„DE JACHT IS ALTIJD OPEN" De Badeourant gaat Overstromingen in noordoost-India Voor -A-Baby weer verschijnen Koningin Juliana opent de Coentunnel Europeaan in Moskou Aanval op negers Oe Thant naar Moskou Amerika en het Romeinse rijk Solovlucht rond de wereld Prijzenbeschikking melk/melkprodukten Slagersknecht bekent kindermoorden „SHAPE" naar België DAMES! WITTE KRUIS ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 juni 1966 Nr. 19699 Westhoek biedt toeristen WESTERSCHOUWEN, 21-6. He den (donderdag) verscheen weer het eerste nummer in 1966 van de Bad. courant en dat betekent dat de weer talrijke toeristen hun tenten in de Schcuwse Westhoek hebben opgesla gen. De Badccurant zal er ongetwij feld weer aan bijdragen de vakanties tot een succes te maken. Om een beeld te geven van wat de Westhoek voor de badgast te bieden heeft kun nen de volgende tips wellicht van be lang zijn. Zo kan het goed zijn er op te wijzen dat wanneer het strand door minder goed weer niet geschikt is voor een bezoek, een wandeling in de duinen van het Rijksdomein ze ker in de smaak zal vallen. Vooral het ongeveer 4 km. lange tegelpad komt hierbij tegemoet aan de iets oudere wandelaars. Voor de stoere wandelaar heeft het Domein gezorgd voor een aantal .kleuren- wandelingen", kris kras door de duinen geprojecteerd. Alle routes zijn duidelijk aangegeven. Voor de hoogklimmers is er de vuurtoren van Westenschouwen, het baken dat de scheepvaart in de nacht een veilige vaart verzekert. De klim naar de 60 meter hoge cockpit is niet gratis doch eenmaal boven ontrolt zich een prachtig vergezicht in alle richtingen. Wat lager van bouw, doch een niet minder impo sant uitzicht geeft de uitkijktoren van de Waterleiding Mij., gelegen bij het pompstation aan de A. v. d. Weijdeweg. Deze toren mag gratis beklommen worden. In de weekends en gedurende een zekere periode in het seizoen is een bezoek aan het vliegveld ten volle verantwoord, want het opstijgen en dalen der zweefvliegtuigen blijft een enerverend gezicht. Voor de liefheb bers bestaat de mogelijkheid om een vluchtje boven de Westhoek te ma ken, tegen betaling natuurlijk, want de zweefvliegclub, de V.Z.A.C. be schikt over modern en duur mate riaal. A.N.W.B.-routo De bezitters van een gemotoriseerd vervoermiddel, die van het echte Schouwse platteland houden, kunnen nu hun hart ophalen door het volgen der Schouwen-Duiveland-route die pas door de A.N.W.B. werd samen gesteld. De bewegwijzering geschied de, zoals overal, in de bekende groen -witte borden. IMPHAL, 21-6. Bij overstromin gen in de staat Manipoer in noord oost-India zijn drie mensen om het leven gekomen. Dcstad Imphal is geïsoleerd. Ongeveer 200.000 mensen hebben van de watersnood te lijden. Ingezonden mededeling POEDER - CREME - OLIE - ZEEP KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te 's-Gravenzande (3e pred.pl., toez.): H. C. van Itterzon, Rhoon; te Middelburg (vak. A. P. Nauta): G. J. van Embden, Steende ren; te Woudenberg (toez.): L. Dop- penberg, Wilsum (O.); door de Ge nerale Synode tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (se cretaris van de oecumenische jeugd raad): H. Scheper, kand. te Utrecht; te Lekkerkerk: D. J. Miedema, Dok- kum; te Oldeboorn: A. K. L. Bloem, Eexta; te Wierden (toez.): A. Kaste lein, Capelle aan den IJssel; te Ke- thel (2e pred.pl.): W. Dorresteyn, kand. te Utrecht; te Aalsmeer: J. A. Poelman, Terneuzen. Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Hoevelaken J. C. Cuperus, a.s. emeritus-predi kant te Waddinxveen. Bedankt voor Strijen: B. Baks, Ca pelle aan den IJssel; voor Utrecht (wijkgemeente Abstede, vak. dr. E. v. d. Schoot): mr. J. A. Vaandrager, Sneek. Ger. Kerken Beroepen te Hijlaard en te Silvolde -Gendringen: kand. E. J. Baljet, Ber gen. Bedankt voor Denderleeuw (Bel gië): S. P. Veldhuizen, 't Harde. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Rotterdam- Charlois: B. Wesseling, Smilde-Die- ver. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Utrecht-Noord: B. Bijleveld, Bussum. Ger. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-C: A. Hofman, Zeist. Wille fiets AMSTERDAM, 22-li. Dc poli tie van het bureau Jonas Da niël Meyerplein in Amsterdam hield een provo-achtig jong mens aan die, gezeten op een witte fiets, een verkeersover treding beging. Wie schetst de verbazing van de agenten toen bleek., dal de witgeschilderde fiets een gestolen dienst rijwiel van dc Amsterdamse politie was. De jongen is ingerekend. zeer veel mogelijkheden Voor de gasten die hun tijdelijk tehuis in en om Haamstede en Burgh hebben, bieden beide dorpen, in hun naaste omgeving mooie wegen en paden om in de avonduren wat te wandelen. Laten zij er echter wel aan denken dat het duingebied ach ter Burgh en Haamstede verboden gebied is. Liefhebbers van de zee kunnen dagelijks mee met een grote rond vaartboot die vanuit Burghsluis ver trekt en o.a. de vismijn in Colijns- plaats bezoekt, en niet te vergeten onder de Oosterscheldebrug door vaart. Ook andere vaartochten van uit Zierikzee behoren tot de moge lijkheden. Mochten er nog andere vragen zijn betreffende een trip of iets anders dan zullen de V.V.V.-kantoren de gasten gaarne ten dienste staan. Amerikaans geschenk voor Rotterdam ROTTERDAM, 20-6. Als onderdeel van „Operation Handclasp", het in de Amerikaanse marine gebruikelij ke goodwill programma tijdens be zoeken aan vreemde havens, zal door de bemanning van het in de haven van Rotterdam liggende schip „Ran dolph" aan de burgerij van Rotter dam een geschenk worden aangebo den, bestaande uit een volledige der- tigtalige „Encyclopedia Americana" en enkele tientallen romans en kin derboeken. Vrijdag 1 juli arriveert in Rotter dam het m.s. „Seven Seas" met ca. 700 Amerikaanse middelbare scho lieren, die twee maanden of een (school) jaar in Europa zullen door brengen. BLIK DOOR HET WERELD De ontmoeting tussen generaal de Gaulle en de heren van het Kremlin wordt zeker een merkwaardige di plomatieke gebeurtenis. En in ieder geval geen vervelende, dat garan deert de persoonlijkheid van de rei- ziger naar Moskou. Wel staat te be zien of dit de belangrijkste bijeen komst van de laatste tijd, of zelfs van deze eeuw zal worden, zoals wel uit Parijs is gesuggereerd. In vele opzichten praten de Gaulle en zijn gastheren Kosygin en Brezn- jew de zelfde taal over de buiten landse politiek. Zo hebben ze het oogmerk gemeen dat de V.S. militair uit Europa behoren te verdwijnen en ook niet meer moeten meepraten over Europese zaken. Toch zou het Frans-Russisch gesprek aanzienlijk vruchtbaarder zijn als de Gaulle in derdaad die Amerikaanse aftocht kon aanbieden, maar dat kan hij niet. Evenmin kan hij garanderen dat Frankrijk de eerste viool gaat spelen in west-Europa, wanneer de Ameri kanen zich onverhoopt eigener bewe- Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG 23 JUNI. NED. I: Omstreeks vier uur is de aan komst van de 3e etappe van de Tour de France te zien. In 't avond programma na Klaas Vaak, de Ver rekijker en het gewestelijk journaal de Lucy show. Het journaal wordt gevolgd door de acUialiteitenrubriek Achter het Nieuws en de quiz van Theo Eerdmans Tel uit je winst, waarin weer oude en nieuwe kandi daten een gooi doen naar de duizend gulden. Deze avond een televisiespel uit Tsjechoslowakije en wel In de herfst scheiden. Het is een bijzonder knap in beeld gebracht verhaal van de schrijver Franja Scramek. Tot slot het eerder uitgestelde gesprek van Ellis Berger met de actrice Mimi Boesnach en de Tour de France. NED. II: Het N.C.R.V. programma wordt geopend met de rubriek At tentie voor Sport. Hierna de tweede aflvering van de nieuwe Duitse se rie Humboldtschule. Hugh Jans, de besnorde cartoontekenaar, is vervol gens de kok in de tweede aflevering van Men neme Alvorens Attentie en de dagsluiting de aandacht vra gen nog de tweede aflevering van Op weg naar de planeten, een docu mentaire van Rudiger Proske over de ruimtevaart. Tot slot kerkwerk dag in Heemskerk. VRIJDAG 24 PUNI. NED. I: In de middag de gebrui kelijke reportage van de Tour de France en tussen zeven en acht uur voor de tieners Telixer en het twee de deel van de Stad onder water, een film in de BBC serie Survival. Na het journaal en Brandpunt ver volgt de KRO het avondprogramma met een „speelse" documentaire van Leo Akkermans over de rangen en standen door de eeuwen heen. Daar na komt Bonanza. Een godsdienstige uitzending vervolgens. Hans Wortel- boer maakte een documentaire over „drie broeders". Voor het laatste nieuws nog de toeristische tips van het ANVV, erna het filmverslag van de Tour de France. NED. II: Dr. Ben Casey opent na de avonturen van Mr. Magoo, het AVRO-tweede net programma. Als we de oplossing van de dappere dokter weten, komt er een andere AVRO-ster in het beeld en wel Wil lem Duys, die in de zomermaanden met zijn Voor de vuist weg niet al leen meer in Concordia blijft zitten, maar die er ook op uittrekt om inte ressante mensen thuis op te zoeken. DONDERDAG 23 JUNI. NED. I: 14.30 Vrouwelijkheden; ca. 16.00 Tour de France; 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De Verrekij ker; 19.15 Van gewest tot gewest; 19.35 De Lucy show; 20.00 journaal; 20.20 Achter het nieuws20.45 Tel uit je winst; 21.20 In de herfst schei den; 22.10 Mimi Boesnach vertelt; 22.40 journaal-, 22.45 Tour de France. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 At tentie voor sport, 20.20 De I-lumboldt school; 20.45 Men neme; 21.10 Op weg naar de planeten; 22.00 Kerk werkdag in Heemskerk; 22.05 jour naal. VRIJDAG 24 JUNI. NED. I: ca. 16.00 Tour de France; 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Telixer; 19.35 Survival; 20.00 jour naal; 20.20 Brandpunt; 20.50 Ran gen en standen21.35 Bonanza; 22.25 Drie broeders; 225.0 ANVV-spol 22.55 Tour dc France. NED. II: 20.00 Nieuws20.01 Mr. Magoo; 20.05 Dr. Ben Casey; 20.55 Voor de vuist weg; 22.10 journaal. ging zouden terugtrekken in een nieuw isolationisme. De Russen kun nen op goede grond aannemen dat de Duitsers meer kans maken op een dergelijk leiderschap. Eenling Immers: de Gaule kan zich dan wel uitgeven voor de woordvoerder van Europa, maar in feite is hij juist een eenling. In de N.A.V.O. vindt hij alle veertien anderen tegenover zich, in de E.E.G. is niemand het met hem eens dat de Britten buiten de deur moeten blijven. Bovendien is hei de heren van het Kremlin zeker niet ontgaan dat Euro pa volgens president de Gaulle iets is van de Atlantische oceaan tot de Oeral. Nog daargelaten dat dit de Russen zou verplichten de Aziatische helft van hun rijk op te geven, zou dit ook betekenen dat er een eind moet komen aan de organisatie die nu die tweedeling van Europa sym boliseren: N.A.V.O. en Warschau- pakt. Dat Frankrijk zorgt voor ge rommel in het eerste zal op geen Russisch bezwaar stuiten, maar dat - ten dele op enigszins gaullistische argumenten - Roemenen en anderen dergelijke ontbindingsverschijnselen in het Warschaupakt teweeg bren gen, wordt minder gewaardeerd. Juist dat gemor zal de Russen minder tot concessie bereid maken: zeker wanneer, zoals nu, de ge sprekspartner eigenlijk weinig we zenlijks heeft aan te bieden. Te ver wachten zijn dan ook voornamelijk plechtige verklaringen in schone be woordingen, maar weinig concreets. Ingezonden mededeling AMSTERDAM, 21-6. Dinsdagmid dag om goed drie uur heeft Hare Majesteit koningin Juliana de nieu we verbinding tussen Amsterdam en Zaandam geopend door al wandelen de de Coentunnel in gebruik te ne men. Voor zij de wandeling begon haal de zij een hefboom over waardoor een grote Nederlandse vlag, die tot op dit moment aan de noordzijde de Coentunnel had afgesloten, omhoog ging. In gezelschap van minister Bo_ gaerts, burgemeester Van Hall van Amsterdam en de heer I Baart, bur gemeester van Zaandam en mr. F. J. Kranenburg, commissaris van de koningin in Noord-Holland en ge volgd door vele anderen wandelde de koningin van de noordelijke naar de zuidelijke oever. Er was grote be langstelling en vooral in Zaandam een zeer feestelijke stemming. Hoe- PHILADELPHIA, 22-6. In Phila delphia (Miss.) zijn dinsdag 24 blan^ ken onder obscene uitroepen met bijlsteken te keer gegaan tegen een groep negers, ongeveer 300, die on der leiding van dr. Martin Luther King een gebedsbijeenkomst hadden gehouden. Zij herdachten 20 minuten lang de moord op drie strijders voor de burgerrechten, die twee jaar gele den aldaar gebeurde. De negers wer den door de politie, die met knuppels gewapend was, ontzet. Een televisie ploeg werd eveneens aangevallen, een camera werd in elkaar geslagen. Een blanke werd gearresteerd. NEW YORK, 21-6. Secretaris generaal Oe Thant gaat nog deze zo mer naar Moskou voor besprekingen met Sowjetrussische leiders, op hun uitnodiging. Een datum is nog niet vastgesteld. WASHINGTON, 22-6. De voor naamste wetenschappelijke adviseurs van president Johnson sluiten de mo gelijkheid niet uit, dat de rijke en machtige Verenigde Staten hetzelfde lot zullen ondergaan als het Romein se rijk en als beschaafde maatschap pij ten onder zullen gaan. In een rapport dat maandag aan de president werd overhandigd, ver klaarden de geleerden dat er nodig iets moet worden gedaan om een einde te maken aan het gevaar van vergiftiging door chemicaliën. In dit verband werd opgemerkt dat vol gens een recente theorie het verval 1 van het Romeinse rijk mede een ge volg kan zijn geweest van een lood. vergiftiging bij de Leidense klasse, welke leidde tot onvruchtbaarheid en algemene geestelijke degeneratie. President Johnson heeft daarop het ministerie van volksgezondheid op dracht gegeven een elektronisch brein te ontwerpen die alle beken de gegevens over vergiftigingsver schijnselen als gevolg van chemica liën moet ordenen. wel de aan- en afvoerwegen naar de Coentunnel nog niet gereed zijn was er voor de Zaankanters en Amster dammers toch alle reden om de vlag uit te steken. Neerlands nieuwste tunnel, de Coentunnel, is ongeveer 1300 meter lang en voorzien van werkelijk alle denkbare snufjes, die nuttig zijn voor het regelen van het verkeer en voor de veiligheid van de passerende voertuigen. Vooral het roostersys teem, dat het zonlicht moet filteren zodat men niet verblind wordt bij het uitgaan is bijzonder aangenaam. Ruim 1.700 Franse militairen zijn al aan het NAVO-bevel in Frankrijk onttrokken, overeenkomstig het Franse besluit om met ingang van 1 juli uit de militaire integratie van de organisatie te treden. In Libanon is een bende valse munters ontmaskerd die vertakkin gen in Frankrijk had. Koning Feisal van Saoedi-Arabië is in Washington aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen. President Johnson begroette hem met volledige militaire eer voor het Witte Huis. Benoeming staats secretaris van defensie DEN HAAG, 20-6. Bij K.B. po. 4 van 20 juni 1966 is reserve luitenant- generaal H. Schaper benoemd tol staatssecretaris van defensie, speci aal belast met aangelegenheden de koninklijke luchtmacht betreffende. Bij Koninklijk Besluit no. 3 van de zelfde datum is aan reserve luitenant -generaal H. Schaper eervolle ont heffing verleend als adjudant-gene raal, tevens chef van het Militaire Huis van H.M. de Koningin, terwijl luitenant-generaal Schaper bij het zelfde Koninklijke Besluit is be noemd tot adjudant-generaal in bui tengewone dienst van H.M. de Ko ningin. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! A. D. VAN DEN BERGE LONDEN, 20-6. De 38-jarige En gelse me juf rouw Sheila Scott, een gewezen actrice, is met haar éénmo- torig vliegtuigje op London Airport aangekomen de langste ooit ge maakte solovlucht rondom de we reld. Zij heeft in 33 dagen 45.800 km. afgelegd. Op het gevaarlijkste stuk, over de Stille oceaan, was zij 16 uur achtereen in de lucht. DODELIJKE ONGELUKKEN UTRECHT. In Wouw, tussen Roo sendaal en Bergen op Zoom, is een auto op een met knipperlichten be veiligde overweg in botsing gekomen met een trein, die op weg was van Roosendaal naar Vlissingen. De be stuurder de 33-jarige J. Jansen van de auto werd gedood. Beide sporen zijn drie kwartier versperd geweest. UTRECHT. Een goedercnlocomo- lief is in de afgelopen nacht op een met automatische knipperlichten be veiligde overweg in de Boxtelselaan bij Oisterwijk tegen een kort daar voor verongelukte auto gebotst. De auto lag op zijn kop op de overweg. De bestuurder, de 22-jarige J. A. P. M. Slinkels, was eruitgeslingerd en was reeds overleden. GIETHOORN. De 8-jarige Marius C. Pouwels te Dedemsvaart is aldaar te water geraakt en verdronken. ETTEN. De 52-jarige metselaar M. C. v. Ginniken uit Sprundel heeft tij dens werkzaamheden op het indu strieterrein te Etten een dodelijke val gemaakt. Ingezonden mededeling de lekkere, mondfrisse np pepermunt-dragee £3 ul. Jonge Westduitser in arrest LANGENBERG, 22-6. In de West- fluitse plaats Langenberg is een 19- jarige slagersleerling gearresteerd, nadat deze bekend had vier kinderen vermoord te hebben. De lijkjes van drie kinderen werden na een maand zoeken in een hol aangetroffen. Ge vreesd wordt dat er nog meer kinde ren zijn vermoord. De dader, Jürgen Bartsch, zou her kend zijn door een 14-jarige jongen die uit het hol is gevlucht nadat hij tijdens het weekeinde door een jon geman was mishandeld. De politie denkt dat de moordenaar, die zijn slachtoffers uitzocht op kermissen, de laatste jaren vijfmaal heeft toege slagen. De politie blijkt de lijken van vier kinderen te hebben gevonden. De moordenaar bekende enige uren na dat hij was gearresteerd op aanwij zing van zijn 14-jarige slachtoffer Peter Friese. Zijn doel was blijkbaar Friese te laten verhongeren. De jon gen heeft zich met grote moeite be vrijd en was op de rand van bewus teloosheid toen hij bij het reddende huis kwam, waarvan de bewoners hem direct naar het ziekenhuis BRUSSEL, 21-6. Dc Belgische Ka mer van Volksvertegenwoordigers heeft dinsdagmiddag dc overbren ging van Shape, het militaire hoofd kwartier van de NAVO, uit Frank rijk naar Belgic goedgekeurd. Ingezonden mededeling poeders hèlpen. Elke maand jC weer! brachten. Pas maandag was Friese in staat tegen de politie te vertellen wat hem was overkomen. De politie stel de direct daarna een onderzoek in met eerder vermeld gevolg. De ruim ten waarin de moordenaar zijn wan daden pleegde was een verlaten schuilkelder in Langenberg bij Düs_ seldorf. BEN HAAG, 21-6. De ministers van economische zaken en van land bouw en visserij hebben, blijkens een publikatie in de Staatscourant van 21 juni 1966, een prijzenbeschikking afgekondigd voor melk en melkpro dukten. Hoewel kan worden geconstateerd dat in grote delen van het land de terzake van de prijzen voor melk en melkprodukten gemaakte afspraken worden nageleefd, hebben de be windslieden zich genoodzaakt gezien deze maatregel te nemen, omdat in de provincies Groningen, Overijssel, Gelderland, Noord-Holland en Zee land de per 4 april 1966 toegestane prijsverhogingen voor consumptie- melk en melkprodukten, in een aan tal plaatsen met één cent per liter zijn Overschreden. Mede ter voorko ming van verdere eigenmachtige prijsverhogingen is reeds gedurende enige weken overleg gepleegd met betrokkenen om deze extra prijsver hogingen te laten vervallen, het geen evenwel slechts in een deel der gevallen tot het gewenste resultaat heeft geleid. Omdat deze extra prijsverhogingen reeds waren doorgevoerd voor de af kondiging van het algemene verbod van prijsverhogingen in de prijzen beschikking goederen en diensten 1966, moest voor melk en melkpro dukten een nadere prijzenmaatregel worden genomen. Volgens de thans afgekondigde prijzenbeschikking mogen de prijzen voor consumptiemelk en karnemelk per liter niet meer dan één cent lig gen boven het niveau van 23 augus tus 1965 en die van melkprodukten niet meer dan twee cent per liter, dan wel 1 cent per halve liter. FEUILLETON „Hollema?" herhaalde Gijs ver strooid, terwijl hij intussen de brief uitlas. „Die naam zegt me niets Maar meteen keek hij met een ruk het meisje aan. „Hollema, zei je?" Alie van Loon knikte. „Ik moest maar zeggen, dat hij een oude ken nis was." Een rus! fliste het door hem heen. Hollema, van vroeger. Zijn hand die de brief vasthield, begon te beven en zich met alle kracht beheersend, legde hij de brief neer en knikte. „Ja, natuurlijk, Hollema. Dat is lang geleden, natuurlijk, Alie. Laat hem maar verder komen." Gijs vermande zich, nam weer een brief op en wachtte met kloppend hart op de bezoeker. Rustig, Gijs, haal geen onzin in je hoofd. Wie kan je wat maken? Er werd geklopt en Gijs riep met normale stem: „Ja" Even later stond de grote recher cheur in het kantoorvertrek. Gijs legde nadenkend de brief neer, keek op en deed net of hij verrast was. Hij kwam overeind en stak zijn hand uit. „Jeetje, Hollema, alles wat ik gedacht had De man keek hem onderzoekend aan, glimlachte en drukte Gijs' hand. „Zo, Gijs, als ik het zo bekijk, ben je er niet op achteruit gegaan." „Tnderdaad, Hollema, het kan vreemd lopen in het leven. Mis schien een beetje tegen wil en dank mand beter weten dan ik." Hij had zich weer geheel hersteld. „Dat is een hele poos geleden, Hollema. Op jacht naar zakkenrollers? vroeg hij lachend. De rechercheur rookte bedacht zaam en keek de ander rustig aan. „Wat de jacht betreft, die is voor ons altijd open. En wat de zakken rollerij aangaat, dat loopt de laat ste tijd wel los. Misschien is er op wat gemakkelijker en minder ris kante wijze meer te verdienen? Wie zal het zeggen. Overigens ben ik al sedert enkele weken niet meer in Amsterdam." Gijs keek verbaasd. „Zo? Toch niet gepensioneerd?" „Dat heeft nog wel even de tijd." Hij keek eens rond. „Zo, zo, van de sigaren naar de limonade, zoals ik gemerkt heb. Allebei gebruikt de mensheid. En je woont tegenwoordig in het Gooi, niet? In een leuk villa- tje onder Blaricum. Met vrouw en zoon. De beschikking over een paar auto'seen knappe sekretaresse Mij dunkt, er is van de voorma lige Gladde Gijs niet zo heel veel meer over, hé?" Rechercheur Hollema keek hem onderzoekend aan. Hij trok aan zijn sigaar en keek naar het bandje. „Je rookt je oude merk nog altijd, zie ik. Daar heb je indertijd voor gereisd, de Flavor, als ik me niet vergis?" Gijs antwoordde: „Ja, dat is vol gens mij een uitstekende sigaar en gebombardeerd tot directeurik rook ze dus nog altijd." Ga zitten. Sigaar?" Hollema nam plaats, accepteerde zwijgend de sigaar, bekeek hem eens en stak er toen dc brand in. „Nog steeds Flavor, he?" Gijs leunde genoegelijk achterover en knikte. „Kwaliteit, dat kon nie- Hollema knikte bedachtzaam. „Ja, dat veronderstelde ik al. Speciaal merkspeciaal geknipte kop.. het zijn van die kleinigheden, die ons, politiemensen altijd opvallen. Op de kleinigheidjes komt het in ons vak aan, zie je? Daardoor van door GERKIE BOS gen wc zakkenrollers en dieven en inbrekers en zo. Maar dat weet jij natuurlijk ook wel." Gijs begon zich minder prettig te voelen. „Waar stuur je op aan. Hol lema' Ik neem aan, dat je niet zo maar hier gekomen bent, alleen om een praatje te maken over vroeger." ..Nee, Gijs, als ik ergens op be zoek kom, is het vrijwel altijd ambts halve. En dat is soms wel eens het bei'ocrde van ons vak. Want niet al tijd vinden we dat prettig, jongen. Het was me echt wat waard geweest als ik je nooit meer had behoeven op te zoeken. Ik mocht jou wel. Dat zijsprongetje index-tijdnu ja. We zijn nu eenmaal niet allemaal en gelen. Het was een goeie leerschool en oaai-na ging je in de sigaren. Ze waren daar in Valkenswaard nogal verguld met je, weet je nog wel? Die avond, dat we belden?" Gijs knikte. „Ja je was toen weer op het verkeei-de spooi-." Dat gebeurt elke jager wel eens. Maar met zoeken komen we toch al tijd weer daar tei-echt, waar we zijn moeten." Gijs bevroor. „Als je eens wat duidelijker kunt zijn, Hollema? Bo vendien, ik heb hier mijn werk en. Hollema wuifde met zijn hand. „Juist, omdat je hier je werk hebt, kom ik jc hier opzoeken. Nou, laien wc maar terzake komen, 'ne? Tijd is geld. Voor ons allebei. Voor mij eenten en voor jou tientjes. Mis schien heb je het al vernomen, maar ik ben sinds een week of vier gede- tacheerd in Laren." Gijs kreeg een schok, maar be heerste zich wonderwel. „Zo? Is cr niet meer genoeg te doen in Mokum? (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3