Expositie over Schouwen-Duiveland in de jaren vóór 1940 STREEKNIEUWS STREEKNIEUWS „Meer mogelijkheden gewenst tot heffing toeristenbelasting" ONZE PlIZZEL-RUBRIEK V.V.V. Ouwerkerk organiseert unieke tentoonstelling Dank zij de buitengewone mede werking van de Provinciale Biblio. theek in Zeeland (Zeeuws Documen tatie Centrum) is het de V.V.V. Ou- werkerk gelukt een tentoonstelling samen te stellen van afbeeldingen en foto's betrekking hebbende op Schou wen-Duiveland van vóór 1940. Don derdagavond werd deze tentoonstel, ling, die gehouden wordt in het speellokaal van de kleuterschool op de Ring te Ouwerkerk, officieel ge opend. Het is langzamerhand traditie ge worden dat de V.V.V. Ouwerkerk een tentoonstelling organiseert over een onderwerp betrekking hebbende op streek of eiland. In 1964 was hier de tentoonstelling over de watersnood ramp en verleden jaar „Delta-visie". Deze laatste was wel een succes te noemen: 1347 betalende gasten be zochten de expositie. De voorzitter van V.V.V. Ouwer kerk, de heer M. K. Romeijn, leidde de tentoonstelling is. Hij herinnerde er aan dat de expositie beelden laat zien over een periode toen er nog volkomen rust heerste op het ei land. Over een tijd dat slechts enke len een dagje naar het strand gingen en er nog geen spoor van de toeris- tenstroom te bekennen viel. Hij noemde het toerisme een harde zaak Examens Koninklijk Technicum P.B.N.A. Aan het Kon. Technicum PBNA te Arnhem slaagden de volgende ex amenkandidaten: J. Adriaanse te Serooskerke voor waterbouwkundig opzichter-tekenaar, S. Brink te Zie- rikzee voor gereedschapsconstruc teur (alg. ged.), H. P. van Noorden te Zierikzee voor assistent bedrijfs- technicus, P. Hoornweg te Haamste de voor adspirant elektrotechnisch opzichter, J. C. van den Doel te Zie rikzee voor adspirant landmeetkun dige, D. D. J. v. d. Poel te Zierikzee voor wegbouwkundige (le ged.), W. van Putten te Nieuwerkerk voor landmeetkundige (le ged.), J. C. den Boer te Noordgouwe voor cultuur technisch uitvoerder, C. L. van der Linde te Dreischor voor adspirant waterbouwkundig opzichter-teke naar. ZIERIKZEE Jan Zwart herdenking door Dirk Jansz. Zwart De vierde orgelbespeling van de serie orgelbespelingen welke de or gelist Dirk Jansz Zwart gedurende deze zomermaanden geeft in de Gro te Kerk te Zierikzee, zal gewijd zijn aan de herdenking van de orgelist, componist en orgelhistoricus Jan Zwart die op 13 juli 1937 overleed. Deze orgelbespeling heeft plaats op dinsdag 12 juli a.s., des avonds van 8 tot 9 uur. De naam van Jan Zwart is vooral voor de ouderen bekend door de ve le orgelbespelingen die hij gaf voor de N.C.R.V. vanaf 1926 tot 1937, eerst op onregelmatige tijden, naderhand wekelijks op maandagmiddag van half één tot half twee. De tallozen die hem beluisterden werden ge troffen en geboeid door zijn bijzon dere en voorname kunst van orgel spelen. Daarbij kwam dat Jan Zwart bij zondere gave had tot het compo neren van schone en karakteristieke bewerkingen over psalmen, gezangen en geestelijke liederen. Daardoor is ook voor heel velen die Jan Zwart niet zelf hebben horen spelen, deze naam een begrip geworden. Het zou te ver voeren om nog an dere facetten van de levensarbeid van Jan Zwart diepgaand naar vo ren te brengen: zijn omvangrijke persarbeid op het gebied van de ge schiedenis van het orgel en het or gelspel, met name ook van het Ker kelijk orgelspel; alsook zijn bete kenis voor de kennis van de Neder landse orgelhistorie waar deze zich heeft geconcentreerd om de figuur van Jan Pietersz. Sweelinck, en het weer brengen van de uit deze tijd afkomstige orgelkunst van Swee linck, Speuy, Van Noordt en anderen. Het programma voor dindag 12 ju li a.s. heeft Dirk Jansz. Zwart voor een groot deel gewijd aan werken van zijn vader. Het wordt afgewisseld met enkele composities van o.a. Sweelinck en Joh. Seb. Bach. De combinatie van deze namen is niet toevallig: Jan Pietersz. Sweelinck was de grond legger van de Nederlandse orgel kunst in de zeventiende eeuw en werd beroemd om zijn „Musijck over de voijsen der Psalmen Davids"; bij Joh. Seb. Bach nemen de bewerkin gen voor orgel (en koor) van Luter- se koralen een grote plaats in zijn oeuvre in. Jan Zwart grijpt voor de door hem tot stand gebrachte herle ving van de orgelspelkunst in de twintigste eeuw, weer terug naar het thema „Musijck over de voijsen der Psalmen Davids" door vele psalmbewerkingen te maken zowel voor de kerkelijke erediensten als voor orgelbespelingen op door de weekse avonden, in „open kerken, met spelende orgels", een traditie die dank zij het Calvinisme in ons land tot „uitzonderlijke bloei en was dom" kwam: die wel degelijk serieus onder ogen gezien moest worden. De heer Ro meijn meende echter dat indien deze zaak goed aangepakt wordt het vreemdelingenverkeer geen plaag maar een genot zou kunnen beteke nen. De heer A. Stcutjcsdjjk, wethouder van de gemeente Duiveland, sprak in zyn toespraak over de rust die de toerist nog in Ouwerkerk kon vinden De door de ramp ontstane kreken, de beplanting door Staatsbosbeheer hier aangebracht en de mooi aange legde wandelpaden maakten dat hier een prachtig recreatie.gebied is ont staan. Toen men in 1961 met een camping begon, kwamen er tegelijkertijd plan nen voor het oprichten van een V.V. V. Hoe het vreemdelingenverkeer in Ouwerkerk gegroeid is blijkt uit het feit dat er in 1965 totaal 9675 over nachtingen geregistreerd zijn. Ook komen vele autobussen hier een be zoek brengen. Wethouder Stoutjes- dijk prees de paraatheid van het ak- tieve V.V.V. en besloot met de voor zitter een goed seizoen toe te wensen met in het bijzonder een goede be langstelling voor deze tentoonstelling Met het plaatsen van een handteke ning was de tentoonstelling officieel geopend. Interessante expositie De tentoonstelling geeft een duide lijk beeld van hoe ons eiland in de periode 1900-1940 er uit zag. De af beeldingen bekijkend komt men tot vele ontdekkingen. Zo kan men een tekening zien van de opening van de eerste stoomtram op Schouwen en een uit 1934 daterende „Schouwens Badcourant". Op merkelijk is ook het artikel van vliegenier-auteur A. Viruly „bijdrage tot de kennis van Haamstede". Zo zal deze expositie, niet alleen voor de toerist maar ze ker ook voor de eilandbewoner zelf, veel interessants bevatten. zoek zijn begrafenis en slechts één enkele palmtak dekte de baar. Er werden geen toespraken gehouden. Velen volgden in de stromende regen de baar naar het kerkhof. Na mens de familie sprak een broer van de overledene woorden van dank voor de betoonde belangstel ling, waarna ds Huizing met een kort woord en gebed de begrafenis bé- sloot. BROUWERSHAVEN Te Utrecht slaagde voor het diplo ma Kruidenier-vakschool onze stad genoot de heer Rien van 't Hof. UTRECHT. De 68-jarige P. J. van Zeeland uit Utrecht, die levensge vaarlijk werd gewond bij een ver keersongeval bij Ede, is in het zie kenhuis van Ede overleden. Zijn 73- jarige echtgenote werd bij dit onge luk gedood. De heer Van Zeeland had voor de P.v.d.A. zitting in de Utrechtse gemeenteraad. In een café in de Spaanse plaats Benidorn is de afgelopen nacht ge arresteerd de 25-jarige Duitser Wal- demar Wohlfahrt. Hij wordt ervan verdacht langs de autoweg van München naar Karlsruhe drie jon ge vrouwen te hebben vermoord. „Praatje Provo" voor toeristen AMSTERDAM, 7-7. „Praat- je provo" zou de populaire be naming kunnen zijn van een van de programmapunten op een serie excursies voor bin nen- en buitenlandse toeris ten die met ingang van de volgende week vanuit Amster dam wordt georganiseerd door het internationale studenten centrum De Drommedaris in Enkhuizen. Naast een boottocht op het IJsselmeer en een operatief plus diner in het 16de eeuwse fort De Drommedaris zal de toeristen als „toetje" en naar de organisatoren stellig ver wachten, als hoogtepunt, een gesprek met Amsterdamse provo's worden aangeboden. Circa 15 vertegenwoordigers van het „provotariaat" heb ben zich beschikbaar gesteld om de toeristen bij toerbeurt in te wijden in de geheimen van het provocerend denken. OOSTER- en SIRJANSLAND Dienst Herv. Gem. Zondag 10 juli In het Hei*v. Kerkblad zijn de aan vangstijden voor de diensten te Oos- terland en Sirjansland op zondag a.s. foutief vermeld. De tijden zijn als volgt: Oosterland, 10 en 6 uur ds Groene- wegen. Sirjansland, 10 uur leesd., 2.30 uur ds. Groenewegen. ZIERIKZEE Orgelconcert uitgesteld Naar wft vernemen is het aange kondigde in de Wiïlibrorduskerk al hier te geven orgelconcert wegens omstandigheden tot nader aankon- ging uitgesteld. Uitstapje leden bejaardensociëteit Als afsluiting van het seizoen van de alhier door de U.V.V. gehouden Bejaardensociëteit hebben de leden een rondrit over Schouwen-Duive land gemaakt. De tocht ging eerst naar Scharendijke, waar het gezel schap werd ontvangen door de Del tadienst van Rijkswaterstaat. Het was de bedoeling een vaartochtje te maken naar de plaat waar de werk zaamheden volop in uitvoering zijn, maar dit kon door het slechte weer geen doorgang vinden. Er werden nu dia's vertoond, die een duidelijk beeld van het werk gaven, waarbij koffie met gebak werd aangeboden. Het uitstapje ging verder door de Westhoek en vandaar naar De Val, voor een laatste kopje koffie. Na mens de bejaarden sprak de heer De Looze een dankwoord tot de da mes UVV-sters. Botsing tussen wielrijdster en motorfiets Donderdagmorgen omstreeks half elf vond een botsing plaats op de kruising Heuvelsweg-Mosseleeweg tussen een wielrijdster en een motor fiets. De 70-jarige mevrouw v. d. W. te Noordgouwe komende uit de Mos- seleeweg verleende geen voorrang aan de motorfiets, bereden door de heer D. de B. te Krimpen a/d IJssel, die op de Heuvelsweg richting Zie rikzee reed. De wielrijdster liep en kele hoofdwonden op en dr v. d. Hoorn, die eerste hulp verleende, achtte opname in het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis noodzakelijk. De motorfiets liep lichte schade op ter wijl de fiets totaal werd vernield. HAAMSTEDE BURGH Geslaagden In Bergen op Zoom slaagden voor het middenstandsdiploma de volgen de personen uit Westelijk Schouwen: Jopie de Both, Burgh; Teuni Koo- man, Ellemeet; Janneke Landman, Haamstede; Leny Kik, Haamstede; Ineke Vaane, Haamstede en de he ren Jaap Blom, Haamstede; Louw Bouwman, Haamstede; Aja Blom, Burgih en C. Overbeke, Burghsluis. Al deze geslaagden kregen hun op leiding bij de heer S. A. de Haas te Haamstede. HAAMSTEDE Het auto-verkeer in de J. J, Boeijesweg Sinds Goede Vrijdag van dit jaar noteert een teller in de J. J. Boeyes- weg elke auto die deze weg pas seert. Het zijn voornamelijk gasten die gebruik maken van de kampeer terreinen „de Duinhoeve", „Ginster- veld" en van het bungalowpark der Alg. Bank Nederland. Juist donder dag werden de auto's weer eens ge teld er. vanaf Goede Vrijdag tot nu passeerden daar niet minder dan 60.710 auto's. De zaterdagen en zon dagen zijn meestal toppen en de aan tallen varieerden van 1800 tot 2000. Op donderdag (gisteren) met de vol op neerstromende regen bedroeg het aantal 1500. Het seizoen moet nog beginnen dóch velen komen tot de overtuiging dat deze verkeersader te smal is voor een dergelijk aantal auto's. Begrafenis wijlen M. den Boer Onder grote belangstelling werd donderdagmiddag het stoffelijk over schot van wijlen de heer M. den Boer ten grave gedragen. Vooraf werd een rouwdienst gehouden in de Hervormde Kerk, waaraan de over ledene een groot deel van zijn tijd heeft gegeven. In de kerk merkten we vele ver tegenwoordigers van kerkelijke en maatschappelijke verenigingen op. Zo was Ged. Staten vertegenwoor digd door haar oud lid, de heer Phi- lipse, Prov. Staten door de heren A. A. van Éeten en H. IJssel, het be stuur van de Statenkring door de heer H. Uijl, het Prov. Kerkbestuur door ds H. M. Strating. Verder het voltallige college van b. en w„ mevr. Everwijn-v. d. Bout, een deputatie van het secretarie, veel vrienden en familieleden. Ds G. E. Huizing, die de dienst leidde, bepaalde zijn gehoor bij de tekst door wijlen de heer Den Boer zelf gekozen: Psalm 23 vers 4: „Uw stok en Uw staf, die vertroosten mij". In deze dienst zong het kerkkoor, waarvan de overledene mede- op richter was, Psalm 27 vers 7 en het lied: Veilig in Jezus armen. Zo eenvoudig als zijn leven ge weest was, zo was ook op zijn ver- DREISCUOR Programma concert „Nieuw Leven" De harmonie „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk geeft a.s. zaterdagavond 9 juli een concert te Dreischor. Aan vang 7.45 uur. Het programma is als voigt: 1. Sonora, mars, P. B. Bisselink; 2. Isi dore, fantasie lyrique, E. Bedouin; 3. Lente-Ouverture, ouverture de Printemps, M. J. Cerfontaine; 4. Gooilandia, mars, C. J. N. Cori; 5. Zaanlandia, Ouverture, W. H. Schol- tens; 6. Arosa, mars Oscar Tschuor; 7. Freischütz, Fantasie sur l'Opéra de Weber, M. J. H. Kessels; 8. Joy- eux Retour, Pas-Redoublé, René Bourbon; 9. Colonel Bogey on Para de, mars-fantasie, Kenneth J. Al- ford; 10. Camping, mars, P. B. Bis selink; 11. Amphion, Ouverture, M. J. Cerfontaine; 12. Concordia, mars, C. J. N. Cori. NIEUWERKERK De bejaarden op reis Woensdag maakten de bejaarden van Nieuwerkerk hun jaarlijkse reis. Bij het vertrek, 's morgens om 9 uur, liet het weer zich niet zo mooi aan zien, maar nadat men de Ooster- scheldebrug gepasseerd was klaarde het op en gedurende de gehele ver dere reis viel er geen regen meer. De reis ging langs het Veerse meer naar Domburg, waar de koffie gebruikt werd. De broodmaaltijd werd genuttigd in Vlissingen en daar bestond voor de dames gelegenheid om te winkelen. In de middaguren ging de reis via de Sloepolder en Zuid-Beveland naar de Wouwsche Plantage bij Ber gen op Zoom. Na een wandeling door de bossen en het verorberen van de laatste broodjes en een verfrissing, ging de rit weer huiswaarts. De heer J. Bouman, voorzitter van het Oranjecomité (dat de reiis orga niseerde), dankte allen die aan het welslagen van de dag hadden meege werkt. OOSTERLAND Café „Even Buiten" in kunstverlichting Een fantastische aanblik geeft het café „Even Buiten" van de heer Bouma hier ter plaatse bij avond, omdat langs de contouren van mu ren en dak een illuminatie is aange bracht met elektrische lampjes. Het zal er niet weinig toe bijdragen dat deze uitspanning voor de bij avond voorbijtrekkende toeristen de aan dacht trekt. Twee brommers in botsing De landbouwersknecht Bram Meerman Pz. kwam woensdagmid dag op de helling bij de boerderij van de heer Schoof zodanig met een andere brommer, bestuurd door de heer Bakker uit Ouwerkerk, in bot sing dat hij na een val bewusteloos aan de dijk bleef liggen. Waarschijn lijk keek M. niet uit want hij reed op de linkerkant van de weg. Dok ter Speelman verleende eerste hulp en liet het slachtoffer naar zijn wo ning brengen. Hij had een hersen schudding opgelopen. De andere man, die geen schuld treft, was on gedeerd. Ook de beide bromfietsen waren weinig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. NIEUWERKERK Reisje Chr. Gem. Zangvereniging De Chr. Gem. Zangvereniging „Eén Naam is Onze Hope" maakte woensdag het jaarlijkse reisje. Via Meerkerk, waar koffie werd ge dronken, ging de tocht naar Aals meer. In deze stad maakte men een rondgang door de bloemenveiling. Vervolgens ging de reis naar Am sterdam, waar in verband met het bezoek van de Tunesische president een grote drukte heerste. In de hoofdstad werd een rondvaart door de grachten gemaakt waarbij tal van bezienswaardigheden door een reisleider werden toegelicht. Tijdens de terugtocht werd nog Volendam bezocht. Vereniging van Nederlandse Gemeenten: DEN HAAG, 8-7. In een schre ven aan de minister van binnenland se zaken heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, mede na mens de Vereniging Contact Noord zeekustgemeenten, de aandacht ge vraagd voor een verruiming van de mogelijkheden tot heffing van belas, ting van toeristen. De gemeentewet kent de gemeen tebesturen de bevoegdheid toe om belasting te heffen van hen, die ten minste één week als logeergast ver blijven in een hotel of pension. Dit was de gebruikelijke wijze van va kantie houden ten tijde van de in voering dezer bepaling, doch deze wijze van vakantiebesteding is door de tijd goeddeels achterhaald, aldus de vereniging. Tegenwoordig is ver blijf in caravans, tenten, boten, ge meubileerde kamers en gemeubileer de zomerhuisjes meer aan de orde dan verblijf in pensions of hotels. Ook de gestelde tijdsduur is een hinderpaal voor de heffing door de grotere mobiliteit in verband met autobezit en gebruik van caravans en boten. Extra opgaven Onder de extra opgaven, die het toerisme aan recreatiegemeenten stelt, vallen de aanleg en het onder houd van wegen, parkeerplaatsen, kampeer- en caravanterreinen, strandvoorzieningen, zwembaden e.d. doch tevens moet worden voorzien in speciale maatregelen in verband met het verkeer, brandveiligheid, hygiëne e.d. Verder stelt de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, dat in toenemende mate de aandacht van de gemeentebesturen wordt ge vraagd ten behoeve van activiteiten en voorzieningen om in ons wissel vallig klimaat de gasten voldoende mogelijkheden tot ontspanning en af wisseling te bieden, nodig om het toerisme en het recreatief verblijf ook tijdens perioden met slecht weer in goede banen te houden. Deze voorzieningen en activitei ten vergen van de toeristengemeen ten grote offers, waar tegenover zeer weinig baten staan. De huidige voorschriften, die niet meer overeenstemming met de mo derne levensgewoonten hebben, door het gestelde voorbehoud ten aanzien van de duur van het verblijf en de eis dat in pensions of hotels wordt verbleven, hebben tot resultaat ge had, dat slechts in één gemeente, waar toevallig naar verhouding veel hotels en pensions voorkomen, zulk een belasting wordt geheven. In het schrijven aan de minister van binnenlandse zaken wordt ten slotte aangevoerd dat de gemeenten zo spoedig mogelijk enig soulaas dient te worden geboden met betrek king tot de noodzakelijke uitgaven voor het toerisme, zij het dat de in voering van een toeristenbelasting van gematigd karakter niet elke an- dei-e hulp overbodig maakt. Met na me dient ook een zgn. verfijning in het kader van de financiële verhou ding tussen rijk en gemeenten nader te worden bestudeerd. Aangezien vele Europese landen zulk een belasting kennen en niet met recht kan worden beweerd, dat het al of niet geheven Worden van een toeristenbelasting bepalend is voor de keuze van het land of de plaats waar men zijn vakantie wil doorbrengen, wordt dan ook een ta rief van b.v. f 0,25 per nacht, gesteld tegenover de overige uitgaven die de toerist zich tijdens zijn vakantie getroost, gezien als een te verwaar lozen bedrag. Twee jeugdige twaalftallen die de kampioenstitel wisten te veroveren in de afgelopen competitie. Boven: de Zierikzee B I-junioren en onder: Z.S.C. B I. (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. De 66-jarige heer J. de Jong uit Oude Niedorp is op de Provinciale Weg in Barsingerhom verongelukt. Het Britse blad „Daily Express" meent te weten, dat op het ogenblik plannen worden bestudeerd om een Fransman in een Russisch ruimte vaartuig de ruimte in te zenden. Dit zou over zes maanden of een jaar kunnen gebeuren. De eerst-ministers van Enge land en Frankrijk, Wilson en Pom pidou, hebben donderdag in de Brit se hoofdstad over een mogelijke Britse toetreding tot de Euromarkt gesproken. Brusselse hof venvacht een blijde gebeurtenis BRUSSEL, 8-7. Officieel wordt in Brussel bekendgemaakt, dat konin gin Fabiola in blijde verwachting is. De artsen hebben haar aangeraden, zich zoveel mogelijk te ontzien. In de bekendmaking staat voorts: „Ofschoon, gezien de precedenten, een strikt voorbehoud dient te wor den gemaakt wat betreft de gewens te afloop, hebben de koning en de koningin niettemin hun hoop met de gehele natie willen delen". In de zomer wordt er minder ge puzzeld: dat bleek uit het aantal in zendingen van deze week. Ook dit maal werden er weer twee boeken verloot onder de goede inzenders. De eerste prijs gaat deze week naar: mej. J. A. Bal, Mauritsweg 151a, Rjjsoord (Z.H.) De tweede prijs is bestemd voor: de heer A. Theuns, Julianalaan 9, Oosterhout (N.-B.). De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Van links naar rechts: 1. verzoek; 6. rangóón;'11. ida; 12. Leo; 13. oma; 14. samba; 17. moker; 20. s.l.22. am per; 24. co; 25. avond; 28. etage; 31. ate; 32. P.T.T.; 33. als; 34. nare; 37. over; 39. list; 40. loods; 41. enak; 42. tolk; 44. soda; 46. age; 48. vel; 49. amp; 51. Artis; 54. emelt; 56. is; 58. Ommen; 61. se; 63. pampa; 65. egaal; 68. K.R.O.; 70. Sen; 71. Ede; 73. ter miet; 74. dertien. Van beven naar beneden: 1 vies; 2. ed; 3. ras; 4. oom; 5. klam; 6. Rome; 7. nok; 8. oor; 9. om; 10. Nato; 15. ako; 16. bad; 18. ore; 19. Eva; 21. lat; 23. petroleum; 24. cel; 26. venster; 27. nor; 29. t.a.v.; 30. garnaal; 35. ato; 36. elk; 37. Oss; 38. eed; 43. lui; 45. olm; 47. gas; 50. m.ts.; 52. Tea; 53. sop; 54. eng; 55. era; 56. inkt; 59. mast; 60. eend; 62. Eden; 63. por; 64. mei; 66. air; 67. lei; 69. re; 72. de. NIEUWE PUZZEL Horizontaal: 1. boertige nabootsing; 6. voorschrift, instelling; 11. indien; 12. Spaanse titel; 14. baardje; 15. geogr. aanduiding (afk.); 17. kwajon gen; 19. kindergroet; 20. muil; 22. pen, klamp; 23. plechtige afkondi ging; 25. rekenkundige opgave; 26. een aangename indruk makend; 29. dakvorm; 31. lofdicht; 32. telwoord; 34. bijbelse naam; 35. mak; 37. orde nen; 40. inhoudsmaat; 42. bevel; 43. het zelfde (afk.); 44. betaalplaats; 46. afbeelding v. e. persoon; 49. lucht strijdkrachten (afk.) 51. onbep. tel woord; 53. aanw. voornaamw.; 54. meisjesnaam; 56. deel v. e. breuk; 59. vrucht; 61. speelgoed; 62. lief kozing; 64. borduursel; 65. klein soort paard; 66. goud (Fr.); 68. lus; 71. selenium (afk.); 72. familielid; 74. aanzien; 75. deel v. h. hoofd; 77. woorden die herhaald worden; 78. stal met renpaarden. I Vertikaal: 1. beproefd; 2. rondhout; 3. boom; 4. titel (afk.); 5. nobel; 6. snavel; 7. spil; 8. metaal; 9. klein persoon; 10. tramspoor; 13. in orde (afk.); 16. bijbelse naam; 17. fijn Weefsel; 18. vernis; 19. gesloten; 21. gebogen; 22. strandhoofd; 24. deel v. d. dag; 25. braadspil; 27. de dato (afk.); 28. drank; 30. stofmaat; 32. hoffelijkheid; 33. voorbijgaande hof makerij; 36. vogel; 38. ik (lat.); 39. plaats o. d. Veluwe; 41. gewicht; 44. administratielokaal; 45. paar; 46. plaats; 47. soort kraan; 48. schop; 49. beek. wetering; 50. warme drank; 52. deel v. d. dag (afk.); 55 voorzet sel; 57. deel v. h. hoofd; 58. Europe aan; 59. manlijk zoogdier; 60. ver hoogde toon; 63. soort geweer; 64. inwendig orgaan; 67. gevangenis; 69, het Romeinse Rijk (afk.); 70. woud; 72. voegwoord; 73. pers. voor naamw.; 75. Frans onbep. voornaam woord; 76. Grecnwichtijd (afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4