MOTORVRACHTSCHIP VOER IN OP PONT BIJ UTRECHT i STREEKNIEUWS Poging tot doodslag Kogelvrij glas voor Aardbeving in oost-Turkije Boerenleenbanken Mosselseizoen 11 juli begonnen Groninger landbouw en monumentenlijst Inwoners van Goes nemen initiatief: Kwestie-Vietnam moet op Kamer-agenda Geen stappen tegen studentenvereniging Drie slachtoffers aanvaring werden geborgen Vernieuwing van melk- en zuivel winkel te Zierikzee UTRECHT. 12.7. Nader is geble ken dat het geen rijnaak, maar het motorvrachtschip .Vertrouwen" van de la. G. F. van Dijk uit Vreeswijk was, die maandagmorgen - zoals ge-' meld - een pont op het Amsterdam- Rijnkanaal bij Utrecht heeft over varen. Vast staat dat drie personen zijn verdronken. Een der overlevenden, de 45-jarige H. van Oostveen uit Utrecht, opzich ter bij het gasbedrijf voor midden- Nederland, wist zwemmend de vei lige oever te bereiken. Volgens hem geraakten na de aanvaring vijf of zes personen te water. De twee lij ken, die de politie uit het water wist op te vissen, zijn die van een man en een vrouw. GOES, 12-7. Een aantal inwoners van Goes heeft het initiatief geno men middels een petitionnement de kwcstic-Victnam op de agenda te krijgen van de Tweede Kamer. Al dus bljjkt uit een communiqué, dat namens de initiatiefnemers van „Vietnam-petitionnement" is onder tekend door de heer K. F. Bouman, leraar aan het Gcesc lyceum. Er zijn 2.000 lijsten gedrukt en reeds de eerste dagen hebben een kleine duizend mensen hun handte kening gezet. De initiatiefnemers menen, dat minstens 100.000 maar liefst een miljoen Nederlanders hun steun moeten geven aan het petition nement. Zij zijn verder van oordeel, dat de kamer zou moeten beslissen over de vraag of Nederland zal aandringen op: stopzetting van de bombarde menten in Vietnam, vertrek van alle nict-Vietnamese troepen uit Vietnam en militaire neutraliteit van Vietnam SPORT KORFBAL. Burgh II-W.I.K. I 6-1 De vertegenwoordigende ploeg uit Kerkwerve leed een onverwachte, grote nederlaag tegen de Burgh-re- serve's. De oorzaak moet gezocht worden in het beter benutten der kansen door de thuisclub, en grove verdedigingsfouten der bezoekers. Het spelpeil lag niet hoog, doch de thuisclub verdiende de zege ten vol le door het enthousiasme waarmee ze de wedstrijd begon en wist vol te houden. De scheidsrechter was niet aanwezig, waardoor de heer v. Sluijs zich van deze taak kweet. Ondanks dat de eerste aanvallen voor de thuisclub waren viel een doelpunt aan de andere kant. Adrie Verhage wds de maker ervan (0-1).. De Burgh-verdediging liet zich niet meer verrassen door deze snelle spe ler en weldra werd van vak gewis seld omdat Kees van Nieuwenmuijze de gelijkmaker scoorde (1-1). Met Frans van Dijke in de aanval kreeg WIK het hard te verduren en weldra was het 2-1 voor de thuisclub door een doelpunt van van Dijke. Dezelf de speler vergrootte de voorsprong uit een keurige 'combinatie tot 3-1, met welke stand de rust aanbrak. Spoedig na de thee was het al 4-1 door Rien Tangeman die van ver in schoot. Na dit doelpunt kwam WIK wat meer in de aanval doch de schotvaardigheid liet nog al wat te wensen over, en enige goede kansen misten de juiste afwerking. Aan de andere kant was mevr. Huibregtse- Krijger gelukkiger en dat doelpunt bracht de stand op 5-1. Ten slotte was het Kees v. Nieuwenhuijze die met een zeer ver schot de eindstand op 6-1 bepaalde. Met de reserve-zitplaats op de ba gagedrager biedt de fiets voor zes personen zelfs plaats aan zeven per sonen. „Hexatret'' werd de super- fiets, die 18- en 19-jarige scholieren uit Gelsenkirchen in 1.800 werkuren samen bouwden, door haar schep pers genoemd, want zes man kun nen inderdaad slechts de trappers bedienen. Richtingaanwijzers, claxon motorschijnwerper en trommelrem- men, telescoopvorken en een speci- Zij zijn geïdentificeerd. Een van de verdronkenen is de 56-jarige schip per Albert Visser uit Utrecht. Hij was de veerman van de pont. De an der is de 54-jarige mej. G. M. van Bruinhorst uit Utrecht. De rijkspolitie te water, die de ge hele dag in het Amsterdams-Rijn kanaal heeft gedregd naar slachtof fers van de aanvaring, heeft het lijk van het derde slachtoffer geborgen. Het bleek de 24-jarige in Utrecht wonende monteur J. H. Loanjo te zijn. Hij is gehuwd. Zijn echtgenote verblijft met vakantie in Stuttgart. De monteur was op weg naar zijn werk bij de Peguscentrale nabij de plaats van de aanvaring. Inmiddels is ook de pont gelicht. ender garantie van de onderteke naars van de Geneefse akkoorden en van de Ver. Staten. Bovendien me nen zy dat bü dit debat over de vraag zou kunnen worden beslist of Nederland in overleg zal treden met een aantal Europese NAVO-bcndge- ncten cm tot de noodzakelijke stap pen te kGmen, die moeten verhinde ren dat deze landen bij de uitbreiding van de Vietnamese oorlog worden betrokken. ZIERIKZEE De heer J. van Dreven alhier, werkzaam bij drukkerij N.V. Druk kerij v.h. Lakenman Ochtman, slaagde dezer dagen voor het pa troonsdiploma typografie. Paaid sloeg op hol Door nog onbekende oorzaak is za terdag een paard van de landbouwer de heer M. alhier op hol geslagen. Het verschrikte paard trok een land- bouwwagen over de Laan van St. Hi- laire. De voerman, een zoon van de heer M., viel van de wagen en kreeg het voertuig vervolgens over zich heen. Hij moest met o.a. een been breuk worden opgenomen in het Ro de Kruis ziekenhuis alhier. Te Almelo slaagde voor de. Nij verheidsakte Ngy )lichamelijke oe fening voor meisjes) mej. W. M. Hack, lerares te Barneveld, voorheen te Zierikzee. Te Amsterdam slaagde voor de akte Engels L.O. de heer W. Hack, onderwijzer aan de Chr. Nat. Schooi te Zierikzee. HAAMSTEDE BURGH Bereden politie weer gearriveerd Maandag arriveerde in de West hoek weer een drietal manschappen bereden politie, afkomstig van de Bereden Groep Wassenaar. Het is het zelfde trio van vorig jaar, bestaande uit de wachtmeesters 1ste klasse Jaket, de Haan en van Leeuwen. Het bereden gezag is wat verlaat door de gebeurtenissen in Amsterdam, want in andere jaren kwamen ze reeds on geveer 1 juli naar de Westhoek. HAAMSTEDE Tentoonstelling „natuur en struktuur" Naast de aantrekkingskracht van zon, zee, bos en duin in zo ruime ma te in de Westhoek aanwezig, worden de door V.V.V. samengestelde eve nementen zeer gewaardeerd. Diverse gasten en vreemdelingen hebben al tijd grote belangstelling voor de op aal scharnier achter het middelste wiel verlenen dit voertuig de nodige verkeersveiligheid. Om deze veilig heid voor de grap ook door autori teiten te laten testen, demonstreer den de toekomstige eindexamencan- didaten van het Gelsenkirchense Grillo-gymnasium hun constructie bij de verkeerspolitie. Daar voelde men zich echter niet deskundig ge noeg en mobiliseerde de voor de voor de controle van motorvoertui- Een tragische bijzonderheid is, dat de veerman al op weg was naar de overkant van het Amsterdam-Rijn kanaal toen er nog een passagier ar riveerde. Dit was de heer Van Oost veen. De veerman, die nog dicht bij de kant was, voer - aldus ooggetui gen - weer terug om deze man - mot bromfiets - op te pikken. Direkt daarna zette hij weer koers naar de overkant. De veerman zou toen heb- •ben verzuimd goed uit te kijken. Hij was een meter of vijftien uit de wal toen hij in aanvaring kwam met de „Vertrouwen". Dit motorvrachtschip was op weg naar Vreeswijk met een lading grint. Schipper M. van Meyeren (55) en stuurman A. Honkoop (31) van de „Actief' uit Krimpen aan de IJs- sel, waren de eersten die enige hulp konden bieden. Zij lagen bij Werk spoor met hun schip te wachten om te worden gelost op het ogenblik dat de aanvaring plaatsvond. De waterpolitie heeft ook twee duikers ingeschakeld. bouw en geaardheid van de plaats waar ze vertoeven. Momenteel zijn enige biologen bezig met de opbouw van een tentoonstelling waarin de toerist een beeld zal vinden van de natuur en de struktuur van Schou- wen-Duiveland. Dit beeld zal ge vormd worden door een en ander te brengen in tekeningen, foto's en gou aches. Verder vondsten uit het Schouwse en zeldzaamheden uit planten en dierenwereld. Om het ge heel nog representabeler te maken zullen demonstraties gegeven worden in keramiek (pottenbakken) handwe- ven, spinnen en batikken. De ten toonstelling opent maandag 18 juli haar poorten en gaat duren tot en met 6 augustus. Een der lokalen van de oude o.l.-school, later Huishoud school in de Noordstraat te Haam stede bleek uitstekend geschikt te zijn voor het vermeende doel. De geestelijke vader van de tentoon stelling is de heer Gerard Brand. OUWERKERK Evenementen V.V.V. De V.V.V. Ouwerkerk organiseert zaterdag 16 juli een oriënteringsrit voor auto's, motoren en scooters. De start vindt plaats om 2 uur bij het Dorpshuis op de Ring. Op de woens dagen 20, 27 juli en 3 en 10 augustus worden zg. wandelconcerten gegeven op het kerkorgel van de Ned. Herv. kerk. Op vrijdag 22 juli wordt ge concerteerd door het plaatselijk mu ziekgezelschap „Nieuw Leven" op de camping. Er zijn plannen in de maak om aansluitend een gondelvaart op de kreken te organiseren met aan sluitend een kampvuur bij of op de caissons. Bij ongunstig weer wordt dit programma verschoven naar vrij dag 29 juli. Tenslotte volgt op donderdag 28 juli een concert door het „Northamp ton Men's Own" (mannenkoor) in de Ned. Herv. kerk. BRUINISSE Jachtje gestrand bij Ooltgensplaat Twee ambtenaren van Rijkswa terstaat, wonend op Schouwen-Dui- veland, de heren J. en B„ werkzaam bij de Deltawerken te Willemstad, zagen tijdens hun werk dat bij Oolt gensplaat, aan de overzijde van het Volkerak een kennelijk onbemand jachtje lag, dat het tuig niet had ge streken. Zij vonden dat wat eigen aardig en besloten na afloop van hun werk eens een kijkje te gaan nemen. Bij de haveningang van Oolt gensplaat troffen zij het jachtje „Karin" uit Loosdrecht aan, dat daar was gestrand en gezonken. Het boot je was verlaten, maar toen zij en kele uren aan de berging hadden ge werkt, kwam de huurder opdagen. Deze bleek van het zeilen in Zeeland weinig kaas te hebben geheten, want ook eerder strandde hij op de zg. Oosterlandse slikken in het Keeten. gen verantwoordelijke keurings dienst. Deze wederom verwees de knutselaars naar het districtskan toor van de. vakbond voor ambachts lieden, die echter zonder deskundige voor tandems geen rapport wilden afgeven. Dat duurde de jonge tech nici toch wat te lang. Zij legden on dertussen hun eerste 300 kilometer lange reis zonder pech af. Daar de vriendenkring van de leerlingen middelerwijl zeer uitgebreid is, wil men de „Hexatret" nóg met drie plaatsen verlengen. BRUINISSE De heer Wolfert Jumelet A.Mz. te Bruinisse behaalde zaterdag het diploma Waterbouwkundig Ambte naar. Hij werd opgeleid door het Zeeuws Technisch Instituut (4-jarige cursus) te Goes. Bejaarden gaan 13 juli op reis De bejaarden van Bruinisse gaan woensdag 13 juli op reis. Doel van de reis is Schiphol, maar men wil ook in Gouda en enkele andere plaatsen een kijkje nemen. De heren W. Jumelet Az., J. de Keijzer en A. de Ruiter, allen uit Bruinisse, slaagden dezer dagen voor het diploma U.T.S. (Uitgebreide Technische School) te Vlissingen. De te Bruinisse in de Ned. Herv. kerk gehouden wederopbouwcollecte bracht f 380,35 op. Muziekgezelschap uit Oude Tonge gaf concert De zaterdagavond gehouden uit voering van het muziekgezelschap uit Oude Tonge bleek te Bruinisse weer een gewaardeerde attractie en bracht veel muziekliefhebbers naar de muziektent op het Kerkplein. Er werd goed gespeeld. Evenals bij de uitvoering van „Apollo" uit Goedereede, ging het regenen toen het programma was af gewerkt en van nablijven of een ex tra numertje was toen geen sprake meer. LEIDEN. De Rembrandtprijzen voor schilderkunst en grafiek zijn dit jaar toegekend aan de heren C. Westerik (Den Haag) en Wout van Heusden (Rotterdam). GRONINGEN, 12-7. De Groninger politie heeft maandagavond de 29- jarige losarbeider H. D. uit Dantu- madeel gearresteerd op beschuldi ging van poging tot doodslag. Zijn slachtoffer was de ongehuwde 23- jarige mej. G. van Damme, met wie hij geruime tijd had samengewoond irr haar woning in de Fivelstraat 2 te Groningen. Onlangs was de ver houding echter verbroken. Maandag avond is D„ toen de vrouw niet thuis was, haar woning binnengedrongen via een ruitje dat hij tevoren had vernield en op bed gaan liggen. Toen de vrouw thuis kwam gelastte zij hem dat hij de woning zou ver laten. Tijdens de ruzie, diè erop volgde greep hij de vrouw bij de keel en kneep deze dicht. Mej. D. liep bij deze worsteling verwondingen op aan de hals. Buren hoorden het ru moer en waarschuwden de politie, die de man arresteerde. ZEEUWS MUSEUM NIET IN TREK „In het Zeeuws Museum te Mid delburg kwam kort geleden het ne gende museumvertrek gereed, waar in, behalve kostuums ook sieraden van de verschillende Zeeuwse eilanden te zien zijn. Het oudste kos tuum is dat van een jonge vrouw uit Nieuwland van ca. 1825. Het zo juist verschenen jaarverslag van het Zeeuws Museum over de jaren 1964 en 1965 kan helaas niet bewijzen dat dit museum zich o.l.v. de nieuwe di recteur een zelfs maar enigszins be langrijke plaats heeft weten in te nemen in het Zeeuwse culturele le ven", aldus schrijft „Het Vrije Volk" van heden (dindag). „De Zeeuwse volksmond zegt te recht, dat „hier praktisch niets ge beurt wat de moeite waard is". Wan neer er een keer per jaar een ten toonstelling wordt gehouden is het al veel. De museumdirecteur is nu al jaren lang bezig om - naar zijn zeggen - de inventaris op orde te brengen. Verder worden praktisch geen ac tiviteiten ontplooid. Het Zeeuws Mu seum is dan ook bepaald niet popu lair. Het verslag over de jaren 1964-'65 bevat in hoofdzaak een klaagzang over de slechte behuizing, de te kleine personeelsbezetting en de fi nanciën. Steeds wordt voorts ge klaagd over tijdgebrek. Meer dan 4000 bezoekers per jaar trekt het museum niet", aldus deelt H.V.V. verder mee. ROOSENDAAL, 12-7. Als eerste in ons land gaat het hoofdkantoor van de Boerenleenbank te Roosen daal over tot de beveiliging van haar ANKARA, 12-7. Te middernacht in de nacht van maandag op dinsdag heeft zich in de provincie Mus in het oosten van Turkije een aardbe ving voorgedaan die aan 12 mensen het leven heeft gekost. Zeven perso nen werden gewond. Het epicentrum lag bij het dorp Bagici, waar een groot aantal woningen is ingestort. Ook in de omringende dorpen is de schade groot. HAARLEM. De Noord-Zuidhol- landsc Vervoermaatschappij N.V. heeft in 1965 een winstsaldo gemaakt van ruim f 950.000 tegen f 360.000 in 1964. Sclieepvaartberiehlen Ameland, 11-7 van Port au Prince naar San Juan. Esso Amsterdam, 11-7 van Antwer pen naar Brega. Esso Rotterdam, 12-7 le Bombay. Caltex Rotterdam, 11-7 van Pcm- brooke naar Port Said. Gaosterkcrk. 12-7 te Melbourne. koratla, 11-7 te Thamcshavcn. ZIERIKZEE, 12.7. De winkel van de melk- en zuivelhandel van de heer H. Raven heeft een belangrijke vernieuwing ondergaan. Hoewel de oppervlakte van de zaak gelijk is ge bleven is er toch meer ruimte ver kregen door middel van een andere indeling. Zo is de toonbank ver plaatst en ook de diepvrieskist heeft een andere plaats gekregen. De schappen, aan drie wanden aange- DEN HAAG, 11-7. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Harmsen (BP) heeft de minister van justitie prof. I. Samkalden, geantwoord dat hij geen stappen zal ondernemen tegen de Haagse afdeling van de „Africa Students Association". Deze vereniging had in het gebouw van het „Institute of Social Studies" een bijeenkomst over het onderwerp Rhodesië gehouden. Het Kameiiid meende dat het hier politieke agitatie betx-of waaraan on dermeer door de ambassadeur van Tanzania was deelgenomen. De minister evenwel stelt in zijn antwoord dat het hier een besloten vergadering betrof waarop door de Russische hulp aan India NEW DELHI, 12-7. De Indiase mi nister van landbouw en voedselvoor ziening, Chidambaram Soebramani- am, heeft dinsdag bij zijn terugkeer uit de Sowjet-Unie meegedeeld dat de Sowjet-Unie hulp zal verlenen bij de ontwikkeling van de Indiase zeevisserij en het oprichten van staatsboerderijen. Met Sowjet-Rus- sich materiaal zullen 15 staatsboer derijen voor het verbouwen van graan worden ingex-icht. Geholpen zal ook woi'den bij de bouw van 15 montagehallen van landbouwmachi nes. Vóór de zeevisserij zullen twee Sowjet-Russische vissersboten wox-- den uitgeleend. Britse uitvoerstop vee en vlees opgeheven LONDEN, 11-7. De Britse minister van landbouw, Fred Peart, heeft maandag in het Lagerhuis meege deeld dat het exportver-bod voor vee en vlees, dat was ingesteld in vex*- band met de Bxritse zeeliedenstaking, te middernacht in de nacht van maandag op dinsdag werd opgehe ven. De minister zei erbij dat hij tot dit besluit is gekomen na een zorg vuldig onderzoek van de huidige si tuatie van de vleesvoox'ziening in En geland. kantoren met kogelvrij glas. Tot de ze maatregel is besloten na de reeks van overvallen in de voorbije maan den en tegen dé achtei-gixmd van de juist in gang zijnde verbouwing. Tussen de receptiehal en de kan- toren achter de loketten komt een glazen kogelvrije wand tot aan de zoldering. De wand is zelfs bestand tegen karabijnschoten. Naast deze beveiligende maatregel wil men ook de ingang beschermen. De deuren van de hal naar de kantoren zullen alleen nog van binnen uit geopend kunnen worden. bracht, bieden ruimte aan een ver scheidenheid van artikelen. Vooral de voorraad in vleeswaren is uitge breid. Verder is er veel met licht ge. werkt. Er is een grotere en modex-ne- re diepvrieskist en een royale koel- toonbank aangeschaft, geplaatst door Koeltechniek Engelen-Heere uit Rot terdam. Ook de gevel heeft een op knapbeurt ondergaan zodat het ge heel er nu weer nieuw en verzorgd uitziet. aanwezigen op een ordelijke wijze van gedachten is gewisseld. De bewindsman, die van oordeel is dat vreemdelingen in Nederland zich inderdaad van politieke agitatie dienen te onthouden, meent nu geen stappen te hoeven ondernemen daar in casu van deze agitatie geen spra ke was. N.V.V. heeft ruim 550.000 leden UTRECHT, 12-7. Het N.V.V. heeft in de eerste vier maanden van dit jaar een ledenaanwas geboekt van ruim 15.000. Het ledental heeft op 1 mei het record bex-eikt van 550.076. De winst was verdeeld over alle 19 aangesloten organisaties. BRUINISSE, 11-7. Het mossel seizoen is gisteren, maandag 11 juli, officieel begonnen. De mosselkwe kers kregen die dag voor het eerst de gelegenheid, hun mosselen op de verwaterplaatsen van de handelaren te lossen. Maandag 18 juli begint de export. De mosselen zijn voor het merendeel al van goede kwaliteit, al komen op sommige schelpen nogal wat zeepokken voor. Dit is niet van invloed op de kwaliteit, maar het veroorzaakt wel een wat onooglijk gezicht. AMSTERDAM. Onder het motto „Bloemenpracht uit 1001 nacht" zal op zaterdag 3 september weer het jaarlijkse Aalsmeerse bloemencorso worden gehouden. Er zullen 21 praal wagens, 25 personenwagens en 30 muziekkorpsen aan deelnemen. DRIESUM. De 51-jarige G. Bos uit Dokkum is ten gevolge van een ver- keex-songeval om het leven gekomen. Hij gaf maandagmiddag op een kruispunt op de weg van Driesum naar Murmerwoude, waar hij met zijn bromfiets x-eed, geen voorrang aan een vrachtauto. De man werd aangex*eden en is de afgelopen nacht aan zijn vex'wondingen overleden. Volgens, een 21-jax-ige Australi sche vrouw heeft haar man door middel van hypnose ervoor gezorgd dat haar baby een week voor de ver- wachte datum ter wereld kwam om dat zulks het echtpaar beter uit kwam. Er worden voorbereidingen ge troffen voor een eventuele evacuatie in fasen van Bombay, India's groot ste haven en een van de grootste steden ter wereld, wegens een acuut tekort aan drinkwater, zo is maan dag bekend gemaakt. 11 GRONINGEN, 11-7. De Groninger Maatschappij van Landbouw heeft een adres gestuurd aan alle gemeenteraden in de provincie 1 Groningen over de plaatsing van boerderijen op de monumentenlijst 4 i In adres stelt de Groninger maatschappij te hebben vernomen dat bij r i1 het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk het plan bestaat dc monumentenlijst, die enige jaren geleden voorlopig I is vastgesteld, te herzien waartoe de colleges van b. en w. zullen 4 ,i worden benaderd voor het geven van adviezen. Er bestaat dus dc f i1 mogelijkheid dat wederom bedrijfsgebouwen van landbouwbedrijven op deze lijst worden geplaatst waardoor eigenaren die plannen tot modernisering van dc bedrijfsgebouwen hebben direct worden bcna- i ,i dccld daar men, na plaatsing op dc monumentenlijst, zonder toe- J i stemming van dc minister van cultuur, recreatie en maatschappc- 1 lijk werk, geen verandering aan deze monumenten mag aanbrengen. Ook in dc provincie Groningen zijn veel boerderijen achter gebleven bij dc technische ontwikkeling die zich in dc landbouw in snel tempo i voltrekt. Fiets voor zes jeugdigepersonen Bijeenkomst over Rhodesië geen „politieke agitatie"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2