JA Welk toestel kiest U De Heer zal voorzien Vissensterfte in Oude IJssel Vrouw overleed na mishandeling gesloten W. HAGEN DANSEN bij kaarslicht kijkt uit UNION sport RIJWIEL P. BEZUIJEN Nog 2 weken! Haken, haken, haken DE Vt 01 BAAI. Regenpakken FIRMA KOEVOETS automobiel monteurs A. VAN HESE Automatisch filmen en fotograferen Veel amateurfilmers lopen te pas en te onpas met hun camera rond te sjouwen. Ze schieten alles wat hun voor de lens komt, dikwijls nog haas tig ook, gebouwen, monumenten en vergezichten. Gevolg? De film wordt een onrustig, rommelig allegaartje met bewegende beelden. Handiger is de amateur die eerst op zijn gemak rondkijkt in zijn va kantie-oord en de filmgenteke mo gelijkheden van verschillende objec ten in gedachten noteert. Tevens gaat hg na, of de belichting In de morgen of de late middag beter is in ver band met de schaduwen e.d. Dan komt hij op een dag op het filmpad en maakt die hele dag niets anders dan scènes voor zijn vakantiefilm. Op deze manier ontstaan levendi ge, suggestieve beelden die een meer geordende indruk maken en een goed overzicht geven en de sfeer van de vakantieplaats. Steeds meer toeristen maken zelf hun foto's, films en dia's. Wie het moderne toerisme ziet groeien merkt pas, welke omvang het vakantiefo tootje heeft gekregen. Het is een niet meer weg te denken verschijnsel. Vastgesteld is, dat de vakantiedia een waardevol souvenir betekent. Een souvenir dat meer waard is dan een prul uit een bazar of een (wel mooie, maar onpersoonlijke) ansicht kaart. Welke camera op reis? Wanneer u nog niet tot aankoop bent overgegaan, kunt u uw keuze alsnog bepalen. Voor de beginners, de niet technische mens, de dames en niet te vergeten de jongeren is een „probleemloze camera" aan te be velen. Onder deze categorie vallen de zogenaamde volautomatische toe stellen. Deze stellen zelf het juiste diafragma in en zorgen dus voor ge slaagde opnamen. Nog simpeler is de automatische camera met „snellaadsysteem". Hier is het inzetten van een film vervan gen door het inleggen van een busje op patroon. De camera werkt dus „deur open - film er in", klaar voor de opname .Een dergelijk toestel is in de fotohandel verkrijgbaar voor nog geen f 100. Kleinbeeldformaat De laatstgenoemde typen camera's behoren tot het zg. kleinbeeldfor maat. Nu dient u wel te bedenken dat kleinbeeld geenszins betekent, dat u ook kleine afdrukken krijgt. Deze worden immers automatisch vergroot tot bijvoorbeeld 7-10 cm. afdrukken. Het kleinbeeldformaat is verder het aangewezen filmtype voor kleu rendia's, per stuk zijn ze betrekke lijk goedkoop en ze kunnen in een voudige projectors worden vertoond. Het 6x6 filmformaat, dat vroeger algemeen werd gebruikt, is duidelijk op zijn retour. Voor de ware liefheb ber echter biedt het vele voordelen. Camera's die dit formaat gebruiken zijn alleen nog de reflextypen met OVERDENKING Gen. 22 14. Deze tekst wordt wel als naam ge bruikt door kleine scheepjes (niet, voor zover mij bekend, door de grote oceaanstomers), die in hun notedop- achtigheid zich aan de elementen overgeven, en daarmee een beeld vertonen van de mens, die in de stormen van zijn bestaan en van het wereldgebeuren in al zijn machte loosheid zijn koers moet vinden. In derdaad is Gods voorzienigheid toe spelen van de bal aan de machtigen (zo scheen Hitier het indertijd wel op te vatten, als hij dacht dat die voorzienigheid zou werken ten gun ste van zijn politiek en grotendeels anti-christelijk streven), maar een komen op de kant van de kleinen, die op eigen kracht niet door de nood heen kunnen, en dat weten. God ziet voor deze kleinen het niet meer zien, omdat ze aan de grens staan. Zo is de voorzienigheid niet een algemeen geldige en algemeen werkende „eigenschap" van God, maar een daéd Gods waarmee Hij kiest voor de kleine mens, die aan de grens staat. En verre er vandaan dat je met deze voorzienigheid het één en ander van God zou kunnen ver klaren, is deze daad Gods er één, die voortkomt uit zijn verborgen heid. Onze tekst wordt gebruikt in verband met die vreselijke tocht, die Abraham moest ondernemen om zijn zoon te offeren, waarbij God dat of fer op 't laatste moment verhinderde en voorzag in een schaap, dat geof ferd kon worden. Dat de Heer voor ziet is juist aan de orde als Hij zich verbergt, en wel zó zeer, dat Hij juist toen Hij op de allerergste manier verborgen was, nl. toen Jezus stierf op Golgotha, Hij voor alle tijden voorzag in een lam, dat geofferd werd. En sindsdien mogen de kleinen aan de grenzen van zonde, schuld en dood, die in zondenood en in doods nood niets van God zien dan dat Hij zich verbergt, weten dat deze ver borgen God voorzien heeft, zo dat er voor hen een weg is door zonde, schuld en dood heen. Want God heeft in die weg voorzien door Jezus Christus te geven. Het is niet de bedoeling dat de scheepjes, die „De Heer zal voorzien" heten, aan de kade blijven liggen, maar dat ze varen. Het is niet de be doeling dat de kleine, machteloze mens, die is gaan geloven dat de Heer ook voor hem voorziet, de han den in de schoot legt en de strijd uit de weg loopt. Integendeel, wetende dat de Heer voorziet, moet deze klei ne mens overtuigd van eigen machte loosheid, de levenszee op. God zal het voor hem volbrengen, maar hij moet varen. Misschien wordt dit gelezen door iemand, die gedacht had iets van God te begrijpen, en nu er niets meer van vat, en bitter teleurgesteld is. Weet dan dat juist als Hij zich ver bergt de Heer voorziet. H. G. E. HUIZING. een of twee lenzen. Prijzen vanaf circa f 100. Verder zijn er natuur lijk nog duurdere types, maar deze camera's zijn meer voor de vakman, de reclamefotograaf. Het oude kleinbeeldcameratype met de normale cassette lading is nog steeds volop verkrijgbaar. Ook hier dringt de volautomatische ca mera gaandeweg op. Er zijn echter nog vele toestellen verkrijgbaar zon der ingebouwde belichtingsmeter. Prijzen vanaf circa f 60. De polaroid Heel aantrekkelijk voor amateurs is de polaroid, de camera die bij het uittrekken van de belichte papier strook de ontwikkelaar in werking brengt. De gebruiker kan na 10 se conden het negatief wegtrekken en houdt dan een foto over die alleen nog maar even met een bijgeleverd wr ijvert je gefixeerd behoeft te wor den. Ook het instellen van de betere modellen is ongelooflijk eenvoudig. Men behoeft alleen de afstand van het onderwerp aan het apparaat „mede te delen" door even de zoeker te stellen zodat het ware beeld met het gekleurde samenvalt. Het toestel doetdan verder alles zelf in de korte tijd dat de lens wordt geopend, zo dat de lens pas weer sluit als het uitgekozen onderwerp voldoende is belicht en goed op het negatief staal. De toestellen zijn verkrijgbaar van 225 af, de casettes voor zwart-wit voor plm. 10 en voor kleurenopna men voor nog geen 20.. Eén nadeel van de polaroid is, dat u van elke foto slechts één afdruk verkrijgt en later geen andere kunt bijmaken omdat het negatief daarna niet meer bruikbaar is. Een tweede nadeel is, dat geen snoertjes voor de elektronenflitser worden bijgeleverd. De fabrikant wil de gebruiker daar mee dwingen tot aankoop van po- laroidlamphouders. Voor de liefheb bers zij er op gewezen, dat met de bestaande elektronenflitsers op de polaroid kan worden gewerkt mits een afstand van 3 meter wordt aan gehouden. Ecnoogreflcx Zeer mooi is de eenoogreflexcamera. Men noemt dit type ook we Ispiegel- reflexcamera. Hierbij is de beruchte zoekerafwijking geheel verdwenen aangezien men door de opnamelens naar het onderwerp kijkt, via een (wegklappende) spiegel. Voor opna men van dichtbij, zg. macrofotogra fie een uitermate geschikt type. De prijs van dit soort camera komt op circa f 125 en hoger. Dit type zien we gaarne in handen van de serieuze amateur. Voor beginnelingen is het onmo- dig zo'n duur toestel te kopen, om dat zij niet zulke hoge eisen stellen en ze tevreden zijn met een wat min der subliem effect en minder moge lijkheden met de camera. Aan de hand van de gegevens en beschrijvingen van de verschillende types camera's, zult u, vakantiegan ger, zeker een keuze kunnen doen. Een goede keuze verzekert een va kantie waarin u met plezier kiekjes schieten een persoonlijke herinne ring daaraan bewaart wanneer u na afloop van het zalig niets doen thuis de foto's, films of dia's nog eens rus tig bekijkt. DOESBURG, 23-6. In de Oude IJssel is een enorme sterfte onder de vissen geconstateerd. Bij de sluis in Doesburg zijn tienduizenden dode vissen samengedreven, waaronder karpers van zeer grote afmeting. De sterfte onder de vissen is ver moedelijk een gevolg van zuurstof gebrek, veroorzaakt door het warme wear van de laatste tijd, waardoor de groei van algen sterk is toegeno men. Bovendien zijn door de over vloedige regens van de laatste dagen de overstorten van rioleringsinstalla ties in werking getreden, waarbij een massa ongezuiverd rioolwater in de Oude IJssel is terecht gekomen. 't ZAND (N..H.), 23-6. Dc 51-ja- rige gescheiden oud-bouwvakker H. A., afkomstig uit Amsterdam, thans exploitant van een bar aan de rijks weg in 'tZand (N.-H.), is in hechte nis genomen, verdacht van mishan deling de dood ten gevolge hebbend van zijn vriendin, de 43-jarige uit Amtserdam afkomstige en eveneens gescheiden J. H. De vrouw is dinsdag door A„ na een bezoek aan de Schager kermis, na een woordenwisseling ernstig mishandeld. Enkele vrienden die haar van de kermis hadden thuis gebracht, probeerden de politie te bellen, doch hadden geen succes. Woensdagmorgen strompelde de vrouw schaars gekleed de straat op, roepend dat A. haar wilde vermoor den. Buren hebben de vrouw laten overbrengen naar het „St. Liduina ziekenhuis" in Den Helder. Daar is ze in de loop van de dag overleden. Daarop werd A. door de politie van Schagen in verzekerde bewaring ge steld. De anatoom-patholoog van het openbaar ministerie, die een onder zoek naar de doodsoorzaak instelde heeft geconstateerd, dat de vrouw was overleden aan embolie in de linkeriong, en dat geen oorzakelijk verband tussen de mishandeling en de dood kon worden aangetoond. Op grond hiervan is A. weer in vrijheid gesteld. Het onderzoek wordt even wel voortgezet. Parlementsleden uit Rusland naar Nederland MOSKOU, 23-6. Officieel wordt in Moskou meegedeeld dat over enkele dagen een groep Russische parle mentsleden naar Nederland vertrekt op uitnodiging van de Nederlandse vertegenwoordigers in de interpar lementaire unie. In juni van het vo rige jaar bezochten Nederlandse par lementariërs de Sowjet-Unie. Scooterrijdster door de wind tegen auto gedrukt HAARLEMMERMEER. 23-6. Op rijksweg 4 tussen Amsterdam en Leiden is de 20-jarige mej. B. H. uit Rotterdam ernstig gewond, toen zij door de sterke wind met haar scoo ter naar links werd gedrukt juist op het moment waarop een personen auto haar inhaalde. Zij kwam met deze wagen in aanraking en kwam vervolgens te vallen. Met ernstige verwondingen werd zij naar een zie kenhuis in Haarlem overgebracht. Flitsen uit het buitenland De Britse regering is van plan de illegale radiostations die vanaf sche pen voor de kust commerciële pro gramma's uitzenden op grote schaal aan te pakken. LIBREVILLE. De Zwitserse apo-v thekeres Lotti Schindler is tot vijf maanden voorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld wegens het door onachtzaamheid veroorzaken van de dood van vijf patiënten in het Schweitzer-ziekenhuis te Lambarcne SAN JUAN. Twaalf Cubaanse at leten die deelnamen aan de tiende Middenamerikaanse en Caraibische spelen te San Juan, op Porto Rico, hebben woensdag naar verluidt hun ploeg verlaten. Twee van hen heb ben zich gemeld bij een Amerikaans immigratiekantoor. BOEJOEMBOERA. De minister van buitenlandse zaken van Boe- roendi, Manirakiza, heeft in een ra dio-uitzending bekend gemaakt dat een komplot tot „lichamelijke liqui datie van bepaalde autoriteiten" is verijdeld. LUDWIGSBURG. In een gardero- bekast in een industriebedrijf bij Ludwigsburg (Baden-Württemberg) is het lijk van een 53-jarige Italiaan se gastarbeider ontdekt. Volgens de politie is de man vermoord. Hij werd al enige dagen vermist. MADRID. Twee Spanjaarden zijn in Madrid op beschuldiging van het bedrijven van onwettige propagan da en het verspreiden van commu nistische bladen tot respectievelijk anderhalf en een half jaar gevange nisstraf veroordeeld. Beiden kregen een boete van 10.000 peseta (f 600). MARTIGNY (Zwitserland). Een Belgische bus met Engelse toeristen is kort nadat hij uit de grote Sint- Bernard-tunnel was gekomen, tegen de rotsen gereden. Drie inzittenden kwamen om het leven en ongeveer twintig werden gewond. In de bus zaten 38 Engelsen. CANBERRA. In Canberra is don derdag een bijeenkomst van militaire adviseurs der Zuidoostaziatische ver dragsorganisatie (Zoavo) geopend. FOE LIEO. Zuidvietnamese mari niers en infanteristen hebben in de nacht van woensdag op donderdag zware strijd geleverd met een een heid van de Vietcong, die zich in het dorp Foe Lieo, op 20 km. van de grens met Noord-Vietnam, had ver schanst. PEKING. Een contra-revolutio nair, Hoeang Tsji Sjeng genaamd, is op 14 juni jl. in Doeroemtsji geëxe cuteerd. Dit heeft het dagblad van Sinkiang donderdag gemeld. MOSKOU. President de Gaulle is donderdag naar Siberië vertrokken als onderdeel van zijn rondreis dooi de Sowjet-Unie. LUCHTMACHTBASIS LANGLEY (Virginia). Koning FeisaI van Saoé- die Arabie is op de luchtmachtbasis Langley aangekomen. Hij brengt een officieel bezoek aan de Verenigde Staten. ISTANBOEL. Zestien Turkse com mando's zijn in de rivier Botan in het oosten van Turkije verdronken tijdens oefeningen in dit gebied, al dus is in Istanboel vernomen. De mannen trachtten met volle uitrus ting de rivier over te steken. PARIJS. In Parijs is van Franse zijde verklaard, dat Frankrijk in ok tober a.s. zijn raketten van het type Mawk er. Nike uit west-Duitsland zal terugtrekken. De Franse verte genwoordiger in de permanente NA- VO-raad had zulks woensdag in de raad bekend gemaakt. BERLIJJN. De Duitse Evangelische geestelijke dr. H. K. E. Grüber is bij K.B. van 23 mei 1966 benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg deze onderschei ding voor wat hij in de tijd van dc nazi's voor Nederland en de Neder landers heeft gedaan. LEICESTER (Engeland). James Edward White, die één van de be langrijkste figuren in de beruchte Britse treinroof zou zijn geweest waarbij 26 miljoen gulden werd buit gemaakt is wegens zijn aandeel tot 18 jaar gevangenisstraf veroordeeld. KARLSRUHE. De politie van drie Duitse deelstaten - Beieren, Baden- Württemberg en Rijnland-Palts - zoekt naar een lustmoordenaar van wie vast staat dat hij de afgelopen twee jaar zeker vijf vrouwen heeft vermoord. DJAKARTA. Adam Malik, de In donesische minister van buitenland se zaken, gaat 16 juli naar Moskou. De Sowjet-Unie is de voornaamste crediteur van Indonesië. Wegens vakantie van 25 juni tot 4 juli a.s. Woninginrichting J. C. PAAllWE ZONNEMAIRE s Elektronische Industrie en handelsonderneming Deltastraat 14, Zierikzee, telefoon 3253 Allen, die binnenkort een LTS diploma Elektrotech niek of Metaalbewerking behalen of om andere re denen de school verlaten, kunnen bij ons onmiddel lijk in dienst treden om mede te helpen aan de ver vaardiging vdn moderne en kostbare apparaten. Schoen werk in een prettige omgeving Gunstige arbeidsvoorwaarden Goede belening-reiskostenvergoeding Gratis bedrijfskleding 18-jarigen worden in het Bedrijfspensioen fonds opgenomen Mogelijkheid tot opleiding voor het Be- metel-diploma is aanwezig AANMELDINGEN DAGELIJKS Met irgang var 16 augustus 1966 is aan het Professor Zeciranlyceum te ZIERIKZEE te vervullen de betrek king van LERA(A)R(ES) in dc handelswetenschappen voor 17 lessen per week. Aanmelden bij Inspecteur dr. J. L. P. Brants, Patijnweg 66 te Goes. A.s. zaterdag 25 juni iu Hotel „De Korenbeurs" te Kortgene met medewerking van „Tlie New Black and White" Aanvang: 8 uur. BAR „DE LOODS" iedere dag geopend tot 's nachts 1.00 uur. Chr. Kleuterschoolvereniging Zierikzee Er bestaat nog de gelegenheid tot het aangeven van leerlingen voor de school Baden Po well weg 2 en wel van 27 juni t/m 30 juni 1966 aan de school van 14.00- 15.30 uur. DE HOOFDLEIDSTER koop prijsbewust koop kwaliteit koopu N I N Een topprodukt zo'n pracht geheel compleet met lamp slot, jasbeschermer, snel binder, spatlap, sierbeu- gel en standaard reeds vanaf f 187,50 Zierikzee Telefoon 2164 ORGA JAN zegt: Weg met luis op uw bloemen met Basudine spuitbus Onkruid in uw gazon? Pesco spuitbus Geen vliegen en muggen meer Iuseclo spuitbus Haalt er direct een bij C. Fasol - Rencsse of W. vau Sluijs eu Zn. Diversen: Ligsloclloper, windscherm- doek, stokken, scheerlijnen, haringen vindt U in de zeil makerij „De Nobelpoort", W. Goudswaard, tel. 2497. Hötel-café- restaurant „DE SCHELDE" Colijusplaat de vakman kent ze de vakman verkoopt ze DEALERS voor Schouwcn-Duiveland BRUJN1SSE: M. C. v. d. BERG, Stelnstraat 24 KERKWERVE: D. PASSENIER; Weelweg 18 NOORDGOUWE. J. HAGESTEIJN, Heereweg 7 ZIERIKZEE: GEBR. KOSTER. Nw. Boogcrdstraat 47 De grote mode voor bet nieuwe seizoen Maak zelf uw truitje, vestje, deux pièces, jurk enz. y met onze speciale HAAKGARENS in: wol, dralen, orlon en leacril in bekende Euro- Y pese merken. J* Welcomme Moro - Berger du Mord enz. Grote kleuren assortiment X Garantie op alle garens 'k Bij aankoop van haakgarens ontvangt U een pa- troon en het boekje „Handleiding voor het haken" (ongeveer 80 haakpatronen) geheel gratis. ZIE ETALAGE 1 Uw speciaalzaak voor voorlichting en service: Melkmarkt 13 - Zierikzee - telefoon (011l0)-2782 Zaterdag a.s. zijn we voor reparaties gesloten GARAGE SLAER - Brouwershaven compleet v.a. 27,50 Luxe Noorse regenjacks 42,50 MOTOROVERALLS ZUIDWESTERS Ook Uw adres voor kinderregenpakjes Kleding en sport Havenpark 5 - ZIERIKZEE Gevraagd: Fa. BLOKLAND, Daf-dcaler MIDDELHARNIS, Molenweg 14, telef. (01870)-2134 Voor: Toerfietsen - Sportfietseu Supersportfietsen - Kinderfietsen is uw adres: Weststraat 9 - Zierikzee ZIE ETALAGE! MEDEBOUWER GEZOCHT Op korie termijn een medebouwer gezocht voor een royale woning (twee onder één kap) in Zierikzee. Binnenkort te bouwen. Vijf rui me kamers en garage. Totale kosten (incl. grond) plm. f 50.000,-. Vrije vestiging. Inl. B.G.-kantoor Goes, Wilhelminastraat 33, tele foon (01100 7741. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de veilige weg naar het eigen huis Aangeboden: 1 dags KALKOENKUIKENS wit en brons breedborst. Tevens kerngezonde 6 a 8 weekse KALKOENEN van prima alslamming, legen billijke prijs. Speciale kalkoenlokkerij A. H. Huïsett Molendijk 30 A, NUMANSDORP, lel. 01865-485

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 6