Ouderavond Zierikzeese o.L-school met veel zang en muziek De Ver. Staten en Noord-Vietnam Verolme-werf in Zuid-Afrika? DE ZOON VAN ARAM Liefde in de slangenkuil De Nederlander blijft een roker Pokkenepidemie op west-Sumatra Brood uit nieuwe grondstoffen Twee vliegtuig ongelukken Schooljeugd zwom om de wisselbekers Scheidende leerlingen kregen getuigschriften WASHINGTON, 26-6. George Ball, Amerikaans onderminister van bui tenlandse zaken, heelt zondag in een televisie-vraaggesprek gezegd dat de V.S. niet hebben besloten olie-op slagplaatsen in het gebied van Ha noi en Haiphong in Noord-Vietnam te bombarderen. Hij sloot, gezien de Noordvietnamese houding, toekom stige bombardementen echter niet uit. Dit was de eerste officiële reactie op de huidige speculaties in de pers, dat president Johnson ai een besluit had genomen. JOHANNESBURG, 25-6. De Ne derlandse scheepsbouwer C. Verolme is vrijdag in Johannesburg aangeko men om de mogelijkheid na te gaan van de vestiging van een scheeps werf in Zuid-Afrika. Hij zal ook met de Zuidafrikaanse autoriteiten pra ten over de mogelijke verkoop van boorplatforms voor olieboringen op zee, door zijn concern gebouwd. KERKNIEUWS Geref. Gemeente Oude Tonge Donderdag 30 juni 7 uur ds. P. Blok. Ger. Gemeenten ZIERIKZEE. Dinsdag 28 juni (7.30 uur): dr. Steenblok. MARKTBERICHTEN Eierveiling Barneveld Coöperatieve Veluwse eierveiling Ede. Aanvoer 628.801 stuks, handel redelijk. Prijzen: 41-52 gram f 5,71-8,40; 54-59 gram f 8,60-10,17; 59-61 gram f 10,34-10,92; 62-64 gram f 10,61- 11.82; 64-69 gram f 11,86-12,74. Eendeneieren: aanvoer 5525 stuks. 55-67 gram f 8,60-10,20; 68-73 gram f 10,26-10,79. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 469.580 stuks, handel redelijk. 37-48 gram f 4,74-7,35; 52-58 gram f 8,32-9,87; 62-67 gram f 11,20-11,90; 71-72 gram f 13,61-14,35. Eendeneieren aanvoer 1540 stuks. 60-71 gram f 9,80-10,59. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 2.500.000 stuks, handel vlug. 45-50 gram f 6,50-8,00, kg. prijs f 1,44-1,60; 51-58 gram f 8,35-10,30, kg. prijs f 1,64-1,78; 59-64 gram f 10,60-12,00, kg. prijs f 1,80-1,87. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: ZSC-Delta 2-2; WIK- Brouwershaven 1-3; SKNWK-DFS 2-2. 2e klasse: DBGC-WIK II 2-2; NO- AD-SKNWK II 3-1; DFS III-Thor 1-1. 3e klasse: Brouwershaven II-ZSC II 1-5; Delta II-Velocitas 2-4. 4e klasse: SVOWK-WIK II 3-1. Adspiranten afd. A: ZSC-DFS A 0-3; Brouwershaven A-WIK A 0-1; DFS B-Velocitas 6-0. Afd. B: SDO-SKNWK 2-2; Brou wershaven B-WIK B 1-0. Pupillen: WIK B-ZSC A 3-1; ZSC B-SVOWK 1-2. DUIVENSPORT P.V. „Zierick", Zierikzee Concours uit Chateauroux (562 km) op vrijdag 24 juni. In concours 64 duiven. J. Dalebout I, 2, 8; J. Verwijs 3, 9, 16, 18; W .Dalebout 4; A. J. Stoutjes- dijk 5, 19; H. Slagboom 6, 10; P. Flik- weert 7, 17, 21, 22; Fr. Maijs 11, 14, 15; J. v. d. Sande 20; B. Visser 12, 13. Op zaterdag 25 juni een wedvlucht met jnoge duiven uit Neufvilles (123 km.). In concours 100 duiven. 1ste duif 11.05.41, laatste duif 11.58.23. C. Seybel 1, 4, 7, 9, 11, 15, 16, 17, 19; J. Dalebout 2, 21, 25; J. v. d. Sande 3, 10; B. Visser 5, 13; A. Timmerman 6, 23, 24; P. Flikweert 8, 22; J. Ver wijs 12, 18, 20; A. M. Berrevoets 14. A.s. donderdag inkorven voor St. Dénis oude duiven. A.s. vrijdag in korven jonge duiven voor Mons (133 km.). Beide avonden van 7 tot 8 uur. Een aantal leden van de rijvereniging „De jonge Paardenbloem" uit Goes heeft het weekend in Burghsluis -prettig doorgebracht. Diverse ritten werden in de omgeving gemaakt en natuurlijk werd de duinstreek bezocht waar de vele ruiterpaden de echte paardensport zo goed mogelijk maken. Het gezel schap logeerde op de boerderij van de heer A. van Zuijen. Op de foto het ge zelschap ergens in Westerschouwen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 33. De' punt van Aram's zwaard bleef dreigend op Morgahns rug gericht, toen zij naar buiten traden. „Denk er aan, Mor- gahn", waarschuwde Aram, „indien uw mannen iets tegen ons ondernemen, zijt gij de eerste die sterft!" Morgahn begreep dit zeer goed. „Laat vallen die dolk!' 'snauwde hij, toen een zijner mannen die ophief, want reeds voelde hij de druk van het zwaard ver meerderen. De 'man gehoorzaamde ver schrikt. „Ontwapen gij die twee kerels, Bazijn", verzocht Aram, „dan zal ik intussen deze kinderrover enige vragen stellen en" - voegde hij er dreigend aan toe - „het zal hem geraden zijn deze zonder omwegen te beantwoorden!" „Gij hebt thans de macht in handen", merkte Morgahn op, die in zijn nederlaag scheen te berusten, „ik zal dus wel ant woord moeten geven". „Wejnu", zei Aram, „ten eerste wil ik weten of gij degene was, die Norfolk in mijn burcht heeft vermoord". Morgahn knikte. „Ik kwam binnen dooi de geheime gang, waarlangs ik naderhand" uw zoon heb ontvoerd. Ik stond op het punt de schatkaart te bemachtigen, toen gij mij stoorde". „Hoe wist ge van het bestaan van de Norfolk-schat af?" „Door een brief', antwoordde Morgahn, „een brief aan de hertogin van Norfolk. Ik zal hem u tonen". Terwijl Aram hem geen ogenblik uit het oog verloor, liep Morgahn naar de schrijf tafel, die in het grote gewelf stond, en haalde hieruit een rol perkament. Aram vertrouwde de plotselinge onderworpen heid van Morgahn niet erg en had hier reden toe. De magiër had bemerkt, dat slechts twee van zijn drie handlangers aan wezig waren en thans trachtte hij tijd te winnen tot de komst van de derde. De man, cp wie Morgahn zijn hoop had gevestigd, richtte zich juist duizelig op. Het was de schildwacht, die bij de ingang der grotten door Bazijn was neergeslagen. ZIERIKZEE, 27-6. In de grote zaal van het Ned. Hervormd vereni gingsgebouw aan het Vrije alhier vond vrijdag j.l. een zeer goed be zochte ouderavond van de openbare lagere school plaats, ter afsluiting van het cursusjaar 1965-1966. Omdat de jeugd zo'n belangrijk aandeel aan deze avond leverde werd het een feestelijke bijeenkomst, welke voor een belangrijk deel stond in het te ken van zang en muziek. De voorzit ter van de oudercommissie> de heer W. Smit was verheugd met de grote belangstelling en richtte een speciaal welkom tot de heren burgemeester D. W. Kastelein, wethouder mr. K. A. Keuning, enige raadsleden en verte genwoordigers van de afedüng Zie rikzee van Volksonderwijs. Het eerste gedeelte van de avond stond dus geheel in creatieve sfeer. Daar werd een begin aan gemaakt met blokfluitspel door Marlies As sendorp en Jellie Pomper, die op keurige wijze drie leuke stukjes* ten gehore brachten. Dit tweetal maakte plaats voor een ander muzikaal duo: Neileke Koopman (viool) en Joke Smit (blokfluit). Na dit individuele optreden volgde een klassikaal zang spel met tal van kleine artisten die zonder schroom bijzonder goed hun best deden in het vrolijke zangspel „Do Vlooienkar". Mevrouw De Regt- de Rijk, nam de pianobegeleiding voor haar rekening, de onderwijzer de heer J. Blok speelde daarbij op de gitaar. De ouders begroetten dit spel met veel enthousiasme. De school telt ook jeudige pianis ten onder de leerlingen: Annelies v. d. Stel, John Pieters, Anneke Ver- maat en Connie Nieskens traden op als solisten. Een nieuw element op deze ouderavond vormde tevens de grondgymnastiek, welke onder lei ding van de heer M. Roks vlot ten tonele werd gebracht. Het program ma na de pauze werd afgesloten met enige pittige zangnummertjes. Het hoofd der school, de heer J. G. Brug man, mocht vervolgens uit handen van Corrie Nieskens 'n platenbon en een herinneringskaart in ontvangst nemen namens de leerlingen van de zesde klas die de school gaan ver laten. De heer II. M. v. d. Post bood ver volgens bij gelegenheid van het 100- jarig bestaan van Volksonderwijs de voorzitter van de oudercommissie een exemplaar aan voor de school bibliotheek van het boek „De Zeven sprong", dat speciaal voor het jubi lerende V.O. werd geschreven. Overval op bejaarde man te Rotterdam ROTTERDAM, 25.6. De Rotter- damso politie heeft een uitgebreide speurtocht ingezet naar de man, die de vorige nacht, vermoedelijk tussen twee en drie uur, de 82-jarige P. van Klaveren in zijn woning aan de Zweedsestraat in Rotterdam in de slaap heeft overvallen en heeft be roofd van enige tientallen guldens. Een zoon vond zijn alleenwonende vader zaterdagmorgen gekneveld op het bed liggen. De heer Van Klave ren bleek aan het hoofd en armen gewond te zijn. Zijn toestand is niet ernstig. Rijden zonder rijbewijs: bestuurster gedood ROTTERDAM, 26-6. De 62_jarige mevrouw F. van Gils uit Rotterdam is bij een verkeersongeluk op de rijksweg Utrecht-Den Haag nabij Harmeien om het leven gekomen. Haar echtgenoot werd licht gewond en een andere inzittende van de auto, die zij bestuurde, werd zwaar ge wond opgenomen in een ziekenhuis te Woerden. Mevrouw Van Gils die niet in het bezit was van een rijbewijs, wilde haar rijvaardigheid beproeven onder toezicht van de 43-jarige heer G. de W. omdat zij deze week haar rijexa men zou moeten afleggen. Tijdens het rijden wilde zij het tochtraampje dichtdoen, doch verloor de macht over het stuur. Na de pauze heette de heer Brug man burgemeester Kastelein welkom op deze ouderavond van de oX- school en sprak zijn vertrouwen uit in de toekomstige activiteiten van de nieuwe burgemeester voor het on derwijs. Zeer speciaal hoopte het hoofd der school dat in de nabije toekomst eindelijk eens iets gedaan zal kunnen worden aan het school gebouw, dat nu al jaren wacht op een flinke opknapbeurt. Burgemeester Kastelein hoopte dat hjy in Zierikzee hetzelfde zal mogen bereiken als In z(jn vorige gemeen ten, waar tot tweemaal toe een nieu we schooi kon worden gerealiseerd. Het was de heer Kastelein in ieder geval reeds gebleken dat het met de o.I.-schooi te Zierikzee eigenaardig is gesteld: hij was geschrokken van „een blik over de muur" en dat be trof dan uiteraard nog maar alleen de buitenkant. Tot de leerlingen zei de burge meester: „Ik hoop dat jullie prettige herinneringen aan de schooltijd be waren, de beginbasis is nu gelegd". Ook was spreker verheugd te kunnen constateren dat - zoals hem deze avond gebleken was - er op school meer gedaan wordt dan kennis en in zicht vergaren alléén. De heer Brugman gaf vervolgens een overzicht van de activiteiten in het afgelopen jaar: schoolvoetbal, sportdag, schoolreizen, -zwemmen en het recente zeer geslaagde school kamp. Acht leerlingen, d.w.zl 100 procent, slaagde voor het toelatings- MELBOURNE, 25-6. De 21-jarige Marijke Slot en de 26-jarige Ernst Weber, die elkaar in de slangenkuil van de Melbourne dierentuin leerden kennen, zijn in de Church of Eng- land-kapel in het nabij Melbourne gelegen Dandenong in het huwelijk getreden. Marijke werkt in het ziekenhxds van de dierentuin, terwijl Ernst as sistent hoofdoppasser is Toen Ernst zijn Marijke voor het eerst ontmoette, was hem opgedra gen haar te leren hoe voor zieke slangen te zorgen. „Je kunt wel zeggen", aldus Ma rijke, „dat het liefde op het eerste gezicht in de slangenkinl is geweest". UTRECHT, 27-6. De sigarettenin dustrie heeft zich, ondanks de vele publikaties over het verband tussen longkanker en het roken van siga retten, gunstig ontwikkeld. Welfswaar liep de produkitie in 1964 in verhouding tot het jaar daar voor met 2 miljard terug tot onge veer 12 miljard 500 miljoen stuks, een jaar later nam de omzet weer sterk toe en steeg tot 16 miljard 690 miljoen stuks. Deze cijfers heeft de heer G. van Dolder, voorzitter van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Tabakverwerkende Indu strieën, bekend gemaakt in de rede, waarmee hij het tweedaagse congres van zijn bond in Utrecht opende. In de kerftabakindustrie is het verloop van de produktie tegenge steld. In 1963 werd 13 miljoen kg omgezet, in 1964 ruim 15 miljoen kg, maar een jaar later ging een deel van de pijprokers kennelijk weer over op het gebruik van sigaretten, want de produktie bedroeg toen 14,9 miljoen kg. Twee jongens verdronken VOORBURG, 25-6. Zaterdagmid dag zijn aan de Trek weg bij de Geestbrug tussen Rijswijk en Voor burg door het omslaan van een kano twee jongens verdronken. Eén heeft de politie al opgedregd en overge bracht naar het diaconessenzieken- huis te Voorburg. Naar de andere heeft de politie langdurig gedregd. „De jonge Paardebloem" examen Lyceum. 13 leerlingen gaan naar de ULO, 18 naar de technische school, 3 naar de landbouwschool en 9 naar de huishoudschool. Mede na mens het onderwijzend personeel wenste de heer Brugman de schei dende leerlingen veel succes toe bi? hun verdere studie, waarna hij allen een getuigschrift uitreikte. In verband met het lang uitlopen van het programma na de pauze moest de aangekondigde dia-verto ning over het schoolkamp in Ginster- veld, komen te vervallen. Getracht zal worden dit alsnog op een ko mende schoolavond in te passen. DJAKARTA, 27-6. Een pokkenepi demie heeft op west-Sumatra aan 400 mensen het leven gekost, zo meldt het persbureau „Antara" vrij dag. Medische ploegen zijn naar het ge bied gezonden om de bevolking in te enten en er zijn geneesmiddelen per vliegtuig overgebracht. De Gaulle zag lancering van Russische raket LENINGRAD, 27-6. President de Gaulle heeft zaterdag op de lanceer basis Baikonoer de lancering van een Russische intercontinentale bal listische raket aanschouwd, zo heb ben Franse kringen in Leningrad ge zegd. De lancering had plaats voor dat de lancering van de „Kosmos 122" geschiedde, hetgeen ook door de Franse president werd bijgewoond. Het projectiel was, volgens de Franse kringen, terechtgekomen in een Siberische woestijnvlakte op een afstand van bijna 5000 kilometer. I Amerikanen willen i[ veiliger auto's WASHINGTON, 25-0. De Amerikaanse senaat heeft vrij- II dag een wetsontwerp aanvaard waarin van de regering het i1 opstellen van strenge veilig heidsvoorschriften voor auto's I» wordt geëist. Deze maatrege- 4 len gaan aanmerkelijk verder dan president Johnson aan vankelijk had voorgesteld. De senaat verplicht het ministère van handel tussentijdse voor- schriften in te voeren per 1 januari 1967, en een jaar later (i permanente voorschriften. De- (I ze zijn nog niet precies uitge- werkt, maar aangenomen 11 wordt dat veiligheidsgordels, gecapitonneerde dashboarden, i! schokbrekende sturen, e.d. 11 daaronder vallen. Het wets- 11 ontwerp stelt voor het .uitwer- i ken over de komende drie jaar 4 51 miljoen dollar beschikbaar, i de president had om 17 mil- 4 joen dollar verzocht. MIDDELBURG. Op grond van de „verordening snelle motorboten Zee land" zal het varen met snelle boten op het Veerse Meer aan banden ge legd worden. Kampgeld: tarief per nacht UTRECHT, 25-6. De Nederlandse Kampeerraad blijft ernstig bezwaar maken tegen de methode waarbij de kampgelden op een te groot aantal kampeerterreinen per kalenderdag worden berekend. De Kampeerraad acht het toepas sen van andere tariefmethoden dan die per nacht beslist onjuist, mede in het licht van de internationale verhoudingen op het gebied van het kamperen. In het buitenland worden altijd en overal de tarieven per nacht berekend. De ondernemers die beogen door middel va neen dagtarief compen satie te vinden voor extra kosten, kunnen dit doel evenzeer bereiken door correctie van de tarieven per nacht. WAGENINGEN, 25-6. Het Insti tuut voor graan, meel en brood T. N.O. te Wageningen, onderzoekt sinds kort de mogelijkheden om te komen tot brood, dat bestaat uit andere dan de gangbare stoffen zoals tarwe- en roggemeel. Dit speurwerk heeft plaats in het kader van de anti-honger- campagne van de Food and Agricul ture Organisation. De resultaten behaald in de eerste fase van het onderzoek hebben de F.A.O. doen besluiten andermaal een subsidie aan het instituut uit te ke ren. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft, in het kader van de ont wikkelingshulp, eveneens een subsi die voor dit onderzoek toegekend. Het nieuw ontwikkelde meel heeft een hoog eiwitgehalte en is gemaakt uit granen, zoals bijvoorbeeld gierst en mais, en uit zetmeelhoudende knolgewassen, bijvoorbeeld cassave, die worden verrijkt met eiwithou- dende meelsoorten, zoals soja-, ka toenzaad- of aardnotenmeel. Het is de bedoeling, dat dit brood zowel door de huisvrouw zal kunnen wor den gemaakt als wel in bakkerijen. Relletjes in Geleen GELEEN, 27-6. In Geleen is het afgelopen weekeinde onrustig ge weest nadat een groep jongeren had getracht toegang ite krijgen tot de jeugdsociëteit van de Rooms-Katho- lieke Jongerenvereniging „K '59", die veel wordt bezocht door in Ge leen woonachtige ambonezen. Zon dag werden bij de relletjes twee po litiemannen licht gewond. Zaterdag onstond een vechtpartij toen aan een aantal jongeren de toe gang tot de sociëteit was ontzegd. De gemeentepolitie slaagde er toen in de menigte, die tot enkele honderden jongeren was uitgegroeid, te ver spreiden en het bestuur van de so ciëteit besloot tot voorlopige sluiting over te gaan om verdere ongeregeld heden te voorkomen. De tropische storm Adela, die de afgelopen drie dagen het gebied van Acapulco heeft geteisterd, heeft aan minstens acht mensen het leven ge kost. Een deel van de stad kwam onder water. Softenonkind gedood FRANKFORT, 25-6. In Frankfort is een proces begonnen tegen de vrouwelijke arts Mechthild Petersen en de 36~jarige huisvrouw Helga Si- dorow. Zij worden ervan beschul digd op 29 september 1963 het toen driejarige, door Sof tenon verminkte zoentje van mevr. Sidorow, Alexan der, te hebben gedood. Het kind had geen armen en benen. De arts zegt dat zij het kind op verzoek van de moeder een grote do sis van een verdovend middel, sco- phedal, heeft ingespoten. Mevrouw Sidcrow spreekt dit tegen. HYANNISPORT (Massachusetts), 26.6. Een eenmotorig particulier vliegtuigje is zondag neergestort toen het zou gaan landen op het vlieg veld van Hyannisport. De zes inzit tenden - leden van één gezin, de ouders en hun vier kinderen - kwa men om het leven. LONDEN. In Old Warden in het Engelse graafschap Bedfordshire stortte een tweepersoonsvliegtuigje van het type „Cessna" neer tijdens een luchtyaartshow. Het kwam te recht op een parkeerplaats van auto's .Drie mensen kwamen om het leven en tien moesten naar een zie kenhuis worden overgebracht. Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (N.A.S.A.) heeft vrijdag besloten de lancering van de satelliet „Lunar Orbiter", die in een baan om de maan moet wor den gebracht, voor onbepaalde tijd uit te stellen. Zeer dure Van Gogh LONDEN, 24-6. Een schilderij van Vincent van Gogh heeft vrijdag op een veiling bij Christie in Londen 157.500 pond sterling 1,6 miljoen gul den) opgebracht. Het doek, „Portret van mademoiselle Ravoux", dateert uit 1890 en is gekocht door een par ticuliere Amerikaanse verzamelaar. Een tekening van Van Gogh bracht 11.550 pond op. Zwemfestijn in „De Val" te Zierikzee ZIERIKZEE. 24-6. In het zwem bad „De Val" werden weer de jaar lijkse schoolzwemwedstrüden gehou. den, die een goed succes werden. De wisselbeker voor de lagere scholen ging naar de o.l.-school en de wisselbeker (dames) voortgezet onderwijs viel toe aan de Chr. U.L. O.-school. De wissel beker (heren) voortgezet onderwijs werd in de wacht gesleept door de L.T.S. De prestaties hadden niveau, maar het aantal deelnemers(sters) was kleiner dan in 1965. Burgemeester D. W. Kastelein reikte de wisselbekers uit. De voorzitter van de zwemvereni ging „De Zeepaardjes" - die de wed strijden organiseerde - de heer P. W. J. Vogelaar, overhandigde medailles aan de individuele prijswinnaars. De verschillende medewerkers ontvin gen een dankwoord van de voorzit ter. Voor de individuele uitslagen verwijzen wij naar het dinsdag num mer. ee?i opname tijdens de estafettewedstrijden (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4