„Zilver" voor L. van Vessem, jubilerend bedrijfschef van L O STREEKNIEUWS Incidenten in centrum van Warschau Verrassing tijdens receptie ZIERIKZEE, 25-6. Tijdens een In de „Mondragon"-foyer gehouden re ceptie heeft loco-burgemeester 11. Kceveets de ere-medaille in zilver, behorend bü de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer L. van Vessem, technisch bedrijfsleider bij de N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. De heer Van Vessem ont ving de onderscheiding naar aanlei. ding van zijn 40-jarig jubileum by het stedelijk bedrijf en zijn verschil lende activiteiten voor de gemeen schap. Nadat de heer Koevoets de jubilaris het ere.metaal cp de borst had gespeld, feliciteerde hij hem na mens het gemeentebestuur. In een inleidende toespraak merk te de loco-burgemeester op, dat het een duidelijke verdienste is, wanneer men het werk veertig jaar verricht, met inzet van alle krachten en het met een opgewekte geest begeleidt. Na de carrière van de jubilaris te hebben geschetst, noemde de heer Koevoets de verschillende activitei- WARSCHAU, 26-6. In het centrum van Warschau hebben zich zondag avond incidenten voorgedaan na plechtigheden ter viering van het duizendjarig bestaan van het chris tendom in Polen. Na een mis in de basiliek van Sint Jan waar kardinaal Wyszynski een preek hield, zou een gewijde afbeel ding van de Zwarte Madonna, die door de Poolse katholieken wordt ge- eerd, in processie naar een kerk op tweehonderd meter afstand worden overgebracht. De autoriteiten hadden echter iedere processie verboden en het episcopaat had al besloten dat de beeltenis later „in waardigheid en kalmte" naar andere diocesen zal worden overgebracht. Een grote menigte - in de basiliek en op straat - begaf zich na de dienst naar het oude stadsgedeelte onder gezang en het roepen van leuzen als „Leve de primaat" (kardinaal Wys zynski). Op hun weg vonden zij po litie en leden van de militie. De men sen, voor een groot deel jongelui, werden door de politie verspreid, na- Preclikant gearresteerd WIJK BIJ DUURSTEDE, 25-6. De rijkspolitie in Wijk bij Duurstede heeft maandag j.l. een 53-jarige pre dikant uit deze gemeente aangehou den wegens het plegen van ontucht met twee meisjes van acht en tien jaar. De predikant, die gehuwd is, is donderdag aan de officier van justi tie te Utrecht voorgeleid en in bewa ring gesteld. Hij pleegde de ontucht met twee meisjes uit een gezin, waar hij geregeld op bezoek kwam. DODELIJKE ONGELUKKEN ALPHEN AAN DEN RIJN. In het ziekenhuis „Rijnoord" te Alphen aan den Rijn is overleden de 17-jarige schippersdochter Sonja Smallcgange, gewoond hebben de aan boord van 't tijdelijk in Alphen aan den Rijn ver blijvende m.s. „Ruwijk". Het meisje, oudste dochter van het gezin, over leed aan haar verwondingen, die zij donderdagavond heeft opgelopen bij een verkeersongeval. WOERDEN. In het R.K. ziekenhuis „Ope Dei" te Woerden is overleden de 65-jarige mevr. A. Samson-van de Berg uit Kamerik, die donderdag middag bij een aanrijding op de weg Kamerik-Woerden ernstig werd ge wond. Zij sloeg met haar bromfiets linksaf en werd toen geschept door een haar tegemoetkomende auto. ARNHEM. De 17-jarige G. J. Rex- winkel uit Aalten is tijdens een he vige regenbui op de onbewaakte overweg te Spankeren bij Dieren met zijn bromfiets tegen een goederen trein gereden. Hij werd 30 meter meegesleurd en was op slag dood. GELEEN. In Beek (L.) is de 58-ja- rige H. Jonas, afkomstig uit Linth- fort (Duitsland) bij een autobotsing om het leven gekomen. ZOETERWOUDE. Op de Hoge Rijndijk onder Zocterwoude is de ongeveer 60-jarige M. Heemskerk uit Rijpwetering bij een autobotsing om het leven gekomen. DRACHTEN. Bij een botsing tus- ten twee personenauto's op de rijks weg van Drachten naar Bergum on der Suameer is de 41-jarige elektri cien bij de P.E.B., J. Hoekstra uit Wartena op slag gedood. ten van de heer Van Vessem, ais zijn werk ten behoeve van de fotoclub, zijn toneelprestaties en regisseurs activiteiten, waarbij hij aanvullend gelegenheid vond enkele humoristi sche typeringen te geven van en op merkingen te maken over de persoon van de heer Van Vessem. Geen „sleurjubileum" De direkteur, de heer R. Huneman, ging in verbeelding terug naar de begintijd van de jubilaris, die, heel jong nog, bij de drukkerij in dienst kwam. Hij doorliep de verschillende rangen en werd met name specialist op het gebied van de lay-out. Be langrijk was zijn werk bij de oplei ding van leerlingen. De direkteur prees de plichtsge- trcuwheid van de jubilerende be drijfschef en gezien diens liefde voor het werk, wist de heer Huneman dat hier geen sprake is van een „sleur jubileum". dat zij voor het bisschoppelijk paleis kerkelijke liederen en het volkslied hadden gezongen. In een ander deel van de stad rie pen verscheidene honderden mensen „Weg met Wyszynski", hetgeen uit roepen als „Leve de primaat" uit lokte. ZIERIKZEE Verkeersongelukken Zaterdagmiddag had bij de roton de te Zierikzee een verkeersongeval plaats. Een personenauto, bestuurd door de 17-jarige L. G. te R., reed over de vangrand tegen een licht mast, waarbij de auto zwaar bescha digd werd. De bestuurder en zijn mede-inzittende werden licht ge wond. Zaterdagavond kwamen op de splitsing Korte Groendal-St. Domus- straat twee personenauto's in bot sing. De auto's, bestuurd door C. P. K. en L. W. J. N., beiden uit Zierik zee, werden beschadigd. Bij de splitsing Provinciale weg- Rijksweg te Zierikzee reed zondag middag een personenauto, bestuurd door J. C. K. te M. tegen een licht mast. De auto werd zwaar bescha digd. HAAMSTEDE D-e heer N. J. Slager uit Haam stede slaagde dezer dagen voor het einddiploma. Hogere Technische School te Vlissingen (afd. electro- techniek). Brommer rijdt in op wandelaars Zaterdagavond omstreeks 10 uur werd ter hoogte van het woonhuis van dokter Stenger het wandelende tweetal mevr. L. de K.-L. uit Burgh en haar zoon, C. J. de K. door een achteropkomende brommer, bestuurd door de 17-jarige H. H., eveneens uit Burgh, gegrepen en tegen het weg dek gesmakt. Mevr. de K. werd met een hersenschudding en een been wonde naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee ver voerd, evenals de bestuurder van de brommer die ook een hersenschud ding opliep. De heer de K. bleef on gedeerd. De brommer werd bescha digd. De wandelaars hadden hier op het voetpad moeten lopen inplaats van op de rijweg. Beiden hebben door de zware regenbui en schuilend onder een parapluie de brommer niet gehoord, terwijl H. voorover op zijn brommer de wandelaars voor hem uit, niet gezien heeft. De rijks politie stelt een onderzoek in. BURGH Op het te Amsterdam gehouden Staatsexamen slaagde mot lof voor het diploma vliegtuigelectronica on ze dorpsgenoot de heer A. Bosscrs. RENESSE Excursie naar „Moermond" Gisteren (zondag) bracht opnieuw een gezelschap uit België een bezoek in de vorm van een soort bedevaart tocht aan het slot Moermond te Re- nesse. Ook ditmaal stond deze ex cursie onder leiding van mr. dr. H. P. Schaap uit Zierikzee. De bezoe kende Belgen, waren afkomstig uit Antwerpen, allen leden van de Lim burgse vereniging „Limburgia" al daar. Voor al het werk in dienst dei- drukkerij werd de jubilaris dank gebracht, in welk dankwoord ook mevrouw Van Vessem werd betrok, ken. Exclusieve krant Het woord werd verder gevoerd door de heer M. J. Bij de Vaate, die een eerste exemplaar aanbood van een - voor intieme kring bestemd - speciaal nummer van de „Zierikzee- sche Nieuwsbode", gewijd aan de le vensloop van de jubilaris Later ont vingen alle aanwezigen op de recep tie een exemplaar van deze exclu sieve krant. Tenslotte sprak de heer L. A. v. d. Schelde namens de Algemene Ned. Grafische Bedrijfsbond, die de jubi laris dankte voor zijn inzet en voor diens medewerking en vriendschap aan de collega's. Hij bood een para. plu aan namens de afdeling. Zeer onder de indruk van de gebeurtenis sen van de dag, sprak de heer Van Vessem een innemend dankwoord, gewagend van de totale verrassing, die hem gewerd. De bejaarde mevrouw C. V. de K. alhier kwam in haar huis aan de Ring zodanig te vallen dat zij haar bovenbeen brak. Zij werd naar het ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. Begin van brand snel bedwongen Vrijdagmiddag omstreeks half zes loeide in Dreischor plotseling de brandweersirene. De vrijwillige brandweer was namelijk gealar meerd voor een begin van brand in de woning van de familie C. Gielen aan de Mr. Pieter Moggestraat. Ter wijl de vrouw des huizes bezig was met de bereiding van aardappelen op een petroleumstel, vatten de gor dijnen plotseling vlam. Dank zij het kordate optreden van een buur vrouw, mevr. J. Geelhoed-van der Wekken, kon de brand snel over meesterd worden. Zij sloeg de brand in korte tijd uit. Inmiddels was o.a. in het zachtboard een gat gebrand, terwijl ook de verf hier en daar af gebrand was. De brandweer, die snel ter plaatse was, behoefde geen dienst meer te doen. In de dierentuin van Stuttgart heeft een zee-olifant een gezonde baby ter wereld gebracht, inmiddels reeds uitgegroeid tot een flink meisje. Het is voor de eerste keer dat een in ge vangenschap geboren zee-olifanten- jong in leven is gebleven. Pa is ken nelijk trots, getuige de foto. Kermisexploitanten kamen toch Tegen het naderen van de Drei- schorse kermis leek het er aan het einde van de week toch nog even op, dat enkele kermisexploitanten op het laatste nippertje hun tenten in Drei schor zouden komen opslaan. Een advertentie in het streekblad van de „gezamenlijke kermisexploitanten" wees bovendien in die richting. Wat was echter het geval? Inderdaad waren enkele kermiswagens op de Ring gesignaleerd, welke bereid wa ren hun attributen op te bouwen. Bij informatie ter plaatse bleek echter, dat er in het dorpscafé niet werd ge danst. Dit was voor de kermisex ploitant aanleiding om toen maar vlug Dreischor te verlaten. OUWERKERK Bouwaktivileiten Binnenkort zal alhier worden be gonnen met de bouw van een nieuw garagebedrijf annex woonhuis voor rekening van de heer P. A. Remeus. Architect is J. J. Steel uit Axel. De bouw zal worden uitgevoerd door Gebr. C. en J. Deurloo te Bruinisse. NIEUWERKERK De Rode Kruis-collecte Doordat nog enkele nagekomen giften zijn ontvangen is de opbrengst van de collecte voor het Ned. Rode Kruis gekomen op f 800,50. BRUINISSE Bij het verrichten van werkzaam heden aan het schip was waarschijn lijk een vonk van een lasapparaat terecht gekomen in de kooien waar door het beddegoed was gaan smeu len. Een en ander gaf zoveel rook, dat men niet bij de brandhaard kon komen. De brandweer van Bruinisse rukte daarom volledig uit, met het gewo ne materieel plus poederwagen en persluchtapparatuur. De poederwagen behoefde geen dienst te doen. De brandweerlieden J. Littooy en M. Jumelet begaven zich vervolgens met hun maskers op in de kajuit, iets wat zonder deze apparatuur onmogelijk was geweest en zo kon de brandhaard worden op gezocht. Een slang eerst op de tank van de brandweerauto en daarna op de waterleiding (het was laag water) was voldoende om de brand te blus. sen. Zonder de moderne uitrusting waarover de brandweer thans be schikt, zouden de gevolgen waar schijnlijk ernstiger zijn geweest, want sommige platen van het schip gingen door de hitte-ontwikkeling al sporen van uitzetting vertonen. DEN HAAG. De schrijver Kornelis van het Reve treedt vandaag (maan dag) toe tot de Rooms-Katholieke Kerk. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM27-6. Aangevoerd 1527 stuks vee, t.w. 981 slachtrunde- ren en 546 varkens. Prijzen per kg: slachtkoeien, extra kwaliteit f 4,45-4,80, le f 4.00-4,40, 2e f 3,65-3.95, 3e f 3,40-3,55; stieren f 3,80-4.45; worstkoeien f 3,30-3.45; slaehtvarkens, extra kwaliteit f 2,10- 2,15, le f 2,00-2.10, 2e f 1,90-2,00. 3e 1,85-1.95; slachtzeugen f 1,65-1,75; zware varkens f 1,65-1,70. Slachtrunderen: aanvoer ruimer; handel redelijk; prijzen onveranderd, behalve 2e en 3e kwaliteit, welke iets stijver in prijs waren. Varkens: aan voer iets groter; handel kalm; prij zen iets hoger. Nieuwe voorzitter N.C.R.V. UTRECHT, 25-6. De verenigings raad van de N.C.R.V. heeft in de vrijdag le Utrecht in Esplanade ge houden vergadering de benoeming bekrachtigd van dr. mr. J. Oz.inga als nieuwe voorzitter van de N.C.R.V. Dr. Ozinga werd kandidaat gesteld door het algemeen bestuur. Hij volgt als zodanig mr. A. B. Roosjen op, die onlangs werd benoemd tot voorzitter van de N.R.U. De roofoverval te Amersfoort UTRECHT, 25-6. De recherche afdelingen van de Amersfoortse en Utrechtse politie werken sinds giste ren intensief samen bij het onderzoek naar de overval op het bijkantoor van de Nutsspaarbank in Amersfoort Er bestaan vele aanwijzingen dat de daders van de bankoverval in Amersfoort dezelfden zijn, die veer tien dagen geleden de kluis van de Amro-bank aan het Smaragdplein in Utrecht leegroofden (buit bijna 120 mille). Premier Tsjoe En Lai van China is in Tirana besprekingen begonnen met eerste minister Tsjehou en de eerste secretaris van de Albanese communistische partij, Enver Hodja. Dit heeft het Albanese telegraaf- agentschap zaterdag gemeld. SPORT KORFBAL Het niet talrijke publiek heeft za terdagavond te Nieuwerkerk van een uitstekende korf bal wedstrijd kunnen genieten tussen de twee kopploegen van de le klasse der S.D.K.B. In het begin zag het er geruime tijd naar uit dat DFS deze wedstrijd wel in haar voordeel zou gaan beslissen, want de club uit de Westhoek was absoluut beter. Vooral in het begin waren de aanvallen van de gasten veel talrijker dan die van de Nieu- werkerkers en vooral Joop Hanse had met zijn vele schoten nogal eens pech. Ook Jannie van der Have was in de DFS-aanval vaak erg gevaar lijk en het eerste kwartier hadden de blauw-7warten dan ook zeker niet over geluk te klagen. Daar af en toe ook het middenvak van de thuisclub niet zo goed „liep", kwamen er voor de aanval niet veel kansen. Adrie Romijn en Elly de Braai kregen wel enkele uitstekende kansen, doch dat leverde niets op. Er was een half uur gespeeld toer. het eerste doelpunt ge maakt werd. Joop Hanse schoot goed in maar wegens lopen werd het doelpunt door scheidsrechter L. van Popering afgekeurd. Dit was echter maar uitstel van executie, want vier minuten later was het de handige Jannie van der Have die van achter de paal fraai inschoot (0-1). De DFS- twaalf waren nu onbetwist sterker en gevaarlijker en het verwonderde niemand, dat nogmaals Jannie van der Have er 0-2 van maakte. Bij SK- NWK wilde het niet en het aanvals- vak had het tegen Kloet en van Sluijs verre van gemakkelijk. Verder dan een schot van Chris de Braai, dat van de paal terugkwam, kwamen de blauw-zwarten niet. Kort voor het einde van de eerste helft moest Kees de Moor het veld verlaten we gens een blessure. In de tweede helft was het aan vankelijk weer DFS dat de toon aangaf, maar na vijf minuten werd dat spelbeeld geheel anders. De Grafsteen doodt man LEOMINSTER (Massachusetts). J7-Ü. De 57-jarige Joseph D. Giles, die een bezoek bracht aan een kerkhof te Leominster, verloor op een gegeven ogenblik zijn evenwicht. Hij greep zich snel vast aan een grafsteen, maar het bijna 100 kilo wegende ge vaarte hield geen stand, viel om en doodde de man. ONDERWIJS Prcfessor Zeeman-lyceum Zierikzee Eindexamen afdeling H.B.S. A. Geslaagd: mej. S. W. Fondse, C. J. J. Geleijnse, C. A. J. Heijboer, J. M. Hogerheijde, mej. M. Kloet, mej. M. J. Kooman, mej. M. J. Polder mans, mej. P. J. Schrier, E. W. Smit, mej. M. M. Bij de Vaate, J. P. van de Velde, J. J. F. Vermunt, T. L. Volkeri, mej. J. H. de Vrieze, mej. A. J. A. Wansink. Afgewezen 2 kandidaten. Chr. ULO Zierikzee Bij de in Goes gehouden ulo-exa- rrjens behaalden de leerlingen van de Chr. Uloschool te Zierikzee de vol gende resultaten: B-diploma met scheikunde en mid denstand: mej. P. Stoutjesdijk, Oos- terland. B-diploma: de heren P. Rotte, C. Timmerman en J. t. Hove, Zierikzee; J. de Bruine, Oosterland; K. A. v. d. Hoek, Kerkwerve; I. Bal, Dreischor; L. v. Klinken, Nieuwerkerk en mej. T. v. Gilst, Bruinisse. A-diploma met middenstand: de dames J. Slager, J. Fonteine en P. de Nooijer, Brouwershaven; J. en A. d. Boer, Middenschouwen; J. Jume let, Zierikzee; A. Leeuwe, Haamstede E. Biemond, Oosterland; en de heren E. Janse, Renesse en P. Rotte, Oos terland. A-diploma met wiskunde: de da mes J. Verpoorle, M. v. Hove, M. v. Dijk, Zierikzee; M. v. d. Ouden, E. IJzelenberg, B. Houkamp, Bruinisse; E. Stouten, A. d. Jonge, M. Otte, Oosterland; M. Brouwer, N. d. Valk, Nieuwerkerk; L. de Ruyter, Kerk werve; en de heren J. P. Lokker, W. Joppe er. J. H. d. Boer. Zierikzee; S. bij de Vaate, S. Jumelet en A. v. d. Broeke, Bruinisse; A. Karens, Nieu werkerk; J. d. Waaij en J. C. d. Boer, Brouwershaven. Afgewezen werden 4 kandidaten. Nieuwer kerkers waren van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen en dat werd uiteindelijk met succes beloond. De piaatsvei'vanger voor de Moor, Han Visser, maakte een goed debuut door na 6 minuten via een ver schot te doelpunten (1-2). Dit doelpunt inspireerde blijkbaar ook de rest van het twaalftal want SK- NWK werd nu zienderogen sterker. Nadat Chris de Braai en Jannie Struik ieder een fraaie kans om zeep hadden gebracht, had eerstgenoemde even later toch succes. De Braai schoot van ver in (2-2). In de SKN- WK-aanval ging het nu allemaal veel beter dan in de eerste helft en dat leverde tal van kansen op. Vlak voor het einde zag het er echter even donker uit voor de Nieuwer kerkers. Scheidsrechter van Popering kende DFS zeer terecht een straf worp toe. Rinus Kloet had dus alle kans om zijn ploeg als nog de overwinning te bezorgen. Hij gooide de bal echter ver naast, zodat met 2-2 het einde kwam, hetgeen de verhouding onge twijfeld aardig weergeeft. Scheidsrechter van Popering uit Kapelle leidde uitstekend. SPORT KORFBAL NOAD I-SKNWK II 3-1 Evenals destijds in de eerste wed strijd te Nieuwerkerk slaagde NOAD er ook vrijdagavond te Dreischor in de punten weer op de blauw-zwarte reserves te veroveren. Toen scheids rechter D. Braam aanvangen blies, bleek dat vooral de gasten nogal wat invallers in de gelederen hadden. NOAD, dat de eerste helft met de wind in de rug speelde, legde al di rect een overwicht aan de dag, maar de schoten waren niet best gericht. Na zes minuten doorboorde Toon Schouwenaar de SKNWK-korf, maar de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt wegens lopen. De blauw- witten bleven in de meerderheid en toen Tcon Schouwenaar via een doorloopbal bij Kees Kommer bracht schoot deze beheerst in (1-0). Aangemoedigd door deze openings treffer bleef NOAD goed aanvallen en tien minuten later werd de voor sprong vergroot. Vrij onverwachts schoot mevrouw L. v. d. Velde-Hen- drikse op de mand en het was raak (2-0). Af en toe kwamen ook de gas ten wel tot aardige aanvallen, maar de verdediging van NOAD was te rterk om deze te verschalken. Met 2-0 brak de rüst aan. Gedurende de rust barste een flin ke bui los, waardoor het veld spie gelglad was geworden. Diverse val partijen waren hiervan het gevolg en de bal was bijna niet meer vast te houden. Er waren tien minuten gespeeld teen de gasten aan een ver diend tegenpunt kwamen. Toni Dale- bcut speelde zich keurig vrij en dat betekende 2-1. Alles was nu weer mogelijk en ofschoon de wind wat was gaan liggen profiteerden de gas ten toch van do wind. Het leek er op, dat SKNWK wel spoedig gelijk zou gaan maken, maar zover liet NO AP het toch niet komen. Hoewel de thuisclub aardige aanvallen opzette, werd het spel vaak te kort gehou den. Bovendien werd er tc weinig pocohptcn. Teen men dit uiteindelijk Ping inzien, was het ook meteen een doelpunt. Kees Steendijk kreeg over links een moeilijke doelkans, maar tooh verdween de bal feilloos in de mand (3-1). Do wedstrijd NOAD II- ADO werd afgelast. (roio: L.O ijerrevoeis; NOORDWELLE De kerkrestauratie Wij vermelden - aanvullend op het verslag van de ingebruikneming dei- gerestaureerde kerk - dat het schil derwerk werd uitgevoerd door de heer J. C. van Strien te Haamstede. Het tongewelf werd gerestaureerd door de heer J. de Meij te Burgh. De heren Vasseur en Flohil verzorgden de verlichting. ZONNEMAIRE De bejaardenreis Vcor de cp 6 juli te houden reis voor bejaarden, verzoekt het orga niserende comité, of degenen die de ze reis willen meemaken, zich op willen geven bij de heer C. A. Lic- vense tot en met 2 juli 1966. NOORDGOUWE Oud papier-actie De jeugd van Noordgouwe heeft zich bezig gehouden met een oud papier-actie ten bate van het buiten centrum van „Volksonderwijs". De actie leverde f 50,- op, welk bedrag - zal worden gebruikt voor de aan schaf van een boekenkast in de re creatiezaal. Verkeersexamen Van de o.l. school hebben 22 leer lingen het praktisch gedeelte van het verkeersexamen gedaan. Acht tien leerlingen slaagden waarvan twee met lof. Een viertal werd afge wezen. DREISCHOR Been gebroken Het mosselfeest Het op 23 juli a.s. te houden mos selfeest te Bruinisse belooft zeker weer een succes te worden. Er zal, zoals gebruikelijk, weer een mossel koningin worden gekozen. In de ge bruikelijke vlootshow en de rond vaart over de Grevelingen zal ook de mijnenveger H.M. Bruinisse mee varen en de bemanning van deze mijnenveger zal zeker meewerken de feestvreugde te verbogen. Naast de muziek van fanfare- en harmo niekorpsen, zullen demonstraties ge geven worden in vendelzwaaien. De waterskiërs zullen weer voor de at tractie zorgen die in 1964 zoveel succes oogstte; een groots vuurwerk zal de dag besluiten. Het s.s. „Minister C. Lely" Het s.s. minister „C. Lely", het in snelheid misschien alleen de laatste jaren overtroffen schip, meer dan 60 jaar de trots van de Rotterdam se Tramweg Maatschappij, varend op het trajekt Zijpe-Numansdorp- Haven, twee keer en in de zomer drie keer per dag, is eigenlijk wel wat gedegradeerd door nu zijn rond jes te varen van Zierikzee naar Zijpe en omgekeerd als toeristenschip. En wellicht moet de oude trouwe boot in de toekomst wel voorgoed verdwijnen, want het schip heeft geen waterdichte schotten en de Scheepvaartinspektie stelt dat te genwoordig eigenlijk toch wel als voorwaarde. Brand op motorschip „Harlingen 8" Vrijdagmiddag brak te Bruinisse brand uit in het in de reparatieha ven te Bruinisse liggende motorschip Harlingen 8. Nieuwerkerk speelde thuis gelijk tegen Burgh (2—2)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2