Lijst 3 geeft veel heet water voor weinig ge elke dag n fiets voor niets! Wethouder mr. K. A. Keuning „schoot" de nieuwe sintelbaan in meer vrijheid bij de plaatselijke woningbouw. De schooljeugd legde verkeersexamen af STREEKNIEUWS Horeca-bedrijven mogen tot 24 uur open ECHT Plechtigheid je op „Banuiuk'1 ZIERIKZEE, 19-5. Zierikzee heeft een sintelbaan. De zin is gemakke lijker neergeschreven, dan dat het object, begeerd door aUen die de sport en inzonderheid de atletiek minnen, kon worden gerealiseerd. Maar nu is het dan toch zover. Op een winderig, maar zonovergoten sportpark „Ban- nink", heeft de wethouder van onderwijs mr. K. A. Keuning donderdag middag de nieuwe - 135 meter lange - baan officieel ingeschoten. Dit laatste mag men letterlijk nemen, want de wethouder hanteerde een startpistool, waarmee de eerste loopmeisjes de baan onder hun schoentjes wegroffelden. Het gebeuren vormde een hooggestemde start van de regionale atletiekwed strijden, die op Hemelvaartsdag, in het kader van de Zierikzeese Sportweek, onder vrü gunstige weersomstandigheden werden gehouden. Sponsor van de wedstrijden was de vereniging „Delta-Sport", die - gelijk bekend - in het oefenprogramma de atletiek een sterk accent geeft. Aan. het officiële schot liet de wet houder een speechje vooraf gaan, waarin hij herinnerde aan de woor den van zijn collega - loco-burge meester Koevoets - bij gelegenheid van de opening der sportweek, n.l. dat de gemeente Zierikzee nogal wat doet aan de sportaccomodatie. „Dat is inderdaad juist, ik behoef maar te wijzen op het fraaie sportveldencom plex", aldus de wethouder, die er echter aan toevoegde, dat er heus nog wel wensen zijn. De realisering daarvan is sterk afhankelijk van de financiële middelen. „Zo hadden we best een sintelbaan van 400 meter willen aanbieden, maar niet alles kan en met die baan van 135 meter zijn we toch al erg verheugd." Dure baan De baan blijkt intussen flink geld te hebben gekost. Mr. Keuning wilde het bedrag wel noemen, n.l. f 24000,- en het betekent dus iets dat de jeugd de vrijheid krijgt van deze baan ge bruik te maken. De totstandkoming geschiedde „in eigen beheer" door de gemeente en met name dus de Dienst Gemeente werken kwam er aan te pas, evenals de Plantsoendienst Wisselbeker voor Sirjtuisland DU1VELAND, 18-5. Door de leer lingen van de hoogste klassen der lagere scholen van de gemeente Dui- veland, werd het practisch verkeers examen afgelegd ter verkrijging van het verkeersdiploma. Bij het schriftelijk gedeelte van dit examen bleken 7 kinderen meer dan 5 fouten daarin gemaakt te heb ben, waarvoor ze moesten worden Ingezonden mededeling ZIERIKZEE De 25 kin wandeltocht op Schouwen-Duiveland Voor de morgen (zaterdag) te hou den 25 km. wandeltocht op Schou wen-Duiveland hebben zich tot he den plm. 120 deelnemers opgegeven, waaronder 2 groepen, nl. G.V. „Rust Roest" uit Zierikzee en S.V. „Duive- iand" uit Oosterland. Verwacht mag worden dat er zich aan de start, zo als gewoonlijk, ook nog zullen opge ven, zodat het aantal wellicht rond de 150 zal zijn. Door verschillende omstandigheden was een 30-tal inge schrevenen verhinderd morgen te starten, zodat deze de tocht reeds vorige week zaterdag hebben vol bracht. Als de weersomstandigheden gun stig blijven mag een mooie tocht worden verwacht, die over goede wegen en door een afwisselend land schap voert Ingezonden mededeling W ,0k Laat u voor rekenen hoe weinig m heet water met krachtige straal zo uitde kranen U kost. Een centenkwestie dank 9 zij goedkope nacht- stroom Dank werd gebracht aan de direc teur de heer Louwerse en aan de he ren v. d. Poel, v, d. Schelde en Or- nee, evenals aan de medewerkers van P.D. De baan is landmeetkundig geijkt en is derhalve geschikt voor officiële records. Tot slot wees mr. Keuning zowel op de nuttigheid als op de betrekkelijkheid van de sport en bond de sportjeugd op het hart i/ooral te leren goede verliezers te zijn; een eigenschap die in het la tere leven goed van pas komt. De voorzitter van de Kring Zee land-West-Brabant van de K.N.A.U. bracht zijn felicitaties uit voor de nieuwe aanwinst en droeg de sintel baan op in de goede zorg van de at leten. afgewezen. Voor het praktisch ge deelte bleven 68 kinderen over, waar van 1 niet kon meedoen, zodat er 67 deelnemers waren voor dit gedeel te. Het te volgen parcours was geheel door verkeersborden aangegeven en omvatte ongeveer 15 straten van de nieuwbouw Nieuwerkerk, waarin o.a. ook een verkeerslicht en een ver plicht rijwielpad was opgenomen. Over het algemeen werd door de kinderen serieus gereden, want be halve het verkeersdiploma, kon door hen ook nog een vvisselbeker voor hun school bemachtigd worden. De ze beker stelde de afdeling Duive- land van het Veilig Verkeer met in gang van 1965 ter beschikking voor de school, welker deelnemers aan het examen het laagst gemiddelde aan strafpunten heeft. In 1965 ver wierf de Christelijke School van Nieuwerkerk deze beker. Als de be ker drie maal achtereen of vijf maal in totaal gewonnen wordt, is hij de finitief eigendom van die school. Na afloop van het examen bleek, dat het laagst gemiddelde van strafpunten dit jaar werd behaald door de V.L.S. te Sirjansland. Helaas moesten na het praktisch examen nog 12 leerlingen worden af gewezen, omdat die in totaal meer dan 7 strafpunten opliepen. Aan 55 leerlingen zal t.z.t. het diploma worg den uitgereikt. De uitslag De uitslag luidt als volgt: 1. V.L.S., Sirjansland, deelnemers 5, afgewe zen geen, gemiddeld aantal strafpun ten 14/r»; 2. Chr. School, Nieuwerkerk, deelnemers 24, afgewezen één, ge middeld aantal strafpunten 21/ai; 3. V.L.S. te Oosterland, deelnemers 3, afgewezen geen, gemiddeld aantal strafpunten 3-k; 4. V.L.S. te Ouwer- kerk, deelnemers 6, afgewezen één, gemiddeld aantal strafpunten 5'/«; 5. O.L.S. te Nieuwerkerk, deelnemers 18, afgewezen 10, waarvan 1 door niet deelneming, gemiddeld aantal strafpunten 6-/9; 6. Chr.S. te Ooster land, deelnemers 19, afgewezen 8, gemiddeld aantal strafpunten 67/i». Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! PARIJS. Deze zomer gaat men in Parijs een proef nemen met dubbel deks autobussen en wel op twee lij nen in de buitenwijken. Om het ver voer in de drukke binnenstad te ver beteren, zullen kleine bussen - van 30 a 45 plaatsen - worden ingezet. Vandaag, vrijdag 20 mei, komt weer een groep van veertig Britse oorlogsnabestaanden in ons land aan om een bezoek te brengen aan de graven van hun in de jaren 1940- 1945 gesneuvelde familieleden. U wordt volledig ingelicht over de mogelijkheden van nachtstroom voor heetwater voorziening na inzending van deze advertentie in open enveloppe als drukwerk aan N.V. P.Z.E.M., Afd. Voorlichting, Poelendaele 10- Middelburg, tel. 01180-5351. (Foto: Zierilkzcesdhe Nieuwsbode). Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! DURE „GRAP" BRISTOL. 19-5. Een Ameri kaanse rechter heeft donder dag een veertienjarige jongen veroordeeld tot een boete van bijna achttienhonderd gulden als vergoeding van de schade die hy had aangericht door een melding dat in zijn school in Bristol een tijdbom verbor gen was. Duizend leerlingen werden hals over kop geëva cueerd en de politie en de brandweer verspilden veel tijd met het zoeken naar de niet bestaande bom. De jongen mag 'iet geld voor de boete bijeen brengen door in zijn vrije weekeinden te werken. ZIERIKZEE Schoolreisjes o.l.-school Voor het aanstaande seizoen zijn voor de leerlingen van de openbare lagere school te Zierikzee weer een aantal schoolreisjes vastgesteld. Zo gaan de leerlingen van de twee laag ste klassen op maandag 6 juni aan staande naar de speeltuin „Drievliet" bij Rijswijk, terwijl die dag ook de Scheveningse boulevard wordt be zocht. De klassen 3 en 4 gaan op don derdag 9 juni a.s. naar „De Efte- ling" te Kaatsheuvel terwijl klas 5 op dinsdag 21 juni naar Amsterdam trekt, waar o.a. een rondvaart en een trip naar de luchthaven Schiphol ge maakt wordt. De leerlingen van de zesde klas gaan van 13 tot 18 juni naar het vakantieverblijf „Ginster- veld" te Haamstede. De jaarlijkse afscheidsavond van de leerlingen van de zesde klas wordt gehouden op vrijdagavond 24 juni a.s. in het Ned. Herv. Verenigings gebouw aan het Vrije. Vergadering „Philatelica" Maandag 23 mei a.s. wordt in „Mondragon" weer een vergadering gehouden van de afdeling Schouwen -Duiveland van „Philatelica". WESTERSCHOUWEN Geen speekuur burgemeester Men verzoekt ons te willen medede len, dat de burgemeester geen spreekuur houdt op 23, 24 en 31 mei i.v.m. vakantie. Voor spoedzaken wende men zich tot loco-burgemees ter L. v. d. Klooster. Bekerwedstrijd „De Krabbe" De bekerwedstrijd die de hengel- sportvcreniging „De Krabbe" uit Westerschouwen elk jaar organiseert is weer achter de rug en wat de deel name betreft kan over een succes gesproken worden. Niet minder dan 28 leden waren zondag vroeg uit de veren geklommen om op tijd, 7 uur, aan het Watergat te Renesse te zijn. Schijnbaar was de vis minder actief in het water, want de vangst viel wat tegen. Enkele geluksvogels blij ven er altijd in dergelijke wedstrij den en de grootste onder hen was Jan Hart die flink ving en het hoog ste aantal punten verwierf, n.l. 875. Dit was genoeg om zich voor 1966 bekerwinnaar te noemen. De twee de prijs was voor D. Braai met 775 Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! punten, 3e Th. Wessels Sr.. 725 pun ten, 4e W. Lemsom, 700 punten, 5e Nic. v. d. Bos, 625 punten, 6e Dirk de Lange, 525 punten, 7e A. v. d. Bos, 500 punten, 8e J. Tuinman, 425 punten, 9e Joh. v. d. Bos, 400 pun ten. 10e W. v. Sluijs en 11e Joop v. d. Zande. Enkele deelnemers smaak ten het genoegen om een flinke pa ling te vangen; de andere meestal schar terwijl er ook botvangers bij waren. NOORDGOUWE Ongeval Tijdens werkzaamheden aan het dak van het voormalige gemeente huis van Noordgouwe aan de Pauw straat aldaar, kwam C. T. P. uit Dreischor zo ongelukkig terecht, dat zijn rechterhand geheel in kokend pek gedompeld werd. Dokter G. J. van der Waarden uit Noordgouwe achtte overbrenging naar het Rode Kruis ziekenhuis noodzakelijk. Be trokkene is in dienst van het aanne mingsbedrijf H. Stouten te Brou wershaven. BROUWERSHAVEN Opbrengst collecte De collecte ten bate van de Geza menlijke Militaire Steunfondsen heeft alhier opgebracht f 83,46. OUWERKERK Flamingo waargenomen Als bijzonderheid meldt men ons, dat in de kreken aan de oostzijde van Ouwerkerk een flamingo is waarge nomen. Slechts korte tijd heeft deze vogel zich rond het middaguur in deze buurt opgehouden; naderhand was er geen enkel spoor van het zeldzaam voorkomende dier meer te bekennen. Collecte-opbrengst Ook te Ouwerkerk is gecollecteerd voor het sanatorium „Sonnevanck- Zonnegloren" te Deventer. De oo- brengst hiervan was f 131,45. Concert „Oosterlands Fanfare" Bij gunstig weer concerteert mor gen (zaterdag)-avond „Oosterlands Fanfare" in de muziektent alhier. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant van de rijkspolitie alhier kunnen inlichtin gen worden verkregen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: 1 paar voetbalschoenen, 1 dop van benzinetank, 1 plastic kinderporte- monnaie, 1 steekbeitel. OOSTERLAND De ratio-bouw Voor de bouw van twintig wonin gen aan de Suzanna Maria Loncque- straat c.a. - de volgende fase van de ratiobouw - werden de eerste (kalk mand)-stenen aangevoerd. Gelijk be- fkend zijn de funderingen reeds ge ruime tijd geleden gelegd. Ongelukken door grote drukte De overgrote verkeersdrukte op de hemelvaartsdag was oorzaak dat er ook in de omgeving van Oosterland zich enige ongelukken voordeden, waarbij echter geen persoonlijke on gelukken vielen te betreuren. Een autobus van de R.T.M., die omstreeks 10 uur, van Zijpe afko mend de Blauwe Keet naderde, zag zich plotseling geplaatst voor een stilstaande file auto's waarvoor de chauffeur te laat remde. Een Skoda personenwagen, afkomstig uit Rot terdam, moest het bekopen, want het voertuig werd onherstelbaar bescha digd. Een Opel personenwagen, af komstig uit Amsterdam, kwam er iets beter af, terwijl ook de bus aan de voorzijde gehavend werd. Verder moest tegen de avond een Mercedes personenwagen even over de Kapel- ledijk in Bloksweg plotseling afrem men om een wilde eend met kuikens door te laten, die zich op het wegdek bevonden. Deze zeer te prijzen die renliefde kwam de bestuurder van de Mercedes duur te staan want zijn wagen werd zwaar beschadigd door dat een achteropkomend Volkswa genbusje de wagen ramde, terwijl op zijn beurt weer een Volkswagen te gen het busje opreed. Een ketting botsing dus. Overigens werden ook bij dit ongeluk geen personen ge wond. De rijkspolitie stelde in beide gevallen een onderzoek in. Tot gemeentewerkman van Dui veland, werd aangesteld de heer P. van der Werf Lzn. te Oosterland. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Drukke Hemelvaartsdag in de Westhoek WESTERSCHOUWEN, 19-5. In verband met de niet bijzonder hoge temperaturen kwam het strand op de (drukke) Hemelvaartsdag op het tweede plan. De eerste morgenuren waren heerlijk, maar tóen kwam er mist landinwaarts drijven en de wind maakte het op het strand verder on behaaglijk. Velen brachten de nacht door in hotel, pension, caravan of tent en maakten kennelijk aanstalten er een lang weekeinde van te maken. De grote toeloop kreeg het Domein, waar het heerlijk luw wandelen was. Ook aan dagtoeristen geen gebrek op deze Hemelvaartsdag. Op het par keerterrein bij Westen schouwen stonden niet minder dan 12 van el ders ingekomen bussen. Een parkeer- uitwijkmogelijkheid bood het nieuwe verharde .terrein naast hotel „Zee- lust" te Westenschouwen. Veel be zoek trok ook de uitkijktoren. Veel Belgen waren present, maar duide lijk minder Duitsers dan op andere jaren. Aan de zeedijken was het werphengel-leger present. De cam pings hadden het druk met het plaat sen van caravans en in mindere mate tenten. In de kerken was het uiter mate druk. De Westhoek had een drukke, ge zellige Hemelvaartsdag. Ingezonden mededeling Ook de beste fiets wordt eens te oud! Koop een nieuwe - nu! Dan dingt u mee. Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. Gemeenteraad Brouwershaven „Het is altijd nog mogelijk", aldus de wethouder, „bij eventuele festi viteiten om verlenging te vragen". Zijn fractiegenoot, de heer R. J. v. d. Wekken is het hier roerend mee eens en kan de argumentatie van V. V.V. niet bewonderen. De voorzitter zegt: „Waarom zullen we het nu moeilijk maken als het makkelijk kan? Diverse vergaderingen lopen soms langer uit waardoor gevaar kan ontstaan voor een bekeuring". De heer J. Dekker vindt dat Brou wershaven met het oog op het toe risme mee moet spelen. In stemming gebracht blijkt de fractie van de Prot. Chr. Groepering te hebben te gengestemd (4 tegen, 7 voor). BROUWERSHAVEN, 18-5. In een tijdrace tegen de klok in verband met de voetbaluitzending heeft de raad der gemeente Brouwershaven zich woensdagavond in een vlot tem po door de 15 punten tellende agen da gewerkt. N.a.v. een controlerapport van het Centraal Verificatiebureau betref fende de administratie woningbedrijf merkt de heer J. J. Klaasse op, dat hij een post is tegengekomen inzake huurverlies, wat zijn oorzaak zou vinden in de zoutschade .Spr. vindt het vreemd dat te Dreischor sedert een jaar een woning leeg staat in de Moggestraat en vraagt of dit geen huurverlies oplevert. De voorzitter merkt op dat de huurder steeds huur betaalt en dat hem is aangezegd het huis binnen zes weken te betrekken, daar het anders aan een ander zal worden toegewezen. Verder vraagt spr. of de tuin van het Dorpshuis op geknapt kan worden, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit een karweitje is voor het stichtingsbe stuur. N.a.v. de verhoging der be zoldiging wethouders per 1 januari 1966 (tot f 2290 per jaar) vraagt de heer J. Dekker of deze verhoging niet de 7 pet. te boven gaat? De voorzitter deelt de raad mede, dat geen goedkeuring door G.S. is ver kregen op de begroting woningbe drijf 1966 daar de plaatselijke belas tingen destijds niet zijn opgetrokken. Dienaangaande zal in de volgende vergadering een desbetreffend voor stel opnieuw aan de raad worden voorgelegd. Rondweg te Noordgouwe Z.h.s. gaat de raad akkoord met de aanleg van een rondweg te Noord gouwe, waardoor het verkeer door deze plaats beter geregeld zal kun nen worden. Besloten wordt verder de bestra tingen voortaan te doen uitvoeren door een aannemer en jaarlijks hier voor in de begroting een post uit te trekken; indien de omstandigheden niet wijzigen geen nieuwe gemeente werklieden meer te benoemen in de plaatsen van de heren Koopman en Stoel indien deze gepensioneerd worden; over te gaan tot de aan schaf van een Maasey-Ferguson die seltractor 30 p.k. met tweewielige aanhangwagen en sneeuwschuif, waarvoor een krediet wordt verleend van f 15.000. Deze posten behelzen de organisatie van de dienst gemeen te werken. Wat het afstoten van het bestratingswerk betreft zou de heer Dekker graag zien dat kleine repara ties, zoals herstel putten in het weg dek door onze eigen mensen zullen worden gerepareerd, wat de voor zitter toezegt. Sluitingsuur Horeca-bedrijven Inzake het punt wijziging politie verordening betreffende het slui tingsuur voor de hotels-café's-res- taurants in de gemeente Brouwers haven door dit te brengen van 23 uur op 24 uur, zulks op verzoek van de betreffende eigenaars, gesteund door de Ver. Vreemdelingenverkeer, is de meerderheid van b. en w. voor dit verzoek geporteerd. De minderheid, wethouder J. A. v. d. Bijl licht zijn standpunt nader toe en zegt dat de mensen hierheen komen om rust te zoeken en dit niet vinden door de café's langer open te houden. Ook voor wat betreft het vele rumoer met auto's en motoren is het beter het sluitingsuur op 23 uur 1e houden. De ministers van landbouw van de zes landen van de Europese Eco nomische Gemeenschap hebben dins dag en woensdag in Brussel hun be raadslagingen over een aantal voor stellen van de Europese Commissie voor het verdere gemeenschappelijke landbouwbeleid voortgezet. ZEVENAAR. Op de terreinen van dc firma Hazeleger uit Ede, die nieu we fabriekshallen laat bouwen langs de autosnelweg, zijn bij het plaatsen van spanten van dc fabriekshallen twee arbeiders onder vallende span ten geraakt. Hierbij is de 33-jarige ongehuwde E. II. Wever uit Koekan- ge (Dr.) gedood en G. Nijland uit Giethoorn ernstig gewond. Ingezonden mededeling Een platenbon is altijd raak! Onze puzzelrubriek Voor de uitslag van de puzzel van vorige week vrijdag, moeten wij verwijzen naar het maandagnummer. RED. AMSTERDAM. De kinderboeken week 1966 zal gehouden worden van 26 oktober tot en met 5 november. Door middel van het thema „Kind en Fantasie' 'wordt tijdens deze kin derboekenweek speciaal de aandacht gevestigd op de sprookjes, sagen en legenden uit de kinderlitteratuur. DEN HAAG. Op een nog in aanleg zijnde weg in de Haagse wijk Maria- hoeve is de 51-jarige mevrouw G. de Haag-Hansbergen uit Leidschendam bij een verkeersongeval zo ernstig gewond geraakt, dat zij op weg naar een ziekenhuis is overleden. Het C.T.V.-gebouw zouden de sportlieden van Schouwen-Duive land als hal willen hebben, maar dat zit er niet direct zo in. Alhoewel het een hele zaak was, dat men er in het kader van de sportweek, ver schillende keren in terecht kon. Er kwam wel ivat „piepersé" stof hier en daar uit de tegelvloer-naden, maar bij elkaar was het (bijna) net echt. Die sportweek is een aardig succesje geworden en dat geeft moed voor later. Touwtrekken en singel loop uitgezonderd, want daarvoor zijn geen lieden meer te porren. Vroeger waren singellopen altijd sportieve topnummers op Oranje feesten, maar dat gaal niet meer zo. We hebben gestaan bij de opening van de nieuwe sintelbaan, die op het sportpark „Bannink" ligt uit te no digen om er hard overheen te ren nen. De zoethouder („van een f.n. (revolver) heb ik wel verstand, maar hoe werkt zo'n alarmpistoolheeft de baan opengeschoten en dal was dan weer een mijlpaaltje in dc ge schiedenis van dc sport. Voor de rest de luwte van het „corridorse" struweel gezocht. Het was daar heel erg fijn. met uitbun dige trossen bloeiende meidoorns, met hondsdraf, ereprijs en (veel) vo- gelmélk langs de paden en een be- verige wind, die ontroerend mooi door het dichte gebladerte voer. Tel de trotse kaarsjes van de kastanjes er bij op en de zon, die vonkend door het overfrisse groen scheen. Heerlijk. Zelfs dc koeien werden er stoeis van. We hebben hen wat zoute drop gevoerd, hetgeen een welbcha- gelijk effekt bood. Ze slikten hun tongen achterop, maar dropen dan toch af naar dc drinkbaken om zich ivat te laven. De natuur zorgde voor een juichend feest van kleur (ook dat ivas echt) en dat deed de men sen goed op een nu niet eens verre gende Hemelvaartsdag. Er zijn er zelfs op het briljante idee gekomen dc vrijdag te snipperen en hel vast tc plakken aan hel weekeinde. Er zijn lieden die daar blijkbaar listig in zijn. schiereilandman. Te Burgh werd de vernieuwde textielzaak van de firma A. L. Bakker aan de Kerkstraat officieel heropend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2