E.E.G.-rapport bepleit strikter beheer van de Nederlandse overheidsmiddelen Teleurstelling aan Belgische hof De kinderbijslag Ernstig ongeluk in Zuid-Afrika Midden-westen V.S. in het donker Nog rijdt een postkoets in Duitsland DEN HAAG, 11-7. Met alle be schikbare middelen en op de eerste plaats door een strikter beheer van de overheidsmiddelen, tal men in Nederland de lichte trend moeten ondersteunen die zich begint af te tekenen in de richting: van een her steld evenwicht. Dat zal de voornaamste taak van de Nederlandse economische politiek in 1966 moeten zijn, zo verklaart een rapport van de E.E.G.-eommissie over de ontwikkeling van de arbeids markt in de gemeenschap. Het is in dit verband dan ook wen selijk, aldus het rapport, in het ka der van het inkomensbeleid ervoor te zorgen dat de stijging van de ver schillende inkomensgroepen en een eventuele verdere verkorting van de arbeidstijd verenigbaar zijn met de eis van een evenwichtige groei. Het rapport rangschikt Nederland met Duitsland en Luxemburg onder de landen met een groot tekort aan arbeidskrachten. België en Frankrijk hebben plaatselijke tekorten, terwijl in Italië plaatselijk overschotten aan arbeidskrachten heeft. Luns ging te ver ESSEN, 11-7. Minister Luns heeft maandag in Essen voor een gehoor van 200 vooraanstaande figuren uit de economische wereld van het Ruhrgebied gezegd dat het maken nan vorderingen in cle Kennecly- ronde tot de belangrijkste taken van de E.E.G.-landen dient te behoren. Hij betreurde dat deze onderhande lingen tot afbraak der handelsbe- perkingen op wereldschaal in enige Europese landen niet de belangstel ling krijgen die zij verdienen. De minister was met twintig mi nuten vertraging in Essen aangeko men. De president van de Industrie- en Handelskamer van Essen had hem verontschuldigd met de mede deling dat de trein te laat was aan gekomen. De Nederlandse minister meende echter met dit hoffelijk ex cuus geen genoegen te kunnen ne men. Hij bekende dat hij in de trein ivas ingedommeld en pas in Diissel- dorf wakker was geworden. Hij moest in Oberhausen uitstappen en daar opgehaald worden. Onder luid gelach van zijn toehoorders voegde hij hieraan toe „Zegt u dit alstublieft niet in Nederland. Wij hebben het volgend jaar verkiezingen en dit zou invloed op mijn carrière kunnen hebben". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Harich: kand. G. A. Cnossen, Woerden. Ger. Kerken Beroepen te Daarle, Koudum en te Oostermeer: kand. S. Feenstra, Gro ningen; te Suameer: H. Feddes, Raard. Aangenomen naar Papendrecht (vak. K. Vegter): G. H. Gerritsen, Nieuweroord; naar Utrecht-Oost (vak. P. Pleiner.): R. Strijker, Dieren. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Boskoop; kand. J. Dol, Valthermond en kand. A. v. d. Veer, Vlaardingen. Beroepen te Meppel: kand. A. v. d. Veer, Vlaardingen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Wolphaartsdijk: J. Karens, Nieuwerkerk. Voor 25 jaar.... OOSTERLAND. De molenaars knecht de V., die bezig was zakken graan van de pakhuiszolder te dra gen, kwam met een zak graan op z'n schouder op de trap staande te val len. Hij liep zware verwondingen op aan het gezicht. Z1ERIKZEE. Naar wij vernemen zal de leider uan, de N.S.B., ir. A. A. Mussert, voor leden en genodigden spreken in een besloten vergadering in hotel „Juliana". ZIER1KZEE. De veerdienst Zie- rikzee-Colijnsplaat wordt nog steeds onderhouden. Dit zal gedaan worden zolang het mogelijk zal zijn. BROUWERSHAVEN. In hotel „Ja cob Cats" heeft de eerste opvoering plaats gehad van de kinder-operette in vijf bedrijven Repelsteeltje waaraan 35 kinderen medewerkten. NOORDGOUWE. In de schuur van de heer E. P. de H. is 's nachts inge slopen en een mud bruine bonen ontvreemd. De politie stelde een on derzoek in. Doordat een gaatje in één der zakken was, kon het spoor ge makkelijk worden gevolgd. ZONNEMAIRE. Een inwoner van deze gemeente reed, door de duister nis misleid, 's avonds per fiets van de Blooischendijk. Hij kwam hierbij lelijk te vallen en liep benevens ver wondingen aan het gelaal een her senschudding op. BURGH. Op de gehouden verga dering van oud-leden van de afde ling Westelijk Schouwen van de Na tionale Bond Landbouw en Maat schappij" is opgericht een afdeling van het Nederlandsch Agrarisch Front. BRUINISSE. In het jaar 1040 zijn in de vluchthaven in de Stoofpolder aan het Zijpe zeilschepen, sleepsche- pen, stoom- en motorschepen totaal 0094 vaartuigen met een inhoud van 2.420.201 ton afgemeerd. HAAMSTEDE. In deze gemeente zijn 14 paarden gevorderd die tegen flinke prijzen zijn overgenomen. BRUINISSE. De chr. meisjesver eniging „Lydia" heeft uitgereikt 74 kledingstukken aan 61 daarvoor in aanmerking komende gezinnen. Voorzichtigheid Het aan Nederland gewijde deel van het verslag verklaart, dat de gevolgen van een iets snellere groei van de totale vraag en de aanhou dende opwaartse ontwikkeling van kosten en prijzen in 1966 een zekere voorzichtigheid vragen bij de be oordeling van de vorderingen, die de Nederlandse economie zal kunnen maken op de weg naar een beter evenwicht. De aanvullende impulsen die men mag verwachten van de totale bui tenlandse vraag zullen ongetwijfeld in dezelfde orde van grootte zijn als in 1965. De ontwikkeling van de bin nenlandse vraag zou echter wel eens aanzienlijk maar dynamiek kunnen vertonen, door een snellere expansie van de investeringen waartoe zowel de overheidsinvesteringen (met na me op het tererin van onderwijs en verbindingen) als de bedrijfsinveste ringen zouden kunnen bijdragen. BRUSSEL, 11-7. Op het Belgi sche koninklijk paleis is maandag ochtend meegedeeld, dat een onvoor ziene ontwikkeling in de toestand van koningin Fabiola een heelkun dige behandeling noodzakelijk heeft» gemaakt. Deze heeft zondagavond in een kliniek plaatsgehad. De genees heren verklaren, dat „de operatie ingevolge intraperitonale bloeding, veroorzaakt door een zwangerschap buiten de baarmoeder, normaal is verlopen" en dat „de gezondheidstoe stand van de koningin bevredigend is". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NISTELRODE. In het St. Cani- siusziekenhuis te Nijmegen is de 77- jarige heer J. van Lith overleden aan de gevolgen van een ongeluk dat plaats vond op 29 juni in zijn woon plaats Nistelrode. De heer Van Lith werd toen, de rijweg overstekend, door een bromfiets gegrepen. DEN HAAG. Naast een strand- promenade in Scheveningen krijgt Den Haag in de binnenstad een pa leis-promenade. Van deur tot deur zal een sierbestrating worden aan gebracht in het winkelcentrum in de Hoogstraat, en de aangrenzende ge deelten van. Noordeinde, Halstraat en Plaats. BERGUM. In Wouterswoude is de 51-jarige gehuwde bromfietser G. Bos uit Dokkum bij het kruisen van de voorweg op de zogenaamde Bak- kershoek tegen de laadbak van een passerende zandauto gebotst. De man liep daarbij ondermeer zwaar hoofd letsel op en overleed in de ambulan ce die hem naar het ziekenhuis in Dokkum bracht. ARNHEM. De 38-jarige Arnhem mer F. F. is tijdens cafébezoek door een barkeepster zodanig met een mes in de buik gestoken, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgeno men. De Arnhemse caféhoudster is nog niet aangehouden. SITTARD, Limburg. Uit de Ge- leenbeek te Sittard, is het stoffelijk overschot opgehaald van de 68-jari- ge mej. M. Keunen uit Geleen, die reeds sedert vijftien dagen werd ver mist. LAND- EN TUINBOUW Belastingvrije herwaardering De belastingvrije herwaardering van bedrijfsgebouwen en fruit op standen welke mogelijk is krachtens artikel 70 van de Wet op de inkom stenbelasting, blijkt een zeer om vangrijke en tijdrovende aangelegen heid te zijn. Eigenlijk had deze her waardering haar beslag moeten krij gen bij de aangifte van het boekjaar 1964-1965 of voor het kalenderjaar 1965. De richtlijnen voor de toepas sing van bovengenoemd artikel 70 zijn echter pas verschenen nadat een groot deel van de boekhoudingen voor 1964-1965 reeds was afgesloten. Om deze redenen heeft het be stuur van het Landbouwschap in zijn openbare vergadering van 6 juli 1966 besloten een brief te zenden aan de minister van financiën met het ver zoek goed te vinden dat deze her waardering verdeeld wordt over twee aaneengesloten boekjaren, en wei ten dele bij de aangifte 1965 en ten dele bij de aangifte .1966. Afschrijvingen in de landbouw In de landbouw bestaat nog veel de gewoonte een bepaald percentage van de aanschaffings- of stichtings- kosten af te schrijven voor de be lasting. Gezien de snelle technische en economische ontwikkeling van de landbouw zijn het Landbouwschap en de Vereniging van Landbouw- boekhoudbureaus van oordeel, dat een. systeem van afschrijving naar de boekwaarde meer verantwoord is. De nieuwe wet op de inkomstenbe lasting geeft de mogelijkheid om van systeem van afschrijving te verande ren, maar niet op elk willekeurig tijdstip. Het bestuur van het Landbouw schap heeft besloten een brief te zenden aan de minister van finan ciën om hem te verzoeken geen be zwaar te maken tegen verandering van het systeem van afschrijving ge durende de eerste jaren na het in werkingtreden van de nieuwe wet op de inkomstenbelasting. Kruisbekken op „trek" over Westhoek BURGH. 12-7. Dat hel jaar 19CC weer flink vordert is elke dag te zien aan flinke groepen kieviten die de terugtocht naar het verre zuiden al aanvaarden en op hun gemak over de Westhoek vliegen. Deze vroege- lingen nemen geen risico zoals de laat verirekkenden, die soms door flinke koude gedwongen in novem ber en december zuidwaarts vliegen. Er zijn andere vogels die deze tocht ook hebben aanvaard. Vorige week vloog er een vreemd, prachtig rood gekleurd, vogeltje zich dood tegen de serre van de woning van de heer Friderichs aan de Meeldijk. In het Vogelwachtbcstuur werd spoedig uitgevonden dat het een kruisbek was; een vogel die zijn snaveltje ge kruist heeft. De vogel broedt in Ne derland bijna nooit, (nog maar 2 maal!), doch bouwt haar nest in naaldhoutstreken van N.O. Europa tot ongeveer aan de boomgrens. Al vroeg in de zomer gaat de vogel op de trek en komt dan, heel typisch, om een zeker aantal (hoeueel is niet bekend) jaren in Nederland. Het kan dan zijn dat ze opeens in drie jaren achter elkaar hier komen om dan weer enige jaren weg te blijven. De vogels zijn erg mak en prachtig ge kleurd met veel rood in de grootte van een vink. Het is niet de eerste die werd opgemerkt, want een dame uit Den Haag had er vorige week in haar woonplaats een in de tuin ge vonden- Even uitkijken dus en de kans is heel groot dat men een kruis bek ziet. Muitende Britse vissers in de cel BONN. 11-7. Na voor de Neder landse kust hun schip te hebben ver laten zijn vijf Britse zeelieden maan dag door de politie in Bremen in verzekerde bewaring gesteld. De mannen waren zondag op de Britse treiler „Loveden" aan het muiten geslagen en vervolgens in een sloep weggeroeid. Zij waren door een red dingboot opgepikt en aan de politie van Borkum overgeleverd. Een woordvoerder van het Britse consulaat in Hamburg zei dat de vis sers ervan worden beschuldigd west-Duitsland zonder geldige pa pieren te zijn binnengekomen. De „Loveden" wordt vannacht in Grimsby verwacht met de overge bleven vier bemanningsleden aan boord. Slachtoffers van zware stormen in Chili SANTIAGO, 11-7. Zware stormen hebben aardverschuivingen veroor zaakt in Zuid- en Midden-Chili. Ten minste vijf mensen hebben als ge volg hiervan het leven verloren. Drie kinderen komen om in een afgesloten auto MIAMI, 12-7. Drie kinderen, een jongetje van anderhalf, een meisje van drie en een jongetje van vieren eenhalf jaar, zijn maandag te Miami (Florida) in een afgesloten, in de gloeiende zon geparkeerde auto, door verstikking om het leven gekomen. De moeder, die hen in de wagen had achtergelaten, bevond zich in een medisch laboratorium voor het af staan van bloed. Toen zij na twee uur terugkeerde trof zij de kinderen dood aan. Telken jare voeren de leveranciers van de brandstoffen een aktie, waar bij zij hun afnemers erop wijzen dat de prijzen van de verschillende soorten kolen en huisbrandolie in de zomerperiode het laagst liggen. La ter worden deze prijzen regelmatig met een zeker bedrag verhoogd. Ieder verstandige brandstoffen- verbruiker wil gaarne van deze voordelige koop profiteren. Het ge volg is dan ook dat hij reeds in de zomer de voor de winter benodigde brandstoffen opslaat. Bij aankoop van verschillende meststoffen kan eveneens geldelijk voordeel worden behaald wanneer men deze in de zomer aankoopt. Dit geldt bv. voor de kalimestsloffen en het slakkenmeel. BAD KISSINGEN. De met vier prachtige appelschimmels bespannen postkoets is geen speciaal voor ro mantisch toerisme geschapen ver voermiddel, maar de laatste van otterheidsicege geëxplo it eerde „P/er- de-Personen-Post" in de Duitse Bondsrepubliek. Viermaal per week rijdt zij van Bad Kissingen in Noord Beieren naar het niet ver daar uan- daan gelegen Bad Booklet, driemaal in de week van Bad Kissingen naar Aschbach en zijn door een belang- DEN HAAG, 11-7. Naar het oor deel van minister Veldkamp (soci ale zaken en volksgezondheid) is de vraag naar de omvang der kinder bijslagregeling niet op zichzelf te beantwoorden. „Het is een kwestie van afwegen van sociale prioriteiten, hoever men daarmede wil gaan en in welke mate men tot beperking wil overgaan". De minister heeft dit de vaste commissie voor sociale zaken en volksgezondheid uit de Tweede Ka mer meegedeeld. Vanuit de commis sie was gevraagd naar zijn oordeel over de wenselijkheid en mogelijk heid om te komen tot een geleidelij ke afschaffing van de kinderbijslag voor het eerste kind. Filmkeuring op helling DEN HAAG, 11-7. Minister Smal- lenbroek (binnenlandse zaken) zal binnenkort een commissie instellen met als taak te adviseren over de wenselijkheid wijziging te brengen in het bestaande stelsel van de film keuring. De bewindsman deelt dit mede in zijn beantwoording van schriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid J. J. Voogd (P.v.d.A.) over films van Van Gasteren en Van der Keuken. Het antwoord is mede on dertekend door minister Vrolijk (cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk). AMSTERDAM. De 29-jarige M. Colt uit Amsterdam is op de Nieuwe Hemweg in de hoofdstad bij een in haalmanoeuvre met zijn auto geslipt en tegen een lichtmast gebotst. De man was op slag dood. Wie deze meststoffen pas aan koopt in de eigenlijke verbruiksper- riode moet meer betalen en boert hierdoor minder economisch. I-Iet tweede voordeel van vroeg aankopen bestaat hierin dat men op elk gewenst ogenblik met de bemes ting kan beginnen, zonder dat eerst de aanvoer via een kunstmestleve- rancier behoeft te worden afgewacht. Zoals bekend kan een meststof als slakkenmeel reeds vroeg worden uitgestrooid en dit is met het oog op een goede werkverdeling op het be drijf vaak ook erg aan te bevelen. Een goed grondgebruiker streeft er steeds naar om zo economich moge lijk te boeren. Door nu reeds de meststoffen aan te kopen, kan hij van de lage zomerprijzen profiteren! rijke kunstverzameling beroemde slot. Bad Kissingen - reeds in 1544 als kuuroord geiioemd is sinds de dagen van de legendarische post dienst van de vorst von Thurn und Taxis, die bijna pier eeuu'en lang het hele oude Duitse Rijk omspande, met de beide plaatsen door een paar denpoot verbonden. Ook thans nog worden dezelfde traditionele routes bereden. Daar deze aan de oever van de rivier de Saai door een land schappelijk zeer mooie omgeving lei- POTGIETERSRUS, 12-7. Vijfen twintig Afrikanen kwamen maan dagavond om het leven toen de bus waarin zij zaten op een overweg in de buurt van de Zuidafrikaanse plaats Potgietersrus (Transvaal) door een trein werd gegrepen en driehon derd meter meegesleurd- Acht-en- twintig inzittenden werden gewond. OMAHA, 11-7. Het midden-wes ten van de Verenigde Staten is maandag door een grote elektrici teitsstoring getroffen. Bijna de ge hele staat Nebraska en delen van Iowa en Dakota kwamen zonder stroom te zitten. Acht maanden geleden viel in New York en omgeving de stroomvoorzie ning uit, op sommige plaatsen 12 uur lang. Met vrachtauto twintig meter omlaag gestort MAASBRACHT, 11-7. De 26-ja. rige ongehuwde vrachtautochauffeur G. de Wit uit Ospel is maandagmid dag om half twee vermoedelijk ver dronken, toen hij met zijn vrachtauto op de nieuwe verkeersbrug tussen Wessem en Maasbracbt op onver klaarbare wijze naar rechts uitschoot en door de brugleuning reed. Hij viel met zijn auto twintig meter lager in de Maas. Duikers vonden spoedig de auto maar de chauffeur zat niet meer in de cabine. Om half vier werd de auto op het droge gebracht. Het stoffelijk overschot van de chauffeur is nog niet gevonden. Ambachten en Volkskunst ARNHEM, 10-7. In het Neder lands openluchtmuseum te Arnhem, worden van 11 tot en met 15 juli de monstraties oude ambachten en volkskunst gegeven. Tot de uitgestor ven beroepen die de komende week in het museum zullen worden uitge oefend, behoren biezenmatvlechten en -weven, koekplanksnijden, pa pierscheppen, stoelenmatten, kant klossen, midwinterhoornmaken en pottendraaien. den, is de tochi met de gele koets een aantrekkelijke attractie voor in woners en bezoekers van Bad Kis- singen geworden .Gemakkelijk zit tend in de comfortabele wagen, kun nen de passagiers zich teruggebracht voelen naar vergane eeuwen, temeer daar de in historische uniformen ge klede postiljons als in oude tijden vrolijke wijsjes op de veldhoorn bla zen. Als normale dienst van de Duit se Bundespost vervoert de postkoets niet alleen personen, maar op alle ritten ook brieven, kranten en pak jes. KERKNIEUWS Intrede ds. G, Den Heeten te IJsselmonde Ds. G. den Heeten, gekomen van Bruinisse, heeft zondag 10 juli intre de gedaan in zijn nieuwe gemeente IJsselmonde. Als intreetekst had hij gekozen I-Iebreeën 4 12 en 13. „Want het Woord Gods is levend en scherpsnijdender dan enig tweesnij dend zwaard en gaat door de verde ling der ziel en des geestes en der samenvoegselen en des mergs en is een oordeler der gedachten en der overleggingen des harten. En er is geen schepsel onzichtbaar voor Hem, maar alle dingen zijn naakt en ge opend voor de ogen Desgenen, met Welken wij te doen hebben". Bevestiger was ds. van der Spek, eveneens predikant te IJsselmonde en intrede on bevestiging hadden plaats in één dienst. Tot degenen die ds. den Heeten in een toespraak welkom heetten, be hoorde ook ds. D. Goudzwaard, Ned. hervormd predikant te IJsselmonde (West) thans Rotterdam, geboren te Bruinisse. Een deputatie van de kerkeraad te Bruinisse was bij de plechtigheid aanwezig. UTRECHT. Tengevolge van hooi- broei is in eer. boerderij aan de Mid delweg in Wijk bij Duurstede 30 ton hooi in vlammen opgegaan. De hooi schuur brandde geheel af. De totale schade wordt geschat op f 50.000. Jongetje verdronken DINXPERLO, 11-7. De zesjarige jongen Ronald H. C. van Sas uit Ble- rick (Limburg) is maandag in het ge meentelijk zwembad te Dinxperlo in de Gelderse Achterhoek door ver drinking om het leven gekomen. De jongen verbleef met zijn ouders in Dinxperlo op vakantie. Zeven ooievaars Z1ERIKZEE, 11-7. Dezer da gen vlogen zeven ooievaars laag over de Ooslerschelde- brug om vervolgens Zuid-Be veland in te trekken. Hieruit blijkt wel dat de brug als een duidelijke ,richting-aanwijzer, meer en meer in de „trek" van de vogels wordt opgenomen. De ooievaars toerden waarge nomen door de heer F. Schoon- akker, één der natuurgidsen van de Scliouwse Vogelwacht. DE ZOON VAN ARAM 42. „Stop!" schreeuwde Aram ..Wat gij zegt is riot wivr!" Poch de beide Engelsen sloegen geen acht op zijn woorden. Terwijl Bedford zich met getrokken zwaard op Aram stortte, keerde Gloucester zich naar Bazijn. „Gij ellendige verrader!" snauwde hij de verbouwereerde dikzak toe. „Daarom zijt gij dus achtergebleven, hè! Om gemene zaak met die avonturier te maken!" Hij deed een woedende uitval, doch Bazijn, die niet van plan was om zich ter wille van een misverstand te laten afslachten, doch aan dc andere kant zijn heer ook geen em- s'ig letsel wilde toebrengen, ontweek de slag handig. De hertog van Gloucester was echter door het dolle heen. Opnieuw liet hi.i zijn paard keven en weer flitste zijn zwaard dieigend in de lucht. Doch Bazijn had riet voor niets zijn hele leven de goe dendag gehanteerd. Terwijl hij een vlugge zijsprong maakte, slingerde hij de ijzeren kogel van zijn wapen naar zijn tegenstan der, doch niet om hem dodelijk te treffen. Precies, zoals hij berekend had, slingerde de ketting zich om Gloucester's zwaard en met een krachtige ruk trok Bazijn hem het wapen uit de handen. „Ziezo!" riep hij de ander toe. „Thans kunnen wij misschien rustig praten! Het is alleen jammer dat wij er geen kroes bij kunnen ledigen, want het gezicht van al dat water heeft mij een ontstellende dorst bezorgd!" LAND- EN TUINBOUW Koopt de meststoffen tijdig en voordelig

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4