Chefarine „4 elke dag n fiets voor niets! Wenselijkheden en mogelijkheden van samengestelde school 4 beroemde middelen doen wonderen! Kreidler-Florett S.D.K.B. verliest royaal van Z.K.B. (2-9) Autora Gemeente Duiveland tracht doorstroming woningwetwoningen-sector te bevorderen Kind redt kind DE ZOON VAN ARAM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 mei I960 Nr. 19991 fA'erkrachteii<lag Z.L.M. Kampioenschap Zeeland zoineravondvoetbal Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 13-5. Revolutionair, het omscheppen van veie huisjes, om niet te spreken van heilige huisjes, zo kenschetste de heer Van Wijk, als voorzitter van de middagvergadering van de Leerkrachtendag van de Z. L.M. het referaat van de heer A. A. Sterman, directeur van het Peadago- gisch-didactisch Beureau van het K. N.L.C. te Den Haag, dat handelde over „Wenselijkheden en mogelijkhe den van de samengestelde school". De heer Sterman, die de vorige avond naar de televisie had gekeken en daar het een en ander had gezien, over de „Apartheid" begon met te zeggen, dat ook Nederland wel zijn apartheid kent. Een apartheid, die men overal vindt als men er oog voor krijgt, om dat onze samenleving opgedeeld wordt in vele vakjes. Ook op de scholen werkte en werkt dit door en nu is daar de gedachte van de samengestelde school, de school die de leerlingen opvangt na de lagere school of liever nog met de lagere school één geheel vormt. Een gemeenschappelijke school is eigenlijk een veel betere aanduiding, omdat de kinderen van 6-13-14 jaar een gemeenschappelijke opvoeding en opleiding krijgen. Aan het eind van de lagere school opleiding vindt men weer de brug- klasse of brugperiode, die zo lang mogelijk moet duren. Men moet zeker niet te vroeg met een beroepsopleiding beginnen. Een zo lang mogelyke algemene vorming kan nuttig z(jn, omdat de keuze voor het kiezen van een bepaald beroep niet alleen gerijpt moet zijn, maar ook moeten de leraren gelegenheid krijgen zich een oordeel te vormen ever de leerlingen die ze onder hun hoede hebben. Spreker had weinig waardering voor het oordeel van de leraren thans, die dikwijls niet over een bre de blik beschikken en evenmin hech te hij veel geloof aan de wijl ver- breide mening, dat de ouders beslis sen welke richting het kind uitgaat. Het is het bevoegd gezag, dat dit beslist. Het bezwaar dat soms wordt dat grote scholen kinderpakhuizen zouden zijn waar de eenheid ont breekt, zoals die op de kleinere scho len wel wordt gevonden waar de di recteur contact heeft met alle leer lingen, ontzenuwde hij. „De klas is de eenheid", aldus spreker en In plaats van de directeur kan een „ma nager" worden genoemd. Deze bemoeit zich niet met paeda- gogische of didactische aspecten, maar onderhoudt ook de contacten. Dan heeft de grote school dezelfde mogelijkheden als de kleine school, op dit gebied. Negatieve selectie In de brugklasse kan dus de selec tie plaatsvinden. De lagere school selecteert negatief; er kan ook een brugklasse gevormd worden van be gaafden en minder begaafden. In de samengestelde school vindt de deter minatie of positieve selectie plaats. Spreker dacht aan de mogelijkheid van een samengestelde school be staande uit de studierichtingen land bouwonderwijs, huishoudschool en technische school, want ook de ge scheiden jongens en meisjes scholen achtte hij uit den boze. „Juist als jongens en meisjes bij elkaar horen ter wille van opvoeding en omgang, halen we ze uit elkaar". In de brugklasse vindt de selectie plaats en bepaalt ieder zijn studie richting. Iedere school moet een ge differentieerd pakket van mogelijk heden kunnen aanbieden maar een grote besparing van mankracht en energie kan verkregen worden eer men de scheiding heeft doorgevoerd en ook nog daarna, om het Algemeen Vormend Onderwijs te laten geven door dezelfde leraren. Er is geen huishoud-Nederlands, geen techni sche school-Nederlands of lan- en tuinbouw-Nederland9. Overal in elke nu nog gescheiden school worden dezelfde vakken ge geven. Hoe groter de school, hoe gro ter de mogelijkheden. Zestig tot ze ventig leerlingen per 4 klassen is veel te weinig. Men zegt wel het ei gen karakter van de school zal verlo ren gaan maar karakter is isolement. Niet meegegroeid De school is niet meegegroeid met de veranderingen in de maatschappij en dat zal zich vroeger of later wre ken. De Mammoetwet geeft nieuwe mogelijkheden en deze mogelijkhe den moeten worden aangegrepen. Vragen werden gesteld door de heer D. Eveleens, door de heer An derson van de Z.L.M. en anderen. Op het platteland van Groningen gaan scholen failliet, omdat de stad Groningen zoveel meer mogelijkhe den biedt. De scholenkwestie is vaak Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. ook een statuskwestie. Van de school uit zal moeten wor den gezorgd voor vervoer, als ver schillende bloedarme plattelands- scholen tot een grote school, die wel levensvatbaar is, zou worden. In Utrecht, Rijswijk, Amsterdam (Osdorp) zijn in Nederland al sa mengestelde scholen gestart. De sa menwerking en de resultaten zijn goed, al zijn er kinderziekten, die dan voornamelijk bestaan in gebrek aansamenwerking van de staven van de voormalige afzonderlijke scholen. Ingezonden mededeling Veilig fietsen en een oude fiets gaat niet samen. Koop 'n nieuwe - nul Want u weet: Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. VOLLEYBAL NIEUWERKERK, 14-5. In het damesvolleybaltocrnooi Schouwen- Duiveland-Flakkee georganiseerd door de sportvereniging Nieuwerkerk werd vorige week de laatste ronde gespeeld. Deze gaf geen verandering meer in het zicht in de loop van het seizoen gevormde beeld. MEVO aan de kop, direct gevolgd door Sparta I uit Middelharnis op een afstand! gevolgd door de Plattelandsvrouwen en Nieuwerkerk met Sparta II als hekkensluiter. MEVO wist zijn voorsprong nog iets te vergroten en behaalde in de zewedstrijd 6 punten, Sparta 6 pun ten, de Plattelandsvrouwen 5 punten, Sparta II 2 punten en Nieuwerkerk slaagde er niet in nog een punt te veroveren. De uitslag was als volgt: Sparta I-Nieuwerkerk 15-11, 15-3 (2-0); Sparta II-Nieuwerkerk 12-15, 1-15 (0-2); PI. vr.-Nieuwerkerk 15-3, 15-4 (2-0); Sparta I-Sparta II 15-4, 15-5 (2-0); MEVO-P1. vr. 15-11, 9-15 (1-1); Sparta II-Nieuwerkerk 15-12, VOETBAL Voorhoede Renesse faalde; Luctor won niet 4—2 In deze voor beide partijen belang rijke wedstrijd speelde vooral Re nesse een zeer matige wedstrijd waarin voornamlijik de voorhoede er praktisch niets van teredht bradht. Er werd steeds weer in een veel te laag tempo gespeeld en 'het was voorai H. Simons die door zijn pas sief spel zijn verkiezing niet waar maakte. Doordat Goossens nog niet beschikbaar was werd de gehele voorhoede omgezet, wat het spel van de rocd-witten zeker niet ten goede 'kwam. Het merkwaardige feit 'deed zich zelfs voor dat Bezuijen, die als Lbinnen stond opgesteld en van huis uit een achterspeler is, door zijn zwoegen nog de beste man in de voorhoede was. Al met al was het een verdiende overwinning voor Luctor. De eerste rijpe scoringskans kregen de "bezoekers als Bezuijen door de defensie weet te breken maar in plaats van door te 1 opeen plaatst hij het leder voor doel waar geen mens aanwezig is om van deze 'kans te profiteren. Luctor probeert het in eerste instantie met verre schoten die naast of over 'het doel gaan V. 'd. Va te en Jonker moeten twee maal redding brengen wéarna. aan de andere zijde de doorgebroken Verboom op de doelman schiet. Everaers weet met een schitterende Dreischor won op het nippertje van Cortgene (3—2) Voor een 'talrijk publiek speelde Dreischor zondagmiddag haar laatste wedstrijd van dit seizoen en of schoon de blauw-witten op de rang lijst een veel hetere plaats innemen dan Cortgene, werd slechts met een klein verschil gewennen. Dreischor begon goed en al in de eerste minu ten werd het Bevelandse doel 'bijna doorboord. Er was een kwartier ge speeld toen 'bij een aanval van Cort gene doelman Dooge van Dreischor gelijk met de Smit op de hal liep en de bal in het net verdween (0-1). DreisChor stond hier toch wel even vreemd van op te kijken en wist het antwoord hierop voorlopig niet te vinden. Vijf minuten na de openings -treffer kregen de blauw-witten echter een pracht gelegenheid om de gelijkmaker te laten aantekenen. Scheidsrechter Kramer uit Zierikzee had een 'handsgeval binnen de be kende lijnen geconstateerd en kende Dreischor terecht een strafschop toe. De Vlieger schoot echter naast het doel. DreisChor bleef haar overwicht behouden en het aantal hoekschop pen was legio. Deze leverden eohter weinig op. Er waren 25 minuten ge speeld toen de gelijkmaker kwam. Uit een voorzet van Lodewijk kreeg de doelman de 'bai niet goed onder controle. De Vlieger liep snel toe en de doelman liet de bal achter zich in het doel vallen (1-1). Met deze stand brak de rust aan. Zes minuten na de hervatting werd via een hoekschop van Lodewijk het tweede doelpunt geboren. De bai werd door hem scherp voor het doel geplaatst, waar na de achterspeler Slager kopte. De ze bal werd door Pinkster beheerst op het hoofd overgenomen en feil loos ingekopt (2-1). Twee minuten later veroorzaakte Slager een straf schop welke dooi* Snoodijk onberis pelijk werd benut (2-2). De stand was nu weer gelijk en hiermee was alles weer mogelijk. Weliswaar speelden de blauw-witten wel beter dan de rood-wi't geblokte gasten, maar in de voorhoede van de thuis club ging het toch zeker niet naar wens. Er was een half uur gespeeld toen Dreischor toch nog aan het winnende doelpunt kwam. Bij een ogenschijnlijk gevaarlijke aanval liep de Cortgeense doelman uit en pakte de bal. De hard toelopende Door een samenloop van omstan digheden vielen ook de wedstrijden welke tussen de kampioenen van de verschillende rayons van het zomer avondvoetbal werden gehouden om het kampioenschap van Zeeland te- samen met de Zierikzeese sportweek. Daar de kampioenen van de rayons Middelburg en Sas van Gent hier aan niet deelnemen bleven de kam pioenen van de rayons Vlissingen (Uiterton), Goes (Van Son), Terneu- zen (Philips) en Zierikzee (Zeelan- dia) hiervoor over. De voetbal liefhebbers hebben hierbij van vaak spannende en aar dige partijtjes voetbal kunnen ge nieten waarbij met inzet van al hun capaciteiten door de teams om de puntjes werd gestreden. Het team van Uitei ton toonde zich in dit toer nooi op onbetwistbare wijze de sterk ste door alle drie door haar gespeel de wedstrijden in een overwinning om te zetten. Oorspronkelijk had het reeds in augustus van vorig jaar in de bedoeling gelegen dit toernooi te laten plaatsvinden, maar daar de kampioen van het rayon Vlissingen toen nog niet bekend was kon dit geen doorgang vinden evenals in april te Goes toen de velden hier niet beschikbaar bleken te zijn. De uitslagen waren: Zeelandia-Van Son 1-4; Phllips-Uiterton 1-3; Van Son- Uiterton 0-1; Philips-Zeelandia 1-0; Van Son-Philips 2-2; Uiterton-Zee- landia 2-0. Uiterton Van Son Philips Zeelandia 3 3 0 0 6-1 6 3 1 1 1 6-4 3 3 1 1 1 4-5 3 3 0 0 3 1-7 0 MEVO wint damesvolleybaltoernooi te Nieuwerkerk 16-14 (2-0) Sparta I-Pl. vr. 15-11,15-9 (2-0); MEVO-Nieuwerkerk 15-8, 15-4 (2-0); Sparta II-P1. vr. 3-15, 3-15 (0-2); Sparta I-MEVO 7-15, 8-15 (0-2) De totaal uitslag van het toernooi is: MEVO 44 punten, Sparta I 41 punten, PI. vr. 28 punten, Nieuwer kerk, 16 punt en Sparta II 11 pun ten. Aan het einde bedankte de voor zitter de heer J. H. van de Zande de deelnemende dames voor de spor tieve manier waarop altijd de wed- strijdenx waren gehouden. Trouwe opkomst was eveneens een kenmerk van de deelnemende clubs, hij hoop te in s€ ptember weer te starten voor het volgende seizoen en sprak zijn vertrouwen uit, dat dan alweer alle clubs hun medewerking zouden ge ven. Een bijzonder woord van dank kregen ook de heren C. A. Lievense en M. C. van Helder voor hun scheidsrechterlijke leiding. Ook de heer en mevrouw Stoutjes- dijk-Kort moesten een gul applaus in ontvangst nemen, omdat zij steeds voor een heerlijke kop koffie of een frisse dronk hadden gezorgd. By de opening van de Zierikzeese sportweek, werd de korfbalwedstrijd S.D.K.B.-Z.K.B. gespeeld. De uitslag van deze wedstrijd was een verlies voor het S.D.K.B.-twaalftal (2-9). Door technisch beter spel, groter uithoudingsvermogen (betere condi tie) en veel productiever spel slaag de het Z.K.B. team erin deze grote (wel iets geflatteerde) overwinning op het SDKB-12-tal 'te behalen. Ge durende de eerste 20 minuten wogen beide partijen vrij aardig tegen el-J kaar op. Er kwamen wisselende kan sen voor beide korven, welke onbe nut bleven. Uit een verdedigings foutje kon Piet de Ronde in de 22e minuut van kort bij de korf het ZKB team de leiding geven (0-1). Direkt hierna liet aan de andere zijde Jan de Jonge met een keurig schot de bal in de korf verdwijnen, maar dit doel punt vond in de ogen van de arbi ter geen genade. In de 35e minuut was het Jans Labrujere die van kor te afstand de gelegenheid werd ge laten om in te schieten (0-2). Vooral door hun betere lichaamsconditie safe een zeker lijkend doelpunt te voorkomen iets wat de Luctor doel man ihem -bij i-en sohot van Verboom nadoet. In de 43e minuut weet Re nesse 'de leiding te nemen als Be zuijen een goede pass aan Verboom geeft die laag inschiet (0-1). Nog geen 2 minuten later ,is 'het evenwel weer gelijk als een schot van de l.'buiten op .de lat door de r.binnen wordt ingefcnald (1-1). Direkt na 'de 'hervatting neemt Renesse weer de leiding als de doelman eer. schot van d'e Rijke niet klemvast vangt en Be zuijen inschiet (1-2). In de 4e min. mist 'heel de Renesse defensie bij een 'hoekschop waardoor de r.bin nen van Luctor 'kan scoren (2-2). Doordat Wande) en v. Burg geheel zijn uitgespeeld slaagt de Luctor l. 'buiten er herhaaldelijk in gevaar lijke situaties voor het Renesse-doel te scheppen. In de 8e/min. schiet de midvoor uit een voorzet van hem in (3-2), terwijl in de 16e min. de r.bin- nen een voorzet van 'hem langs Ever aers kopt (4-2) Om onbegrijpelijke reden geeft Renesse zich nu al vol komen gewonnen en op Bezuijen na sepelt de voorhoede stilstaand voet bal, waarbij men zich zelf niet meer d'e moeite getroost om iballen op te halen uit de aohterhoede. van den Bos van Dreischor zag dat hü de bal even losliet en tergend langzaam rolde de bal over de doel lijn (3-2). In plaats van Cortgene een vrije trap toe te kennen wees de scheidsrechter naar de middenstip en kende het doelpunt toe. In de res terende tijd kyeeg Dreischor nog vele kansen om de voorsprong te vergro ten, maar 'het zat er niet meer in. Niettemin waren de punten weer hinnen en ondanks het wispelturige spel in deze competitie, 'kunnen de blauw-witten toch wel terugzien op een (goed seizoen. OOSTERLAND, 16-5. Indien alles volgens plan verloort, zullen aan het einde van dit jaar of anders begin 1967 in Oosterland en Nieuwerkerk de 40 ratiobouw-woningen voor be woning gereed zyn. Deze woningen zyn groter en in meerdere opzichten gerieflijker dan de bestaande wo ningwetwoningen. Behalve een keuken, hall en w.c. zijn er beneden twee woonkamers, een grote en een kleinere, geschei den door een glaswand. Deze glas wand kan bovendien nog worden weggehaald, wanneer men één grote kamer wenst. Boven zijn er 3 slaap kamers van rêsp. 11, 10% en 7 m2 en een ruime badcel van 2 x 2 m, waarin gemakkelijk een wasauto maat kan worden geplaatst. Tenslot te is er een grote vliering met een betonvloer, die eventueel voor speel- en knutselzolder gebruikt kan wor den. Plm. 22 gulden per week. De nieuwe ratiobouwwoningen zijn verder voorzien van badcelverwar- ming, terwijl voor de televisieont vangst een centraal antennesysteem is toegepast met de ontvangstmoge lijkheid van 3 zenders. Achter de 40 woningen (20 te Nieuwerkerk en 20 te Oosterland), staat een schuur van 5 x 3 m. De huur zal inclusief de bovengenoemde voorzieningen plm. f 22,- per week gaan bedragen. Doorstroming Alvorens de gemeente Duiveland deze 40 woningen definitief gaat toe wijzen, zijn alle bewoners van de reeds bestaande woningwetwoningen in Duiveland dezer dagen per cir culaire in de gelegenheid gestéld, hun eventuele voorkeur voor één van deze nieuwe woningen op een ant woord strook kenbaar te maken. Met deze maatregel wil het gemeentebe stuur van Duiveland de door de Mi nister van Volkshuisvesting aanbe volen zogenaamde „doorstroming" bevorderen. Zoals bekend houdt deze maatregel o.a. in dat de meer draag^ krachtigen een duurdere, meestal een betere woning gaan betrekken, waardoor de goedkopere woningen ook dit jaar 'n top! A. VAN HESE Weststraat 9 Zierikzee Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. Het Nationaal Vakver bond van de Belgische politie heeft het afgelopen weekeinde gedreigd met een 24-uur staking op 31 mei als de sociale eisen van het politiekorps niet worden ingewilligd. Zierikzeese sportweek geheim slaagden de ZKB-ers erin de blauw witte verdediging steeds meer onder druk te zetten wat hen in de 1ste helft nog doelpunten opleverde van Ad Koole (40e minuut) en Henny Doeland (44e minuut). Direkt na de hervatting (2e minuut) bracht Rolf Kamphuis met een fraai schot de stand op 0-5. In de 5e minuut zag Adi'ie v. d. Weele zijn pogingen om te scoren 'beloond toen hij uit een doorloopbal succes wist te boeken (1-5). Door Jans Labrujere werd het in de 10e minuut 1-6, waarna Leen Wisse 3 minuten later de stand op 1-7 bracht. De aanval De Braai-De Moor slaagde er hierna in zich een aantal fraaie scoringskansen te scheppen welke evenwel door de on nauwkeurige afwerking onbenut ble ven. Nel Adriaanse liet in de 31e minuut zien hier beter mee overweg te kunnen (1-8), waarna Ad Koole van achter de korf in de 42e minuut nummer negen in de SDKB-korf liet verdwijnen. Ten slotte gelukte het Adrie v. d. Weele nog met een fraai, afstandschot de eindstand op 2-9 te bepalen. CATANIA. Vijftig mensen liepen in Catania, op Sicilië, verwondingen toen het da!k van de bioscoop ora instortte. Toen het ongeluk gebeurde bevonden zich honderd mensen in de zaal. vrij komen voor de categorie minder draagkrachtigen. Huurverhoging In dezelfde circulaire maakt het gemeentebestuur van Duiveland er de bewoners van woningwetwonin gen tevens op attent, dat met een huurverhoging van 10 °/o per 1 ja nuari 1967 rekening moet worden ge houden. CAMBERLEY, 15-5. De 4-jarige Timothy Woodhatch heeft zaterdag in de Engelse plaats Camberley zijn even oude vriendje Ricky Rix met zijn tanden voor de verdrinkings dood behoed. Hij beet zich vast in het jasje van Ricky, toen die in een 2 meter diepe waterput was gevallen en hield vol tot er hulp kwam. Arts gedood in 't verkeer DELFT, 14-5. Op d'e rijksweg Den H'aaig-Rotterdam onder Delft is maandagochtend omstreeks vijf uur een auto, "bestuurd door de Amster damse arts H. Hylkema door nog on bekende oorzaak via de vluchtstrook en een vangrail door .de middenberm geschoten, waarna hij op de andere rijbaan in 'botsing kwam met een auto, bestuurd door de 47-jarige Rot terdamse arts H. F. M. M. De Am sterdamse arts werd op sla'g gedood, de Rotterdammer werd zeer ernstig gewond iin het St. Hippolytus ziek- kenhui's in Delft opgenomen. Verdronken tijdens het roeien ARNHEM, 16-5. Bij een roeitochtje op de Rijn dn Arnhem is in ihet week -end de 35-jarige architect J. J. Hin ten uit Eist verdronken. De roeiboot, waarin nog een vrouw en twee man nen zaten, 'liep vol water door d'e golfslag van een passerende aak. De vrouw en de beide mannen wisten een ankerketting te grijpen van een aan de wal 'gemeerde boot en wisten zioh zo in veiligheid te stellen. DJAKARTA. Voor het militaire tribunaal in Djokjakarta is de dood straf geëist tegen de communistische leider Wirjomartono. Hij wordt be schuldigd van deelneming aan de mislukte staatsgreep van 1 oktober vorig jaar. VANDENBERG (California). Van de basis Vandenberg in Californië is met een „Thor-Agena"~raket de weersatelliet Nimbus-2 gelanceerd, de eerste die dag en nacht foto's gaat neme i van 'het wolkendek. HELSINKI. Technici van de Finse posterijen zijn voor onbepaalde tijd insta'king gegaan wegens een loon- geschil. TOKIO. Tokio, de grootste stad van de wereld, telt 11 miljoen inwo ners. KOPENHAGEN. Twee kerngeleer den uit Peking-China werken op het ogenblik in Kopenhagen aan het „Niels Bohr"-instituut voor theore tische en experimentele physica, dat zich in het bijzonder bezig houdt met 'k ernonderzoék HAMBURG In het centrale huis van bewaring te Hamburg heef d'e politie een dreigend oproer met traangas onderdrukt. De gevangenis kwam kortgeleden in opspraak door het bekend worden van gevallen van mishandeling. DJAKARTA. Meer dan 200 Ja vaanse migranten zijn vorig jaar in Zuid-Sumatra door ziekten en van 'honger omgekomen. Dit is door de autoriteiten van Ogan Komering Oeloe aan het Indonesische persbu reau Antara meegedeeld PARIJS. De man die de Leonardo da Vinei onder de valsemunters ge noemd wordt, dé 54-jarige Frans man van Poolse afkomst Czeclaw BojarSki, is in Parijs tot een gevan genisstraf van 20 jaar veroordeeld. Hij had bekend bankbiljetten te 'heb ben nagemaakt tot een waarde van in totaal 2.38 min. francs (ongeveer 1% min. gulden). ANKARA. Bij een verkeersonge luk in Tekirdag, ten westen van Is- tanboel, zijn zondag negen personen om het leven gekomen. TEL AVIV. Twee Israëlische boe ren zijn maandagochtend op een weg ben Almagor, een dorp bij de Syri sche grens, met 'hun jeep op een landmijn gereden en door de ont ploffing gedood. BUENOS AIRES. Bij een schiet partij in een bar in een buitenwijk van Buenos Aires is de waarnemend algemeen secretaris van de Argen tijnse betaal'bewerkersbond, de als Peronist bekend staande Rosendo Garcia, om het leven gekomen. Met hem werd een zijner metgezellen ge dood, terwijl vier vrienden van de vakbondsleider verwondingen oplie pen. ADEN. Zestien Britse militairen zijn gewond als gevolg van het ont ploffen van eer. granaat, die in een Brits militair kamp geworpen was, dicht bij de grens van de Zuidara- bische Federatie. SINGAPREO. Indonesische vloot- eenhedén zullen aan het einde van de maand in de Java-zee en rondom de Riouw-erchipel, bij Singapore, manoeuvres houden. Dit meldt radio Djakarta. 13. Met een fikse straal stroomde de wijn in de geopende mond van de slaper. Het gesnurk ging over in een gegorgel en de slaper kwam tevreden smakkend over eind. Met een handigheid, die op een grote kennis van wijnvaten wees, drukte hij de stop in het spongat. „Bij Bachus!", mom pelde hij, zijn lippen aflikkend ,zo zou ik altijd wel gewekt willen worden!" Na de wijn uit zijn ogen te hebben gewist, blikte hij op in het lachende gezicht van Ronald. „Ha knaap!" riep hij, „heb jij me die hemelse douche gegeven? Geef me de hand; je wist precies wat Bazijn nodig had!" Ronald legde zijn handje in de grote knuist, haar hield tegelijkertijd zijn hou ten zwaard gereed. „Geef u over, reus Ba- zijn", zei hij plechtig, „ge zijt mijn ge vangene!" „Erbarmen, woeste ridder", lachte Ba- zijn, overeind komend, „de reus beeft en siddert voor uw zwaard!" Aram die juist door de gang liep, toen het tweetal uit de kelder kwam, wendde zich verbaasd om. „Ik heb een gevangene, vader", riep Ro nald trots. „Ik heb hem in de kelder over meesterd!" Bazijn maakte glimlachend een buiging. „De kracht van deze ridder was teveel voor mij", merkte hij op. „Wie zijt gij?" vroeg Aram, zijn lachen inhoudend, „en hoe zijt ge hier binnenge komen?" „Een redelijke vraag", gaf de ander toe. „Welnu, ik ben Bazijn en behoor tot het gevolg van de hertog van Gloster". „Gloster!" riep Aram, „die is vanmorgen vertrokken, terwijl gij ongetwijfeld een roes lag uit te slapen!" En hij vertelde wat er in de nacht was voorgevallen Hij werd onderbroken door een dienaar, die hem een rol perkament overhandigde. „Heer Aram, dit vonden wij in de kamer waarin de hertog van Norfolk werd ver moord!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3