Vaderdag! „DE JACHT IS ALTIJD OPEN" Roemenië wil bemiddelen STREEKNIEUWS Nog maar 6 dagen, dan is het weer Popped gasaanstekers Grootscheeps complot ontdekt! Tien vuistregels voor goede dia's BLIK DOOR HET WERELD VENSTER De in Moskou, gehouden conferen tie van ministers van defensie van de landen, aangesloten bij het pact van Warschau (de tegenhanger van de N.A.V.Odie werd belegd op ver zoek van Roemenië, welk land een herziening van dat pact een gebie dende eis acht, bracht verschillende voor het westen belangrijke kwes ties naar voren. Persberichten uit Moskou over een Roemeense nota aan de regeringen van de landen achter het ijzeren gor dijn, werden weliswaar van „be voegde zijde" tegengesproken, doch meldingen uit Boekarest en Moskou lieten geen twijfel bestaan aan de juistheid dier nota, welke ondermeer de navolgende punten bevatte: 1. Medezeggenschap van de landen bij het pact aangesloten, voor zo ver het betreft het aanwenden en het gebruik van atoomwapens door de Sowjet-Unie. 2. Deelneming aan en medezeggen schap van die landen in de alge mene bevelvoering van de legers der aangesloten landen, waarin tot op heden de U.S.S.R. het al leen voor het zeggen had, en 3. Vermindering van de financiële bijdragen in de kosten voor de aanwezigheid van Russische troe pen in die - aangesloten - landen. Roemenië heeft sinds 1958 geen Russische bezetting meer, doch moet daar toch voor betalen. Het land is minder op militaire bijstand aange wezen dan de overige rode regerin gen, die zich op de een of andere wijze door west-Duitsland bedreigd voelen. In Roemenië is de militaire dienstplicht van twee jaar op zestien maanden teruggebracht, welke maat regel bij de aanvang van dit jaar van kracht werd. Scheuring De Roemeense drang naar grotere vrijheid heeft zich verdiept en kan een gevaar opleveren voor de hoge lijk geroemde éénheid van het oos telijk blok. Vooral door de Hongaar se secretaris-generaal van de partij, Pal Komoscin, is bij herhaling ge zegd „het opleven en voeden van de nationale gevoelens en interesse door de regering van een zeker broeder land (Roemenië) is lijnrecht in strijd met de gemeenschappelijke idee en doelstellingen van de andere com munistische landen". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delfshaven (toez.) (wijkgemeente Tussendijken): J. J. v. d. Krift, Ermelo; te Ouderkerk aan den .IJssel: A. P. van Assenbergh Hedel; te Herkingen: J. G. v. d. Vlist, Ochten GId.)te Oosterwolde (Fr.): J. H. van Bork, Havelte. Aaangenomen naar Odoorn-Val- thermond (voor de buitengewone wijkgemeente in wording): J. M. de Vries, Harlingen; naar Drempt (toez.) A. P. Rasch, Emmeloord; naar Een rum c.a. (toez.): H. Lofvers, Riet en Boer c.a.; naar Delft (toez., vak. W. P. ten Kate) (als studentenpredikant) R. Zuurmon, Wijckel (Fr.); naar Rijs wijk (Z.H.) (wijkgemeente Steen voorde): A. J. van Cruyningen, Kloe- tinge; het beroep van de classis Lei den als ziekenhuispredikant voor het academisch ziekenhuis te Leiden: P. J. D. Malsen .Franeker. Bedankt voor Schoonhoven (vak. H. Jongerden): A. van Brummelen, Giessendam-Nederhardinxveld; voor Farmsum: P. J. Mulders, Lobith; voor Creil-Espel (N.O.P.): G. J. van Embden, Steenderen; voor Wouden berg: G. Treure, Hasselt; voor Eist (U.) (toez.): J. Broekhuis, Waverveen. Ger. Kerken Beroepen te Alphen aan den Rijn (vak. W. Wijma): A. T. Besselaar, Eindhoven; te Leerdam: Tj. Does burg, Tienhoven; te Utrecht-Noord: P. v. d. Spek. Rotterdam-IJsselmon- de; te Oostkapelle: C. M. v. d. Loo, Soest; te Dirkshorn, Rotterdam-Hey- plaat, Wommels en te IJlst: kand. D. Bakker, Eindhoven. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hilversum: A. Veld man, Rotterdam-Delfshaven; te Gro- ningen-Zuid (vak. A. v. d. Ziel): D. Deddens, Leeuwarden. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Hengelo (O.): W. van Heesf, Broek op Langendijk. Ger. Gemeenten Bedankt voor Nieuw-Beijerland: A. Elshout, Scheveningen. Ingezonden mededeling Aan deze opleving en het voeden van de nationale gevoelens en van het nationaal zelfbewustzijn wordt door de Roemeense partijchef met opzet gewerkt, dat bleek overduide lijk tijdejis een reis van deze com munistische leider door het gebied van de Moldau. De partijchef sprak toen herhaaldelijk over „de eenheid van het Moldaugebied"daarbij doe lende op het feit, dat bij het tot stand komen van het vredesverdrag met Rusland in 1947 Roemenië grote stukken van het zogenaamde Moldau gebied - thans Bessarabië en noord- Boekowina genaamd - aan de U.S.S. R. moest afstaan. Ruim 2Vi miljoen mensen wonen in die streken, spre ken onvervalst Roemeens en weige ren de Russische taal te leren, alle tegenmaatregelen van de Russen ten spijt. Nog een troef Tijdens de conferentie bleek ook, dat Boekarest een herziening der grenzen van het Moldaugebied, in het voordeel van Roemenië als dwangmaatregel tegen Rusland ach ter de hand houdt .De Roemeense machthebbers hebben echter nog een troefkaart in de hand, die zijn we wel ingelicht, bij het bezoek van de Chinese leider Tsjoe En Lai aan Roemenië zal worden uitgespeeld. De Roemeense regering zal de in Vietnam oorlogvoerende partijen, ook Rusland en China, zijn goede diensten aanbieden en in het conflict als bemiddelaar gaan fungeren. De ze informaties zijn het gevolg van een enkele weken geleden gehouden gesprek tussen een Roemeense di plomatieke missie en Noordvietna- mese regeringsvertegenwoordigers in Hanoi, terwijl als bijzonderheid zij gememoreerd, dat bij het bekend worden van deze mededeling in Amerikaanse bankkringen, de New Yorkse beurs haar noteringen met grote verliezen afsloot. Het is Mos kou en Peking bekend, dat geen communistisch land over dusdanige vriendschappelijke betrekkingen be schikt met de Verenigde Staten als juist de volksrepubliek Roemenië. Strenge oelema BEIROET, 11-6. Iedere mo hammedaan die gelooft dat de aarde om de zon draait, zou met de dood bestraft moeten worden. Althans, naar de me ning van de vooraanstaande Zuidarabische Oelema (geleer de in het godsdienstrecht) sjeik Abdelasis Ben Baz, die in zijn hoedanigheid van plaatsver vangend rector aan de Islami tische universiteit van Medi na - ruim 400 jaar na Coper nicus en zo'n 30 jaar na Gali lei - ten strijde is getrokken tegen het „bijgeloof" waarvan de gehele mensheid, met inbe grip van de ruimtevaarders, het slachtoffer is. De oelema zet zijn theorieën uiteen in de kranten van Mekka, het groot ste heiligdom van de Islam. Zo vraagt hij: „Kan men zich iets voorstellen dat meer misdadig is dan mensen die beweren f dat de aarde om de zon draait, ofschoon zij kunnen zien, dat de zon op- en ondergaat, ter wijl de aarde vaststaat en elke stad en elke berg op hun plaats blijven? Hoe kunnen zeeën op hun plaats blijven, als de aarde draait?'' Ook het idee dat de aarde rond is noemt de oelema misdadig. ONDERWIJS Geen Franse les meer op scholen in noord-Limburg VENLO, 10-6. In het nieuwe schooljaar zal op 75 'lagere scholen in Venlo en omliggende gemeenten geen Franse les meer worden gege ven, die diende als voorbereiding op het voortgezet onderwijs. Hiertoe is o.m. besloten wegens een onbevre digend rendement van de veelal door onbevoegde krachten gegeven lessen en wegens de ingebruikneming van talenpractika op enkele middelbare scholen, waarvan de werking is ge baseerd op het ontbreken van elke voorkennis der vreemde taal. Een enguette onder de hoofden van 85 scholen leverde het resultaat op dai 75 hoofden zich uitspraken voor af schaffing van de Franse lessen op de lagere school. Aan de besluitvorming terzake is uitvoerig overleg voorafgegaan tus sen het V.H.M.O. het ULO-onderwijs en het lager onderwijs in noord-Lim burg. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. A.s. woensdagavond 15 juni hoopt de plaatselijk eafdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond haar- juni- bijeenkomst (tevens de laatste in dit seizoen) te houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Mevr. J. Wesse- link-Lengbeek uit Den Haag zal op deze bijeenkomst declameren, o.a. „Drie mensen ontmoeten elkaar". Belangstellende dames niet-leden zijn ook van harte welkom. Aan de De Ruyterschool te Vlis- singen slaagde voor het examen 2e stuurman G.H.V. (theorie) de heer D. u H. v. d. Velde te Zierikzee. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Ook „Verenigd be zet 1940-'45" heeft in telegrammen, gericht aan de minister-president en de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zijn diepe ver ontwaardiging uitgesproken over het voldongen feit van de vrijlating van oorlogsmisdadiger Lages. EINDHOVEN. Aan het jaarverslag 1965 van de Nederlandsche R.K. Ver- eeniging van Sigarenfabrikanten wordt het volgende ontleend: op so ciaal terrein moet opnieuw melding gemaakt worden van een forse loon, stijging en wel van een dusdanige omvang, dat zij boven de produkti- viteitsverbeterir.g uitging. TIEL. Een groot aantal Betuwso fruittelers beweert grote schade te hebben geleden, omdat ze met het fruit, dat in bewaarplaatsen en koel cellen was opgeslagen, zijn blijven zitten. Er zijn telers, die zeggen daardoor twintig tot dertigduizend gulden schade te hebben. AMSTERDAM. Op een veiling van Aziatische en Afrikaanse kunst bij Paul Brandt, waarvoor grote be langstelling bestaat, heeft een Cchi- nese aardewerk grafurn uit de han periode 2.800 gulden opgebracht, en een grotere urn uit deze periode 4.400 gulden. UTRECHT. Met het nodige feeste lijk vertoon heeft de Russische am bassadeur in ons land, de heer I. I. Tougarinov vanmiddag aan de Zee- haenkade in Utrecht de gloednieuwe gladde vier van de Utrechtse stu dentenroeivereniging „De Batavier" ten doop gehouden. AMSTERDAM. De 11e Horecava vakbeurs voor de Horeca- en aan verwante bedrijven. Horecava '67 wordt van maandag 9 t'm donderdag 12 januari 1967 gehouden in het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam. ROTTERDAM. Woensdag a.s. zal de eerste Metrotrein in Rotterdam aankomen. De trein zal in de vroege ochtenduren via de sporen van N.S. uit Utrecht naar Rotterdam worden gebracht. AMSTERDAM. In Amsterdam is gedemonstreerd tegen de vrijlating van de Duitse oorlogmisdadiger La- zich - volgens de politie - ongeveer ges. In de vroege avond verzamelden vijftig mensen op het Hekel veld voor een demonstratieve optocht naar het standbeeld van de dokwerker op het J. D. Meijerplein. ROTTERDAM. Het Verolme Con cern heeft voor haar vestigingen in Europa met het Hitachi Concern in Japan een overeenkomst gesloten, waardoor de uitvoering van het ga- rantiewerk aan nieuwbouw-opdrach- ten van het ene concern bij het an dere concern over en weer in het be lang van de opdrachtgeefster ten zeerste wordt bevorderd. AMSTERDAM. Kanunnik L. John Collins, de voorzitter van het Defen ce and Aid Fund International, zal op maandag 27 juni in Krasnapolsky in Amsterdam tijdens een openbare protestvergadering, georganiseerd door het comité Zuid-Afrika en het studentencomité Zuid-Afrika, spre ken over de veroordeling van de Zuid-Afrikaanse advocaat Abraham Fischer en het huisarrest, opgelegd aan de studentenleider Ian Robert son. BUSSUM. De Hervormde gemeen te en de Gereformeerde Kerk heb ben besloten tot een volledige en permanente afvaardiging naar el- kaars kerkeraden. Dit geldt voor alle vier wijkkerkeraden en de kerke- raad voor algemene zaken. Deze be slissing is genomen in aansluiting op het besluit van de Gereformeerde synode tot wederzijdse afvaardiging met de Hervormde synode. AMSTERDAM. Onvoorwaardelijke gevangenisstraffen heeft de Amster damse rechtbank opgelegd aan twee provo's wegens opruiing en aan een derde terzake van verspreiding van een opruiend geschrift. Dit was de in het maandblad Provo nr. 7 gepubli ceerde anonieme „Subsersieve brief" Ingezonden mededeling Maak uw keuze uit de vele modellen en kleuren. Prijzen v.a.5.95 tot 12.50 VOOR DE HANDEL: B. O. LEEFSMA NV IkERKSTR. 25, AMSTERDAM. TEL. 23272ll Ingezonden mededeling Het gerucht gaat dat er een groot scheeps complot tegen de mannen wordt gesmeed. De „slachtoffers" behoeven zich echter In het ge heel niet ongerust te maken - in tegendeel. Het gaat namelUk over een zeer vrolUke samenzwering, die ten doel heeft de vaders op vaderdag in het zonnetje te zet ten. Moeders en kinderen zullen daartoe In grote getale naar de markt optrekken, om daar hun vaderdag-geschenken te kopen. Straathandelaar en marktkoop man nemen van harte aan deze actie deel en zullen met hun ruime keus zeer veel tot het welslagen bUdragen. En wie op de markt koopt, zal vader extra kunnen verwennen met een nóg leuker ca deau, omdat de prllzen er zo laag zijn. Ook kopen-voor-vaderdag doet u het voordeligst op de markt, want OP DE MARKT IS UW GULOEN EEN DAALDER WAARDI KERKNIEUWS Onderzoek bezuiiiing Tips voor amateur-fotografen bij kerkbouw UTRECH, 10-6. Het bureau Kerk opbouw van de Gereformeerde Ker ken stelt een onderzoek in naar mo gelijkheden om te bezuinigen op de kerkbouwplannen. De grote behoefte aan nieuwe kerkgebouwen enerzijds en de sterk stijgende bouwkosten anderzijds vormen de aanleiding tot dit onderzoek. Gebleken is, dat glo baal genomen, de bouwkosten de laatste vijf jaar gemiddeld met vijf procent per jaar zijn gestegen. Het bureau „Kerkopbouw", dat vijf jaar geleden werd opgericht en dat men kan beschouwen als de pla nologische dienst van de Gerefor meerde Kerken, analyseerde reeds enige honderden bouwplannen. Be sparingen kunnen, zo is reeds in de praktijk gebleken, vooral gevonden worden door een minder wijdlopige opzet van bouwplannen. Allerlei gangen, trapjes en hoeken kosten veel geld, dat bespaard kan worden. Zeeland lieeft overdekte manege Op 25 juni a.s. wordt cr voor de paardensportliefhcbbers in Zeeland de eerste overdekte manage officieel geopend door de Commissaris van de Koningin in de Provincie Zeeland, Mr. J. van Aartsen. De manege is ge vestigd te Serooskerke (W.). De medewerking voor het bouwen van dit sportgebouw was zeer groot. Het ligt ook in de bedoeling om jaar lijks een concours te organiseren, want naast de manege is er ruim schoots gelegenheid en ruimte voor een groot Zeeuws Paardensporteve nement. Om de opening een feestelijk ka rakter te geven is er besloten om al dit jaar een groot springconcours te organiseren. De federatie van Nederlandse Rij scholen, die Zeeland als laatste pro vincie zag toetreden, was gaarne be reid medewerking te verlenen. De algehele leiding berust bij Mr. F. B. W. Baron van Lynden, Kamer heer in buitengewone dienst van Ha re Majesteit de Koningin. Evenals de Provinciale Staten gaf ook de gemeente Serooskerke haar volle medewerking. Deze laatste was met de bouw van dit project in haar gemeente zeer content en gaf spontaan een gou den munt uit haar beroemde goud schat, om de bekendste Nederlandse ruiters aan te trekken naar dit Zeeuwse Concours. 1. Gebruik een zo kort mogelijke sluitertijd. Scherpte komt elke opname ten goede. Ga bij een film van bv. 18 DIN uit van een 1 100 sekonde. 2. Gebruik bij landschappen een duidelijk element in de voor grond. Indien mogelijk een kleu rige voorgrond. Een paar felgele bloemen, een persoon met een kleurig jasje. 3. Belicht altijd op het helderste deel van uw onderwerp als u gebruik maakt van een elektri sche belichtingsmeter. Meet dan op korte afstand het belangrijk ste deel van uw onderwerp. 4. Bij strand, merengebied en ber gen is een kleurlos U.V.-filter ideaal. Het voorkomt dat dia's te blauw worden. 5. Tegenlichtdia's kunnen prachtig worden. Gebruik een zonnekap, voorkom dat de zon pal in uw lens schijnt. Belicht landschap pen met een donkere voorgrond een volle stop ruimer. 6. Personen of belangrijke objek- ten in tegenlicht bij voorkeur in- flitsen met een blauw flitslamp- je. Hiermee voorkomt u, dat de schaduwen te donker worden. 7. Tijdopnamen van interieurs als kerken enz., waar u geen ge bruik van flitslicht kunt maken, altijd vanaf statief en de sluiter bedienen met een draadontspan ner. Maak van belangrijke tijd opnamen meer dan een dia. De eerste met bv. f:8 en 2 sekonden, de volgende minstens met 4 se konden. Zo krijgt u meer zeker heid. 8. Onder bomen, in de nabijheid van sterk getinte kleurige vlak ken. denk aan een bungalowtent o.i.d. oppassen met zg. kleur- zwemen. Deze ontstaan door de weerschijn van zonlicht op het tentdoek. Om een beslist juiste tint te krijgen, kunt u beter bij- flitson met een blauw flitslamp- je. Dit is een afdoende remedie. 9. Dichtbij-opnamen van dia's ge ven vaak de mooiste resultaten. Opnamen van personen niet dichterbij dan l V4 meter anders krijgt u vertekening in het ge zicht van de persoon. Dichtbij opnamen van bloemen en insek- ten maken met een voorzetlens van bv. 4 dioptrie. Hiermee kunt u tot op 25 cm. naderen. 10. Binnenhuis-opnamen slagen hel best als u flitst. Daglichtkleuren film altijd met blauwe lampjes flitsen. Is uw plafond helder wit, dan kunt u het flitslicht via het plafond op uw onderwerp laten vallen. Dit geeft een prachtig zacht licht en doet uw kleuren het mooist uitkomen. U dient dan wel minstens twee diafrag ma's ruimer te belichten. Tot slot. Dia's, die van de centrale komen, eerst een paar dagen goed vlak laten liggen. Daarna pas inramen. Houdt de dia's hierbij uiterst stofvrij. Ge bruik bij het inramen een zg. anti- statisch kwastje, waarmee u alle stofjes afdoende verwijdert Bewaar uw dia's koel, droog en donker. Hel best doet u dat in een goede diadoos. Leg er een zakje dro ge thee en ververs dat elke drie maanden. De diadoos zet u in een kamer waar niet wordt gestookt. AMSTERDAM. De eigenaar van de galerie d'Eendt in de Spuistraat te Amsterdam heeft geconstateerd dat een kostbaar bronzen beeldje van de Italiaan Adriano Alloati uit de galerie is verdwenen. Het beeldje draagt de naam „Nue des Fillettes" DEN HAAG. In het raam van een rondreis naar Washington, Londen en de hoofdsteden van de zes EEG- landen zal vice-premier J. R. Mars hall van Nieuw-Zeeland op 23 juni in Den Haag arriveren. FEUILLETON Het jonge vrouwtje van Noorman had tijdens het dansen al eens aan hem gevraagd, of hij nu werkelijk zo verliefd was op zijn eigen vrouw, of dat hij maar deed alsof. Waarop Gijs op ernstige toon geantwoord had: „Mevrouw, ik ben dol op Do- rien. Vindt u dat soms gek?" Waar op ze het had uitgeproest en verder maar het zwijgen ertoe had gedaan. Doch Gijs had haar volkomen begre pen. Hoewel hij Grada Noorman een bijzonder knappe vrouw vond met een uitstekend figuur, was hij in dit opzicht een te serieus mens, dat zelfs een flirt met haar niet in zijn ge dachten opkwam. In zijn kantoor aan het Damrak overwoog hij alle risico's. Een hond was er niet. Veel personeel evenmin. Bovendien lag de slaapkamer aan de achterzijde van het huis, terwijl de keuken en de vleugel van het perso neel aan de zijkant waren. Met een uitschuifladdertje zou hij gemakke lijk de verdieping kunnen bereiken. Hij had nog een kennis in Zuid. Die kon hem er wel aan helpen. Op een vroege morgen reed hij door een wegomlegging een stukje door het bos en passeerde een ge deelte, waar hij nog nimmer was geweest. Het was er erg stil en wo ningen stonden er niet. Via een ma kelaar liet hij informeren wie de eigenaar was en toen die bekend ge maakt werd - een rentenier in Rot terdam - probeerde hij via een stro man een stukje te kopen. Hij had in eens een fantastisch plan in zijn hoofd gekregen. De stroman slaagde en kon berichten dat de meterprijs zelfs vrij redelijk was. Gijs betaalde, liet een kontrakt opmaken onder een gefingeerde naam en kreeg een plat tegrond van het stuk, dat nu zijn eigendom was. Tot zijn grote ver bazing bleek er een schuur op te staan. Hij liet informeren en kwam te weten, dat het feitelijk een oude schaapskooi was, die al jaren niet meer werd gebruikt. Op een zaterdagmiddag ging hij zijn bezit controleren. De schuur bleek nog tamelijk stevig te zijn en beantwoordde aan het doel, dat hij voor ogen had. De ramen waren vuil van het stof, doch dat was niet erg. Hoe minder de aandacht op de schuur viel, hoe beter dat aan zijn plannen ten goede kwam. Het pad erheen was overwoekerd door on kruid, terwijl er bovendien een flin ke laag half vergaan blad op lag. In geen jaren was hier natuurlijk ge werkt. Het plekje was ideaal gewoon. Hij liep naar buiten om de schuur heen en ontdekte aan de zijkant een eveneens overwoekerd paadje, dat tot zijn grote verbazing uitkwam op een der lanen. Ook al passend in zijn voornemens. Hij knikte tevreden en kwam tot de conclusie, dat dit een vergeten hoekje was, waar zelden of nooit iemand kwam. Precies, wat hij nodig had. Op een avond verkleedde hij zich, zei tegen Dorien, dat hij nog even naar Amsterdam moest en reed het erf af. Maar inplaats van de richting Amsterdam in te slaan, reed hij naar zijn schuur er. stalde daarin de wa gen. Hij wandelde het paadje af en nam de bus naar Baarn, waar hij op de trein stapte. Anderhalf uur latei- was hij op de automarkt in Apel doorn, bekeek rustig een aantal wa gens, die daar aangeboden werden en liet tenslotte zijn oog vallen op een zwarte Ford. die enige jaren oud was. De eigenaar kwam bij hom door GERRIE BOS staan en vroeg: „Iets voor u, me neer?" „Misschien", antwoordde Gijs rus tig. „Dat zal van de prijs afhangen". „Meneer, die wagen is niet goed koop, dat zeg ik vooruit. Maar hij is in orde. Geen zwendel, geen kneusje, geen diefstal. Deskundig onderzoek en proefrit toegestaan. U krijgt mijn naam en adres, alles om te bewijzen, dat ik hier een goede wagen heb staan". „En de prijs?" „Vijftienhonderd, meneer, geen cent minder. Afdingen heeft geen zin. Vijftienhonderd, dat moet hij opbrengen en anders neem ik hem vanavond weer rustig mee naar huis". Gijs bekeek het lakwerk, dat vrij goed onderhouden was. Uit alles bleek, dat de wagen eigendom was geweest van iemand, die er goed voor gezorgd had. „Nou, laten we maar instappen", besliste Gijs. „Eens kijken, hoe hij rijdt". „Oké, meneer, hij zal je niet tegen vallen". De mannen stapten in. Gijs startte en reed de markt af. Na een half uurtje wist hij, dat 1500 gulden niet te veel was. Hij reed terug naai de markt en zei tegen de handelaar: „Verkocht". Hij haalde zijn porte- geuille voor de dag, betaalde en kreeg de autopapieren, alsmede 's mans naam en adres. „Als u klach ten hebt, komt u gerust bij me. Ik ben een bona fide handelaar". Even buiten Apeldoorn tankte Gijs en reed huiswaarts. Bij de oude schuur gekomen, haalde hij de Mer cedes er uit en stalde de zwarte Ford. Waarna hij weer naar huis reed en voldaan naar bed ging. (Wordt vervolgd). i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4