STREEKNIEUWS Het wandellegioen hield zich goed op tweede en derde avond Technisch bedrijfsehef L. van Vesseni vierde 40-jarig jubileum Gewonden bij botsing op wegkruising Weer vele verkeerszaken dienden voor het kantongerecht STREEKNIEUWS ZIERIKZEE, 22-6. Ook de twee de avond van de Zierikzeese Avond vierdaagse was het goed wandelweer want de regen, dinsdagavond tijdens de wandeltocht werkelijk „van geen betekenis". Voorafgegaan door de trcmmelafdeling van „Delta Sport" trek de stoet na een „ererende" langs het Havenpark via de Mol, de No- belstraten en het St. Antcniesdam de Ncbelpoort uit, waarna groot en klein geruime tgd dezelfde route volgde tot na de Laan van St. Hi- laire, vanwaar de „8 km-tjes" via de Zuidwellestraat de stad weer ingin gen en de „15 km-ers" nog een ron de buitenom maakten om via de Heofdpcortstraat enz. naar het Ver enigingsgebouw terug te keren. Het parcours was ditmaal niet zo groot en de eersten van de 8 km- wandeling meldden zich reeds te plm. 8 uur en de eersten van de 15 km om half 9. Ruim voor 10 uur wa ren allen binnen na genoten te heb ben van een aardige, hoewel wat frisse wandeling. Veel blaren waren er niet opgelopen, gezien het aan tal meldingen (15) maar sommigen voelden toch hun voeten wel. Overi gens waren er ook enkelen niet op gekomen. Cok nu weer was „VIVO" present, die alle deelnemers op een flesje priklimonade en een lolly trak teerde, wat er allemaal weer best in ging. De derde avond Woensdag, de derde avond, was het helemaal uitstekend wandelweer en vol moed begon „het legioen" dan ook aan het parcours, dat bekend staat als „het langste en het zwaar ste". De „Deltasport"-drumband bracht allen weer buiten de Zuidha venpoort, waarna de kleintjes over de Vissersdijk en de groten via de Vissersdijk naar do Oude Polderdijk wandelden, waar VIVO allen trac- teerde op een rol pepermunt. Eerst- genoemden liepen door het Bette- waerde naar de Rijksweg om over de Leverdijk en Van Veenlaan door wandelden over de Nieuwe weg, de de tunnel terug te keren. De groten Zuiddijk, Rijksweg en Van Veenlaan terug naar Zierikzee. De eersten van de 8 km meldden zich reeds te ongeveer 8 uur 20 en die van de 15 km ongeveer 20 minu ten later, maar laatstgenoemden had den er dan ook danig „de sokken in gezet". Geleidelijk aan meldden zich ook de anderen en even over half tien waren allen binnen, ditmaal ook zonder uitvallers, al bleken er nu ook weer enkelen niet te zijn gestart i.v. Ingezonden mededeling TOMOS-PUCH Uit voorraad vele modellen vanaf 690, A. VAN HESE Weststraat 9 Zierikzee m. „voeteuvels". Deze laatste wa ren er overigens op deze avond ook, want de Rode Kruismensen moesten verscheidene malen in actie komen. Bromfietsers Niettemin had men weer genoten van een mooie, zij het dan ook zwa re tocht, die alleen maar verstoord werd door rondjakkcrende bromfiet sers. Dringend deen wjj nogmaals een beroep op deze jongelui om zich tij dens de wandeltocht niet langs of tussen de wandelaars te bewegen. Neg beter zou het zijn als zij zelf meeliepen! En zo is het dan vanavond alweer de (grote) slotavond! De 15 km. lo pers vertrekken om kwart voor 7 en de 8 km. lopertjes om kwart over ZIERIKZEE Geslaagde schoolreis Dinsdag maakten de leerlingen van de 5e klassen der openbare lagere school een zeer geslaagde trip. Er werd om half acht uit Zierikzee van af het Havenplein vertrokken. Via Grevelingendam en Haringvlietbrug werd naar de luchthaven Schiphol gereden, waar voor de kinderen veel te bewonderen viel. Daarna ging men naar Amsterdam, waar o.a. een rond vaart werd gemaakt en op limonade werd getrakteerd. Daarna werd de speeltuin te Oud Valkeveen bezocht, waar weer limonade werd geser veerd. Vandaar ging men naar Hil versum waar een omroepstudio be zocht werd en de kinderen werden i'ondgeleid door de heer Jansen. Op de terugweg werd nogmaals gestopt voor een verfrissing, waarna de kin deren rond acht uur weer op het Ha venplein arriveerden. BROUWERSHAVEN Tuinmiddag Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afd. Brouwex-shaven besloot het vergaderseizoen met een tuinmiddag bij mevr. van Putte te Zonnemaix-e, die dank zij het prach tige zomex'weer en de interessante inleiding van mevr. van der Wekken -den Boer te Kerkwerve, een groot succes is geworden. Mevr. van der Wekken-den Boer bracht verschillende leuke ideeën hoe op gezellige wijze een tuinfeest kan worden georganiseerd met gro te of kleine kindei'en en toonde daar na een smakelijk klaar gemaakte picknickmand. Na de pauze werden met behulp van enkele dames nog wat heerlijke hapjes klaar gemaakt, die bij ieder in de smaak vielen. Ook de zelf be- x-eide fx-isdi'anken lieten zich bijzon der goed smaken. Onder aanbieding van een px*e- sentje dankte mevi\ de Koeyer mevx\ van der Wekken, voor de wijze waax-op zij deze gezellige middag ge- bi'acht had, evenals mevr. van Putte voor de genoten gastvrijheid. Op 6 september zal er een bezoek gebracht wox-den aan de mindervali- De avondvierdaagse Feest bij N.V. Lakenman Oehtman DREISCHOR „Vriendenschaar" maakte tocht naar België De reisvereniging „Vrienden schaar" uit Dreischcr maakte dezer dagen een geslaagd zomerreisje naar België. Ondanks het minder goede weer was de stemming in de bus Geen voorrang verleend BURGH, 22-6. Opnieuw heeft één der kruisingen op de langzamerhand berucht wordende verbindingsweg van de Serooskerkseweg naar Wes- tenschouwen buiten de beide dorpen om slachtoffers gevraagd. Woensdagmorgen omstreeks 11.00 uur nadex-de met vrij grote snelheid een auto uit de richting Burghsluis waarin vier bejaarde dames uit Die penveen zaten. Op het kruispunt Meeldijk-Weeldeweg en Moerweg- Kraaijesteinseweg verleende de be stuurster mej. M. J. K. geen voor rang aan een van de Moex*weg nade rende zware Volvo-vrachtauto van het expeditiebedx-ijf Rademaker uit Haamstede, bestuux'd door L. v. N. De personenwagen werd nadat de vrachtautochauffeur heftig had ge remd aan de achterzijde gegrepen en tegen de tuin van de aldaar wo nende heer M T gesmakt Achter in de auto, een Renault Dauphine ont stond een begin van brand doch de chauffeur van een juist naderende bus met toeristen wist met een brandblusapparaat de vlammen te doven. Een der leden van de E.H.B.O. colonne, de heer M. Tuinman kon twee gewonde dames uit de auto bevrijden waarop de spoedig aan wezig zijnde plaatselijke geneesheer vex'dere eerste hulp vex'leende. Voor twee van hen werd overbrenging naar het Zweeds Rode Kruiszieken- huis noodzakelijk geacht. Zij hadden inwendige verwondingen en snij- wonden in het gelaat opgelopen. De auto werd zwaar beschadigd en kan als verlcx-en beschouwd wox-den. De Rijkspolitie was ter plaatse voor het instellen van een ondex-zoek. Dit is de dei'de botsing van dit jaar op één der kruisingen en we kunnen er niet genoeg op wijzen toch voorzichtig te zijn bij het pas seren ervan. Het komen van auto's vanachter de zich aldaar bevinden de huizen en over de onoverzichte lijke oprit aan de Moerweg blijft le vensgevaarlijk. Grote vex-beteringen zullen pas gerealiseerd worden na de voltoöing van de nieuwe Zuidweg waarvan het tracé nu op papier staat. (Foto: Zicrikzeesnhe Nieuwsbode). zeven. Van het Havenplein gaat het door het Vrije over de Dam, waarna de groten via Grachtweg en Rotonde de Oudeweg ingaan en vei'der over de Heuvelsweg, Kakkersweelweg, Prov. weg naar de Lange Blokweg trekken, waar de 8 km. deelnemers via de Sch. Boeijestraat, Calandweg, Zille, Leverdijk, Prov. weg zullen ar riveren. In de Blokweg wordt dan de stoet opgesteld, die voorafgegaan door „Kunst en Eer", door de Nobel- poort en via de bekende route naar het Vrije trekt, waar de viei'daagse in het Ned. Herv. Vex-enigingsge- bouw wordt besloten met de uitrei king der onderscheidingstekenen. Als het weer medewerkt zal het in de Blokweg en langs de route waar de stoet passeert zeker niet aan pu blieke belangstelling ontbreken en ook de traditionele bloemenhulde stellig niet achterwege blijven. den werkplaats te Ziei'ikzee en de pottenbakkerij van mevr. Bi*aat, eveneens te Zierikzee. ZIERIKZEE. 22-6. Tjjdens een bij eenkomst in de drukkerij is de tech nische bedrüfschel" van de N.V. La kenman Oehtman de heer L. van Vessem, hartelijk gehuldigd in ver band met het feit, dat hij woensdag 40 jaar verbonden was aan deze ste delijke zaak. De jubilaris - met zijn eehtgenote aanwezig - werd, in bij zijn van directie en personeel harte lijk toegesproken door de president - commissaris de heer S. H. R. F. Oehtman, die er aan herinxxerde dat de heer Van Vessem op 22 juni 1926 in dienst trad exi tijdens zijn loop baan van veertig jaar heel veel heeft meegemaakt, zaken vaak die zich met chliché-achtige uitspraken be slist niet laten weergeven. „Er waren lelijke en mooie, slechte en goede dingen", aldus de president-commis saris. De opgang van de heer Van Ves sem in het bedrijf is geleidelijk ge gaan tot hij kwam aan de funktie van technisch bedrijfsehef. „De her inneringen aan sommige dingen zul len zijn als groene oasen, maar aan andere zaken texugdenkend, zult U zich besprongen voelen door sateiV, zo drukte de heer Oehtman zich uit, die in dit verband ook Herman Heijermans citeerde. „U kwam als jongmaatje", zo ver volgde hij, „maar dat is een vreemd woord; feitelijk was U nog een kind, maar het is wel opvallend hoe in drukwekkend veel het opgroeiende kind heeft kunnen presteren. Want - aldus spreker - U bent thans een van de leden van de staf van het bedrijf, een funktionaris waarop directie en commissarissen graag steunen". Voor al die trouw en steun aan het bedrijf, dankte hij de heer Van Ves sem hax-telijk, nadien herinnerend aan de culturele activiteiten van de jubilaris, met name op het gebied van het toneel. In zijn dankwooi-d betrok de heer Oehtman ook mevr. Van Vessem, waarop hij de jubilaris een envelop pe nxc*t inhoud overhandigde, daar aan verbindend zijn felicitatie en zijn goede wensen voor de toekomst. Geschenk personeel Woordvoerder van het personeel was de chef-boekhouder de heer J. v. d. Velde, die enkele persoonlijke herinneringen ophaalde aan de fi guur van de jubilaris, opmerkend dat er vi'oeger toch wel meer saam horigheid was onder de werkers. Hem dankend voor de aangename samenwerking, bood de heer v. d. Velde een fraaie tinnen kan aan. In een slotwoord bracht de heer Van Vessem zijn erkentelijkheid tot uitdrukking voor de goede woorden en geschenken. Na enkele kostelijke hex-inneringen aan vi'oeger tijd te hebben opgehaald, betrok hij in zijn dankwoox-d ook de directeur de heer R. A. Huneman en alle personeels leden, ben dankend voor de goede samenwerking. Enige tijd bleef men hierna nog gezellig bijeen. Was chauffeur vermoeid of was hij verblind ZIERIKZEE, 22-6. Chauffeur L. S. sloeg cp 16 februari met een auto van fa. M. S. te Oosterland over de kop. „Verblind door een tegenligger" was de verklaring van de chauffeur tegenover de politie. Maar toen hij op 25 mei voor de eerste maal op het matje verscheen bg het Zierikzeese kantongerecht leek het meer op een overtreding van het rgtjjdcnbesluit omdat S. te lang achter elkaar had gereden. De kantonrechter besloot teneinde definitief licht in deze zaak te krij gen dat de boekhouder S. J. maar eens moet komen vertellen wat hij van deze zaak weet. Waar was echter het overwex-k- boekje van chauffeur S. gebleven? Deze laatste had er naar gezocht, maar het niet meer bij zijn autopa pieren in de verongelukte auto ge vonden. De kantonrechter meende toen dat het aanbeveling verdiende de expe diteur S. uit Oosterland als getuige te horen. Deze woensdag gehoord zei, dat niet hij maar de boekhouder S. J. op dracht aan L. S., toen hij in Delft was, had gegeven om door te rijden naar de Noordoostpolder. Deze was schriftelijk gemachtigd om de rijtij. den van de chauffeurs te regelen. H. C. B., watex-bouwk. opzichter te Goes, geverbaliseerd wegens inhalen bij de afrit van de Oostex'schelde- brug. Hij beweerde dat het bord dat het inhalen verbood, bijna niet zicht baar was. Kantoni-echter mr. J. Moolenbux-gh cn officier mr. J. L. Andraea hadden er speciaal op gelet of dat index-daad zo was en enigszins had de heer B. wel gelijk. Maar dat er een bord staat was van vex-af te zien en de heer B. had dus extra aandacht moeten besteden om te zien wat ex- stond. f 30,- of 5 dagen von de offL cier, die zeide dan al heel laag te zijn gegaan in zijn eis, maar mr. Moolenburgh wilde er nog wel iets af doen en veroordeelde verdachte lot f 17,50 of 3 dagen. Mx\ Andraea zou zich nader beraden. „We zijn in de boot genomen", al dus het oordeel van enkele politie agenten die hadden geconstateex-d dat de landbouwer M. J. der W. uit Kerkwerve op een weggedeelte reed, dat officieel wa9 afgesloten voor al le verkeer. Ik moet bij Van den H. zijn, had de heer Der W. tegenover de politie verklaard. „Rij dan maar door", hadden de wachtmeesters ge zegd, maar vervolgens hadden ze ge zien, dat Der W. helemaal niet stop te, maar met onverminderde snel heid doorreed, toen hij het ex-f van Van den H. passeerde. Nu wonen twee personen van die naam tamelijk dicht bij elkaar. Bij beide heeft hij onverminderd doox-gereden stond er in het proces verbaal, maar Der W. ontkende dit. Ik zag de garagedeur openstaan en kon zien dat er nie mand in huis was aldus verdachte. De politiemensen konden dat van hun plaats niet zien, de bedrijfsge bouwen lagen tussen de politieauto en mijn auto. Ze kunnen niet dooi de muur heen kijken meende Der W. Dit alles gebeui'de op 10 april 1966. Om de tweede Van den H. te be i-eiken had Der W. een andere weg moeten nemen, aldus mr. Andraea in navolging van het politierapport en hij eiste f 25,- of 5 dagen, mr. Moo- lenbux-gh deed daar nog f 5.- af, zo dat de verooi-deling f 20,of 4 dagen Wei-d. De heer B. A. de B., autosloper uit Zierikzee. geverbaliseerd wegens het als werkplaats gebruiken van do openbare straat, de De Jongestraat, ging le keer als een olifant in een porseleinkast. Hij had een aantal auto's ncerge- zet in die straat, had er aan gesleu teld en gesloopt en was door de po litie gewaarschuwd, dat hij de au to's moest opruimen. Ze waren niet meer van mij, ik had ze sinds lang verkocht. Aan wie wilde mr. An draea weten, doch De B. achtte dit niet van belang. Hij gebruikte woor den als de ..gx-ootste teringbende die ooit in Zierikzee geweest is" en „het is hier net als in Amsterdam bij de politie". Voor het opgemaakte pro ces verbaal had hij geen goed woord over en mr. Andraea, zowel als mr. Moolenbux-gh meenden dat men dan de agent die het proces verbaal had opgemaakt beter eerst kon hoi*en. Dit zal gebeuren op 27 juli. Ook adjudant Stegeman moet dan maar eens ko men vertellen, wanneer hij mij ge waarschuwd heeft, meende verdach te. De kantonrechter had daar niets op tegen, maar officieel zal toch al leen de agent worden gedagvaard om in deze zaak te getuigen. Het zal je gebeuren, dat je een bekeuring krijgt, voor een brommer, waaraan geknoeid is, terwijl je van niets weet. Dat ovex-kwam garagehouder C. G. A. te Zierikzee, die enige dagen te vox-en een scooter had verkocht en de brommer had ingeruild geki-egen. Toen J. M. pech had met zijn bi-om- fiets, had de heer A. gezegd op de vraag of hij niet een brommer kon lenen Pak die maar. D. was aange houden en had tegenover de politie verklaard, dat de bromfiets van de firma A. was. De officier en de kan- tonrechter meenden wel dat A. te goeder trouw was geweest, maar men moet toch weten wat men op de weg brengt. Daarom eiste de of ficier f 25,_ boete of 5 dagen hry-h- tenis en nu-. Moolenburgh vond f 15,- of 3 dagen hechtenis wel genoeg. Y. G. V/., gax-agehouder te Nieu- werkerk. was het schoolbestuur ter wille geweest, door toen de onder wijzeres ziek was een tijdelijke kracht, die op andere wijze 's mor gen-; werd gebracht, van Nieuwer- kerk naar Zonnemaire terug te bren gen. W. was wel garagehouder, maar geen taxi ondernemer, hii mocht wel auto's verhuren, maar door zelf te rijden, kreeg het. vervoer van de on derwijzeres. de betekenis van bc_ ï'oensmatig vervoer. Hot hielp niet dat W. zeide, voor nuto alleen de verhuui-prijs te b^hben gerekend en niet de taxiprijs fWicr on kantonrechter vroegen bei ie een boete van f 25.- of 5 dagen hechtenis en voor het feit dat toen W. werd aangehouden en zijn rijbe wijs had thuis gelaten f 5.- of 1 dag hechtenis. SIRJANSLAND Laatste seizoens-bejaardenbijeenkomst Dinsdagmiddag kwamen de be jaarden voor de laatste maal in het vei-enigingsgebouw bijeen. Bestuur en serveersters waren mede aanwe zig. De presidente, mevrouw de Ronde- Bolijn, opende de bijeenkomst en memoreerde een en ander over het afgelopen seizoen. 20 keer kwamen de bejaarden bijeen, waren op be zoek bij de clubleden van Nieuwer- kerk en maakten een busi'eis met de bejaarden van Ouwerkerk. Daax-na zongen allen Gezang 288. Mevrouw Boogerd las een tweetal verhalen voor „Het hex-derinnetje" en „Kin- dex-en klein". Mevrouw de Ronde- Bolle had vele activiteiten van de sociëteit vastgelegd in een zelfge maakt gedicht „De soos". De middag werd verder gevuld met divex-se spelletjes. Tot besluit sprak de heer Hoogex-huis een woord van dank tot bestuur en serveersters voor hun zorg aan de bijeenkomsten besteed en hoopte allen het volgende seizoen weer te zien. Met het zingen van het clublied en Gezang 75 kwam een einde aan de gezellige middag. Zuster Compagne. die de bejaar- dengymnastiek verzox-gde, mocht als dank een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen. De Belgische senaat heeft woens dagmiddag met x-uime meerderheid de overplaatsing van SHAPE - hel militaire hoofdkwartier van de Noordatlantische verdi-agsorganisa- tie - van Frankrijk naar België goed gekeurd. Mooie successen voor Dèlta-Sport in Breda Een klein maar select groepje van de atletiekvereniging „Delta- Sport" heeft gisteren (donderdag) by regionale avond wedstrijden te Bre da enige bijzonder mooie resultaten behaald. Vooral Toby Visser (jon gens B) kwam zeer goed voor de dag door eerste te worden op de 100 meter in de uitstekende tijd van 11,3 seconden. Bij de 600 meter eindigde Toby op do tweede plaats, de eerste plaats was hem ontgaan door het te lac\ inzetten van de aanval. Het A-meis je Lydin v. d. Lelie won het speer werpen voor dames met een uitste kende worp van 27.59 meter. Ook Jenneke Moulhaan sleepte een eei-ste px-ijs in de wacht. Bij de B-meisjes werd ze eei-ste bij het nummer hoogspringen met een sprong van 1.40 meter. H.M. de Koningin en prins Claus hebben een bezoek gebi-acht aan de tentoonstelling „Bij de Tijd" te Utx-echt. n Voi-ig jaar moesten in Kenia meer dan duizend buffels en vijfhonderd olifanten worden gedood ter be scherming van mensenlevens en per soonlijk bezit. Dit is donderdag in het Keniase parlement meegedeeld. prima. Reeds om half zes in de moi-gen werd met een tcuxingcar van de fir ma C. H. van Oevex-en gestart. Eerst haalde men enkele leden uit Zonne maire en Schuddebeurs op, waarna koex-s gezet werd in de i-ichling van de Ooslerscheldebrug. Voor diverse inzittenden was dit een eex-ste ken nismaking met deze brug. Via Vlis- singen werd op het West-Zeeuws Vlaamse stadje Sluis aangereden waar in een koffiehuis tegenover de Markt koffie werd gebruikt. Via Sint-Anna ter Muiden trok men België in. waarna langs Damme, Westkapelle naar de Belgische bad plaats Knokke werd gereden. Daar werd o.a. een tocht met de bus over de boulevard gemaakt. Via de zee kust van West-Vlaandex-en reed men langs het mooie Heijst aan Zee, Elankenberge, Zeebrugge naar Oos tende. In deze fraaie vissersplaats waar men tal van onbekende vis soorten kon bewonderen liet ook het weer zich van de goede kant zien, zodat de reizigers volop konden ge nieten. De dames hadden bovendien volop gelegenheid om rustig te win kelen. In het oude Brugge werd een uitstekend verzorgde maaltijd ge nuttigd en cok hier werd gelegen heid geboden deze prachtige stad te bewonderen. Nadat men Brugge verlaten had koerste men via Gent. waar vanwe ge de regen niet werd gestopt, naar de omgeving van Antwerpen, waar in het vermaax-de etabblissement „De veertien billekens" koffie werd gedronken. Hier was ook een heel groot orgel opgesteld en velen maakten van de gelegenheid gebruik een dansje te maken. Via Putte-Ka- pellen werd naar Bergen op Zoom gereden waar het einddiner allen zeer goed smaakte. Piet Mulders had" er ook nu weer iets bijzonders van gemaakt. Tenslote werd in Colijns- plaat nog voor de laatste maal kof fie gedronken, waarna men om kwart voor twaalf weer in Dreischor aiTiveerde. Aan de reis werd deelge nomen door 44 personen. Ingezonden mededeling PHILIPS JEUGDGRAMMOFOONS 49,95 A. D. VAN DEN BERGE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2