PREMIE SPAARPLAN Landbouwtransport op grote wegen van Schouwen-Duiveland schept problemen Een eigen huis (met hypotheek) wordt goedkoper, want... elk jaar neemt het Rijk f 100,- van de aflossing voor zijn rekening. Uitbreiding Britse zeeliedenstaking Expositie „Ons kind tekent" te Zierikzee officieel geopend DE ZOON VAN ARAM Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 8-ü, Het landbouw- transport cp de weg en in 'tbyzonder op de grotere doorgangswegen gaat problemen scheppen en zal in de toe komst steeds moeilijker werden. Het is zelfs helemaal niet ondenkbaar dat hoofdwegen vcor landbouwtrans- port zullen worden afgesloten. Ingezonden mededeling Lichtgewicht kostuum om te flaneren en gezien te worden 159.- Midden in de Poststraat Zierikzee Dit punt, dat de gemoederen in landbouwkringen nogal bezig houdt, werd na afloop van de dinsdagmid dag in 's Landskamer gehouden ver gadering van het Waterschap Schou wen-Duiveland in de rondvraag naar voren gebracht door de heer C. Koopman Cz. te Zierikzee. De heer Koopman twijfelde er ove rigens niet aan of het dagelijks be stuur zal alles doen wat mogelijk is en op de bres staan voor de belan gen van de ingelanden, dan wel voorzieningen treffen voor degenen die daardoor gedupeerd zouden kun nen worden. Ongetwijfeld zullen er voorzieningen nodig blijken te zijn.. De heer Koopman was het er echter niet mee eens dat wanneer door de herverkaveling een bedrijf een gun stig perceel werd toegedeeld maar verder van het bedrijf gelegen en ten opzichte daarvan moeilijker be reikbaar, dat dan het Waterschap een verlengstuk wordt van de her verkaveling, namelijk door het vol ledig op kosten van het Waterschap maken van een lange verharde toe gangsweg, terwijl de hoofdweg nog niet is afgesloten. Spr. doelde in het bijzonder op het profileren van de onderbaan langs de Groenendijk en Ramp.-dijk, waarvoor op de begro ting een bedrag staat van f 25.750. Zolang er andere belangrijker zaken zijn - bijv. onderhoud zeedijken - achtte de heer Koopman dit zeker niet urgent. Dijkgraaf A. M. Geluk zei in ant woord o.m. dat parallelwegen in de toekomst voor het transport van de landbouwprodukten zeker noodzake lijk zullen worden. Intussen is de herverkaveling afgesloten en uiter aard konden alle verlangens niet worden verwezen lij let. In de tijd van de herverkaveling was de bouw van de Oosterscheklebrug ook nog niet te voorzien. In ieder geval zal gepleit worden voor oplossingen die zo gun stig mogelijk zijn. Vanuit de verga dering werd er verder op gewezen dat de landbouwer soms een kwar tier moet wachten op het voorbij trekkende verkeer en dan nog alleen rijdend over de graskanten de kans ziet met zijn lading thuis te komen. Dijkgraaf (onder hilariteit): „We zul len zelf onze wegen moeten gaan reserveren". Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan dat u en uw vrouw honderden guldens kan besparen. Elk jaar kunt u op uw hypotheek-aflossingen een premie van ten hoogste 100,krijgen. Dat is een daadwerkelijke stèun om tot eigen bezit te komen. Het Rijk gaat het bezit van een eigen huis aantrekkelijker maken. Hoeveel? Over maximaal f 500,jaarlijks aan aflos sing ontvangen u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar f 500,aflost krijgt u begin 1971 de spaarpremie van 100, U mag natuurlijk ook minder aflossen, de premie Per deelnemer maximaal f 250, 2) Per deelnemer spaarpremie maximaal f 50,—. is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 leder jaar de spaarpremie verdienen, zolang u blijft aflossen. Hoe Bij uw aflossing laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na vier jaar ontvangt u de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u tenminste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Le vensverzekeringmaatschappijen, Spaarbanken. Vraag de gratis brochure! BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking oxer mei 1966 Geboren: 6. Lena Pielernella, d. van J. Bos en P. L. Verboom (Noord- gouwe); 6. Pieternella Sara M. B. (te Zierikzee), d. van B. A. Boer en A. M. Tazelaar (Zonnemaire); 11. Jo- hannis Adriaan (te Zierikzee), z. van J. A. Goudzwaard en J. F. de Rijke (Dreischor); 11 mei Johannes Pieter, z. van W. van der Wekken en M. A. S. Keizer (Zonnemaire); 22. Elizabeth Adriana, d. van C. van der Male en A. G. Bom (Brouwershaven); 28. Leendert Pieter, z. van J. van Ast en M. H. Rijnberg (Brouwershaven); 29. Johanna Laurina, d. van H. J. Natte en L. E. van Popering (Dreischor). Overleden; 3. Kornelis van Ast (te Zierikzee), 78 jr., echtg. van M. C. van Bloois (Zonnemaire); 3. Adriaan- tje Janna Kloet (te Middenschou- wen), 84 jr., wed. van J. Bakker (Noordgouwe); 17. Adriaan van der Werf, 81 jr., echtg. van J. de Wit (Noordgouwe). Gehuwd: 20. Harm O verdijk, 23 jr. (Amersfoort) en Mathea A. J. van Steijn. 20 jr. (Brouwershaven); 27. Corne.lis J. Dekker, 24 jr. (Brouwers haven en Maatje Janna van de Velde 22 jr. (Brouwershaven); 27. Adriaan M. van Leersum, 27 jr. (Brouwersha ven) en Wilhelmina P. Fondse, 23 jr. ('s-Gravenhage). Ingekomen: 2. J. A. Smallegange en gezin (Zonnemaire) van Z. IJssel- meer Polders; 4. J. C. F. Pankow en gezin (Noordgouwe) van Gorinchem; 27. W. P. Fondse (Zonnemaire) van ^s-Gravenhage. Vertrokken: 10. A. L. Fierens .(Noordgouwe) naar Middenschou- wen; 16. W. Flik weert en echtg. (Dreischor) naar Zierikzee; 17. P. Lamport en gezin (Zonnemaire) naar Biggekerke; 18. F. Roelofsz en echtg. (Noordgouwe) naar Engeland; 18. A. C. Ketelaar (Noordgouwe) naar En geland; 20. W. van Oeveren (Brou wershaven) naar Zierikzee; 27. C. J. Dekker en echtg. (Brouwershaven) naar Vlissingen. zeringen in het vertrek te verbrijzelen. „Wat doet ge nu?" vroeg Aram ver baasd. Bazijn wendde zich om. „Het is duidelijk dat die kinderrover langs een geheime gaég moet zijn binnengedrongen", zei hij, „en dergelijke gangen plegen achter pa nelen cn ornamenten verborgen te zijn". „Ge hebt gelijk!" riep Aram. „Wij moe ien al hel houtwerk en alle ornamenten af breken om le zien wat daar achter ligt!" Zij voegden de daad bij het woord, zo dat weldra in het vertrek een geweldige ravage was aangericht. Een uur verstreek, de dag begon aan te breken, maar nog hadden zij niets gevonden dal op een ge heime gang leek. „En toch moet er een zijn!" riep Bazijn, terwijl hij zijn goedendag met een driftige slag op de stookplaat liet neerkomen. „Hé!" riep hij opeens, „die slag klonk hol!" Mel oen tiet hij een hagelbui van knotsslagen iu de schouw neerdalen. De stookplaat barstte cn toen.... draaide zij plotseling een halve slag rond. Een ijzeren trap werd zichtbaar, die langs de wand van een don kere schacht omlaag voerde Een hoekje van de tentoonstelling die overzichtelijk werd ingericht. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). ABVA tegen wijziging van het ïoonbeleid AMSTERDAM, 8-6. Mcl het N.V.V. zijn wij van oordeel dat het een kwalijke zaak moet worden genoemd dat men midden in 1966 overstapt op een andere (loon) beleidslijn. Voor het volgend jaar gaan de ge dachten kennelijk uit naar een spaarloon, waarmee bedoeld wordt dat een deel van de loonsverhoging voor een bepaald aantal jaren wordt geblokkeerd. Wij kunnen niet zeggen erg en thousiast te zijn over deze ontwikke ling. Dit zei de heer A. van Rossen, voorzitter van de Algemene Bond van Ambtenaren, bij de opening van het congres van deze organisatie in Amsterdam. Ons bekruipt de vrees - zo vervolgde hij - dat opnieuw de weg van de minste weerstand wordt gekozen. Waarom moot wel een deel van het loon der laagstbezoldigdcn worden geblokkeerd cn niet een*deel van de vele hoge dividenden, die nog worden uitbetaald? 23. Terwijl Perguyc zich snikkend op het verlaten bed van haar pleegzoon liet val len, overlegden Aram en Bazijn hoe zij de man, die Ronald had ontvoerd, zouden kunnen achterhalen. „Als wij maar wisten langs welke weg die schurk is binnenge komen!" riep Aram, „het is raadselachtig, dat hij onopgemerkt kon komen en gaan!" „Bewoont gc deze burcht reeds lang?" vroeg Bazijn plotseling. Aram schudde het hoofd „Hm, clan zuil ge wellicht niet alle geheimen van dit kasteel kennen", stelde Bazijn vusl. Tegelijkertijd greep hij zijn goedendag en begon hiermede de laihbri- LONDEN, 8-6. De Britse zeelieden hebben besloten hun drie weken ge leden begonnen staking uit te brei den tot alle Britse schepen in het buitenland. Voorts zullen buitenland se tankschepen die olie naar Enge land vervoeren welke gewoonlijk door schepen met Britse bemannin gen wordt vervoerd, op een zwarte lijst worden geplaatst. Na twee zittingen van drie uur elk kondigde het uit 48 leden bestaande landelijke bestuur van de vakbond voor zeevarenden aan dat de inter nationale federatie voor transportar beiders zal worden verzocht de ha venarbeiders onder haar leden een verbod op te leggen om op Britse schepen in buitenlandse havens te werken. De Britse bond voor transportar beiders zal worden gevraagd een dergelijke actie te ondernemen tegen alle buitenlandse tankschepen die olie vervoeren welke anders door Britse schepen die bij het kustver- voer rond Brittannië zijn betrokken. In het woensdag gepubliceerde tussentijds rapport vaii de onpartij dige commissie van onderzoek inza ke de Britse zeeliedenstaking wordt een loonsverhoging voorgesteld van 9H» Precent over een period van twee jaar. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Unieke tentoonstelling in ZIERIKZEE, 8-6. Schouwen-Dui veland heeft voor enige tijd een ten toonstelling van bijzondere aard wel ke is ingericht in één van Zieril;- zees' monumentale gebouwen: dc ex positie „Ons kind tekent" in het Gra vensteen. Deze unieke tentoonstelling bestaat uit schilderingen cn teke ningen gemaakt dcor geestelijk ge handicapte kinderen en kwam tct stand door de stichting federatie van verenigingen van cuders en vrienden van geestelijk en lichamelijk gehan dicapte kinderen, in samenwerking met de Stichting Zeeuwse beeldende kunstenaars. De heer A. S. M. Braat had de supervisie cp de tentoonstel ling, die te Zierikzee werd ingericht dcor de leerkrachten de heren P. Zo mers, Martens en D. van Vooren. Na een enkel inleidend woord door dc het Gravensteen heer Braat werd de tentoonstelling dinsdagmiddag ender flinke belang stelling officieel geopend door de wethouder van enderwijs, mr. K. A. Keuning. In zijn toespraak zei mr. Keuning getroffen te zijn door de titel van de tentoonstelling, nl. ONS kind tekent. Het betekent dat de kinderen die hier hun werkstukken hebben han gen bij ons allemaal behoren. „Bij het zien van deze tekeningen erva- i*en we dat er meer in de kinderen leeft dan wij als leek denken", aldus mr. Keuning. Hij constateerde dat er tegenwoordig veel voor het geeste lijk gehandicapte kind wordt gedaan en noemde in dit verband ook de centrale werkplaats Schouwen-Dui veland te Zierikzee, waar voor be trokkenen uitstekende mogelijkhe- den zijn. In ieder geval wordt door al het werk dat is verricht de toe komst van het gehandicapte kind zo veel mogelijk verzekerd. Hierna begon de rondgang langs de tentoongestelde 'tekeningen cn schilderingen, waai'bij de bezoekei*s veri-assende ontdekkingen deden. Er was vooral veel belangstelling uit onderwijskringen. Intussen kan wel worden vastge steld dat het zich uitdrukken in klank, kleur, i*ytme en beeld juist ook voor het geestelijk gehandicapte kind een onmisbaar element is cn van onschatbaar belang. Ook zij im mers hebben de vreugde zich op eigen wijze te uiten, op een ver trouwd terrein. wonderlijke aangelegenheden. Wedvlucht vanuit Angerville;- af-~ stand 394 km. Gelost om 6.10. Aan komst le duif 11.37. A. Hagesteijn 1, 3, 4; L. Noordijk 2, 5; Jan v. Westenbrugge 6: J. Krij ger 7, 18, 26, 27; C. Berrevoels 8; W. den Boer 9, 23; J. A. ten Haaf 10; Gebr. Wesdorp 11. 24, 25; W. Wes- CÏorp 12; F. D. Hiliebrand 13. 15, 16; C. Bouman 14. 17; Saman-Snijders 18; L. Heijboer 20; Feleus-Westen- brugge 21; J. Kaaijsteker 22.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11