GOLDEN FICTION Nieuwe verkeersregels en -tekens met ingang van 1 jan. 1967 Met of zonder... Met of zonder room... uiteindelijk maken verfijnde smaak en aroma van supe rieure koffie uw„kopje koffie"tot een waar genot! Zo ook maken smaak en aroma van de kostelijke U SA tabakken van uw Golden Fiction iets bijzonders: de sigaret voor rokers met een eigen stijl. Met of zonder filter: geniet van uw I De gezonde en de gehandicapte mens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 mei 1966 Nr. 19995 Ingezonden mededeling Voor rokers met een eigen stijl! (i) DEN 11AAG, 25-5. Per 1 januari 1967 zal er een nieuw reglement ver keersregels en verkeerstekens van kracht worden. Dit nieuwe regle ment, waaraan prof. mr. A. D. Belin- fante van 1958 af heeft gewerkt, is in de openbaarheid gekomen. Het bevat 147 artikelen. Een aantal daar van bestaat uit min of meer aange paste artikelen van het wegenver keersreglement; een ander aantal is nieuw. Minister Suurhoff, van ver keer en waterstaat, heeft de A.N.NV. B. en het Verbcnd vcor Veilig Ver keer gevraagd cm een „populaire" uitgave van het nieuwe reglement te verzorgen. Deze zal in het najaar gereed zijn. In twee bijlagen bij het reglement wordt beschreven en afgebeeld hoe aanwijzingen, door verkeersregelaars gegeven, moeten worden opgevolgd en hoe de verkeersborden er in de toekomst uit zullen zien. Bij die bor den zijn er verscheidene die volko men nieuw zijn. De wetgever is nu voor het eerst de term „bromfiets" gaan gebruiken in plaats van het plechtige „rijwiel met hulpmotor". Die bromfietser mag geen onnodig geluid meer ma ken en bromfietsers mogen ook niet meer met z'n tweeën naast elkaar rijden. Dat mogen fietsers nog wel, als ze tenminste daarmee het ver keer niet hinderen. Voor passagiers op scooters gaat gelden dat de „amazonezit" verboden Vrijwel iedere boer is gewend, na afweiden of maaien van een perceel, weer stikstof te strooien. Voor de meststoffen kali en fosfaat geldt dit niet. Meestal worden deze in het voorjaar, door een gift ineens, voor het hele jaar verstrekt. Meestal, behalve in het jaar 1966. Door de nattigheid is de basisbemes ting danig in het nauw gekomen. Volgens het voorgenomen plan kon niet worden gewerkt. De eerste sne de is hierdoor veelal minder goed gegroeid, een verlies dat we moeten nemen. Het is nu de tijd het achterstallige werk in te halen. Strooi na een be weiding, of na een hooi- of kuilsnede de hoeveelheid fosfaat en kali, die het perceel in het voorjaar al nodig had. Het meest geschikt hiervoor zijn Superfosfaat en Kalizout 40 pet. Ook mengmeststoffen komen in aanmer king, mits men goed let op een vol doende gehalte erin aan P en K. is. Ook mogen zich op scooters geen passagiers voor de bestuurder be vinden, hetgeen dus inhoudt dat er aan het op deze (gevaarlijke) manier van kinderen op scooters meenemen een eind komt. Verlichting Er is nu ook bepaald dat bromfiet sers en fietsers bij schemering, mist en weer dat slecht zicht veroorzaakt (sneeuwval) hun licht moeten ont steken. Over lichten gesproken: auto mobilisten mogen geen groot licht voeren als de verlichting van de weg zo goed is dat zulks niet nodig is; ze mogen verder geen treinbestuurders, schippers of colonnes voetgangers verblinden, en er moet ook gedimd worden achter een voorligger. Bij dichte mist of sneeuwval mag men De eerste aardappelen van de koude grond BROEK OP LANGENDIJK, 25-5. Bij de groenteveiling in Broek op Langendijk zijn de eerste aardappe len van de koude grond aangevoerd. Dat is zes dagen later dan verleden jaar. Het was een hoeveelheid van 150 kg., die werd aangeboden door de tuinder C. Smit uit Broek op Lan gendijk. Ze werden gekocht voor binnenlands gebruik door de koop man P. Stins. Voor de grove soort werd f 2,02 per kg. betaald, voor de kleine soort f 1,49 per kg. Met die natte winter achter de rug, is de zorg voor een voldoende basis bemesting nodiger dan ooit. Deze zorg kan ook nu nog de basis leggen voor een volle silo en een goed ge vulde hooiberg! De onafhankelijkheid van Brits-Guyana DEN HAAG, 25-5. De delegatie van het Koninkrijk der Nederlanden naar Georgetown ter bijwoning van de onafhankelijkheidsplechtigheden van Brits-Guyana bestaat uit mr. I. C. Debrot, ambassadeur te Port of Spain (Trinidad en Tobago) als hoofd en uit de heer J. J. Beaujon, ge zaghebber van het eilandgebied dei- bovenwindse eilanden van de Neder landse Antillen. Zoals bekend, wordt Brits-Guyana op 26 mei onafhankelijk. mistlichten ontsteken, maar dan moeten de koplampen uit; dubbelop mag niet. Bij pech is het voortaan verplicht een rode gevarendriehoek te plaatsen, dit wordt dus een ver plicht uitrustingsstuk. Nieuw is ook dat iedere bestuur der, behalve de kennis te bezitten die tot goed besturen vereist is, de daartoe noodzakelijke lichamelijke en geestelijke gesteldheid moet be zitten. Een boskalkoen broedt AMSTERDAM, 25-5. Wie momen teel langs de fazanterie van Artis wandelt, kan daar een van demerk- waarigste vormen van broeden in de vogelwereld aanschouwen. In een van de volières huizen namelijk de boskalkoenen, hoenderachtige vogels uit Australië. Het uitbroeden van de eieren wordt niet door het mannetje of wijfje verricht, maar geschiedt door middel van broei. In de vrije natuur maakt de haan een grote berg van afgevallen blad en andere plant aardige materialen en het is hierin dat het wijfje de eieren legt. In deze berg ontstaat broei. Het mannetje waakt over deze broedheuvel en re gelt tevens de temperatuur. Als het namelijk te warm wordt, krabt en graaft hij een hoeveelheid bladeren van de hoop af. Daalt de tempera tuur daarentegen tot minder dan omstreeks 34 graden Celsius dan voegt hij het nodige materiaal aan de berg toe. Zo werkt hij dag en nacht door, slechts zo nu en dan pauzerend om een hapje voedsel op te scharrelen. De natuurlijke „ther mometer", waarover de haan be schikt, bevindt zich in de snavel. Door deze zo nu en dan diep in de bladhoop te steken, voelt hij of de temperatuur te hoog dan wel te laag Vielen Serooskerkse munten tussen kaai en schip TERNEUZEN, 25-5. Rijksrecher- cheurs hebben een onderzoek inge steld naar de juiste voorraad gouden munten die in het begin van dit jaar uit een veldje in het Walcherse dorp Serooskerke zijn opgegraven. Een juwelier uit Terneuzen is ge arresteerd. Deze zou, reeds voordat boer Christiaanse en zijn knecht de eerste van de ruim duizend munten vonden, een aantal munten van een knecht van een slopersfirma uit Oostkapelle hebben gekocht. De knecht vond bij sloopwerkzaamhe den op het stukje grond in Seroos kerke een aantal munten, die hij voor een gering bedrag verkocht aan de Terneuzense juwelier, bij wie zijn zuster werkte. De juwelier zou de munten voor een klein kapitaaltje hebben doorverkocht. Na het indie nen van een klacht bij een van de ministeries zijn deze klandestiende transacties aan het licht gekomen. De knecht van de slopersfirma is verhoord. Volgens de rijksrecherche zal het onderzoek nog enkele dagen in beslag nemen. Insluiper meldde zich bij de politie NIJMEGEN, 25-5. Een Nijmeegse rechercheur klaagde na het verhoren van een 22-jarige stadgenoot over schrijfkramp, en daar was alle aan leiding toe, want de jongeman had hem juist 16 insluipingen in Amster dam bekend. Zijn buit bestond hoofdzakelijk uit geld en goederen. Soortgelijke delicten had de jonge man ook gepleegd in Nijmegen, Hoo- geveen, Haarlem, Loosdrecht, Zetten, Zandvoort, Gennep en Wageningen. Van het gestolene was niets te ach terhalen. Parachutist ging omhoog KIROV, 25-5. De Russische para chutist Vologdin, instructeur op het vliegveld te Kirov, had onlangs de vreemde ervaring dat hij na een sprong op een hoogte van zeventig meter niet verder daalde, maar steeg, zo meldt het blad Kirovskaja Praw- da. Vologdin, die verscheidene honder den parachutesprongen op zijn naam heeft, was in een stijgingsstroom te rechtgekomen. Van 70 meter steeg hij tot 600 meter, waarna het hem lukte uit de stroom te komen en een normale landing te maken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DRACHTEN. De 57-jarige heer G. Veenstra uit Drachten, die bij een verkeersongeluk in Nijega ernstig werd gewond, is in het ziekenhuis in Drachten overleden. DEN HAAG. Binnenkort zal bij Gundremmingen (west-Duitsland) de grootste kokendwaterreactor op het Westeuropese vasteland in bedrijf worden gesteld. MAASSLUIS. De driejarige Caro line van der Burg is in Maassluis verdronken. Het meisje was sinds de vorige ochtend vermist. Het lijkje is opgedregd. Aangenomen wordt dat het kind bij het spelen of door een rukwind te water is geraakt. ROTTERDAM. In het voorjaar van 1967 wordt onder de naam „Lenti- ade" in de hallen op Heliport voor het eerst een voorjaarsbeurs gehou den, waarvan de organisatie in han den is van dezelfde stichting, die nu al negentien jaar de internationale consumentenbeurs „Femina" organi seert. DEN HAAG. Een lid van de ver- keersgroep van de rijkspolitie heeft een schedelbasisfractuur opgelopen bij een onverklaard ongeluk op rijks weg 2 van Amsterdam naar Utrecht. Het slachtoffer is wachtmeester Mol uit Almelo. De chauffeur van de truck met oplegger die het ongeluk heeft veroorzaakt is eveneens ern stig gewond. DEN HAAG. Tot nu toe heeft de zending in Oegstgeest dit jaar een vermindering van inkomsten van elf tot twaalf procent geconstateerd. Tot 20 mei 1966 bedroegen de inkomsten van kerkleden ongeveer f 516.000 te gen ruim f 581.000 in dezelfde peri ode van vorig jaar. AARDENBURG. De KVP-er J. M. A. C. van Dongen zal volgend jaar niet terugkeren in de Tweede Ka mer, waarin hij sinds 6 november 1956 zitting had. Het uitoefenen van deze functie met zijn werk als lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland acht hij te zwaar. DEN HAAG. De 18e internationale technische tuinbouwbeurs „Wehate 66", die van 5 tot en met 9 juli a.s. in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden, is op dit moment voor ruim 95 procent volgeboekt. UTRECHT. Tientallen verkeers lichten in de stad Utrecht zijn de afgelopen dagen onzichtbaar ge maakt door plakplaatjes van de Christen Democratische Unie. Het bestuur en de propagandisten van de afdeling Utrecht van.de C.D.U. we ten echter van niets. SCHIPHOL. De minister van eco nomische zaken, drs. J. M. den Uyl, is op Schiphol teruggekeerd uit Mos kou, waar hij de leiding had van de Nederlandse handelsdelegatie, die zaterdag jl. naar de Sowjet-Unie is vertrokken en nog enige tijd in Rus land zal blijven. AMSTERDAM. In Amsterdam is de 3-jarige Anton M. Regels, die met een autoband speelde, te water ge raakt en verdronken. AMSTERDAM. Op het terrein bin nen het hek van het huis van bewa ring II aan de Amstelveenseweg in Amsterdam-Zuid, waar provoleider Hans Tuynman zijn straf uitzit, is de lijstaanvoerder van de provo's voor de gemeenteraadsverkiezingen, de student Bernhard de Vries, gearres teerd. VALKENBURG. De rijkspolitie te Valkenburg heeft twee buitenlanders aangehouden, die zich aan een reeks diefstallen hadden schuldig gemaakt. Het waren de negentienjarige Alge rijn J. M. uit Luik en de 28-jarige R. de W. uit Brussel. DEN HAAG. Minister Luns (bui tenlandse zaken) heeft woensdag in de Eerste Kamer meegedeeld, dat over twee of drie dagen een Indone sische commissie voor financiële- en economische kwesties in Nederland wordt verwacht. DEN HAAG. Minister Samkalden zal van 25-28 mei de conferentie van ministers van justitie van de landen, aangesloten bij de Raad van Europa, bijwonen, welke in Berlijn wordt ge houden. DEN HAAG. De vier centrale werkgeversverbonden in ons land achten de door de regering aange kondigde beperkingen van liet uitga venbeleid van de overheid onvol doende om een wezenlijke bijdrage te leveren tot een evcnwichthcrstcl. Bestedingspatroon in de Benelux BRUSSEL, 25-5. Nederland is in de Benelux de grootste consument van groenten, fruit en melk en heeft - eveneens verhoudingsgewijs - de meeste t.v.-toestellen. Luxemburg staat onbetwist aan de kop wat het verbruik van vlees betreft en de dichtheid van auto's en koelkasten. België heeft nog steeds een belang rijke voorsprong bij de consumptie van aardappelen en bier. Dit zijn enkele conclusies van het onderzoek, dat het bureau voor de statistiek van de Europese Gemeen schap in de periode 1963-'64 heeft in gesteld naar de wijze waarop de werknemers in de zes landen hun in komen besteden. V erkieziiigsprobleeni in Druten DRUTEN, 25-5. Negen van de twaalf gemeenteraadsleden van de Gelderse gemeente Druten hebben in een brief aan het bestuur van huize „Boldershof" in Druten, waar enkele honderden zwakzinnige meis jes en vrouwen worden verpleegd, verzocht de patiënten niet aan de komende gemeenteraadsverkiezingen te laten deelnemen. Volgens de ge meenteraadsleden zou het een aan fluiting van het stemrecht zijn als enkele honderden patiënten, die niet in staat zijn hun wil te bepalen, deel nemen aan het verkiezen van het hoogste bestuurcollege van de ge meente. Bondskanselier Erhard van west- Duitsland zal in een brief aan presi dent de Gaulle de instelling van een missie voorstellen om de toekomstige status van de Franse troepen in de Bnodsrepubliek te bestuderen. Dit is maandag in ingelichte kringen in Bonn gezegd. Korte rokken en examens LONDEN, 25-5. Het bestuur van het „Sommerville College te Oxford heeft de vrouwelij ke studenten verzocht bij de examens komende maand geen ultrakorte rokken te dragen. In een schriftelijke medede ling staat dat examinatoren en studenten door de korte rokken kunnen worden afge leid. Vrouwelijke studenten met rokken boven de knieën zullen worden teruggezonden. Twee ontevredenen hebben besloten uit protest met rok ken tot aan de enkels te ver schijnen. „Korte rokken leiden de studenten niet af. Zij zijn integendeel een bron van in spiratie. Het verbod is bela chelijk'*, aldus de meisjes. Ingezonden mededeling AMSTERDAM, 25-5. Bij de opening van het „congres van de ge handicapte mens", dat in het RAI-congresccntrum te Amsterdam wordt gehcuden, heeft de minister van onderwijs en wetenschappen, prof. mr. I. A. Diepenhorst, er de aandacht op gevestigd, dat velen in Nederland nog de ogen sluiten voor de ncod van hen die zich slechts gebrekkig of in het geheel niet kunnen ontplooien. Weliswaar openbaart zich in het alledaagse leven van tijd tot lijd bewogenheid, maar in de levenspraktijk worden de gebrekkigen met grote moeite opgenomen en bezetten zij slechts onder argwanend toe zien een plaats. De maatschappij aanvaardt voor sommige routine- werkzaamheden de invalide, bukt zich voor het genie, doch sluit zich meestentijds af, aldus prof. Diepenhorst. De minister achtte het geen wonder, dat de gehandicapte mensen, die zich onophoudelijk terug gezet gevoelen ook bij een naar de vorm vriendelijke en medelijden de bejegening, in stijgende mate door een doffe woede worden be vangen en dat bij hen een blijvende verbittering optreedt. Overigens prees minister Diepenhorst zich gelukkig dat men, zij het met vallen en opstaan, sedert lang heeft geprobeerd hen die lichamelijk of geestelijk gehinderd waren, een eigen plaats waarop zij recht hadden, toe te wijzen. In dit verband merkte hij op, dat er van het onderwijs, dat reeds veel heeft geboden, nog veel wordt gevraagd. Daarbij is men echter afhankelijk van de ter beschikking gestelde middelen. De kleine meid is dol op bananen. Fyffes bananen. Zo lekker, zo gezond. Rijk aan bouwstoffen, rijk aan vitaminen. Bijzondere flessen Op de Hannover-Messe 1966 zijn flessen te zien van het lagedrukpolyaethy- leen „Hostalen G". Melk zal nu voortaan zonder beïnvloeding van de smaak en zonder verandering van vul- en transportinstallaties in deze flexibele en toch voor het schenken zeer stabiele kunststofflessen worden verkocht. LAND- EN TUINBOUW De zorg voor het grasland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3