Telegram H.M. de Koningin voor een diamanten bruidspaar KANTONCERECHT TE ZIERIKZEE Israël en Egypte STREEKNIEUWS „De kraan heeft vrijwel niet gelekt" STREEKNIEUWS Financieel schandaal in Zwitserland Feest le Renesse RENESSE, 24-5. De fam. S. de Feiter-v. Felius mccht zich op de dag van zijn diamanten bruiloftfeest op een bijzonder grote belangstelling verheugen. Naast de talrijke blijken van belangstelling van de plaatselij ke bevolking in de vorm van felici taties, bloemstukjes en fruit man djes mocht het jubilerende paar een fe licitatietelegram van H.M. de Ko ningin in ontvangst nemen alsmede een felicitatietelegram van de com missaris der Koningin ^n de provin cie Zeeland. Persoonlijk kwamen ook burge meester H. P. Everwijn van Wes ter- schouwen en zijn echtgenote de fa milie de Feiter met deze heugelij ke dag feliciteren alsmede de beide wethouders de heren L. v. d. Kloos ter en J. v. Waveren. 's Avonds werd door het fanfarecorps „Luctor et Emergo" een serenade gebracht, waarbij de voorzitter de heer J. A. Kouman namens het korps zijn feli citaties aanbood. De heer Kouman bracht hierbij nog het nauwe ver band dat er tussen de familie en het korps bestaat naar voren. Zelf heeft de heer De Feiter jaren gefungeerd als vaandeldrager van het korps, ter wijl een aantal van zijn zoons en nu al van zijn kleinkinderen aktief aan het muziekleven deelnemen. De heer Kouman stelde hierbij vast dat hij reeds in het verleden met recht de erenaam van „vader van het korps" heeft verworven. Bewogen leven De heer De Feiter die nu 87 jaar is (15 juni 1878) heeft reeds veel in zijn leven zien veranderen. Reeds als jongen van 9 jaar moest hij mee helpen om in het onderhoud van het gezin van zijn ouders te voorzien. Bij Ingezonden mededeling Rijzig slank, het nieuwe modebeeld in Brixon. 189.- Brixon kostuums V.8. 159.- zijn huwelijk in 1901 verdiende de knecht f 0,80 per dag. In de week heer De Feiter als landbouwers- waarin de kermis te Renesse viel kreeg hij als extra tegemoetkoming f 6,- in deze week. Tot ruim in zijn 70ste jaar heeft hij gewerkt naar zijn vrouw ons meedeelde. Dit moest ook wel verklaarde mevrouw De Feiter daar men 22 jaar geleden van de 3 gulden welke men toen kreeg als men 65 werd onmogelijk kon rond komen. Mevrouw De Feiter is oor spronkelijk afkomstig van Seroos- kerke, maar de heer De Feiter is een rasechte Renessenaar die zijn geboortegrond nimmer heeft verla ten. Alle tien de kinderen van het jubilerende echtpaar zijn nog in le ven alsmede de negentien kleinkin deren en negentien achterkleinkin deren. Midden in de Poststraat Zierikzee De koeien in New Delhi NEW DELHI, 25-5. Heilig of niet, voortaan kunnen koeien niet langer ongestraft door de straten van New Delhi zwerven. Het gemeentebestuur heeft bekend gemaakt, dat zij drie groepen „cowboys" in dienst heeft genomen om zwerfkoeien naar het asiel te brengen, waar de eigenaars de dieren tegen betaling van twintig roepies (ongeveer vijftien gulden) per stuk kunnen terugkrijgenMen schat het aantal loslopende koeien in New Delhi op 22.000 stuks. Het ge meentebestuur hoopt dat de „cow boys" er zestig per dag kunnen op vangen. SPORT BILJARTEN Fraaie prestatie van „Entre Nous" ZIERIKZEE, 25-5. De Zierikzeese biljartvereniging „Entre Nous" zorg de te Waalwijk voor een fraaie pres tatie bü de wedstrijden om de gewes telijke titel voor viertallen van de libre klasse C 4. Door alle drie haar wedstrijden te winnen slaagde „Entre Nous" erin beslag te leggen op het gewestelijk kampioenschap waardoor het in juni te Amsterdam of te Rotterdam zal uitkomen in het toernooi om het kampioenschap van Nederland. De resultaten van de wedstrijden welke door Entre Nous werden gespeeld zagen er als volgt uit: Entre Nous- S.O.K.O. (Oss) 7-2: A. Berrevoets-J. v. d. Berk 2-0; J. Snijders-P. Klijn 0-2; M. v. d. Schee-M. v. Hoorn 2-0; L. v. d. Berge-N. v. Hoorn 2-0. Entre Nous-Kruisstraat (Roosendaal) 5-4: A. Berrevoets-J. Dekkers 0-2; J. Snijders-K. Rommers 2-0; M. v. d. Schee-A. Kox 0-2; L. v. d. Berge-R. Rommors 2-0. Finalewedstrijd: Entre Nous-Tivoli (Den Bosch) 6-3: A. Ber- revoets-P. Schuurmans 1-1; J. Snij ders-B. Da men 0-2; M. v. d. Schee- C. v. d. Pas 2-0; L. v. d. Berge-F. Schuurmans 2-0. Verkeersovertreders hadden zich te verantwoorden ZIERIKZEE, 25-5. Tijdens de woensdagmorgen gehouden zitting van het Kantongerecht te Zierikzee werd als eerste de aangehouden zaak tegen L. G., handelaar in lompen en oude metalen, te Zierikzee in behan deling genomen. G. zelf was niet ver schenen, doch liet zich vertegen woordigen door M. A. Q., vertegen woordiger te Zierikzee. G. was ten laste gelegd overtre ding van art. 1 van de Landschaps verordening Zeeland. Hij had in de buurt van Flaauwers een terrein aangewend als opslagplaats van oude metalen e.d., welke goederen van de weg af zichtbaar waren terwijl bo vendien op dat terrein een bord was geplaatst waarop a.o. vermeld stond dat daar een bungalowpark zou ko men. Q. merkte op dat G. een vergun ning had van Ged. Staten, die tot 1 maart geldig was, terwijl het proces verbaal op 26 februari was opge maakt. Een en ander zou op 15 maart verwijderd moeten zijn, maar door drukke werkzaamheden en gebrek aan personeel leverde het opruimen grote moeilijkheden op. Q. had niet de vergunning van G. S. bij zich, doch wel een vergunning van de ge meente Middenschouwen, die o.m. inhield dat binnen 1 jaar een be planting moest worden aangebracht, die de goederen aan het zicht zou onttrekken. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, wees er op dat niet aan de gestelde voorwaarden was voldaan, zodat G. zich in feite niet op een vergunning kon beroepen. Q. voerde hiertegen aan dat er wel be planting is geweest, maar dat er practisch geen boom wil groeien, waarop de kantonrechter repliceerde dat dit niets aan- of afdoet aan het geoorloofd zijn of niet. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, was van oordeel dat ver schillende overtredingen zijn begaan en de vergunningen niet van kracht kunnen worden gedacht. Hij eiste voor het eerste feit een boete van I 75 subs. 15 d.h. en voor het tweede f 25 boete subs. 5 d.h. met verbeurd verklaring van het in beslag geno men bord. De kantonrechter veroor deelde G. conform de eis. II. F. J. M. van der V., vertegen woordiger te Oosterhout had op 23 februari op de hoek Poststraat-Witte Eyestraat te Zierikzee zijn personen auto binnen een afstand van 4 meter geparkeerd, v. d. V. merkte op dat 30 a 40 meter van het kruispunt een verkeersbord staat, doch daar ston den enkele auto's, waarachter hij zijn auto had gezet. De officier van justitie eiste een geldboete ad f 10 subs. 2 d.h., waarna de kantonrech ter hem veroordeelde tot f 7,50 b., subs. 2 d.h. Stonden auto's stil? C. M. van Z., analyst te Middel burg, had op 19 februari rijdende in zijn personenauto op de Prov. weg bij Zierikzee, waarvoor een inhaal- verbod geldt, een andere auto inge haald, waarna hij een andere auto had aangereden. Van Z. lichtte toe dat hij van de Oosterscheldebrug af kwam toen 2 auto's midden op de weg stopten, zodat hij mocht passe ren. Toen hij dit deed stond de twee de auto stil, en ging de andere rijden zonder richting aan te geven. De offi cier merkte op dat uit het proces verbaal niet blijkt dat de auto's stil stonden en eiste voor het inhalen een boete van f 50 subs. 10 d.h. en voor de aanrijding een boete ad f 25 subs. 5 d.h. Van Z. merkte nog op dat hij het bord „inhaalverbod" niet had ge zien, daar dit plm. 10 meter achter de brugleuning staat. Uitspraak: voor het inhalen f 30 b. subs. 6 d.h. en voor de aanrijding f 25 b. subs. 5 d.h. J. F. J. J. M. K., leerling-assura deur te Zierikzee had op 16 februari over de Weelweg richting Noord- welle gereden, waarbij hij bij een bocht aan het slingeren was geraakt en eerst in een berm en daarna in een sloot terecht was gekomen. K., die een week in het ziekenhuis had gelegen, verklaarde dat er sneeuw in de berm lag en zijn auto door de gladheid naar links was geschoven. Ook bestond z.i. de mogelijkheid van een klapband. De officier was van oordeel dat K. te hard had ge reden en eiste f 150 b. sub. 30 d.h. Uitspraak conform de eis. Mej. Eth. T. G. uit Renesse had op II maart te Haamstede een perso nenauto bestuurd zonder dat deze voorzien was van 2 of 4 koplampen, die aan de voorschriften voldeden. Mej. G. was niét verschenen. De of ficier eiste een boete ad f 15 subs. 4 d.h., waarna de kantonrechter haar bij verstek veroordeelde tot f 25 b. subs. 5 d.h. CAIRO, 25-5. De Egyptische eerste vice-president en waarnemend op perbevelhebber van de strijdkrach ten, veldmaarschalk Abdel Bakima- mer, heeft in een toespraak tot Egyp tische troepen in Al Arish in Sinai woensdag gezegd, dat de Sowjet- Unie altijd bereid is Egypte in al zijn behoeften op bewapeningsgebied te voorzien. Egypte maakte zich niet bezorgd over de levering van Ame rikaanse wapens aan Israël. Hij was van mening, dat Egypte op het ogen blik sterker is dan Israël en Egypte zou Israël nooit in staat stellen even sterk als Egypte te worden. Eveneens niet verschenen was J. R., Leger des Heilsofficier te Zierik zee, die als bestuurder van een per sonenauto op 23 maart op de De- lingsdijk in Middenschouwen een andere auto had ingehaald en op een ander gedeelte van de weg terecht was gekomen, waardoor het tege moet komende verkeer in gevaar was gebracht. Van een naderende poli- tie-auto had de bestuurder krachtig moeten remmen om een aanrijding te voorkomen. Als getuige werd ge hoord de wachtmeester 1ste klasse der rijkspolitie G. C. van F. uit Zon- nemaire, die de inhoud van het pro ces-verbaal bevestigde en verklaar de dal de auto van R. wel 100 km. per uur had gereden. De officier sprak hier van een ernstig feit en eiste f 100 b. sub. 20 d.h., waarna de kantonrechter conform uitspraak deed. ZIERIKZEE De premie-rundveekeuring Op woensdag 25 mei vond de jaar lijkse premie rundveekeuring plaats op het noodsportterrein Zuidhoek te Zierikzee, welwillend door de ge meente beschikbaar gesteld. Als jury fungeerd endeher en C. den Engelsen, J. Poppe en J. de Rijcke als administrateur. De inspec teur van het stamboek de heer W. van Sluis was mede aanwezig. Prij zen waren beschikbaar gesteld door de Boerenleenbank, de C.M.M.C., Coöp. Aan- en Verkoop Ver. C.A.V. en Z. Verhage, veevoederhandelaar te Moriaanshoofd. Aangevoerd wa ren 15 dieren. De uitslag was als volgt: lste Kalfskoeien: la. Hinke Lena, eig. M. J. Schouls; la. Mieke, eig. M. eig. M. J .Schouls; lb. Mieke, eig. M. Uil. 2de Kalsfkoeien: la. Henny 5, eig. L. C. Bolijn; lb. Rigje, eig. M. Uil. 3de Kalfskoeien: la. Hinke, M. J. Schouls; lb. Dora Helena, eig. M. J. Schouls; lc: Anna, eig. M. Uil. 4de Kalfskoeien: la. Bea 2, eig. M. Uil; lb. Janna, eig. L. C. Bolijn; 2a. C.Trees, eig. M. Uil; 2b. Hennie 3, eig. L. C. Bolijn. Oudere koeien: la. Dora's Marijke, M. J. Schouls; lb. Maartje, eig. L. C. Bolijn; lc. Beat, M. Uil; ld. Mieke, L. C. Bolijn. BROUWERSHAVEN Kleuterschool - In de nieuwe kleuterschool „De Blokkendoos" is een zeer geslaagde kijkavond gehouden. De ouders, die in grote getale gekomen waren, heb ben weer volop genoten van het werk dat hun kleuter(s), onder lei ding van de hoofdleidster mej. Quant hadden gemaakt. Er waren veel nieuwe dingen te zien, o.a. hoe de kinderen van schuimplastic en cap sules poppen en auto's maken. De hoofdleidster kan trots zijn op de re sultaten, die door de vele uurtjes, die ze met de kleuters deze winter be steed heeft, bereikt konden worden. De ouders waren vol lof over het werk van de kleuters en de leidster, en gingen zeer voldaan huiswaarts. Geslaagd Voor het diploma ziekenhuisver- pleging slaagde onze stadgenote mej. T. van Nieuwenhuize Cd., in het Ge meente-ziekenhuis te Dordrecht. Schoolreisje Woensdagmiddag heeft de kleuter school het jaarlijks schoolreisje ge maakt naar de prachtige domeinen en de speeltuin. De reis, die onder leiding stond van mej. Quant is bij zonder geslaagd. De kinderen geno ten volop. De meegenomen lekker nijen werden in de schuilhut opge geten, wat een hele belevenis was. De heer de Korte sprak namens het bestuur woorden van dank aan alle autobezitters die hebben meegewerkt deze middag te doen slagen. De heer de Veth trakteerde bij thuiskomst alle kleuters op een ijsje, wat door allen zeer op prijs werd gesteld. OUWERKERK Zomerconcert „Nieuw Leven" De muziekvereniging „Nieuw Le ven" geeft op zaterdag 28 mei haar eerste zomerconcert. Het programma is als volgt: 1. So- nora, mars, P. B. Bisselink; 2. Isidora fantaisie lyrique, E. Bédouin; 3. Len te-ouverture, ouverture de Printemps M. J. Cerfontaine; 4. Gooilandia, mars, C. J. N. Cori; 5. Zaanlandia, ouverture, W. H. Scholtens; 6. Colo nel Bogey on Parade, mars-fantai- sie, Kenneth J. Alford; 7. Amphion, ouverture, M. J. Cerfontaine; 8. Di- vama, mars. Joh. C. de Wit; 9. Frei- schütz, fantaisie sur l'Opérade We ber, M. J. H. Kessels; 10. Camping, mars, P. B. Bisselink. NIEUWERKERK Succes voor wandelaarster De bekende sportwandelaarster mevr. J. Lodewijk-de Witte heeft weer een nieuw succes behaald. Zij was - met 135 andere deelnemers en deelneemsters uit Nederland - pre sent in de Berner mars te Zwitser land, een tweedaagse wandeltocht (twee maal- 30 km.), waaraan zij vo rig jaar voor het eerst deel nam. Me vrouw Lode wijk volbracht de tocht en kreeg een „tweetje" aan haar me daille gehecht. Het weer tijdens de mars, waaraan werd deelgenomen door 8000 personen, was zeer warm. OOSTERLAND De jaarlijkse rundveekeuring Op een terrein aan de Bosweg, daartoe welwillend afgestaan door de heer L. van der Have Tbz. had hier ter plaatse de jaarlijkse rund veekeuring plaats, waarby werden aangevoerd 18 koeien, 3 vaarzen en 1 stier. Als keurmeesters fungeerden de heren De Rijcke en Poppe, terwijl de heer C. den Engelse de toelich ting verstrekte. Mede aanwezig was de heer W. van Sluis, inspecteur van het Ned. Rundvee Stamboek. Er waren voor deze keuring prijzen beschikbaar ge steld door de C.M.M.C., de Coöp. Aankoopver., de C.B.T.B., de Land- bouwver. „D.E.S." en de Coöp. Raif- feisenbank „Oosterland", zomede nog een prijs van 100 kg kalksalpeter van de kunstmesthandelaar Van den Houten alhier. De uitslag van de keuring was tenslotte: Stier: Emma's Verwachting, van B. Hage verkreeg een tweede prijs. Eerste kalfskoeien: 1. Monica, eig. A. F. Schoof; 2. Truus 3, eigen, idem,; 3. Jans, eigen. B. Hage; 5. Beppie; 6. Jennie en 7. Paula, alle di'ie eigenaar L. van der Have. Twee kalfskoeien; Betsie 4, eigen. B. Hage, lste prijs; Meta, eigen. L. van der Have, 2de prijs; Tea, eigen. L. van der Have, 2de prijs; Mei- bloems Hele, eigen. B. Hage, 2de prijs. Derde kalfskoeien: Elza, eigen. A. F. Schoof, eerste prijs; Neeltje, Alida en Puck, eigen. L. van der Have, be haalden alle drie 'een eerste prijs. Vierde kalfskoeien: Aaltje, eigen. B. Hage, lste prijs. Oudere koeien: Aafke 9, eigen. L. van der Have, lste prijs; Annet, ei gen. idem, 2de prijs. Jonge vaarzen: 1. Margriet, eigen. L. van der Have. Oudere vaarzen: 1. Anja, eigen. B. Hage en 2. Rintje 59, eig. idem. De allerbeste koe van deze keuring was Betsie 4, eigenaar de heer B. Hage, alhier. Bejaardenbijeenkomst De laatste bejaardenbijeenkomst van het voorbijgegane seizoen zal plaats hebben hier ter plaatse op he den (donderdag) middag in het Ned. Herv. verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk. De aanvang is ge steld op de gewone tijd. Aanwinst voor „Mauritshuis" DEN HAAG, 25-5. Ter gelegenheid van het 150-jarig jubileum van het Koninklijk Kabinet van Schilderijen „Mauritshuis" kon uit Nederlands particulier bezit het schilderij van Pieter van Saenredam „Het koor van de Mariakerk te Utrecht" wor den verworven. Minister Vondeling: DEN HAAG, 25-5. In het kader van het loon- en prijsdebat in de Tweede Kamer heeft minister Von deling gezegd, dat de kraan als ge volg van nieuwe activiteiten vrij wel niet heeft gelekt. De maatregelen ten behoeve van de mijnen in Lim burg, de kosten verbonden aan de verhoging van de buitengewone pen sioenen '40-'45, de vceziektenbestrij- ding en de onregelmatigheidstoeslag voor ambtenaren zullen de begroting 1966 met betrekkelijk geringe bedra gen verhogen. Op grond van bestaande wetten zullen echter wel enige automatische verhogingen plaatsvinden, waarvoor zo spoedig mogelijk aanvullende be grotingen zullen worden ingediend. Voor het onderwijs moet in totaal met een stijging van de uigaven van f 375 miljoen worden gerekend. Meer dan de helft daarvan komt voor re kening van 1963, 1964 en 1965. De betreffende bedragen zijn groten deels reeds door gemeenten en on- derwij sin steil in gen voorgeschoten Verder is een extra stijging van de kosten to verwachten uit hoofde van de veewet. Het landbouwegalisatie- fonds vertoont een tegenvaller van f 160 miljoen en de financiering van de woningwetwoningen zal f 100 mil joen duurder uitkomen. Als gevolg van de sterkere loonstijging tenslot te zal het rijk f 245 miljoen meer aan salarissen en pensioenen moeten uit betalen. Te Ellemeet werd het landbouw-mechanisatiebedrvf, annex winkel en ben zinestation van de heer Kooman officieel geopend door burgemeester Francke van Middenschouwen. De foto's geven een beeld van dit voor Schouwen grote en voortvarende bedrijf. BRUINISSE Nieuwe boot voor hengelaars in gebruik durende het weekend zal de heer Hoogerwerf zelf de vissers naar en van de vangplaatsen brengen. Hij kan dan met trots zien op zijn eigen werkstuk, om van een oester- korboot, een modern vissersschip te maken, voorzien van elektriciteit, een modern toilet en andere onmis bare zaken. Niet voor niets wordt in het post stempel van de gemeente Bruinisse aandacht gevraagd voor de sport- visserij en hpt aantal schepen dat dagelijks de Grevelingen optrekt wordt iedere week groter. Het nieuwste schip dat de haven van Bruinisse binnenkwam, als schip geheel uitgerust voor hengelaars, is dat van de heer Joh. Hoogerwerf. Hoogerwerf, van beroep monteur, die in een der machinefabrieken te Bruinisse jarenlang werkte en enige tijd als mosseikwekersknecht, kwam toen bij de firma Van de Marei te Ouwerkerk terecht. En daar zag hij zijn kans. Want toen van de Ma- rel de stoomboot van de firma Lin- denbergh te Wemeldinge kocht, dacht Hoogerwerf aan de sportvisserij. Hij kocht het schip en zelf verbouwde hij het in zijn vrije tijd tot een uiterst goed uitgerust schip voor de sport visserij. De vrije tijdsbesteding van Hoogerwerf kwam dus ten goede aan de vrije tijdsbesteding van honder den anderen. Er is ruimte voor ongeveer dertig sportvissers, die dan een uitstekende plaats hebben om hun hengel uit te werpen. Het schip is uitgerust met een 100 p.k. motor. Schipper is in de weekdagen de heer Chr. Knop, ge- SIRJANSLAND Bedrijf krijgt nieuwe schuur Het bedrijf van de heer J. van Waveren en Zonen aan de Sportweg wordt uitgebreid met een nieuwe schuur. Hierin zullen hoofdzakelijk irissen worden behandeld die be stemd zijn voor export naar het bui tenland. De heren van Waveren betrekken dit bolgewas voor het merendeel uit de kop van Noord-Holland. Het is echter opmerkelijk dat deze fraaie bloem steeds meer en meer in deze omgeving verbouwd wordt. De grondsoort speelt bij de teelt van irussen een belangrijke rol. Men hoopt de nieuwe schuur dit seizoen in gebruik te nemen. DREISCHOR ,De Schouwse Ruiters" naar Axel Naar wij vernemen wordt op twee de Pinksterdag onder auspiciën van de Koninklijke Federatie van lande lijke ruiterverenigingen een interna tionaal concours hippique gehouden te Axel. Voor dit evenement schijnt grote belangstelling te bestaan want reeds 150 ruiters hebben hiervoor in geschreven. De officiële opening zal worden verricht door jhr. mr. L. P. Quarles van Ufford, die voorzitter van de gewestelijke bond in Zee land van de Koninklijke Federatie is. Voorafgaand aan de officiële ope ning om half twee worden er in de Ingezonden mededeling Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT ZURICH, 25-5. In Zwitserland is een financieel schandaal aan het licht gekomen. Een oud-hoogleraar, Walter Wili ,is in verband hiermee gearresteerd en aan het parket in Zurich overgeleverd. Volgens de eerste berichten zou Wili schulden gemaakt hebben tot een totaalbedrag van naar schatting 40 miljoen Zwitserse frank (ruim 33 miljoen gulden). Wili is de stichter van de investe ringsmaatschappij „Montim". De pre sident van de raad van beheer van Montim is de Zwitserse oud-minister Enrico Celio. Reeds in 1963 hebben de transac ties van Montim, die zich in het bij zonder bezig houdt met het beheer van onroerende goederen in Canada, aanleiding gegeven tot een proces voor het Bazelse hof van appèl. Toen zou gebleken zijn, dat professor Wili zich in Canada een stuk grond ver worven had op zeer voordelige voor waarden en dat hij dit vervolgens aan Montim had overgedaan voor een veel hogere prijs. De maatschap pij Montim zou op haar beurt hel stuk grond veel te hoog getaxeerd hebben en op basis daarvan certifi caten van mede-eigendom uitgege ven hebben tot een bedrag van II miljoen Zwitserse frank. morgenuren dressuurproeven gehou den voor diverse categoriën. Bedoelde dressuurproeven gelden zowel individueel als voor vier- en achttallen. Ook de ponyruiters zullen aan bod komen. Voor de beste pres tatie is o.a. een wisselbeker van de stad Axel beschikbaar gesteld, wel ke voor het eerst in 1961 werd inge steld. Deze beker is bestemd voor de beste dressuurproef met achttallen. Er werd voor dit nummer o.a. inge schreven door de landelijke ruiter- vereniging „Walcheren" uit Nieuw en Sint-Joosland terwijl ook „De Schouwse Ruiters" uit Dreischor in Axel present zullen zijn. Arts gaf verkeerde bloedtransfusie JOHANNESBURG. 25-5. De Zuid- afrikaanse vrouwenarts Allen Ber- man is wegens dood door schuld ver oordeeld tot een boete van 400 rand (ongeveer 2.000 gulden), subsidiair 80 dagen gevangenisstraf. In zijn kli niek werden destijds twee vrouwen voor dezelfde operatie opgenomen. Zij hadden beiden Van Vuuren als achternaam. Dr. Berman gaf op dracht mevrouw E. van Vuuren een bloedtransfusie toe te dienen. Deze werd echter aan mevrouw H. C. J. van Vuuren gegeven, welke patiënt korte tijd later stierf. DEN HAAG. Prinses Beatrix en prins Claus, die een bezoek aan En geland hebben gebracht, zijn per vliegtuig van hun reis op Soesterberg teruggekeerd. ATLANTIC CITY. De secretaris generaal van de V.N., Oe Thant, heeft op een vakbondsbijeenkomst te Atlantic City opnieuw zijn ongerust heid uitgesproken over de strijd in Vietnam. WASHINGTON. De houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO-landen die niet genoeg bij dragen aan de defensie van het wes ten, wordt steeds kritischer, zo is van ambtelijke zijde in Washington meegedeeld. LUNEBURG .Een rechtbank in de Westduitse stad Lüneburg heeft een gepensioneerde hoofdinspecteur van politie, Paul Degenhardt, tot levens lang veroordeeld wegens moord op Joden in bijna vijftig gevallen tij dens de oorlog in de Poolse stad Czestochowa. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft zijn fiat gegeven aan de besteding van 5.008 miljard dollar (ongeveer 16.7 miljard gulden) aan het Amerikaanse ruimteprogramma voor het begrotingsjaar dat 1 juli be gint.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4