onmisbare bouwstoffe onmisbare vitamine extra caroteen en een heerlijke smaa Blue Band H -en straks weer rennen, schieten, vallen, rennen... Goed dat Blue Band zoveel geeft: Daf, met het oog op uw vakantie! REBZEN MET DE N.S. Ideaal voor oudere vakantiegangers Blue Band. Gemaakt van uitgezochte oliën en vetten.Vol onmisbare bouwstoffen. Verrijkt met vitamine en caroteen om weerstand en groeikracht te verzekeren.En zo heerlijk van smaak. Huisvrouwen werken mee aan smaakproeven,1 om de f ij nste smaak te vinden. Hun voorkeur geeft de doorslag.BlueBand Waar krijgt u tegenwoordig nog zoveel voor zo weinig? mmm...en kerngezond! bon AUTOMOBIELBEDRIJF FA. W. GILIJAMSE Vooral 8-daagse tochten in trek Aantal gegadigden verdubbelt per jaar VEREDELDE MARGARINE Voor de Daffodil geen berg te hoog. Zwitserse Alpen, Franse Pyreneeën hooggebergte. Hier demonstreert de Daffodil een nieuw facet van zijn veelzijdige talent: formidabele klimkracht! Met de vasthoudendheid van een terrier trekt de stoere, luchtgekoelde motor 4 personen plus hun volautomatisch met het oog op de toekomst vakantiebagage over steile hellingen en hoge bergpassen, van zelfs meer dan 30°o... Geen zenuwachtig 'pookwerk' dankzij de volmaakte volautomatische aandrijving. Alleen gasgeven en daar gaat u: snel, moeiteloos. Inderdaad, geen berg te hoog. Kunt u nagaan, wat hij presteert in ons vlakke landMaak een proefrit! Vanaf f 4.995 af fabriek Een vol jaar garantie zonder km-beperking Stuur mij zonder enige verplichting inlich tingen over de volautomatische Daffodil Naam: A.u.b. in open envelop zenden aan |7Sf DAF, Eindhoven. Frankeren als drukwerk. DP 516 /.w/l Dealer voor Schouwen-Duiveland: Telefoon (01116)-370 - Renesse Zes jaar geleden zyn de Neder landse Spoorwegen begonnen met het organiseren van vakantie-arran gementen. Vooral de 8-daagse va kantiereizen naar Friesland, Zuid- Limburg, Twente, Vlaanderen, Bra bant, Zeeland en Montfoortland ztfn „in". „Dit jaar zullen volgens onze ver wachtingen ruim 10.000 mensen een of meer van deze reisprogramma's volgen en „uit zijn" in eigen land. Wij geloven dat vooral de bejaarden, die geen lange reizen willen maken, veel aan deze mooie tochten kunnen hebben", zegt mr. Ramcijer, chef vcrvcerswerving van de N.S., ons. Kleurige folders en reisgidsen, bij honderdduizenden in alle landen verspreid, verkondigen dat het zo merseizoen voor de deur staat. Bin nen de muren van de toeristische plannenmakers is de zomer al veel eerder begonnen: vervoersonderne mingen, reisbureaus en toeristenor ganisaties maakten hun programma's klaar en hopen in de komende maanden de vruchten te plukken van hun miljoenenverslindende campagnes. Tienduizenden Nederlanders zul len straks de grensposten passeren om de grauwheid van het Hollands klimaat enkele weken te vergeten, de Nederlandse hoteliers poetsen zich op om hun buitenlandse gasten te ontvangen. Maar niet alle Nederlanders spoe den zich de komende zomer naar de Rivièra of de Costa Brava. Voor het oudere gedeelte van onze bevolking zijn buitenlandse zaken vaak een vermoeiende, soms ook een kostbare zaak, en vele Nederlanders zijn trou wens tot de ontdekking gekomen dat zij de buitenlandse toeristencentra weliswaar op hun prikje kennen, maar geen weet hebben van de schoonheid van hun eigen land. Mr. Rameijer constateert uit de statistieken dat het aantal gegadig den voor de 8-daagse tochten elk jaar verdubbelt. „De behoefte aan deze vorm van vakantiebesteding zal naar onze verwachting stellig nog toenemen". Enthousiast Hoewel tochten van de N.S. na tuurlijk openstaan voor alle leeftij den, blijken de oudere deelnemers het meest geïntereseerd. Mr. Rameij er: „De gemiddelde leeftijd van alle N.S.-vakantiegangers is ongeveer 55 jaar. Onder hen treft u overigens veel bereisde mensen aan. die geheel Europa hebben doorgereisd maar aan de verkenning van hun eigen land nooit waren toegekomen. Juist deze mensen zijn vaak bijzonder enthou siast''. i Het vrouwelijke element bij de spoorvakantiegangers heeft tot dus ver vrij sterk gedomineerd .In de af gelopen jaren bleek bijna 65 pet. van de deelnemers vrouwen te zijn. Oud ste deelneemster: een 04-jarige dame uit Twente. Wat is over het algemeen hel at tractieve van deze vakantietrips? Mr. Rameijer: „Deze tochten, waar bij inbegrepen de holelaccomodatie, eventuele excursies per boot of per bus, vrije toegang tot musea e.d„ ge ven de deelnemers het gevoel indi vidueel te reizen per openbaar ver voermiddel en laten hen vrij het uit gestippelde programma te volgen of niet". Programma Hoe ziet zo'n vakantiearrangement van de Nederlandse Spoorwegen er nu eigenlijk uit? Laten we als voor beeld de 8-daagse reis naar Twente nemen. Het arrangement omvat o.m. treinreis van elk station in Neder land naar Almelo en terug: volledig pension; excursies en diensten van een reisleider. Op het programma staan o.m. een bezoek aan „Los Hoes'' (oude Saksische boerderij), een bustocht door zuidoost-Twente, een dagtocht naar Münst'er, bezoek aan het natuurreservaat „Het Springen- daal", een dagtocht naar het Teuto- burgerwald en een naar de Overijs selse heuvelruggen. Bijzonder aantrekkelijk is bijvoor beeld ook de reis naar Friesland met tochten naar de Lauw er szee, Schier monnikoog en Gaaslerland en een boottocht over de Friese meren. Andere mogelijkheden Het boeken voor deze vakantierei zen wordt de aspirant-vakantiegan ger bijzonder gemakkelijk gemaakt. Men kan dit doen op alle stations in Nederland, telefonisch of schriftelijk. Overigens biedt de N.S. de vakan tie reiziger ook nog andere moge lijkheden dan deze achtdaagse rei zen. Zo is er een nieuw toeristisch abonnement, dat impliceert dat men drie dagen onbeperkt kan reizen in west-Nederland. Onbeperkt reizen zowel per trein, als per tram en bus in de drie grote sleden (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag). Drie dagen lang heeft men dan de mogelijkheid datgene te doen tvat men zich al zo vaak had voorgenomen: zomaar wat zwerven door oude steden, door de duinen, langs de kust met de kinde ren naar Madurodam gaan, of naar Arlis. Zo'n driedaags abonnement kost f 25 (tweede klas) of f 35 (eerste klas). Voor kinderen half geld. Voorts organiseren de N.S. drie daagse reizen naar Oolmarsum en Valkenburg, een tweedaagse reis naar Amsterdam en nog vele andere reisevenementen. Wie er mer over wil welen, kan aan de stations hier over ruime informaties krijgen. HILVERSUM. De 16-jarige Yvone Elliot, Marianne Haak uit Baarn wordt sinds zaterdagmorgen 7 mei vermist. Zij heeft toen de woning van haar ouders verlaten. SPORT VOETBAL Renesse I-Luctor I Zondag a.s. wordt op het sport park te Zierikzee gespeeld de be slissingswedstrijd om het kampioen schap ló klasse B, afd. Zeeland K.N. V.B., tussen Luctor I en Renesse I. Wie hier als winnaar uit te voor schijn komt, krijgt voor promotie naar de 4e klasse K.N.V.B. nog 2 wedstrijden te spelen tegen Walche ren I, de kampioen van de le klas se A. Zondag a.s. te Zierikzee in ieder geval spanning te over, beide ploe gen zijn aan elkaar gewaagd. Voor deze beslissingswedstrijd geldt, dat ook alle leden - uitgezon derd bestuursleden van de vereni gingen Zierikzee, Luctor on Renesse. toegangsgeld verschuldigd zijn. MINIMUMPRIJS VOOR AARDBEIEN DEN HAAG, 2-6. Vcor aardbeien van de volle grond zal dit seizoen op de Nederlandse veiilngen een mini mumprijs gelden van 55 cent per kg. Dit is vastgesteld door het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen. Kan deze prijs op de veiling niet worden gemaakt, dan wordt het produkt voor aardbeien zonder dop, kwaliteitsklasse extra, I en II en 25 cent voor afwijkende kwaliteit. De vergoeding bij doordraai voer aardbeien met dop is 45 cent voor extra, I en II, 20 cent voor afwijken de kwaliteit. Van aardbeien kan in de komende week de aanvoer van aardbeien van de vollegrond op gang komen. Vooral in het begin zal het echter nog niet om grote hoeveelheden gaan want door het koude weer verloopt de ont wikkeling zeer traag. De aar/voer van aardbeien uit de kassen begint nu ook minder te wor den. Op veel bed lijven is de oogst afgelopen en zijn de aardbeienplan- ten reeds opgeruimd om plaats te maken voor het volgend gewas, meestal tomaten. Dc vraag naar aardbeien blijft op goed peil. In het midden van de week deden de goe de kwaliteiten lussen 75 en 95 cent per doosje van 200 gram.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 6