De Gerestaureerde historische dorpskerk in gebruik genomen Chinese kunst en -tuin in Zierikzee Reuze klok naar Verenigde Staten Tachtig leerlingen Technische school kregen getuigschrift Hoogtijdag voor Noordwelle Nog een foto van de Zierikzeese Avondvierdaagse, die hel sporibeeld run vorige week zo duidelijk beheerste. Er werd flink doorgestapt, maar zo nu en dan een „stop" was welkom om even uit te blazen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Tentoonstelling Burgerweeshuis offieieel geopend (Van onze redakteur) NOORDWELLE, 25-6. Het fraai gerestaureerde, historische kerkge. bouw van de Ned. Hervormde ge meente van Nuordwelle, is tijdens een zaterdagmiddag gehouden gods dienstoefening, door de president- kerkvoogd de heer M. C. Moermond overgedragen aan de kerkeraad, een handeling die de officiële her-inge bruikneming betekende van het scho ne zes ecuwen oude godshuis dat het centrum van dit typisch Schouwse dorp zo duidelijk beheerst. Voorgan ger in de dienst was ds. F. A. van Liere te Renesse, die een predikatie hield n.a.v. 1 Ken. 6 vers 12 en 13: „Aangaande dit huis, dat gü bouwt, zo wandelt in Mijn inzettingen en doet Mjjn rechten en onderhoudt al Mijn gebeden, daarin wandelende, zo zal ik Mijn Woord met U beves tigen, dat Ik tot Uw vader David ge sproken heb". In een toespraak vóór de over dracht tot gemeente en talrijke be. langstellenden, die het kerkgebouw vulden, merkte de heer Moermond op dat met het presenteren van de eindnota, de datum van de her-inge bruikstelling ken worden vastgesteld Op dit moment is er aanleiding dankwoorden te spreken tot allen, betrokken bij deze ingrijpende res tauratie. In de eerste plaats tot de archi tect de heer M. J. J. van Beveren te Middelburg en de hoofdaannemer de firma L. C. Bom te Burgh. De hoop „dat er iets van terecht zou komen", is in vervulling gegaan en men ziet thans het resultaat. Belangrijk werk voor de restaura tie werd verricht door de toenmali ge president-kerkvoogd de heer C. A. Boogerd en door de destijds te Noordwelle woonachtige gemeente secretaris de heer K. H. Zevering. Voor hun belangrijke bemoeienis wil de de president-kerkvoogd hen bei den dankzeggen. Het restauratieplan begon met het dak; tot het herstel daarvan werd besloten in 1955; in 1958 ging het werk van start. Dat was heel hard nodig, want water drong naar bin nen, waardoor de muren in de kerk groen uitsloegen. Een tweede fase impliceerde de af braak van de - tegen de kerk aange bouwde - school, maar voor hierme de kon worden begonnen, moest eerst een nieuwe o.l.-school worden gebouwd. Op 29 mei 1959 kwam de goedkeuring voor deze bouw af. Op 13 juni 1960 werd de restauratie van het gehele kerkgebouw aanbesteed, na o.m. uitvoerig ^pn tact met Monu mentenzorg. De financiering Van de aannemingssom zou 10 °/o voor rekening van de kerkelijke ge meente komen, maar dit bedrag was voor het kleine kerkgenootschap nog veel te veel. „Van verschillende zij den werd geld ontvangen, o.m. van DEN HAAG, 25-6. Voor de ten toonstelling „In het licht van Ver meer", die vrijdag geopend werd door de minister van cultuur recre atie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, is aangekomen het schilde rij „De geboorte" van de meester van Moulins (plm. 1480) uit het mu- sée Rolin te Autun in Frankrijk. Bij „allerhoogste" uitzonderingen heeft het gemeentebestuur van de stad Autun er in toegestemd dit meester stuk van de Franse schilderkunst uit de I5de eeuw in bruikleen af te staan voor deze tentoonstelling. Voorts heeft het Prado te Madrid van Ve lasquez de „Villa medici te Rome" willen inzenden, eveneens een zeld zame gebeurtenis. Tenslotte geldt hetzelfde voor de „Berouwvolle magdalena" van Cara- vaggio uit de Galleria Doria te Ro me en voor „De astronoom" van Vermeer uit de verzameling van Ba ronesse Germaine de Rothschild te Parijs, welke laatste schilderij reeds IJsselmuiden de plaats, die Noord welle hielp na de stormramp". Ook ontving men een restauratie som van de Interkerkelijke Hulp. Een restauratiefonds werd gesticht en cp dit ogenblik wilde de heer Mcermond ook de gemeenteleden dank zeggen voor de ontvangen fi nanciële steun. De fa. Bom schonk een fraaie Avondmaalstafel (die een vaste plaats in het liturgisch centrum heeft gekregen). Het Avondmaals- zilver werd geschonken door de fa milie Hoogenboom. Ook de standaard voor het doopr vond werd geschonken. De familie Bevelander schonk de collectezakjes en een onbekende de kachel en de stoelen. Na deze opsom ming en een generaal dankwoord droeg de heer Moermond het kerk gebouw over aan de kerkeraad, in de persoon van de voorzitter ds. F. A. van Liere. De godsdienstoefening In de dienst werd ter inleiding ge zongen Ps. 84 vers 1, 2 en 5 (nieuwe berijming): „Hoe liefelijk is mij, O Heer, het huis waar Gij Uw Naam "en eer, hebt laten wonen bij de men sen". In zijn predikatie noemde de pre dikant het een „geruststellend idee van continuïteit", dat het gerestau reerde kerkgebouw weer enkele eeu wen meekan. De tyd intussen dat het kerkge bouw werkelijk middelpunt was van het dorpsleven is al lang voorbij. In zever is het uitwendig gebouw niet meer in overeenstemming met de feitelijke geestelijke situatie. In wezen gaven de diensten (in het dorpshuis) tijdens de restaura tieperiode, een reëler beeld van de kerkelijke situatie te zien. Het ver leden echter mag niet als norm wor den genomen, voor de plaats die de kerk thans inneemt. Terugzien met weemoed heeft geen zin; het gaat er om de toekomst met verlangen tege moet te zien. „Niet het getal Niet het getal is belangrijk, maar de gesteldheid op het punt van ge loof, hoop en liefde der gemeente van Christus, is de enige maatstaf. „Dat we met weinigen zijn is niet erg, maar wel als het geloof in de gemeente niet meer zou leven", aldus ds. Van Liere, die onderlijnde dat het met de kerk geen afgedane zaak zal zijn, wanneer de gemeente leeft uit de verbondheid met God. Zo gezien is de gerestaureerde kerk een uit daging. Het vordert een antwoord op de vraag: „zijn we het waard en zijn wij genegen dit antwoord op Gods opzoekende liefde te geven?" Van degenen die zich bijzonder voor de kerkrestauratie hebben inge spannen, noemde de predikant de he ren, K. H. Zevering, toenmalig secre taris van Noordwelle, thans woon- meer dan een eeuw niemand in Ne derland en slechts weinigen in Pa rijs hebben kunnen zien. Gratis hulp in Italië voor pech-automobilisten DEN HAAG, 25-6. Het Italiaanse Verkeersbureau in Amsterdam deelt mee, dat dit bureau in Italië aldaar tot een akkoord is gekomen met de Italiaanse automobielclub A.C.I.. De overeenkomst houdt in dat wegen wachtservice aan buitenlandse auto mobilisten, die pech krijgen, niet slechts zal worden gegeven in geval van panne, maar ook wanneer het gaat om slepen, ziekenvervoer e.d. Deze bijstand zal voor buitenlandse automobilisten gratis zijn, aldus ge noemd verkeersbureau. aehtig in Friesland en de heer C. A. Boogerd. Ook de inmiddels overleden heren A. P. Akkerdaas en L. P. Han- se werden in dit verband genoemd. Andere sprekers Na de dienst voerden nog enkele sprekers het woord. De burgemees ter van Westerschouwen, de heer H. P. Evenvijn toonde zich verheugd over de kerkrestauratie en bracht de gelukwensen van de burgerlijke ge meente over. Verder sprak de burge meester van de adoptie-gemeente IJsselmuiden de heer L. A. Verburg. Woordvoerder van kerkelijk Renesse was de president-kerkvoogd de heer J. Krijger, die een knielbank voor de nieuwe kerk aanbood. De predi kant van Noordwelle, ds. Van Liere, dankte de sprekers voor de goede woorden en voor de ontvangen ge schenken, waarna de gemeente zong Gezang 146 vers 1 en 3. Noordwelle nam op stijlvolle wijze bezit van het herstelde kerkgebouw, dat op de lijst van Schouwen-Duivelandse architec tonische schoonheden thans een ere plaats inneemt. In Boejoemboera, de hoofdstad van Boeroendi, is onlangs een sa menzwering ontdekt, zo heeft een woordvoerder van de ambassade van Boeroendi in Kongo gezegd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Noordlaren-Glimmen J. Mooij te Tuil en 't Waal. Geref. Kerken Aangenomen naar Wildervank J. Verhage te Hollandscheveld; - de benoeming tot bijstand in het pasto raat te Holten (O) R. Oosterhoff, a.s. emeritus-predikant te Sliedrecht. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Wezep (2e pred. pl.) A. N. Hendriks te Ommen en R. Tim merman te Spakenburg. Beroepen te Nijega-Opeinde J. Stuy, kand. te Langerak; te Burling ton (Ontario, Canada) 2e pred pl.. L. W. G. Blokhuis te Zuidhorn. Aangenomen naar Assen (3e pred. pl.) O. J. Douma te Overschie, die bedankt voor Zwijndrecht. Wat biedt de BEELDBUIS? MAANDAG 21 JUNI. NED. I: Na Klaas Vaak beginnen we met een Comedy Caper. Dan Openbaar Kunstbezit en Flipper. Na het journaal tien minuten met de Partij van de Arbeid en vervolgens een documentaire over het Engelse beroepsvoetbal. Een filmpje over het Ivoren Kruis gaat tenslotte vooraf aan de hoofdfilm. Het is een span nende rolprent van Victor Vicas, die loerd gemaakt naar een roman van de Nobelprijswinnaar John Stein beck: the Wayward Bus. Na afloop nog een beetje nieuws en de samen vatting van de Tour de France etappe naar Royan. NED. II: Het programma begint met een natuurfïlmpje. Vrolijkheid voor tieners vervolgens en wel dank zij de Amerikaanse rubriek Hullabaloo. De NCRV gaat dan op bedevaart met de Italiaanse familie Le Fratis. Tot slot van de avond At tentie en de dagsluiting, waarin de met emeritaat gaande leg er predikant ds. Rijnsberger aan het woord komt. DINSDAG 28 JUNI. NED. I: Vanmiddag wel een tour- reportage en wel uit Bordeaux. Het avondprogramma gaat van start met Klaas Vaak, hel journaal voor ge hoorgestoorden en de Engelse lessen. Na het journaal een afscheid. Jan Blaaser komt dan voor de laatste maal op het scherm met zijn pro gramma Jan en Alleman, in de ru briek Silhouet richt Henk Neuman de studiolampen op de heer A. C. de Bruyn. In de BBC-uitzending Jazz 625 speelt vervolgens het bekende trio Oscar Peterson. Tot slot van de avond: Vanavond 'in Nieuwsjooort, journaal en het overzicht van de vandaag verreden etappe van de Tour de France. NED. II: Allereerst Mr. Magoo. Vervolgens een natuurfilm in de Bavaria-produktie „De onbekende wereldeen trektocht door Nieuw Zeeland. Dan een AVRO-serie: Ho- gans Helden. Een kiuartiertje met het kiwntet van Rob Hoeke vormt het muzikale stukje televisie van de ze avond. In de Lange hete zomer komt Ben Quick in moeilijkheden. Tot slot van de avond Meneer Ka pelaan, een documentaire over het priesterschap. MAANDAG 27 JUNI. NED. I: 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Comedy Caper; 19.20 Openbaar kunstbezit; 19.35 Flipper; 20.00 journaal; 20.20 Partij v. d. Ar beid; 20.30 Voetbal in Engeland; 20.55 Socutera; 21.00 De verdoolde bus; 22.25 journaal; 22.30 Tour de France. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 De wereld van het moeras; 20.20 Trini Lopez; 21.05 Een zondag op z'n Ita liaans; 21.30 Attentie; 21.55 Uitge diend22.05 journaal. DINSDAG 28 JUNI. NED. I: 16.00 Tour de France; 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Ge hoorgestoordenjournaal; 19.32 Wal ter and Connie; 20.00 journaal; 20.20 Jan en Alleman op de Dam; 20.50 Silhouet21.25 Jazz 625; 21.50 Van avond in Nieuwspoort; 22.15 jour naal; 22.20 Tour de France. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Mr. Magoo; 20.05 De onbekende wereld; 20.30 Hogan's helden; 20.55 Rob Hoe ke; 21.10 The long hot summer; 22.00 Meneer kapelaan; 22.30 journaal. Indonesische artsen komen werken hij Ned. kankerinstitimt AMSTERDAM. 24-6. Op Schip- hol zijn zeven Indonesische arts-spe cialisten van het Indonesische kan kerinstituut aangekomen, die een jaar lang in de kliniek en het labo ratorium van het Nederlands kan kerinstituut in Amsterdam gaan werken om hun kennis en ervaring op het gebied van kankeronderzoek en -behandeling te vergroten. Hun komst is mede mogelijk gemaakt door de verstrekking van studiebeur zen door het ministerie van buiten landse zaken. Beide instituten beogen hiermee tot een blijvende vruchtbare samenwerking te komen, aldus een mededeling van het Nederlands kan kerinstituut. Amerikaanse scholieren naar Nederland ROTTERDAM, 27-6. Vrijdag 1 juli krijgen vierenvijftig Nederlandse gezinnen een zoon of dochter; om precies te zijn twintig zoons en vier endertig dochters. Op die dag komt nl, in Rotterdam het m.s. „Seven Seas" aan, met aan boord ongeveer zevenhonderd Ame rikaanse middelbare scholieren die de twee zomermaanden of een ge heel schooljaar bij een gezin in een west-Europees land zullen doorbren gen. Aan boord hebben ze al het een en ander geleerd van wat een beetje hun tweede vaderland zal worden, en ook spreken ze iets van de taal. Een deel van de leerlingen blijft in Nederland. Politie en vuurwapens AMERSFOORT, 25-6. „Het dragen van een pistool door de politieman zowel ter wille van de preventie als ter bescherming van de rechtsorde en de ambtenaar zelf, is zonder meer geboden. Er bestaat geen enkele re den om de politie onnodig kwetsbaar te maken door haar de vuurwapens te ontnem", dit schrijft hoofdinspek- teur A. Verhoek van de Amsterdam se gemeentepolitie in het recente nummer van het Algemeen Politie blad. een uitgavp van het ministerie van justitie. Overigens is de heer Verhoek wel van mening dat het gebruik aan stringente beperkingen moet zijn ge- borden en dat een nog grotere te rughoudendheid ten aanzien van het wapengebruik in het algemeen door dè politieambtenaar geboden is. Hoofdinspekteur Verhoek constateert in zijn beschouwing over het wapen- gebruik van de politie een accent verschuiving van gerichte schoten naar waarschuwingsschoten. De ge volgen van het schieten noemt hij in verhouding niet ongunstig. „Toch is het niet alleen nuttig maar zelfs noodzakelijk om te streven naar de ontwikkeling van politiewapens die doeltreffend maar zo weinig moge lijk gevaarlijk zijn", aldus de heer Verhoek. Hij wijst er in dit verband op dat momenteel pistoolpatronen worden ontwikkeld die bij treffen van iemand veelal geen dodelijk let sel behoeven te veroorzaken. „Maar ook als een dergelijke patroon zou wordeh ingevoerd blijft de politie man in bepaalde gevallen duidelijk in het nadeel", aldus hoofdinspek teur Verhoek in het Algemeen Poli tieblad. ZIERIKZEE, 24-6. In tegenwoor digheid van de directeur, raad van bestuur, leraren en een groot aantal belangstellende ouders, werden vrij dagavond de getuigschriften uitge reikt aan de geslaagde leerlingen van de lagere technische school. De uitreiking vond plaats dcor de voor zitter van bet schoolbestuur, mr. C. J. B. du Croo. Na alle aanwezigen hartelijk welkom te hebben geheten wees mr. Du Croo in zijn toespraak er op dat het behalen van. het ge. tuïgschrift een afsluiting is van een leertijd die een basis heeft gelegd vcor het vakmanschap. Dit vakman schap zal uitgebreid moeten worden in samenwerking met de scholen vcor vakonderwijs. Mr. Du Croo dankte de directeur, leraren en personeel van de school en allen die er aan mee gewerkt heb ben dat de jongens tot deze resulta ten gekomen zijn. De voorzitter kon 80 getuigschriften uitreiken aan leer lingen van de technische school en 30 aan leerlingen «van de dag-avond nijverheidsschool. Een groot aantal jongelui zet na het behalen van het getuigschrift de studie voort aan o.a. U.T.S. en Machinistenschool. De nieu we cursus telt 335 leerlingen wat in houdt dat» weer een kleine toena me waar te nemen is. Een bijzonderheid is dat dit jaar vcor de eerste keer een meisje zich voor de cursus aangemeld heeft. Het is Lenie Stuyk uit Zierikzee die au- tomonteuse wil worden. Na de uitreiking feliciteerde de di recteur van de school, de heer F. J. Scherjon leerlingen en ouders. Hij bracht de jongens onder de aandacht dat ze toe zullen treden in een maat schappij die in grote technische be weging is. Hij wees er op dat ze open moesten staan voor de nieuwe technische ontwikkelingen, dat ze bereid moesten blijven aan deze ont wikkeling mee te doen door steeds maar weer verder te leren. De jon gens veel succes toewensend besloot de heer Scherjon zijn toespraak. Dank van de leerlingen Namens de leerlingen dankte Pim Schraver directeur cn leraren voor de hier verkregen kennis. Hij verze kerde dat het merendeel der leer lingen goede herinneringen zal heb ben aan deze school. Mevr. Lysen sprak een welgemeend dankwoord ZIERIKZEE, 27-6. Chinese kunst Chinese tuin. Talryke her en der in de stad verspreide raambiljetten wijzen met deze opschriften op een bijzonder „gebeuren" in Zierikzee. Vrijdagmiddag werd de „happening" van boeiende schrifttekens, ingericht door de heer en mevrouw Braat- Voorhuis in het Burgerweeshuis, of ficieel in een kring van genodigden geopend door de voorzitter van het college van regenten, mr. C. J. B. du Croo. In zijn toespraakje herinnerde mr. Du Croo aan het feit dat reeds een aantal jaren in het Burgerweeshuis geen weeskinderen meer worden aangetroffen en aan de nieuwe cul turele bestemming aan het monu mentale gebouw gegeven door de fa milie Bra at. De aanvankelijke schroom tussen het college van regenten en U is me de door Uw activiteiten in de afge lopen jaren wel vólkomen weggeval len, aldus mr. Du Croo. De zomertentoonstelling in het Burgerweeshuis word dit jaar sa mengesteld uit de Chinese collectie van het Rijksmuseum voor Volken kunde te Leiden. Na de woorden van mr. Du Croo wees de heer Braat op het feit dat de geëxposeerde stukken ook voor de Chinezen van bijzonde re waarde zijn en dat er dus bepaald geen sprake is van „exportgoed voor Europa". De inrichter wees voorts op het exclusieve karakter van de Chinese cultuur, waarin de schrift tekens zo'n geheel aparte plaats in nemen. Uit de schrifttekens zijn weer uit namens de ouders. Ze stelde vast dat de jaren die de jongens op de school doorbrachten, waardevolle ja ren zijn geweest en dankte leraren en personeel voor wat zij in alle op zichten voor de jongens zijn geweest. Verder werden er nog prijzen uitge reikt voor de beste prestaties. De eerste prijs ging naar Piet Roelse, van de banketbakkerscursus, die op zijn cijferlijst geen cijfer lager dan 8 had. Hij, evenals de andere geluk kigen, werd beloond met een extra compliment en een boek. Lagere technische school Afd. metaalbewerkcn: A. den Boer, Zierikzee; P. J. den Beer, Zierikzee; W. B. J. Bolkenbaas, Dreischor; A. van Burg, Zierikzee; B. Coppoolse, Zierikzee; 2e prijs A. A. Dane, Zon- nemaire; B. Droog, Zierikzee; 2e prijs A. J. Fonteine, Zonnemaire; A. L. de Graaf, Noordgouwe; J. W. Grootenboer, Oost-Souburg; P. C. van Ham, Brouwershaven; S. A. Kamp, Zierikzee; P. J. Pannekoek, Noordgouwe; J. van Schelven( al leen praktijk), Brouwershaven; C. J. Schot, Zierikzee; J. Stins, Nieuwer- kerk; C. C. D. Timmerman, Zierik zee; S. de Waal, Bruinisse; R. M. G. Walraven, Zierikzee. Vervolg metaalbewerkenW. G. de Boer, Zierikzee; L. C. Bolbijl, Brou wershaven; J. P. v. d. Doe, Zierik zee; 2e prijs G. A. Overbeeke, Haam stede; J. K. v. d. Werf, Zierikzee. Afd. timmeren: A. Berrevoets, Zie rikzee; M. J. Boot, Kerkwerve; B. Bijkerk, Burgh; G. Flikweert, Nieu werkerk; C. J. v. d. Graaf, Haam stede; J. Hart, Ellemeet; L. J. van 't Hoff, Oosterland; G. Horst, Re nesse; F. J. Kouwenberg, Zierikzee; M. Ctte, Oosterland; 2e prijs J. Rog geband, Zierikzee; S. Stins, Nieuwer- kerk; J. M. Tierie, Nieuwerkerk; 2e prijs F. J. v. d. Velde .Brouwersha ven; J. J. H. Vaes, Zierikzee; F. M. v. d Waart, Sirjansland. Vervolg timmeren: 2e prijs C. J. Hanse, Duivendijke; H. Quist, Se- rcoskerke; 2e prijs C. G. Schaap, Zie rikzee; 2e prijs J. Slager, Brouwers haven; J. C. v. d. Wielen, Zierikzee. Afd. schilderen: M. C. Coomans, Eikerzee; W. J. Manni, Haamstede; D. L. Priemis, Renesse; 2e prijs J. P. Overbeeke, Nieuwerkerk. Afd. brood-banketbakken: M. J. Hogerhede, Zierikzee; H. ten Hove, Nieuwerkerk; W. G. Potappel, Zie- de boeiende schilderingen voortgeko men. De tentoonstelling omvat een spe ciaal gedeelte gewijd aan de vrou wencultuur en aan de geleerden. Bo vendien is er de Chinese tuin. Uiter aard was het niet mogelijk om prak tische redenen deze laatste geheel in stijl in te richten, maar niettemin vormt een rondgang in deze fraaie ruimte een aparte belevenis. Op de tentoonstelling, welke ge durende de hele 'zomer te zien zal zijn, komen wij in een van de vol gende nummers nog nader terug. De opening van de expositie werd bij gewoond door burgemeester D. W. Kastelein en wethouder H, Koevoets. ROTTERDAM, 25-6. De grootste kerkklok, ooit in Nederland gegoten, is aan boord van het motorschip Edwin Reite" van de „Hycar Line" op weg naar de Verenigde Staten. De klok - een reus van 8.700 kg met een middellijn van bijna twee en een halve meter - zal worden opgehan gen in de toren van de „Presbyte rian Church" in Dearfield vlak bij Chicago. De Edwin Reite'' die de klok in de Rotterdamse Maashaven aan boord nam, wordt omstreeks 25 juli in Chicago verwacht. De klok is gefoten in Aarle-Rixtel door het bedrijf Petit en Fritsen. rikzee; M. A. Quist, Noordgouwe, J. P. de Regt, Noordgouwe; le prijs P. C. Roelse, Zierikzee; M. S. Slager, Burgh; 2e prijs L. P. van Tiggelho- ven, Zierikzee; C. W- Verweijs, Zie rikzee; C. M. de Vrieze, Noordwelle; J. A. Wandel, Renesse. Afd. autcherstellen: C. A. M. van Aken, Zierikzee; C. J. Berrevoets, Zierikzee; J. de Jonge, Kerkwerve; J. M. de Jonge, Zierikzee; 2e prijs G. de Koning, Bruinisse; H. Stouten, Oosterland; C. Stoutjesdijk, Zierik zee; P. C. Tangeman. Haamstede; 2e prijs H. P. v. d. Weele. Noordgouwe. Afd. elektrotechniek: J. Bil, Zie rikzee; W. J. Buyze, Zierikzee; D. van Felius. Sirjansland; 2e prijs L. E. Luijendijk, Zierikzee; M. F. Lysen, Burgh; J. C. Cole, Zierikzee; A. Plaa- ting. Zierikzee; C. J. Rademaker, Haamstede; W. Schraver, Zierikzee; 2e prijs C. Bij de Vaate, Zierikzee; L. W. M. Verkaart, Zierikzee. Avondnijverheidsschool Cursus A Afd. autoherstellen: K. J. Nuijens, Zierikzee. Cursus B Afd. metaalbewerken: A. v. d. Berge, Bruinisse; J. P. van Dommele, Bruinisse; H. A. P. M. Gilden (alleen praktijk), Zierikzee; C. A. J. Heij- boer, Zierikzee; P. A. Janse, Brou wershaven; B. de Jonge Scharen- dijke; N. Krijger (alleen praktijk), Zierikzee; M. C. van Oudenaarde, Renesse; J. Padmos, Bruinisse; A. Peute, Zierikzee; H. M. de Valk, Nieuwerkerk; J. H. Verhulst (alleen praktijk). Zonnemaire; A. van Vliet, Zierikzee. Afd. timmeren: J. J. Bal, Brui nisse; A. H. Goudzwaard, Ooster land; J. Jonker, Burgh; A. J. Ren ters, Burgh; A. P. Renters, Burgh; W. v. d. Linde. Haamstede; G. J. Plandsoen, Noordwelle; J. J. v. d. Velde, Brouwershaven; B. W. Wijs man, Zierikzee. Afd. autoherstellen: J. K. Kiesen- berg, Zierikzee; M. A. Schot, Zierik zee. Afd. elektrotechniek: W. J. A. F1. Muste, Zierikzee; A. Stoutjesdijk. Oosterland; J. A, v. d. Weel, Haam stede. Afd. brood-banketbakken: T. C. v. Aken, Zierikzee; W. J. Barendse, Burgh. - de president-kerkvoogd de keer M. C. Moermond tijdens zijn toespraak (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Kunstschatten uit het buitenland te zien op Vermeer-tentoonstelling Een mijlpaal bereikt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5