R.O.B. deed oudheidkundige verkenning in St. Maartensdijk Voorbereiding groepsregeling voor bejaarden in tehuizen Premier Kosygin naar Engeland? Geen receptie voor koning Feisal Nieuw ontwerp-raadsbesluit inzake aankoop van Concertzaal SUCCESJES Uw familie- drukwerk X DE ZOON VAN ARAM „Het slot van Jacoba' ADVERTENTIES SINT MAARTENSDIJK. 23-6. Naar aanleiding van een oudheid kundige verkenning, die de rijks dienst vcor het oudheidkundig bo demonderzoek te Amersfoort in Sint Maartensdijk heeft ingesteld, ver. neemt het A.N.P. van deze rijks dienst het volgende: Grenzend aan de bebouwde kom van Sint Maartensdijk bevindt zich een terrein dat reeds lang de aan dacht heeft getrokken. De verhoog de ligging en de overblijfselen van grachten bestempelden het - ook zonder onderzoek - reeds tot de plaats, waar het kasteel van Sint- Maartensdijk gelegen moet hebben- Achter op het terrein staat trouwens een huis, dat als laatste overblijfsel van het slot van Jacoba van Beieren beschouwd werd. De overlevering die hier aan ten grondslag ligt, geeft een ietwat vertrokken beeld van de wer kelijkheid: Sint Maartensdijk was namelijk een bezit van Frank van Borsselen. Tijdens de oorlog hebben bewoners van het „slot" wei eens gegraven en funderingen aangetroffen. Een op graving werd echter eerst urgent, toen het terrein van eigenaar ver wisselde. Deze nieuwe eigenaar had geheel andere plannen met het ter rein dan het verbouwen van aard appelen en groenten. Toen de vereis te goedkeuringen er waren, begon de bouw van een grote bungalow. Om nog iets van het „slot van Ja coba" te weten te komen, moest een oudheidkundig onderzoek wel met bekwame spoed gebeuren. Voorburcht Een najaarscampagne werd in no vember 1965 door de vroeg invallen de vorst op een slecht moment on derbroken. Einde maart 1966 bleek de hervatting van het onderzoek mo gelijk; het werd onlangs afgesloten. Het is thans duidelijk dat niet het hoofdkasteel, maar de voorburcht te- (JTRECHT. De manifestatie van ambacht cn persoonlijk vakmanschap 1966 „Bij de tijd" in Utrecht kan zich verheugen in een sterk toenemende publieke belangstelling. SPAUBEEK. De 49-jarige mejuf frouw J. Gerards uit Heerlen is van nacht bij een verkeersongeval in Spaubeek om het leven gekomen. Federale bescherming mars voor burgerrechten afgewezen WASHINGTON, 23-6. President Johnson heeft donderdag een ver zoek van dr. Martin Luther King om federale bescherming voor een mars voor de burgerrechten in Mississippi afgewezen. Hij had van de gouver neur van deze staat, Paul Johnson, de verzekering gekregen dat wet en orde zullen worden gehandhaafd. Dr. King had woensdagavond de pre sident telegrafisch verzocht om be scherming tijdens een mars die vrij dag in Philadelphia wordt gehouden. Ernstige grafschennis EIJSDEN, 23-6. Op de roomska- tholieke begraafplaats te Breust (gem. Eijsden) is op ernsige wijze grafschennis gepleegd. De kerkhof bewaarder, de 69-jarige heer P. Jan sen, ontdekte'donderdagmorgen, dat een dertigtal kruisen en grafstenen waren vernield. Ze waren omver ge rukt of zwaar beschadigd. Op tal van andere grafstenen waren met rood vetkrijt hakenkruisen getekend en was de kreet „Satan heil" geschre ven. De bevolking van Eijsden is over deze schanddaad zeer verontwaar digd. De rijkspolitie van Eijsden en de technische recherche stelden on- middelijk een onderzoek in. ruggevonden is. Het is een gebouw, dat vele wijzigingen heeft ondergaan voordat het er uitzag, zoals Isaac Hildernisse het in 1696 tekende. Zijn uitbeelding geeft reeksen gebouwen tegen drie van de vier buitenmuren te zien. Oorspronkelijk echter waren deze zijden voorzien van een weer gang op steunberen. Aan de zuidzij de was deze weergang trouwens on derbreken door een lang gerekt ge bouw. Een bij gedeelten teruggevon den gcot rr.aakt het aannemelijk dat deze ruimte tot stal heeft gediend. Twee poortgebouwen - aan de west- en aan de oostzijde - vertonen dezelfde architectonische bijzonder heden en zij.i tijdens een periode van grote wijzigingen tot stand gekomen. Aan de oostzijde werd een bijge bouw teruggevonden dat geheri vrij stend van de buitenmuur, maar dat kennelijk al vroeg door brand is ver woest. Het schervenmateriaal wijst cp een ontstaan in het midden van de lie eeuw, zedat de cudste bewening op een naburig terrein gezecht zal moe. ten werden. De hccfdburcht lag trou wens - vclgens de tekening van Hil dernisse - op een stuk grend noorde lijk van het onderzochte. Hier be. vindt zich momenteel een boomgaard die opgravingen onmogelijk maakt. Bij steekproeven werd muurwerk aangetroffen. ALMELO, 23-6. Bij het departe ment van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk is een groepsrege ling in voorbereiding vcor bejaardeft in tehuizen. Dit heeft staatssecretaris Egas van dit ministerie meegedeeld bij deepe ning van het bejaardenhuis „De Koppel" in Almelo. Tevoren had hij gezegd, dat het tegenwoordig geluk kig zo is dat het beter gesitueerd nauwelijks nog voorrang geeft bij LONDEN, 23-6. Premier Wilson heeft donderdag in antwoord op vra gen in het Lagerhuis gezegd dat hij premier Kosygin van de Sowjet-Unie nog dit jaar in Engeland verwacht. Hij had een eerdere uitnodiging aan de Sowjet-premier hernieuwd en men had over data gesproken. Wij wensen beiden dat de be,spre- kingen die begonnen toen ik in fe bruari 1. Moskou bezocht, vrucht zullen dragen, aldus Wilson. NEW YORK, 23-6. Burgemeester John Lindsay van New York heeft afgezien van zijn voornemen een re ceptie en diner ter ere van koning Feisal van Saoedi-Arabië te geven. Hij verklaarde ontsteld te zijn over een opmerking van de koning waar uit bleek dat hij de Joden als vijan den beschouwt. In deze omstandig heden had hij besloten dat het niet mogelijk is het diner en de receptie te laten doorgaan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Uddel: L. Doppcn- berg, Wilsum (O.). Aangenomen naar Drumpt: kand. H. O. Sasse, Amsterdam; naar Delf- strahuizen c.a.: kand. H. F. Venema, Hellevoetsluis. Bedankt voor Wageningen (vak. R. C. G. Troelstra) (toez.): mr. J. A. Vaandrager, Sneek. Ger. Kerken Beroepen te Ommen: kand. D. Bakker, Eindhoven. Aangenomen naar Andel (N.B.) J. v. d. Linden, kand. te Huizen (N.H.), die bedankt voor Abcoude, Hoogers- milde, Ottoland-Noordeloos en voor Rottevalle. Bedankt voor Nieuwe Pekela E. Groen te Oppenhuizen en Berg. Beroepbaar: C. v. d. Zanden, Van Damstraat 57 is m.i.v. 24 juni be roepbaar. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 23-6. Op donderdag 30 juni a.s. wordt een vergadering gehouden van de gemeenteraad, die voor de eerste maal zal worden ge presideerd door burgemeester D. W. Kastelein. De agenda telt een der tiental punten. In verband met het vertrek van mr F. Th. Dijckmeester naar Haar lemmermeer is destijds een vakature ontstaan van ambtenaar van de Bur- gelijke Stand. Voorgesteld wordt de nieuwe burgemeester als zodanig te benoemen. Hetzelfde geldt voor de vakature commissaris voor de N.V. Brugver- KERKNIEUWS Verhoging bijdrage aan Generale Kas DRIEBERGEN, 23-6. De her- vormde synode heeft met algemene stemmen een voorstel van de gene rale financiële raad goedgekeurd om jaarlijkse bijdargen van hervormden aan de generale kas te verhogen van f 2,50 tot f 5,00. Schapenscheerder gedood door elektrische tondeuze GRONINGEN, 23-6, De 30-jarige schapenscheerder S. Ejzinga, gehuwd cn vader van twee kinderen is don derdagmiddag gedood toen hij bij dc landbouwer E. B. Niehove een elek trische tondeuze in de hand nam. De politie stelt een onderzoek in. binding Haringvliet. Idem ter voor ziening in de vakature in de raad van bestuur van de N.V. Zegam. Een ander voorstel heeft betrekking op de prijs van uit te geven gronden op het industrieterrein. Voorgesteld wordt deze te bepalen op f 15,- per vierkante meter. Voorgesteld wordt verder het pand St. Anthoniesdam 6 onbewoonbaar te verklaren. Dc Concertzaal In verband met het besluit tot aan koop van de concertzaal, met de daaraan verbonden verplichting van de gemeente tot verbouwing van het complex met steun van rijk en pro vincie en de verplichting van de N.V. „De Concertzaal" tot verdere exploi tatie van het gebouw tegen nader overeen te komen voorwaarden, be richtten Ged. Staten „het besluit niet in overweging te kunnen nemen in de vorm, waarin het was ingezon den". Tevens zou een becijfering over de financiële gevolgen voor de gemeente van het raadsbesluit, moe ten worden gemaakt. B. W. heb ben daarop een ontwerp-raadsbesluit opgesteld, waarin de wensen van G.S. zijn verdisconteerd. Voorgesteld wordt het gewijzigde concept goed te keuren. In verband met bedenkingen van de zijde van de minister t.a.v. de financieringsregeling huisvesting gemeentepersoncel, stelt het college voor 'het desbetreffend eerder dooi de raad genomen besluit in te trek ken cn te vervangen door een ander, waardoor dc bezwaren worden on dervangen. Voorgesteld wordt aan de Z.O.V. een subsidie te verlenen van f 1250,-, als tegemoetkoming in dc kosten van de feestelijkheden bij gelegenheid van de burgemeestersinstallatie. Tenslotte wordt voorgesteld het aan delenkapitaal in de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten van f 6000,- op te trekken tot f 7500,-, van welk bedrag 10 procent moet worden ge stort. Onze grote wens werd ver vuld! De Heer verblijdde ons met de geboorte van een dochtertje en zusje JANNA JOHANNA Wij noemen haar Janita H. M. FLIKWEERT J. FLIKWEERT- DALEBOUT SJAAK en MARTIN Nieuwerkerk, 23 juni 1966 Sluis weg 6 opname in een verzorgingshuis. De ze lijn zullen we consequent moeten doortrekken. Het is dunkt mij. aldus de staatssecretaris, noodzakelijk ob jectieve criteria te stellen op grond waarvan men al of niet in een ver zorgingshuis kan worden opgenomen. Bij de groepsregeling, die in voor bereiding is, past het stellen van so ciale en medische criteria als voor waarde tot opname. Met de Neder landse Federatie van Bejaardenzorg wordt overleg gepleegd. Sommige ge meenten kennen reeds een regeling, waarin genoemde criteria gehanteerd worden. Deze criteria zullen gelijke lijk moeten gelden voor meer wel- gestelden, evenzeer als voor hen die een beroep op bijstand moet doen. Onomwonden zou spreker willen stellen dat het een voorrecht is in een modern verzorgingshuis te wor den opgenomen. Ongeveer 1 miljoen Nederlanders is ouder dan 65 jaar. n Functionarissen van het pas on afhankelijk geworden Guyana en van Suriname zijn in Londen ambtelijk overleg begonnen over het grensge schil. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 11 juni: Geertje Johanna Abramiena Lijntje, dochter van Ja cob de Waal en Maria van den Berge (Bruinisse); 11 juni: Coi-nelis Johan nes Jan, zoon van Engel Cornelis van de Sande en Kommertje Adria- na Tannetje Jozina van Dijke (Zie rikzee); 19 juni: Nicole Helena Ma ria, dochter van Abraham van Dij ke en Helena Maria Verkaart (Zie rikzee); 20 juni: Janna Sara Corne lia, dochter van Jan Willem van de Velde en Adriana Sara Stouten (Mid- denschouwen; 22 juni: Maria Adria- ne, dochter van Jan van de Sluis en Maria Kloet (Zierikzee); 22 juni: An thony Bastiaan, zoon van Jan Antho- nie Schiettekatte en Jannetje Hen- drika den Haan (Zierikzee. Gehuwd: 9 juni: Adriaan Geelhoed, 12 jaar, te Brouwershaven, en Suzan- na Maatje van der Wielen, 24 jaar, te Zierikzee; 16 juni: M'arinus Jo hannes ten Hove, 27 jaar, te Zie rikzee. en Cora Jeanne Linders, 24 jaar, te Zierikzee. Overleden: 9 juni: Johanna Stam- perius, 88 jaar, te Zierikzee; 10 juni: Leendert van der Linde, 83 jaar, te Brouwershaven. echtgenoot van Adriana Cornelia van der Linde; 15 juni: Adriaan Leendert van der Ha ve, 87 jaar, te Bruinisse, echtgenoot van Adriana IJzelenberg; 17 juni: Foeke Roukema, 67 jaar, te Brui nisse, gehuwd geweest met Gleyna Pieternella Didrieka Ruijtenberg; 21 juni: Hendrika Steur, 85 jaar, te Westerschouwen, gehuwd geweest met Hubrecht van de Stolpe. Verloofd: WIEKE SLEEUWENHOEK HAN GELEIJNSE Renesse, Oosterenbanweg 49 Zierikzee, Lange Blokweg 28 2 juli 1966. Voor de vele bewijzen van deelneming na het overlij den van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootva der JACOBUS VAN 'T HO FF betuigen wij onze oprechte dank. Mevr. wed. C. F. VAN 'T HOFF- VAN GRAAFEILAND kinderen cn kleinkinderen Burgh, 24 juni 1966. Langs deze weg willen wij, mede namens onze kinderen, een ieder hartelijk dank zeg gen voor de vele attenties bij ons 25-jarig huwelijks feest ondervonden. H. DE VOS J. J. DE VOS- DE FEITER Renesse, juni 1966 Lindelaan 11. Onze hartelijke dank voor de belangstelling, ondervon den op 18 juni. Fam. A. C. DE GLCPPER Westenschouwen, juni 1966 Kure 18 Bij onze thuiskomst uit het Zweedse Rode Kruis-zieken- huis te Zierikzee betuigen wij langs deze weg, onze har telijke dank voor de zeer vele attenties ter gelegenheid van dit feit en tijdens ons verblijf in het ziekenhuis ontvangen. Tevens onze hartelijke dank aan doktoren en verplegend personeel voor de goede ver zorging tijdens ons verblijf in het ziekenhuis aan ons bewe zen. W. JUMELET- GOUDZWAARD Bruinisse, juni 1966 Nieuwstraat AFWEZIG: E. E. VLEUGELS SCHUTTER C. G. VLEUGELS SCHUTTER- SPIT arisen van 25 junitO juli. Praktijkwaarneming L. J. van de Zande, arts te Nieuwerkerk Telefoon 01114 -388. Spreekuren te Zierikzee: iedere avond van 7.00-8.00 uur, behalve zaterdags en zondags. Spreekuren te Nieuwerkerk: iedere morgen van 8.00-9.00 uur, behalve zaterdags en zon dags. Gaarne boodschappen bezor gen vóór 10.00 uur 's morgens, liefst telefonisch. Bejaarden van Zierikzee, die hebben deelgenomen aan het uitstapje naar Hillegom, dan ken de burgers voor hun bij drage, het comité, de chauf feurs. voor de verzorging, .Kunst en Eer" voor de ont vangst. Het was voor ons al len een genotvolle dag. Zierikzee, juni 1866 De bejaarden van Renesse betuigen hiermee hun harte lijke dank aan het oranjeco mité en de ingezetenen die ons in staat stelden een zo genoeglijke dag te hebben. Ook chauffeur Quist voor zijn deskundige leiding en aan het muziekkorps voor de hartelijke ontvangst bij de thuiskomst. Juni 1966 Personeel gevraagd: Hoge bijverdienste aangebo den voor dame of heer die een gedeelte van de vrije tijd nuttig wil besteden. Br. on der nr. 2459, bureau van dit blad. Te koop: Zo goed als nieuw wandel wagentje bij M. v. d. Werf, Bagijnenstraat 33, Zierikzee. 2 maankneuzers, 2 vorkjes- schudders, 2 gecombineerde hooimaehines. - Gevraagd: paardencultivators. Telefoon (01113)-483. Ring- en steeksleutels, bank schroeven, bostboren, tangen, rubberhamers, gereedschaps kisten, mil. tassen en koppels L. Kaashoek, Lange Nobel- straat 23, Zierikzee. Bankstel, dressoir, boeken kast en typetafel. L. Kaas hoek. Lange Nobelstraat 23, Zierikzee, telefoon 2167. Vroege aardappelen, Doré, bij S. v. Klinken, Nieuwerkerk, tel. 233. 1 Kloostertafel en 4 eiken clubs, bekleed met groen wollen moquette, alles in goede staat, geen slijtage f 375, wegens aanschaf nieuw Adres cliënt te bevragen bij: Deurloo „Intermeubel", Zie rikzee. Prima vroege aardappelen bij C. J. Kostense, Stoofwekken, Renesse. Scooter, 17.000 km. gelopen. Te bevr.: Capelweg 14, Re nesse, tel. (01116)-456. Wegens wijziging zaaiplan 70 kg. Alexandrijnse klaver, meersnedig, a f 1,50 per kg.. M. P. Moelker, Zeeanemoon- weg 64, Renesse, telef. 01116- Autogarages f 350,schuui tjes t 185.— Vr^'-iE? prospekt. Houtbouw Ubachs- Kerkrade Nieuwe hang- en legkaste/, vanaf f 15,- per kast. Keu kens, compleet m. kastjes vanaf f 275,-. Magazijn Hoor- nick, Engelsekade 12, Zierik zee. Vert. M. W. Janse, tele foon 2158. Uw auto moet W.A. verze kerd zijn! Doe het nu! Te vens alle verzekeringen en hypotheken. J. J. P. Snoek. Plevierstraat 8, Zierikzee. Voor uw auto: metalpaste, voor gaten en scheuren in de carosserie. Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL „PRINSES JULIANA" - ZIERIKZEE Gevraagd: LEERKRACHT voor algemeen vormend enderwijs, voor ±17 uren, eventueel gecombineerd met 13 uren tekenen of LERARES (eventueel gehuwde onderwijzeres) voor 15 uren voortgezet onderwijs. Sollicitaties en inlichtingen bij de directrice van de school, mejuffrouw C. N. VAN LIERE, telefoon 2091. Caravans vanaf f 850,Te i bevragen: Wijngaardstraat 5, Goes. teJef. (0)100)7768. Te koop gevraagd: Spek- of regenton. Aanb. L. I C. Hoogerhuis, agent te Re nesse, tel. (01116)-343. Hele of gedeeltelijke inboe dels. L. Kaashoek, Lange No- bolstraat 23, Zierikzee, tele foon (01110)-2167. Te huur: Mooi zomerhuisje, geschikt voor 6 pers., in de per. van 6-20 aug. Gelegen te Wester schouwen. Tel. (01110J-2074. Goed tehuis gezocht voor 4 jonge katjes, dol op Felix vleesbrokjcs. Donkere weg 30 Noordgouwe. In nieuwe brommers hebben wij nog enkele speciale voor delige aanbiedingen. P. Be- zuijen, Zierikzee, tel. 2164. Uw speciaal adres voor alle soorten rubberlaarzen en re genkleding is nog steeds P. Bezuijen, Zierikzee, tel. 2164. In kinderdriewielfietsjes en autopeds hebben wij een ge weldige sortering cn een kwaliteit en uitvoering nog mooier dan ooit te voren. Komt dat zien! Bij P. Be- zuijen, Zierikzee, tel. 2164. In kinderzitjes, duo's, wind schermen, enz. hebben wij een enorme sortering. Steeds het nieuwste cn de laagste prijzen bij P. Bezuijen, Zie rikzee, telefoon 2164. Neem nu een wijs besluit. Kies bij ons uw rijwiel uit en.... Kies 'n Union en U rijdt als vanzelf! Een betere fiets, voor minder geld. Komt U eens kijken bij P. Bezuijen, Zierikzee, telefoon 2164. Bent u van plan aluminium jalouziën aan te schaffen, vraag eerst prijs bij de Per- ma aluminium jalouziën fa briek „De Nobelpoort", W. Goudswaard, Zierikzee, tel. ;01110)-2497. Autorijschool Lemsom, tel. (01110) 2259. Rerkwerve. Er kend en gedipi. door F.N.O.P en V.A.M.O.R.-opleiding voor rijbewijs B-E (luxe auto) en C-E/D-E (vrachtwagen en bus). Verkeersles iedere dins dag om 7.30 uur in ons theo rielokaal. U belt of schrijft ons en wij bezorgen gratis! Verlichting en apparaten J. den Haan, te Brouwershaven, telefoon C01119) 216. Luxe autoverhuur zonder chauffeur. M. van Oeveren, Scharendijke, lel. (01117)248. H.H. veehouders! Wij ver zorgen de klauwen van uw melkvee. J. Flik weert, telef. (01114) 4<*2. Nieuwerkerk. Vanaf heden auto's te buur. Utrage Y. T. Wandel, telef. .01114) 482. Nieuwerkerk. is bü ons in goede handen! DRUKKERIJ L O Jannewekken 11 - Zierikzee Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand; geen vooruitbetaling. Altijd i-echt van koop. Vandaag be steld. morgen bij u thuis! Bel op (ook 's avonds) Middel burg: 01180-3973; Goes: 01100 -5397; Zierikzee: 01110-2540. Kunstgebittenreparaües. Gouden tand f 20,Zitdag donderdags van 9-2 uur. Korte St. Janstraat 2, Zierik zee. Endaar kunt u op wachten Voor iedere tractor gratis smeerschema De Braai, tel. (0Ill4)-377, Nieuwerkerk. Garages uit één stuk van be ton vervaardigd. Reeds vele geplaatst, o.a. te Nieuwer kerk, Sint Philipsland, enz. Levering met stalen kanlel- deur, in acht kleuren. Franco huis f 2400,Voor inlichtin gen en folders: W. Daansen, tel. (01177) 495, Aardenburg. Postzegels! 30 zegels voor slechts f 1,Ook bloemen-, dieren- en sportzegels. Ne derland 70 "/li cat.-waarde. Vraagt zichtzending. J. Prooy, Emmastraat 1, Den Bommel. Heren aannemers! Vraagt prijsopgaaf bij loodgieters-, gasfitters- en waterleiding bedrijf H. Verschuur Zn., Koraalslraat 3, Zierikzee, te lefoon 2223. Tank nu Extra Super! Extra zuinig, supersnel - 52,6 cent per liter, dus 4 cent korting. Beleefd aanbevelend, M. Mul ler, Lammermarkt 24, Zie rikzee. Wilt u dat uw bezittingen op de juiste wijze worden ver zekerd? Wendt u dan tot: Assurantiekantoor J. L. Edel- schaap, Molenweg 63, Ooster- land. Telefoon 01114-578. Wij vertegenwoordigen meer dan 30 verzekeringsmaatschap- Sneldienst 'Koophandel'. Vau Rotterdam: Centraal Bode huis Leuvehaven 10 uur, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N.H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Vanaf heden autoverhuur: autorijschool A J. Kort, Zee- asterslraat 8. Nieuwerkerk. Tel. (01114)—478. GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG OP! ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: MAANDAGCOURANT DINSDAGCOURANT DONDERDAGCOURANT VRIJDAGCOURANT VRIJDAG MAANDAG WOENSDAG DONDERDAG 13.00 i 11.30 uur 11.30 uur 'f 11.30 uur 2 32. Vergeefs trachtte Morgahn zich uit Bazijn's ijzeren greep los te rukken. Hij verloor het evenwicht en kwam met een smak beneden terecht. „Ziezo", zei Bazijn, „allen bij elkaar, dat is gezelliger!" Versufd richtte Morgahn zich op en wierp hem een dustere blik toe. „Hier zult ge voor boeten", siste hij. „Neen", zei Aram, zijn zwaard trekkend, „gij zult boeten, indien ge niet dadelijk uw mannen bevel geeft deze deur le ope nen". Morgahn aarzelde. „Geef mij de schat kaart", zei hij tenslotte, „dan beloof ik u dat ge ongehinderd kunt vertrekken". „Gij belooft", smaalde Aram, „ik ken u reeds lang genoeg om geen waarde aan uw beloften te hechten. Neen. Morgahn, ge zijt thans niet in een positie om eisen te stellen. Bovendien heb ik de kaart niet bij mij. ik "i dal zoeven slechts om u in dc val tc lokken". Morgahn werd bleek. Hij kneep zijn vuislen samen tot de knokkels spierwit werden. „Kom, kom", zei Bazijn, „windt u niet zo op. geef nu maar braaf bevel om de dein* tc openen, want het zwaard van mijn vriend Aram wordt ongeduldig!" Met moeite bedwong Morgahn zijn drift. Langzaam hief hij dc handen langs de mond cn riep enige korte bevelen. Dade lijk klonk het geluid van grendels en de deur zwaaide open. „Gij gaat voorop", V.ci Aram grimmig, hem de punt van zijn zwaard in de rug duwend, „en uw eerste verdachte bewe ging zal tevens uw laatste zijn!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11