I Naar gelijke normen bijstandsregeling op Schouwen-Duiveland Goede resultaten bij de aanvang van nieuw atletiekseizoen voor „Delta-Sport" STREEKNIEUWS d-c-fix PLAKKEN Goudzwaard Hoogerhuis fa. De Korte Van Sluijs Zn Bestrijding van spint Van Sluijs Zn fa. De Korte Gemeenteraad Zierikzee ZlkKlKZb.h, 10-5. Op de deze week gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van loco-burgemeester II. Koevoet*, bevond zich onder de ingekomen stukken een schrijven van de heer E. Kronenwerth, waarin deze kennis doet van een - reeds tijdens de vo rige raadsvergadering aanvaarde - schenking. Ook Is er een aanvraag voor een woning door de heer K. in gediend. Op een vraag van de heer Dankers antwoordde wethouder mr. Keuning, dat tussen beide zaken geen enkel verband bestaat. Even eens in verband met de ingekomen stukken - inzake verdaging van de beslissing op bestemmingsplan „West" - vroeg de heer bij de Vaate of er geen uitstelgevaar kan ont staan voor het gedachte bejaarden centrum. De voorzitter achtte dit ge vaar niet aanwezig. Tenslotte toon de de heer bij de Vaate zich erkente lijk voor de binnen het kader van de bijstandsverlening toegekende ver hogingen en de vakantietoeslag. Dezelfde spreker informeerde of de mogelijkheid bestaat de normen voor do bijstandsverlening, over ge heel Schouwen-Duiveland gelijk Ie trekken. Mr. Keuning deelde mede dat deze zaak reeds is doorgepraat in de vereniging van b., w. en s. Dit gaat succes hebben. Twee gemeenten op Schouwen-Duiveland met afwij kende normen, hebben besloten zich te conformeren van de Zieiikzeese normen. Verder overleg vindt nog plaats. Besloten werd een kavel grond te verkopen op het industrie- ter» ein I aan Timmerman Verbeek N.V. Een aanvraag voor grondaan koop in Malta II, werd door de aan vrager - J. Quist te Schuddebeurs - geannuleerd. Ter aanvulling van het aantal leden der museumcommissie tot zeven, werd gekozen mr. W. P. Martens. De aftredende leden van de commissie, de heren J. Coumou, C. O. J. Hendrikse, A. S. M. Braat, J. H. Kosters en P. van Beveren wer den herkozen. De heer J. M. J. Lok ker haalde - ter voorziening in de vakature Van Beveren - vijf stem men. Bezwaarschrift tegen straatbelasting Een ingediend bezwaarschift tegen de aanslag in de straatbelasting 1965, door de heer J. Coumou, werd onge grond verklaard Indiener had ver zocht de aanslag in te trekken, daar het pand Lange Blokweg 11, gelegen is aan een Rijksweg waarvan de kos ten van verlichting en van afvoer van water en vuil niet voor rekening van de gemeente komen. B. en w. stelden hier tegenover dat de betref fende Zierikzeese verordening een algemeen karakter heeft in die zin, dat ook panden als het onderhavige, onder de regeling vallen en de ge meente derhalve geen verschonende uitgaven kan doen. De heer De Boer bracht een door aanvrager toegestuurde brief ter sprake, waarin deze zijn visie nader uiteenzet. B. en w. wilden hiervan evenwel geen kennis nemen, daar zij een dergelijke brief niet hadden ont vangen. De voorzitter noemde deze handelswijze onsympathiek. De heer De Boer zeide niet geweten te heb ben dat niet alle raadsleden een der gelijke brief hadden ontvangen. An ders zou hij het schrijven niet ter sprake hebben gebracht. De voorzit ter onderlijnde nog eens dat het standpunt van b. en w. ten aanzien van deze zaak juist is, zoals in hoagste kring reeds meermalen is bevestigd. Subsidie Sportweek Een subsidie van f 300.- werd be schikbaar gesteld voor de Zierikzee se Sporweek. De heer Doeleman wil de een garantie tot dit bedrag ver leend zien, maar de voorzatter wees op de talrijke activiteiten van de or ganisatoren, die een mogelijk batig saldo beschikbaar kunnen houden voor een herhaling van sportweken in de toekomst. De heer Dankers zei zijn stem aan het voorstel neit te kunnen geven. De heer Jonker vond het prettig dat de zondag met deze sportweek niet is gemoeid. In de vakature, die ontstaat door vertrek van mevrouw H. M. Fokke- de Jonge, als hoofdleidster van de kleuterschool „De Woelwaters" werd voorzien door benoeming van mejuf frouw M. Frankhuizen te Rotterdam. ZIERIKZEE, 11-5. Het atletiek seizoen is dezer dagen weer volop van start gegaan en dat betekent dat „Delta-Sport" weer actief aan wed strijden is gaan deelnemen. Zo trok een kleine ploeg naar de in Rotter dam gehouden regionale wedstrijden, waar niet minder dan 750 atleten(s) met 1300 inschrijvingen verschenen. Esther Goedhart-Schot uit Zierik zee wist bij het discuswerpen dames beslag te leggen op de eerste prijs met een worp van 48,23 meter. Met deze afstand bleef zij 15 cm onder het Zeeuwse record en slechts 80 cm onder het nationale record. Onge twijfeld zal op de atletiekdag in de naderende Zierikzeese sportweek met de discus een bijzonder felle strijd geleverd worden: de kans zit er im mers in dat het nationale record eer zal worden aangedaan. Jopie Stoutjesdijk kwam te Rot terdam voor de eerste maal uit bij de dames en met een mooi resultaat: zij werd in 11,8 sec. tweede op de 80 meter horden en dat betekende voor Jopie zelf een verbetering van het persoonlijk record. Verder werd ze in 12,5 sec. derde op de 100 meter. Voor Jopie Verwest was de twee de plaats weggelegd 'bij het discus werpen meisjes A, met een worp van 28,85 m. Toby Visser, die voor de eerste keer in Rotterdam meedeed, ver gaarde niet minder dan drie medail les. Bij de jongens B werd hij eerste verspringen met 5,80 meter, tweede op de 100 meter in 11,7 sec. en twee de op de 600 meter in 1 min. 34,7 sec., fraaie resultaten dus. Vlissingen Bij de te Vlissingen gehouden reg. wedstrijden werd Jemneke Mouthaan eerste bij het hoogspringen meisjes B met een sprong van 1,37 mJcpie Verwest tweede verspringen meisjes A met 4,59 m. Bij ihet hardlopen wist Plattelandsvrouwen zagen Deltawerken in het Brouwershavense Gat SCHARENDIJKE, 11-5. Een 40- tal dames, leden van de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, bracht een bezoek aan de Deltawerken in het Brouwershavense Gat. Aangekomen in de kantine van het havenplateau te Scharendjjke, werden de dames verwelkomd door de heren Tempe laars en Van Veen; laatstgenoemde vertelde één en ander over de werk- haven en de opbouw van de dijk, die het B.G. uiteindelijk zal moeten af sluiten. Deze op één na grootste af sluiting zal acht jaar duren. Na een kop koffie volgde een vaar tocht naar het werkeiland. Bezichtigd werd het nieuwe - reeds aangelegde» - stuk dijk, maar verder het impo nerend materieel, dat bij dit object te pas komt, als de zandzuiger, de persleiding, kranen, de bitumenfa- briek en een grote voorraad mijn- steen. Gevaren werd rond de zand plaat tot bij Goeree. Terug te Scha- rendijke werden de heren van de Deltadienst dank gebracht voor de zeer interessante trip door de presi dente mevrouw Berman. Dankend voor de gulle ontvangst hoopte zij dat een volgend keer ook op de nieu we dijk e enkijkje genomen zal kun nen worden. De Noordrussische haven Archain- gelsk wordt bedreigd door overstro mingen als 'gevolg van het buiten haar oevers treden van de rivier de Dvina. Enkele voorsteden zijn reeds ondergelopen. Aclrie de Rijke uit Ouwerkerk mooie snelheden te bereiken: in 11,6 sec. wei d hij tweede op de 100 meter en de 200 meter liep hij in 24 sec. rond. ZIERIKZEE Ontvangsten ten stadhuize In de naaste toekomst staan weer enkele officiële ontvangsten ten stadhuize op het programma. Op za terdag 21 mei as. ontvangt het ge meentebestuur de afdelingen Noord- Brabant, Zeeland en s-Gravenhage e.o. van het Algemeen Nederlands Verbond. Op 25 mei komt een gezel schap van 150 personen, personeels leden van Gemeentewerken te Rot terdam op bezoek. Diezelfde dag een Duits gezelschap o.Lv. dr. Kuhfuss, Oberkreisdirektor van Osterode. De ze groep komt zioh oriënteren over de samenvoeging van gemeenten op Schouwen-Duiveland. Burgerweeshuis krijgt schilderbeurt Het schildersbedrijf P. Schults is begonnen met het uitwendig schilde ren van het Burgerweeshuis aan de Poststraat. Het gebouw vertoonde de laatste jaren nogal wat kale plekken en met 'het oog op de exposities, die er regelmatig worden gehouden, was het gebouw 'beslist aan een nieuw verfje toe. Wanneer de werkzaamhe den binnen enkele weken achter de rug zullen zijn, zal de familie A. S M. Braat de bezoekers weer in een representatief gebouw kunnen ont vangen. Onderscheiding voor dr. J. C. Röhner Tijdens de in hotel „De Koren beurs" gehouden vergadering van de A.N.W.B., -afdeling Zeeland, werd aan de consul in algemene dienst, dr. J .C, Röhner te Zierikzee 'het bewijs van erkentelijkheid uitgereikt, voor het gedurende 25 jaar vervullen van een consuls-functie. HAAMSTEDE Gunning bouw woonhuis Door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Goes werd namens mevrouw F. Kams tra-Vel ding te Rotterdam het bouwen van een woonhuis te Haamstede gegund aan de firma J. Roggeband Zn. te Zie rikzee voor f 49.000. RENESSE Jeugd-hulp-actie voor Vietnam Door de 'leerlingen van de openba re lagere school te Renesse werd een revue opgevoerd ten bate van een hulpakfie aan Vietnam. De opbrengst was f 115,- welk bedrag inmiddels aan het comiité is overgemaakt. Wereldrace om weddenschap KEULEN. Dc Westduitse filmster Marianne Koch (links op de foto) glimlachte dapper toen zij in de stro mende regen het startsignaal gaf. Voor het silhouet van de Keulse Dom liet zij de vlag zakken, en vier man nen in twee auto s startten voor een groot avontuur: voor een reis om de wereld in 40 dagen. Beide koppels hebben het plan in tegenovergestel de richting iets boven de evenaar de aarde rond te reizen. 48.000 kilome ter moeten zij afleggen. Daarvan 24.000 kilometer over de weg, 14.000 door de lucht en 10.000 per schip. Be halve do zeeën, mogen alleen landen, die men door oorlogshandelingen niet kan bereizen, per vliegtuig of schip vermeden worden. De route werd als volgt vastgesteld: Keulen - Londen - New York - San Francisco - Tokio - Saigon - Bangkok - Cal- Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en ons broertje MARINUS CORNELIS (Marco) E. JONKER C. A. JONKER-DE LOOZE MARJA en LI A Haamstede, 11 mei 1966 Zuidstraat 4 AD BOLIJN ANNIE DALEBOUT geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk. De voltrekking zal plaats vinden D.V. op donderdag 26 mei a.s., te 2.30 uur, in het gemeentehuis te Nieuwer- kerk. Huwelijksinzegening om 3.15 uur door de weleerwaarde heer ds. J. B. Assendorp, in de Ned. Hervormde kerk te Ouwerkerk. Zierikzee, Gouweveer 4 Ouwerkerk, Schellewitseweg 2 mei 1966 Receptie van 5.00 tot 6.30 uur in hötel-restaurant „Concor dia" te Zierikzee. Toekomstig adres: Gouweveer 4, Zierikzee. JOHAN KOENS RIA VAN AKEN hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op vrijdag 27 mei a.s,, des namiddags 13.30 uur, ten stadhuize te Zierikzee. Huwelijksinzegening om 14.00 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Zierik zee. Ovezande, Burg. Andriessenstraat 33 Ziei'ikzee, Steiltjesstraat 6 mei 1966 Receptie van 16.30 tot 17.30 uur in het Parochiecentrum, Mosselstraat, Zierikzee. Toekomstig adres: Eikenstraat 54, Temeuzen. Op maandag 16 mei a ji hapen H. DORST en C. P. DORST-LINDERS Torenlaan 8, Haamstede, hun 25-jarige echtvere- J niging te herdenken. Dat zij nog lang ge- i - spaard mogen blijven is t '1 de wens van hun dank- bare moeder: J. LINDERS- BERREVOETS Serooskerke, mei 1966 Voor de zeer vele belang stelling bij onze 25-jarige echtvereniging op 29 april jl., zeggen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank W. v. d. PANNE J. v. d. PANNE-KENTERS Burgh, Weeldeweg 61 Langs deze weg danken wij een ieder die belangstelling toonde bij onze 25-jarige echtvereniging. W. BOS J. BOS-v. d. HOEK Looperskapelle, mei 1966 GEMAKKELIJKER DAN VERVEN OF LAKKEN Haamstede Renesse Voor de vele blijken van be langstelling bij ons zilveren huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. J. K. STOUTJESDIJK J. C. STOUTJESDIJK- BORST Oosterland, 12 mei 1966 Voor de vele belangstelling bij onze 50-jarige echtvere niging, zeggen wij hartelijk dank. J. C. PEUTE M. PEUTE-VAN SAS Scharendijke, mei 1966 Eb en Vloedstraat 7 Voor de vele blijken van be langstelling, tijdens de ziekte en de bewijzen van deelne-» mirig na het overlijden van onze beste zwager, oom en oud-oom JOHANNES VAN DER WEKKEN weduwnaar vau J. C. de Vlieger betuigen wij onze oprechte dank. Namens de familie: G. BOOT Kerkwerve, mei 1966 G. M. Poldermans tandarts is zaterdag 14 mei AFWEZIG Tandarts v. d. Velde is zaterdag a.s. AFWEZIG C. J. H. Scheuernian dierenarts vrijdag en zaterdag a.s. AFWEZIG Praktijkwaarneming W. A. M. KALKMAN dierenarts, Renesse telefoon (01116)310. SUCCESJES Te koop: K. ledikantjes, k. stoelen en kleuterstoeltjes. L. Kaashoek Lange Nobelstraat 23, Zierik zee, tel. 2167. Diversen: Financieringen op nieuwe en gebruikte auto's, vracht auto's, bulldozers, draglines, tractoren, -machinerieën en bouwkranen. Concurrerende voorwaarden. Goudzwaard, Verrenieuwstraat 19, Zierik zee. Tel 3122. Witte van Haemstede haalt zaterdagmorgen weer oud papier op. Zet u het klaar? Voortaan zijn wij op zater dag na 6 uur gesloten. Kap per A. W. Biesen, Appel markt 7, Zierikzee. Due Geo: ge sigaren van 35 voor 22 ct. bij Sigarenmaga zijn D. C. Viergever, West straat Haamstede en heek Kraanplein, Zierikzee. Zonnemaire. - Zaterdag a.s. 14 mei, haalt de „muziek" weer oud papier op. Wilt u het a.u.b. (gebundeld) gereed zetten? Dank u! Het bestuur. Goed verzorgde huid door Cosmetica Dokter v. d. Hoog Kapsalon Murk, t/o de Beurs, Zierikzee. Uit voorraad leverbaar: Verf behang en gereedschappen bij J. Hagesteijn, tel. (01112)- 448, Noordgouwe. Zwart landbouwplastic voor inkuilen van gras Vóór 9.00 uur gebeld, nog dezelfde dag besteld door telefoon 227 Bruiuisse AANBIEDING Reclame-centrifuges 3.000 toeren met veiligheidsdeksel van 139, voor 120,- Tc koop gevraagd: perceel duingrond in de Westhoek van Schou wen (minstens 10 ha); camping of grond waarop camping gevestigd mag worden. Inl.: A. VERMAAT, makelaar N.B.M., Schuithaven 2, Zie rikzee, tel. 2173, b.g.g. 2257. Openbare verkoping te Haamstede Notaris D. v. d. HOEVEN te Renesse zal op vrijdag 20 mei 1966, nam. 2.30 uur, in het „Hotel Bom" te Haamstede, in het openbaar verkopen: I. Het woonhuis met vóór- en achtertuin a/d West straat 11 te Haamstede, kad. bekend gem. Wes- terschouwen C nos. 358 en 359, tezamen groot 6 a 21 ca. Zakelijke las ten totaal ca. 112,50. II. Het daarnaast gelegen perceel grond, kad. be kend gern. Westerschou- wen C no. 248, groot 3 a 45 ca. Zakelijke lasten totaal ca. 2,50. De beide kopen zullen zowel afzonderlijk als in combina tie in veiling worden ge bracht. Alles na betaling der koop penningen onmiddellijk in gebruik te aanvaarden, voor wat betreft het woonhuis be houdens goedkeuring van b. en w. Voor bezichtiging is de sleu tel verkrijgbaar op vrijdag 13-5, maandag 16-5 en dins dag 17-5, tussen 2 en 5 uur bij de heer F. Kloet, West straat 30. Inlichtingen ten kantore van voornoemde notaris. H.ll. landbouwers Wij kunnen u uit voorraad leveren: „WEEDAZOL TL" Houdt uw erf, kanten enz. schoon telefoon 437 Chr. Nat. school Kerkwerve Aangifte van leerlingen voor de nieuwe cursus kunt u doen op maandag 16 mei, 's avonds van 7.30 tot 8.30 uur, in de school. De kinderen moeten vóór 1 oktober de leeftijd van zes jaar hebben bereikt. J. GU1CHELAAR H.H. fruitkwekers! vraagt nu uw volle aandacht. Spuit nu met spintvijand nr. één: „ANIMERT"! Gebruik 0,2 °/o. Dit en diverse andere mid delen leveren wij uit voor raad telefoon 437 Haamstede Ondergetekende deelt mede, dat hij wegens ziekte zijn klanten niet kan bezoeken. ANTH. BOOGERT kruidenier - vishandel OOSTERLAND Beschikbaar: Bietendunmachine Beleefd aanbevelend B. Arensman Boogerdweg 17 - Drcischor telefoon (01112) 441 1» scheeps- henodisrdheden: C nylontouw, hijsblokjes, wandschroeven, sluitingen, ankers, ketting, scheepslantaarns, zwem vesten, voor jachten, vletten en sloepen, is ruim gesorteerd: telefoon 227 Bruinisse culta - New Delhi - Lahore - Ka boel - Teheran - Ankara - Istanboel - Wenen - Keulen. De journalisten Giinter Meierling (43) en Eberhard Hiitt (34) reizen rond de West, de arts dr. Giinter Brendel (44) en de journalist Joachim Springer (45) rij den de Oostelijke routeè Aanleiding tot deze wereldreis was een wedden schap om een krat bier. Eind mei worden de wereldreizigers in Keulen terugverwacht. Motel Renesse wordt uitgebreid SIRJANSLAND Docr 'het architectenbureau Lelie te Voorburg werd namens het Va kantie centrum Renesse het uitbrei den van 'het motel aan do Motelweg te Renesse gegund aan 'de firma S C. v. d. Hoek te Renesse. BROUWERSHAVEN Vergadering „Kolenbond" De 'kolcnhlond „Brouwershaven" hield 'haar jaarvergadering in hotel Ringelbeng. De voorzitter, de heer L. Bos verwelkomde de aanwezige leden en noemde 'het afgelopen jaar weer succesvol voor de vereniging Enige 'nieuwe leden kenden worden ingeschreven. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. Dekker 'bleek dat de omzet in 'het afgelopen jaar 39.450 kg. brandstoffen bedroeg, welke weer tot aller tevredenheid van de Coöp. Aanik. Ver. te Zierikzee werden be trokken. De besohèiden van de pen ningmeester werden in orde bevon den door de leden der kascontrole, mevr. J. Bezema-Dekker en de heer C. Kloote. Bij de 'bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren L. Bos (voorzitter) en .T. Duinhouwer, her kozen. Bespreken werd verder de aankoop van brandstoffen voor het a s. seizoen, waarna de voorzitter deze 'geanimeerde vergadering sloot. Brievenbus aan Stadswaag Door de P.T.T. is dezer dagen te Brouwershaven een tweede bus ge plaatst en wel aan de Stadswaag, zodat spoedig een lang gekoesterde wens door de inwoners van Brou wershaven in vervulling is gegaan. Voor velen betekent het een uit komst, omdat men niet meer naar het noodpostkantoor op het Boston plein behoeft te gaan voor het be zorgen van poststukken. Coöp. Kolenvereniging „Eigen Hulp" De coöp kolenvereniging „Eigen Hulp" heeft maandagavond de jaar lijkse vergadering in het vereni gingsgebouw gehouden. In zijn openingswoord memoreer de de vice-voorzitter, de heer J. Stuik het verscheiden van de voor zitter, de heer M. Stuik en het lid do heer L. Klink. Beiden toonden in het verleden grote belangstelling voor de veieniging. De secretaris-penningmeester de heer J. de Jonge, las de notulen van de vorige vergadering voor, waarna hij eveneens het financieel overzicht gaf. 52.570 'kg .brandstof is aange kocht voor een bedrag van f 9.138,45. Eén en ander had een vlot verloop. De vice-voorzitter dankte de heel de Jonge voor zijn accuraat behecr en sprak de wens uit dat dit jaar voor de vereniging een goed jaar zal zijn. Het volgend punt van de agenda was bet aftreden van de bestuurs leden de heren J. Stuik en P Kraak cn het lid van de commissie van toe zicht. de heer A. van Dienst. De he ren werden bij acclamatie herkozen cn namen hun benoeming aan. Tot nieuw bestuurslid is de heer W. Mol benoemd en tot lid van de commis sie van toezicht de heer H. Zandijk. Beide heren namen eveneens hun benoeming aan. Na de rondvraag, waarin niemand het woord verlangde, sloot de vicc- voorzittor deze geanimeerde verga dering. Scheepvaartberichten Esso Den Haag, 11-5 te Brega. Caltex Rotterdam, 12-5 te Bahrain. DEN HAAG De bevelhebber der luchtstrijdkrachten, luitenant-gene raal F. van d©r Veen, zal woensdag middag 18 mei op de vliegbasis Gil- ze-Rijen de prrachutistenopleiding voor militairen van het korps Com mando troepen officieel openen. DURE HONDEN NEW YORK. 12-5. Een parti culiere organisatie die tegen een ruime geldelijke vergoe ding honden uitlaat van New- Yorkers die daar dc tijd of de lust voor missen, blijkt een winstgevende zaak te zijn. De directeur, de 34-jarige. James Buck, had oen betrekking van ongeveer 50.000 gulden opge- geven om de dienst te organi seren. De bruto-inkomsten zijn nu al ruim 210.000 per jaar. Buck heeft veertien meisjes in dienst die 500 gulden per week verdienen. Een abonnement voor uitlaten, wassen en af richten kost vijftig gulden per week. NIEUW-BUINEN In Nieuw-Bui- •nen aan het Dwarsdiep, 'heeft van- ■mcigen cm ongeveer drie uur een felle brand dc schoenenzaak Annex schoenmakerij, bewoond door dc familie C. W. J. Baseman, volkomen in de as gelegd. DEN HAAG. Dc in Limburg woonachtige auteur Bertus Aafjes is door de Italiaanse republiek be noemd tot officier in de orde van verdienste van de Italiaanse repu bliek. Dc onderscheiding is hem toe gekend voor zijn literaire werk, met name voorzover dat betrekking heeft op Italië.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5