PREMIE SPAARPLAN Haal heerlijke knakworstjes in huis! ^vakantie? ZWANENBERG Een spaarkasinschrijving wordt dubbel aantrekkelijk want elk jaar legt het Rijk er f 100,- bij. STREEKNIEUWS KERKNIEUWS Ingezonden mededeling Een spaarkasinschrijving geeft u en uw gezin houvast voor de toekomst. Met periodieke betalingen (waarvan u de hoogte zelf bepaalt) vormt u waardevol bezit. Het Rijk geeft deze vorm van persoonlijk bezit daadwer kelijke steun met het nationale Premie Spaarplan. Hoeveel Over maximaal 500,jaarlijks aan perio dieke stortingen ontvangen u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar 500,stort, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van 100, Het gestorte bedrag mag natuurlijk ook min der, zijn dan 500,de spaarpremie is altijd 20 2) Per deelnemer maximaal f 250.—. 2j Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50.—. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaar premie verdienen zolang als u blijft inleggen.De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop der jaren tot een flink bedrag oplopen. Hoe? Bij uw stortingen laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan; Na vier jaar ontvangt u dan de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar Inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,— was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Spaarkasinstellingen en hun medewerkers. Vraag de gratis brochurel BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Spoituitwisseling Zierikzee - Rotterdam - Groningen ELKERZEE Afscheid, bevestiging en Ds A. P. Nauta zal zondagavond 26 juni 1966 om zeven uur in de Nieuwe Kerk afscheid nemen van de hervormde gemeente van Middel burg en de week daarop, zondagmid dag 3 juli 1966 om vier uur in de Bethelkerk, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door zijn zwager, ds W. Koole uit Leeuwar den, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Vlaar- dingen. Ds. Nauta werd op 6 februari 1923 uit een predikantsgezin te Workum in Friesland geboren. Hij bezocht eerst het christelijke lyceum te Zeist en studeerde daarna nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in 1948 zijn kandidaats- en in 1950 ook zijn kerkelijk voorbe reidend examen aflegde. Nadat de heer Nauta in het begin van 1951 door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland was toegelaten, tot de evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk werd hij op 29 juli van datzelfde jaar (1951) door zijn vader, nu wijlen ds. J. Nauta Azn., bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Eikerzee in de classis Zierikzee. Op 6 mei 1956 ver wisselde ds. Nauta deze gemeente met die van Sint Johannesga en Delfstrahuizen in de classis Heeren veen met als standplaats Sint Johan nesga, in de burgerlijke gemeente Haskerland. Sinds 5 februari 1961 dient ds. Nauta de hervormde ge meente van Middelburg. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde ge meente van Eikerzee maakte ds. Nauta daar in februari 1953 de wa tersnood mee en werkte, toen Eiker zee niet werd herbouwd, mee aan de bouw van een nieuwe kerk, pastorie en verenigingsgebouw te Scharen- dijke. Verder gaf hij daarmede de stoot tot oprichting van een christe- KORTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND DEN HAAG. De Bovag gaat op donderdag 30 juni in de Expohal in Hilversum een protestvergadering beleggen tegen de huidige situatie op de benzinemarkt en de tot dusverre door de oliemaatschappijen gevoerde politiek. UTRECHT. Twalf Nederlandse banketbakkers zijn geïnspireerd door de Tour de France bij het bakken van een taart. Deze banketbakkers - een uit elke provincie en een uit de Noordoostpolder - zonden hun taart in naar de manifestatie van ambacht en persoonlijk vakman schap „Bij de Tijd" in de Jaarbeurs in Utrecht. DEN HAAG. Op 30 september jl. had de Algemene Nederlandse Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektronische Industrie (A.N. M.B.) in totaal 109.393 leden tegen 107.402 op 1 oktober 1964. Dit blijkt uit het jaarverslag over de periode van 1 oktober 1964 tot en met 30 sep tember 1965 van deze bond. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft de 31-jarige chauf feur Jacobus P. B. uit de hoofdstad wegens doodslag op een ruim drie maanden oud zoontje van zijn ex- vrouw zeven jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest, opge legd. LEEUWARDEN. Twee in de Leeu warder strafgevangenis gedetineer den hebben een mislukte ontvluch tingspoging gedaan. RIDDERKERK. De 26-jarige aard gasmonteur A. B. van Buitenen uit Ridderkerk, die maandagmiddag bij een aardgasexplosie in Slikkerveer levensgevaarlijk gewond was ge raakt is woensdagochtend in een Rotterdams ziekenhuis aan zijn ver wondingen bezweken. De man, die in dienst van de gemeente stond, was onlangs getrouwd. DIEMEN. De achtjarige Joh. Eric Blok, die sinds zondagavond in een waterrijk gebied in Diemen vermist werd, is woensdagmorgen terugge vonden. Het jongetje bleek te zijn verdronken. HEESCH. Op rijksweg no. 55 onder de gemeente Nuland in Noord-Bra bant is de zeventigjarige H. van Nif- trik uit Vinkei, gem. Geffen, het slachtoffer geworden van een ver keersongeval. de Man werd, toen hij met zijn fiets aan de hand overstak, door een personenauto aangereden en is ter plaatse overleden. AMSTERDAM. De commandant van het Leger des Heils in Neder land, commissioner W. F. Palstra, is per 1 september benoemd tot inter nationaal secretaris voor Europa met standplaats Londen- Het is nog niet bekend wie hem als commandant zal opvolgen. intrede ds. A. P. Nauta lijke kleuterschool en van een cul turele vereniging. In 1953 werd Scharendijke In kerkelijk Nederland bekend door de nauwe samenwer king met de Gereformeerde Kerk ter plaatse. Als voorzitter van de afdeling El- kerzee-Ellemeet-Duivendijke van het Groene Kruis werkte ds. Nauta mee aan de tot standkoming van een wijkgebouw. Tijdens zijn ruim vijf-jarige ambtsbediening als predikant van de hervormde gemeente van Middel burg heeft ds. Nauta vele bestuurs functies vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Zo was hij o.a. sekretaris van de pro vinciale commissie voor Bezwaren en Geschillen in de kerkprovincie Zeeland; lid van de commissie van Toezicht van de h.b.s. te Middelburg; voorzitter van de Stichting voor pro testants christelijk onderwijs te Mid delburg, waarvan hij mede één van de oprichters was en voorzitter van de plaatselijke zendingscommissie in de Zeeuwse hoofdstad. Ds. Nauta is getrouwd en vader van vier zoons, n.l. een tweeling van dertien jaar en verder nog een kind van vijf en één van drie jaar. ZIERIKZEE De Rode Kruis-collecte De Nationale Inzameling van het Rode Kruis, afdeling Zierikzee, heeft f 2.588,05 opgebracht, waarvoor de gevers hartelijk dank. Uitreiking getuigschriften L.T.S. De uitreiking van de eindgetuig- schriften der Lagere Technische School te Zierikzee zal plaats vinden op vrijdag 24 juni a.s. 's avonds 7.30 uur, in één der lokaliteiten der La gere Technische School, 't Vrije 31 te Zierikzee. Schoolzwemwedstrijden Vrijdagmiddag 24 juni a.s. zullen de jaarlijks weerkerende school zwemwedstrijden gehouden worden in zwembad „De Val". De plaatselij ke zwemvereniging „De Zeepaard jes" heeft in samenwerking met de leraren lichamelijke opvoeding al hier voor een aantrekkelijk wed strijd-programma gezorgd. Ouderavond openbare lagere school Ter afsluiting van het cursusjaar 1965-1966 wordt op vrijdagavond 24 juni a.s. in het Ned. Hervormd Vere nigingsgebouw aan het Vrije een ou deravond gehouden. Behalve het huishoudelijke vergadergedeelte zul len de getuigschriften aan de leer lingen worden uitgereikt. Tevens zul len enkele muzieknummers ten geho re worden gebracht en wordt een klein gymnastiekpregramma uitge voerd. Na de pauze zullen dia's wor den vertoond. DREISCHOR Zaterdag begin! de kermis Zaterdag begint in Dreischor de kermis, maar ook dit jaar zal het stil zijn in het dorp, want ook dit jaar ontbreken weer de nu eenmaal onontbeerlijke kermisattributen. Het woord kermis heeft in feite in Drei schor al jaren zijn ware betekenis verloren. Traditiegetrouw wordt er weliswaar door de rechtgeaarde dorpelingen niet gewerkt, maar het echte kermisvieren is de laatste ja ren niet meer mogelijk, omdat de kermisexploitanten uit Dreischor weggebleven zijn. Er is bovendien nog een bijkomstigheid; er wordt za terdagavond niet eens meer gedanst, want ook het traditonele kermisbal is ter ziele gegaan. Misschien dat de danslustigen hun heil nu kunnen zoeken op het sportveld, waar een veteranen voetbal wedstrijd wordt ge speeld tussen Dreischor en Noord- gouwe. Brandweer op reis De vrijwillige brandweer van Drei schor organiseert zaterdag 9 juli a.s. per autobus een uitstapje naar Berg en Dal en omgeving. De heenreis gaat via de Betuwe terwijl terug langs Rhenen gereden zal worden. De brandweerlieden zullen ditmaal vergezeld zijn van hun dames. OOSTERLAND Bejaardenreis naar Amsterdam De plaatselijke bejaarden hebben dinsdag j.l. weer hun jaarlijkse reis gemaakt, naar gewoonte onder aus piciën van de plaatselijke Oranje vereniging. Hoewel de weers gesteld heid zich somber liet aanzien is het toch nog meegevallen. Om half acht startte chauffeur Kicsenberg met een bus van de fa. Van Oevercn vanaf het Marktplein terwijl ook de heer Jan Bcogert met een luxe wagen de tocht meemaakte. Er waren zeven en veertig bejaarden en vier bestuurs leden van de O.V. Mevrouw Hoek man maakte de reis mee als verzorg ster. Over de Grevelingendam ging het naar de eerste pleisterplaats Meer kerk waar koffie werd gedronken. Over Utrecht ging het vervolgens door het mooie Bilthoven en langs het palies Soestdijk naar Amster dam. waar men kwart voor één arri veerde. Een rondvaart door de schil derachtige grachten en over een stuk je IJ viel bij de bejaarden buitenge woon in de smaak. Om twee uur vertrok men uit de hoofdstad en werd bij Rijswijk de uitspanning „Drievliet" bezocht. Ook hier werd gezamenlijk een consumptie gebruikt Om vijf uur vertrok men naar Rot terdam waar in het gebouw „Para mount" een warme maaltijd werd genuttigd. Dit was voor de eerste maal dat een diner werd ingelast, en het kan worden gezegd dat het bij zender op prijs werd gesteld. Het duurde van 6 uur tot half acht, toen men over vertrekken ging denken en spoedig de bus weer werd beste gen waarna het huistoe ging. Onge veer half negen was men weer op het dorp terug. Als gewoonlijk heeft ook nu weer de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" de bejaarde reizigers een muzikaal welkom be reid. Aangekomen op het Marktplein heeft de heer W. Kloote namens alle bejaarde deelnemers(sters) een woord van oprechte dank gesproken voor al het genotene op deze dag. De voor zitter de heer Dane van de Oranje vereniging sprak tenslotte een dank woord aan de burgerij voor de milde gaven, waardoor deze reis Werd mo gelijk gemaakt. Verder dankte hij de ..muziek" voor de gewaardeerde me dewerking en mevrouw Hoekman voor haar bereidwilligheid zuster Compagne te vervangen. Al met al een geslaagde reis, waaraan men goede herinneringen zal bewaren. TERWINSELEN. Bij de staats mijn Wilhelmina in Terwinselen (gem. Schaesberg) is de driejarige Petertje Rijpma uit Terwinselen bij het oversteken van de rijweg door een personenauto gegrepen. Het jon getje was op slag dood. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Dreischor veteranen-Noordgouwe Zaterdagavond wordt op het ge meentelijk sportterrein aan de Mr. P. Moggestraat te Dreischor een vriend schappelijke voetbalwedstrijd ge speeld tussen twee veteranen-elftal len van Dreischor en Noordgouwe. Voor deze bijzondere ontmoeting is het elftal van Dreischor als volgt samengesteld Doel: J. Slager Mz.; linksachter: I. M. Geelhoed; rechtsachter: A. .T. de Bil; linkshalf: J. v. d. Sande; spil: A. M. Klaasse; rechtshalf: A. J. Dorst; linksbuiten: J. Kiesenberg; linksbinnen: A. Snijders; midden voor: M. J. van Gastel; rechtsbinnen: J. D. v. d. Linde; rechtsbuiten: J. K. v. d. Linde. De wedstrijd begint om 7 uur. Duiveland-Wemeldinge Comb. Zaterdagavond om kwart voor 7 speelt Duiveland I op „De Saaie" haar eerste nederlaagwedstrijd tegen een combinatie van de eerste klasser Wemeldinge. Wanneer de gasten een sterke formatie binnen de lijnen brengen, zal men in Oosterland bij gunstige weersomstandigheden onge twijfeld van een aardige wedstrijd kunnen genieten. KORFBAL Brouwershaven pupillen- NOAD pupillen 0-2 Na drie gelijke spelen en twee ne derlagen slaagden de allerkleinsten van NOAD er te Brouwershaven in om hun eerste overwinning te boe ken. Wim Overweel nam zowel voor als na de rust een doelpunt voor zijn rekening, waar de thuisclub niets tegenover kon stellen, zodat NOAD met 0-2 won. Zaterdagmiddag komt NOAD te Dreischor tegen WIK in het veld. WIK B adsp.-NOAD adsp. 2-7 De NOAD-adspiranten bleven ook in de uitwedstrijd tegen het onder aan de ranglijst bengelende WIK B te Kerkwerve ongeslagen en- de blauw- witten behaalden een ruime over winning. Met de rust was de stand door doelpunten van Ad. van der Linde, Jannie Vermaas, Paul Bod bijl en Piet van Donge al 0-4 voor de club uit Dreischor. In de tweede helft zagen de groen-witten kans twee maal tegen te scoren, maar hierbij bleef het. NOAD doorboorde nog driemaal de korf door Elly Kie senberg, Jan Bodbijl en Johan Doe- leman. Zcmcravondvoctbal rayon Zierikzee Aanstaande zaterdag, 25 juni, vindt een sportuitwisseling plaats tussen de zomeravondvoetbalelftallen van Zierikzee, Rotterdam (Stibekavo) en Groningen. De elftallen van Rotterdam en Groningen worden 's morgens ont vangen in restaurant „Blauwe Keet" te Oosterland, vanwaar een korte DE SPORTTOTO DEN HAAG, 22-6. Van de 277.097 deelnemers aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde, waarvan de bruto-inleg f 378.829,30 en het voor prijzen beschikbare bedrag f 125.014 bedroegen, waren er vijf die voor de eerste prijs in aanmerkink kwamen. Van de f 68.757,70 ontving ieder een brutobedrag van f 13.751,40. Flitsen uit het buitenland LONDEN. Twee provo-leiders uit Amsterdam zijn in Londen aangeko men om een uiteenzetting te geven van de doelstellingen van hun bewe ging. Het zijn het pas-gekozen ge meenteraadslid Bernhard de Vries en mevrouw Irene Donner-van de Wetering. GENUA. In een ziekenhuis in Ge nua is een opratie verricht op een kind van nog geen dag oud dat geen slokdarm had. De operatie op de pas geboren Paolo Garone werd verricht door prof. Franco Soave en is ge slaagd. WASHINGTON. Door het gebruik van veiligheidsgordels in auto's zijn vele levens gered, maar het aantal verwondingen in het gezicht is daar door toegenomen. Dit heeft een voor aanstaande Amerikaanse chirurg bekend gemaakt. ROME. De stranden bij Ostia en Fiumieino lijden opnieuw onder een olieplaag. WASHINGTON. Van de zijde van het Amerikaanse ministerie van de fensie is gezegd dat het verbruik van munitie in Vietnam in januari jl. 110 min. dollar per maand bereikte. Het huidige verbruik zou evenwel slechts 40 pet. zijn van het daarvoor uitge trokken bedrag. LONDEN. Het gevaar op uitbrei ding van de oorlog in Vietnam ver eist, dat Engeland nauw contact met de Verenigde Staten houdt. Dit heeft premier Wilson van Engeland ver klaard toen hij in het Lagerhuis over zijn reis van volgende maand naar Washington sprak. SAIGON. Amerikaanse parachutis ten hebben dinsdag 69 Viet Cong- strijders gedood tijdens een zwaar gevecht in een bergvallei 544 km. ten noordoosten van Saigon. NICOSIA. Griekse cn Turkse Cy prioten uit dorpen nabij Nicosia heb ben elkaar beschuldigd van beschie tingen en ontvoeringen. BONN. Bondskanselier Lndwig Erhard van wcsl-Duilsland lieert, duidelijk doen uilkomen dat de Duit se bondsregering niet bereid is na de Duitse hereniging Russische troepen op Duitse grond te aanvaarden. rondrit wordt gemaakt met als eind punt het sportpark „Bannink" te Zierikzee. Om half 12 vindt de eerste wed strijd plaats tussen Zierikzee en Sti bekavo, waarna een lunch volgt in de cantine van het sportpark. Om half 3 speelt Stibekavo tegen Gro ningen en om half 5 Zierikzee tegen Groningen. Alle wedstrijden duren 2 maal 30 minuten. Om ongeveer kwart over zes ver trekken de sportmensen van het sportpark naar het „Huis van Nas sau" waar een gezamenlijk diner ge houden wordt. Als de weersomstandigheden gun stig zijn mag een mooie sportdag worden verwacht, die zeker ook veel publieke belangstelling zal hebben. Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid voor kantonrechter gedaagd DEN HAAG, 22-6. De Haagse ad- vocaat mr, L. van Heijningen zal de ze week bij het kantongerecht in Amsterdam requesten indienen ten behoeve van de heren E. Bos en W. van der Molen, resp. huisschlder en timmerman, beiden wonende te Zwolle, tegen de stichting Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid we gens de korting van 2 pet., toegepast bij de verzilvering van hun vakan tiebonnen, desp. -zegels. Beiden zijn lid van het Gereformeerd Maat schappelijk Verbond, dat bij herha ling heeft voorgesteld dat het de va kantiegelden zelf aan zijn leden zou uitbetalen, doch waarop nimmer eni ge reactie is gekomen, aldus mr. van Heijningen. Het G.M.V. is niet bij een van de drie erkende vakcentrales aangeslo ten. Het gaat hier om kortingen van f 16,43, resp. f 21,—. Ingezonden mededeling m nV- NJ Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid laaf uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weet 't: •éstCZffaitioeet fit.' Ingezonden mededeling Trek in iets andersiets nieuws

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 8