Verleden en heden in boeiende rede dijkgraaf A. M. Geluk STREEKNIEUWS De maan Er komt schot in voorbereidingen voor aanleg van Zuidweg De Kotary-laiiddag ZIERIKZEE, 14-5. „Deze landdag kan men symbolisch zien. Voorheen was het houden ervan niet mogelijk geweest. Zeeland maakt een nieuwe ontwikkelingsfase door. De dammen en de brug vormen symbolen, die de barrières doorbreken en toegang geven tot een verborgen werkelijkheid en een realiteit openbaren, waaraan voorheen nooit werd gedacht". Deze wat filosofisch getinte opmerkingen vormden de inleiding op het betoog van de dijkgraaf van het Waterschap „Schouwen-Duiveland", de heer A. M. Geluk op de tweede dag van het Rotary-congres In het C.T.V.-gebouw aan het industrieterrein. Titel van de rede was: „Brug en barrière". Het kon wel niet anders of verleden en heden werden in deze voordracht tegenover elkaar gesteld. Om reliëf te geven aan het (moeilijke) verleden, keerde de heer Geluk terug tot het begin van de dertiger jaren. De voorzitter van de* Rot a r y-landda g-commissie de heer M. J. Kosten te Schuddebeurs, die - met zijn medebestuursleden - (terug zien kan op twee zeer geslaagde congresdagen. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) Bruse firma ontwierp nieuwe lier voor de visserij Hij koos als voorbeeld de bijna on voorstelbare moeilijkheden om een ziek kind in die tijd op een winterse dag chirurgiesche bijstand te verle nen. De chirurg moest van elders ko men; de overtocht werd vaak belem merd door slecht weer; de aankomst op Schouwen-Duiveland was verre van geriefelijk. Trouwens de over tocht per boot was in het algemeen een moeilijke zaak. De boot op de dienst Zijpe-Anna Jacobapolder nam vier auto's mee en veel moest nog gemanoeuvreerd om ze netjes aan boord te krijgen. Actie-comité's om verbeteringen gedaan te krijgen wer den actief. Typerend was de uit spraak van één der voorzitters: ..Ik heb al vijf ministers versleten, maar er is nog niets veranderd". Stel daar tegenover de f 30 miljoen, die G.S. dezer dagen hebben gevoteerd voor dubbcldcksboten over de Wester- schelde. Vroegere paardenkeuringen Ook het agrarisch beeld is veran derd, met name door de verdwijning van het paard. De paardenkeuringen te Zierikzee waren eenmaal ware ge beurtenissen voor de boer en de die ren. „Daar gingen ze, de paarden, de vossen, de schimmels, om fraai opgepoetst voor de jury te verschij nen". Nu beheerst de tractor het beeld. Een nieuwe ontwikkeling is ingezet, na de vreselijke slagen van oorlog en ramp. Vooral februari 1953 bracht een totale omkeer teweeg. Het spreken van „voor en na de ramp" werd gebruikelijk in deze streek. De drooglegging en het dijkherstel be tekenden een uitdaging, die leidde tot het Deltaplan. Nodig - aldus de heer Geluk, omdat de veiligheid voorop dient te staan, want de zee ligt altijd op de loer. "Wie bij felle storm aan de zeedijk staat, weet dat het pure verstand zegt, hoe wankel onze veiligheid is. Ontwikkeling na de ramp De heer Geluk schetste hierna de ontwikkeling van Schouwen-Duive land na de ramp. Veel van het nieu we is van invloed geweest op de geestesgesteldheid en heeft stimule rend en constructief gewerkt. Na de herverkaveling, na de samenvoeging van gemeenten en Waterschappen, kwamen in 1965 de verbindingen tot stand en stromen de toeristen toe. Gelet op de verkeerstellingen is het gebied in het hoogseizoen reeds over vol en de drie economische compo-* nenten: landbouw, industrie en re creatie zullen met en naast elkaar moeten leren leven. Achtereenvolgens werden verder besproken: de groei naar grotere wooncentra ook in Zeeland, de rela tief geringe bevolkingsdichtheid en de water- en luchtverontreiniging. De recreatie Een apart hoofdstuk in deze rede vormde de recreatie, die zich laat illustreren met de 1 miljoen over nachtingen in 1965. Stad en platte land ontmoeten elkaar. De Z.L.M. geeft hieraan zijn begeleiding in de vorm van excursies naar landbouw bedrijven. Voor de recreatie-gemeen ten zijn de voorzieningen zwaar te dragen. Een apart probleem begint de dijkrecreatie te vormen en heel teer ligt de zaak van de landschaps verzorging. „We mogen niet ineens alles prijs geven en gewaakt dient over dijken, inlagen, duingebieden, bos- en park- gebieden en de vogelstand". Dam en brug intussen oefenen een zuigkracht uit, waardoor het pen delen wordt bevorderd, vaak echter ten koste van de rust in de gezinnen. Gevraagd mag worden, waar straks de mogelijkheden voor de jeugd lig gen. Reis naar Frankfurt WESTERSCHOUWEN, 14-5. Na enige jaren van afnemende belang stelling voor een tweedaagse excur sie kon de Vereniging van Oud-leer lingen „Pomona" in 1966 weer een dergelijk trip organiseren met als einddeel Frankfurt waar dit jaar de internationale landbouwtentoonstel ling van het D.L.G. werd gehouden. De ongeveer 600 km. lange afstand per bus gemaakt, via België. Reeds om 4 uur 's morgens moest hiertoe weiden gestart. Om 15 uur was men cp 'het tentoonstellingsterrein. Daar Frankfurt vol was, moest overnacht worden in het vlak bij Mainz gelegen Gustafsdorf dat her innert aan een Zweedse bezetting in de middeleeuwen. Het hotel „Schwe- •denho-f" herinnert de bezoeker ook nog aan deze tijd. Het diner werd voor de Wcstersohouwenaars, die neg aan de 35 gr C. moesten wen nen eer. winterse aangelegenheid én onoverkomelijk want de echte Ma:'n- zer zuurkool met Kasseier rib, hoe goed ook Maargmaaikt, was onaan vaardbaar. Ook het toetje, boterham met tkaasjkon de stemming niet ver beteren. Gelukkig bracht de verdere Mainzer avond voer de meesten ver betering in de stemming. De andere dag ging het -via Wies- baden langs de Rijn naar Koblenz en dit werd 'het mooiste gedeelte van de tocht. Wij hebben ons afgevraagd hce het mogelijk is dat de bewoners aldaar op de steile hellingen met de even steile terrassen aldaar de drui- venteelt kunnen uitvoeren. Een schitterende aanblik leverde 'hier de Rijn op, zich slingerend tussen de hege bergen .Koblenz met zijn mach tig gedenkteken op de zg. Dreieck bracht koffie en weer a] ver 'in de dertig graden warmte. Vervolgens ■het lieflijke A'hrtal in Tiaar Alten- ahr, een echte toeristenplaats met forellen-^hotels doch ook - patates. „Klein Altcndorf" In de nam'iddag arriveerde het ge zelschap op de proeftuin van -de uni versiteit van Bonn „Klein Alten - derf" genaamd en gelegen in Mec- ikenhedm .Hier leidde een jeugdige dr. Engel ons rond' door het 17 ha. grote bedrijf met ongeveer dezelfde soorten als bij ons. Er was nogal wat vorstschade, vooral in de kersen, doch bij de appels deed de lage tem peratuur minder schade omdat de vruchten al te groot waren. Sloten en drainages 'kennen ze daar niet en ook windsohut is hen onbekend. Het station zoekt momenteel naar nieu we rassen van een Japanse oor sprong. Chemisch dunnen er. chemi sche onkruidbestirijding was ook op deze proeftuin al in een ver stadi um, ofschoon het grote verschil in Bedreiging Met name de kleine ondernemer in deze streek wordt bedreigd, daar concurrentie door grotere zich laat gelden. De oude, hechte dorpsge meenschappen verdwijnen en ook hier is sprake van een verstedelij- kingsproces. Anderzijds kan gesproken van funktieverlies op verschillende ter reinen (verdwijning kadaster, niet- benoeming nieuwe kantom-echter). De plattelandsgemeenschap zal zich moeten inzetten om de concurrentie het hoofd te bieden en de vraag is of voldoende kader voorhanden is. Overigens wat ook verandert op Schouwen-Duiveland de lucht en de zee blijven, als tekenen van een ei gen, markante schoonheid. Voor zijn boeiend betoog, waarin hij vele facetten van het leven in de ze streek aanroerde, kreeg de heer Geluk een lang en warm applaus en een dankwoord van de gouverneur. het klimaat invloed heeft. Interes sant was een regenwormenproef. De ondergrond werd nl. gecontroleerd op de aantallen regenwormen bij chemisch onkruid verdelgen, bij me chanisch en bij bedekking door een strolaag. In het eerste geval was geen worm meer te vinden, in het tweede 'geval ook niet en onder de strolaag werden 200.000 wei-men. per ha geteld. De regening" werd ook in de proeven opgenomen, want de grondwaterstand ligt op ca. 40 me ter. De neerslag bedraagt 612 mm per jaar. Overdosering gevaarlijk Bij het dunnen met chemische middelen werd aangetoond dat over dosering zeer gevaarlijk kan zijn, want er waren 'bomen bij (Cox) die vorig jaacr te zwaar waren gespoten en die clit jaar niet eens bloeiden. In het machinepark waren nog al wat apparaten bij van Hollands fabrikaat o.a. een Voltex-oirkelmaaier. Met een 'dankwoord werd afscheid geno men van deze proeftuin In snel tempo werd de richting van het vlakke land weer opgezocht en via Düren en Eschweiler ging het op de grens aan waarna in Maas tricht weer op normale wijze werd gedineerd. Via Antwerpen en Putte werd de Ocsterscheldcbrug bereikt alwaar de voorzitter van Pomona, de heer J. C. 'de Feiter een algemeen dankwoord sprak en gewaagde van een prachtige tocht waax-aan vooral het natuurschoon bijzonder mee werkte. Een speicaal dankwoord richtte hij tot de chauffeur, de heer Willemse die de 140 paardekrachten in de reisbus van Gai-age van Oeve- ren als een volleerd routinier op de Europese wegen beheerste. Ook 'de explicatie tijdens de rit was hem ten volle toevertrouwd. Omstreeks middernacht was iedereen thuis en had de tweedaagse van Pomona 1966 die in de herinnering zal blijven be staan als de zuurkoolrit, een einde genomen. Molenfeest te Eikerzee Vanaf morgen (woensdag) zal de molen „De Lelie" van de heer F. de Groot te Eikerzee dn feestkleed ge stoken zijn in verband met het ju bileum vsn deze stenen jubilaris, welke zoals 'gemeld zaterdag 21 mei honderd' jaar zal 'bestaan. De hon derdjarige zal 'bovendien prijken in feestverlichting, hetgeen 's avonds in het wij'dse polderland zeker een mooi sdhouwspel zal vormen. Zaterdagmiddag staat er ter gele genheid van .dit 'bijzondere jubileum een reünie op het programma van de molenaars en oud-molenaars van Schouwen-Duiveland. Uiteraard is echter iedereen welkom, gezien het openbare karakter van deze gele genheid1, welke zal worden opgeluis terd met draaiorgelklamken, "te bren gen door 'het békende draaiorgel uit Zierikzee. Er staat behalve het offi ciële gedeelte deze middag nog meer muziek op het programma, waarvoor getradht wordt een boerenkape] aan te ti-ek)ken Vrijz. Protestantse landdag Op zendag 5 juni a.s. zal op Schou wen-Duiveland de 13e Vrijz. Protes tantse Landdag (lering Zeeland-West Brabant) worden gehouden, waar voor een aantrekkelijk programma is samengesteld rondom het onder werp van de 'dag: „Keik en Recrea tie". Het element „kerk" zal vooral naar voren 'komen in de te Zierikzee (GasfchuiSkerk) te 'houden kerkdienst en vervolgens het bezichtigen van de 'kei'ken te Ouwenkerk en Dreischor. Het „iiecreatie"-element zal tot uiting werden gebi-acht in een door de bur gemeester van Wcstersdhouwen, de 'heer H. P. Everwijn, te houden toe- spi'aak over dit onderwerp. Na de ■kerkdienst 'in Zierikzee 'gaan de deel- nemrs aan de 'landdag per 'bus via Ouvveikerk, Dreischor en Renesse naar Burgh. BURGH Busuitstapje Zangver. „Nu met Hope" Vorige week maakte d'e zangver eniging „Nu met Hope" te Burgh hel. jaarlijks uitstapje, dat aansluit aan een winter van veel repetities cn een (goede) uitvoei'ing. Eer. adhttal vaste weiknemei-s van het Rijksdomein maakten met hun werkgever, de heer N. Lysen de reis mee die direct al goed begon, door de tocht over de Oosterscheidebrug. Via Bcx-gen op Zoom naar Antwerpen waar een rit langs de 'havens werd gemaakt. Brussel was het volgende tussensta tion om de inwendige mens wat te versterken, De Ardennen met Na men en Dinant was het einddoel en hier werd genoten van een terrasje en van de kabelbaan. Een andere route naar Brussel werd gekozen voor de terugreis, waar gepauzeerd werd cm dan opnieuw in Antwerpen te komen. De overtocht aan de grens is slechts een formaliteit meer en vraagt nauwelijks oponthoud. Te Bergen op Zoem werd gedineerd en vcldaan werd de thuisreis aanvaard. De chauffeur, de heer M. Tuinman, werd hartelijk dank gebiecht voor zijn goede rit. WESTERSgHOUWEN Vogelexcursie Chr. Plattelandsorganisaties De Chr. Plattelandsorganisaties organiseren op 24 mei a.s. een ex cursie naar de bi'oedplaatsen van de zilvermeeuwen, in het domaniale duingebied. DREISCHOR Opbiengst collecte De collecte ten bate van „Sonne- vanck" en „Zonnegloren" bracht al hier f 87,09 cp. De collecte weid ge houden door de dames: mej. H. Din- gemanse, N. Hage, Gillese-Verschage I. v. d Velde en mevr. C. v. d. Linde- Hogerwerf. Hun komt dank toe voor de verleende medewerking. Dreischor opgenomen in derde Zeeuwse A.N.W.B.-route (Van onze coiTespondent) Naar wy van officiële zyde verne men heeft de A.N.W.B. onlangs de nieuwe toeristenroute „Schouwen- Duiveland" ingesteld welke op za terdag 4 juni a.s. gereed zal zyn. Deze nieuwe route - de derde In Zeeland - is 95 km lang en leidt langs de volgende plaatsen op Schou wen-Duiveland: Bi'uinisse, Sirjans- land, Dreischor, Zonnemaire, Dijk- huisjes, Brouwershaven, Scharendij- ke, Renesse, Haamstede, met zijtak naar vuurtoren en vliegveld, Burgh, Westenschouwen, Burghsluis, Se- rooskerke, Flauwers, Kerkwerve, Schuddebeui's, Zierikzee, langs de Oosterschelde naar Bruinisse. Bin nenkort zal de route nader worden gemarkeerd met de bekende zeskan- tige bordjes. Zoals wel verwacht mocht worden leidt de weg vanuit Duiveland naar Dreischor door het vooral in de zomer mooie Dijkwater- gebied. Deze touristische routes zijn overal in het land een groot succes en ongetwijfeld zal ook deze nieuwe Schouwen-Duiveland-route - de 25e van de A.N.W.B. - de komende maanden veel verkeer te verweken krijgen. SIRJANSLAND Opbrengst collecte De 'door mevrouw Fluijl-iHooger- huis gehouden collette ten bate van het sanatorium „Zonnegloren" en 'het sanatorium „Scnnevanck" heeft op gebracht f 69,50. WENEN, 16-5. Het Sowjet- Russische ruimteschip, dat vo rig jaar juli 073 bijna tiendui zend km. afstand de steeds van on$ afgewende kant van de maan passeerde, heeft daar- op meer dan duizend kraters (i gefotografeerd. De meeste had- 1 den een doorsnede van vijf tot twintig km., een tiental meer dan honderd km. Dit is maan dag op een conferentie over (i ruimteproblemen in Wenen a meegedeeld door de Rus Alex- 1 ancle,. Michailov, directeur van een observatorium. De „zeeën'1 op deze zijde van de n maan besloegen slechts tien a procent van het oppervlak te- ,1 gen veertig procent op de u zichtbare kant. De Amerikaan- 4 se deelnemers toonden kleu- i rcnfilms van het ruimte-uit- (i stapje" van Robert White, het rendez-vous tussen Gemini 6 1 en 7 en dat van Gemini 8 met u een Agena- raket, alsmede fo- to's van Mars, gemaakt door Ranger 4. Sclieepvaartberichteii Abida, 16-5 van Point Fortin naar Rotterdam. Aagtekerk, 15-5 te Suez. Ameland, 15-5 te Mombasa. Esso Rotterdam, 15-5 van Rotterdam naar Bahrein. Seinelloyd, 14-5 van Colombo naar Aden. WESTHOEK, 17-5. Na jarenlan ge voorbereidingen en veranderingen is de Provinciale Waterstaat gereed gekomen met het op kaart zetten van het eerste gedeelte van de te realise ren Zuidweg. De weg dus die de toe rist het mogclyk maakt om de stran den en bossen van Westenschouwen te bereiken buiten de dorpen Haam stede cn Burgh om. Het ikon in voorgaande jaren tij dens de weekends wanneer er toe risten vertrokken en weer an'd'ere hierheen kwamen, bijzonder druk zijm 'in 'de dorpskommen en dan weid 'de 'doortocht wel eens danig gei-emd. Met de totstandkoming van deze Zuidweg zal het. publiek dat slechts het. strand tot doei 'heeft, nu dioht bij de vlasfabriek-complexen de SerooSkerkse weg richting Haam stede gaan verlaten om lin'ks af een nieuw, nu nog op 'kaart staand weg dek te volgen dat hen rechtstreeks naar Westenschouwen brengt. Al ken het laatste stuk. vanaf de boer derij „Het Paardcnbos" geeft nogal wat. kopzorgen 'bij de Prov. Water- Staat. Vooral het eindpunt in de dui nen van het Domein brengt, moeilijk heden. Voorlopig nu is de weg vanaf BRUINISSE, 16-5. Door de firma Maaskant en Zonen te Bruinisse, ma chinefabriek en inbouw van scheeps motoren, is een pneumatische winch gefabriceerd die in de visserij kringen zeer de aandacht trekt. De firma be gon al vroeg met het fabriceren van zogenaamde frictielieren, eerst klei ne, en steeds grotere naarmate het motorvermogen van de Noordzcekot- ters werd opgevoerd. De nu ontworpen pneumatische winch is uit de praktijk geboren. Zij wordt bediend op afstand uit de luchtketel van de motor. Het is een viertrommelige winch die niet min der dan 6,5 ton weegt, maar de be diening is zo dat de schipper aan het BURGH, 14-5. Vrijdagmiddag heeft bunrgemeester Evcrwyn de geheel verbouwde en vernieuwde textiel zaak van de firma A. L. Bakker aan de Kerkstraat te Burgh geopend. De eerste burger deed dit door de deu ren te openen met een sleutel hem door Marianne Bakker aangeboden. Temidden van genodigden, fami lie en belangstellenden richtte de burgemeester zich tot de familie Bakker en wenste haar namens het gemeentebestuur het allerbeste toe met dit eens zo groot geworden ver- kooppand. Spreker concludeeide uit deze verbouwing, dat de familie Bak ker zich verder heeft aangepast aan de wens om steeds meer toeristen te kunnen opvangen en hij hoopte dat dit vooruitsti-evende idee goede suc cessen zal mogen afwerpen Namens de middenstandsvereni ging Haamstede/Burgh sprak de heer J. Kik een woord van felicita tie; hij bood daarbij een bloemstuk aan Het was tenslotte de heer A. L. Bakker die een ieder dankte die deze dag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Daarbij beti-ok hij de milde gevers van de 72 bloemstukken, de firma Bom voor de in snelle tijd uit- gevoerde verbouwing, de di'ie werk nemers van de firma Bom: Nico v. d. Graaf, Piet de Munnik en Nico v. d. Linde, die zich enorm hebben ge weerd tijdens de werkzaamheden. Verder de firma Saman, die het sa nitair verzox-gde, de heer J. de Meij die het schilderwerk en de heer J. Vasseur die de electrische voorzie ningen aanbracht. De nieuwe zaak De oude winkel is met 50 m- ver koopruimte uitgebreid, waardoor een zeer groot geheel is ontstaan, dat door twee etalageramen het daglicht in grote mate binnenkrijgt. De en tree is in een modem tweedeurs- systeem uitgevoerd. De twee woon kamers zijn voor deze ruimte opge offerd, waardoor ook twee pasruim- tes konden worden ingebouwd. De winkel bezit nu aan de muurzijde •de SerooSkeikse weg tot aan do aan sluiting met de Hcgeweg dus aanbe- stedingaklaar. Over 'het algemeen volgt 'd£ nieuwe wog de Moer weg, de Kx-aaijesteinseweg en de Dmgnusweg waar ze op de plaats waar de weg naar links 'gaat, een x-echtcrbocht maakt om cp de Hcgeweg aan te sluiten. De oude Moex--, Kraaijesteinse- cn gedeelte Dimgnusweg wordt fietspad. De Zuidweg komt aan de zuidelijke kant daarvan te liggen. De weg wordt ongeveer 7 meter 'bi'eed en éénbarxig en 'het voorlopige gedeelte wordt 3,9 km. lang. De grootste tech nische ingreep wordt de aansluiting op 'de Hcgeweg waar vlak voor de Zuidweg twee bami g wordt, met twee druppels of verkeersgeleiders. Ten gevolge van deze aanleg zal hel huis van dc heer M. Krijger en de daar aan gebouwde Limmenverkplaals van de heer J. v. d Werf, gelegen aan de Meeldijk, afgebroken moeten worden, evenals do aan de hock van Hogeweg-Kommertjesweg gelegen villa „Lentevreugd". Verder zul oen zomerhuisje verplaatst moeten wor den en een landbouwsilo verdwijnen. Ootlc diet langs de Kraaijestelnsewcg roer het zonder verdere hulp zelf kan bedienen. Bij een normale winch zijn naast de schipper aan het roer drie ïrxan personeel nodig" om de lier te bedienen. Deze mensen kunnen nu vrijblijven voor het strippen en sorteren van de vis. Er is tevens een gxote beveiliging bereikt. De trek kracht is door de schipper zelf in stelbaar. Kapseizen of slagzeemaken kan door een eenvoudige handeling worden voorkomen. De nieuwe lier zal op de Visto '66. de grote visserij tentoonstelling le Zierikzee van 18 <tot 25 juni te zien zijn, maar daarnaast zal ook de Goe- ree 28 het schip waarop het nieuwe apparaat wordt uitgeprobeerd, in de haven liggen. fraaie wandkasten, terwijl de afde ling confectie sterk is uitgebx-eid en efficiënt is ondergebracht in de daar toe aangebrachte rekken. Een nieuw soort open toonbanken werd aange schaft, zodat de winkel er nu heel up to date uitziet, met de nieuwste snufjes op het gebied van badgoed en diverse stoffen. Ook de woning inrichting kreeg een voorname plaats in de zaak. De kleuren en de ver lichting zijn geheel aangepast aan dit modem milieu en al met al be tekent deze verbouwing een grote vooruitgang voor Burgh en de om liggende dorpen, tex'wijl natuux'lijk ook de toeristen hiervan kunnen pro fiteren. De familie Bakker kwam in 1928 in Burgh en vestigde zich in de zaak waar teen W. van Burgh zijn scha- perslagerij bad opgeheven. Dit pand werd tot 1940 bewoond, totdat de heer Bakker de woning van wijlen de heer G. A. van Zuijen kocht en daar zijn vérkoop in veel grotere mate voortzette. Deze woning werd verder uitgebx-eid en met de laatste verbouwing behoort zij tot één der grootste in de Westhoek. SPORT VOETBAL Zcmeravcndcompetitie rayen Zierikzee Velocj1as-VAB 3-1; Velocitas-Smit Bolnes 0-2. Heden (dinsdag)avond woi'dt ge speeld: PZEM-Kon. Zeelandia; Moi'gen (woensdag)avond: Van der Wekken-VAB. Beide wedstrijden om 7 uur 15 (ter- rein „Velocitas"). HENGELSPORT Zeelicngelwedstrijdcn Op Hemelvaartsdag (19 mei), orga niseert de HCV Noord-Beveland een zeehengelwedstrijd bij Colijnsplaat. Aanvang 9 uur, inschrijving vanaf 8 uur in café Verburg te Colijnsplaat. gelegen stuk gracht van de hoeve „Kraaijestein" zal gedicht worden cm de weg te 'kunnen leggen. Bespreking Maandagmiddag waren dc grond- evenaars die voor deze weg gx-ond af moeten staan, op het gemeente huis aanwezig om aldaar van de technisch ambtenaar van de Prov. Waterstaat, de heer Slager nadere inlichtingen te venkrijgen. De aan te kopen grond varieert in grootte van anderhalve 'hcctax-e tot 30 m-. Van 'de mogelijkheid om vragen te stellen aan de iheer Slager weid een druk gebruik 'gemaakt. Na de bijeenkomst kwamen de be langhebbenden onder voorzitterschap van burgemeester Everwijn bijeen om te vergaderen over een aan 1e wijzen taxateur. Met algemene stemmen weid hiertoe benoemd do heer H. van Toledo te Haamstede. Dc px'ovineie wees x-eeds aan als taxateur de heer J. A. v. d. Bijl te Zonnemai re, zodat -deze beide hex'en uit zullen maken hoe hoog de vergoedingen zullen zijn voor de grond die nodig zal zijn voor de Zuidweg Het gaat or dus naar uitzien dat er scdxot in de Zuklwog gaat komen. Waar blijft die oppasser nou! Onze magen knorren, we willen wel eens een malse lap vlees zien!" „Pomona" maakte geslaagde tweedaagse excursie Ontsluitingsweg Westhoek gedeeltelijk oj> papier Nieuwe aanwinst te Burgh Burgemeester H. P. Everwijn heropende textiel/aak

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 11