Nieuwe „Stad Zierikzee" voer van Zierikzee naar Veere STREEKNIEUWS Een nautisch evenement ZIERIKZEE, 31-5. Wijdbeens ge zeten op hun versierde dikke boeren paarden, en paarden zijn er nog in Walcheren, kampte de ongehuwde jongelingschap van het dorp Koude- kerke, dinsdagmiddag, om de prij zen, bij het ringsteken. Ringsteken, een bij uitstek Wal- cherse sport, die daar rond Pinkste ren, overal wordt bedreven en voor Koudekerke is dat van ouds Pink ster III, de dag waarin op Walche ren niet wordt gewerkt. Niet iedere dag dus zal het gezel schap dat onder auspiciën van R.T. M. en Streekvervoer Walcheren een rondrit over Walcheren maakt, ge tuige kunnen zijn van dit schouwspel Maar Walcheren biedt genoeg om zulk een rondrit tot een aparte at tractie te maken. Voor het selecte gezelschap, be staande uit gemeentebestuurders en V.V.V.-besturen uit Schouwen-Dui- veland, Goeree-Overflakkee en Wal cheren, directies van streekvervoers- ondernemingen en hogere functiona rissen van de Ned. Spoorwegen, dat zich dinsdag, nadat loco-burgemees ter Koevoets de naam van het schip had onthuld, aan boord van de „Stad Zierikzee" had bevonden, was deze extra attractie er dus wel. De „Stad Zierikzee", de nieuwste aanwinst van de R.T.M., herinneringen oproe pend aan zoveel andere schepen van die naam, bij de ouderen ook aan de vrachtdienst, die door de R.T.M. met dit schip in vroeger dagen werd uit gevoerd, maar die voor de komst van de R.T.M. ook al bestond, omdat reeds in 1847 een vrachtdienst tus sen Zierikzee en Rotterdam werd ge ëxploiteerd, met als schip de „Stad Zierikzee". De vaart van het nieuwe schip was tevens de proefvaart en onder de aanwezigen bevond zich dan ook de Inspecteur Generaal van de Scheep vaart, de heer Moolenburgh. De gedachten van de R.T.M.-direc- tie gaan niet meer in de eerste plaats uit naar het vrachtvervoer. De heer van Zuijlen haalde er enkele na vrante herinneringen aan op, maar zy gaan een heel wat moderner rich ting, ril. in die van de recreatie en het toerisme. En het nieuwe schip, gebouwd bij Peeters Scheepswerf N.V. te De- demsvaart is er een sprekend voor beeld van, want dit schip, het vierde in een serie, is weer een verbeterde uitgaaf van het derde dat voor Re derij Koppen, eveneens voor recrea tief vervoer werd gebouwd. Het schip, waarin dus alles op het toerisme is afgestemd is een dubbel dek schip met onder elkaar twee lichte ruime salons. Driehonderd passagiers Tijdens een vaartocht van Zierik zee naar Veere, krijgt de reiziger de unieke kans drie oude steden op één reisje te bezichtigen: Zierikzee, Vee re en Middelburg, voerend over de woelige Oosterschelde en het stille afgesloten Veerse Meer, het rijke viswater, waar de vis niet bijten wil, omdat ze er in het water zelf zoveel voedsel vindt, ruim twee uur durend en bedoeld als aparte attractie in een keten van plezierige mogelijkheden, die aan toeristen uit de Randstad Holland, of overal elders vandaan, wordt geboden in de dagtochten van de Nederlandse Spoorwegen of van verschillende reisbureaus. Reisbureaus die dus zullen kunnen kiezen tussen een toeht over de Oos- terschelde-brug in vlugge autobus sen, of met de eveneens vlugge boot langs diezelfde brug en er onder door. Dagelijkse dienst De R.T.M. zag wat in een derge lijke mogelijkheid en ze opende daarom per 1 juni deze dagelijkse dienst, behalve 's zondags. De schroefas van het nieuwe schip is opgehangen in rubber, om het tril len en stampen van het schip te voorkomen en dat is dan ook schit terend gelukt. En zo is er nog veel meer gedaan om het reizen met deze nieuwe boot zo aangenaam mogelijk te maken. De dagelijkse dienst wordt voor lopig uitgevoerd van 1 juni tot 1 september en onwillekeurig rijst dus de vraag, wat men de andere negen maanden met het schip denkt te kunnen gaan doen, een schip waarin bijna een half miljoen is geïnves teerd. Tentoonstellingsschrift Men denkt de oplossing gevonden te hebben om het schip dan te ver huren als tentoonstellingsschip. Ge makkelijk kan op het schip een ex positie worden ingericht, waarmee dan van plaats naar plaats kan wor den gevaren. Ook op andere wijze dan door ge woon te varen denkt men een ver blijf aan boord nog aanlokkelijk te maken. Gepavoiseerd en verlicht zal het bij mooi weer 's avonds de Oos terschelde kunnen opvaren met aan boord een goede band waarbij kan worden gedanst. Nadat men, na aan boord de lunch te hebben gebruikt, aan de steiger bij de Campveerse Toren had ge meerd, werd het schip door de heer Peeters aan de maatschappij over gedragen en de vlag van de scheeps werf verwisseld voor de R.T.M.-vlag. Walcheren-tocht De bussen van Streekvervoer Wal cheren stonden inmiddels al gereed en een tocht over Walcheren werd gemaakt. Veere, Middelburg, Sou burg Vlissingen, Koudekerke, Mid delburg. De reizigers op de dagelijk se tochten zullen ook Domburg en Westkapelle nog bezoeken. Na terugkeer aan boord voegden zich het lid van Ged. Staten de heer van den Bos en de Griffier de heer D. van der Wel nog bij het gezel schap, evenals de Rijks hoofdinspec teur voor het verkeex-. Gedeputeerde van den Bos, heeft teruggekeerd in de haven van Zie rikzee. de directie van de R.T.M. ge complimenteerd met het nieuwe schip, namens het Provinciaal Be stuur zijn dank betuigend voor het initiatief en het doorzettingsvermo gen door genoemde maatschappij in deze getoond, omdat Ged. Staten de recreatie van groot belang achten voor de ontwikkeling van het ge west. Eten en praten Een goed verzorgd diner in hotel restaurant Vliegveld te Haamstede, sloot de dag en tocht af en hierbij kwamen, hoe kan het anders, de ton gen los. De heer Peeters sr. sprak als scheepsbouwer, dankend voor de op dracht en de samenwerking, hopend dat het nieuwe schip een hechte zuil mocht worden van de maatschappij, waarover de heer van Zuijlen de di rectie voert. Namens de Ned. Spoor wegen sprak de heer Ruiten, als ont werper van het schip de heer Gla- cius en namens de schiereilandelijke V.V.V.'s en de streek-V.V.V. in wor ding de heer Blom uit Haamstede. De heer van Zuijlen heeft daarna nog eens uitvoerig stil gestaan bij de tot standkoming en de afbouw van het schip, onderstrepend hoe moeilijk het is van Rotterdam een uurdienst te onderhouden van en naar Schou- wen-Duiveland, een gebied met slechts 23000 inwoners, en dan nog. een sluitende exploitatie te hebben. Daaraan moet dan het toerisme de grootste stoot geven. Hij dankte allen die aan de totstandkoming van dit schip en van deze dienst hun mede werking en hun kennis en kunde hadden gegeven, om te eindigen met een sterk verhaal over de thuisvaart van Dedemsvaart naar Numansdorp- haven, met een schip dat nog niet helemaal klaar was en toch per 1 juni klaar moest zijn. Moge de „Stad Zierikzee" onder commando van kapitein W. van Zalm op de nieuw gecreëerde dienst een „goede vaart" hebben. Per 1 juli zal de R.T.M. nog een nieuwe dienst openen, namelijk een toeristenvaart (met een verbouwd schip) van Ouddorp op Goeree-Over flakkee, naar Scharendijke op Schou wen-Duiv eland. „Flitsen" uit het buitenland WARSCHAU. In de Silezische stad Brieg aan de Oder hebben zich, naar eerst thans is bekend geworden, vo rige week incidenten voorgedaan bij de uitzetting van vijf kapelaans uit hun woningen. GENEVE. Samuel Gonard, presi dent van het internationale comité van het Rode Kruis, vertrekt 6 juni uit Genève naar Moskou voor een bezoek van bijna twee weken aan de Sowjet-Unie, op uitnodiging van het Russische Rode Kruis. PARIJS. Frankrijk en China heb ben woensdag in Parijs een akkoord ondertekend over de opening van een luchtverbinding tussen Parijs en Sjanghai. LIBREVILLE. In het Albert Schweitzer-ziekenhuis te Lambarene hebben door vergissing van een ver pleegster drie mensen het leven ver loren. WENEN. Aartshertog Otto van Habsburg-Lotharingen mag naar Oostenrijk terugkeren. Het Oosten rijkse ministerie van binnenlandse zaken heeft de voormalige Oosten rijkse troonpretendent een pas ver strekt, die geldig is voor alle landen. DJAKARTA. Voor het eerst sinds vele jaren liet president Soekarno verstek gaan bij de viering, woens dag, van Indonesië's ,Pantjasila-dag'. Hij had enkele dagen geleden al la ten weten dat hij niet zoals gebrui kelijk een rede zou uitspreken op de hoofdplechtigheid in het ministerie van buitenlandse zaken. WASHINGTON. De Amerikaanse marine heeft haar veiligheidsmaat regelen verscherpt na de ontdekking dat een matroos erin geslaagd was kennis te nemen van „uiterst gehei me" gegevens en gepoogd had deze aan de Sowjet-Unie te verkopen. MOSKOU. In de buurt van Kras noyarsk is een brug van de transsi- berische spoorlijn (van Moskou naar Wladiwostok) ingestort. Het is de brug over de rivier de Oeria, aldus meldt de Komsomolskaya Prawda. BRUSSEL. Het vliegend personeel van de Belgische nationale lucht vaartmaatschappij „Sabena" mag niet aan het werk gaan voordat het de stakingsaanzegging, die het op 28 februari heeft ingediend, intrekt. SINGAPORE. Blijkens berichten uit Singapore is tijdens Pinksteren een landing goud zoekgeraakt, die per DC-8 van de K.L.M. van Schip hol naar Singapore werd verzonden. KINSJASA. Een militair tribunaal in Kinsjaja (de nieuwe Kongolese naam voor Leopoldstad) heeft vier voormalige ministers, onder wie oud -premier Evariste Kimba, ter dood veroordeeld wegens samenzwering tegen het bewind van president Jo seph Moboetoe. BRUSSEL. De drie Benelux-lan- d enhebben in Brussel besloten een beslissing over de overplaatsing van de instellingen van de Noordatlanti- sche verdragsorganisatie uit Frank rijk naar hun grondgebied uit te stellen totdat meer gegevens bekend zullen zijn over de consequenties daarvan. DJAKARTA. In de afgelopen maanden zijn honderden mensen te Bau Bau op Celebes aan cholera en malaria gestorven, aldus meldt An- tara. Een groot aantal anderen is aangetast door andere ziekten. De toestand verergert door gebrek aan geneesmiddelen en vaccins. ANKARA. Het Turkse blad „Hoer- riyet" meldt, dat in een Turkse kwikmijn in de provincie Kpnya vijftien mijnwerkers door vergifti ging om het leven zijn gekomen en 205 arbeiders in dezelfde mijn even eens wegens vergiftigingsverschijn selen een medische behandeling on dergaan. MOSKOU. De Moskouse bladen publiceren nieuwe foto's van de aar de, die genomen zijn door de Russi sche communicatie-kunstmaan Mol- nia-1 op 30 mei, toen de kunstmaan zich boven het noordelijke halfrond bevond. HAVANNA. Het Cubaanse minis terie van binnenlandse zaken hééft bekend gemaakt dat een agent van de Amerikaanse geheime dienst, een zekere José Ramon Valez Cabreras, is gevangen genomen. HONG KONG. Het Pekingse „Volksdagblad", het orgaan van de communistische partij in China, heeft gewaarschuwd tegen het bestaan van reactionaire elementen in China. HONG KONG. China en Mongolië hebben een verdrag voor weten schappelijke en technische samen- wierking gesloten. Dit heeft het pers bureau Nieuw China dinsdagavond gemeld. BOGOTA. In de Columbiaanse ri vier de Rio Ariari is een riviervaar tuig gezonken, als gevolg waarvan vijftien mensen verdronken. Met het scheepje werden veertig passagiers vervoerd. HOE-E. Honderden schreeuwende boeddhistische jongeren hebben woensdag een aanval gedaan op het Amerikaanse consulaat in Hoe-e. Zij staken het gebouw in brand. Het personeel van de Belgische radio en televisie is woensdagavond voor drie uur in staking gegaan. Zo wel de Nederlands- als Franstalige uitzendingen verdwenen om 7 uur tot 10 uur 's avonds uit de ether. Via de radio werd woensdagavond nog oen kort nieuwsbulletin uitgezonden. ZIERIKZEE Orgelconcerten Grote Kerk Het is verheugend dat het prach tige orgel van de Grote Kerk te Zie rikzee in de komende zomermaanden op door de weekse avonden beluis terd zal kunnen worden. De Rotter damse orgelist Dirk Jansz. Zwart zal deze serie orgclavonden geven, waar van de eerste zal plaats hebben op donderdag 9 juni a.s. Het programma van 9 juni is zeer afwisselend en aantrekkelijk samen gesteld. het bestaat uit werken van Bach, Handel, Wesley, Mendelssohn, Dubois, Jan Zwart (koraalbewerkin gen), e.a. Alle orgelbespelingen zullen plaats hebben op donderdagavond om de veertien dagen, zodat de volgende data zijn 23 juni, 7 en 21 juli. Tot technisch ambtenaar le klas bij de Dienst Gemeentewerken is m. i.v. medio augustus benoemd de heer A. P- Varel te Alphen a.d. Rijn. HAAMSTEDE Geslaagde VéGé-rels Op een vroege morgen van vorige week vertrokken drie volle bussen van Touringcarbedrijf Van Oeveren uit Zierikzee voor het maken van de jaarlijkse VéGé-reis. Over de Oos- terscheldebrug reisde het gezelschap naar Baarle-Nassau, waar het eerste kopje koffie zich goed liet smaken. De tocht ging verder via de grens door België naar Maart richt waar een rondrit door de stad werd ge maakt. Vervolgens ging het op Val kenburg aan waar druk werd gewin keld en in een hoog gelegen restau rant de lunch werd gebruikt. De middag werd gebruikt voor een tocht door Zuid-Limburg via de bekende „Klein-Zwitserland"-route met Vaals als volgend rustpunt. Na een korte pauze passeerde men de grens bij Wolfhaag om onder de door krijgs gevangenen in 1914-1918 gebouwde spoorbrug de Koning Boudewijnweg weer op te zoeken die de enthousias te mensen uit Schouwen-Duiveland de korste weg wees naar Bergen op Zoom. Inmiddels waren de meegeno men consumpties er. etenswaren reeds enige tijd genuttigd, zodat in Bergen op Zoom het welverzorgde diner zich dan ook heerlijk liet sma ken. Ongeveer elf uur 's avonds wer den de diverse woonplaatsen weer bereikt, nadat aan de chauffeurs dank was gebracht voor hun welver zorgde reis. De organisatie van deze reis, waar iedereen vol lof over was, was weer in handen van de heer A. de Bruine uit Haamstede. Op 7 juni gaat het laatste gedeelte van de VéGé-klantenkring dezelfde reis maken. DREISCHOR Concert „Crescendo" Zaterdagavond a.s. te 7.30 uur zal het muziekcorps „Crescendo" bij gunstig weer het uitgestelde concert verzorgen, dat twee weken geleden vanwege het slechte weer moest af gelast worden. Het programma om vat dezelfde reeds aangekondigde nummers. NIEUWERKERK Slotbijeenkomst bejaardensociëteit en Schouwen-Duiveland-trip Vorige week vond in „Ons Dorps huis" de laatste bijeenkomst van de bejaarden van dit seizoen plaats. De opening bestend uit het zingen van ps. 85 vers 8, waarna de middag zo als gewoonlijk met verschillende spelen werd doorgebracht. Dr. Bec ker sloot de bijeenkomst met de tekst uit Hebr. 4 vers 11 en het zingen van Ps. 119 vers 1. Tot besluit van dit seizoen werd woensdag j.l. nog een rondrit over Schouwen-Duiveland gemaakt. Men bracht een bezoek aan de Centrale Werkplaats te Zierikzee waar men in de kantine verwelkomd werd door het hoofd van de werkplaats, de heer J. Pomper. Daarna kreeg men de ge legenheid de werkplaats te bezichti gen. Het bejaarde gezelschap bleek verrast door het vele nuttige werk dat hier verricht werd. Vervolgens ging het via Brouwers haven naar Scharendijke, om nog een kijkje te nemen bij de Deltawer ken. Bij de „Schouwse Boer", Haam stede werd nog even gestopt. Onder tussen was het al vrij laat geworden en ging men via Burgh. Burghsluis op huis aan. Mevrouw Van Eeten-de Vries dankte de chauffeur voor de mooie rondrit en wenste de bejaarden een prettige vakantie en een tot weer ziens in het nieuwe seizoen. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland hoopt heden (donderdagavond) 2 juni in een openbare zitting bijeen te ko men in het gemeentehuis te Nieu- werkerk, onder voorzitterschap van burgemeester A. A. van Eeten. Aan vang 8 uur. De agenda, bestaande uit 24 punten, luidt als volgt: 1. Opening; 2. vaststelling notulen vorige vergadering; 3. ingekomen stukken en mededelingen; 4. intrek king raadsbesluit verkoop grond aan J. M. W. Boogert; 5. verkoop grond te Nieuwerkerk aan C. Dorst; 6. rui ling grond te Oosterland met M. Bolle; 7. verkoop woningwetwonin gen; 8. verlening krediet uitbreiding rioolwaterzuiveringsinstallatie; 9. verlening krediet inrichting burge meesterskamer; 10. verlening krediet herstel en verbetering gymnastiek lokaal te Nieuwerkerk; 11. verlening extra krediet aankoop leermiddelen o.l.-school te Oosterland; 12. adhae- siebetuiging raadsbesluit gemeente Wemeldinge; 13. vaststelling bedrag per leerling ingev. art. 55bis der L.O. wel 1920; 14. vaststelling voorschot volgens art. 103 L.O.wet 1920; 15. aanvaarding schenking bewaar schoolvereniging te Ouwerkcrk; 16. afrekening kosten vakonderwijs over ae jaren 1964 en 1965; 17. wijziging verordening keuring van waren; 18. vaststelling veertiende wijziging ge meentebegroting 1965; 19. vaststel ling vijftiende wijziging gem.begro ting 1965; 20. wijziging bezoldigings verordening rijwiel- en kledingtoe- lage gem.werklieden en -bode; 21. liberalisatie bouwbeleid; opheffing huurbescherming en intrekken woon ruimte wet 1947; 22. onderhandse aan besteding van bouw vier bejaarden woningen te Oosterland; 23. rond vraag; 24. sluiting. OOSTERLAND Bejaarden naar Z.-Beveland Op vrijdagmiddag 3 juni e.k. ho pen de bejaarden-sociëteitsbezoekers een uitstapje per autobus te maken naar Zuid-Beveland, vergezeld door het damescomité, organisten en help sters. Deze trip is bedoeld als afslui ting van het seizoen en stelt tevens de bejaarden in de gelegenheid een rit over de nieuwe Oosterschelde- brug te maken, waarvoor verschil lenden nog niet in de gelegenheid waren. De start zal plaats hebben (om twee uur) vanaf het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de St. Joost- dijk. Succes voor „Oosterlands Fanfare" Op het gehouden muziekconcours ic Heinkenszand, uitgaande van de Ned. Federatie van Muziekgezel schappen, afd. Zeeland, behaalde on ze plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare", directeur de heer Jac. Capelle, een tweede prijs in de vierde afdeling met 42 punten. Gezien de geringe bezetting van het korps, ofschoon enige oude getrou wen het weer zijn komen versterken, kan hier van een mooie prestatie ge sproken worden. Moge dit succes nog door verschillende worden gevolgd en zij het een stimulans voor vele jongeren om weer plaats te nemen in de gelederen van het aloude fan farecorps. BRUINISSE De „Dunant" in gemeentehaven Met patiënten uit Dordrecht en omgeving meerde het Rode Kruis- schip „Henri Dunant" dinsdagavond in de gemeentehaven te Bruinisse af. De leden van het bestuur van het Rode Kruis afd. Bruinisse waren aanwezig om hun opwachting te ma ken bij kapitein, scheepsmoeder en verder personeel en om de zieken te begroeten. De afdeling Brouwersha ven van het Rode Kruis had voor fruitbakjes gezorgd, een geste die uiteraard zeer op prijs werd gesteld. De plaatselijke muziekvereniging „Nu met Hope", compleet met drum band, bracht een' serenade, eveneens een gebaar dat waardering oogstte. De hervormde predikant, ds. H. Ja- gersma, verzorgde de dagsluiting. Vergadering gemeenteraad In de rondvraag op de jongste raadsvergadering onder voorzitter schap van loco-burgemeester Van Gilst, informeerde de heer Jumelet of op het terrein, waar men in eerste instantie de mortelcentrale had ge dacht, boringen zijn verricht en in dien zulks het geval is, wilde spre ker weten voor wie. De voorzitter kon alleen medede len, dat zoals ook de heer Jumelet had opgemerkt er wel een auto is gezien, waarop een boorinstallatie, maar dat niemand gezien heeft, dat er inderdaad geboord is. Dit is zeker niet gebeurd voor rekening van de gemeente Bruinisse of voor de firma Van Dijk te Dordrecht. Vergunning om te boren is niet gegeven, zodat hierover niets zinnigs is mede te de len. De heer L. J. Hoogerheide betreur de het dat de nieuwe zaten aan het lange loopsteiger nog niet klaar zijn; daardoor kan een groot gedeelte van de vissersvloot niet afmeren. Wet houder van de Velde antwoordde hierop, dat de zaak de voortdurende aandacht heeft van het college. Verder verzocht de heer Hooger heide nu eindelijk eens over te gaan tot verplaatsing van het urinoir aan de Lange Ring. De heer C. Kik (S.G.P.) wees op de belangrijkheid van een juiste erf- scheiding, om moeilijkheden in een bepaald geval in de toekomst te voor komen. ZONNEMAIRE Collecte reisje bejaarden Voor het reisje van de bejaarden wordt vrijdag a.s. gecollecteerd. Evenals op andere jaren zal de mu ziekvereniging „Nut en Uitspanning" weer haar muzikale medewerking verlenen met verschillende pittige marsen, te spelen tijdens de rond gang door het dorp. Ook buiten de kom van Zonnemaire zal worden ge collecteerd. EXLOO. Te Exloo in Drente werd voor de zesde maal sinds 1960 het folkloristische evenement van het scheren van de schaapskudde van de gemeente Odoorn gehouden. Tevens werden er enkele schapen gewassen. ROTTERDAM. Een personenauto van de Rotterdamse politie is met grote kracht tegen een spoorwagon gereden op de Sladionweg in Rotter dam. De 33-jarige gehuwde i-echer- cheur S. de Wolf was op slag dood, zijn 50-jarige collega C. H. Ber- naards, die de auto bestuurde, liep verwondingen op. Reuze-kraak in Dordtse melkfabriek DORDRECHT, 1-6. In het kantoor van de melkfabriek D.M.I. (Dor- drechtse Melkinrichting) aan het Kromhout te Dordrecht hebben drie jongemannen van tusen de 20 en 30 jaar, met behulp van een snijbran der van het bedrijf, de brandkast opengemaakt en daaruit een bedrag van circa 70.000 gulden gestolen. De inbrekers, die volgens de recherche tot de vakmensen moeten worden gerekend, werden gestoord door een employé van de fabriek, die om vijf uur zijn zondagsdienst kwam begin nen. De man hoorde stemmen in het kantoor en ging op onderzoek uit. De inbrekers, die hem inmiddels hadden horen aankomen, stormden met de buit het kantoor uit. Het kan 300 passagiers vervoeren en is uitgerust met twee Scania Va- bis motoren van 225 pk.., waarmee het een snelheid kan ontwikkelen van 23 km. per uur. Behalve de salons is er voor in het schip ook een bar, waar men zich te goed zal kunnen doen aan alles wat doorgaans een bar te bieden heeft. Het is trouwens toch de bedoeling, dat men om de vaartijd wat te on derbreken, aan boord de lunch zal kunnen gebruiken. Ingezonden mededeling Eis de originele cöaliiür buitenbijts DODELIJKE ONGELUKKEN STEENBERGEN. De 21-jarige bromfietser F. A. Verhoeven uit Steenbergen is om het leven geko men bij een botsing met een' hem te gemoetkomende vrachtauto op de Kruislandsedijk in zijn woonplaats. DEN HAAG. In een ziekenhuis te Tilburg is overleden de achtentwin tig-jarige mej. C. J. M. van de Ven uit Bladel. Zij werd eerder met haar invalidenwagen in haar woonplaats aangereden door een bromfietser en ernstig gewond. ROERMOND. De vierjarige Anita Lientjens uit Roermond raakte zon dag zwaar gewond, toen zij op de Venloseweg te Roermond, waar ze aan het spelen was, werd aangereden door een auto, ze overleed aan de ge volgen van de aanrijding in het zie kenhuis te Roermond. APELDOORN. Op de hoek Lange Amerikaweg-Zwaansprengerweg te Apeldoorn vond een autobotsing plaats, waarbij de 65-jarige Apel- doorner H. A. C. Derks werd gedood. WEERT. In Nederweert is een per sonenauto met vier Engelse militai ren en een vrouw met hoge snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Alle inzittenden wer den opgenomen in het St. Janszie kenhuis te Weert. Tegen de morgen is de bestuurder van de auto, de 26- jarige korporaal F. W. Harvey uit Liverpool, gelegerd in het Engelse legerkamp Wildenrath in Duitsland, overleden. HORSSEN. In het Betuwse dorpje Horssen is het 12-jarig zoontje van de familie van den Berg aldaar op de Bikkeldam met zijn fiets onder een vrachtauto met aanhanger ge raakt. Het ventje was op slag dood. SCHIEDAM. De 21-jarige Lodewijk Zandstra uit Schiedam is veronge lukt. Hij slipte op het kruispunt Wa rande-Sint Liduinastraat te Schie dam met zijn bromfiets en viel tegen een juist passerende auto. Hij werd tegen de grond geslingerd en zwaar gewond. In het ziekenhuis is hij aan zijn verwondingen overleden. STADSKANAAL. De tienjarige Annechien Oortwijn uit Stadskanaal is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. SPORT VOETBAL Zierikzce-Cluzona, 0-0 Het aanmerkelijk beter voetbal lende Zierikzee heeft de talrijke Clit- zona aanhangers tot de laatste se conde in het onzekere gelaten of hun team erin zou slagen het ene nog be nodigde puntje voor het kampioen schap en de promotie naar de 3e klasse zou kunnen bemachtigen. Pas bij het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter brak de spanning en gingen de spelers uit Wouw op de schouders van hun aanhang naar de kleedkamer. De Brabanders had den het gepresteerd om in één sei zoen van de afdeling op te rukken naar de 3e klas. Afgaande op het geen Cluzona in de ontmoeting tegen Zierikzee te zien gaf zullen zij on getwijfeld in de 3e klas geen gemak kelijke tijd tegemoet gaan. Het spel dat Zierikzee liet zien was van een heel wat beter gehalte en zelfs té gen de sterke wind in spelend geluk te het hen vaak de bezoekers geheel in de verdediging terug te dringen. Dat de thuisclub hiertoe in staat was lag wel in hoofdzaak aan het feit dat de rood-zwarten technisch zeker een klas beter speelden. Opmerkelijk was het wel dat Cluzona tegen de wind in spelend prakties geen enkele ge vaarlijke aanval wist op te bouwen daar zij steeds weer in de fout ver vielen met het leder door de lucht te spelen. Zierikzee begon met de wind in de rug en reeds in de 3e mi nuut wist Heijboer door te breken maar zijn schot ging rakelings naast. Gedurende de le helft domineerde Zierikzee prakties doorlopend, maar met defensief spel slaagde de Cluzo- na-verdediging erin de Zierikzee- voorhoede aan banden te leggen. Op het middenveld viel vooral het uit stekende spel van aanvoerder Wil- lemse op die steeds weer met goe de passes zijn voorhoede aan het werk zette. Toch viel er twee minu ten voor de rust een doelpunt toen Tiggelhoverj drie verdedigers pas seerde om vervolgens raak te schie ten. De overigens goed leidende scheidsrechter had evenwel een over treding van Tiggelhoven geconsta teerd welke met de beste wil van de wereld niet te ontdekken viel. Lui de aangemoedigd ging Cluzona direkt na de hervatting in de aanval maar al spoedig verstomden de aanmoe digingen toen Zierikzee liet zien dat het geenszins van plan was om als een gewillig slachtoffer te willen fungeren. Door het Ieder goed over de grond te houden werd de thuis club zelfs gevaarlijker dan in de le helft. Men kwam zelfs tot een aan tal goede schoten (Heijboer en Tig gelhoven) maar doelman Matthijsse bleek in het Cluzona-doel in een voortreffelijke vorm te steken. Met een aantal fraaie saves slaagde hij! erin zijn doel schoon te houden en in de eerste plaats heeft Cluzona het aan deze Matthijsse te danken ge had dat Zierikzee ondanks zijn veld- meerderheid er desondanks niet in is geslaagd om de volle winst te be machtigen. C)p de valreep zijn de duinbewo ners er m geslaagd zich te herstellen waardoor zij a.s. zondag in een be slissingswedstrijd tegen Luctor zul len moeten uitmaken wie van deze twee op de kampioenstitel in de le klas P. beslag zal leggen. In de 1ste helft, tegen de wind in spelend, liep het nof, niet zo best bij de rood-wit- ten. Kruiningen, dat zich volledig inzette om de voor haar zo kostbare puntjes te bemachtigen, zette de Re- nesse-verdediging herhaalde malen onder druk. In de 37e min. wist zij zelfs door hun midvoor Blok de lei ding te nemen (1-0). In de 2e helft verscheen er een geheel herboren Renesse binnen de lijnen. Reeds in de 2e min. schoot midvoor Kooman in de uiterste hoek raak (1-1) na goed aangeven van invaller C. Everaers. De bezoekers namen het heft hierna voledig in handen en aanval op aan- vol golfde op het Kruiningse doel af. In de 20e min. wist Renesse de lei ding te nemen, toen doelman Brandt een schol van de Rijke voor de voe ten van Goossens sloeg die zich geen moment bedacht en raak schoot (1-2). In de 25e min. plaatste Kooman het leder goed naar Goossens die drie verdedigers achter zich liet om ver volgens ooelman Brandt geen schijn van kans te geven (1-3). Een kopbal van Kooman ging hierna rakelings over de kruising. Staander en lat kwamen de Kruiningse verdediging dan enige malen te hulp, maar toch ist Gocssens de verdediging van de thuisclub nog eenmaal te verschal ken, toen in de 40e min. l.achter Cok over nel ieder heen maaide waarna hij geen fout maakte (1-4). Renesse kwa.n in deze wedstrijd uit met in vallers voor L. Wandel en Jaap Ver boom Aeike niet onverdienstelijk werden vervangen door M. Hart en C. Everaers. Scheepvaartberichten Abida, 1-6 te Thameshaven. Kenia, 2-6 te Mena Al Ahmadi ver wacht. Esso Den Haag, 2-6 te Fawley ver wacht. DEN HAAG. De daders van de vo rige week gepleegde inbraak in een showroom in Den Haag, waarbij een auto van f 24.000 werd meegenomen, zijn, zo neemt de Haagse politie aan, drie uit Duitsland gedeserteerde Amerikaanse militairen en een Duit ser.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5