wringende pijp rust, te verbeteren. Toch verwacht men over niet al te lange tijd met het leggen van de pijp te kunnen beginnen. Het lag trouwens oorspronkelijk in de bedoeling de oversteek van de Wes terschei de die voor de pijpleiding Terneuzen-Rotterdam ook noodzake lijk is, het eerst uit te voeren. In verband met de zeeliedenstaking in Groot-Brittannië was het echter on mogelijk de hiervoor benodigde ka bel tijdig over te krijgen. DEN HAAG. De wereldcoalitie te gen de vivisectie, statutair gevestigd te Genève, heeft een brief gezonden aan alle ministers van onderwijs in de wereld met het dringend verzoek om vivisectie ten dienste van het la ger en middelbaar onderwijs te ver bieden. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten OUDE TONGE. Zondag 17 juli, 10 en 6 uur ds. P. Blok. DEN HAAG, 13-7. In de eerste aes maanden van dit jaar heeft het wereld natuur fond - Wcrld Wildlife Fund - ten behoeve van 28 interna tionale natuurbeschermingsprojecten e>en bedrag van f 850.000 ter beschik king gesteld. Van deze projecten worden er 5 in Europa uitgevoerd, 7 in Afrika, 7 in Azië, 1 in Australië, 1 in de Pa cific, 2 in noord-Amerika en 1 in Zuid-Amerika. Voorts is in vier ge vallen geld beschikbaar gesteld voor wetenschappelijk onderzoek door an dere organisaties op het gebied van de internationale natuurbescherming. Tot de in Europa ondersteunde projecten behoren de ontwikkeling van het Coto Donana reservaat in Spanje en de stichting van de reser vaten Seewinkel en Skaftafell, in resp. Oostenrijk en IJsland. De door het Wereld natuur fonds (Nederland), de Nederlandse afdeling van het World Wildlife Fund, verza melde gelden kwamen ten goede aan het dierenverzorgingshuis van de Kenya National Parks, de oprichting van het Mutomo plantenreservaat, eveneens in Kenya, de overbrenging van in Engeland gefokte Swinhoe fazanten naar het moederland For mosa, waar zij vrijwel uitgeroeid waren, en de stichting van het eer der genoemde nationale park Skafta fell in IJsland. Ontslag genomen zonder toestemming Slechte aardappelen MIDDELBURG, 13-7. De 30-jarige L. J. IJ., chauffeur-monteur te Brui- nisse, moest zich voor de economi sche politierechter te Middelburg verantwoorden, verdacht van het feit, samen met zijn broer C. IJ., een garage- en autospuitbedrijf uit te voeren, zonder de vereiste vergun ningen. Overdag werken de broers bij hun vader, die een transportonderneming heeft. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, betoogde, dat de verkeersveilig heid het eist, dat auto's door vakbe kwame mensen moeten worden ge repareerd. Tegen beide vorderde hij f 80 boete voor het onbevoegd uit oefenen van het garagebedrijf en f 40 of 8 dagen voor het spuitbedrijf. Tevens eiste hij een voorwaardelijke sluiting van het bedrijf van zes maanden met twee jaar proeftijd. De raadsman van verdachten, mr. J. Ligthart uit Zierikzee, zei, dat de beide broers weinig gelegenheid hebben om te studeren voor de di ploma's. De teruggang van het trans portbedrijf heeft hen genoodzaakt een nevenverdienste te zoeken. Om dat L. IJ. hard bezig is met een stu die, verzocht hij aanhouding van de zaak tot na het examen. De politierechter, mr. P. van Em- pel, vonniste, wat de boetes betreft het werkkamp „Oosterland", gelegen bij de halte „Even Buiten" alhier, voor de voorbijtrekkende vakantie gangers, is tot op heden nog geen daverend succes geworden. Er is een comité van ontvangst, sa mengesteld uit leden van de Ned. Hervormde en Gereformeerde Kerk, die de bezoekers de weg wijzen. In de voorbije diensten hebben het woord gevoerd achtereenvolgens: wika Hiensch uit Goes, de heer P. dén Boer uit Nieuwerkerk en de heer Jansma uit Zonnemaire. Ook ver schillende predikanten uit de omtrek zullen in de komende zondagen nog het Woord bedienen. Zoals bekend zijn er aan de rijksweg borden ge plaatst die de weggebruikers de weg wijzen naar deze „Kerk aan de weg". Overigens is het te betreuren dat de directie van de Haring vlietbrug geen termen aanwezig acht toestem ming te verlenen om bij de tollen de toeristen een gedrukte folder te doen uitreiken waarin doel en streven van deze actie wordt uiteengezet. Nog temeer omdat men een vrij groot be drag heeft uitgetrokken voor het drukken van deze papieren. Naar wij vernemen zullen alsnog pogingen in het werk worden gesteld aeze ver gunning te verkrijgen. conform. Tot een voorwaardelijke sluiting ging hij nog niet over Ontslag zonder toestemming Omdat zijn minderjarige zoon ont slag had genomen bij het aardappel en uiensorteerbedrijf, waar hij werk te, moest de vader, de 42-jarige D. P. H. uit Bruinisse zich voor de eco nomische politierechter verantwoor den. Het ontslag was namelijk ge nomen zonder toestemming vart het gewestelijk arbeidsbureau. Een ho ger loon elders was de reden van het ontslag geweest. De nieuwe werkkring.was niet zo goed bevallen en de jongen is inmiddels weer terugr gekeerd naar zijn oude baas. Maar de zaak was intussen aanhangig ge maakt. De officier van justitie vorderde een geldboete van f 75 of 15 dagen. De economische politierechter von niste een boete van f 75 of 15 dagen, waarvan f 60 of 12 dagen voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. De stukadoors J. V. en P. W. uit Zierikzee, werd ten laste gelegd, dat zij bij de fa. L. uit Zierikzee, met ontslag waren gegaan zonder de no dige toestemming. „Indien we geen hoger loon krijgen zullen we naar ander werk uitzien", zouden ze ge zegd hebben. De verdachten hadden een andere lezing. „We wilden onder betere omstandigheden werken", al dus de verdachten. De economische politierechter, mr. P. van Empel, besloot de zaak voor nader onderzoek aan te houden. Slechte aardappelen De 42-jarige J. K. P. uit Sirjans land, gemeente Duiveland, werd ten laste gelegd, dat hij slechte aardap pelen voor de consumptie had ver kocht. De ambtenaar van de econo mische controledienst had geconsta teerd, dat 80 percent van een bepaal de partij aardappelen sterk mis vormd waren. Toch was de partij verkocht aan een patates fritesbak- ker te Zonnemaire. Verdachte zei, dat hij de partij als voeraardappelen had verkocht. „Wat die man er ver der mee gaat doen, interesseert mij niet", verdedigde hij zich. De economische politierechter stel de zich op het standpunt, dat aard appelen, geleverd aan een fritesbak- ker consumptieaardappelen moeten zijn. De officier van justitie, mr. T. Lebret, vorderde een boete van f 80 of 16 dagen. P. bleef er bij, dat de aardappelen als voeraardappelen waren verkocht. De politierechter vorderde f 60 of 12 dagen. P. was het hiermee niet eens en kondigde aan in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Bad Godesberg, de vooral door di plomaten en regeringsambtenaren als woonplaats zo begeerde nabuur van de Duitse Bondshoofdstad Bonn, krijgt concurrentie. Nauwelijks 20 kilometer van de Duitse regerings metropool verwijderd, ontstaat in het landschappelijk zeer aantrekke lijke voorgebergte van de Eiffel een satellietstad, die nadat zij gereed is aan ongeveer 2.000 mensen een com fortabele woongelegenheid zal bie den. Geen rokende schoorsteen zal het stadsbeeld van „Rodderfeld" - zoals de naam van de nieuwe woon wijken luidt - ontsieren. Zowel de 91 geprojecteerde eengezinswoningen als ook de 370 koop- en huurflats zullen van elektrische vloerverwar ming worden voorzien, die een ta melijk billijke en gelijkmatige warmte garandeert. Reeds in 19G8 zal de satelieistad, die over een win kelcentrum en een kleuterschool be schikt, de bewoners kunnen ontvan gen. Geprefabriceerde bouwelemen ten, van stopcontact tot badkuip compleet geïnstalleerde keukens en badkamers, maken deze ongewoon korte bouwtijd mogelijk. NAARDEN. In het „St .Jans zie kenhuis" in Laren (N.H.) is de zes tienjarige Annie de Waard uit Naar- den overleden. Ze werd ernstig ge wond, toen ze per bromfiets met op de duo haar vijftienjarig vriendinne tje, vlak voor een autobus van de N.B.M. de drukke Huizerweg in Bla- ricum overstak. Ze werd een eind- weegs door de bus meegesleurd. Daarbij werd ook het vriendinnetje ernstig gewond. Utrechtse studenten naar Rusland in huifkar UTRECHT ,15-7. Donderdagmor gen, 15 juli, vertrok om 10 uur uit Utrecht een huifkar „bespannen" met een landbouwtrekker voor een tocht naar Rusland, die ongeveer vijf weken zal duren. In feite wordt hier mede het elfde lustrum van de Utrechtse studentenvereniging Uni- tas ingeluid. Dit in november te hou den lustrum staat in het teken van de tot standkoming van het culturele akoord tussen Rusland en Nederland en krijgt als motto „Tussederusse". Vijf studenten zullen deze tocht mee maken, die een navolging is van de tochten in de vorige eeuwen toen linnenkooplieden uit Vriezeveen, de zogenaamde Rus-lui, een levendige handel met de Russen dreven. De reis is tevens bedoeld om in Rusland „propaganda" voor het lustrum van Unitas te maken. THOLEN, 13-7. Op 7 december a.s. zal het zeshonderd jaar geleden zgn dat Jan van Blois aan Tholen stadsrechten verleende. Voor de her denking van dit feit Is In Tholen een stichting opgericht, waarin bevol king, Industrie, landbouw, fruitteelt cn visserij vertegenwoordigd zijn. Waar de zevende december in een gunstig jaargetijde valt, is besloten de feestelijke viering van het jubi leum te houden in de week van 7 tot 12 september a.s. De feestelijkheden zullen worden ingeluid met een herdenkingsbijeen komst in de Grote Kerk. De Amster damse hoogleraar prof. dr. J. T. de Smidt zal dan een herdenkingsrede uitspreken. Tot de evenementen .waarmede de viering gepaard zal gaan, behoort o.m. een historische tentoonstelling over eiland en stad Tholen. Voorts bestaat het plan de geschiedenis van Tholen vast te leggen in een boek, verlucht met historische prenten en kaarten. Voor deze uitgave is steun verkregen van het Provinciaal An jerfonds, alsmede van het bestuur der provincie en van de gemeente. (Van een econ. medewerker). Het toerisme heeft een grote en permanente toekomst. Om dat te zien behoeft men niet met het hoofd in de wolken te lopen. Een maat schappij als de K.L.M. heeft het eer der in de wolken gelezen. Terwijl tientallen mensen met bescheiden inkomens tegelijkertijd door de ivol- ken zweven in een modern vliegtuig op weg naar hun vakantie, ziet de directie van het luchtvaartbedrijf hoe in de toekomst duizenden men sen per jaar op onze nationale lucht haven zullen neerdalen. Andere duizendtallen vertrekken van hier naar alle windstreken. Vreemdelingenverkeer vraagt voor eert minderheid aan deelnemers wei nig hulp en service en voor een gro te meerderheid een intensieve bege leiding. Die begeleiding is o.m. een taak van vervoersbedrijven, die zich tevens als reisbureau ontwikkelen. Het is de specifieke taak van reisbu reaus en reisorganisaties. Nederland kan in het reiswezen een grote plaats veroveren om ver schillende redenen. In de eerste plaats omdat ons land zo centraal ligt in dit werelddeel dat het zich de naam heeft aangemeten van de „poort van Europa". Vervolgens be schikken wij over een groot arbeids potentieel van goed ontwikkelde mensen. Dat potentieel is bijzonder geschikt voor dit soort dienstverle ning op hoog niveau. Want voor dit werk worden vindingrijkheid, gast vrijheid, dienstbetoon en talenkennis gevraagd. Het zijn eigenschappen en kwaliteiten die in ons land in hoge mate aanwezig zijn. Roofbouw? Nu heeft een aantal zakenmensen in Nederland onze kansen al goed gezien. Wij zijn bezig een goed ge organiseerd reiswezen op le bouwen. De vraag is echter of wij dit doen met doorzicht en visie op de toe komst dan wel of wij bezig zijn op dit terrein roofbouw te plegen, waar bij wij de kans lopen onze goede naam te grabbel te gooien. Als vreemdelingen Nederland als reisdoel kiezen of een Nederlandse organisatie inschakelen als dienst verlenend apparaat, dan worden ons rijke kansen geboden. In de eerste plaats kunnen toy dan ons land laten zien. Wij kunnen dan tonen dat wij niet in de eerste plaats boertjes op klompjes zijn, die ron dom of met molentjes lopen maar dat hier een hoog geïndustrialiseerd land ligt met veel attracties zoals de waterwerken, de historische koop manssteden en wereldhavens. Wij kunnen buitenlanders laten genieten van goede hotelservice en vriendelij ke plaatsjes tegen een redelijke prijs. Zakelijker Wij kunnen die prijzen ook nog iets drukken en daarvoor in de plaats van de gehele dienstverlening een zakelijk bedrijf maken. Dat betekent het afsluiten van contracten met fa brikanten, die bezocht worden om hen produkten te laten verkopen. Dat houdt in het zoeken van wegen om de toeristen in bepaalde zaken te laten kopen. Het is niet zo moeilijk een reis te organiseren voor Amerikanen of Australiërs de ondergedoxnpeld wor den in nationale industriëële mani festaties. Dan beginnen wij maar met een bezoek aan onze nationale dis tilleerderijen. Daarna gaan wij Delfts blauw zien, gevolgd door Leerdams glas. De Amsterdamse diamant is ook beroemd evenals de Goudse kaas. Biedt het gezelschap vervol gens een blik op de tulpenindustrie en vergeet evenmin een haringinleg- gerij en een klompenfabriek. Dan hebben wij Nederland verkochtin dubbele zin. Wij maken de vreemde ling dan afkerig van onze produkten en zij komen niet meer terug. De meeste toeristen gaan voor hun plezier met vakantie. Zij willen gaarne alles voorgeschoteld krijgen en betalen daarvoor aan de reisorga nisatoren in blind vertrouioen dat zij vakaneie krijgen en geen zakenreis maken .Als wij daar als reisdeskun- digen een gelegenheid in zien om een reeks „speciale aanbiedingen" op een breed terrein van de hand te doen, slaan wij de toeristenplank mis. De inkomsten uit ons toerisme moeten verdiend worden uit dienst verlening en niet uit provisies van een aantal fabrikanten en andere za kenmensen. Elk land krijgt bij buitenlandse toeristen een bepaalde naam, die be palend is voor het toekomstig bezoek aan dat land. Elk land krijgt ook een bepaalde naam voor zijn reisbureaus en reisorganisaties. Dat moet voor Nederland een goede naam zyn om dat wij op dit terrein zulke goede kansen en capaciteiten hebben. Het toerisme staat aan het begin van zijn ontplooiing en elke toerist moet zijn les leren .Hij moet onder vinden en afwegen of het zelf orga niseren van een goede buitenlandse reis voor hem mogelijk is dan wel of hij dit gaat uitbesteden. Hij kiest daarbij meestal het laatste. De eer ste reis is bijna altijd geslaagd ten zij het eten slecht is geweest. Bij volgende reizen wordt men kriti scher en gaat men vergelijken. In Engeland was het zus en in Oosten rijk was het zo. Een veeg teken? Er ivorden kettingreizen gemaakt, waarbij het ene land na het andere ivordt aangedaan. Is het dan moei lijk om te vergelijken hoe de orga nisatie van de reis in hei ene en het andere land was? De reusspecialisten moeten zich dit goed voor ogen hou den. Voor zover de zuiver op winst werkende reisbedrijven deze roep niet verstaan zal zij zeker door de ideëel ingestelde reisverenigingen en slichtingen moeten worden begrepen. Een aantal van dit soort verenigin gen begint aan ledcnarmoede te lij den, omdat men zijn doelstelling is vergeten en op zaken doen is over geschakeld. Hetgeen hier gezegd is voor vreem delingen geldt ook voor onze eigen vakantiegangers. De meesten hiervan laten zich graag begeleiden in hun vakantie. Zij vragen daarvoor kiva- litcii die sommigen liever zoeken bij buitenlandse reisbureaus. Is dit onze oude gewoonte om de voorkeur te geven aan hetgeen van buiten de grenzen komt of is hei een teken aan de icand? Wij zijn reeds eeuwen de vracht vaarders van Europa en de vliegen de Hollanders zijn een gunstig be grip in de wereld. Ook hel reisivezen wordt een gespecialiseerde zaak met goede kansen. Welke naam zullen wy ons daarin verwerven? Wy hebben nergens zulke goede mogelijkheden als op dit gebied. Worden wij ook de gidsen nan Europa? Drs. Mierlo.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3