Schouwen Duiveland Installatie burgemeester D. W. Kastelein 4 beroemde middelen doen wonderen! Ck«4'ariite,.4 PEUGEOT STREEKNIEUWS pal Feestprogramma voor 17 juni nu gereed Geslaagde sportdag Zeeuwse P.J.G. te Nieuwerkerk C Zaterdag organiseerde de Zeeuwse P.J.G. de jaarlijkse sportdag, welke dit maal werd gehouden te Nieuwerkerk .Ongeveer 200 jeugdigen namen aan de verschillende onderdelen van deze zeer geslaagde dag deel. Op de foto (bo ven): het korfbalteam van de P.J.G. Sehouwen-Duiveland, dat de vier te spelen tvedstrfjden alle in winst wist om te zetten. Hel touwtrekken werd een spannende aangelegenheid en leverde eveneens een overwinning op voor het team van Sehouwen-Duiveland, dat zich geen enkele maal liet verrassen. - (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). „Henri Dunant" met Westbrabantse patiënten ZIERIKZEE, 14-G. Burgemeester D. VV. Kastelein en z(jn gezin arrive ren vrijdag 17 juni a.s. om 2 uur aan het (versierde) Luitje. Na de ontsche ping werdt de nieuwe burgemeester welkom geheten door de voorzitter van de Zierikzeese Oranje Vereni ging, de heer E. P. J. Krips. Langs een haag van schoolkinderen, die staan opgesteld aan weerszijden van de loopbrug naar de ponton, begeeft de burgemeester zich hierna naar een gereedstaande auto. Met de Kon. Harmonie „Kunst c-n Eer" voorop en de schooljeugd wordt hierna een tocht gemaakt naar het stadhuis, die leidt via Nieuwe Haven en Havenplein, waar dp kleuterscho len staan opgesteld. In het kader van de nieuwe ver keersregeling, bereikt de 9toet het stadhuis, via Verrenieuwstraat, Kin derstraat, Klokstraat, Meelstraat. Om 3 uur vindt de installatieplechtig- NIEUWERKERK. 11-6. Hieron der velgen de gedetailleerde uitsla gen van de te Nieuwerkerk door de Zeeuwse P.J.G. gehouden wedstrij den, in het kader van een geslaagde sportdag. Z.-Beveland-Walcheren 1-2; N.-» Beveland-Tholen 1-0; O. Z. Vlaande ren-W. Z. Vlaanderen 0-1; Schou- wen-Z.-Beveland 0-1; Walcheren-N.- Beveland 0-1; Tholen-O. Z. Vlaande ren 0-3; N.-Beveland_W. Z. Vlaande ren 3-0; Tholen-Walcheren 3-2; O. Z. Vlaandoren-Schouwen 0-2; W. Z. Vlaanderen-Schouwen 2-2; Z.-Beve- land-N.-Beveland 0-5; Walcheren-O. Z. Vlaanderen 0-2; W. Z. Vlaande- ren-Z.-Beveland 3-3; Sehouwen- Tholen 2-2. N.-Beveland 4 4 O. Z. Vlaanderen 4 2 W. Z. Vlaanderen 4 1 Schouwen 4 1 Tholen 4 1 Z.-Beveland 4 1 Walcheren 4 1 Korfbal Z.-Beveland-Schouwen 1-3; O. Z. Vlaanderen-Z._Beveland 0-3; O. Z. Vlaanderen-Schouwen 0-4; Schou- wen-Z.-Beveland 3-1; Z._Beveland- O. Z. Vlaanderen 3-0; Schouwen_0. Z. Vlaanderen 4-1. Schouwen 440014- 38 Z.-Beveland 4 2 0 0 8- 6 4 O. Z. Vlaanderen 4 0 0 4 1-14 0 Volleybal: 1. O.Z. Vlaanderen 4 pnt.; 2. W. Z. Vlaanderen 2 pnt.; 3. Tholen 0 pnt. Bal werpen (dames): 1. G. Zwart (S.-D.) 26.94 m.; 2. J. Hoogstrate (N. B.) 23.76 m.; 3. G. Maldegem (N.B.) 23.38 m.; 4. J. v. d. Hoeve W. Z.V1.) 22.15 m.; 5. S. de Feiter (W. Z.V1.) 21.07 m.; 6. G. Hulster (W. Z.V1.) 16.94 m. Kogelstoten (heren): 1. J. Dieleman (O. Z.V1.) 13.98 m.; 2. A. de Feiter (O. Z.V1.) 11.13 m.; 3. J. de Looff (N.B.) 11.05 m.; 4. J. P. Dieleman (O. Z.V1.) 10.91 m.; 5. H. Klompe (S.-D.) 10.42 m.; 6. A. Noordijlce (Tholen) 10.15 m.; 7 .A. v. Strien (Z.-B.) 10.07 m.; 8. J. de Hulster (W. Z.V1.) 10.05 m.; 9. A. Luteijn (W. Z.V1.) 9.62 m.; 10. J. Haak (O. Z.V1.) 8.61 m. Verspringen (dames): 1. J. Hoog strate (N.-B.) 4.05 m.; 2. T. Roelse (W. Z.V1.) 4.04 m.; 3. G. v. Maldegem (N. B.) 3.99 m.; 4. M. v. Langeraad (S.- D.) 3.99 m.; 5. G. Zwart (S.-D.) 3.78 m.; 6. J. v. de Hoeve (W. Z.V1.) 3.53 m.; 7. C. Koopman (S.-D.) 3.51 m.; 8. M. de Hulster (W. Z.V1.) 3.45 m. Verspringen (heren): 1. J. J. Scherp (N.-B.) 5.17 m.; 2. A. Noordijke (Tho len) 5.13 m.; 3. H. v. Gorsel (Tholen) 5.13 m.; 4. J. de Hulster (W. Z.V1.) 5.06 m.; 5. J. de Looff (N.-B.) 5.01 m.; 6. A. Luteijn (W. Z.V1.) 4.62 m.; 7. A. v. Westen (S.-D.) 4.52 m.; 8. E. Brakman (W. Z.V1.) 4.50 m. Hoogspringen (heren): 1. H. v. Gorsel (Th.) 1.85 m.; 2. E. Brakman (W. Z.V1.) 1.75 m.; 3. P. Provoost (W. Z.V1.) 1.70 m.; 4. J. de Hulster (W. Z.V1.) 1.70 m.; 5. A. v. Westen (S.-D.) 1.60 m. 100 m. (heren): 1. J. J. Scherp (N.- B.) 11.5 sec.; 2. E. Brakman (W. Z. In de Iniase stad Bombay zijn maandagoevhtend twee treinen op elkaar ingereden, waardoor zeker vijftig mensen om het leven kwamen en honderd gewond werden. De bot sing gebeurde tijdens het spitsuur. SCHIPHOL. Zonder haar echt genoot is onverwachts prinses Irene uit Madrid op Schiphol aangekomen. Zij werd daar afgehaald door konin gin Juliana. Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. heid plaats in een openbare raads vergadering, gevolgd door een recep tie, die - naar wordt gerekend - tot 6 uur duren zal. Het défilé Het défilé van de verenigingen en van handel en industrie gaat om 8.30 uur van start op de Nieuwe Haven. Op het Havenplein wordt het défilé afgenomen. Het college van b. en w. is dan geposteerd op een platform. Gerekend wordt dat het défilé een uur in beslag zal nemen. De feeste lijke dag wordt besloten met een op treden van de Marinierskapel, onder leiding van de kapitein J. P. Laro. Over het programma worden nog onderhandelingen gevoerd. Het Z.O.V.-bestuur dringt er bij het publiek met vriendelijke klem op aan, vrijdag 17 juni de vlag uit te steken. VI.) 11.8 sec.; 3. D. v. Doorn( Th.) 12 sec.; 4. J. de Looff (N.-B.) 12.4 sec. Hoogspringen (dames): l. G. Zwart (S.-D.) 1.55 m.; 2. M. v. Langeraad (S.-D.) 1.50 m.; 3. J. v. d. Hoeve (W. Z.V1.) 1.45 m. Touwtrekken (heren): 1. Schouwen -Duiveland; 2. Z. Beveland; 3. O. Z. Vlaanderen; 4. W. Z. Vlaanderen. Touwtrekken (dames): 1. Z. Beve land; 2. Sehouwen-Duiveland; 3. Tholen. Veldloop: 1. J. Haak O. Z.V1.); 2. J. Hamelink (O. Z.V1.); 3. C. Davidse (N.-B.); 4. P. Provoost (W. Z.V1.); 5. R. J. v. Doorn (O. Z.V1.); 6. P. C. Remeijnse (N.-B.). Ingezonden mededeling U ziet er steeds meer.... automatische brommer vanaf 399,50 A. VAN HESE Weststraat 9 - Zierikzce Oud-redders op doortocht Ongeveer zeventig gepensioneerde redders en weduwen van oud-red ders, die in dienst zijn geweest van de K.N.Z.H.R.M., gebruikten heden (dinsdag)morgen in restaurant „De Val" de koffie, aangeboden door de Zierikzeese vissersvereniging. Het gezelschap was op weg naar Vlis- singen, waar later op de dag een krans gelegd werd bij hel standbeeld van Fr. Naerebout, de beroemde mensenredder. De terugreis werd te Bruinisse onderbroken in het Veer huis. De vissers van Bru boden het gezelschap thee aan. Schoolkamp Zonnemaire en Kerkwerve De kinderen van de vierde, vijfde en zesde klas van de openbare scho len van Zonnemaire en Kerkwerve hebben weer enkele dagen doorge bracht in „De Koebel" te Burgh. De leiding berustte bij de onderwijzers uit beide plaatsen, terwijl enige da mes in de keuken de scepter zwaai den. Zaterdagmiddag werd een flin ke wandeltocht gemaakt en 'savonds een puzzellocht naar Burghsluis. Zondagmorgen was de regen spel breker, maar niettemin werd met veel enthousiasme gezocht naar een „schat" in het duingebied, 's Middags werd een behendigheidswedstrijd ge houden, waaraan in groepen werd meegedaan. De jeugd weerde zich flink. De maandagmorgen werd be steed aan1 een speurtocht en later volgde een bezoek aan de vuurtoren. In de avonduren werd een gezellig opdrachtenspel uitgevoerd, dat met een kampvuur werd besloten. Op de laatste morgen maakte de jeugd een vaartocht naar de Deltawerken in het Brouwershavense Gat, waar on der deskundige leiding een rondwan deling werd gemaakt. Zo kwam ook aan dit geslaagde kamp een eind. De kinderen keerden moe maar voldaan huiswaarts. ZIERIKZEE Museum donderdag en vrijdag gesloten Ons wordt verzocht te willen me dedelen dat het gemeentemuseum op donderdag en vrijdag (16 en 17 juni) gesloten zal zijn in verband met de installatie van burgemeester Kaste lein. Dirk Jansz. Zwart met bijzonder koor in Grote Kerk Het concert in de Grote Kerk van Zierikzee, dat de organist Dirk Jansz. Zwart hoopt te geven op donderdag 23 juni des avonds tc 8 uur, belooft iets bijzonders te worden. De be kwame organist speelt composities van Jan Zwart, Charles Maric Wi- dor en van George Friedrich Handel. Bovendien treedt deze avond op het Rotterdams Swcclinck Ensemble, dat onder leiding staat van een broer van de concertgever, de heer Jart Zwart Jr. Dit ensemble bestaat uit geschoolde zangeressen en zangers, die allen hun muzikale opleiding ge noten van de bekende Rotterdamse Zangpedagoge Jo Bollekamp. Het Sweelinck Ensemble bestaat onge veer drie jaar. In deze periode is het reeds verscheidene malen in ver schillende steden van ons land opge treden. Overal oogstte het fraaie re censies, waarin vooral de zuiverheid, fraaie klank en muzikale voordracht van het ensemble worden geprezen. In de Grote Kerk van Zierikzee zal het ensemble een fraaie selectie uit Sweelinck's vocale oeuvre voordra gen, namelijk e^n aantal vierstemmi ge Psalmbewerkingen (o.m. de Psal men 20, 90, 122, 138 en 134). Het is te wensen, dat velen dit bijzondere concert zullen bezoeken. Spreekuur wethouder Men verzoekt ons te willen mede delen dat het spreekuur van wethou der H. Koevoets, verzet is van woensdag naar donderdagavond a.s. (7-9.30 uur n.m.). HAAMSTEDE Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie, Zuidstraat 12, tel. 258, zijn inlichtingen te verkij- gen over de volgende gevonden voor werpen: een paar korte rubberlaar zen. een bakkersjasje, een dames polshorloge, heren-polshorloge, een rood geruite shalwl en een sleutel bos. RENESSE Succes voor „L. et E." Op het federatief muziekconcours te Heinkenszand heeft het fanfare- corps „Luctor et Emergo" andermaal voor een fraaie prestatie gezorgd door met 100^ punt in de le afde ling fanfare op een le prijs beslag te leggen. Daar ook op de vorige ge houden concoursen te Bruinisse en Renesse een le prijs werd behaald gaat „Luctor et Emergo" nu over naar de afdeling „Uitmuntendheid". DREISCHOR De Rode Kruis-collecte De in Dreischor gehouden zakjes collecte voor het Nederlandse Rode Kruis heeft het mooie bedrag van f 425 opgeleverd. SIRJANSLAND Teelt van sieraardbeien Werden de laatste jaren naast gla diolen ook ander bolgewas verbouwd, thans is de heer De Graaf begonnen met het telen van sieraardbeien en andere bloemen voor zaaizaad. Het zaad van de sieraardbei wordt door de heer De Graaf in een voor dit doel speciaal gemaakte ruimte, ge droogd. Daarna gaat het naar een firma in Sommelsdyk die het verder voor de export behandelt. Joegosla vië is één van de landen die dit pro- dukt verbouwt. De vrucht, die veel al in fruitcocktails wordt verwerkt, is klein van stuk. BRUINISSE Vergadering N.C.V.EJ.-afdeling Donderdag 16 juni houdt de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrou wenbond haar laatste vergadering in dit seizoen in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. Een vertegenwoor diger van de bekende firma Span jaard zal daar spreken over woning textiel, welke lezing met dia's toe gelicht wordt. Een verloting staat eveneens op het programma. ZIJPE De r,Dunant"-reis met de Zeeuwse patiënten Mede door het prachtige weer, werd de tocht die de „Henri Dunant" maakte met Zeeuwse patiënten in de week van 6 tot 11 juni, een onverge telijke reis. Aan boord bevonden zich ook patiënten van Sehouwen- Duiveland. Als gastvrouwen aan boord traden op mej. Heynen te Schiedam en hoofdzuster Geleijnse. Scheepsarts was dokter Boot te Vlis- singen en geestelijk verzorger ds. H. Strating te Goes .De inscheping vond plaats te Wemeldinge en te Zijpe. Van Zijpe leidde de vaartocht naar Werkendam en vandaar naar Am sterdam. Utrecht en Vlaardingen wa ren de volgende pleisterplaatsen. Te Wemeldinge gingen alle patiënten weer van boord. Een bijzondere noot in het pro gramma was de N.C.R.V.-radio-uit- zending in het programma: „In het zilver" met als presentator de heer L. van Ginkel .Vrijdagmorgen was de reportage over de radio te be luisteren. SPORT VOETBAL Promotiewedstrijd Walcheren—Renesse 3—1 Walchercn-Renesse 3-1 De eerste promotiewedstrijd van Renesse is voor de duinbewoners in een eervolle nederlaag geëindigd. Vooral de verdediging, met doelman Everaerts aan het hoofd, was tegen het in het veld sterkere Walcheren uitstekend op dreef. Reeds in de 2e minuut kregen de bezoekers een uit stekende kans om de score te openen toen De Rijke het leder keurig voor doel plaatste, maar midvoor Koo- man kopte onder de bal door. Aan de andere zijde schoot rechtsbinnen Klein jan in vrije schietpositie hoog over. Vervolgens weten v. d. Vaate en v. Burg bij enige gevaarlijke situ aties redding te brengen. Goossens plaatst het leder dan goed voor doel maar de kopbal van Kooman is te zacht om doelman Kats ernstig te kunnen verontrusten. In de 26e mi nuut komt de thuisclub op vrij goed kope wijze aan een strafschop als M. Hart het leder voor de voeten van linksbuiten H. Bergs wegschopt waarbij deze ten val komt. De zwak leidende scheidsrechter Polfliet geeft hiervoor een strafschop welke door midvoor v. d. Broek wordt ingescho ten (1-0). Everaerts weet dan op keu rige wijze schoten van v. Oosterhout (ex-Vlissingen) en Kleinjan onscha delijk te maken. Daar ondanks hun verwoede pogingen de Walcheren- voorhoede er niet in slaagt de rood witte defensie op de knieën te krij gen gaan hun spelers herhaaldelijk proberen doelman Everaerts aan te vallen bij het uittrappen. Nadat v. Burg nog op de doellijn redding had weten te brengen breekt met een 1-0 voorsprong voor de thuisclub de rust Ingezonden mededeling Extra meubilair hoeft niet daar te zijn Gemakkelijk rotanstoeltje kuipmodel met extra ondersteun, degelijke kwaliteit voor f 11,90 Leuke zonnefauteuil fris streepdessin. Pas wanneer U ze bezit, bemerkt U pas hoe onmisbaar ze zijn - f 10,90 In zeer aantrekklijlc bloem- dessin - f 13,90 aan. Na de hervatting verkeek Kooman zich op èen voorzei van Bakker waarna even later Bakker uit een kopbal uit een voorzet van Goossens door Kats gestopt ziet. Walcheren zet hierna weer alles in de aanval maai de Renesse verdediging geeft geen krimp. In de 19e min. onderneemt Bakker op 40 m. van het doel van de tegenpartij een solo waarbij hij drie spelers en doelman Kats passeert om vervolgens in het verlaten doel te schieten (1-1). Zes min. later gaat Bakker weer alleen op doel af maar na een tweetal spelers te hebben ge passeerd komt hij ten val waardoor deze kans verkeken is. Als er een half uur is gespeeld krijgt de thuis club een vrije trap te nemen die uit stekend door Ebert voor dóel wordt geplaatst en fraai ineens door v. d. Broek ingeschoten (2-1). Goossens ziet kans een paar maal tot het straf schopgebied van Walcheren door te breker, maar het ontbx-eekt de Re- nesse-aanval aan voldoende man kracht om hiervan te kunnen profi teren. Twee min. voor het einde werd het zelfs nog 3-1 toen de ge hele Renesse-defensie tevergeefs bleef wachten op het fluitsignaal waardoor Kleinjan gemakkelijk uit duidelijke buitenspelpositie kon in koppen. KORFBAL S.D.K.B. ZSC-Brouwcrshaven 1-3 In de beginopstelling wogen beide partijen volkomen tegen elkaar op. De aanvallen van de thuisclub wa ren iets gevaarlijker van opzet maar het ontbrak v. d. Bijl c.s. aan de goe de afwerking. Een goede scorings kans kreeg ZSC toen het een straf- worp kreeg te nemen welke evenwel door v. d. Bijl werd gemist. Toch na men zij even later de leiding toen Di- na Louwerse van achter de korf raak wist te schieten (1-0). De bezoekers stelden hierna alles in het werk om de balans weer in evenwicht te bren gen. Rinus v. d. Weele liet een straf- worp onbenut waarna Jan v. d. Vel de een doelpunt van hem zag gean nuleerd. Beide partijen kwamen toch naast elkaar door Rinus v. d. Weele die een kans wist te benut ten (1-1). Na de vakverwisseling bleek al spoedig dat de aanval van de Brouwenaren veel gevaarlij kei- was. In de 1ste helft vielen er geen doelpunten meer, maar al spoedig na de hervatting gaf Huib v. d. Weele zijn club de leiding (1-2) welke voor sprong door Adrie Lievense werd opgevoerd tot 3-1. Na de vakverwis seling kwamen er twee schotloze aanvallen waarover de verdedigers gemakkelijk baas konden blijven. Na volgend jaar te zijn opgehe ven zullen de Amerikaanse en Cana dese militaire bases in Frankrijk worden verdeeld over Engeland. West-Duitsland, Italië en Nederland. Dit verluidde maandag in kringen die nauw contact met de Belgische regering onderhouden. meerde af te Bruinisse BRUINISSE, 13-6. Maandagavond meerde (voor de tweede maal in 14 dagen) te Bruinisse weer de „Henri Dunant" af, het bekende Rode Kruis- schip, dat iedere week met een an dere groep chronische zieken een tocht maakt over de Hollandse rivie ren. De groep voor de week van 13 tot 18 juni bestond uit 72 patiënten uit West-Brabant. Kapitein van het schip is nog steeds de heer Maasbach, gastvrouwe mej. W. J. T. Heijnes uit Schiedam, terwijl de geestelijke zorg in handen was van aalmoezenier E. Smit, die ook al ongeveer 20 reizen in de loop der jaren met de „Henri Dunant" hoeft meegemaakt. Scheepsarts voor deze keer wa9 dokter W. A. M. Koch uit Geldrop. De patiënten waren aan boord ge komen te Moerdijk. Bruinisse was de eerste pleisterplaats. Dinsdag bracht men de nacht door te Mid delburg, woensdag te Middelhornis, donderdag te Vianen om dan vrijdag avond weer in Moerdijk terug te zijn. Daar het dan te laat geworden is om alle passagiers nog thuis te brengen, wordt te Moerdijk nog aan boord overnacht, waarna zaterdag, zoals gebruikelijk, de ontscheping volgt. Grote drukte Het muziekgezelschap „Apollo" uit AMSTERDAM. Tegen drie initia tiefnemers van een stille protest- tocht voor vrede in Vietnam, zon dagmiddag 15 mei in de hoofdstad gehouden, heeft de officier van jus titie bij de Amsterdamse kanton rechter 25 gulden boete subs, vijf dagen hechtenis geëist terzake van het houden van een optocht zonder vergunning van de burgemeester. Nieuwe Tonge was op de haven aan wezig en bracht een serenade. Het Rode Kruis-bestuur uit Oosterland bood aan alle patiënten een pakketje aan waarin zeep, een washandje, versnaperingen en een prentbrief kaart van Oosterland. Ook het Rode Kruis-bestuur van Bruinisse maakte zijn opwachting. Als passagiers was tevens aan boord mevrouw H. A. M. van Riemsdijk-Philips, één der steun pilaren van het Rode Kruis-bestuur in Noord-Brabant. Ds. H. Jagersma, Hervormd pre dikant te Bruinisse verzorgde de dagsluiting. Een en ander gaf aan de haven te Bruinisse veel drukte, voor al ook omdat velen uit West-Brabant even een autotochtje hadden ge maakt om familie of vrienden aan boord van het schip te bezoeken. Enkele Rode Kruis-helpsters uit Bruinisse boden de helpende hand in de keuken. „V/PT" Het kwam gewoon even te praat een probleempje rond hel Helle- galsplein. Nu is dat plein - wie via de dam noordwaarts trekt, krijgt er mee te maken - op zichzelf al een probleem, want er is geen plein, maar de naamgeuers zijn zo voor lijk geweest toch al volop met die naam te werken. Vreemdelingen die richting zuid reizen, zitten al die tijd met een brok Hellegatsplein-myste rie in de maag, misschien wel zonder hel volledig te beseffen. Enfin, de heren praten wat over dat plein. De een zegt, de situatie is zus; de ander de situatie is zo. Echt een zaakje om gelijk te hebben. Kij ken de heren elkaar aan en zeggen bijna gelijktijdig: „Gaan we eventjes kijken". Zo iets kan tenslotte. Het mechanische karretje wordt voorge reden en moedersivordt achterin gezet; rijden daarna op weg naar het Hellegat. Zit men in de auto een- lange tijd te overpeinzen, dat de Ha ringvlietbrug moet worden misgere- den i" dier i'oege, dat gedraaid wordt voordat het geld dient betaald. Als men zich over de kern van het vraagstuk ter plaatse heeft georiën teerd en het allemaal nog niet eens zo duidelijk blijkt te liggen, zit de ivagen al op het rechte aanloopstuk naar de brug. Achter in de auto wordt gekreund ,dat de geografische bekvechterij, behalve tijd en ben zine, ook nog baar geld gaat kosten. De chauffeur wil ivel draaien, maar zo iets is én bar gevaarlijk én bar verboden. Hij rijdt dus maar door tol aan het loket. Maar toevallig is er nog een automobilist voor en teriopl deze zijn offertje brengt, kijkt de chauf- feut van de „gelijkhebbers"-auto in zijn spiegeltje. De weg achter hem blijkt vrij te zijn. Hij gaat wat rom melen »n zijn auto, enkele malen heen en weer steken en dan fluks draaien. Vol gas daarna de terugreis aanvaard, met in de rug de prikken de (en verbaasde) ogen van de loket- tist. Het Hellegatsplein is niet helemaal uit de verf gekomen, maar aan boord van de auto was er ivel duidelijke overeenstemming op het punt dat hel hier een „nipt" geval betrof. De ontsnapping aan de tol maakte de hele terugreis goed. Terug (te Zie rikzee) was men het Hellegatsplein eigenlijk alweer vergeten, maar niet de gespaarde brugccnljes. Zo is een mens! SCH1ERE1LANDMAN. Sinds de opening heeft de Schouwen-Duiveland-route, uitgezet door de A.N.W.B. enorme belangstelling van automobilisten getrokken. De route staat overal gemarkeerd met zeer duidelijke bordjes, waarmee men zeer kwistig heeft „gestrooid". Fout rijden is vrijwel onmogelijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De sportdag van de Zeeuwse P.J.C. te Nieuwerkerk 0 O O 8 0 2 5- 3 4 2 1 8- 6 4 2 1 6- 5 4 1 2 5. 8 3 1 2 5-10 3 0 3 4- 7 9,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2