BMW 16Q0 10.980. „Gemakkelijker eisen te stellen dan deze in te willigen" PURE H1ASSI P. A. Remeeus De fauna in de Waddenzee STREEKNIEUWS DE ZOON VAN ARAM Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MARIA ADRIANA (Annemarie) J. v. d. SLUIS M. v. d. SLUIS-KLOET CAROLIEN Zierikzee, 22 juni 1966 Boerenweg 12 Ir. Ticnstra in rede op jaarvergadering „Zevibel" Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JAN JACOB H. J. WIGGEKS J. WIGGERS-LEYS Zierikzee, 17 juni 1966 St. Anthoniesdam 4 Tijdelijk: Gasthuis, Middel burg. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze ge liefde broeder, zwager en oom ADRIAAN REMEEÜS in de ouderdom van 77 jaar en 8 maanden. Familie REMEEÜS Ouwerkerk, 18 juni 1966 Heden overleed te Zierik zee, tot mijn grote droef heid, mijn lieve en zorg zame moeder HENDRIKA STEUR weduwe van Hubrecht van de Stolpe in de ouderdom van 85 jaar. M. J. BLOM VAN DE STOLPE Haamstede, 21 juni 1966 Hogezoom 8 Geen bezoek. De overledene ligt opge baard in de rouwkamer van de „Comeliastichting" te Zierikzee, waarvan de bijzetting in het familie graf te Haamstede zal plaats vinden op vrijdag 24 juni a.s., des namiddags 15.00 uur. Vertrek stichtim van „Cornelia- te 14.30 uur. Heden overleed te Zierik zee onze geliefde behuwd zuster, tante en oud-tante HENDRIKA STEUR weduwe van Hubrecht van de Stolpe in de ouderdom van 85 jaar. Namens de familie: K. VAN DE STOLPE Zierikzee, 21 juni 1966 Heden overleed te Zierik zee onze geliefde tante en oud-tante HENDRIKA STEUR weduwe van Hubrecht van de Stolpe in de ouderdom van 85 jaar. Namens de familie BLOM-HANSE Haamstede, 21 juni 1966 Langs deze weg brengen wij onze grote dank aan allen die op welke wijze ook, ons 35- jarig huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Familie L. AALBRECHT S. AALBRECHT- PRINS Haamstede, Boeyesweg 18 GESLOTEN wegens vakantie van 27 juni t/m 2 juli I C. J. BRAAL Dreischor *t* t. A KRACHT IM UN VOORNAME VORM Autobedrijf Tel. 473 - Ouwerkerk BRUINISSE, 21-6. In het vervolg van zyn rede tijdens de jaarvergade ring van „Zevibel" te Philippine wees ir. Tienstra, directeur van de visserijen van het ministerie van landbouw e» visserij op de schade loosstellingen. „Wie getroffen wcrdt, wordt scha deloos gesteld. Dat deze schadeloos stelling vertraagd wordt, dcor de ziekte van minister Suurhof is een bijkomstigheid die te betreuren is, maar die aan het geheel niets afdoet. Wat betreft de compensatie van de mcsselkwekers, die percelen in Zee land verliezen en die daarvoor com pensatie wensen in de Waddenzee, het is gemakkelijker hier eisen te stellen dan ze in te willigen". De belangen van de garnalenvis- sers in het noorden kunnen niet wor den opgeofferd aan die van de mos selkwekers uit het zuiden. Gronden door de mosselkwekers als geschikt voor de mosselcultuur aangewezen, bleken bij onderzoek, daarvoor min der geschikt. Er bestaat op dit ge bied ook geen vast plan. De onder zoekingen van drs. Drinkwaard, wanneer straks het laboratorium te Zuricheroord gereed zal zijn, zullen misschien mede kunnen werken voor het vinden van een enigszins bevre digende oplossing al zal de vraag naar mossel grond altijd groter blij ven dan de beschikbare oppervlak te. Nu zegt men in Zeeland, geef ons de Yersekse Bank voor mossel- cultuur, maar op diezelfde Yersekse Bank komt nog oestercultuur voor. Mosselkwekerij werkt slib vormend, dit vormt een gevaar voor de oester kwekers. terwijl deze oesterkwekers nog rechten kunnen ontlenen aan een tot 1988 lopende pachtovereen komst. Overtollig mosselzaad Dan is er de vraag van de mossel kwekers, mogen we het overtollige mosselzaad van de Waddenzee naar onze percelen die leeg staan in Zee land overbrengen? De onder de diénst ven spreker resorterende in specteur, de heer Van Erp 7 >i „Neen" Waarom? Omdat het volgens dr. Korringa niet denkbeeldig is, dat bij een nieuwe grote produktie van mos selen op de Zeeuwse percelen, de nog altijd aanwezige mosselparasiet wel eens voor een nieuwe explosie zal kunnen zorgen, zoals in 1950. Men meet in de mcsselcultuur en in de mosselhandcl de moed hebben nieuwe wegen te bewandelen en pro gressief te denken. De oude mcssel- vererdening, uit 1935 was een crisis maatregel, niet meer passend in dp verhoudingen in de E.E.G. anno 19G6. Meer vrijheid, meende de minister en men meet deze vrijheid in de han del niet schuwen, aldus enige hoofd gedachten uit de rede van ir. Tien stra. die in het begin van zijn rede had gezegd „klare wijn" te zullen schenken cn die dat inderdaad ook deed. Maar vanzelfsprekend kon Zevi- belvoorzilter Lockefeer de stellige beweringen van de heer Tienstra be treffende de Ccsterscheldedam en dé getij dencentra le niet onweersproken laten. Hij kon niet zeggen welke contacten hij had, maar hij kon wel zeggen, dat veranderingen in het Deltaplan zeker nog mogelijk zijn en niet tot de onwaarschijnlijkheden be horen. Er is een rustpauze ingetre den in de strijd, maar dat wil niet zeggen, dat die strijd is gestaakt. Be paalde facetten van het Deltaplan zijn een onderwerp van ernstige stu die. In het belang van Nederland, wees spreker er nog eens ernstig op, dat men de uitkomsten van die stu dies zeker in het verdere uitstippelen van de plannen moest verdisconte ren. Wat betreft de belangen van de garnalenvissers in de Waddenzee was spreker van mening, dat na overleg zeker zal blijken dat er neg percelen voor mosselcultuur kunnen worden uitgegeven. De heer W. van den Berg Dz. uit Bruinisse wees op voorbeelden in de loop der jaren door hem meege maakt over mosselcultuur op of bij de Yersekse Bank. die niet de minste schade veroorzaakten aan de oesters op dezelfde bank, terwijl er mossel- zaadval voorkwam in een jaar dat nergens in de buurt mossels werden gekweekt. In de verdere discussie werden punten aangeroerd als de inconse quente houding van de regering, die enerzijds aandringt op sanering en anderzijds nieuwe mosselkwekersbe- drijven creëert met een standaard- capaciteitscijfer van 400 tonnen, ter wijl een hartstochtelijk beroep werd gedaan op openstelling van de Wad denzee voor overbrengen van mos selzaad naar de percelen die in Zee. land leeg liggen. De mogelijkheid dat ir. Korringa en de heer van Erp nog toestemming zouden kunnen geven om nog mos selzaad naai- Zeeland over te bren gen was in beginsel wel aanwezig. De loco-burgemeester van Philip pine, gaf evenals de heer Andree Rammeloo al had gedaan, nog eens een historisch overzicht van Philip pine als visserij plaats. In 1946 was de rol van Philippine als vissers plaats echter uitgespeeld, de haven was in de oorlogsjaren verzand en de plannen tot afsluiting van de Braak man kwamen op het tapijt en werden in het begin van de vijftiger jaren uitgevoerd. Nadat namens het gemeentebe stuur van Philiippine een verversing was aangeboden, verenigden allen zich in het bekende mosselrestau- rant van de heer G. Wiskerke om een goed verzorgde lunch te gebrui ken. Topstukken Papoeakunst in het Rijksmuseum AMSTERDAM, 21-6. In het rijks- museum in Amsterdam wordt deze zomer een unieke collectie van pa poeakunstvoorwerpen getoond, af komstig uit het bezit van een vijftal Nederlandse musea. De expositie, die tot 26 september is te bezichtigen, is ondergebracht in een. nog niet vol tooide hal in de nieuwbouw van het museum, die dankzij haar afmetin gen de gelegenheid bood zelfs de hoogste voorouderpalen en de lang ste zielenprauwen op te stellen. De ruimte, die bestemd is voor herin richting van de afdeling Nederlandse geschiedenis, kon voor deze tentoon stelling van de twaalf stijlgebieden van Nieuw-Guinea worden benut door een onderbreking van de bouw werkzaamheden. Tweede kamer DEN HAAG, 22-6. Het Tweede Kamerlid WHmans (PvdA) heeft de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vro lijk schriftelijk gevraagd of deze de bezorgdheid deelt welke is uitgespro ken in een resolutie van de tweede Europese conferentie vcor het be houd van watervogels. Hierin was ongerustheid kenbaar gemaakt over de mogelijke gevolgen van een gehele of gedeeltelijke in poldering van de Waddenzee voor deze fauna. Het kamerlid vraagt dan of de mi nister voornemens is - in overleg met zijn ambtgenoten - te bevorderen dat een structuurschets wordt opgesteld waarin de verschillende belangen o. m. de natuurwetenschappelijke, de landschappelijke en de recreatieve, goed tegen elkaar worden afgewogen. Dit mede in verband met de plannen voor het gebied tussen Ameland en Friesland ineen vroeg stadium. Chr. Geref. Zendingsdag te Schuddebeurs Zaterdag 25 juni a.s. wordt op het terrein van het landgoed „Weelzicht" te Schuddebeurs de Zeeuwse classi cal zendingsdag der Chr. Ger. Ker ken gehouden. De samenkomst wordt om 10 uur geopend door ds. P. op den Velde, waarna het woord gevoerd wordt door ds. J. van Amstel. Verder vermeldt het programma zang door het Middelburgs kinderkoor en het koor van Zierikzee. Ds. A. Bikker spreekt over zonnig Afrika, terwijl ds. Sneep een verhaal zal vertellen voor de kinderen. ZIERIKZEE Aanbesteding Door de technische dienst van het waterschap Walcheren werd aanbe steed te Middelburg het verbeteren van de zeewering te Westkapelle in het kustvak tussen strandpaai NZS 42 en dijkpaal NDO. Er waren 7 in schrijvingen binnengekomen. De laagste inschrijving werd ontvangen van het Aannemingsbedrijf „Schou- wen-Duiveland" N,V. te Zierikzee met een bedrag van f 681.800,Op volger N.V. J. de Oude's Aanne mingsbedrijf te Biervliet met een be drag van f 745.000,-. Bejaarden maakten geslaagde reis De Zierikzeese bejaarden hebben dinsdag onder gunstige weersom standigheden - niet te warm en geen regen - hun traditionele gezamenlij ke reis gemaakt. Het was het zestien de reisje dat de bejaarden in de af gelopen jaren door het Zierikzeese comité en de burgerij werd aange boden. Zowel bij het vertrek van de stoet en de terugkeer op het Haven plein was burgemeester D. W. Kaste lein aanwezig, die o.a. kennis maakte met de bestuursleden van het orga niserende comité. Aan de reis namen 230 Zierikzee se ouden van dagen deel. De eerste pleisterplaats was Barendrecht waai de ochtendkoffie zich goed liet sma ken. Via de Brienenoordbrug ging de reis verder langs Den Haag naar Hil- Jegcm. Het uitgebreide gezelschap genoot hier in. „Treslong" van een zeer goed verzorgde koffietafel. Er werd vervolgens een uurtje gepau zeerd in de tuin en er was gelegen heid om de omgeving eens wat te verkennen. De reis was echter nog niet ten einde: het volgende deel was Sche- veningen, in 't bijzonder de Scheve- ningse Bosjes waar in d fraaie thee tuin „De Bataaf" verversingen wer den aangeboden. Natuurlijk ging de terugtocht over de beroemde boule vard en toen werd koers gezet naar Rotterdam waarna in Barendrecht opnieuw werd gepleisterd voor een laatste kopje koffie en een broodje. Op de grens van Hoofdpoortstraat en Laan van St. Hilaire wachtte „Kunst en Eer", zoals ieder jaar, de omstreeks half negen arriverende stoet weer op, waarna met vrolijke muziek naar het Havenplein werd gereden, waar een zeer geslaagde dag met een rondedansje werd besloten. De reis was zonder moeilijkheden verlopen, alleen kreeg de grootste bus op de Laan van St. Hilaire met pech te kampen, waardoor deze een half uurtje later in het stadscentrum arriveerde. Beroep bij de Kroon tegen verkeersplan Naar wij vernemen heeft een aan tal middenstanders welke zich ge dupeerd achten, beroep bij de Kroon aangetekend tegen diverse onderde len van de nieuwe verkeersregeling. Mobiel A.N.W.B.-kantoor komt weer Vrijdag a.s. krijgt Zierikzee weer bezoek van het bekende ANWB-mo- biel kantoor, dat die dag van 's mor gens 10 tot 's middags 4 uur stand plaats zal kiezen op het Havenplein. Vooral met het cog op de komende vakanties zullen ongetwijfeld velen de weg naar het ANWB-inlichtin- gen kantoor weten te vinden. Bejaarden uit Hoofddorp naar Zierikzee Op woensdag 29 juni a.s. zal een tweehonderdtal bejaarden uit Hoofd dorp een bezoek brengen aan Zierik zee. Dc reis wordt georganiseerd door de Oranjevereniging Ier plaat se. Geti-acht zal worden den reizigers (sters) zoveel mogelijk van de stad te laten zien. De maaltijd wordt ge bruikt in het Huis van Nassau. Sep tember vorig jaar kwam reeds het gemeentepersoneel uit de Haarlem mermeer hier op bezoek. Het feit dat Zierikzee zijn vorige burgemeester afstond aan de Haarlemmermeer, is aan deze Hoofddorpse reisdrift naar het zuider. uiteraard niet vreemd. BURGHSLUIS Paarden en pony's-weekend Dit weekend krijgt Burghsluis be zoek van een aantal viervoeters uit Goes en omgeving. Het zijn vier po ny's en ongeveer tien paarden die bereden zullen worden door leden van de rijvereniging ,.De Jonge Paardenbloem" uit Goes. Ze krijgen, .zoals gewoonlijk in Burghsluis on derdak in de gastvrije boerderij „De Zeeuw" van de heer A. van Zuijen. Op het programma staan tochten in de omgeving en natuurlijk wat rit ten over de ruiterpaden in de duin gebieden. OUWERKERK Hervormde Kinderbescherming De op 12 juni j.l. gehouden extra- collecte t.b.v. de Hervormde Kinder bescherming in de Ned. Herv. Kerk gehouden, heeft opgebracht f 75,50. Muziekvereniging zoekt leden Het bestuur van de muziekvereni ging verspreidt een circulaire, waar in aandacht wordt gevraagd voor het tekort aan werkende leden. Uit de toelichting blijkt, dat er snel toename van nieuwe leden moet komen, wil de vereniging niet in nood komen te verkeren. 10 instru menten zijn thans disponibel en lig gen te wachten op bezetting. Naast een beroep op de jeugd wor den de oud-leden opgewekt, gehoor te geven aan de oproep. Aanmelding kan geschieden bij de heer Jac. Man_ ni. De Pinkstercollecte in de Ned. Herv. Kerk te Ouwerkerk heeft op gebracht f 100,-. BRUINISSE Een gymnastiekuitvoering Ieder jaar geeft de gymnastiekver eniging „Kwiek" te Bruinisse een uitvoering op het sportveld, tenein de het belangstellend publiek in de gelegenheid t'e stellen van de spor tieve prestaties van de leden van de ze vereniging en dat zijn er heel wat, kennis te nemen. De gymnastiekvereniging geeft de ze uitvoering bij gunstig weer op zaterdag 25 juni a.s. De te Bruinisse in do hervorm de kerk gehouden collecte voor het dia konaal kerkewerk (kinderbe scherming) bracht f 307,50 op. Het evenementenprogramma Het evenementenprogramma voor Bruinisse, zoals dat is samengesteld door de V.V.V. luidt als volgt: 25 juni: Concert door de Kon. Mu ziekvereniging Apollo" te Goede reede. 2 juli: Internationale viswedstrijden in de Grevelingen. 16 juli: Optreden van het majoretien harmonie- cn drumbandkorps „Oranjestad" uit Breda. 23 juli: Mossel feest. 13 augustus: Concert door muziek vereniging Zonnemaire. 13 augustus: Internationale viswed strijden in de Grevclingen. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op 15 juli a.s. bijeenkomen om een lijvige agenda te behandelen. Naast voorstellen tot verhoging van salarissen en rechtspositierege lingen is er een voorstel tot herzien van de verordening op de heffing en invordering van haven-, kade- en overscheepgelden, een voorstel tot inwilliging van de aanvrage van de vereniging tot bevordering van ge reformeerd schoolonderwijs, waarbij wordt aangevraagd een schoollokaal aan de bestaande school te mogen aanbouwen; de behandeling van het E.T.I.-rapport over verlenging van de loswal, verschillende aanvragen om subsidie cn een begrotingswijzi ging. Grote plannen heeft de gemeente met de 56 stenen noodwoningen die men wil omtoveren in een bunga lowpark, rpen wil weer grond gaan aankopen in het bestemmingsplan West II en Oost II, de gemeenteraad kan zich gaan beraden op het geven van nieuwe namen buiten de be bouwde kom van de gemeente en ten slotte staal als 20e punt op de agen da: bespreking van het onderwerp in hoeverre het raadsbesluit d.d. 23 juli DODELIJKE ONGELUKKEN VEENENDAAL. Woensdagmiddag is het 10-jarig zoontje van de familie van Deelen uit Achterberg bij Rhe- nen bij het zwemmen in een water poel in een zandafgraving onder Vecnendaal verdronken. WIJK BIJ DUURSTEDE. In het Amsterdam-Rijnkanaal bij Wijk bij Duurstede is het lichaam gevonden van de 11-jarige Tonny van Wou denberg uit Wijk bij Duurstede, die sinds zaterdag werd vermist. BERG EN TERBLIJT. In de ge meente Berg en Terblijt op de pro vinciale weg Maastricht-Valkenbui'g -Heerlen, is even na vijf uur de 69- jarige, uit Amsterdam afkomstige, mevr. W. C. Blaauw om het leven gekomen toen zij bij het oversteken door een motorrijder werd geschept. Zij overleed ter plaatse. HANSWEERT. Ter hoogte van Hansweert is uit de Westerschelde door opvarenden van een Frans bin nenschip het stoffelijk overschot op gehaald van de 57-jarige kok D. F. Felis uit Neustadt. De man was op varende vna de verleden week don derdag na een aanvaring gezonken coaster „Ursula Heinemeier". HAAKSBERGEN. Op de Eibergse- weg, buiten de bebouwde kom van Haaksbergen is een auto van de weg geraakt, waarschijnlijk als gevolg van te hoge snelheid, in de berm ge komen en over de kop geslagen. De bestuurder, de 22-jarige H. Weggen, kwam om het leven. GRONINGEN. In Zuidhorn is een 63-jarige bromfietser I. Cazemier uit Zevenhuizen op het kruispunt Klin- kemalaan-provinciale weg Zuidhorn -Faan, tegen eer. op de voorrangs- weg rijdende autobus, van de Gado opgereden. De man werd gedood. LISSABON. Een 37-jarige Portu gese ingenieur, Veiga de Olveira, is in Lissabon tot vier jaar gevangenis straf en vijftien jaar ontzegging van zijn politieke rechten veroordeeld omdat hij deel zou hebben uitge maakt van het kader van de verbo den Portugese communistische par tij. AMSTERDAM. In het water van de Postjeskade in Amsterdam is de 7-jarige V. Veebeck verdronken. Het kind had op een hekwerk langs de walkant gezeten, was er afgespron gen en te water geraakt. 1965 tot uitgifte van grond in erf pacht aan de haven, zulks ten behoe ve van de stichting van een beton* morteloentrale alsnog moet worden uitgevoerd of ingetrokken. Buislelding voor olie Te Bruinisse aan de haven is men begonnen met de aanleg van een buisleiding van het stookolievervoer, van de, op te richten tank voor olie- opslag van de Cebeco, naar het olie tappunt naast de loswal. Bad- en speelstrandje Het mooie weer lokt iedere mid dag een aantal moeders naar het zg. strandje aan dc werkhaven te Brui nisse, om daar onder hun toezicht de kleinere kinderen in het water te laten spelen. Teneinde de beveiliging van deze waterspeelplaats op te voe ren is door een aantal particulieren het initiatief genomen een stuk van het strandje met palen en draad af te heinen. Men hoopt daardoor te voorkomen dat de kinderen in het diepere gedeelte van de werkhaven terecht komen. Het conceit van „Apollo" Het met zoveel belangstelling tege moet geziene concert, dat op 18 juni gegeven zou worden door de Kon. Muziekvereniging „Apollo" uil Goe dereede, maar door de slechte weers gesteldheid ge endoorgang kon vin den, zal nu, indien het weer het toe laat, plaatsvinden op zaterdagavond 25 juni. Hetzelfde, reeds gepubliceer de, programma wordt uitgevoerd, terwijl ook nog een korte rondwan deling door het dorp wordt gemaakt. KERKNIEUWS De nevenwerkzaamheden van predikanten DRIEBERGEN, 22-6. Met 35 stem men voor en 3 stemmen tegen heeft dc hei-vormde synode - bijeen in Driebergen - een wijziging in de kerkorde over de nevenwerkzaam heden voor predikanten aanvaard. De bestaande regeling bepaalde dat de predikanten een aanmeldings plicht hadden voor alle gehonoreer de werkzaamheden. Door de thans aangenomen wijzi gingen moeten predikanten, die meer dan 6 uren per week les geven, daar voor goedkeuring hebben van het breed-moderamen van de generale synode. Minder dan zes uur lesgeven per week dient te worden geregis treerd door de betrokken provinciale kerkvergadering. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Creil. In con cours waren 83 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1086.42 m/m. Aankomst 10.45.05. De snelheid van de laatste duif was 951.73 m m. Aan komst 11.23.03. A. Verwijs, 1, 9, 11, 13 en 22; A. Fonteijne 2, 10, 12 en 17; M. v. d. Est 3 en 16; J. C. Verwijs 4; Abr. Geense 5, 21 en 24; Joh. Quist 6. 7 en 23; Joh. Reijngoudt Zn. 8, 18 en 26; H. Kaashoek 14 en 25; P. Wagemaker 15 27 en 28; C. Verwijs 19; J. Fonteijne 20. Vreemde advertentie LONDEN, 23-6. In het deftige Londense blad „The Times" verscheen vandaag (donder dag) de langste en vreemdste advertentie die deze krant ooit opnam. Over vier pagina's zet daarin een Japanse zakenman, Morihiro Matsoeda, zijn we reldbeschouwing uiteen, o.a. een plan inhoudend voor be ëindiging van de oorlog in Vietnam en de vestiging van een „aards paradijs" daar. Dit zou de Verenigde Staten ruw geschat drie miljard dollar kosten, zo meent de Japanner, eigenaar van een postorderbe drijf in body-buildingartike len. Zuid-Vietnam moet vol gens hem verdeeld worden tussen de Vietcong en zijn te genstanders en de oorlogsmoe de bevolking zou gratis onder dak, kleding en voedsel moe ten worden verstrekt. Belas ting zou niet meer hoeven te worden betaald. Als tegen prestatie moesten de Vietna- mezen dertig dagen per jaar vasten en slapen in een dood kist. 31. „Hier zitten we nu, als ratten in een val", merkte Bazijn op, „en het ergerlijke is, dat wij eigenlijk van te voren wisten dat het een val was". „Zeker", zei Aram, die onverstoorbaar doorging de boeien van Ronald los te snij den, .maar het lokaas van deze val was mijn zoon en ik zou naar de onderwereld zijn gegaan om hem terug te halen". Bazijn haalde berustend de schouders op. „Wij hebben naar ons gevoel gehandeld", zei hij, „en dan komt het verstand meestal niet aan het woord. Nu zal de schatkaart wel de prijs voor onze vrijheid zijn!" „Juist!" klonk plotseling een stem en, om hoog blikkend, zagen zij Morgahn staan, „ge hebt die kaart niet. willen geven in ruil voor de vrijheid van uw zoon, doch nu zijl gij allen in mijn macht. Ik heb reeds een boodschapper naar vrouwe Per- guye gezonden, die haar wel zal weten te overtuigen dat zij de kaart thans beter kan afgeven". „Zij zal de kaart niet geven", zei Aram rustig „zelfs al zou zij het willen". „Verklaar u nader!" beet Morgahn hem toe. „Wel", zei Aram langzaam, „zij kan die kaart niet afgeven, wantik heb haar in mijn bezit!" „Gij?" herhaalde Morgahn, „laat zien!" Aram greep in zijn verhevenheid waarop had bliksemsnel een Bazijn stond hem in maar tijdig opzij ging. hij omhoog en greep voorover had gebogen, mee deed hij precies plan was geweest buis cn naderde de Morgahn stond. Hij plan beraamd, doch de weg. Als die nu Plotseling sprong Morgahn, die zich bij de pols. En hier wat Aram zelf van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 9