Conventie te Denver (U.S.A.) voor gewichtige beslissing Atletiekdag in Zierikzeese sportweek met ingebruikneming nieuwe sintelbaan STREEKNIEUWS ROTEREN De Rotary-lauildag ZIERIKZEE, 14-5. Op de tweede dag van de Rotary-landdag - district 160 - hebben, tijdens de tweede plenaire zitting, enkele officiële gasten de congressisten toegesproken. Mede sprekend namens de Lions-club en de Round Table, voerde het woord mej. dr. E. Fr ederiks, presidente van de Naticnale Unie van Nederlandse Soroptimist Clubs. Zy herinnerde aan de contacten, op bestuurlijk niveau, die er al hebben bestaan tussen de ver schillende organisaties, die nu eenmaal enkele duidelijke punten van over eenkomst hebben. Mej. dr. Frederiks bleek zeer geboeid door Zierikzee, ge tuige haar uitspraak: „een kwartier Havenpark weegt op tegen vele dagen wcocflat". Namens de z.g.n. „Past Rotarians" - vroegere leden van Rotary International - sprak ir. V. P. Koster, voorzitter van de Haagse Kring. In zijn antwoordspeech, onderlijnde gouverneur Lepelaars de noodzaak tot nau wer contact. Tijdens de zaterdagmiddag gehou den derde plenaire zitting werd de jaarvergadering van het District 160 R.I. gehouden .Het hoe er. wat van Rotary International werd toegelicht door de oud-gouverneur mr. Tj. de Cock Buning van de club Haarlem. Belangrijk ibleek wat op de van 12 tot 16 juni a.s. te 'houden Conventie van R.I. te Denver (U.S.A) zal wor den beslist. De afgevaardigden van hetdistrict 160 naar deze Conventie, krijgen - met goedkeuring va nde vergadering - de instructie mee, alles te doen om de eenheid in de Rotary te bewaren. Met name dient him stem door te klinken in de Council of Legislation, waarin doorgaans de belangrijke be slissingen worden genomen. Er dreigt nl. een verwijdering, zo al geen breuk, tussen R.I. en de British Association of Rotary Clubs, de or ganisatie waarin de Engelse en Ierse clubs zijn georganiseerd. De Engel sen willen 'hun eigen organisatie 'handhaven, maar knelpunt in de on derlinge betrekkingen, is vooral de afdracht van contributies. Er is wel enige vrees dat het zelfstandige stre ven van de Britten ook in andere landen navolging zou vinden, waar door het organiek éénheidsverband van R.I. op losse schroeven zou ko men te staan. Jaaroverzicht De gouverneur van district 160, mr. Lepelaars gaf hierna hot jaar overzicht, waaruit bleek dat het dis trict groeit als 'kool Er zijn thans 2066 leden en 10 ere-leden. Belang rijk waren de jeugdactiviteiten, het project voor 'de Nigeriaanse studen ten, de internationale conferentie te Amsterdam, de contacten met Siam, de inter-city-meetings, de commu nity-services en de agrarische dag. „Voor velen 'betekent Rotary iets om 'de medemens gelukkig te maker., zo -vormend een rustpunt in veelal drukke omstandigheden", aldus de gouverneur. De nieuwe gouverneur ir. C. G. J. Meyerinik (Zevenbergen) stelde zich voor aan de congressisten. Gouver- VISSERIJBERICHTEN Zaad van Groninger Wad naar Zeeland ZIERIKZEE/BRUINISSE, 16-5. De mosselzaadvissery op het Friese Wad werd vrijdag 13 mei jl. gesloten, maar de mosselkwekers kregen wei nig rust, want maandagmorgen wer den de vergunningen uitgereikt om op het Groninger Wad naar zaad te vissen. Dit mosselzaad is bestemd om op percelen in Zeeland te worden uitge zaaid. Bij lage waterstand, tengevolge van oostenwind, is het moeilijk vis sen op het Groninger Wad, vandaar dat de komende drie weken wordt uitgezien naar giertijden, met een behoorlijke hoeveelheid water op het wad. Men hoopt daar wat groter mosselzaad of halfwas mosselen te vinden, welke men op het Friese Wad tevergeefs zocht. De mosselzaadvisserij op het Friese Wad slaagde uitstekend, maar klein mosselzaad kwam in hoofdzaak voor, terwijl men daarnaast graag ook wat groter zaad of halfwas mosselen had gevonden. KERKNIEUWS Nagekomen opgaven voor Hemelvaartsdag Ned. Herv. Kerk Scharendyke: 10 uur ds. Roodenburg. Haamstede: 10 uur ds. G. E. Hui zing. Geref. Gemeente Nieuwerkerk: 10 uur ds. Karens. Oud-Geref. Kerk Bruinisse: 10 uur de heer G. Willem- Btein te Barendrecht. Doopaangifte Herv. Gemeente te Zierikzee De redaktie van het „Hervormd Kerkblad" roept onze medewerking in tot het doorgeven van het bericht dat de aangifte van te dopen kinde ren in de door ds. A. Lam te leiden dienst van eerste Pinksterdag, dient plaats te hebben op vrijdag 20 mei a.s., 's avonds 8 uur, in het Herv. verenigingsgebouw. Geref. Kerk Nieuwerkerk: Hemelvaartsdag: 9 u. dr. Becker. Fatale heidebrand HAVELTE, 16-5. In 'de gemeente Havelte is een fraai complex heide met vliegdennen, gelegen tussen het grote bosgebied van Ooster- en Wes- terzand en het dorp Wasperveen in het afgelopen weekeinde door brand verwoest. Ettelijke hectaren heide zijn verloren gegaan, naar men vreest voorgoed, omdat een heide brand in deze tijd van het jaar meestal fataal is. Heide, waarvan de wortels vernield zijn, wordt verdron gen door buntgras. Ook talrijke leg- seis van vogels, voornamelijk van fazanten, zijn verloren 'gegaan. neur voor de periode 1967-1968 wordt ir. C. W. J. Groothoff te Heer len. Besloten werd de landdag in 1967 te houden te Gorinchem en in 1968 te Rotterdam. De wisselbeker voor de verst ko mende club ging naar Kerkrade, die - met handtermg van een bepaalde berekeningsformule (ook andere za ken vallen onder de puntenwaarde ring), kwam tot 114 punten, gevolgd docr Heerlen (94) en Gorinchem (79). Samenvatting Voor een briljante samenvatting van het behandelde op deze - zo ge slaagde - landdag - zorgde mr. I. J Dutilh te Rotterdam, die wees op de noodzaak ernst te maken met de club-service. Hij dankte in hartelij ke bewoordingen de leden van de club Zierikzee, inzonderheid de he ren A. S. M. Braat, M. van der Stel en C. J. H. Scheuermann. Een bij zender dankwoord kreeg de voorzit ter van de landdagccmmisrie de heer M. J. Kcsen. Terugziende cp deze fantastische landdag, veegde mr. Dudith de congressisten de tekst toe: „maak het zoals het U op de berg ge toond is". Woorden van hulde aan het adres van de scheidende gouverneur mr. Lepelaars, sprak ir. H. M. A. van Berkel te Rotterdam. Tijdens de middagvergadering keerden de dames terug van een - ook alweer door zeer fraai weer be gunstigde - trip over Schouwen-Dui- veland. Een zg. na blijvers-diner werd in de avonduren geserveerd in „De Toren hoeve" te Haamstede. Programma belooft aantal aantrekkelijke nummers Per boot maakten de deelnemers aan de Landdag van district 160 van Ro tary International een tripje naar Veere. De foto geèft een beeld van het embarkement. Veel en vriendelijk werd er gepraat tijdens het borreluurtje, dat aan het diner vooraf ging. Drie charmante dames zorgden er voor dat in en rond de telefooncentrale alles perfect liep. (Foto's: Zierikzeesohe Nieuwsbode). Z.L.M.-leerkrachtendag te Zierikzee Afscheid van inspektrice mej. Chr. M. Koenraads ZIERIKZEE, 13-5. Op de te Zie rikzee gehouden Z.L.M.-leerkrach tendag werd de inspektrice van het nijverheidsonderwijs, mej. Chr.. M. Koenraads toegesproken door de heer Van Wijk, in verband met het feit dat zij - wegens promotie - haar taak in dit rayon zal moeten over dragen. Haar werd een antieke Zeeuwse rouwbel als herinnering aangeboden Getroffen door deze mooie geste heeft mej. Koenraads haar hartelij ke dank uitgesproken. Verder sprak de heer Van Wijk een welkomstwoord tot mej. Van Keulen als waarnemend inspectrice, terwijl eveneens dank werd gebracht aan allen die tot het welslagen van de dag hadden meegewerkt, o.w. mej. Van Liere, directrice van de huis houdschool, de heer D. Eveleens als directeur van „De Kluut" waarin de vergadering was gehouden en allen Aardschokken in Japan TOKIO, 17-5. Vanochtend vroeg zijn in Tokio aardschokken gevoeld, die dertig seconden aanhielden. Er is geen schade aangericht. Maandagavond laat is een vrij krachtige beving waargenomen op het Japanse eiland Yakoesjjma. Ook daar is geen schade. die verder hun bijdrage hadden gele verd. De heer Faasse directeur van de landbouwschool te Middelburg dank te namens de deelnemers. Op zijn initiatief werd een bloemetje gezon den aan de directrice van de huis houdschool te Kruiningen die in het ziekenhuis vertoeft. Meisje (14 jaar) fiool* stroom gedood ALMELO, 16-5. Als gevolg van een defect 'in een 'kabel is het 14-jarig meisje Hermina Albertine van Kuy'k uit Almelo door elektrische stroom gedood. Het ongeluk gebeurde in de tuin bij 'de ouderlijk woning. Daar was 'haar 17-jarig broer 'bezig met een boot. Hij gebruikte daarbij een boormachine Teen hij de machine op een stopcontact wilde aansluiten vroeg hij zijn zusje 'de machine even vast te houden. Het apparaat kwam echter cruder spanning te staan met het voormelde noodlottige gevolg. d Het regime Van Ian Smith heeft de veiligheidsraad verzocht te mo gen deelnemen aan het debat over Rhodesië dat vandaag (dinsdag) be gint. Het as uit V.N.-kringen verno men. ZIERIKZEE, 16-5. In het kader van de Zierikzeese sportweek organi seert de S.V. „Delta-Sport" op don derdag 19 mei (Hemelvaartsdag), on der auspiciën van de K.N.A.U., dis trictswedstrijden atletiek op het sportpark „Bannink". De wedstrij den vangen aan om kwart over één met de officiële ingebruikneming van de nieuwe sintelbaan, waarvoor wet houder mr. K. A. Keuning het start sein hoopt te geven. Het programma met meer dan 200 deelnemers (400 inschrijvingen) uit Zeeland en Holland, ziet er met o.a. de zeer vele loopnummers bijzonder aantrekkelijk uit. Verder vinden o.a. de Zeeuwse kampioenschappen 4 x 60 meter estafette voor meisjes en jongens (C en D) plaats, hoogsprin gen, verspringen en natuurlijk ook technische nummers. Talrijke Zeeuw se kampioenen hebben ingeschreven. Discuswerpen Eén van de hoofdnummers wordt wel het discuswerpen voor dames: mevrouw Goedhart-Schot zal dit maal haar beide rivalen op eigen ter rein ontmoeten. Mogelijk levert deze ontmoeting wel een Zeeuws of zelfs een natio naal record op. In ieder geval zullen de drie sterkste discuswerpsters van Nederland, mevr. Goedhart, mevr. De Bruijn-van Dijk en mej. Giessen, op het Zierikzeese sportpark hun krachten gaan meten. Naar wij ver nemen zijn deze atletes in zeer goe de vorm zodat de veronderstelling van een recordverbetering zeker niet te gewaagd is. In ieder geval kan een zeer span nende en op hoog peil staande wed strijd tegemoet gezien worden om dat immers de toekomstige Neder landse kampioene naar alle waar schijnlijkheid uit het genoemde drie tal zal voortkomen. De komende dis cus-strijd kan dan ook gezien worden als een voorwedstrijd voor het natio nale kampioenschap. Intussen verstaat men in het Zeeuws-Vlaamse stadje Hulst goed de kunst om de jeugd van de straat te houden. Steeds blijkt Hulst bij de Zeeuwse top te behoren wat betreft het aantal deelnemers aan sport evenementen. Ook te Zierikzee komt ZIERIKZEE Songfestival Bondsdag Geref. Jeugdverenigingen Op Hemelvaartsdag 1966 wordt in de Houtrusthallen te 's-Gravenhage de landelijke tocgdag 'gehouden van de Bond van Gereformeerde Jeugd veren! gingenHet mid'dagprogramm a van deze dag wordt voor 'het grootste deel in beslag 'genomen door de fi nale van 'het songfestival, 'hetgeen mogelijk door de televisie zal wor den uitgezonden. Aan deze finale zal worden deelgenomen door de heer H. de Oude uit Zierikzee, winnaar van de Zeeuwse voorronde. De be oordeling van de te brengen liedjes vindt plaats 'door een deskundige jury, bestaande uit de dames Ilonlka Biluska, Mary M'iohon en de heren Dan M. Campagne, A C. Dragt, dr. Okke Jager, Jan E. Niemeijer en Jan Pasveer. Kanker-voorlichtingsavond Om de inwoners van Zierikzee in staat te stellen iets meer te verne men over de genezingsmogelijkheden van 'kanker gaf de plaatselijke afde ling van (het Koningin Wilihelmina Fends gisteren (maandag) een voor lichtingsavond in 'het Hervormd Ver enigingsgebouw. Een flink aantal belangstellenden werd welkom ge heten door de voorzitter van de or ganiserende afdeling, de heer J. Gel derblom. Op deze leerzame bijeenkomst ihiel'd 'dr. J. J. ökker, Chirurg te Mid- de'iburg, een causerie over kanker, welke er zeker toe heeft bijgedragen om de vaak heersende en onnodige angst voor deze ziekte in een nuch ter daglicht te stellen. Dr. Okker wees ook op de igenezingsmogelijk- heden van kanker. „Er ds een licht puntje in de donkere nacht zicht baar", constateerde spr. De promotor van ihet K W.F., de heer H. van Wijck, wees op het nut van voorlichtingsavonden en om schreef het ontstaan en de doelstel lingen van (het Fpnds. Met behulp van 'het K.W..F. was het mogelijk om dn Nederland 14 centra voor kanker bestrijding te vestigen. Dr. Okker staat aan het hoofd van ihet centrum te Middelburg. Verder wees de heer van Wijck op de nazorg en het in ternationale werk. Er meet neg zeer veel werk verzet worden en daarbij is de directe steun van de leder, onmisbaar. De bedragen die voor verdere onder zoekingen en voor de zeer kostbare apparatuur op tafel moeten komen zijn enorm. Nederland staat met an dere grote naties vooraan in de strijd tegen deze zo gevreesde ziekte. Actie blijft gewenst. In dit kader zullen een twintigtal dames en heren die zich hiervoor tijdens de bijeen komst spontaan ter beschikking stel den, in de komende dagen trachten te Zierikzee nieuwe leden te winnen. Daartoe zal de stad systematisch worden „bewerkt". Er werden deze avond twee films vertoond: één over de kankerbestrij ding en een fraaie kleuren-documcn- tairo over Engeland. De Z.L.M.-leerkrachtendag Op de leerkrachtendag van de Z. L.M. te Zierikzee gehouden heeft ook de inspectrice van bet nijverheids onderwijs mej. C. Coenraads een re feraat gehouden over het huishoud- onderwjjs en de wet op het voort gezet onderwijs. Deze wet is bekend het grootste aantal inschrijvingen uit die stad, namelijk 47. De Zeeuw se inschrijvingen luiden verder als volgt: Terneuzen 23. Sluis 21, Zee land Sport 24, Marathon 34, Goes 22, Delta-Sport 19. Zowel voor de deelnemers als de toeschouwers - die er ongetwijfeld vele zullen zijn - is het te hopen dat Hemelvaartsdag ditmaal een dagje zal zijn waarop het weer zich van z'n beste zijde zal laten zien. Ingezonden mededeling SPORTWEEK ZIERIKZEE De districts atletiekwedstrij den op donderdag 19 mei van gen aan om 13 uur 15 en niet, zoals op de weekkaar ten vermeld staat, om 19 uur 30. gewerden onder de naam Mammoet wet en zal op 1 september 1968 van start gaan. Mej. Coenraads begon haar voor dracht met een duik in de historie. Belangrijke onderwijsveranderingen en verbeteringen waren er in 1903, in 1919 (Nijverheidsonderwijs), in 1920 (Pacificatiewet De Visser), in 1951 (Minister Rutten) om voorlopig te eindigen met de wet van Minister Cals in 1958, die in 1963 het Staats blad bereikte. Zij behandelde achtereenvolgens verschillende veranderingen voor het huishoudonderwijs als de nieuwe wet van kracht wordt. Een brugklasse zal dienen voor de selectie van de leerlingen, schema's van de verschillende fasen in de op leiding van de leerlingen verduide lijkten het gesprokene. BURGH De toto Bij 'de uitslagen van de laatste toto bicken twee inwoners van Haamste- de-Burgh 12 goede uitslagen te heb ben voorspeld, terwijl drie gelukki gen de eerste 8 goed hadden. SEROOSKERKE Openstelling Provincialeweg In de loop van woensdag a.s. zal het provinciaal wegvak Moriaans- verkeer met motorrijtuigen worden opengesteld. Wielrijders dienen ech ter wel rekening te houden met het opgebroken rijwielpad en wel het ge deelte Prunjeweg-Delingsdijk. Voor al i.v.m. de drukte op Hemelvaarts dag dient men extra voorzichtig te zijn met het oversteken. DREISCHOR Pinksterkamp „Baracuda" voor de zesde maal In Dreischor DREISCHOR, 17-5. Naar wij van het secretariaat van de Nederland se Vereniging voor Onderwatersport „Baracuda" te 'sGravenhage verne men, zal deze vereniging ondanks de gerezen moeilijkheden toch weer haar jaarlijkse Pinksterkamp in Drei schor houden. Het wordt het zesde officiële kanip in het dorp aan de Grevelingen. In vorige jaren werd voor het on derbrengen van de deelnemers steeds gebruik gemaakt van het Dorpshuis aan de Ring, doch nu dit huis door het plotselinge vertrek van de con cierge, reeds geruime tijd leeg staat, was het voor „Baracuda" niet mo gelijk haar leden daar weer onder te brengen. De voorzitter van de eve- mentencommissie, de heer F. J. Kok uit Den Haag heeft zijn toevlucht voor dit jaar moeten zoeken in hotel „De Drie Schapen", welk hotel ech ter een beperkte bedden accomodatie heeft. In verband met de beperkte lo- geermogelijkheden voor de leden van „Baracuda" in het hotel ter plaatse wordt de leden aangeraden zoveel mogelijk te kamperen, daar de vere niging ook dit jaar weer over het gemeentelijk sportterrein aan de Mr. Pieter Moggestraat kan beschikken. Grote drukte verwacht Voor het Pinksterkamp, dat van 28 tot en met 30 mei in Dreischor ge houden wordt, schijnt ook nu weer flinke belangstelling 4e bestaan. Hoe wel het officiële programma nog niet helemaal rond is. is inmiddels wel bekend gemaakt, dat duikers met het brevet 3e klasse of hoger aan de duikexcursies in de Schouwse wate ren kunnen meedoen. Hun echtgeno ten of kinderen, welke niet in het bezit van het brevet 3e klasse dui ker zijn, kunnen wel aan het Pink sterkamp deelnemen, maar mogen geen gebruik maken van perslucht- apparatuur. Zij die het 3e klasse bre vet niet hebben kunnen onder lei ding en verantwoordelijkheid van hun eigen gebrevetteerde clubin structeur aan de excursies deelne men. De leiding van het kamp be rust bij de heer F. J. Kok. De leiding van de duikexcursies bij de heren H. A. van Vlimmeren Jr. en Sj. van den Berg. De leiding voor het vullen van flessen en het beheer van het verenigingsmateriaal, waaronder een rubberboot bij de heer W. G. Jansen. Er zullen in verband met de grote toeloop trainers ingeschakeld worden van de trainersopleiding welke een groep duikers onder hun leiding krij gen. De algemene duikleiding blijft bij de heren Van Vlimmeren en Van den Borg. Behalve deelnemers uit Nederland worden ook weer buiten landers verwacht. OOSTERLAND Aula's mangelen volkswagen Onze plaatselijke- Ned. Herv. pre dikant, ds. H. J. Groenewegen jr. is zaterdag jl. aan een groot gevaar ontsnapt. Door een ongelukkige in- haal-manceuvre in de omgeving van Nieuwerkerk, kwem hij met zijn rood gelakte Volkswagen terecht tussen twee vrachtauto's, die hem als het ware klem reden, met als ge volg dat de Volkswagen bijna on herstelbaar werd beschadigd. De pied'kant kwrm mot de schr'k vrij. De rijkspolitie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. BRUINISSE Dame won hengelwedstrijd Te Bruinisse werd zaterdag door de Hengelsportvereniging „Het Zy- pe" te Bruinisse een internationale hengelwedstryd gehouden die in vele opzichten een groot succes werd. Niet het minst wat de vangst betreft want de winnares, een dame, had niet minder dan 4200 gram vis aan de haak geslagen. Er waren 57 deelnemers, die onder ideale weersomstandigheden zich verspreidden langs de Grevelingen- dijk, van de weel van Krepel tot aan Stelleboersweel. om hun geluk in de Grevelingen te beproeven. Er werd veel gevangen voorname lijk bot, schar, schol en paling. De uitslag was als volgt: 1. mej. R. Delpaous, Den Haag; 2. J. Jurou, Vlaardingen; 3. J. van Dorst, Ant werpen; 4. J. van de Sande, Brou wershaven; 5. mevr. Van Haaft, Vlaardingen; 6. J. van Hees, Vlaar dingen; 7. J. Quist, Anna Jacobapol- der; 8. A. van Vuchl, Vlaardingen; 9. C. H. van Schelven, Zierikzee; 10. S. A. van de Sande, Vlaardingen; 11. J. Bol, St Maartensdijk. Korpsprijzen: le prijs Hengelsport vereniging Antwerpen, 2e prijs Hen gel sport vereniging Vlaai-dingen; 3e prijs Hengelsportvereniging Zierik zee. Troostprijzen: mevr. Van Dorst, Antwerpen en mevr. Velthuis, Ber gen op Zoom. Om het behoud van watervogels NOORDWIJK AAN ZEE, 16-5. Voor het behoud van de 'belangrijk ste moerassen en andere waterrijke gebieden in Europa en Noord-Afri- ka, een levensbelang voor het wa terwild, is de opstelling van een in ternationale conventie noodzakelijk. Op de tweede Europese conferentie voor het behoud van watervogels, die idezer dagen in Noordwijk werd 'gehouden, is besloten de Nederland se regering te vingen de mogelijk heden voor 'het ontwerpen van een dergelijke conventie te onderzoeken en andere regeringen uit te nodigen de voorwaarden hiervan te bespre ken. Tn een andere aanbeveling wordt er bij de regering op aangedrongen, •geen wijzigingen in de Waddenzee te ondernemen, zonder voorafgaand overleg met deskundigen inzake het 'hidegisdh milieu. Een brand in een mijn in Loe- gansk, in de Oekkraine, 'heeft talrij ke slachtoffers gemaakt. Dit meldde maandagavond 'het Russische pers bureau Tass, dat geen nadere bij zonderheden verstrekte. We hebben zo'n roterend gevoel en dat komt van de Rotary-landdag, die als uitzonderlijk lente-evenement Zierikzee. in de ban hield. Terwijl de son stromen goud van de hemel stond te vergieten, waren wij nogal bezerig in het C.T.V.-gebouw. Er viel daar overigens heel wat te leren. Voortaan bekijken we in ieder geval een vei- lingkist anders. Het is een artistiek object, als men de mogelijkheden maar zien wil. Beplak de kist met ripkarton, zet hem met de opening naar de mensen toe en plaats in die opening een bouquet van bloesem takken. Het effekt is heel apart. Nederland glijdt nog niet uit op de gladde zeil van de economie. Dat is heel stellig in het C.T.V.-gebouw (eerst aardappelen, toen Rotarians) beweerd en een mens kan daar blij mee zijn. Met de wetmatigheid in de economische beweging loopt het nog al los. Die stak overigens wel in het verblijfstoerisme onzerzijds in de congreshal en dat terwijl buiten de natuur zo mildelijk deed. In het ge bouw wemelde het van invloedrijke heren; met vele van hen hebben we een praatje gemaakt. Dat lukte best vooral tijdens hot borreluurtje, dat - hoe fijntjes gezien van de organisa tie - geredelijk in het programma was ingelast. De dames werden tijdens het con gres voortdurend vergeleken met bloemen. Daar stak een stukje hoofs heid in, die wel teloor dreigt te gaan in deze tijd. Uiteraard waren er al lerlei soortige bloemen, die echter bij het zachte schijnsel van de avond lijke kaarsen, op zijn schoonst op- bloeid. Een verheffend gezicht vrienden en tel daar nog even bij op het zachte zingen van de viool, dat van het podium afdaalde en men heeft de Rotary-romantiek in een „nutshell". Overigens dit nog even, als elders vergeten dokumentatieve mededeling alle dames ontvingen een in een ko kertje verpakte antieke plattegrond van Zierikzee. Hebben zij een herin nering aan twee mooie dagen Schou- wen-Duiveland. Intussen is het C.T.V.-gebouw nog niet onmiddellijk (weer) gereserveerd voor de „piepers". Deze week wordt er in gesport en dan in juni komt de Visto '66, ccn enorme visserij ten toonstelling. Zo draait het allemaal maar door. We blijven „roteren". Het gaat er op lijken: ..There is no busi ness as C.T.V.-business". SCHIEREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2