bij Albert Heijn Jus d'Orange Eiskwie Ma.fi«lariint!es Voor gezellig thuis Voor gezellig uit REPEN Vermouth Zoute Pinda's 500 Cola-Drink Up-Drink 88 44 98 59 39 KNAKWORST STREEKNIEUWS Voor de Pinksterverkoop: 250.000 flessen 1/1 fles Daar is het mooi voor Ananas ooie 2 bNus DrOP300 gram Koeken Paté Sauries Fillets blikje-?? 65 Camembert doosje 135 gr l&T 99 Rosé d'Anjou 1/11,es^2.25 l42 albert heijn SCHELVISLEVER AH-CAKEMX Mars Repen 3 voor 69 Fruitella Van Melle, 5 smaken groto rol 16 Choc. Pastilles.rol 100 gram 69 Kauwgom doublcmint pakje 5 st. 19 Zaanse Korstjes Café Noir Knackebröd Ryvita Spritskoeken Bierworstjespak 4 sluks 99 Gekookte Worst stukje 200 gram 79 Mals Rookvlees 100 gram 75 Krentenbrood-1. Koffiekoeken 79 MentOS^a^OOgramnu 39 Leverpastei 3 u* 99 Bramen 55 Fruitcocbtail 69 Slagroom Appelmoes 65 Sperziebonen 78 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 mei iy66 Nr. 19995 Z1EK1KZEE De SAKOR-collecte (Ingezonden). Meer dan 40.000 kinderen in ons land hebben op één of andere manier de hulp van de kinderbescherming nodig. Het verlenen van deze hulp wordt verricht door particuliere ver enigingen, stichtingen en instellin gen. In belangrijke mate wordt dit werk door de overheid gesubsidieerd. Jaarlijks echter moet nog ruim twee miljoen gulden door de particuliere kinderbescherming worden bijeen gebracht, ongeacht de miljoenen die nodig zijn voor de instandhouding en uitbreiding van tehuizen. Om het verschil van deze miljoe nen tussen de overheidssubsidie en de werkelijke kosten te overbruggen houden de gezamenlijke Nederlandse Kinderbeschermingsinstellingen van alle gezindten en ruim 400 in ge tal, voor dit doel verenigd in de Stichting „SAKOR" - jaarlijks een nationale collecte. Deze inzameling wordt dit jaar in Zierikzee gehouden van maandag 30 mei tot en met zaterdag 4 juni 1966. De opbrengst van de collecte vorig jaar bedroeg 531.000. Voorjaarsvergadering Nutsdepartement In „Mondragcn" wordt cp dinsdag 31 mei a.s. de voorjaarsvergadering gehouden van het departement Zic- rikzee van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Wegens periodiek aftreden van de heer J. Steutel als lid van de kas- commissie, is een verkiezing noodza kelijk. Het bestuur stelt als kandida ten de heren J. H. v. d. Ouden en R. P. Hogerheijde. Verder aftredend als leden van de bibliotheekcommis sie zijn de heren A. Brand en G. H. Breetveit. Beide herkiesbaar. Even eens aftredend is de heer C. O. J. Hendrikse als lid van de tuingrond commissie. Ook de heer Hendrikse is herkiesbaar, evenals de aftreden de commissaris van de Nutsspaar- bank de heer T. B. van der Straaten. Verder is verkiezing nodig van een commissaris der Nutsspaarbank we gens aftreden van de heer J. J. Stols, die de leeftijd van 70 jaar bereikte. Het bestuur stelt als kandidaten de heren J. P. W. C. Stols en C. O. J. Hendrikse. Tenslotte zijn aftredend de bestuursleden de heren C. Berre- voets en C. Koopman. Het bestuur stelt voor beide heren te herbenoe men. De benoeming van afgevaardig den naar de te Amsterdam op 4 ju ni te houden algemene vergadering der maatschappij, vindt plaats. De voorzitter van het departement, de heer C. J. H. Scheuerman zal op deze vergadering een causerie houden over zijn ervaringen als dierenarts. In verband met de talrijke verkiezin gen, is opkomst naar deze vergade ring dringend gewenst. NOORDGOUWE Opening buitencentrum Ver. Volksonderwijs Op zaterdag 4 juni a.s. vindt de feestelijke officiële opening plaats van het (derde) buitencentrum van de Vereniging Volksonderwijs ie Amsterdam. Dit buitencentrum wcrdt - gelyk bekend - onderge bracht in het (gerestaureerde) voor malige ziekenhuis te Noordgouwe. De officiële opening zal geschieden door de commissaris der koningin in de provincie Zeeland mr. J. van Aartsen. De Indonesische minister van buitenlandse zaken, Adam Malik, heeft meegedeeld dat de vredeson derhandelingen met Maleisië voor het eind van deze maand zullen be ginnen en wel in Bangkok, Thai land. De precieze begindatum is nog niet vastgesteld. SPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Phi lipsland vanaf Neufvilles. In con cours waren 185 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1303.12 m.m. Aankomst 10.51.53. De snelheid van de laatste duif was 1008.52 m.m. Aankomst 11.18.48. Abr. Geense 1, 34; L. Vermeij 2, 13, 17, 27, 44, 50; Joh. Quist 3, 30; Th. Bakker 4, 7, 10, 16, 40, 46, 49; Jac. Geense 5, 14. 41, 47; Abr. Verwijs 6, 8, 12; J. Bakker 9, 56; M. Geuze 11, 42, 59; J. Reijngoudt en Zn. 15. 21; J. C. Verwijs 18, 36, 51, 57, 60, 62; A. Fonteijne 19, 20, 24, 25, 31, 48; A. Faasse 22. 26, 28, 29, 33, 54; A. Ver wijs 23, 37, 55; Joh. Fonteijne 32, 52, 53, 61; W. Neele 35. 45, 58; M. v. d. Est 38, 43; R. Quist 39. ADVERTENTIES winkelen Zuiver natuurlijk sap van geseleeteerde, eerste kwaliteit sinaasappelen, flun uw gasten (en uw gezin) het beste. En betaal bet minste! (inbond 0.68 liter) Zaanse Molen dubbelrol Dellcata chocolade Butterscotch NIEUW UNIEK BOlfCJE Ruin: 100 pagina's tips voor trips in eigen land 16 panoramische kaar ten 20 reductie-cheques. Bij elk pak of blik CA PERLA-KOFFIE I dit prachtige boekje voor J- De cheque van het Golfslagbad „Do Branding" te Doorwerth (bij Arnhem) is door omstandigheden vervallen. 100 GRAMS CHOCOLADE nieuwe pagtaj_ ZAANSE s 18 stuks Stegeman 100 gram nu OP SAP GEBROKEN PARTJES PER BLIKJE zolang de voorraad strekt. gefileerde makroelgeep In olie Claudel demi-sec PCSC&rE. magnum t.6ltr.^ré5"2«^^ zoete Italiaanse wijn CAVELLI rood of wit LITERfles nu gram LITERfles LITERfes ch Maximum kwaliteit Minimum prijs STEGEMAN vacuum-verpakt pakje 7 stuks-8K •••••••••••••••••••••••••••••ét NECO per blikje Fors pak «4ÏO f&JS/ ••••••••••••••••••••••••••••••A Alleen melk on eieren toovoooen - even mixen en u tovert In een om mezien een forse cake in uw ovon. pak 7 stuks 32 pak 180 gram 63 fors pak 58 pak 12 stuks 79 Vacuum-verpakt ideaal voor't week-end J GROOT 4lA blikje Inhoud 100 gram per blikje nu per blikje V° Prijzen gelden t/m zaterdag 28 met BROUWERSHAVEN Ierse avond voor Plattelandsvrouwenbond LAND- EN TUINBOUW Oppervlakte suikerbieten DEN HAAG. 24-5. Bij de bericht gevers van de steekproef „Land- bouwproduktie" is een onderzoek ge houden naar de oppervlakte, welke in 1966 met suikerbieten wordt be- teeld. De resultaten van dit onderzoek wijzen uit dat de oppervlakte suiker bieten in ons land in 1966 ongeveer 93.000 ha. zal bedragen. In vergelijking met de in 1965 ge oogste oppervlakte (90.591 ha.) bete kent dit een toeneming van bijna 3 pet. Ten opzichte van de in mei 1965 getelde oppervlakte (91.894) is de uit breiding 1 a 2 pet. De verdeling van de uitkomsten naar de groepen van landbouwgebie den in Nederland toont aan dat de teelt is toegenomen in de zeekleige bieden. Op de zandgronden en in de rivierkleigebieden is de oppervlakte suikerbieten kleiner dan in mei 1965. Een definitief beeld van de uitge zaaide oppervlakte suikerbieten zal worden verkregen op grond van de uitkomsten van de landbouwtelling mei 1966. Op de een dezer dagen gehouden bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Brouwershaven hield mevrouw van Veen te Oostburg een lezing over haar bezoek aan het A.C.W.W. con- fres te Dublin. Mevr. van Veen reisde via Brussel naar Dublin waar 1300 deelneemsters uit 47 verschillende landen samen gekomen waren om het elfde A.C. W.W. wereldcongres bij te wonen. Het was een indrukwekkend schouw spel zoveel vrouwen uit alle wereld delen samen te zien. De vele leden uit de oosterse landen vielen vooral op door hun prachtige sari's. Spreek ster vertelde over de geschiedenis van Ierland. Door de jarenlange on derdrukking door Engeland is het een vrij onbekend en afgelegen land gebleven. Ook wat de ontwikkeling betreft komt Jerland ten achter ver geleken bij ons land. Zo wordt in Connemaire de turf nog met de hand gestoken er. daarna in grote manden op de ezelsrug naar het dorp ver voerd. Het landschap aan de west kust langs de-Atlantische oceann is heel mooi. Men vindt er veel kleine boerderijen. De bevolking is daar heel arm. Ook treft men in Ierland nog veel zigeuners aan die in prach tige huifkarren door het land trek ken. Dia's Prachtige dia's verduidelijkten het gesprokene. De zaal was voor deze avond gezellig aangekleed met span doeken, harpen en de Ierse vlag. In de pauze werd er Ierse thee aangeboden met wit soda brood, fruitbrood en Ierse cake. Door een vijftal dames werden onder leiding van mevr. de Vlieger Ierse volks liedjes gezongen. Aan het eind van deze avond werd mevr. van Veen dank gebracht dooi de presidente mevr. de Koeijer, even als alle leden die aan deze avond hadden medegewerkt. Mevr. Hanse van Splunder werd dank gebracht voor de keurige wijze waarop zij ver slag had uitgebracht van de voor jaarsvergadering te Zierikzee. Op 14 juni zal er een tuinmiddag georganiseerd worden bij mevr. van Putte te Zonnemaire. De Oostduitse majoor Jürgen Ivrüger zal door de Ghanese rege ring worden vrijgelaten voor 350 Ghanese studenten en de staf van de Ghanese handelsmissie in oost-Ber- lijn, zo is in Accra meegedeeld. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft de begroting van verkeer en waterstaat zonder discussie of stem ming aanvaard. In verband met de ziekte van minister Suurhoff is ech ter rekening gehouden met de moge lijkheid cm na diens herstel als nog over enkele onderwerpen uit deze begroting van gedachten te wisselen. KERKNIEUWS De Presbyteriaanse kerk in Amerika BOSTON, 25-5. De Presbeytcri- aanse kerk van Amerika heeft de traditionele leerstelling verworpen, dat de bijbel onfeilbaar is. Deze eer ste leerstellige hervorming sinds ruim 300 jaar komt voor in de door de algemene vergadering van de 3.300.000 leden tellende kerk goed gekeurde „belijdenis van 1967". Deze belijdenis, welke de belijde nis van 1647 vervangt, houdt voor het eerst rekening met zaken al we reldvrede, rasgelijkheid en seksuele moraal. In de nieuwe belijdenis bijn tie" klassieke christelijke leerstellingen bewaard gebleven, maar woorden als verdoemenis, hel en hemel worden vei-meden en beschreven in termen die van groter betekenis \Vorden ge acht. Belangrijke uitbreiding brood- en banketzaak Rotte OOSTERLAND, 25-5. Door bij trekking van een belendende kan toorkamer is de brood- en banket- winkel, annex chocolaterie en krui- denicrswarenhandel etc. van de heer A. J. Rotte aan de Kerkstraat alhier ongeveer 10 m- groter geworden. Dit alleen is al een uitstekende verbete ring voor het kopend publick, dat in de voormalige ruimte veel te opéén gepakt stond. Verder heeft de heer Rotte, in de nieuwe winkel een zelf- bedieningswand aangebracht, waar door de reeds aanwezige koelvitrine nu een beter effect sorteert. Ook de uitstalling van de vele ver koopsgoederen komt voordeliger tot zijn recht. Resumerende kan wor den gezegd dat de winkel van deze gerenommeerde zaak een flinke uit breiding heeft ondergaan. Het is niet de eei*ste maal in hot ongeveer 100- jarig bestaan van deze zaak. dat een verbouwing aan de orde kwam. We gens het verloren gagn van verschil lende bescheiden is de datum van de oprichting van deze zaak moeilijk te achterhalen. Bekend is dat de groot vader van de huidige eigenaar, de heer Adriaan Rotte, de zaak stichtte, ongeveer 100 jaar geleden en samen met zijn broer, de heer Jacob Rotte, een gedeelte van het toenmalige Oos- terland van brood en beschuit ging voorzien. Bij het overlijden van eerstgenoemde in 1889 zette Jacob Rotte de zaak voort totdat de zoons van A. Rotte groot genoeg waren om de zaak over te nemen. Dit was on geveer rond de eeuwwisseling, toen ook een flinke verbouwing het pand een nieuw aanzien gaf. Tot ziin over lijden in 1931 was de heer P. A. Rot te baas in de zaak waar nu zijn zoon A. J. Rotte de scepter zwaait. Met het voortschrijden van de tijd is ook het prcduktieproces veranderd in de ze bakkerij Was het in vroeger ja ren hoofdzakelijk brood, beschuit en wat kleingoed, tegenwoordig wordt voor banket een grote plaats inge ruimd, dat in deze zaak in velerlei vorm en smaak te koop is. De ver bouwing werd door plaatselijke am bachtslieden uitgevoerd in een kort tijdsbestek zodat de verkoop weinig stagnatie ondervond. Het aantal Zuidkoreaanse mili tairen in Zuid-Vietnam wordt op een legerkorps gebracht, d.w.z. 55 duizend man, zo wordt van welinge lichte zijde in Seoel vernomen na de besprekingen die de Amerikaanse ambassadeur in Saigon, Henry Ca bot Lodge, heeft gevoerd met de president van Zuid-Korca, generaal Park Tsjoen Hi.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 7