Geslaagde regionale brandweenvedstrijden te Bruinisse STREEKNIEUWS Geen spoor van Utrechtse bankrovers Leden Vereniging voor Volksboekhouding Burgemeester D. W. Kastelein arriveert te Zierikzee per mosselschip Jaarlijkse sportdag Zeeuwse P.J.G. werd een duidelijk succes BRUINISSE, 11-6. Te Bruinisse werden zaterdag 11 juni 1966 regio nale brandweerwedstrüden gehouden waaraan door 10 korpsen werd deel genomen; 9 van Schouwen-Duive- land en 1 van de stad Tholen. Het korps van het eiland Tholen dat eerst zou deelnemen viel op het laat ste ogenblik uit wegens ziekte van de commandant. Deze korpsen werden zaterdagvoor middag ontvangen door het dagelijks bestuur van de gemeente Bruinisse. Wnd. burgemeester W. van Gilst, die reeds in zijn geleidewoord bij het programma, een gevoelvol woord had geschreven, over de taak van de vrijwillige brandweer, die inderdaad geheel vrijwillig zich inzet voor een noodzakelijke taak, het bestrijden van brand, wanneer die ergens on verwachts is uitgebroken, meestal bij nacht en ontij, maar daarnaast vele uren. jaarlijks moet oefenen om pa raat te zijn en paraat te blijven. Hij heette de korpsen welkom, waarna men gezamenlijk het mid dagmaal gebruikte. De opdracht die de korpsen kre gen was, een telefoontje van een zeer zenuwachtige juffrouw, die mede deelde dat ergens aan de Molenweg buiten Bruinisse, brand was uitge broken. De brandweren kregen dan tot taak in de korst mogelijke tijd daarheen te rijden en bij nadere informatie bleek dat zich in het brandende huis ook nog een jongen bevond, c.q. dat een jongen werd vermist. Deze, de 10-jarige Johnie Helmen- dach, speelde zijn rol uitstekend, 9 keer werd hij door de brandweer naar buiten gedragen, 1 keer werd hij vergeten. Nadat de 10 ploegen de van hen verlangde taak hadden volbracht verenigde men zich in het Hervormd Verenigingsgebouw, waar onder het nuttigen van de belegde broodjes ie der benieuwd was, naar de uitslag. Alvorens die werd bekendgemaakt sprak de heer Roos, adj. inspecteur van het brandweerwezen te Breda, die de manschappen dank zegde voor de sportieve wijze waarop deze mid dag met elkaar om de beste plaats op de ranglijst had gekampt. Bij monde van de heer Bouman, brand weer commandant van Roosendaal en lid van de jury werden aan me juffrouw Quant, de zenuwachtige juffrouw en de juffrouw van de na dere inlichtingen bloemen aangebo den, waarna de heer D. Taekema, brandweercommandant van Goes (eveneens jurylid) namens de jury op geestige wijze op- en aanmerkingen werden gemaakt over de bevindin gen van de jury. Bij het toekennen der punten was ondermeer gelet op de manier waar- H.S.V. Oosterschelde A.s. zaterdagmorgen (18 juni) or ganiseert de H.S.V. haar derde ver enigingswedstrijd in het Diepe Gat bij Ouwerkerk. Gezien het resultaat van de vorige wedstrijd wordt een goede deelname verwacht. SEROOSKERKE Auto verleende geen voorrang Omstreeks half vijf zondagavond vond op het kruispunt Serooskerkse- weg-Provinciale weg te Serooskerke een aanrijding plaats tussen een per sonenauto bestuurd door L. D. uit Rotterdam en een bromfiets, be stuurd door H. H. uit Zierikzee. De botsing ontstond toen de auto geen voorrang verleende bij het links af slaan. De bestuurder van de brom fiets botste tegen de auto en kwam te vallen op het wegdek, waarbij hij enkele lichte verwondingen opliep. De auto werd licht, de bromfiets zwaar beschadigd HAAMSTEDE Onze dorpsgenote mej. Willy Mooij slaagde een dezer dagen voor het diploma tandartsassistente. Geslaagde tweedaagse reis De reisvereniging „Ons Genoegen" te Haamstede heeft vorige week een tweedaagse reis gemaakt naar Duits land. De tocht werd gemaakt met de nieuwe toeringcar van firma Van Oeveren uit Zierikzee, met als chauf feur de heer Willemse. Via Oosterscheldebrug werd gere den naar de eerste pleisterplaats Maarheeze. In Posterholt vonden de grensformaliteiten plaats en via Al- denhoven ging het op de autobahn af. In de namiddag werd Rüdesheim bereikt. Na het diner werd dit mooie wijncentrum eens nader bekeken. De volgende morgen werd koers gezet naar Koblenz. In deze historische plaats hadden de Rijn en het Denk mal van Wilhelm II de volle belang stelling. In noordelijke richting reed de bus verder en de Nürburgring kreeg de nodige belangstelling. Het vaderlandse grondgebied werd in Vaals weer bereikt, waarna in Maas tricht een goed diner wachtte. In Putte werd ook België, dat met zijn op het vuur werd bestreden, enkelen hielden geen rekening met de wind richting, op de manier waarop het uniform en de helm werden gedra gen (sommigen hadden hun koppel riem verkeerd gegespt) of de leiding wel berustte bij de commandant en of naar de commandant werd geluis terd, (soms gaf no. 3 veel meer lei ding dan de man die daarvoor was aangewezen). Ook werd dit keer op het inrukken gelet, het opruimen van de slangen enz. Nadat de heer Takema zo links en rechts waarschuwingen had gegeven van wat goed en verkeerd was ge daan, werd de uitslag door wnd. burgemeester Van Gilst voorgelezen. Het predicaat voldoende werd uit gereikt aan de pleeg van Scharen- düke met 352 punten, Haamstede met 408 punten en Oosterland met 425 punten. Het predicaat ruim vol doende behaalden Tholen, 432 pun ten; Zierikzee I, 460 punten; Brou. wershaven, 460 punten; Dreischor, 472 punten en Renesse, 482 punten. Bruinisse en Zierikzee II kregen het predicaat „zeer gced" met 499 en 525 punten. De beste bevelvoerder was de commandant van Zierikzee II de heer M. Catshoek, de heer D. Kou- wenberg, eveneens Zierikzees com mandant kreeg hier de 2e prijs. De eerste prijs was beschikbaar gesteld door de heer C. van 'tVeer, oud brandweercommandant van Zierik zee, en de tweede prijs door de Be scherming Bevolking. De beste ordonnans was de heer A. W. Jumelet uit Bruinisse. Hij kreeg een beker, beschikbaar gesteld door de firma Ad. Voigt en Co. De heer Taekema sprak nog een goed woord voor het Vrijwillige Brandweerwezen, hij spoorde de le den aan trouw aan de wedstrijden te blijven deelnemen en nadigde de ploegen die de eerste en tweede prijs hadden gewonnen, over 14 dagen deel te nemen aan de Provinciale wedstrijden te Axel. De juryleden, de heren Taekema, Chr. Janse, Schermers, Van Wijnen en De Vin alsmede enkele andere heren kregen uit handen van wnd. burgemeester Van Gilst een aanden ken, terwijl ook „Johny" die eerst wat bedenkelijk had gekeken, toen hij uit een brandend huis moest wor den gered, maar die later de smaak daarvan wel te pakken kreeg, niet werd vergeten. Hij kreeg, behalve wat hij voor de schrik al had gecon sumeerd, een enveloppe met inhoud. Uit de opgewekte stemming die al gemeen heerste, maar die vooral aan de tafels van Zierikzee en Bruinisse tot uiting kwam viel wel af te leiden dan deze brandweerdag op Bru weer uitstekend was geslaagd. UTRECHT, 12-6. By de brutale overval op een bijkantoor van de Amrcbank te Utrecht, zijn onbeken de, er met een buit van f 120.000,- vandoor gegaan. Ondanks üverige naspeuringen, zyn de overvallers spoorloos. De Utrechtse politie heeft ook zondag met drie rechercheurs en een brigadier allerlei tips van burgers nagetrokken, maar geen enkele gaf nieuwe aanknopingspunten. Vast staat nu alleen, dat de gestolen auto, die in Zeist met draaiende motor werd teruggevonden, niet het enige spoor is, dat de bankovervallers heb ben achtergelaten. De in de Amro_ bank voor de balie gevonden aanste ker, waarvan de politie eerst dacht, dat deze van een employé was, blijkt van een van de daders te zijn. Het is een smalle rode aansteker van Fran se makelij. De Utrechtse politie ver trouwt erop, dat in goed samenspel met de burgerij de zaak toch nog te kunnen oplossen, hoewel de aanwij zingen daartoe dan niet hoopgevend zijn. Koning Boudewijnweg een vrij grote inkrimping van de reisroute bete kent, verlaten. An het einde van de tocht sprak de voorzitter van de reisvereniging, de heer A. de Bruine uit Haamstede, een algemeen dankwoord, waarin hij in het bijzonder de heer Willemse betrok, die als chauffeur voor een prachtige tocht zorgde. Eerste excursie Pomona De Vereniging van Oudleerlingen organiseert in samenwerking met N. F.O. afd. Schouwen op donderdag 16 juni des avonds de eerste excursie die ditmaal gehouden wordt op de bedrijven van de heren A. A. van Eeten en J- v. d. Zande. BURGH Auto schept brommer Zaterdagmorgen naderde H. P. op zijn bromfiets, komende vanuit Wes- tenschouwen over het fietspad langs de Hogeweg de Daleboutse weg toen daar net een automobilist deze weg vanaf de Hogeweg indraaide. De autobestuurder verleende geen voor rang en de bromfietser werd door de auto geschept. De bromfietsbestuur der liep lichte verwondingen op ter wijl zijn brommer zwaar beschadigd werd. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. WESTERSCHOUWEN Competitiewedstrijd „De Krabbe" De hengelsportvereniging „De Krabbe" te Westerschouwen hield zondag een wedstrijd waarvan de uitslagen golden voor het clubkam pioenschap. Er werd met veel geest drift gehengeld in het visrijke Oos- terscheldewater bij de Plompetoren van Koudekerke. Of het aanvangs- uur te vroeg was gesteld (6 uur in de morgen) of dat er iets anders in het duistere water aan de hand was is niet bekend, doch de resultaten wa ren zeer matig. Ook de deelname was wat minder groot en slechts 16 leden smeten hun aas te water. De secretaris van de vereniging, de heer P. Duson kon na weging en kaartencontrole de volgende uitslag bekend maken: Seniorenafdeling; 1. Jan Hart, 250 punten; 2. Nico Tuinman, 200 pnt.; 3. Ant. Deurloo, 150 pnt.; 4. Leo Kik, 125 pnt.; 5. Adr. v. d. Bos, 100 pnt. Bij de junioren, lag de uitslag al dus: 1. Nico v. d. Bos, 225 pnt.; 2. Harry Boot, 200 pnt.; 3. Ad. Deur loo, 50 pnt. Het bestuur zal zich nader beraden over een nog te houden aantal wed strijden in september. RENESSE Heropening „De Zeeuwse Stromen" Op vrijdag 24 juni a.s. vindt de officiële heropening plaats van het Ontvangst ten stadlinize ZIERIKZEE, 10-6. In de Schut, terszaal van het stadhuis heerste vrüdagmiddag een grote drukte. Het betrof hier de officiële ontvangst van een gezelschap, bestaande uit le den van de Vereniging voor Volks- bockhouding en Militaire zaken. To taal 220 personen waren aanwezig, die officieel werden ontvangen door het dagelyks bestuur van de gemeen te. Nadat de vereniging de jaarver gadering in Vlissingen had gehou den met een lezing van drs. Graaf- eiland over de bevolkingsboekhou ding in de toekomst, volgde een rondreis door Zeeland. Via Grcvclin- gendam kwam men in Zierikzee aan. Loco-burgemeester Koevoets sprak bij de ontvangst hartelijke woorden van welkom. De heer Koevoets duidde op de vele goede resultaten, die door de samenwerking tussen de ambtenaren van de bevolkingsboek houding tot stand gekomen waren. Hij dacht hierbij aan de belasting dienst die verschillende systemen overgenomen had. Verder wees hij nog op de historie van Zierikzee en hoopte het gezelschap nog eens te kunnen begroeten voor een grondi ger kennismaking met de stad. Met een dronk op de kwaliteit van de vereniging en een tot weerziens be sloot de heer Koevoets zijn toe spraak. Tot half zes werd Zierikzee nog wat bekeken waarna het gezel schap via de Oosterscheldebrug weer naar Vlissingen terugkeerde. motel „De Zeeuwse Stromen" te Re- nesse, De heropening zal worden verricht door burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen. ELLEMEET Bejaarden brachten bezoek aan Sonsbeek Ook dit jaar verzorgde het Oran jecomité van Ellemeet een reis voor de bejaarde inwoners. Mede dank zij de aktiviteiten van de bejaarden zelf, werd dit uitstapje een volledig succes. Om half acht vertrok de bus van Van Oeveren, met aan het stuur de chauffeur Willemse. Reeds bij het vertrek bleek, dat het een warme dag zou worden, maar dank zij de goede ventilatie van de bus werd daar geen hinder van ondervonden. De 32 bejaarden bezochten het park Sonsbeek bij Arnhem. Daar werd ook de lunch gebruikt. Genoten werd vooral van de prachtige watervallen. De terugweg werd gereden via Rot terdam over de Van Brienenoord- brug. Alvorens naar huis te rijden, werd gestopt bij de Blauwe Keet, waar een prima verzorgd diner op de deelnemers wachtte. Bij deze gele genheid sprak de heer Dalebout eni ge woorden namens het Oranjeco mité en de heer L. Stoel bedankte de organisatoren voor de voortreffelijke reis. De wijkzuster van Scharendij- ke ,mevr. Kunst, maakte de reis mee, maar haar hulp was gelukkig niet eenmaal nodig. Om negen uur arri veerden de bejaarden weer in Elle meet, na een reis, waarover op de soosmiddagen nog veel zal worden nagepraat. ZONNEMAIRE Reisje vrouwenvereniging De dames van de Hervormde vrou wenvereniging maakten woensdag het jaarlijkse reisje, dat ditmaal in de richting Loosdrecht voerde. Haas trecht was de eerste pleisterplaats. Na de koffie ging het op Utrecht aan, waar gelegenheid was om te winke len. Om half twaalf werd gestart voor een bezoek aan het kasteel Haarzuylen. Van het vele moois dat hier te zien was kwamen allen zeer onder de indruk. Nadat de meege brachte lunchpaketten waren genut tigd werd verder gereden naar Loos drecht. In 't bijzonder werd genoten van een rondvaart. Via Meerkerk werd na een geslaagde dag de terug reis aanvaard, waarbij mevrouw Feunekes chauffeur van Aken dank bracht voor de prettige en kundige leiding van de tocht. DREISCHOR Voetbalwedstrijd veteranen Het ligt in de bedoeling dat op za terdagmiddag 25 juni a.s. op het sportterrein te Dreischor een voet balwedstrijd wordt gespeeld tussen veteranenelftallen van Dreischor en Noordgouwe. Nadere mededelingen volgen te zijner tijd. Nederlaagwedstrijden De voetbalvereniging „Dreischor" zal zaterdagmiddag 18 juni a.s. te Wissenkerke een nederlaagwedstrijd spelen tegen de club van die naam. Ook Dreischor II zal tegen Wissen kerke II in het veld komen. Op 15 juli speelt Dreischor I te Herkingen een nederlaagwedstrijd tegen Her kingen I. „Vriendenschaar" op reis De reisvereniging „Vriendenschaar" te Dreischor gaat dit jaar met haar leden over de grens. Op zaterdag 18 juni a.s. zal namelijk een trip wor den gemaakt naar Knokke aan de Belgische kust. Waarschijnlijk zullen ook de kunststeden Brugge en Gent worden bezocht. SIRJANSLAND Afvalbrand aan „De Staart" Zaterdagmorgen moest de vrijwil lige brandweer Van Dreischor uit rukken voor het blussen van brand in de afval op het havenplateau van de voormalige havwn „De Staart". Het vuur vormde een bedreiging voor de aldaar staande woonhuizen. Het blussingswerk ging met enige stagnatie gepaard omdat ter plaatse geen water aanwezig was. De aktieve brandweerlieden had den echter weldra een sloot gevon den, zodat men het vuur spoedig meester was. BRUINISSE v Als leraar gymnastiek is per 15 augustus a.s. aan de Chr. Nijver heidsschool voor Meisjes te Bruinisse benoemd de heer C. Zwartepoorte te 's-Grevenhage; als leraar muziek de heer J. Kousemaker te Goes. Pseudo-ooievaar en dito baby In de plaatsen waar de ooievaars jaarlijks broeden, in de buurt van Oudewater en Kinderdijk kijkt men ieder jaar uit, of de vogels weer te rugkomen. Een ooievaarsnest op Bruinisse is een zeldzaamheid; maar toch blijkt het zo nu en dan wel voor te komen, want een jong bruidspaar, vond bij het ontwaken een dergelijk bouwsel met ooievaar en baby compleet op de schoorsteen, een poets die de oude vrienden van de bruidegom hem hadden gebakken, maar dat overigens de gehele dag „met alle winden meedraaide, want een en ander was kunstig gemon teerd op een draaiend fietswiel, zo hoog dat het moeilijk te verwijderen was. Burgemeester weer in funktie Burgemeester C. H. van de Linde te Bruinisse is in zoverre hersteld dat hij vandaag (maandag 13 juni) zijn taak weer kan hervatten. Het college heeft dan weer zijn oude sa menstelling; burgemeester van de Linde, wethouder van Gilst en wet houder Bal. Het zaterdagvoormiddag spreek uur van de heer van Gilst is daar mee uiteraard weer vervallen. Bur gemeester van de Linde heeft zitting op donderdag. Heden (maandag)avond komt de „Dunant" Heden-maandag 13 juni verschynt de „Hcnri Dunant" weer in de ge meentehaven te Bruinisse. In de avonduren zal de muziekvereniging van Oude Tonge een serenade bren gen. Het Rode Kruis van Duiveland (Oosterland) zal een attentie aan bieden. Schooljeugd deed het verkeersexamen Te Bruinisse werd door de school kinderen van de hoogste klassen dei- beide lagere scholen verkeersexamen afgelegd en hiervoor waren in het dorp bepaalde routes afgezet met al lerlei verkeersborden. In totaal namen van de openbare lagere school 13 leerlingen aan het examen deel, waarvan één bij het schriftelijk gedeelte afviel. Alle 12 personen die overbleven slaagden voor het praktisch gedeelte, 't.w. Rina Bal, Joke v. d. Berge, Frans van der Have, Joke van den Houten, Jaap Jonker, Coby Jumelet, Nelleke Meer- tens, Adrie Okkerse, Leen Olree, Harry Schults, Anton Smits en Jan van Strien. Van de School met de Bijbel na men 17 leerlingen aan het examen deel, waarvan er vijf bij het schrif telijk gedeelte werden afgewezen, en drie na het praktisch gedeelte af vielen. Er slaagden dus 9 leerlingen, t.w.: To van den Berge, Jan van den Bos, Nella Feytel, Cor Gil jam, Han Giljam, Theo van Hekke, Leny van Oeveren, Arita van Tuyl en Kora van Vessem. Ook een verkeerslicht was in de route opgenomen, zodat zij ook daar van de juiste betekenis moesten we- een. De geslaagden zullen in het be zit worden gesteld van het aan dit examen verbonden diploma, uitge reikt vanwege het Verbond vooi' Veilig Verkeer. Het examen werd afgenomen on der toezicht van de plaatselijke rijks politie. Succes oudauks wiudgebrek Zierikzeese Watersportvereniging hield vaartocht ZIERIKZEE, 11-6. Om 1 uur za terdagmiddag werd aan de aanleg steiger van de Zierikzeese Water sportvereniging de verenigingsvlag gehesen. Daarmee was een begin ge maakt van een voorj aars tocht, door de vereniging voor haar leden geor ganiseerd. Hoewel het aantal sche pen dat aan de tocht deelnam niet erg groot was, er waren slechts vyf van de veertien schepen aanwezig, het enthousiasme was er niets min der om. Het plan was om via het Schaar van de Roggeplaat naar Burghsluis te zeilen en dan over de Hammen terug weer in Zierikzee te komen. Dit programma kon echter niet ge volgd worden omdat er geen of lie ver nauwelijks wind stond. Colijns- plaat werd toen als doel genomen. Om dezelfde reden, het ontbreken van de nodige wind, werd niet de loop van het vaarwater gezeild, maar dwars over gestoken om het einddoel te bereiken. Het water van de Oosterschlde lag er rimpelloos bij en verschillende sportievelingen zagen hierin een uit nodiging een duik in het zilte nat ie nemen. De zwemmers konden de zeil scheepjes gemakkelijk bijhouden, hetgeen toch wel een bewijs is dat men inderdaad alle zeilen moest bij zetten om vooruit te komen. Einde lijk in een gestadig tempo varend, kwam Colijnsplaat in zicht. Er werd gemeerd in de vissershaven, want de gemeentehaven lag verebd. In een café praatten de zeilers on der het genot van een verfrissing nog wat na over het eerste gedeelte van de tocht. Daarna volgde de te rugtocht. Aanvankelijk waren d weergoden de zeilers weer niet gun stig gezind, maar bij het naderen van Zierikzee was er toch een klein briesje merkbaar, hetgeen voor de zeilers aanleiding gaf het wedstrijd element een woordje mee te laten spreken. In het begin lag de „Iona" duidelijk in hel voordeel; de „Ban- jaard" kwam echter het eerst de ha ven van Zierikzee binnengelopen. Om half zeven waren alle schepen weer aan het beginpunt aangekomen. Voor de zeilsport kan deze middag niet ideaal genoemd worden, maar toch kunnen de deelnemers terugzien op een gezellige watersportmiddag, waar ae snel groeiende watersport vereniging Zierikzee veel genoegen aan heeft beleefd. De „Banjaard" - evenals de andere scheepjes - ging midden in zee voor anker. Enkele stoutmoedig en doken in het zilte nat, maar bleven met een touw vast aan het schip. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Feest op 17 juni KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeente Oude Tonge: dinsdag 14 juni a.s. ds. C. Molenaar (7 uur). ZIERIKZEE, 13-6. De Z.O.V. - gelyk gemeld, belast met de organi satie van de festiviteiten op de in stallatiedag, vrijdag 17 juni, van bur gemeester D. W. Kastelein - heeft, aanvullend op het reeds gepubliceer de, voor een verdere feestelijke rand versiering gezorgd. De nieuwe burgemeester en zijn gezin, arriveren met het vlaggeschip van de Zierikzeese vloot de Z.Z. 8. Aan het Luitje zullen staan opge steld de drie laagste klassen van de respektevelijke stedelijke lagere scholen. Na aankomst volgt een rondrit per auto door Zierikzee. De stoet wordt voorafgegaan door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer". Schouwplaats van een speciale ma nifestatie wordt het Havenplein, waar het echtpaar Kastelein een welkom wordt bereid door de kin deren van de kleuterscholen: Na de officiële installatieplechtig heid in de middaguren, volgt dan 's avonds het défilé van de plaatse lijke verenigingen. De feestdag wordt besloten met een muzikaal spekta kelstuk. Het „hoe" daarvan is echter nog niet helemaal rond. Kanselier Erhard schrijft brief aan De Gaulle BONN, 11-6. In een brief aan ge neraal De Gaulle, welke vrijdag op het Elysee werd overhandigd, zegt Bondskanselier Erhard, dat bespre kingen die de Franse president in Moskou zal voeren „met verwach ting, ja met spanning maar zonder zorg" tegemoet te zien. De Gaulle heeft Erhard verzekerd dat hij zich in Moskou voor de her eniging binnen het raam van het „pacificeren van Europa" zal inspan- Ontmoeting te Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 11.6. Op het gemeentelijk sportterrein te Nieu werkerk organiseerde de provincia le Zeeuwse P.J.G. zaterdag de tradi tionele jaarlykse sportdag. Begun stigd door uitstekend weer kon het uitgebreide programma, waaraan door ongeveer 200 jonge sportlieden werd deelgenomen dank zü de prima organisatie in een vlot tempo worden afgewerkt. In het korfbaltoernooi is Z.-Beveland er niet in geslaagd dit voor de derde achtereenvolgende maal te winnen waardoor het de wisselbeker definitief in haar bezit gekregen zou hebben. Daar Tholen verstek liet gaan moesten de teams van Schouwen, Z.-Beveland en O. Zeeuws-Vlaanderen tweemaal tegen elkaar uitkomen. Schouwcn-Duive- land dat met een sterk team binnen de lünen verscheen toonde zich op overtuigende wüze de sterkste door alle vier te spelen wedstryden in een overwinning om te zetten. Van Zuid-Beveland won Schou- wen-Duiveland beide malen met 3-1, terwijl Oost Zeeuws Vlaanderen met 4-0 en 4-1 werd geklopt. In het voet bal toernooi toonden de jongens van Noord Beveland zich op overtuigen de wijze de sterkstcn door alle vier tc spelen wedstrijden in winst om te zetten, waarbij zij zelfs geen enkel tegenpimt (10-0) moesten inlcassorcn. Niet minder dan drie elftallen ein digden op de tweede plaats met een gelijk aantal punten, waardoor het doelgemiddelde uiteindelijk de door slag moest geven voor de 2e en 3e prijswinnaars. Het volleybal toernooi leverde een overwinning op voor O. Z. Vlaanderen dat haar beide wed strijden tegen W. Z. Vlaanderen en Tholen in een overwinning wist om te zetten. Spannend hoogspringen Het hoogspringen (dames) gaf een bijzonder spannende strijd te zien welke uileindelijk met 1 cm. verschil door mej. J. Hoogstrate werd ge wonnen voor mej. T. Roelse .Met een uitstekende sprong van 1.85 m. won H. van Gorsel het nummer hoog springen bij de heren. Het nummer kogelstoten (heren) leverde een on bedreigde zege op voor J .Dieleman, die bijna drie meter verder stootte dan zijn naaste concurrent de Feiter. Het nummer balwerpen (dames) ging naar mej. G. Zwart met ruim drie meter voorsprong op nummer twee. Het nummer hoogspringen (da mes) werd geheel een Schouwse aan gelegenheid daar G. Zwart en M. v. Langeraad op de lc en 2e plaats be slag wisten te leggen. In de tijd van 11.5 sec. won J, J. Scherp de 100 m. voor heren .Ook bij hot verspringen toonde Scherp zich de sterkste met een sprong van 5.17 m. Het touwtrekken Het nummer touwtrekken (heren) leverde een overwinning op voor het team van Schouwen-Duiveland, dat zich geen enkele maal liet verrassen. Het team van Z. Beveland kwam als overwinnaar tevoorschijn bij dit on derdeel van het programma bij de dames. Op overtuigende wijze wist J. Haak de veldloop (plm. 10Ó0 m.) te winnen, terwijl het estafettenummer, waarbij ieder team uit twee dames en twee heren was samengesteld, een overwinning opleverde voor Noord Beveland. De pry'suilrciking De prijsuitreiking vond in het „Huis van Nassau" te Zierikzee plaats door het lid van het provinci aal bestuur mej. A. P. de Looff die een speciaal woord van dank bracht aan allen die aan het welslagen van deze dag hun medewerking had den verleend. Met een gezellig bal, waaraan „The Goodwill Partners" hun medewer king verleenden, werd deze uitste kend geslaagde sportdag afgesloten. Voor de volledige uitslagen mogen wij verwijzen naar het dinsdagnum mer. v

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2