Plan voor een nieuw gemeentehuis aan de Serooskerkse weg 'n ster*matras Uit California!" Eerst moest zij Gemeenteraad Westersehouwen Geen goedkeuring voor aankoop ambtswoning „Geen bloemenzei de heer P. Ha Verseveldt. directeur van een bekende honden- en kattenuoerjabriek, bü gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. Hij verzocht zijn relaties geld te storten voor het Geleidehondenfonds. Dit initiatief bracht ongeveer f 8000 op, voldoende voor de volledige opleidings kasten van twee honden. De honden werden overgedragen aan mevr. A. A. Groen-Korthof, secretaresse van het Kon. Nederlands Geleidehondenfonds. Burghse schooljeugd had reisje naar Amsterdam WESTENSCHOUWEN, 31-5. Na dat de raad van Westersehouwen zich In de middag van dinsdag tij dens een bustocht had georiënteerd en op de hoogte gesteld van de di verse werken en toekomstige vraag stukken had bekeken kwam de raad in de avonduren in vergadering bij een ter behandeling van een grote agenda met enige zeer belangrijke zaken. Zo was bij de ingekomen stukken de onthouding der goedkeuring van G.S. van de aankoop ambtswoning voor de burgemeester, de villa „De Zonne". De voorzitter, burgemeester H. P. Everwijn las deze onthoudings- brief in zijn geheel voor en daaruit is vast komen te staan dat G.S. de door de gemeente opgezette finan ciële regeling voor de aankoop van deze woning in de meest gunstige zin hebben bekeken, terwijl de ge- meent© zelf de meer reeële zijde ver. d© opzet had genomen. De rente, door de gemeente op 5 °/u gesteld moet in het oog van G.S. 6V2 zijn terwijl het onderhoud van f 340,- op f 800,- per jaar werd gebracht. Ge let op de minder rooskleurige kapi taalssituatie der gemeente meende G.S. deze aankoop te moeten afwij zen. B. en w. hebben nog enige tijd gedacht om in beroep te gaan bij de Kroon, doch omdat de burgemeester voorlopig voor 2% jaar onderdak heeft gevonden werd hiervan afge zien. Op een vraag van de heer Steur die dit „sollen" met een burgemeesters woning maar erg vond, zeide de voorzitter dat de nieuwbouwplannen waarvoor de raad reeds toestemming had gegeven, weer verder uitgewerkt zullen worden. Hoofdmoot van dc agenda was de vraag aan de raad of ze zich in prin cipe achter een voorstel kon scharen om te komen tot de bouw van een nieuw gemeentehuis dat na een uit voerige uiteenzetting van ir. 't Hooft va nhet architectenbureau Rothui zen en 't Hooft te Hiddelburg, ge pland is aan de Serooskerkese weg ten oosten van de R.K. Strandkerlc. Ir. 't Hooft gewapend met een dui delijke „praatprent" met de kom Haamstede van over 10 jaar zeide dat ook Haamstede los moet komen van de idee om een gemeentehuis in de kom van een gemeente te bou wen, vooral omdat in Haamstede de contouren van kerk en slot reeds overheersen. Deze markante gebou wen kunnen geen concurrentie aan gedaan worden met een groot ge meentehuis. Daarom werd een plaats in het groen gezocht en is het oog ge vallen op de nu nog weiland zijnde streek ten oosten van de R.K. Strandkerk waar de Serooskerkse weg door de afsplitsing met de Zuid- weg aldaar een tweebaans-uitvoering krijgt. Rond het te realiseren ge meentehuis zou dan een grote par keerruimte komen opgenomen in een park of plantsoen. Tweede Ring De voorzitter voegde er aan toe dat dit bouwwerk aan de dorpszijde zal komen te liggen aan een aan te leggen die een tweede ring gaat vor men rond de Ned. Herv. Kerk, zij het dan in een meer ovale vorm. Het eerste gedeelte hiervan is er reeds en kreeg de naam Bernhardweg; dat is de weg die bij de Weststraat be gint en zo naar het Sluispad loopt. Op den duur wordt deze weg door getrokken, kruist de Zandweg en de Dapperweg om dan met een grote boog kort bij de kruising Noord stra a t-Hogezoom nog in de Noord straat uit te komen. Na de toelichtingen was het woord aan de raadsleden. De heer Steur vroeg naar de kosten en hoe ver men gaan kon. De voorzitter stelde uit drukkelijk dat men zich niet moet laten afschrikken door het afwijzen van de ambtswoning. Toen de dames van het Sunil was- team aan de was begonnen, moest mevrouw W. van Dongen - Admi raal de Ruyterlaan 42 in Hilver sum - eerst even lachen. Ze dacht stellig dat haar was niet witter kon. Nu weet zij beter. „We moeten deze bouw niet half doen, doch ook niet In het overdre- vene, maar iets goeds tot stand bren gen in Westersehouwen", zeide de voorzitter. De heer Dalebout kon zich eerst niet met de plaats verenigen, doch later was hü hier toch op terug ge komen ofschoon hij het gebouw iets meer terug naar het dorp zou wil len zien. Ir. 't Hooft zeide hierop dat het gemeentehuis buiten de sfeer der R.K. Strandkerk moet blijven. De heer Hendrikse vroeg zich af of de zondags te parkeren auto's voor de R. K. kerk geen gebruik zullen gaan maken van het terrein voor het gemeentehuis. Spreker had eerst ge dacht aan het terrein achter het rusthuis. De voorzitter zag geen be zwaar in het parkeren van kerkgan gerauto's op dat terrein. Wat de plaats betreft komt het gebouw nu op de voorgrond te staan van de ge meente als een visitekaartje. Een representatief gebouw dus en de hiervoor aan te kopen gronden zullen drukken op de totaliteit van het plan. De heer Hendrikse was bang na de debacle met de ambtswoning, doch de voorzitter zeide dat, indien de raad achter dit plan staat, hij gaat polsen hoe ver de gemeente finan cieel kan gaan. De voorzitter zeide nog dat de stedebouwkundige lange tijd had gedacht aan het terrein ach ter het tram (nu bus)-station van Burgh, doch hier kon het college zich niet mee verenigen. Bezwaren De mensen uit Renesse, Noordwelle en Serooskerke zullen nu de drukke Serooskerkseweg over moeten ste ken om het gemeentehuis te berei ken, meende de heer Goossens waar op de voorzitter zeide dat dit toch zo zou blijven. De heer Blom was van mening dat het bos van het s>lot Haamstede ook mogelijkheden had voor een gemeentehuis, waarop de voorzitter zeide dat dit ook ter spra ke is geweest doch het gebouw krijgt dan een te geïsoleerde ligging. „Ik zeg: het gemeentehuis moet blijven waar het is en het hoort in de kern van het dorp", zeide de heer Westhoeve. „We maakten reeds grote kosten door panden naast het oude gemeen tehuis aan te kopen en dure bouw plannen te maken. Dit plan werd reeds al aangenomen door de raad". De voorzitter antwoordde dat met dit oude plan de mensen die na ons komen toch heus geen plezier ge daan zouden worden. Wethouder v. d. Klooster's mening het oude gebouw te vernieuwen stamt uit 1961 toen van het oude ge meentehuis nog wel iets te maken zou zijn om alle diensten in onder te brengen, doch nu met de vele uit breidingen zou het veel te klein zijn. De talrijke op de seizoenzondagen op het fietspad en in de berm ge parkeerde auto's van de R.K. kerk gangers zaten de heer Hendrikse nog steeds dwars en als voorbeeld stelde hij de Geref. Kerk die voor een ei gen groot parkeerterrein zorgde. De vraag stellende of ieder raads lid zioh met de plannen kon vereni gen, kreeg de voorzitter geen tegen kantingen, zodat het er naar uit gaat zien dat over een aantal jaren Wes- terschouwens gemeentehuis voor de ingang van de kern Haamstede zal komen te liggen. Verkoop woningen De woning Kerkstraat no. 5 te Burgh, bewoond door de heer A. J. de Ruijter zal met de er bij beho rende tuin, groot 575 m2 verkocht worden aan de huidige bewoner voor de prijs van f 21.000,-. De heer Krijnse Lokker vond de prijs laag, waarop de voorzitter zei dat dit een taxatieprijs was. Eveneens verkocht de gemeente de woningwetwoning Elk stuk wasgoed kwam gewoon- weg stralend wit uit het sop. En toen de was werd vergeleken met het goed uit de linnenkast, kon mevrouw Van Dongen alleen nog maar zeggen: „U heeft gelijk, nog nooit is mijn was zo wit geweest. Voortaan was ik met Sunili" Wilhelminalaan 10 te Renesse aan de huidige bewoner, de heer L. W. de Feiter. De overdrachtsprijs bedraagt f 11.746,-. Bouwgrond werd verkocht in de Zeeanemoonweg te Renesse aan de heer M. C. Vos te Renesse (kavel 15. groot 508 m2), aan de heer G. F. To me ij te Scharendijke (kavel 14. groot 390 m2) en aan de heer L. W. Boot te Kerkwerve (kavel l, groot 560 m2). De uitsluitend voor permanente wo ningen geschikte grond gaat f 25,- kosten. In Burgh aan de J. M. Beije- laan kocht de heer D. G. Klooster man uit Goes een kavel bouwgrond, groot 375 m2, eveneens voor f 25,- per m2. Het voorstel tot wijziging dei- rechtspositieregelingen van het ge- meentepersoneel werd aangenomen, evenals de wijziging van de Inter communale IZA-regeling Zeeland. Het waarnemend hoofd der school, te Burgh, de beer A. Damman heeft inmiddels de leeftijd bereikt waar op hü het hoofdschap mag vervul len. De raad ging dan ook akkoord met het voorstel de heer Damman als hcofd der school te benoemen met ingang van 1 mei 1966. In de vakature leidster kleuter school te Renesse, ontstaan door het vertrek van mej. L. B. Lievense werd voorzien door de benoeming van mej. A. E. Dijkstra uit Rotterdam, een en ander na overleg met de Inspectrice van het Kleuteronderwijs te Middel burg. De gemeentevlag Westersehouwen bezit een gemeen te vlag, n.l. een gele vlag met daarin een St. Andreas- of schuinkruis met een cobalt-blauwe wit gecontourde rechter schuinbalk en een vermil joen rode wit gecontoureerde linker schuinbalk en in het midden over het snijpunt van beide balken heen als hartschild een wit schild met een zwarte toren. De raad kon zich over tuigen van het nog papieren pronk stuk terwijl ook andere modellen die door de Hoge Raad van Adel werden afgewezen, getoond werden. De nieuw aangelegde weg in het uitbreidingsplan West te Renesse krijgt de naam Zeelelieweg. De naam Julianaweg te Haamstede wordt Ju- lianastraat; de weg lopende van de Weststraat tot het Sluispad krijgt de naam Bernhardstraat en de weg waaraan de 40 ratiowoningen worden gebouwd heet in het vervolg de Be- atrixstraat. In verband met deze naamgeving herinnerde de heer Goossens aan het goede adoptiewerk dat de gemeente Krommenie na de ramp deed in Re nesse en vroeg een weg hiernaar te noemen, hetgeen de voorzitter toe zegde, doch niet in dit uitbreidings plan. De heer Hendrikse achtte de naam Bernhardstraat te Haamstede pas goed als de garage aan het begin ervan is opgeruimd. De Zuidweg Ged. Staten vroegen de mening der gemeente over het verdere ver loop van de Zuidweg waarvan pas het eerste gedeelte op papier is ge reed gekomen. Destijds kwam de ge meente met het plan om de Hogeweg over te steken en door de Rode dal zee te bereiken, doch G.S. nam de Hogeweg een eind in het tracé op en draaide bij het duinhuis „De Hout snip" het Dom'eingebied binnen om aldaar een eind noordwaarts te gaan en te eindigen in een groot par keerterrein. Hier moesten steile hel lingen genomen worden (10 en ook dit plan werd opzij geschoven en vervangen door het huidige waar over G.S. de mening van de raad vragen. Ook nu weer over de Hoge weg en aan het einde bij begin gro te bocht voor de rotonde weer de Do meinduinen in doch nu wordt de bin- nenvoet der duinen langs de bebos sing gevolgd tot aan het geplande parkeerterrein. De mogelijkheid van een verdere doortrekking langs de strandstrook in de richting vuurtoren is op deze manier geschapen en volgens de heer Steur een nieuw G.S. standpunt om dat tegen doortrekken altijd ge ageerd werd. De raad ging met dit plan volledig akkoord doch maakte de opmerking dat höt nodig zal zijn in Westersehouwen terwille van het groot aantal badgasten enige voet gangers-tunneltjes onder de weg door te maken. Enige begrotingswijzigingen kwa men dan aan de orde waaronder het verlengen der W. G. Bootlaan, het bouwrijp maken van het eraan gele gen gedeelte hetgeen f 103.860,- gaat kosten. Het teniet gaan van het voor stel tot aankoop ambtswoning brengt financieel weer wat verluchting. Tot bestuurslid van de Stichting Dorpshuis Renesse werd, wegens pe riodieke aftreding van de heer L. C. Hoogerhuis die niet herkiesbaar was benoemd de heer C. Doreman, Krom me Reke te Renesse die als nummer 1 op de aanbeveling 8 stemmen ver gaarde, terwijl er 3 op nummer 2, de heer M. de Hamer werden uitge bracht. Het voorstel van b. en w. inzake bepaling standpunt over invoering door de minister van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening van grotere ordening op het gebied van de contingentering, lossere vormen van huurprijsbeheersing en huurbe- scherming en geleidelijke intrekking Woonruimtewet 1947 werd met vreugde aanvaard. Ondanks deze heugelijke berichten en de kans dat weer tot normale omstandigheden teruggekeerd wordt kon de voorzit ter niet in een hoerastemming bren gen. De woningwetbouw staat er nog vrij somber voor en er wordt gemikt op de premiebouw in de huursector. Bij de verder voorkomende zaken vroeg de voorzitter de raad het kas- geldleningsvoorstel van de vorige vergadering te verhogen van f 150 duizend tot f 400.000 daar anders di verse betalingen moeilijkheden op gaan leveren. Geen bezwaar van de zijde der raadsleden. De nieuwe drankwet is nog niet in werking en het inwonertal groeit io het seizoen enorm. Daardoor komen enige horecabedrijven erg moeilijk te zitten, omdat ze slechts koffie en li monade mogen schenken. Het is mo gelijk om volgens art. 18 van de Drankwet door middel van een voor stel van de raad aan de minister met een goedkeurend schrijven van G.S. toch voor enige panden een tapver- gunning te verkrijgen. Voor twee panden wilde de voorzitter dit aan vragen, nl. voor het pas geopende café-restaurant „De Zeemeermin" te Haamstede en voor hotel-restaurant „Zeelust" te Westenschouwen. De heer Krijnse Lokker zeide dat er nog meerdere op de lijst stonden, doch de voorzitter vond deze niet urgent genoeg. Met de aanvraag konden de leden zich verenigen. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Dalebout naar de plannen der be jaardenwoningen, n.a.v. de wacht lijst in het ruishuis „Duinoord". De voorzitter antwoordde dat hiervoor het zg. „Platbos" achter het rusthuis reeds werd aangekocht en dat de voorbereidingen in volle gang zijn. Een wat moeilijke kwestie bracht de heer. Westhoeve ter tafel; nl. het negeren van een gemeentewerkman door zijn kameraden. Beide wethou ders hadden pas een vruchtbaar ge sprek met deze persoon zodat moge lijk een en ander toch nog ten goede zal keren, ofschoon de voorzitter de houding van de andere werklieden afkeurde. Mogelijk zal op de volgende ver gadering het rapport over de toe komst van het vliegveld in bespre king komen. Dit naar aanleiding van een vraag van de heer Padmos. Het winkelcentrum in Renesse (de heer Westhoeve vroeg hiernaar), bleek slecht? door drie inwoners uit Westersehouwen in trek te zijn zodat nu ook buitenstaanders kunnen din gen naar een winkelpand. Het bouw rijp maken van dit centrum maakt het mogelijk een noodstraat aan te leggen voor vervoer bouwmaterialen doch de uiteindelijke straat wordt van een speciale uitvoering, omdat auto's hier niet mogen rijden. Ingezonden mededeling KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De vierjarige Ria Braun uit Utrecht is van het 9 meter hoge balkon van de ouderlijke wo ning gevallen en aan de verwondin gen overleden. ENSCHEDE. In het ziekenhuis Ziekenzorg in Enschede is overleden de 24-jarige C. Ravenhorst uit Del den, die vrijdagavond bij een onge val met zijn bromfiets in het cen trum van Hengelo ernstig gewond raakte. DEN HAAG. De algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer heeft een tot en met 1971 lopend vijfjarenplan opgesteld, voor de realisering waarvan ze een bedrag van 55,3 miljoen gulden meent nodig te hebben. UTRECHT. Naar aanleiding van de jongste regeringsmaatregelen met betrekking tot lonen, prijzen en overheidsbestedingen, schrijft het Christelijk Nationaal Vakverbond deze w:eek in zijn orgaan „De Gids": „De vakbeweging is op geen enkele manier verantwoordelijk voor de ge nomen besluiten en vertrouwt ook minder op gunstige resultaten van de maatregelen dan de regering". ZWOLLE. De 66-jarige W. Velt- kamp te Wapenveld, gemeente Heer- de, is, toen hij met zijn fiets de Ka naaldijk overstak, door een auto aangereden en op slag gedood. DEN HAAG. In het ziekenhuis te Purmerend is overleden de 22-ja- rige bromfietser C. Honingh uit Am sterdam', die eerder ernstig werd gew:ond bij een botsing met een an dere bromfietser op de provinciale- weg Monnikendam-Amsterdam. COEVORDEN. De burgemeester van Coevorden, drs. P. A. Wolters, heeft goede hoop dat nog in de loop van juni de DAVO-affaire tot een goed einde kan worden gebracht ROTTERDAM. De 56-jarige P.T. T.-besteIIer J. den Brasem, uit Rot terdam is in de Wijnhaven in zijn woonplaats verdronken. De man viel bij het bestellen van de post aan binnenschippers tussen twee sche pen. Ruim een kwartier later werd zijn 'lichaam gevonden. De leerlingen van de vier hoogste klassen van de o.l.-school maakten vorige week hun jaarlijkse school reis onder leiding van de leerkrach ten en enkele leden van de ouder commissie. Met de nieuwste touringcar van Garage van Oeveren uit Zierikzee vertrok de jeugd om 7 uur om via de Grevelingendam naar Rotterdam te rijden. Door de Alblasserwaard ging het naar Utrecht en van de Domstad over verkeersplein Oudenrijn naar Schiphol, waar op het mooie terras het binnenkomen en vertrekken van de vliegtuigen werd bekeken. De rondrit over het vliegveld was een buitengewone attractie, want de kin deren konden nu de toestellen van vlakbij zien. Door het minder aan gename weer, het was erg koud, werd besloten Schiphol zo snel mo gelijk te verlaten en werd koers ge zet naar de hoofdstad, waar een rondvaart door de grachten op het programma stond. Voor de meeste kinderen was dit de eerste maal dat ze deze tocht, die uitgebreid werd met een vaart door enkele zeeha vens, maakten. Hierna kwamen de bijzonderheden van de stad aan de beurt om bekeken te Worden, waar toe natuurlijk het paleis op de Dam en het Lieverdje behoorden. De Bijenkorf bleek voor de Burghse schooljeugd veel interessants te be vatten want ze kon hier maar moei lijk afscheid nemen. Tot slot maakte de bus nog een rondrit door de stad, waarna de terugreis werd aanvaard. Door de Haarlemmermeer, langs de SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondvoetbal Rayon Zierikzee Standenlijst per 28 mei 1966 Kon. Zeelandia 4 4 0 0 8 10- 3 Smit en Bolnes 4 4 0 0 8 10- 3 V.A.B. 4 3 0 1 6 11- 3 P.Z.E.M. 4 2 11 5 7- 3 Velocitas 4 2 0 2 4 10- 8 v. d. Wekken 4 10 3 2 4- 6 P.T.T. 3 0 12 1 2- 6 R.W.S. 3 10 2 0 5- 6 Neptunus 3 0 0 3 0 2-12 Stella Boys 3 0 0 3 0 0-11 De wedstrijd Smit en Bolnes-R.W. S. wegens uitkomen met ongerech tigde speler door R.W.S. reglemen tair verloren, waarbij tevens twee punten in mindering werden ge bracht. Ringvaart, de Vinkeveense plassen, werd via de Aalsmeerse bloemen weelde naar Hillegersberg gereden waar een speeltuin genoegens te over had. Via de Van Brienenoordbrug ging het op huis aan waar het hoofd der school, de heer A. Damman de chauffeur, de heer Willemse, dankte voor zijn prachtige rit. Om 9 uur was de mooie reis ten einde. DUIVENSPORT „De Bruse Trekker" Wedvlucht uit Creil (Fr.). Afstand plm. 290 km. Gelost om 7 uur. Aan komst 1ste duif 11.50 uur, laatste duif 12,29 uur. De uitslag luidt als volgt: T. M. Dalebout 1. 2. 3, 7, 8, 9, 14, 15, 23, 24, 25, 26; P. Steketee 4, 6, 10, 13, 20; B. de Ruiter 5; A. de Koning 11, 22; C. J. Bolle 12, 17; C. Zandijk 16, 19; J. Folmer 18; B. Schot 21; C. Bal 27. Junioren: K. v. Popering 1, 2. P.V. „Zierick" De P.V. „Zierick" te Zierikzee hield een wedvlucht vanuit Creil, 284 km. In concours 211 duiven. Los: 7 uur; le duif 11.44.17; laatste duif 12.30.06. Fr. Maijs 1, 2, 3, 17, 29. 41, 42; P. Flikweert 4, 7, 8, 20, 32, 39, 48, 49; C. Seijbel 5, 6, 25, 50; Jac. Verwijs 9, 16, 19, 28, 30, 33, 45, 51; J. Dalebout 10, 23, 26, 40. 47; W. Dalebout 11, 13, 15, 34, 53; A. J. Stoutjesdijk 12, 18; H. Slagboom 14, 22. 35, 37, 46; C. Krij ger 21; J. v. d. Sande 24; B. Visser 27; W. Pankow 31, 36, 38, 52; Gebr. Stoutjesdijk 43; M. v. d. Wielen 44. A.s. donderdag in korven voor St. Dénis, 321 km. van 7.30 tot 8.30 uur. Hoofdprijs afd. Zeeland: een koel kast. GROUW. Op rijksweg 32 ter hoogte van de Friese plaats Grouw is een personenauto tegen een vrachtauto gereden, die stilstond voor de Prin ses Margrietbrug met als gevolg, dat een der inzittenden van de personen auto, de 66-jarige S. Paulsma uit Tijnje om het leven is gekomen. ARNHEM. Koolmonoxydevergifti- ging heeft in Arnhem een tweede slachtoffer geëist. De 68-jarige oud werkmeester G. F. B. Smolders over leed in het ziekenhuis, waar zijn 69- jarige vrouw twee dagen eerder was overleden aan de gevolgen van ver giftiging door koolmonoxyde. Ingezonden meiedeling zegt M iss Green Spot Van verse CaJifornische sinaasappelen Vol vitamine-C. En zonder prik! Eantastisch lekker! zonder prik! Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4