Het groter worden van het heelal Landdag district 160 Rotary International in C.T.V.-gebouw Loonpauze wedden politieke bestuurders „Werknemers moeten bijdrage leveren aan de besparingen" Nederlandse delegatie naar Rusland „Sonsbeek '66" STREEKNIEUWS Valse meldingen voor actie „Ton dPr op" Zierikzee congreggtud ZIERIKZEE, 13-5. Vandaag - vrijdag - en morgen - zaterdag - is Zierik zee weer in de meest letterlijke zin des woords congresstad. Honderden Rotarians, leden van district 160 van Rotary International hebben vanmor gen hun weg gevonden naar het C.T.V.-gebouw op het industrieterrein, dat voor deze unieke gelegenheid als congreshal wordt gebruikt. „Een gonzen de drukte" zo meet men het begin van de landdag 1966 van het district, dit maal cp Zierikzecse grond, wel karakteriseren. Maandenlange voorberei dingen liepen vanmorgen uit op de komst van de velen, die elkaar in de stijlvolle gestempelde sfeer de Rotary eigen, ontmoetten en zich zetten om te luisteren naar verschillende redevoeringen, w.o. vandaag als de belangrijkste de voordracht: „De worsteling om het welzijn" door Rotarian prof. H. \V. Lamberts, hoogleraar aan de Ned. Economische Hogeschool te Rotterdam, die vanmorgen aan het wcord kwam. Een inleidende protocolaire hande ling was de ontvangst van de hon derden gasten, die mogelijk voorheen wel nimmer zuilen gehoord van de C.T.V. en mitsdien niet van het C. T.V.-gebouw. Wat geschikt overigens dat de plaatselijke landdag-commis sie over dit ruime gebouw de be schikking kon krijgen, anders had zich bij de vele organisatorische pro blemen, nog - een misschien wel on oplosbare - ruimtelijke gevoegd. Tot de eerste taken behoorde ver der: „zien wie er wel en zien wie er niet is", gerubriceerd in het pro gramma onder het hoofdje „registra tie". Na deze plichtplegingen was er tijd voor het eerste kepje koffie, dat werd aangebeden door het gemeente bestuur van Zierikzee. Bij monde van loco-burgemeester H. Koevoets gaf het gemeentebestuur uiting aan zijn vreugde een zo groot en select gezelschap te Zierikzee te mogen be groeten. De loco-burgemeester ncemde het een grote eer voor het gemeentebe stuur dat deze landdag te Zierikzee Grote drukte tijdens de registratie van de congressisten in het fraai voor de gelegenheid ingerichte C.T.V.-gebouw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). wordt gehouden, al staat dit reeds niet meer op zichzelf: enige tijd ge leden vend alhier immers het grote congres plaats van de Kon. Schip persvereniging „Schuttevaer". „Maar neg niet eerder waien er zcvelen bij een in één organiek verband" aldus de heer Kcevcets, die er verder cp wees dat de vriendelijkheid en gast vrijheid van de bevolking buiten kijf is, en onmisbaar voor een dergelijke dag. In zijn toespraak wees de loco- bui gemeester verder op de proble matiek van Zierikzee als monumen- tenstad: dit nationale bezit vergt zware lasten. Intussen is de angst dat velen na 'het gereedkomen van de vaste verbindingen van hier zou den wegtrekken niet gegrond geble ken. Integendeel zelfs, want een aan tal gezinnen vestigde zioh weer in de oude omgeving. Inrichting Mr. L. C. A. Lepelaars te Schoon hoven, de gouverneur van district 160, haakte in op de woorden van loco-burgemeester Koevoets. Het was hem opgevallen met welk een liefde en toewijding de inrichting van dit .jmei'kwaardi'ge gebouw" door de plaatselijke rotarians voor deze land dag was ingericht. Dank bracht mr. Lepelaars aan het gemeentebestuur voor de aangeboden koffie. Wat be treft de problematiek van een menu- mentenstad zei mr. Lepelaars: mo numentenmensen zijn taaie tegen standers. Hij meende wel te mogen constateren dat te Zierikzee de oude gebouwen op waardevolle wijze eco nomisch worden gemaakt. Zeker de komende generatie zal hiervoor dankbaar mogen zijn. In U bijzonder verwelkomde mr. Lepelaars de per soonlijke vertegenwoordigers van de preident van Rotary International, de heer H. J. Bennett. Vervolgens werden woerden van weiikom ge- proken door de voorzitter van de club Zierikzee, de 'heer K. T. Postma. Op ideze landdag komen wij nog nader terug De voorzitter ven de Club Zierikzee, de heer KT. Postma, in gesprek met de gouverneur van district 160, mr. L. C. A. Lepelaars te Schoonho ven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). C.N.V.-voorzitter: UTRECHT, 12-5. „Willen wij voortbouwen aan onze welvaart en aan ons welzijn, dan zullen de werk nemers er niet aan ontkomen, een bijdrage te leveren aan de besparin gen. Wil men dat, dan zal er nog veel te regelen en te overdenken zijn, maar dan is er een mogelijkheid, de inflatiespiraal te doorbreken. Zouden we het niet willen - wat Ik niet kan aannemen - laten we dan ophouden te stellen, dat we recht en gerech tigheid wensen, speciaal voor de zwakkeren. Want een voortduren van de huidige ontwikkeling zal juist de zwakkeren het hardst aan grijpen". Dit schrijft de voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer J. van Eibergen, deze week in een artikel „Welvaart geef rechten, maar ook plichten", in de C.N.V.- bladen. Hij stelt, dat er nog heel wat men sen zijn die maar amper het hoofd boven water kunnen houden en dat deze mensen echt niet alleen in de werknemerswereld moeten worden gezocht. Men is er nog steeds niet in geslaagd, deze minimumlijders aan e enredelijk bestaan te helpen. Maar daarover klaagt men helaas niet, al dus de heer Van Eibergen: „Het is de totaliteit die klaagt en die veel in beroering zet waarvan wij vrezen, daf weinigen zich ervan bewust zijn in welke koers zij geraken of drei gen te geraken". Hij vraagt zich af of, en zo ja in hoeverre, ook de Christelijke Vakbeweging daarbij in de maalstroom terecht is gekomen. De heer Van Eibergen herinnert eraan, dat het aandeel van het loon- inkomen in het nationale inkomen is gestegen van 54 procent in 1955 tot 66 procent in 1965. Voor een deel is dit gevolg van de vergroting van het aantal loontrekkersmaar er is ook sprake van een duidelijke herverde ling van het nationale inkomen ten gunste van de groep loonti-ekkers. Dc C'.N.V.-voorzittcr merkt voorts op, dat er, als men prijsstijging cn inflatie zoveel mogelijk wil vermij den, naar gestreefd moet worden dat de loonkostenstijging niet uitgaat bo ven de produktiviteitsstijging van ongeveer vijf procent pér jaar. De afgelopen periode zijn er eni ge extra stijgingen nodig geweest om het Nederlandse loon- en prijspeil wat beter aan te passen aan het bui tenland. Naar schatting beloopt de verhor ging van de loonsom per werknemer, inclusief de sociale lasten, van 1964 tot en met 1966 dan ook veertig pro cent. Tegelijkertijd zijn de kosten van levensonderhoud met 16 a 17 procent omhoog gegaan. De heer Van Eibergen betoogt, dat een vakbeweging die zich werkelijk AMSTERDAM, 12-5. Op 21 mei vertrekt uit ons land onder leiding van de minister van economische za ken, drs. J. M. den Uyl, de grootste Nederlandse handelsdelegatie, die ooit de Sowjet-Unie bezocht. De missie telt in totaal 51 deelne mers, vertegenwoordigers van de in dustrie, de chemie, scheepvaart en transport, de handel en de landbouw. Voor het eerst nemen ook vertegen woordigers van het Nederlandse bankwezen deel aan een economische missie naar Rusland. Het Nederland se gezelschap zal tien dagen in de Sowjet-Unie blijven. Minister Den Uyl keert met zijn staf al na vijf dagen weer naar Den Haag terug. De leiding van de delegatie zal dan wor- Aan alle Engelstalige universitei ten in Zuid-Afrika zijn protestbeto- gimgen 'gehouden tegen de afgekon digde uitsluiting van Ian Robertson, voorzitter van de Unie van Zuiclafri- kaanse Studenten. DEN HAAG, 12-5. Het zou wei- licht goed zyu als er een loonpauze wordt ingevoerd voor overheidsper soneel, niet-ambtenaren, zoals minis ters, staatssecretarissen, Gedeputeer de Staten en wethouders. Het is tijd om een voorbeeld te stellen met be trekking tot de loon- en prijspolitiek in ons land. De heer J. Wilschut, nestor, woord voerder van het seniorenconvent en fractieleider van de A.R. in de sta ten van Zuid-Holland, deelde dit donderdag in de vergadering van Provinciale Staten mee. Hij vond het nodig, dat matiging wordt betracht. Een loonpauze voor politieke be st uur deren, bijvoorbeeld voor één jaar, zou het signaal zijn, waardoor ook anderen worden aangespoord zich te matigen. De kwestie kwam in de vergade ring aan de orde, toen de provincia le Staten werden gehoord omtreent de verhoging van de jaarwedden van Gedeputeerde Staten met f 3.000,- tot f 35.500,- hierover was overlegd in het seniorenconvent. Uiteindelijk waren het alleen de communisten, die tegen de verhoging van de wed den waren. verantwoordelijk weet voor de be langen van degenen die zij vertegen woordigt, mee moet werken aan maatregelen om te voorkomen, dat Nederland in een loon-prijs-spiraal verzeilt. Een middel voor de vakbe weging om dit te doen is zich te ma tigen in haar looneisen. Dat is niet gemakkelijk, aldus de heer Van Ei bergen, men kan het zelfs in strijd noemen met de natuur van de vak beweging: in een situatie zoals we die nu kennen is het in elk geval buitengewoon moeilijk. Als de vakbeweging op deze ma nier een bijdrage aan het algemeen belang moet leveren, kan zij op haar beurt van anderen - overheid en on dernemers - verlangen dat ook zij doen wat in hun vermogen ligt. den overgenomen door Sidney J. van den Bergh, voorzitter van de Cen trale Kamer van Handelsbevordering ARNHEM, 13-5 De grote interna tionale beeldententoonstelling in de open luoht, „Sonsbeek '66", wordt wederom 'gehouden in Arnhem in het bekende park Scnsbeek en wol •van 27 mei t.m. 25 september. De expositie zal tevens deel uit maken van 'het Holland Festival. Ze zal 26 mei worden geopend door 'de minister voor cultuur, recreatie en maatschappelijk werk mr. M. Vro lijk. Daarbij zal prof. dr. H. Jaffé een in'leiid'ing uitspreken. Het 'bleek mogelijk een grote groep werken van 'hoog niveau bijeen te brengen: 150 'kleinere en grotere beelden ui't Frankrijk, Engeland, Duitsland, Italië, België, Oostenrijk, Zwitserland en andere Europese,lan den; 120 uit Naderland. Wü bevinden ons met het zonne stelsel waarin wij thuishoren in een melkwegstelsel dat groter is dan men zich kan voorstellen. Lang heeft men ZIERIKZEE Vergadering Aig. Bond „Mercurius" Donderdagavond hield de Alg. Bond „Mercurius" haar jaarverga dering 'in 'het „Huis van Nassau" te Zderikzee. De voorzitter, de heer M. de Moor sprak een welkomstwoord, in het bijzendsr tot de districtsbe- stuurder. de 'heer P. Diepeveen. Goedgekeurd werden notulen, jaar verslag en financieel verslag van de secr.-penningmeester, de iheer J. L. Lu'kus Hieruit bleek dat de kas er gezond voor staat en dat ihet leden tal met rasse sdhreden 'is vooruitge gaan. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden de heren M. de Moor (voorzitter) en J- de Haan herkozen. Districtsbestuurder de heer Diepe veen gaf vervolgens een overzicht van de stand van zaken met betrek king tot de gevoerde loononderhan delingen en de fondsvorming. Met de gebruikelijke rondvraag sloot de heer De Moor deze vergadering. BROUWERSHAVEN De bejaardensociëteit Deze week werd de laatste bijeen komst gehouden van de bejaarden- sociëteit 'te Brouwershaven in het jeuigdgebouw. De middag stond dn ihet teken van de Ibazar voor het bus reisje over de O asters oheldebrug met bezoek aan Goes, dat wordt gehou den maandag 16 mei a.s. des mid dags twee uur. Door de bejaarden werden diverse mooie prijzen be haald en Ihet 'benodigde geld bijeen gebracht voor de busreis. Aan het slot dankte de presidente, mevr. Vermeulen-Wijkstra alilen voor de gezellige middagen, wenste de be jaarden een prettige reis toe en 'hoopte op aller weerzien bij 'het nieuwe seizoen in september. KERKWERVE De cclecte voor „Somevanck" en „Zonnegloren" beeft te Kerkwerve f 99,93 opgebracht. NIEUWERKERK Onderscheiding uitgereikt Gisterenavond werd na de repeti tie van de muziekvereniging „U en O." de heer Nic. Lemsom gedeco reerd, wegens zijn 50-jarig lidmaat schap. Na een korte toespraak van de burgemeester, de heer A. A. van Eeten mocht de jubilaris de onder scheiding in' ontvangst nemen, waar na het gezelschap enige marsen en het Wilhelmus ten gehore bracht. BRUINISSE Renners trokken voorbij Sportliefhebbers 'hadden bij de be studering van ihet routekaartje don derdagmorgen al gezien, dat Olym piad toer door Nederland, ditmaal via Haring) vlietbrug, Gre velingen- dam en Oostersoheldébrug naar VMsingen leidde en aldus werd voor de eerste maal in de 'geschiedenis Sdhouwen-Duiveland betrokken 'in een edhte wielerwegwedstrijd. Men moest 'edhter wel de gehele dag wachten eer men wat te zien kreeg, want bet was tegen zessen, teen de wielerkaravaan over de Grevelin- gen naderde. Het autoverkeer werd geblokkeerd, om de rijders ongehin derd te 'laten passeren. Technische proefvaart Deze week bad te Bruinisse de technisdhe proefvaart plaats van de motorkatter VL. 12, eigendom van de heer Meijer uit Vlissingen. Deze kotter voor garnalen- en kustvisse rij (ruim 49 ton), werd op de werf van 'de finmö De Klerk te Kruispol der gebouwd. Door de firma P. Maaskant en Zonen werd 'het schip verder uitgerust voor bovengenoem de visserij. In bet schip werd een 250 p.'k. Kromboutmotor geplaatst T.V 120, met een Brevo reductie keeiikoppeling (1-4). Een Listerbulp- imotor, ballastpomp en andere hulp middelen voltooien bet geheel. Ook 'het stuurwerk werd door de firma Maaskant geheel zelf gemaakt. Na tuurlijk kreeg het schip ook een Maaskant li'er, ml. een viertrommel- lier voor de 'garnalenvisserij. Grote draaibank De firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse schafte zioh een nieuwe grote 'draaibank aan, die met zijn reusadhtige afmetingen zeker een der grootste van Schouwen-Duive- land is. De draaibank merk Lombar- do, meet niet -minder dan 1.50 meter tussen de centers en 1.23 meter bo ven bet „bed" .Met deze moderne draaibank kan de firma Maaskant grote draaiwer'k uitvoeren, dat voor been -moest worden uitbesteed. Legaat voor Herv. gemeente Mejuffr. A. C de Koning, vorig jaar overleden tc Voorburg, lega teerde niet alleen het Groene Kruis te Bruinisse f 4000, ook de Hervorm de kerk te Bruinisse kreeg eenzelfde bedrag. gedacht dat het melkwegstelsel het heelal geheel vulde, totdat heel grote kijkers gehanteerd door heel knappe astronomen duidelijk maakten dat zelfs het melkwegstelsel slechts een heel klein gedeelte van het heelal besloeg. En dat terwyl het enorme aantallen sterren telt die gescheiden zijn door onvoorstelbaar grote af standen. De kijkers, vensters uitziend op het heelal Naar gelang de kijkers groter wor den, ontdekte men andere stelsels. Men kan met de grootste kijkers 2 miljard lichtjaren in het heelal zien Het leverde 100 miljoen sterren stelsels op, die minstens zo groot als ons melkwegstelsel. Van deze ster renstelsels, nevels genoemd, werd bekend, dat de meeste zich van ons af bewogen. Men berekende dat dat stelsels die zich op 4 miljard lichtjaren van ons af bevonden de lichtsnelheid 300.000 km per secon de, benaderden. Echter, de stelsels die dichterbij waren, hadden een kleinere vluchtsnelheid. Men kwam tot de conclusie, dat hoe verder de nevels weg waren, hoe sneller ze zich verwijderden. Dit gaf aanleiding tot diverse theo rieën over de grootte van het heelal. Toen men constateerde, dat de verste sterrennevels tenslotte ver dwenen, omdat ze zo ver weg wa ren, dat ze niet meer te zien waren, kwam één theorie sterk naar voren. Er zou oorspronkelijk een geweldig kosmisch ei geweest zijn, waarin alle materie samengebald was. Door een of andere oorzaak ontplofte dit ei, de delen vlogen naar alle rich tingen, en dat zou nog steeds voort duren. Zo verklaarde men het weg vluchten van de nevels, in deze theo rie de delen van het kosmisch ei dus. Allerlei nieuwe ontdekkingen wa ren echter aanleiding voor een an dere theorie, die stelde dat de verste nevels tenslotte in niets oplosten, terwijl de vermindering van hun materie aangevuld werd door niuwe, die in de ruimte tussen de stelsels ontstond, en weer nieuwe nevels vormden, die dan weer op den duur verdwenen. De evolutietheorie Een derde theorie lijkt tegenwoor dig veel dingen te verklaren. Er zou geen explosie geweest zijn, ook geen wegvluchten en aanvullen van de oorspronkelijke nevels, maar een evolutie. Het heelal zou een enorme gaswolk geweest zijn, die in zijn ge heel roteerde. Daarin ontstonden wervelstromen, die in sterrenstel sels veranderden. Daarin bevonden zich weer kleinere wervelstromen die zonnestelsels vormden waarin tenslotte nog kleinere de planeten deden ontstaan Deze laatste theorie is tot de meest aannemelijke, en is van be lang met het oog op leven elders. Want indien er inderdaad uit een wervélstroom melkwegstelsels, zon nestelsels en planeten ontstonden dan zullen de 100 miljoen bekende stelsels allemaal planeten bevatten waarop leven mogelijk zou zijn. Het krimpend heelal In hoeverre de nu besproken the orieën juist zijn, is op geen stuk- ken na te voorspellen. Het is lang niet ondenkbaar, dat de theorie van het uitzettende heelal de waarheid het dichtst benadert. Een gedachte ermee verbonden is, dat als het uitzetten misschien eens ophoudt, het heelal weer zal gaan krimpen, om tenslotte weer tot een kosmisch ei samen geperst te wor den, waarna de hele geschiedenis weer opnieuw kan gaan beginnen. Men is tegenwoordig huiverig ge worden één theorie aan te hangen, en veel liever schort men zijn oor deel op tot nieuwe ontdekkingen misschien eens de waarheid zullen onthullen. A. C. J. FLANTUA. Merv. Stoffels-v. Haaften stelt zich niet meer verkiesbaar UTRECHT, 13-5. Mevr. J. M. Stof- fels-van Haaften zal bij de volgende verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal geen plaats op de kand'idaiten'lijst voor de V.V.D. aanvaarden. Mevr. Stoffels is sedert 1955 lid van de Tweede Kamer en van die tijd af 'belast geweest met een groot deel van de behandeling van de buitenlandse politiek, 'hetgeen 'herhaald verblijf in -het buitenland vereiste. Voorts is zij, sedert 1957 lid van de assemblee van de Raad van Europa en de Westeuropese Unie; zij was voorzitter van het Be nelux parlement. Tenslotte is mevr Stoffels sedert 1959 ondev-voorzitter van de Kamer. Het fei't, dat deze verschillende functies in de loop van 12 jaar tezamen tot een zeer om vangrijke taak uitgroeiden beeft baar na rijp beraad tot baar beshfit gebracht, zich niet voor een nieuwe periode verkiesbaar te stellen, zo heeft zij vrijdagmorgen meegedeeld. Jongetje tijdens sehoolreisje verdronken LEEUWARDEN. 13-5. Tijdens een schoolreisje van enkele klassen van een openbare lagere school te Wijen- terp is de elfjarige Sietse de Jong uit Duurswoude verdronken. De kinde ren verbleven in de omgeving van Sleen, waar zij mochten zwemmen. Na het zwemmen is het jongetje op nieuw zonder toezicht in het water gegaan. Men miste hem enige tijd later. Het hoofd der school vond hem levenloos in het water. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken hadden geen resultaat. Provo's ontvangen door Herv. predikanten AMSTERDAM. 13-5. Hol ministe- rie van hervormde predikanten in Amsterdam 'heeft dezer dagen met een groep leidinggevende provo's een bespreking gehouden, d'e tot weder zijds begrip beeft geleid. De provo's (drie jongens en twee meisjes) waren op uitnodiging van de hervormde predikanten 'komen praten. Tijdens deze bijeenkomst werd ook de voor cpenibare vertoning verboden film van Louis van Gasteren „Omdat mijn fiets daar stond" vertoond. De her vormde predikanten hebben zich uitvoerig laten inlichten over de plannen en «de ideologie van de pro vo's, terwijl ide provo's van hun kant lieten blijken bet op prijs te stellen, dat -de -kerk wil luisteren naar hun mening over tal van maatschappe lijke vraagstukken Aldus een be richt van bet persbureau van de Ne derlandse Hervormde Kerk. AMSTERDAM, 13-5. Nadat don derdagavond door dc voorzitter op het t.v.-scherm was meegedeeld, dat de voorlopige opbrengst van de ac tie „Ton d'r op" voor de slachtoffers van de Zuid-Afrikaanse apartheids politiek geschat moest worden op ruim 4 ton, is vanochtend gebleken, dat de actie is gedwarsboomd door valse telefonische meldingen. Het gevolg is, dat de voorlopige opbrengst hoogstens de helft is: 2 ton. „Practical Jckers" hebben dc organisatoren telefonisch enorme gif ten op de mouw gespeld. Voor zover vanochtend kon wor den nagegaan berust geen enkele van de waarlijk genereuze aanmeldingen van meer dan 5000 gulden op waar heid. Dus: geen 80.000 gulden van De Gruyter, geen 50.000 van V D, geen 50.000 van de Lips fabrieken in Dor drecht, geen 25.000 van enkele andere bedryven en ook geen 5000 gulden van Albert Heyn en scheepsbouwer Verclme. In totaal werd dus meer dan 2 ton valselijk opgegeven. Achttien mensen hebben vrijdag ochtend in Saigon verwondingen op gelopen, toen een onbekende een handgranaat wierp in de richting van het hoofdbureau van politie. De Russische waarnemend minis ter van buitenlandse zaken Jakob Malik is vrijdag, na een bezoek van drie dagen, uit Ethiopië naar Soma lië vertrokken. LIGGELD Zoek hem hier, zoek hem daar het heeft geen zin, de man is op Schouwen-Duiveland, de haven- meesterlijke man, die havengeld int als de schepen „zijn" haven binnen varen, want precario-rechten zijn (bijna) heilige rechten voor gemeen ten, die de dance macabre om de lege schatkist te vaak moeten be oefenen. Maar niet altijd zijn er schepen en dat is triest voor de eer ste man van de haven, de haven meester. Hij gaat daar toch maar wat aan de haven kijken en zich wat bij de sluis ophouden, want helemaal zeker weet men het nooit met sche pen. Zo zijn ze er niet, zo zijn ze er wel. Een havenmeester heeft ook zijn stille contemplatieve momenten. Dan kijkt hij wat in het groenige waterwaarin het luchteblauw zich weerspiegelt en - veel prozaïscher - hij ontdekt dat zijn kunstgebit niet helemaal precies in de mondbedding rust. Dat kan zo best eens gebeuren, na de maaltijd. Misschien is de „bief' wei laai geweest of waren de sla bladeren wat groot uitgevallen. Daar gaat de peinzende, kijkende en wachtende havenmeester heel handig even zijn kunstgebit uit de mojid nemen. Ah, die goede haven meester xoas toch maar alleen. Hij zag een klein ongerechtigheidje op zijn prothese en hij ging dat nu even snel van zijn kunstbijtertjes afbla zen. Maar kunstgebitten zijn glibbe rige uitvindingen en daar is het kunstwerk tjoepde keersluis in gedoken. Het lichtte nog wat op toen het kringsgewijs omlaag dwarrelde naar de bodem van de haven. Had die havenmeester ineens een verma ledijd vervelend gevoel over zich, maar voorlopig hielp dat niet, want het was vloed en - zo gezegd - ston den er meters water boven het gebit. Bij laag water is de gedupeerde funktionaris ijlings terug gekomen. De bodem kwam niet helemaal vrij, maar - staande op de keersluis - ging de havenmeester met een netje aan een stok, verwoed vissen tussen de sluisdeuren. Wie hem bezig zag, verwachtte perspeklieven voor de braadpan, maar het ging om heel andere dingen. Dingen, die andere mensen niet zo weten kunnen. Een beetje triest is het wel bij el kaar, maar het gebit is nog niet te recht. Het ligt daar maar en een open vxaag is voorlopig of de haven meester nu zelf liggeld moet betalen. Liggeld voor zijn gebit, dat in een heel andere bedding terecht, kwam. Misschien dat de gemeente mild wil zijn en de ambtenaren cr niet van willen horen. Zo'n maxi lijdt als on- gcwildc tandeloze, toch al zo hor. schiereilandman. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2