GRATIS MARY P0PPINS BOEKJE BIJ Lijst 3 IVOROL Voorspelling kwam uit in Harderwijk Zierikzee en het nieuwe verkeersplan ruimere ontwikkeling industrieterrein STREEKNIEUWS Het aardgas /xSJ'/ï Met „De Zeemeermin" kreeg Haamstede er een café-restaurant bij INGEZONDEN STUKKEN Ingezonden mededeling Een Sunil team kwam, waste en... voorspelde mevrouw G. Migchel- senDe Wittenhagen 14, Harder wijk een nog wittere was. En even later was die wittere was er... dank zij de waskracht van Sunil! U Onvermoeibare Sunil-sop is ideaal voor alles: linnen, katoen, nylon, enz. Bleken? Niet nodig. Blauwen? Overbodig. U zult het zien: Sunil met uit ra-was werking geeft het hóógste wit! C.B.T.B.-leden van Schouwen-Diiiveland zagen de zilvermeeuwen in domaniale duingebied Mijnheer de redakteur, De nieuwe verkeersregeling heeft mijns inziens de volgende bezwaren: 1. Nobelpoort en Jannewekken wor den als invalswegen uitgescha keld. Komt een auto toch de No belpoort in, dan moet deze er prompt via het Jannewekken weer uit. Het Jannewekken moet met een bord op de Grachtweg worden afgesloten (met een apart bordje dat men mag doorrijden naar garage Van der Wekken). Rijdt een vreemdeling toch door, dan moet hij de Driekoningenlaan in, komt op de Touwbaan en be landt in de St. Joostmeet. Lange wagens kunnen de bocht bij Van der Wekken echter niet eens ma ken en lopen vast. 2. Het verkeer via de Mol splitst zich in drie wegen (Nobelstraat, Hem en Verrenieuwstraat) en wordt gezamenlijk via Jannewek ken weer afgevoerd. U moet op het kaartje eens vol gen hoe bloemist Romijn zijn auto uit zijn garage in de Hem naar zijn zaak moet rijden en terug. Oók hoe een klant uit Schouwen of Schuddebeurs hem of garage Glerum moet vinden. 3. Bijna alle autoverkeer naar het centrum moet door de Noord havenpoort, met alle nare gevol gen voor de bewoners van Malta 4. Alle verkeer van Zuidhoek en in dustrieterrein naar centrum, moet over het Sas en alweer door de Noordhavenpoort. HAAMSTEDE, 25-5. Haamstede heeft er een eetgelegenheid bij. On geveer 100 personen kunnen een plaats vinden in het woensdagmid dag door de directeur Gemeentewer ken, de heer Z. Roseboom, geopende café-restaurant „De Zeemeermin" gebouwd in de voormalige bakkerij van de heer De Koster aan de Noord straat. Een prachtig mooi bouwwerk dat aan velen die Haamstede en om geving als toeristisch gebied beschou wen de mogelijkheid zal bieden om hier een warm of koud hapje te nut tigen. Eeigenaars zijn de heer en me vrouw A. v. d. Zande-Wessels die beiden hun sporen in het horeca-be- drijf reeds ruimschoots verdienden. Ingezonden mededeling zierikzee (ook de plaatselijke bedrijven het volle pond) 5. De parkeermogelijkheid in de bin nenstad wordt met ruim honderd plaatsen verminderd, zonder dat enige aanvulling wordt geschapen of voorbereid. Het vandaag afgedrukte verkeers plan, hetwelk tijdig is ingediend, doch dat b. en w. niet de moeite waard getoond heeft om aan de raadsleden voor te leggen of rond te zenden, behoudt de Nobelpoort en het Jannewekken als invalswegen en wel zeer in het bijzonder in het be lang van de stedelingen en de inwo ners van ons eiland die Zierikzee ge regeld zakelijk bezoeken. De drukte duurt maar drie of vier maanden, maar de last een geheel jaar. De route via Watermolen moet dan in de toekomst worden verbeterd door de gestippelde doorbraak naar de Zevengetijstraat en de weg over het Kerkplein. De autoriteiten zijn blijkbaar erg pessimistisch over een vlotte medewerking door het kerk bestuur. De onderhandelingen over parkeerhavens rondom het Kerk plein schijnen ,(op zijn zachtst ge zegd) niet erg vlot te gaan. Ik kan mij echter niet indenken dat een kerkbestuur dat binnenkort een kwart miljoen gemeenschapsgelden krijgt voor restauratie (en achter wege gebleven onderhoud?), niet vlot zou willen meewerken om de gemeenschap ook van haar kant eens vlot te bedienen. Natuurlijk moeten eigendomsrechten worden vastgelegd of vergoed. Gemodder op het hoekje van de Schuithaven met lange bussen en vrachtauto's kan worden voorkomen Woensdagmiddag ontving de heer Roseboom uit handen van een zusje van de heer v. d. Zande, de 6-jarige Karin de sleutel en was het voor hem een kleine moeite om de deur te openen. In zijn toespraak zeide de heer Roseboom de ontsluiting der dam en brug het aantal dagtochten enorm heeft doen toenemen. Het dagtoerisme vraagt nu eenmaal naar spijs en drank en doordat Wester- schouwen slechts was ingesteld op verblijfstoerisme was het voor velen onmogelijk ergens een hapje te eten. Met het tot stand komen van dit gro te café-restaurant werd in een voor ziening voldaan en is Westerschou- wen een pracht zaak rijker gewor den die de toets van de kritiek ruim schoots kan volstaan. Spreker hoop te dat de familie v. d. Zande hun verlangens beantwoord mogen zien in dit gloednieuwe bedrijf in volle arbeidsvreugde. De Middenstands Vereniging bracht haar gelukwensen bij monde van de vice-voorzitter, de heer Joh. Kik die tot zijn grote spijt consta teerde dat in dit bedrijf een A.-ver gunning ontbrak. Hij hoopte dat b. en w. hier de nodige aandacht aan zullen schenken. Tot slot zeide de heer Kik dat hij hoopte op een groot aantal aangename en dankbare klan ten die de naam van het restaurant ver zullen wegdragen. De heer C. B. Blom feliciteerde de familie v. d. Zande en noemde de opening een vreugdevolle dag, ook voor V.V.V. De dagtoerist kan nu verwezen worden naar „De Zeemeer min" en hij hoopte dat zeer velen hun schreden hierheen zullen rich ten. Eerste „vakantie-gast" Als eerste vakantiegast sprak bur gemeester Everwijn (enkele dagen met vakantie) de gelukwensen van de gemeente uit. Spreker was ten volle overtuigd dat er dergelijke panden bij moeten komen in de Westhoek en hij was er ten volle van overtuigd dat hier een vergun ning op zijn plaats is. De heer A. v. d. Zande dankte ten- door afsluiting van de Mol voor dit verkeer. Op de plattegrond ziet u verder een parkeerplaats geprojecteerd op de plaats van de reeds dode wijk Venkel-Molenstraat-Lange Groendal. Hier zouden ook de grootste auto bussen met gemak kunnen parkeren. Rond het Havenpark zou links ge parkeerd moeten worden in een blauwe zone, waarbij men bv. niet langer dan drie uur mag blijven staan. De voetpaden blijven dan vrij en groenteman en melkboer kunnen lossen zonder het verkeer te hinde ren. Deze maatregel kan door ons om aesthetische redenen niet wor den ingewilligd, schrijven b. en w. Menkan dan natuuidijk de bloeme tjes in het Havenpark niet voldoende meer zien. Maak er maar een „Ma- durc-stad" van zonder zakelijke bin dingen. Al met al is volgens mij allereerst niet voldoende bekeken of het nu wel ineens zó rigoureus moet. Waren de knelpunten niet reeds veel te ver beteren geweest door: a. een verbod van lange wagens op de Mol; b. éénrichtingsverkeer op de Appel markt; c. verkeerslichten bij de Zuidha venpoort, met een zodanige tijds- verdeling dat het uitgaande ver keer vlot wordt afgevoerd. Deze kunnen dan drie maanden wer ken en de andere maanden blijft alles bij het oude. Met dank voor de plaatsruimte, G. C. ANKER. (Wellicht ten overvloede wijzen wij er op dat opname van ingezon den stukken, die beogen een alge meen belang te dienen, c.q. in dis- kussie te brengen, geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redak- tie. - REDAKTIE). h I slotte al'len die dit mooie werk zo spoedig klaar hebben gemaakt. Naast alle uitvoerders noemde hij de werk nemers Joh. Kenters en Ko Dekker voor hun werk aan de prachtige bar. Hoofduitvoerder was de heer J. C. Bijkerk uit Burgh met verder de he ren C. Dijkman, Haamstede, R. Sa- man, Haamstede, S. Flohil, Scharen- dijke, I. de Spirt, Zierikzee en J. C. v. Strien, Haamstede. Het plan was van de eigenaar zelf. In totaal beslaat de restaurant- en café-ruimte ongeveer 120 m2, waarin een goede 100 personen een zitplaats kunnen vinden op de mooie oud- Hollandse stoelen. De vloer is in lo rt oleum uitgevoerd terwijl de wan den in een royale coat bekleding zijn uitgevoerd. Het accoustische pla fond in helder witte kleuren geeft de zaak een aparte sfeer. Een ju weeltje is de vraagtekenvormige bar waaraan 20 personen een plaats mid dels de keurige krukken vinden. De achtergrond van de apart verlichte bar Is gedeeltelijk in een mozaïk ver siering afgewerkt. Een niet opvallen de scheiding tussen café en restau rant vormt een grote bloemenbak. In het café doet de breukstenen schoor steen het wel uitstekend in deze sfeervolle ruimte. Alles is even mo dern uitgevoerd en de prachtige me nu's voor het restaurant in uitge breide uitvoering en voor het café in wat bescheidener omvang zijn een lust voor het oog. Ongetwijfeld zul len talrijke doortrekkende autobus sen even stoppen om hun passagiers zich hier te laten verwennen. De keuken, ongeveer 40 m2 is iets aparts geworden met de grote acht- pits gaskachel met een moderne luchtafvoeiinstallatie met ventilator er boven. Een Werktafel van 6 me ter een aanrecht van 7 meter, een speciale frituuroven, 3 koelkasten, een grote diepvriezer zijn onderde len die onontbeerlijk zijn In een mo dern horecabedrijf. Alles staat ge reed om de toerist die hier binnen komt zo spoedig mogelijk en op aan gename wijze te helpen. We zijn er van overtuigd dat de fam. v. d. Zan de-Wessels hier volkomen in zullen slagen en wensen hen ook van deze zijde alle goeds toe. Natuurlijk brachten talloze bloem stukken op deze openingsdag een aparte sfeer in de mooie zaak aan de Noordstraat. BRUINISSE A. Jumelet overleden Te Groningen, waar hij directeur was van de firma Woldring en Ide- ma, een bekende naam op het gebied van de fabricage van vruchtensap pen en wijnen, overleed plotseling de heer A. Jumelet. De heer Abr. Jume let was een van die Bruinissenaars, die na in Zierikzee de H.B.S. te heb ben bezocht, in de jaren na de eerste wereldoorlog zich een carrière bui ten zijn geboorteplaats wist op te bouwen. Hij was lange tijd werk zaam op het proefstation van de fruitteelt te Naaldwijk, waar hij als assistent van prof. Riemens belang wekkende proeven nam op het ge bied van de veredeling van de West- landse cultures. Een loopbaan, die op de duur echter niet geheel bevredig de, want toen hij na de tweede we reldoorlog kans zag in het bedrijfsle ven terug te komen, nam hij zijn kans waar en aanvaardde een positie bij bovengenoemde firma. Particulier bouwde zeilboot De heer D. M. Schaap, die geko men van Nieuwkoop overschakelde naar Bruinisse en daar zijn zeilschool voortzette, was in Nieuwkoop ook botenbouwer. Dat hij het nog kan bewees hij deze week, want hij bouwde in ongeveer een week een zeilboot in de 16 m2. klasse, die er zijn mag. Het is een polyester boot, met mahonie afgedekt, waarin een fraaie lijn verwerkt zit. Het is de 9e boot van deze klasse in ons land. De heer Schaap heeft voor de bouw van deze boten echter alleen tijd in het zg. stille seizoen. OUWERKERK Vrouwenvereniging naar Zeist De vrouwenvereniging maakte de ze week het jaarlijks reisje. Onder leiding van de presidente, mevr. den Bleijker-Bodbijï vertrok het gezel schap van 40 personen om 7 uur van het dorp met als reisdoel de Sola- fabrieken te Zeist. De eerste pleister plaats was Meerkerk (koffie). Te Zeist was er een uiteenzetting over het fabriceren van verschillende voorwerpen en een interessante rondleiding. In de ontvangkamer werd koffie geoffreerd en als herin nering ontving ieder een flesopener. Vervolgens ging het richting Doorn, met bezichtiging van de kamers van ex-keizer Wilhelm. Men vond dit unaniem ongelofelijk mooi. In Rot terdam tenslotte is nog gewinkeld en gegeten. Om 8 uur arriveerden de dames weer heelhuids te Ouwerkerk dank zij de bekwame chauffeur van Aken van de touringcar-onderne ming Van Oeveren, die voor zijn rij kunst zeker een dankwoord toekomt. De ambassadeurs van de V.S. en China in Warschau hebben woens dag drie uur van gedachten gewis seld over de betrekkingen tussen bei de landen en de toestand in zuidoost- Azië. BURGH, 24-5. Dinsdagavond be zocht een aantal landbouwers en tuinders van Schouwen-Duiveland, allen leden van de C.B.T.B. waar van sommigen met hun vrouwen en kinderen het Domeingebied van de Westhoek. De bedoeling was om naast de prachtige natuur van het duingebied rondom het Pompstation ook de zilvermeeuwen te gaan be zoeken. Ondanks het dreigende weer met af en toe al een spatje hemel water lieten de dames en heren zich niet afschrikken en onder leiding van twee natuurgidsen van de Vogel wacht Schouwen-Duiveland, de he ren M. L. J. Fckker en J. Krisle- lijn trokken zü de duinen in. De voorzitter en de secretaris van de afd. Schouwen-Duiveland van de C.B.T.B., de heren Joh. v. d. Bijl en van Bevei'en maakten de wandeling eveneens mee. Herhaaldelijk werden de twee groepen (één grote massa is te moeilijk voor een goede uiteen zetting) staande gehouden en maak- Tekort begroting Rijkswegenfonds DEN HAAG, 25-5. Het op de be groting van het Rijkswegenfonds voor het dienstjaar 1965 uitgetrokken bedrag is geheel aangewend; er is zelfs een tekort van f 10 a f 15 mil joen. De verwachting dat het medio 1965 geraamde bedrag van f 75 mil joen aan opcenten op de motorrijtui genbelasting zou oplopen tot f 80 miljoen is niet bewaarheid, terwijl voorts meer werk is uitgegeven dan de begrotingscijfers toestonden. De begroting 1967 zal met het tekort be last worden, zo blijkt uit de memo rie van antwoord aan de Eerste Ka mer over het Rijkswegen fonds, on dertekend door minister Suurhoff. DEN HAAG, 25-5. De heer Beer-- nink, lid van de Tweede Kamer voor de C.H.U., heeft de minister van eco nomische zaken, gevraagd of het ge vaar niet denkbeeldig is dat in de komende winter een gedeelte van Zuid-Holland geheel of ten dele zon der aardgas zal geraken. Met name denkt hij hierbij aan Den Haag, Rijs wijk en het Westland. In zijn vragen wijst de heer Beer- nink erop dat de zogenoemde voe dingsleiding, sinds november 1964 praktisch niet veel verder is geko men dan Jutphaas. Hij vraagt minis ter den Uyl de oorzaak van de opge treden vertraging te onderzoeken. Zierikzee, 25-5. Op zaterdag 4 ju ni a.s. bezoekt het Jeugd Rode Kruis weer het Delta-ziekenhuis te Poor- tugaal. De reis wordt gemaakt per bus. Na aankomst in het ziekenhuis volgt bezichtiging van de gebouwen en het gebruik van een warme maal tijd. In de middaguren wordt een antspanningsprogramma aangeboden, waaraan wordt m'edegewerkt door de zanger Little David (Kenneth Vieira). Verder staat geprogrammeerd het optreden van de Zierikzeese band „The Creatures", samengesteld uit de heren Cees de Hooge (slagwerk), Jan Kouijzer (piano). André v. d. Schelde (gitaar) en Hans P. v. d. Vel de (gitaar en trompet). Verder treedt op de Middelburgse goochelaar Ali Ben Lux o.m. met het programma: „The hand is quicker than- the eye" („De hand is vlugger dan het oog"). Een belangrijk sortiment goederen zal weer aan het ziekenhuis worden overgedragen. De geschenken wor den aangeboden door: de R.K. lagere school, de landbouw-huishoudschool. de lagere land- en tuinbouwschool, de lagere technische school, het prof. Zeeman-lyceum en het Leger des Heils. ten de leiders hen opmerkzaam op bijzonderheden in de juist omstreeks deze tijd zo fraaie natuur. Vooral de verschillende soorten dennen die juist in bloei staan maakten een gro te indruk op de bezoekers. Hoofddoel was de zilvermeeuwen kolonie, anders streng vei-boden toe gang. Diverse nesten met eieren wer- gen gevonden en bekeken doch voor jongen was het nog te vroeg. Toch is de aanblik van dit broedgebied nog zonder kuikens prachtig mooi en voor velen was het de eerste keer dat ze een zilvermeeuw-nest zagen. Het is opmerkelijk dat het aantal legsels in de laatste jaren afneemt. Wat de oox*zaak ervan is is niet be kend. De terugtocht werd weer langs een ander pad aanvaard en naast het vele moois en de afwisselende ver gezichten in dalen en op hoge duin toppen. kon de steeds druileriger wordende regen de stemming niet drukken en bereikte iedereen wel voldaan het parkeerterrein bij het Pompstatio,n waar de heer v. d. Bijl de beide gidsen hartelijk dank zei voor deze mooie wandeling en hen een tot weerziens toeriep. De laatste weken zijn deze excur sies naar de broedgebieden zeer in trek bij diverse gezelschappen. Reeds maakte een Europees gezelschap ge bruik van de diensten, van de Vogel wacht en vorige week kwam een groot gezelschap employe's van een grote Belgische metaalconstructie- fabriek naar de Westhoek om zich te overtuigen van de, apartheid van dit gebied. Zeer binnenkort beginnen de wekelijkse excursies voor de toeris ten weer die zich nu zullen moeten voorzien van toegangskaarten. Ingezonden mededeling Tonden blank-Adem fris Onbetwist de bestetandpasta SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Velocitas-Neptunus 6-2; Rijkswa- terstaat-Kon. Zeelandia 1-4. Morgen (vrijdag)avond wordt ge speeld: V.A.B.-P.T.T. (kwart over 7). Het programma voor de volgende week luidt: Dinsdag 31 mei: P.T.T.-Neptunus (7 uur 15, scheidsr. Th. Sies); Stella Boys-Rijkswaterstaat (kwarl over 7, scheidsr. J. P. van Wel). Ali Ben Lux Ingezonden mededeling CHOCOLADE HAGEL Zierikzces Jeugd Rode Kruis naar Poortugaal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2