8 vleesconserven Haal heerlijke palingworst in huis! Eerst thuis orde op zaken stellen ZWANENBE Met vakantie STREEKNIEUWS Op de wereld zijn 3,2 miljard mensen Bezoek? Babbeltje,borreltje en borrelhapje! Is uw'keukenwinkeltje óók zo welgevuld met blikjes ZIER1KZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 2 juni 196*6' Nr. 19998 Ingezonden mededeling De vakantie is al lang vastgesteld, de reizen zijn uitgestippeld en het hctel of de camping is besproken. En hce dichter de afgesproken datum nabij komt, hce meer de reiskoorts ons te pakken krijgt. Koffers pak ken komt aan de orde, met daarbij de altijd weer terugkomende vertwij feling ever de te kleine koffer en het te grote exemplaar. Maar, des te groter de koortsachtige opwinding ever diverse nuttige zaken, des tc meer zullen we uiteindelijk genie ten Voor we cp reis gaan hebben we cck nog veel zorgen ever huis en haard of huis en tuin, om alles zó achter te laten, dat we onbezorgd kunnen zijn. Heel goed opruimen kunnen we we eigenlijk pas dan als de koffers gepakt zijn, dus vlak voor het weg gaan. Het huis schoonmaken, stofvrij maken, kan natuurlijk een paar da gen van te voren gebeuren. Dat het noodzakelijk is weten ive allemaal. Een van te voren schoongemaakt huis laat zich na de terugkeer weer veel gemakkelijker bewoonbaar ma ken, zodat de moeizaam verkregen ontspanning by thuiskomst niet da delijk verloren gaat. Allerlei problemen moeten worden opgelost Wat we zo van te voren allemaal moeten doen? Kleden, die vlak bij het raam liggen en dus de kans lopen te verschieten, kunnen we omslaan of oprollen. Verder vragen we de buren of een lieve vriendin of zij de kamerplanten water willen geven. We kunnen dit des te gemakkelijker vragen als we aanbieden het ook voor hen te doen als zij vakantie gaan houden. We verlichten het werk van de be hulpzame buren aanmerkelijk, als we van te voren plastic onder de bloempotten leggen, zodat het niet zo erg is als er eens wat water naast de potten valt. Misschien hebben en kele planten een speciale verzorging nodig? Laten we dan niet vergeten dit even door te nemen. Hebben we werkelijk niemand die de planten kan verzorgen, dan zet ten we ze buiten. Er zijn ook speciale bloempotten in de handel, die een maximum aan water kunnen bergen. Een andere manier is om wollen draadjes van een bak water naar de bloempot te leiden. Het is wel raad zaam om hier van te voren even mee te oefenen. Verder is er dan altijd nog de mogelijkheid om de meest waardevolle planten bij een bloemist in bewaring te geven. Dieren en post Ook is het heel belangrijk om tij dig onderdak voor hond of poes te bespreken. Met de zorg voor het aquarium kunnen de buren wellicht ook worden belast. Als we het water in het aquarium eeii dag vóór de reis verversen, is de zorg voor de visjes niet zo bijzonder zwaar. Alleen af en toe wat eten geven. We letten er verder goed op, dat het niet vanaf de straat zichtbaar is, dat ons huis tijdelijk niet bewoond is. Dus geen overgordijnen dicht doen oy de zonwering permanent naar be neden laten. Dit vestigt veel te veel de aandacht op onze afwezgiheid. Ook overvolle brievenbussen heb ben menige inbreker op het idee ge bracht, dat de bewoners op reis wa ren. Kranten en tijdschriften kunnen we daarom beter voor enige tijd af bestellen of door laten sturen. De overige post laten we zeker nazen den. De leveranciers We vergeten vooral niet de melk boer en de bakker te vertellen, dat we voor een bepaalde tijd niet thuis zyn. Te verwachten rekeningen kun nen we misschien het beste op vóór vereffenen, daarbij vergeten we ook de telefoon-, radio- en televisiebeta lingen niet. De laatste weken voor de vakantie kopen we niet meer levensmiddelen duii we strikt nodig hebben, zodat we niet met bederfelijke waren blij ven zitten. Natuurlijk maken we de koelkast niet alleen helemaal leeg van te voren, maar we maken hem ook goed schoon. We laten de deur van de koelkast op een kiertje staan. V\ e laten geen vuil wasgoed ach ter, we inspecteren de waterafvoer, oor op het balcon, en we legen de pedaalemmers. De laatste stappen By de laatste inspectietocht door het huis overtuigen we ons of alle ramen goed gesloten zijn, we sluiteti hoofdkranen af, schakelen de anten ne van radio en televisie uit en dan pas kunnen we met een gerust ge voel de voordeur achter ons dicht trekken. Dan brengen we de sleutel van het huis nog even naar de buren of een goede vriend. Het is immers heel be langrijk dat men in noodgevallen binnen kan komen. Ook ons vakan- iie-adres moet aan achterblijvenden bekend zijn. De tuin baart ons natuurlijk ook nog zorgen. Misschien kunnen we een wederzijdse hulpdienst met bu ren organiseren. Is dat niet moge lijk, dan moeten we de tuin grondig op de vakantieperiode voorbereiden, hierbij bedenkend dat tijdens onze afwezigheid ook het sproeien afvalt. Ju, als we erg reislustig zijn, moeten we daar eigenlijk bij het aanleggen van de tuin al rekening mee houden. Blijven we lang weg, dan kan van te voren een afspraak met de tuinman worden gemaakt, zodat we bij thuis komst geen wildernis of verbrand gazon vinden. Betty Teeling. Besluit van b. en w.: ZIERIKZEE, 1-6. Het college van b. en w. deelt in een schrijven aan de raad mede, dat het - na gehou den controle cp de woningen in de ze gemeente - heeft besloten de nummering van de St. Anthonies- dam-Watermolen te herzien. In het desbetreffende schrijven wordt het volgende overzicht gegeven. M. L. Moermond, St. Anthonies dam 15 wordt Watermolen 2; A. P. Plaum, St. Anthoniesdam 13 wordt Watermolen 4; Wagenmakerij A. P. Plaum, St. Anthoniesdam 11 wordt Watermolen 6. Bij de tijd UTRECHT, 1-6. Op de mani festatie van ambacht en per soonlijk vakmanschap „Bij de Tijd", die van 17 tot en met 25 juni aanstaande in de Utrechtse Jaarbeurshallen op het Croeselaanterrein wordt gehouden, zal Utrecht verte genwoordigd zijn met een groot aantal inzendingen dat vooral het licht zal werpen op het „verborgen vakmanschap". Daartoe behoort onder andere een bijdrage van de rijksuni versiteit, die iets zal laten zien van het zeer persoonlijke vak manschap van de glasblazers en instrumentmakers van de universitaire iverkplaals, de slijper van de fossielen van de afdeling paleobotanie en de skelettenpreparateur van het zoölogisch museum. Al deze vaklieden zullen gedurende de manifestatie in de Bernhard- hal aan het werk zijn. Eens iets héél anders op de boterham Tholen gaat iets doen tegen de dijkrecreatie ST ANN AL AND, 1-6. In de te Scherpenisse gehouden algemene vergadeiVng van het waterschap Tholen waarschuwde dijkgraaf H. van Gorsel uit Vossemeer, dat de dijkrecreatie een zodanige omvang aanneemt dat op kerte termijn re gelend zal moeten worden opgetre den of de Thoolse dijken moeten worden afgesloten. Om dit te voorkomen is een door de betrokken zeven Thoolse gemeen ten te treffen regeling noodzakelijk, zodat in nauw overleg bepaalde ge deelten voor de sport visserij en an dere recreatie kan worden vrij gege ven, terwijl voor de door het water meest aangevochten plaatsen een verbod zal worden opgelegd. Volgens spreker zou begonnen kunnen worden met het aanleggen van parkeerterreintjes, het verbre den van toegangswegen, het plaatsen van afrasteringen en het maken van dijkovergangen op die plaatsen, waar de recreatie het grootste is. Verder vond de dijkgraaf dat er een taak ligt voor de V.V.V. en de hen gelsportverenigingen om via folders voorlichting te verstrekken over wat aan de zeedijken dan en wat niet is toegestaan. ZIERIKZEE Watersportvereniging Zierikzee Het ligt in de bedoeling van de Watersportvereniging Zierikzee op zaterdag 11 juni a.s. een voorjaars- tocht te maken, waaraan door - zo mogelijk - alle schepen van de ver eniging zal worden deelgenomen. Expositie A. Minderhout in „De Speelman" Van 4 juni tot 2 juli exposeert de Middelburgse kunstenaar A. Min derhout in atelier „De Speelman", Nieuwe Haven te Zierikzee. Getoond worden schilderijen en gouaches. Ge lijk bekend is A. Minderhout één dei- prominenten in de Stichting Zeeuw se Beeldende Kunstenaars. NEW YORK, 1-6. De wereldbevolking omvat 3,2 miljard mensen. In de jaren 1960-1964 was de jaarlijkse toename 1,8 procent of één tiende procent meer dan in de daaraan voorafgegane vier jaar. Dit staat in het statistisch jaarboek van de Verenigde Naties voor 1965. Be wereldbevolking was als volgt verdeeld: Azië 1.783 miljoen, (waarvan China minstens 690 miljoen en India 471 miljoen), Afrika 303 miljoen, Noord-Amerika 211 miljoen (waarvan de Verenigde Sta ten 192 miljoen), Latijns Amerika 237 miljoen, Europa 441 miljoen en Oceanië, met inbegrip van Australië en Nieuw-Zeeland, 17-1 mil joen en de Sowjet-Unie telde 228 miljoen inwoners. In 1964 werden 2.120 miljard sigaretten geproduceerd en vermoe delijk opgerookt. Het land waar men het meeste leest en het meest naar de bios coop gaat, is de Sowjet-Unie. De V.S. hebben de meeste auto's en Engeland in verhouding de meeste dagbladen. In Zweden wordt rela tief het meeste staal gebruikt. Eind 1964 waren er in de wereld in totaal tenminste 182,5 miljoen telefoonaansluitingen. Jaarvergadering Bestuurdersbond Sch.-Duiveland ZIERIKZEE, 28-5. In het Huis van Nassau werd onder voorzitter schap van de heer M. C. Verheden, de jaarvergadering gehouden van de N.V.V.-Bestuurdersbond Schouwen- Duiveland. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede dat het ledental van de bond is gegroeid met 64 leden. Ingezonden mededeling Partiële nieuwe nummering van huizen te Zierikzee Aan de zuidzijde van de Gouwe- veerseweg wordt een woning ge bouwd ten behoeve van A. M. Bo- lijn en als gevolg daarvan dient de volgende vernummering plaats te vinden: A. M. Bolijn, nieuwe woning, Gouweveerseweg 2; leegstaande ar beiderswoning, Gouwe veerseweg 2 wordt 4; L. C. Bolijn, Gouweveerse- weg 4 wordt 6; G. van den Hoek, Gouweveerseweg 6 wordt 8. De oostzijde van de Beddewaardse- dijkweg wordt als volgt vernum merd: J. J. Bolijn, Beddewaardse- dijkweg 2a wordt 2; A. A. Vis, Bed de waardsedijkweg 2 wordt 4; D. J. J. van Vossen, Beddewaardsedijkweg 4 wordt 6: J. P. W. C. Stols, Bedde waardsedijkweg 6 wordt 8. Mail vergreep zich aan 17-jarig meisje BEUGEN, 1-6. De rijkspolitie van Bergen heeft in samenwerking met de rivierpolitie van Venlo, de 33-ja- rige gehuwde schipper J. S. uit Doe- tichem gearresteerd, die zich aan aanranding heeft schuldig gemaakt. Het slachtoffer was het 17-jarige meisje T. C. uit Well, die na met hem te hebben gedanst in een dans tent op de kermis in Heukelom, met haar 19-jarige vriend C. G. uit Heu kelom een luchtje ging scheppen. Tijdens het wandelingetje werden zij aangehouden door een met een ge weer gewapende man. die het twee tal onder dreigementen naar een schip dwong te gaan, waar de jon gen in de boeg werd opgesloten. In de kajuit vergreep de man zich aan het meisje. :t een Daags Algemeen Abonnement; f60.- Ie klasse. Kinderen 3 t/m 9 jaar half geld. Ideaal yoor uw vakantie. 8 Dagen onbeperkt reizen door beel Nederland. Het abonnement is bü alle stations en reis bureaus verkrijgbaar. Pas foto meebrengen. KERKWERVE Geslaagde rundveekeuring Ook te Kerkwerve werd de jaarlijk se rundveekeuring gehouden van de afdeling „Schutje". Aangevoerd wer den 28 dieren waaronder drie stie ren. Aanwezig was Harmsen, rijksvee- teeltconsulent, en de heren J. Vos en De Rijke als keurmeesters, als mede de heer v. Sluis, inspecteur van het Nederlands Rundvee Stam boek, dat twee dieren kon inschrij ven. De prijzen werden als volgt toegekend le kalfskoeien: la Mieneke 20, eig. Wed. L. de Kok; lb Nellie, eig. A. C. Bil; lc Nyova, eig. M. den Boer; ld Maja, eig. J. Bolkenbaas; 2a Lam mie, eig. Wed. L. de Kok; 2b Mag- da, eig. A. C. Bil; 2c Dora, eig. Wed. L. de Kok; 3a Buitenmark Bertje, eig. N. L. Boot; 3b Ada, eig. M. den Boer; 3c, eig. M. den Boer. 2e kalfskoeien: la Maja, eig. J. Bolkenbaas; lb Margriet 17, eig. N. L. Boot; lc Leeuwarder, eig. N. L. Boot; ld Willy, eig. A. C. Bil; 2a Boukje 101, eig. Wed. L. de Kok; 2b Tinie, eig. A. C. Bil; 2c Bertha, eig. N. L. Boot; 2d Ellie, eig. M. den Boer 3e kalfskoeien: le prijs Emma 2. eig. M. den Boer; le prijs Tinie 16, eig. A. C. Bil. Oudere koeien: la Frida 5, eig. Wed. L. de Kok; lb Nyova 15, eig. M. den Boer; lc Margriet 2, eig. N. L. Boot; ld Maatje, eig. A .C. Bil. Kalfvaarzen: le prijs Elsje II, eig. Wed. L. de Kok. De stier „Maryn" van de heer Korstanje behaalde een 2e prijs. Prijzen werden beschikbaar ge steld door molenaars de heren; Krij ger, Opree en Verhage. Firma Lan- degent, P. M. v. d. Klooster, Rom- bouts, terwijl door de C.A.V., C.B.T. B„ Boerenleenbank, Landbouwvere- niging „Kerkwerve", C.M.M.C. gel den werden beschikbaar gesteld. De heer Vos dankte allen voor de goede opkomst en de vele prijzen en hoopte in de toekomst op eenzelfde geslaagde keuring. SEROOSKERKE De colecte ten bate van „Het Hoogeland" heeft alhier f 20 opge bracht. Drie auto's betrokken bij aanrijding Op de splitsing Serooskerkseweg- oprit Schelphoek had een aanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. De bestuurder van een perso nenauto, de heer W. v. d. S. uit Veld hoven, die naar links de oprit van de Schelphoek wilde oprijden, werd, terwijl hij zijn personenauto tot stil stand bracht om een tegenligger te laten passeren, aan de achterzijde aangereden door een bestelauto wel ke werd bestuurd door de heer H. v. d. K. uit Gouda. Deze bestelauto werd op zijn beurt aangereden door een achter hem rijdende personen auto, bestuurd door de heer J. v. S. uit Breda. Vermoedelijk heeft de be stuurder van laatstbedoelde perso nenauto niet gemerkt dat de perso nenauto naar links af wilde slaan. De bestelauto en laatst genoemde personenauto werden beschadigd. SPORT ATLETIEK Succesesn voor ,Delta-Sport"-leden te Hulst ZIERIKZEE, 30-5. Leden van „Deltasport" hebben met succes deel genomen aan atletiekwedstrijden, die gehouden werden te Hulst en ge organiseerd door de vereniging R.K. H.A.V. in die stad. Zowel op de discus en de kogel bleek mevrouw E. Goedhart-Schot in dit milieu een klasse apart en troon de hoog boven andere noteringen. Als tweede eindigde haar zus J. Schot. Tobi Visser bleek een jonge atleet met mogelijkheden. Op de loopnum mers werd hij bij de jongens-B twee maal eerste en bij het verspringen (6.13). Bij de jongens-A werd hij tweede bij het hoogspringen (1.55). Jopie Stoutjesdijk werd bij de da mes eerst op de 100 meter en tweede bij het hoogspringen. Bij de meisjes -A werd Jopie Verwest eerste bij het kogelstoten. Vooral de kleintjes heb ben er bij deze ontmoeting stevig voor moeten vechten. Adrie Koster werd tweelmaal tweede op de 60 m en bij het verspringen jongens-D. Hanny Burcksen werd tweede op de 60 meter meisjes-D. Door de organisei'ende vereniging waren medailles beschikbaar gesteld. De secretaris de heer C. Heijboer bracht het jaarverslag uit, naar aan leiding waarvan een tweetal vragen werd gesteld. Het bestuur kon hierop naar voldoening antwoord geven. Ook het financieel verslag - uitge bracht door de penningmeester de heer J. L. Zappey - kreeg de goed keuring van de vergadering, na uit gebracht positief rapport van de kas- commissie. De seci-etaris de heer Heijboer was aftredend en stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd met algemene stemmen benoemd de heer L. v. d. Bijl te Zierikzee. Herkozen werden de aftredende penningmees ter de heer Zappey en de heer J. J. Stuik van de A.N.M.B. Actuele problemen Na de pauze sprak de districtsbe stuurder de heer C. Hoek over het onderwerp: „Actuele problemen", waarbij het accent uiteraai'd kwam te liggen op de loon- en prijspolitiek. Ook de vakbeweging - aldus de heer Hoek - acht een groot tekort op de betalingsbalans voor ons land onge wenst. Gezien echter het feit dat onge veer een miljoen werknemers de verschillende C.A.O.'s reeds zijn goedgekeurd, zou het diskriminatie betekenen tegenover werknemers, vallend onder C.A.O.'s, die nog in be spreking zijn; met een geringe sala risverhoging genoegen zouden moe ten nemen. Ook het sluiten van be drijven zonder dat de vakorganisaties daar bijtijds van in kennis worden gesteld, achtte spreker een onrecht vaardigheid. In zijn dank- en slotwoord, deelde de voorzitter nog mede dat contact is opgenomen met de Bestuurders- bond van Flakkee ter bespreking van de problemen, die op beide schier eilanden, wat betreft de vakbewe ging, sterke punten van overeen komst vertonen. Besloten werd een eerste gezamenlijke bijeenkomst te Zierikzee te houden. AMSTERDAM. Burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam is ge confronteerd met 1600 handtekenin gen van jongeren die zich keren te gen het recente optreden van groe peringen lêeftijdgenoten in Amster dam. Ingezonden mededeling Natuurlijk had u die borrelworstjes al in uw eigen 'keukenwinkeltje' met vleesconserven klaar staan. Dat winkeltje van u is trouwens helemaal zo plezierig welgevuld met blikjes smakelijke vleesconserven. Met zorg bereid Cdat proeft u), hygiënisch verpakt Cdat ziet ui). Enu haalt er zo véél uit 'n blikje!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3