KIEZERS EN KIEZERESSEN! De verwachtingen voor Pinksteren in de Schoiiwse Westhoek JBaracuda" gaat duiken met Pinksteren Zaterdag 28 mei deel van verkeersmaatregelen in Esso verlaagt de benzineprijs STREEKNIEUWS werking STREEKNIEUWS HONG KONG/CLARENCE. C. Adamseen voormalige Amerikaanse kor poraal, die tijdens de Koreaanse oorlog krijgsgevangene werd gemaakt en na de strijd in China verkoos te blijven, is donderdag met z\jn Chinese vrouw en twee kinderen Hong Kong aangekomen. Hij heeft twaalf jaar in China vertoefd. Adams wil naar de V.S. terug om zijn moeder te zien. Hoofdkwartier ie Dreischor DREISCHOR, 2G-5. Traditiege- trouw ko>mt de Nederlandse Vereni ging voor Onderwatersport „Baracu- da" met Pinksteren weer naar Drei- schor voor het maken van duikex cursies. Reeds zaterdag komen duik- sters en duikers naar Dreischor, waar zü officieel zullen worden ont vangen door burgemeester A. H. Ver meulen in hotel „De Drie Schapen". Wü vernemen dat in totaal 210 men sen hebben ingeschreven, o.w. 140 duikers, waarvan 42 uit België. Zaterdagmiddag vertrekken duik- sters en duikers naar de plaatsen waar gedoken wordt. In de avond uren wordt het diner gebruikt, hetzij in het hotel of op het kampeerter rein. De avonduren worden gevuld met film en dans. Ook zondag worden er duikoefe- ningen uitgevoerd en wordt gemeen schappelijk een diner gebruikt. Maandag tenslotte duiken in de morgenuren en in de middaguren een slotbijeenkomst in ,.De Drie Schapen". Van bevoegde zijde vernemen wij dat het hier het grootste duikeve- nement betreft van Nederland en waarschijnlijk van heel West-Euro pa. Het verkeersplan Terug uit China WESTERSCIIOUWEN, 26-5. On danks de minder goede weersver wachtingen voor het a.s. weekend, zover het ten minste de meteorolo gen mogelijk is zo ver vooruit te voorspellen, maakt de Westhoek zich op om de Pinksterdrukte op te van gen. We kunnen rustig zeggen dat de meeste voorbereidingen reeds ge troffen zijn in het recreatie-vlak, want alles is gereed. Zomerhuisjes zijn schoongemaakt en gelucht, de pensionkamers hebben een goede beurt gehad, de bedden van schone lakens voorzien, de tuin een opknap pertje kortom ieder heeft deze week niet stil gezeten en tot des avonds laat is gewerkt om het de toerist op de bekende Schcuwse wijze weer goed naar de zin te maken. In de hotels zit men eveneens voor een enorme toeloop want er is met Pinksteren geen kamer meer vrij en voor deze mensen wordt het een zwa re opgave om aan de hooggespannen eisen te voldoen want personeel te kort is ook hier schering en inslag. De campings hebben reeds zeer veel aanvragen gehad voor een staanplaats met tent of caravan en daarbij is weer eens duidelijk geble ken dat het woonhuis op wielen enorm in aantal is toegenomen en buitengewoon in trek is gekomen. Zo yrg zelfs dat het de gewone kampeer- tent langzaam maar zeker gaat ver dringen. De tent van vroeger in de eenvoudige shelter-uitvoering is reeds verdwenen en vervangen dooi de luxe bungalowtenten waarin de gehele familie een zit- en een lig plaats heeft. Dan komen er combi naties op de markt van een caravan met een tentenuitbouw zodat er nog meer ruimte ter beschikking komt. Als staaltje van de voortgaande tech niek zagen we vorige week reeds een bungalowtent met een t.v.-mastje ernaast. Bepaalde vakartie-oorden vol De vakantie-oorden, zoals de Westhoek die kent in de vorm van „De Goebel" en het bekende „Gin- stervold" zijn reeds lang besproken Verliezen in Vietnam SAIGON, 26-5. De afgelopen week zijn in Zuid-Vietnam meer Ameri kanen gesneuveld dan in enige an dere week sinds vorig jaar novem ber, zo wordt van officiële zijde in Saigon meegedeeld. Vorige week lie ten 146 Amerikanen het leven en werden er 820 gewond. De Zuidviet- namezen verloren volgens een Ame rikaanse woordvoerder 236 man en de Vietcong 1.235. Loopstoel voor invaliden WASHINGTON, 26-5. Het Ameri kaanse ministerie van volksgezond heid heeft opdracht gegeven tot het vervaardigen van een achtpotige „loopstoel", voor mensen met afge zette ledenmaten en verlamde kin deren, naar het voorbeeld van de „maanloper", welke een Amerikaan se onderneming oorspronkelijk voor gebruik bij een zachte landing op de maan in het kader van het „Surve- yor"-project heeft ontwikkeld. De poten van de loopstoel worden vol gens mededelingen in het Ameri kaanse vaktijdschrift „Missiles and Rockets", tweeaan twee bewogen met aandrijving door middel van batterij-energie. Men zou er zich mee over alle soorten terrein kun nen voortbewegen met een snelheid van ongeveer drie kilometer per uur. De besturing geschiedt met een door hand, voet of kin bediende knuppel. DEN HAAG, 27-5. De Esso heeft vandaag (vrijdag) in grote delen van het land de prijs van de benzine ver laagd. Vanaf vanmorgen verkopen de Es- sopompen gewone benzine gemiddeld vier cent goedkoper. Oorzaak: de enorm gestegen verko pen van goedkope benzine aan de witte pompen. Esso zégt geen aanval te willen doen op de witte pompen. De maat regel moet als een bescherming van het merktaandeel worden gezien maar de Essodirectie verklaart wel dat er volgende stappen zullen ko men als de witte pompen op hun beurt ook de prijs verlagen en daar mee lijkt de benzine-oorlog wel ver klaard. INGEZONDEN STUKKEN De kleuterschool van Brouwershaven Naar aanleiding van het bespro kene in de raadsvergadering van 18 mei 1966 van de gemeente Brouwers haven ziet de oudercommissie van de gemeentelijke kleuterschool te Brou wershaven zich genoodzaakt enkele punten uit deze vergadering te cor rigeren, teneinde een verkeerde in druk, welke men zou kunnen krij gen van de hoofdlei'dster, weg te ne men. Ie. dat niet de hoofdleidster om een telefoonaansluiting heeft verzocht, doch dat dit, in het belang van de kleuters, is gedaan door onze ouder commissie en dat het belang ervan door de inspectrice ten volle is on derschreven, gezien de geïsoleerde ligging van de school; 2e. dat niet de hoofdleidster om een „karpet" f 50,-) heeft gevraagd, doch dat de inspectrice van het kleu teronderwijs dit nodig vond. Het komt ons dan ook voor, dat de woorden „dure dame", door het raadslid van der Wekken geuit, vol ledig misplaatst zijn Brouwershaven, 26 mei 1966 De Oudercommissie van de gemeen telijke kleuterschool te Brouwersha ven. en zitten eigenlijk al geruime tijd vol Vooral „De Koebel" heefi een zeer gevarieerde toeloop. Diverse scholen met hun hoogste klassen kwamen het grote gebouw al enige dagen behui- zen. Typisch voor dit gebouw is dat elk jaar ongeveer dezelfde klantjes terugkomen waaruit voortvloe.it dat het bijzonder in trek is. Het strand is schoon en mooi en de wandelpaden liggen er knap bij. Zoals het er nu uitziet zal al het moois door duizenden mensenogen bekeken en gewaardeerd worden mits het weer er eens flink aan mee werkt. Naast al de blijvende toeristen zijn Donderdag zijn acht hoge Indo nesische officieren per vliegtuig in Koeala Lcempoer aangekomen voor het eerste officiële bezoek nadat In donesië in 1963 begon met rijn con frontatiepolitiek tegen Maleisië. DE OVERHEIDS UITGAVEN VEENENDAAL, 26-5. Tijdens een verkiezingsbijeenkomst te Veennen- daal heeft de Anti-Revolutinaire fractievoorzitter in de tweede kamer, de heer B. Roolvink, gezegd dat er, indien de overschrijdingen van de overheidsuitgaven zich zullen voort zetten, in het najaar mogelijk be lastingverhogingen in het vooruit zicht gesteld zullen worden. „Er zal als regeringpartij moed voor nodig zijn een dergelijk impopulaire maat regel te nemen", zo zei hij. De heer Roolvink antwoordde dit op vragen over het tweedekamer debat aangaande de regeringsnota over de loon- en prijs politiek. De Bemmelse moordzaak ARNHEM, 26-5. Het gerechtshof te Arnhem heeft donderdag de ge hele dag besteed aan de behande ling van de strafzaak in hoger be roep tegen de 32-jarige huisvrouw J. M. B. uit Bemmel, die er van wordt verdacht op 1 mei 1962 haar 62-jarige vader, de tuinder Piet Evers door het mengen van parathi- on in zijn koffie om het leven te heb ben gebracht. Ook zou zij een groot aantal oplichtingen en verscheidene keren valsheid in geschrifte hebben gepleegd, in totaal zeven tenlasteleg gingen. De rechtbank te Arnhem ver oordeelde haar op 7 december jl. tot twaalf jaar gevangenisstraf met af trek wegens doodslag op haar vader, valsheid in geschrifte en oplichting, meermalen gepleegd. Nadat de offi cier van justitie twintig jaar met af trek had geëeist. f Kampeer- informatiedienst DEN HAAG, 26-5. Voor het J vijfde jaar zal de kampeerin- formatiedienst van de A.N.W.B. weer van start gaan. Deze dienst zal inlichtingen verstrekken over de bezetting van ongeveer zevenhonderd t terreinen, die een capaciteit hebben voor bijna 300.000 per- sonen. De terreinen kunnen ruim 60.000 tenten en 30.000 caravans herbergen. ZIERIKZEE, 25-5. Deze week hield de Rode Kruis kolonne de jaarlijkse ledenvergadering in het Ned. Herv. verenigingengebouw. De voorzitter de heer D. v. d. Doel open de de vergadering met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder de heer H. Vil, secretaris penningmeester van het afd. bestuur. De gebruikelijke agendapunten werden vlot afgewerkt. Voor het be stuurslid A. Bil, welke zich niet meer herkiesbaar stelde, werd geko zen mevrouw Huige-Kik. Na de kof- fie-pauze bedankte de voorzitter de inmiddels ter vergadering versche nen commandant, dokter C. M. van Hoorn voor het vele werk dat hij aan de Rode Kruis kolonne doet, welke dank hij vergezeld liet gaan van een platenbon en een plant voor mevrouw Van Hoorn, waarop de commandant een dankwoord sprak, en een oproep tot de leden voort te gaan aan het kolonnewerk. De heer H. Uil dankte vervolgens de commandant, het bestuur en de leden voor hun aktiviteit aan het mooie werk van het Rode Kruis be steed. Op deze vergadering werden aan de dames P. F. Berrevoets, P. W. J. Hillebrand, G. ten Hove en me vrouw J. M. ten Hove het E.H.I.O.- diploma uitgereikt, het resultaat van de in deze winter gegeven cursus door mevrouw Van Sluis-bij de Vaa- te, waarvoor deze laatste als dank een bloemetje mocht ontvangen. Verder nog aan 9 dames en 2 he ren, n.l. mej. S. Boogerd, N. Uil, J. M. Manni, mevrouw M. J. C. de Bruijne-de Vlieger, R. J. van Im- VOETBAL Zierikzce I-CIuzona I Maandag, 2e Pinksterdag) vindt de belangrijke ontmoeting tussen Zie- rikzee en Cluzona plaats te Zierikzee. Indien Cluzona deze wedstrijd wint kan Vosmeer hoogstens gelijk komen in punten (in de wegens regen ge staakte wedstrijd Nieuw Eorgvliet- Vosmeer staat V. met 0-1 achter, dit zegt natuurlijk nu nog weinig). Evenwel is er dus voor Cluzona, dat door een grote supporterschare vergezeld wordt, alles aan gelegen om op Schouwse grond goed voor de dag te komen. Het krijgt een moei lijke taak, want de los van alle zor gen spelende rood-zwarlen staan niet voor niets hoog op de ranglijst genoteerd. we erg benieuwd hoe het dagjes-toe- risme haar koers op de Westhoek zal leggen. Dagelijks snorren nu reeds zeer veel vreemde autobussen door de Westhoek en het is niet uitgeslo ten dat dit aantal op 2e Pinksterdag nog groter wordt. Vorig jaar ken den we toen ook een dergelijk groot aantal. Valt verder nog te vermelden, dat ook de Middenstand de nodige aan dacht aan deze feestdagen heeft be steed en extra veel heeft ingesla gen. Voor de bakkers en de slagers komen weer enige dagen van hard aanpakken en deze mensen zullen blij zijn als het zondag geworden is. HAAMSTEDE De ratiobouw Voor de 40 ratio-woningen die uit gezet zijn in het plan Zuid te Haam stede worden de fundamenten ge legd. Dagelijks rijden de speciale ce- mentwagens met hun draaiende bak ken vanuit Goes naar Haamstede waar begonnen is met het storten van de fundamenten. Zoals bekend zullen de 40 woningen volgend jaar in mei of juni gereed zijn mits alles meeloopt. BURGH Westboutdijk schiet goed op De fa. Molhoek uit Sleeuwijk is al enige maanden bezig met het ver zwaren van het stuk dijk gelegen tussen de Westbout en de „Driehoek" het zo geheten kleine inlaagje van de heer A. v. Zuijen te Burghsluis. Er is reeds een flink stuk klaar dat vooral in de breedte is uitgegroeid tot een. zwaar dijklichaam. In de hoogte bleef de dijk ongeveer het zelfde, slechts een halve meter werd het opgevoerd. Het werk zal in ok tober klaar zijn waarbij dan ook de weg inbegrepen zal zijn die een 10- tal meters landinwaarts opschuift aan de voet van de dijk. Het werk, in opdracht van het wa terschap „Schouwen-Duiveland" brengt heel wat leven in de brou werij. Vooral de haven Burghsluis aan welks kaden het benodigde zand aangevoerd wordt door de zuiger „Merwede 19" kent een grote drukte. Met G.M.C.'s wordt het zand ver der naar de dijk gereden waar twee draglines en een bulldozer het tra cé gereed- en afmaken. Natuurlijk is hier en daar mankracht onontbeer lijk. BROUWERSHAVEN Ernstige aanrijding Op de weg Brouwershaven-Den Osse deed zich een ernstige aanrij ding vpor tussen een brommer, be stuurd door de heer v. Duin uit Brouwershaven, die naar zijn werk ging bij de Deltadienst, en een busje, eveneens van de Deltadienst. De chauffeur van het busje was van mening dat de heer v. D. mee wlide rijden, zodat hij flink remde. Hier door kwam de heer v. D„ die nog uit wilde wijken, klem te zitten tussen de zijkant van het busje en zijn bromfiets. Met een gescheurde achil lespees moest de heer v. Duin in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis wor den opgenomen. Schooleugd op reis Tweeenveertig leerlingen van de merzeel-Carstens, J. Jongschaap-An ker, N. D. Meier-Geelhoed, T. C. Stoutjesdijk-Wilbrink, N. M. Bar- dolf-Viergever, de heren N. Bardolf en W. D. Scheele, die allen door me vrouw Van Sluis-bij de Vaate en de heer Van der Kloot waren opgeleid voor het E.H.B.O.-diploma. Hiervoor werden zij beiden bedankt door één der cursisten, met een hartelijk woord en voor elk een boekenbon. Na de rondvraag was het aan de voorzitter allen hartelijk te danken voor de goede opkomst. klassen 1 en 2 van de o.l.s. te Brou wershaven hebben woensdag een heerlijke dag beleefd aan het jaar lijkse schoolreisje. Dit jaar was de Efteüng gekozen, wat bij de jeugd zeer in de smaak viel. Daar het ont zettend druk was in het park, en veel vreemde kinderen met de Brouwse jeugd mee gingen lopen, sloeg men vlug een zijpaadje in, dat naar de speeltuin leidde. Daar was het nog erg rustig, en konden de kinderen hun hart ophalen. De mee gebrachte broodjes en limonade lie ten ze zich goed smaken. Daarna werd de sprookjestuin bezocht, wat de kinderen erg mooi en leerzaam vonden. Een fikse bui deed de kin deren vlug in de bus belanden, waar de laatste lekkernijen werden ge nuttigd. De reis verliep vlot, maar thuisgekomen was de regen toch weer spelbreker, daar de plaatselijke muziekvereniging „Apollo" niet uit kon rukken. De pret in de bus was er niet minder om. De heer de Jong van de o.l.s. en vijf dames maakten de reis mee. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. maandag 30 mei (2e Pinksterdag) luidt: lste klasse B: Robur I-Luctor I; Kruiningen I-Renesse I (half 3, scheidsr. P. Polfliet). Zaterdagmiddag-competitie Het programma voor a.s. zaterdag 28 mei luidt: lste klasse: Kloetinge I-MEVO I (kwart over 4, scheidsr. J. Zuidweg); Middelburg V-Bruse Boys I (kwart over 4, scheidsr. J. Roelof); Nieuw- dorp I-Wissenkerke I; VCK I-Be ren I. 2e klasse A: WIK I-Serooskerke I (kwart over 3. scheidsr.Th. Sies); Oostkapelle I - Brouwershaven I (kwart over 2, scheidsr. J. Nijssen); Colijnsplaatse Boys I-Veere I. 3e klasse A: ZSC '62 I-SKNWK I (3 uur, deze wedstrijd wordt voort gezet vanaf de 85 ste minuut met stand 0-1, scheidsr. J. D. v. d. Linde). Juniorcncompetitie Groep A I: Zeeland Sport A 1- Waicheren A 1. K'-'RKNIEUWS Geref. Gem. in Nederland Nieuwerkerk: woensdag 1 juni 7.30 uur ds. J. Pannekoek, Terneuzen. Met ingang van 28 mei a.s. om 8.00 uur 's morgens gaan de nieuwe ver keersmaatregelen in voor de volgen de routes: Vanaf Westbrug tot Havenplein Voor auto's éénrichtingsverkeer van Manhuisstraat tot Havenplein. Op de Poststraat geldt een wachtver- bod voor de noordzijde vanaf de Manhuisstraat tot de Witte IJestraat. Een volledig stopverbod geldt voor het gedeelte van de Poststraat vanaf de Witte IJestraat tot de Appelmarkt èn voor de Appelmarkt. Autobussen en vrachtauto's langer dan kV'i meter mogen de Poststraat vanaf de Man huisstraat niet meer inrijden. Een voorrangswaarschuwingsbord is aangebracht bij de kruising Kerk- hof-zuidzijde-Raamstraat. Vanaf Havenplein tot Meelstraat Voor auto's éénrichtingsverkeer, via Mol, Melkmarkt, Beddeweeg, (ged.) Klokstraat. Een volledig wachtwoord geldt voor: Mol, Melkmarkt en Beddeweeg (ged.) Vanaf Mol naar Jannewekken Voor auto's éénrichtingsverkeer via Schuithaven en Lange Nobelstraat. Een volledig wachtverbod geldt voor de Schuithaven (met uitzondering van de parkeerplaats). Voor de Lange Nobelstraat geldt een wachtverbod voor de westzijde. Vanaf Melkmarkt naar Jannewekken Voor auto's éénrichtingsverkeer via Verrenieuwstraat, Watermolen en St. Anthoniesdam. Voor de Verrenieuwstraat geldt een wachtverbod voor de linkerzijde v.a. Beddeweeg tot Watermolen. Voor de Watermolen geldt een wachtverbod voor de rechterzijde vanaf de Verrenieuwstraat. Voor de St. Anthoniesdam geldt een Volledig wachtverbod. De Hem Voor auto's éénrichtingsverkeer van de Schuithaven nfcar de Watermolen. Ook voor de Hem geldt een volle dig wachtverbod. De Visstraat wordt gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. RENESSE Zomeravondconcert Morgen (zaterdag)avond wordt in de dorpskiosk een zomeravondcon cert gegeven, waarvan het eerste ge deelte (7.30 uur) wordt verzorgd door „Witte van Haemstede" en het twee de gedeelte door „Luctor el Emergo" Men mag het concert zien als een voorbereiding van beide verenigin gen voor het met Pinksteren te hou den concours in Heikenszand. ADVERTENTIE Brengt daarom atv stem uit op één van de kandidaten die de liberale beginselen voorstaan! Denk zelfstandig O Leef zelfstandig Stem zelfstandig Deze kandidaten zijn: BROUWERSHAVEN Lijst 3 L. M. Mocrmond, Dreischor Mr. A. Gast, Brouwershaven P. C. S. van Ilattem, Noordgouwe Ph. J. van Ast, Brouwershaven J. J. C. de Vlieger, Zonnemaire C. H. van Schelven, Dreischor Mej. J. M. van den Bout, Zonnemaire P. M. Vis, Noordgouwe J. J. van der Linde, Dreischor DUIVELAND Lijst 5 M. K. Romeijn, Ouwerkerk M. J. Zcylcr, Oosterland J. H. v. d. Zande, Nieuwerkerk J. Kwaak, Oosterland W II. Kesteloo, Nieuwerkerk A. Vijverberg, Ouwerkerk A. F. v. d. Zande geb. Vleugels Schutter, Nieuwerkerk WESTERSCHOUWEN Lijst 3 M. J. Steur, Noordwelle B. J. Kloosterman, Noordwelle W A. M. Kalkman, Renesse E. C. Priester, Haamstede G. J. Baan, Burgh R. Saman Pz., Haamstede A. G. J. Friderichs, geb. Landegcut, Burgh E. P. H. M. de Feyfer- Baukema, Renesse W. J. van de Zande, Burgh M. Soctcrs, Haamstede N. A. Dambruin, Haamstede L. Vis, Noordwelle ZIERIKZEE Lijst 3 M. C. Doeleman, Zierikzee C. J. Coumou, Zierikzee C. G. Vleugels Schutter geb. Spit Zierikzee J. der Weduwen, Zierikzee G. Timmerman, Zierikzee C. de Graag, Zierikzee J. Th. Brouwer, Zierikzee P. Steutel, Zierikzee A. M. de Rijke, Zierikzee L. H. A. de Jonge, Zierikzee Uitreiking E.H.I.- en E.H.B.O.-diploma's te Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5